» »

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev

Markus386 ::

Zdaj, ko ministrova koda ne dela vec, ce rabi kdo novo, delujoco, lahko greste kar sem:

https://www.rtvslo.si/4d/arhiv/17479571...



Konec junija cepljen z astrazeneco :)

DamijanD ::

In kaj ti to pomaga, če app javi Miroševič Samo na moji osebni je pa drugo ime?

hipertija ::

Ne bodo gledli osebnih no... pred kakšnim dogodkom sigurno ne.
Prekle za kurnk

sbawe64 ::

https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...
Torej imamo aplikacijo in PCT pogoj, ki nima zakonske podlage, obenem pa od določenih dejavnosti zahtevajo uporabo te iste aplikacije in preverjanje PCT, ki nimata zakonske podlage.
Niste malo zamešali vrstni red? Najprej zakonska podlaga in nato preverjanje in app
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

acookook ::

hipertija je izjavil:

Ne bodo gledli osebnih no... pred kakšnim dogodkom sigurno ne.

Pol se motiš. Gledali bodo osebne že ju3 na tekmi med Muro in Žalgirisom, celo EMŠO smo dat na karto, tak da app odpade. No, si shranim PCT v PDF, pa za bodoče malo v Photoshopu zeditam.

CoolBits ::

Kdor vpraša za PCT - 136 člen KZ.

UganiKdo ::

Kdor rabi neumen nasvet: https://slo-tech.com/profili/22488

hendriks ::

Najbrž je tole že bilo tukaj, če bo še 1x, nič hudega: https://siol.net/digisvet/novice/prever...

Markus386 ::

Kaj ma to veze? V vsakem primeru aplikacija vidi in prebere vse podatke, in potencialno tudi shrani/poslje nekam. To, kaj pokaze kelnarju na zaslonu je popolnoma irelevantno.

Kazat s prstom "sej oni tud!" pa "kaj pa francija?" itd. je butasto. To so podatki, ki jih kelnar nima kaj gledat, kaj sele skenirat z neko aplikacijo, za katero nihce ne ve kaj dela, po moznosti kar s privat telefonom.

Se slabo leto nazaj, ste isti ljudje, ki zdaj branite "papers please", oznacevali ostale za teoretike zarot, in da je cepilni passport samo neka teorija zarote, ki nima veze z realnostjo... pol leta kasneje, ne mores kave spit brez, preverjanje je pa na faliranem studentu filozofije.

Ce hocejo gledat v zdravstvene podatke, naj gre na teren zdravstvena inspekcija. Druge ni. V franciji so ze masovno na ulicah, in mocno upam da konkretno poci tam, seveda v korist naroda. Pri nas kolesarje organizirajo razni SDjevci, pa je zadeva bolj lagana, da ne bi ljudje potem protestirali proti njim kdaj.

Sicer pa... jaz sem se cepil, in se necepljenih ne bojim. Ko/ce bodo umirali, pa ne bodo imeli koga za krivit, ker je cepivo ze nekaj casa na voljo za vse (pa ceprav so malo cudne lokacije cepilnih centrov, sploh z dovozom in pakiranjem z avtom, in bi lahko dali se kako v kak citypark pa rudnik za vikend, za vse, ki nocejo tri ure krozit okoli metelkove.

UganiKdo ::

Pustimo debato o celpljenih in necepljenih ,ker bom ospet največji gnoj tega foruma privlekli in bo konec teme.

Članek zgoraj je napisan precej površno in samo kaže da avtor pojma nima o čem piše. Odgovor na vprašanje : Preverjanje PCT: kaj o vas izvejo v tujini in kaj v Sloveniji? je zelo enostaven: popolnoma enako. Eni in drugi lahko vidijo vse podatke, ki so na voljo v QR kodi in ti podatki so standardizirani. In zato je QR koda kot je neuporabno za to, kar bi naši radi od nje.

Kot že rečeno, podatke bo treba tako ali drugače zmanjšat oziroma zaščitit. Ali na nivoju EU s samim posegom v QR kode, ali pa pač na nivoju Slovenije z dodatno QR kodo. Vse to bi lahko že davno imeli, če bi znal kdo razmišljat o čem drugem kot o twitterju in povojnih pobojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Markus386 ::

EU je že ob uvedbi rekel, da bo qr koda samo za prehod meje, kjer itak kazes podatke policistu... pa se za tam bi bilo boljse, ce ne bi bilo podatka o cepivu, ampak da je enotna eu direktiva, koliko casa velja test, koliko prebolelost, pa da je na qr kodi samo podpisan datum, do kdaj je koda veljavna.

sicer pa... polistom ocitno tud ni za zaupat z osebnimi podatki... ampak njih vcasih vsaj dobijo:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

pricakovat konkretno kazen je pa seveda utopicno pri nas

krneki2021 ::

Do sedaj policija ni imela pravice vpogleda v zdravstvene podatke in nekako ne vidim razloga zakaj bi ga od sedaj imeli, ker je na koncu en policaj ravno toliko zaupanja vreden kot natakar, tako da ja ze v osnovi je zgresen design QR kode. Stvar je v osnovi hudicevo preprosta za narediti, ampak birokrati ne bi bili birokrati ce ne bi stvari komplicirali do amena. V kodo se zapise prva crka imena, prva crka priimka in recimo letnica ali pa mogoce se mesec rojstva. Po moje je zelo zelo majhna verjetnost, da se bo prav veliko ljudi ujemalo z vsemi podatki. Ce je verjetnost vseeno prevelika, dodas recimo se zadnjo crko imena in priimka, ali pa ne vem, mogoce se prvo, drugo in zadnjo. Glede izpolnjevanja pogojev pa zgolj datum veljavnosti. Nobenih idiotskih idej o tem da mora biti notri podatek ali si cepljen, ali si prebolel, s cim si cepljen, kdaj si bil cepljen in koliko odmerkov. Zgolj datum veljavnosti, pa naj bo to 48ur za HAGT test ali pa 9 mesecev za cepljenje. Dokaj simpl in brez zdravstvenih podatkov, ker tudi za prehod meje ne potrebuje policaj nobenih mojih zdravstvenih podatkov. Ampak to je prevec simpl in verjetno posledicno tvoj prijatelj oz. njegovo svetovalno podjetje ne more narediti studije, ki stane par miljonov.

matijadmin ::

Markus386 je izjavil:

EU je že ob uvedbi rekel, da bo qr koda samo za prehod meje, kjer itak kazes podatke policistu... pa se za tam bi bilo boljse, ce ne bi bilo podatka o cepivu, ampak da je enotna eu direktiva, koliko casa velja test, koliko prebolelost, pa da je na qr kodi samo podpisan datum, do kdaj je koda veljavna.

sicer pa... polistom ocitno tud ni za zaupat z osebnimi podatki... ampak njih vcasih vsaj dobijo:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

pricakovat konkretno kazen je pa seveda utopicno pri nas

Tut kelnarju se je kazalo do zdaj, nakup alkohola in tobacnih.

CoolBits je izjavil:

Kdor vpraša za PCT - 136 člen KZ.

Ne pije vode. Zahteva po identifikaciji ali izkazovanju s potrdili ni enako preiskavi! Bralno razumevanje, dajte no.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

matijadmin je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Kdor vpraša za PCT - 136 člen KZ.

Ne pije vode. Zahteva po identifikaciji ali izkazovanju s potrdili ni enako preiskavi! Bralno razumevanje, dajte no.

Ha, nimaš pojma! :))

Gre za nezakonito sledenje oz. zalezovanje ljudi. Vsaj tako je povedal NSi-jev poslanec Horvat:

Poslanec NSi-ja Jožef Horvat je na seji med razpravo pokazal list papirja in pojasnil, da kaže podatke, ko mu je policija v času prejšnje vlade sledila. "Po mojem EMŠU. Neverjetno," je dejal. Dodal je, da je bilo največ vpogledov v njegove podatke ob nastanku aktualne koalicije, v drugi polovici februarja in na začetku marca. "Gledali so me celo 35 minut pred polnočnico. Da, bil sem na polnočnici in so me gledali. Zanimivo. Zelo zanimivo," je izjavil. Dodal je, da se strinja z Dejanom Židanom, ki je v preteklosti dejal, da bi bilo morebitno sledenje policije politikom največja afera v zgodovini samostojne države.

"Zaradi tega bomo zganjali velik hrup, ker želimo, da se enkrat ukorenini demokracija v tej državi," je še dejal Horvat.


Ne samo za zalezovanje, celo za napad na demokracijo gre. :))
sudo poweroff

UganiKdo ::

Tut kelnarju se je kazalo do zdaj, nakup alkohola in tobacnih.

Od kdaj so na osebni izkaznici kakršnikoli zdravstveni podatki?

Do sedaj policija ni imela pravice vpogleda v zdravstvene podatke in nekako ne vidim razloga zakaj bi ga od sedaj imeli, ker je na koncu en policaj ravno toliko zaupanja vreden kot natakar, tako da ja ze v osnovi je zgresen design QR kode.

to seveda ni res, policisti so pri prehajanju meje že sedaj (odvisno od kje si prihajal ali kaj je bila tvoja destinacija) imeli pravico preverjat podatke o cepljenju. Je pa res, da se zaradi visoke precepljenosti prebivalstva s tem ljudje niso pogosto srečevali in potem pride do takih neumnosti.

Glede izpolnjevanja pogojev pa zgolj datum veljavnosti. Nobenih idiotskih idej o tem da mora biti notri podatek ali si cepljen, ali si prebolel, s cim si cepljen, kdaj si bil cepljen in koliko odmerkov. Zgolj datum veljavnosti, pa naj bo to 48ur za HAGT test ali pa 9 mesecev za cepljenje.

kar bi v praksi delovalo samo če bi obstajala unitarna pravila za vstop v vse države, ki to potrdilo priznavajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

kar bi v praksi delovalo samo če bi obstajala unitarna pravila za vstop v vse države, ki to potrdilo priznavajo.

Sej namen teh qr kod je bil ravno to. Samo da je se izkazalo, da enotnih pravil ne bo še preden so prvo qr kodo zares izdali.

krneki2021 ::

UganiKdo je izjavil:

kar bi v praksi delovalo samo če bi obstajala unitarna pravila za vstop v vse države, ki to potrdilo priznavajo.

Najbrz ti je jasno da je to point te QR kode, ali pac? Da imajo vse drzave EU enotna pravila za vstop.

UganiKdo ::

Ne, namen QR kod ni bil unitarna pravila vstopa, ampak celovit in verodostojen pregled statusa posmeznika. Države bodo še vedno tiste, ki bodo določale kdaj je vstop možen. QR koda jim samo omogoča, da skladno s svojimi omejitvami preverijo status posameznika.

Država še vedno prosto odloči po koliko odmerkih ali koliko časa po zadnjem odmerku je možen vstop, ali koliko časa velja test, ali prepoblelost. Zeleni potni list (COVID potrdilo) ti samo omogoča, da verodostojno dokazuješ kakšen je tvoj status. Pogoji vstopa so še vedno stvar posamezne države.

Je pa škoda pametovat v tej temi, če vam osnove niso jasne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

ajdov2 ::

matijadmin je izjavil:

Markus386 je izjavil:

EU je že ob uvedbi rekel, da bo qr koda samo za prehod meje, kjer itak kazes podatke policistu... pa se za tam bi bilo boljse, ce ne bi bilo podatka o cepivu, ampak da je enotna eu direktiva, koliko casa velja test, koliko prebolelost, pa da je na qr kodi samo podpisan datum, do kdaj je koda veljavna.

sicer pa... polistom ocitno tud ni za zaupat z osebnimi podatki... ampak njih vcasih vsaj dobijo:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...

pricakovat konkretno kazen je pa seveda utopicno pri nas

Tut kelnarju se je kazalo do zdaj, nakup alkohola in tobacnih.


Kelnarju se je kazalo osebno izkaznico, ki jo je pogledal s svojimi očmi in si ni mogel avtomatsko shranit vseh podatkov in naredit še neskončno kopij.

Markus386 ::

Zato pa rabimo app, ki bo ob vsakem skenu poslal podatke se nekam na twitter, ker dokler tega ne bo, se bodo vsi delali, da je kaj takega nemogoce

Okapi ::

krneki2021 je izjavil:

Nobenih idiotskih idej o tem da mora biti notri podatek ali si cepljen, ali si prebolel, s cim si cepljen, kdaj si bil cepljen in koliko odmerkov. Zgolj datum veljavnosti, pa naj bo to 48ur za HAGT test ali pa 9 mesecev za cepljenje. Dokaj simpl

Dokaj simpl, dokler si domišljaš, da si ful pameten, v resnici pa nimaš pojma, kako se stvari dogajajo v resničnem življenju.

Datuma veljavnosti ne moreš vnaprej zapisati, ker trenutno nihče zagotovo ne ve, do kdaj bo cepljenje veljalo. 9 mesecev bodo skoraj sigurno podaljšali na 12 mesecev. In to se lahko razlikuje tudi glede na vrsto cepiva.

Poleg tega se spreminjajo tudi pogoji za posamezne države. Danes je za prehod mogoče dovolj cepljenje, jutri pa bodo poleg tega zahtevali še test. In mogoče bo najprej dovolj hitri test, čez en teden bo treba imeti pcr.

Pri nas veljaš za (polno) cepljenega po enem odmerku Astre, marsikje po EU moraš imeti dva.

Tako da brez konkretnih podatkov, ki so razvidni iz kode, je zadeva v praksi za prehod mej, pa tudi drugače, neuporabna.

Druga stvar je, kako so ti podatki v kodi zašifrirani in kdo jih lahko kdo vidi.

Dodaten problem je še odvisnost od kode in elektronske naprave za branje. Kakor hitro dopustiš tudi "analogno" možnost preverjanja (za primere, ko elektronske naprave ni pri roki, ali če se recimo pokvari), pa šifriranje podatkov v kodi (oziroma zgolj koda sama) odpade.

misek ::

Iz
Cela Slovenija čaka NIJZ, oni pa noge namakajo v morju
https://novice.svet24.si/clanek/novice/...

tole pokaže klavrno stanje sodelovanja:
Ali ste do tega trenutka prejeli kakšno vprašanje NIJZ ali katerega drugega odgovornega organa glede aplikacije PCT?

Ne, do tega trenutka z nami glede aplikacije za preverjanje izpolnjevanja pogojev PCT ni kontaktiral še noben organ, povezan oziroma odgovoren za aplikacijo, niti od NIJZ še nismo prejeli zahtevanih pojasnil.
Vsak čepi v svojem malem vrtičku, kjer bi morale službe sodelovati :(

Jure14 ::

A mi kdo napiše enostavno aplikacijo v xamarinu, da jo uporabim na žurki?

Pač enostavno okno za skeniranje kode (ni treba, da res skenira, lahko se samo pretvarja).
Spodaj pa 3 gumbe.
Če pritisnem prvega, se dela da skenira, potem pa zaslon pobarva zeleno
če pritisnem drugega, skenira in zaslon pobarva rdeče,
če pritisnem tretjega, skenira, potem pa začne rdeče utripat, pa piskat. Piska. Pač huda okužba, potreben šnopc.

hipertija ::

Preverjanje_EU_DCP_anon $ grep -r 'URN:UVCI' .
./smali_classes2/dgca/verifier/app/android/verification/VerificationViewModel$decode$1.smali: const-string v3, "URN:UVCI:01:SI:C57F79FF97E528B0E053#P"
./smali_classes2/dgca/verifier/app/android/verification/#VerificationViewModel$decode$1.smali#: const-string v3, "URN:UVCI:01:SI:C57F79FF97E528B0E053#P"
Prekle za kurnk

Utk ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/mojca-p...

Kot sem rekel, morda se to sme delat, ampak ne po odloku vlade, ampak bo (če ni US tudi zabito) treba to spravit čez parlament.

jotunn ::

Utk je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/mojca-p...

Kot sem rekel, morda se to sme delat, ampak ne po odloku vlade, ampak bo (če ni US tudi zabito) treba to spravit čez parlament.

To je naceloma jasno ze od zacetka da se potrebuje zakon, ne nek odlok ali tweet. Ampak preden bo US dalo ven svoje mnenje, bo mimo ze naslednja turisticna sezona ali dve, do takrat pa kaj? Reces da stvar ni legalna? Verjamem da bos prej ali slej dobil vse kazni nazaj, ce ti bo do takrat se ostalo kaj denarja za odvetnike in ne bos zaradi nalozenih kazni ze zaprl firme. Ampak vecini je to cisto cool, ker to podjetnisko golazen je treba jebat.

fikus_ ::

Očitne se v vladi niso naučili kaj, ko je US že enkrat povedalo, da odloki niso dovolj za omejevanje pravic.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

UganiKdo ::

Kaj drugega pa je za pričakovat od vlade, ki nima parlamentarne večine in zakona ne more sprejet tudi če bi hotela?

Invictus ::

Saj ima večino, ampak samo ko podkupi SNS, SAB,... Tudi Bratuškova se je že prodala Janši...

Sam zgleda je zmanjkalo madžarskega denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

jotunn ::

Se pravi je ok ce pozabimo ustavo in zakonodajo, ce nimamo parlamentarne vecine in je ok, ce so do trenutka, ko imamo primerno parlamentarno vecino, uporabljajo za reguliranje zivljenja in delovanja v drzavi zgolj tweeti. Saj na tak nacin lahko z vladnim odlokom spremenimo tudi zakon in ustavo, da bo po novem dovolj en glas za, pa so zakoni sprejeti. Ne vidim problema, da ne bi slo skozi.

Utk ::

jotunn je izjavil:

Utk je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/mojca-p...

Kot sem rekel, morda se to sme delat, ampak ne po odloku vlade, ampak bo (če ni US tudi zabito) treba to spravit čez parlament.

To je naceloma jasno ze od zacetka da se potrebuje zakon, ne nek odlok ali tweet. Ampak preden bo US dalo ven svoje mnenje, bo mimo ze naslednja turisticna sezona ali dve, do takrat pa kaj? Reces da stvar ni legalna? Verjamem da bos prej ali slej dobil vse kazni nazaj, ce ti bo do takrat se ostalo kaj denarja za odvetnike in ne bos zaradi nalozenih kazni ze zaprl firme. Ampak vecini je to cisto cool, ker to podjetnisko golazen je treba jebat.

Vsem ni jasno, ker so nekateri še na prejšni strani pisali, da ni to nič takega, ker moraš kelnarju tudi zarad alkohola kazat osebno. Pa to v bistvu ni res. Jaz mu je nisem še nikoli. Takrat še tega zakona ni bilo, danes pa očitno zgledam starejši od 18. Niti še nikoli ni noben kelnar dobil kazni, ker ni zahteval osebne od mene.

misek ::

Utk je izjavil:

Niti še nikoli ni noben kelnar dobil kazni, ker ni zahteval osebne od mene.
Torej si ti referenca? No, jaz pa poznam kelnerja, ki je dobil kazen. In zato zdaj strikto zahteva osebno izkaznico, če se mu zdi, da je kupec mlajši. Poleg tega ne daje alkohola niti skupini, v kateri je še kakšen mladoletni. Govorim za primer dijake - ne starše z otroki.

Utk ::

Kazni ni dobil, ker sem starejši od 18. In mi ne rabi niti gledat osebne. Pri PCT MORA gledat, če ne, nikakor ne more vedet ali sem PCT. To je velika razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

misek ::

Kako pa ve, da je nekdo starejši od 18 let? Oceni čez palec in po potrebi vpraša za osebno.

Markus386 ::

Jaz sem spil milijone kav (no, ne dobesedno, ampak stevilka je se vedno ogromna), pa me nikoli kelnar ni vprasal ne po osebni, ne po zdravstvenih podatkih.

Kot je ze napisano zgoraj, nekatere zadeve ne grejo skozi kot twitt, in prav je tako. Pa ze nasploh je kazanje zdravstvenih podatkov nekemu kelnarju neumnost.

GizmoX ::

Očitno bo šla aplikacija v to smer, da se bo poleg veljavnosti (zelena/rdeča) izpisalo še osebno ime in letnica rojstva:
O D L O K o načinu ugotavljanja izpolnjevanja pogojev prebolevnosti, cepljenosti in testiranja v zvezi z nalezljivo boleznijo COVID-19, 3. člen, 1. odstavek:
Aplikacija z odčitavanjem kode QR izpiše podatek o izpolnjevanju pogoja PCT tako, da iz podatka ni razvidno, katerega od pogojev PCT izpolnjuje oseba, za katero se preverja izpolnjevanje pogoja PCT, ter njeno osebno ime in letnico rojstva.

Uradni list 126/2021
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()

Utk ::

misek je izjavil:

Kako pa ve, da je nekdo starejši od 18 let? Oceni čez palec in po potrebi vpraša za osebno.

Ja, PCT pa ne more ocenit čez palec. Ne moreš se temu niti izognit. Z brezalkoholno pivo se lahko.

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

jotunn je izjavil:

Utk je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/mojca-p...

Kot sem rekel, morda se to sme delat, ampak ne po odloku vlade, ampak bo (če ni US tudi zabito) treba to spravit čez parlament.

To je naceloma jasno ze od zacetka da se potrebuje zakon, ne nek odlok ali tweet. Ampak preden bo US dalo ven svoje mnenje, bo mimo ze naslednja turisticna sezona ali dve, do takrat pa kaj? Reces da stvar ni legalna? Verjamem da bos prej ali slej dobil vse kazni nazaj, ce ti bo do takrat se ostalo kaj denarja za odvetnike in ne bos zaradi nalozenih kazni ze zaprl firme. Ampak vecini je to cisto cool, ker to podjetnisko golazen je treba jebat.

Vsem ni jasno, ker so nekateri še na prejšni strani pisali, da ni to nič takega, ker moraš kelnarju tudi zarad alkohola kazat osebno. Pa to v bistvu ni res. Jaz mu je nisem še nikoli. Takrat še tega zakona ni bilo, danes pa očitno zgledam starejši od 18. Niti še nikoli ni noben kelnar dobil kazni, ker ni zahteval osebne od mene.


To da kelnarji ne opravljajo svoje dolžnosti ne spremeni zakonodaje. Ampak nekaterim na balkanu to pač ne bo nikoli jasno. Če boš kdaj nos pomolil kam iz balkana boš mogoče to razmel

GizmoX je izjavil:

Očitno bo šla aplikacija v to smer, da se bo poleg veljavnosti (zelena/rdeča) izpisalo še osebno ime in letnica rojstva:
O D L O K o načinu ugotavljanja izpolnjevanja pogojev prebolevnosti, cepljenosti in testiranja v zvezi z nalezljivo boleznijo COVID-19, 3. člen, 1. odstavek:
Aplikacija z odčitavanjem kode QR izpiše podatek o izpolnjevanju pogoja PCT tako, da iz podatka ni razvidno, katerega od pogojev PCT izpolnjuje oseba, za katero se preverja izpolnjevanje pogoja PCT, ter njeno osebno ime in letnico rojstva.

Uradni list 126/2021


Pričakovano in edino logično, samo kaj ko je to spet določeno v podzakonskem aktu, kar je US v sorodnih primerih že spoznalo za sporno. Ampak drugega tako ali tako ne morejo, ker nimajo niti parlamentarne večine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Če je človek očitno polnoleten, mu ne rabi gledat osebne. Kot tudi policaji na ulici verjetno ne zahtevajo osebne od očitno mladoletnih, recimo 7 let starih otrok. Kako boš ti očitno testirat ali cepljen, pa kar ti razloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

UganiKdo ::

Utk je izjavil:

Če je človek očitno polnoleten, mu ne rabi gledat osebne. Kot tudi policaji verjetno ne zahtevajo osebne od očitno mladoletnih, recimo 7 let starih otrok. Kako boš ti očitno testirat ali cepljen, pa kar ti razloži.


Natakar je dolžan zagotovit, da streže alkohol samo polnoletnimletnim. Enako velja za PCT. Če tega ne preveri z dokumentom/appom pač nosi odgovornost, če se izkaže, da je ocenil narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

blackbfm ::

Natakar je dolžan zagotovit, da streže alkohol samo polnoletnimletnim. Enako velja za PCT.


Eno je dat osebni dokument v vpogled, drugo je ce ti nek natakar kr s privat telefonom skenira in potencialno gradi lastno bazo zdravstvenih prepustnic

Najmanj kar bi moglo bit zaradi varnosti je da bi bila qr koda za enkratno uporabo.. Aja sam potem bo problem za vse ki nimajo telefona ki generira nove kode ali printerja da si printajo vsak dan 10 novih kod.. Torej kvecjem lahko diskriminiras ljudi

Več kot je zadrzkov glede zasebnosti in varnosti bolj vsiljujejo pct. To pac smrdi

UganiKdo ::

Se povsem strinjava, samo moja izjava se je nanašala na blodnje Utk, da mu natakar še nikoli ni pogledal osebne.

Kot sem v tej temi že večkrat izpostavil, preverjanje osebne izkaznice s strani natakarja, je daleč najmanjši problem pri vprašanju zasebnosti QR kode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Utk ::

Če mi kelnar še nikoli ni gledal osebne, to ni blodnja, ampak dejstvo. Enako tudi da za to ni bilo potrebe, ker sem bil 18 star pred tem zakonom. Kot pravnik bi to lahko ločil.
Ostalo je samoumevno kaj je problem. Skeniranje qr kode v kombinaciji s vpogledom v osebno zahteva svoj zakon in pika. Po moje bi morala bit za to v zakonu posebej tudi zapisana kazen za zlorabo, ne samo kolk mu itak pripada po gdpr. Če ne, se to komot zlorablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

1984Began ::

Malce sem zmeden. Glede na sveže novice (https://siol.net/digisvet/novice/milan-...
"Od polnoči je gostincem, organizatorjem dogodkov in ponudnikom drugih storitev na voljo že tretja različica aplikacije za preverjanje pogojev PCT, ki tokrat ob potrditvi veljavnosti uporabnikovega digitalnega covidnega potrdila prikaže tudi dva osebna podatka: ime in priimek ter rojstni datum."

Popravite me prosim, če sem napačno spremljal, ampak 1. verzija je izpisala Ime Priimek in Rojstni Datum. Nato, se je informacijska pooblaščenka pritožila, ker bi naj aplikacija izpisovala preveč osebnih podatkov.

Nato se je razvila 2. verzija, ki je izpisala le QR kodo, ampak to je bilo problematično, ker bi naj bilo zelo enostavno kopirati uporabljati kodo vsakega posameznika.

Nato mediji izpostavijo, da smo edini v Evropi, ki dejansko skrbimo za varnost in nas nedirektno predstavijo kot črno ovco: https://siol.net/digisvet/novice/prever...

In sedaj 3. verzija spet ispiše Ime Priimek in Rojstni Datum, kar je naenkrat ok?

A sem se kje zmotil?

UganiKdo ::

Popravite me prosim, če sem napačno spremljal, ampak 1. verzija je izpisala Ime Priimek in Rojstni Datum.

kolikor vem je bila prva verzija, ki pa če se ne motim nikoli dejansko ni bila v produkciji narejena tako, da je pokazala vse podatke, tako kot to vidiš če skeniraš s Zvem.

Nato, se je informacijska pooblaščenka pritožila, ker bi naj aplikacija izpisovala preveč osebnih podatkov.

po besedah IP se nikoli ni opredelila do nobene od verzij.

In sedaj 3. verzija spet ispiše Ime Priimek in Rojstni Datum, kar je naenkrat ok?

tudi do te se IP ni opdelila oziroma se niti še ni mogla. V osnovi pa s prikazovanjem teh podatkov ni nič spornega, ČE obstaja ustrezna pravna podlaga.

Nato mediji izpostavijo, da smo edini v Evropi, ki dejansko skrbimo za varnost in nas nedirektno predstavijo kot črno ovco: https://siol.net/digisvet/novice/prever...

naši mediji, podobno kot številni v tej temi ne razumejo, da ni problem v aplikaciji ampak v samih podatkih, ki so v črtni kodi.

Okapi ::

1984Began je izjavil:

Malce sem zmeden. Glede na sveže novice (https://siol.net/digisvet/novice/milan-...
"Od polnoči je gostincem, organizatorjem dogodkov in ponudnikom drugih storitev na voljo že tretja različica aplikacije za preverjanje pogojev PCT, ki tokrat ob potrditvi veljavnosti uporabnikovega digitalnega covidnega potrdila prikaže tudi dva osebna podatka: ime in priimek ter rojstni datum."

Popravite me prosim, če sem napačno spremljal, ampak 1. verzija je izpisala Ime Priimek in Rojstni Datum. Nato, se je informacijska pooblaščenka pritožila, ker bi naj aplikacija izpisovala preveč osebnih podatkov.


Izpisala je tudi, ali si cepljen, prebolel ali testiran.

In nihče se uradno ni pritožil, samo inf. pooblaščenka je rekla, naj ji pošljejo podatke, da bo lahko presodila, če je zadeva v redu.

facepalm ::

In kako bodo gostincem preprecili uporabo prve verzije aplikacije?

UganiKdo ::

facepalm je izjavil:

In kako bodo gostincem preprecili uporabo prve verzije aplikacije?

Tako da ni bila nikoli na voljo?

Ampak kot ze 1001 povedano, ni problem aplikacija. Problem je v sami qr kodi.

facepalm ::

UganiKdo je izjavil:

facepalm je izjavil:

In kako bodo gostincem preprecili uporabo prve verzije aplikacije?

Tako da ni bila nikoli na voljo?

Ampak kot ze 1001 povedano, ni problem aplikacija. Problem je v sami qr kodi.

Seveda je bila. Se na tem forumu se je dobil link. In enkrat ko je zadeva online je online forever.
S tem da je v qr kodi prevec podatkov se pa strinjam.

UganiKdo ::

Apov, ki preberejo podatke je drugace malo morje, ker ima vsaka drzava ene tri.

Si preprican da je bil app dejansko na voljo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310380 (4603) primoz4p
»

Aplikacija zVEM za dostop do portala eZdravje in potrdila COVID je na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7115199 (4193) ToniT

Eventuelna lokalizacija zelenega potrdila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33232042 (27274) zmist
»

Ponarejeni PCR testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587882 (6051) Kvatebrigic

Več podobnih tem