» »

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev

««
8 / 8
»
»»

ajdov2 ::

UganiKdo je izjavil:

Ja o takih fanatikih in brezveznem nabijanju sem govoril. A nimas dovolj drugih covid tem, da lahko bluzis?

Ne nimam, so jih moderatorji zaklenili.

UganiKdo ::

Okapi je izjavil:

Lahko bi recimo za zbiranje ljudi uvedli pogoj PCTM (M kot maska). Kdor noče pokazati potrdila, mora nositi masko, tudi na prostem. Z masko druge dovolj dobro ščitiš. Lahko bi tudi masko zapovedali za vse, zaradi lažjega nadzora spoštovanja varnostnih ukrepov.

Pri zadevah, ki niso ravno človekova pravica, recimo vstop v disko, pa lahko ostane PCT in odsotnost anonimnosti.

Zanimiv predlog, edino v praksi ne vem kako bi ga izvajali. Namrec ko so ljudje enkrat na kupu je nemogoce vedet kdo je tam na podlagi pct ali m. Mogoce edino v smislu, da v primeru kontrole od teh z masko ni mozno zahtevat PCT, amapk v praksi bi bilo IMO to precej samo sebi namen.

Verjetno bi bil tukaj boljsi kompromis, da se pac sprejme odlocitev, da je pravica do zbiranja in anonimnosti pri tem pomembnejsa in odtehta morebitne negativne ucinke. Tako lahko mirno pustis pct za gostilne, diskoteke koncrte itd..., ne pa tudi za morebitna zborovanja, proteste etc, ki so ustavna pravica in mora bit zagotovljena tudi dolocena stopnja anonimnosti.

IMO sprejemljivo tveganje glede na pomen tega za demokraticno druzbo.

ajdov2 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Ja o takih fanatikih in brezveznem nabijanju sem govoril. A nimas dovolj drugih covid tem, da lahko bluzis?

Ne nimam, so jih moderatorji zaklenili.

Bogi revcek, pol pa kar pridno jokaj tukaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Markus386 ::

Minister in logarjeva sta prisla na konferenco, in oba zatrdila, da aplikacija ne bo pokazala skenirala ja, pokazala ne) nobenih osebnih podatkov. Takrat sem se ze jaz pizdil, da govorimo o crni skatli, za katero ne ves, kaj vse shranjuje zadaj. Potem sta ta podatek ponovila na naslednji konferenci, in na isti konferenci je nijz-jevec predstavil aplikacijo, in povedal da pokaze ime, priimek, datum rojstva, p-c-ali-t, cepivo in odmerke. Torej niti toliko niso usklajeni med sabo, da bi nekdo, ki nekaj govori o aplikaciji, vedel, kaj ta aplikacija pocne.

Potem so delali novo aplikacijo na nase stroske (no... modificirali staro), ki spet poskenira vse, samo pokaze samo DA/NE. Spet si ni nihce vzel niti pet minut casa, da bi premislil, kako bomo preverjali te podatke, pa zraven so excludali ministrovo kodo. Nihce se seveda ni vprasal, ce je tako preverjanje po zakonu.

Potem so naredili novo aplikacijo, ki spet poskenira vse, pokaze pa samo dolocene podatke. Vse zlorabe obstajajo se zmeraj.

Jaz sem delal v marsikateri disfunkcionalni firmi, pa nismo nikoli tako hitro spreminjali cesa, brez da bi premislili kaj in kako se da in sme ze v fazi planiranja na tablo.

Problem marsikoga, tudi na tem forumu je, da enacite ljudi, ki se jim ne zdi primerno kazat osebnih in zdravstvenih vsakemu kelnarju, z proticepilci. Jaz sem cepljen, ze takoj na zacetku ko se je dalo (ker nisem v nobeni izmed prednostnih skupin), pa se mi zdi preverjanje PCT butasto, sploh na tak nacin.

Jaz sem se cepil zase. Ce se kdo noce, nosi rizik sam.

multivac ::

zmist je izjavil:

Okapi je izjavil:

A te kdo sili imeti telefon v žepu? Mene nihče.


Jaz pa nimam problema imeti potrdila o cepljenju v zepu. Ker pac nisem idiot in sem se sel cepit.


Tovariš pfizer, prosim nehaj tu smetiti.
Pojdi delat reklamo pfizerju kam drugam, po možnosti v tvojo komunistično kolektivo o kateri tako rad govoriš.


bacho je izjavil:

Jaz sem bil za pct aplikacijo, sedaj ko je od petka jasno, da cepljeni isto širijo virus pa ne. Cepljeni se bodo lahko med sabo kužili, kar bo še bolj nevarno.


Saj to je glavni problem. PCT bi imel smisel, če bi imeli ekstremno zanesljive teste, efektivno nič lažno pozitivnih. Torej, da ne bi spravljali nedolžnih v zapor takorekoč. Ter, da bi bil virus res tako nevaren.
Nimamo ne enega ne drugega.
Sedaj ko pa cepljeni še vedno širijo virus je to totalni nesmisel in poseg v človekove pravice.

Sploh ni opravičila za to sranje, pa če je na papirju, telefonu ...
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

multivac ::

zmist je izjavil:

poweroff je izjavil:

Okapi ima prav. Anonimnost je pomembna.


Ja vem Matthai in vem, da ti razumes. Ampak bom posrkbel, da se bojo razni cepci tega spomnili tudi ob googlu, facebooku ipd. Prav rezim se ob SDSovih ukrepih in upam, da jih bojo se temeljito potencirali, recimo kaksen social score uvedli. Saj jih bomo zrusili na volitvah ampak vmes morajo pa razni razvajeni kretencki izkusit zakaj je zasebnost pomembna, ker spomin na neke oddaljene case ocitno ni dovolj. Morajo sami izkusiti sicer udobje premaga pravice. In zanimivo, da se zacnejo ljudje pritozevati cez potrdilo o cepljenju, ko je pa tako prakticno(tm) in udobno(tm). Pokazes in gres v lokal/trgovino/prireditev/... kjer je pol manj ljudi kot sicer, nobenih tezav s prosto mizo, ni se ti treba tlaciti v polno dvorano. Najbolj udobna(tm) in prakticna(tm) "aplikacija" pod soncem, se bomo pa ze odpovedali malo anonimnosti, mar ne?


Komunist, cepljen s cepivom kapitalistične megakorporacije, se veseli freedom pasušev, zato, da bo lahko šel na koncert, kjer bo manj gužve?

Ti si res en model ej.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

LeQuack ::

Okapi je izjavil:


Bistvena razlika med preverjanjem starosti za alko in PCT je pa v tem, da nakup alkohola ali cigaret ni neka z ustavo zagotovljena pravica, zbiranje ljudi pa je. In PCT je pogoj tudi za organizirano zbiranje ljudi.
Zbiranje ljudi na organiziranih javnih prireditvah in javnih shodih nad 100 udeležencev na odprtih površinah je dovoljeno, če udeleženci izpolnjujejo t. i. pogoj PCT (preboleli, cepljeni, testirani).

To pomeni ne samo , da je zbiranje omejeno na tiste, ki pogoj izpolnjujejo, ampak tudi, da ni mogoče priti anonimno.


To pomeni da lahko vsak protest označijo kot neligitimen. Kar pomeni da nimamo več svobode govora, niti pravne države, niti demokracije.
Quack !

multivac ::

Tko nekako.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

LeQuack ::

zmist je izjavil:


Ja, pa mislim, da je tudi kaznivo namerno sirjenje bolezni. Nehajte ze nabijati, pojdite se cepiti in dopovejte to tudi ostalim kretenom, ki jih poznate, vmes bojo pa ze volitve.?


Kdor pravi da ga skrbi za zdravje drugih zaradi cepiva, hkrati pa recimo vozi avto in onesnažuje, s tem drugim daje raka, se ogreva na fosilna goriva, in druge podobne zadeve, no tak veš da mu je dejansko vseeno za zdravje drugih in je bullshitter.
Quack !

Markus386 ::

> Ja, pa mislim, da je tudi kaznivo namerno sirjenje bolezni. Nehajte ze nabijati, pojdite se cepiti in dopovejte to tudi ostalim kretenom, ki jih poznate, vmes bojo pa ze volitve.?

Ravno to je problem... jaz sem cepljen, nocem pa kelnarjem kazat svojih zdravstvenih podatkov. Maskiras "papers please" v kretene in namerno sirjenje bolezni.

multivac ::

LeQuack je izjavil:

zmist je izjavil:


Ja, pa mislim, da je tudi kaznivo namerno sirjenje bolezni. Nehajte ze nabijati, pojdite se cepiti in dopovejte to tudi ostalim kretenom, ki jih poznate, vmes bojo pa ze volitve.?


Kdor pravi da ga skrbi za zdravje drugih zaradi cepiva, hkrati pa recimo vozi avto in onesnažuje, s tem drugim daje raka, se ogreva na fosilna goriva, in druge podobne zadeve, no tak veš da mu je dejansko vseeno za zdravje drugih in je bullshitter.


Ne zameri tovarišu pfizerju.
Dvoličnost je njegov primarni atribut.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

ajdov2 ::

zmist je izjavil:


Ja, pa mislim, da je tudi kaznivo namerno sirjenje bolezni. Nehajte ze nabijati, pojdite se cepiti in dopovejte to tudi ostalim kretenom, ki jih poznate, vmes bojo pa ze volitve.?

Namerno širjenje bolezni bi bilo, če bi vedel da si okužen in šel kašljat v ljudi.

Poleg tega se pa cepljeni tudi lahko okužijo, cepivo ublaži simptome, pa še testirat se jim ni treba za nič, tako da dejansko cepljeni so bolj nevarni od necepljenih.

Markus386 je izjavil:

Problem marsikoga, tudi na tem forumu je, da enacite ljudi, ki se jim ne zdi primerno kazat osebnih in zdravstvenih vsakemu kelnarju, z proticepilci. Jaz sem cepljen, ze takoj na zacetku ko se je dalo (ker nisem v nobeni izmed prednostnih skupin), pa se mi zdi preverjanje PCT butasto, sploh na tak nacin.

Jaz sem se cepil zase. Ce se kdo noce, nosi rizik sam.

Dejansko se lahko pctju nasprotuje na več nivojih.

Lahko nasprotuješ kazanju svojih podatkov vsakomur.

Lahko nasprotuješ temu da podatki niso zaščiteni, kelnar lahko dejansko slika tvojo qr kodo in jo objavi na spletu, lahko ima prirejeno aplikacijo, ki si shranjuje tvoje obiske in se potem to uporablja za marketing.

Lahko nasprotuješ temu da vlada izvaja grobe posege v pravice posameznikov mimo ustave in parlamenta. In to kljub temu, da jim je ustavno sodišče že večkrat reklo, da to ni ok.

Lahko nasprotuješ 'prostovoljnemu' cepljenju, ki dejansko ni prostovoljno.

...

Markus386 ::

Jaz nasprotujem vsemu nastetemu... kar se mene tice, damo prioriteto v bolnisnicam cepljenim, odpremo vse, no limits, pa bodo pac na respiratorjih cepljeni, necepljeni pa v telovadnici na vojaskih posteljah, ce slucajno zmanjka za vse.

Ampak ce se ze gremo neke omejitve (katerim, kot ze receno, nasprotujem), imamo sluzbe, ki preverjajo zdravstvene zadeve, in taki sluzbi se pri nas rece zdravstvena inspekcija - torej ljudje, ki si usposobljeni za ravnanje z osebnimi podatki, imajo dolocene pravice in naloge, za katere (upam da) obstaja nek auditing sistem, kam vpogledujejo, kaj preverjajo, in ki so placani za izvajanje tega. Vse to ne lokalni kelnar ne izbacivac pred gasilsko veslico nista.

feryz ::

Trenutno je, dokler se ne pokažejo nova dognanja za P, C v PCT največja možna norost in garant za širjenje okužb in lockdowne.
Pravim trenutno. Včeraj je bilo drugače, mogoče bo jutri tudi. Ampak danes je pa točno tako.

49106 ::



Kakšen nateg. Testov je bilo precej več. NoraRTV

Markus386 ::

Jap, testov je nekje 20k-40k na dan

ajdov2 ::

49106 je izjavil:



Kakšen nateg. Testov je bilo precej več. NoraRTV

31 hospitaliziranih in 87 na intenzivni?

hmmm..

Markus386 ::

7 na intenzivni

https://covid-19.sledilnik.org/sl/stats

Mogoce typo, mogoce agenda..

sbawe64 ::

49106 je izjavil:



Kakšen nateg. Testov je bilo precej več. NoraRTV

19508 hitrih in 776 PCR, skupno 20284
https://www.rtvslo.si/zdravje/novi-koro...

68 pozitivnih pomeni delež 0,3352%.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

sbawe64 ::

Medtem ko se prepirate glede tehničnih podrobnosti, gre svet naprej.

PCT in zeleni pasuši v kanto, kamor sodijo
https://www.zerohedge.com/covid-19/did-...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

zmist ::

sbawe64 je izjavil:

Medtem ko se prepirate glede tehničnih podrobnosti, gre svet naprej.

PCT in zeleni pasuši v kanto, kamor sodijo
https://www.zerohedge.com/covid-19/did-...


Fake news site, video s slabo locljivostjo. Deep fake. Sicer je pa point preverjanja potrdil o cepljenju v tem, da se zavaruje necepljene pred moznimi okuzbami, ker je moznost za zaplete pri njih vecja. In najbolj ucinkovit nacin je, da se ne druzijo. Tako, da zelo dober razlog za preverjanje potrdil obstaja. Da si ne boste z lastno neumnostjo kaj naredili in povzrocili stroske zdravstvenemu sistemu, ki vas bo moral zdraviti zaradi vase neumnosti, namesto, da bi se ukvarjal z ljudmi pri katerih je zdravljenje res potrebno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

ajdov2 ::

zmist je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Medtem ko se prepirate glede tehničnih podrobnosti, gre svet naprej.

PCT in zeleni pasuši v kanto, kamor sodijo
https://www.zerohedge.com/covid-19/did-...


Fake news site, video s slabo locljivostjo. Deep fake. Sicer je pa point preverjanja potrdil o cepljenju v tem, da se zavaruje necepljene pred moznimi okuzbami, ker je moznost za zaplete pri njih vecja. In najbolj ucinkovit nacin je, da se ne druzijo. Tako, da zelo dober razlog za preverjanje potrdil obstaja. Da si ne boste z lastno neumnostjo kaj naredili in povzrocili stroske zdravstvenemu sistemu, ki vas bo moral zdraviti zaradi vase neumnosti, namesto, da bi se ukvarjal z ljudmi pri katerih je zdravljenje res potrebno.

Of all tyrannies, a tyranny sincerely exercised for the good of its victims may be the most oppressive. It would be better to live under robber barons than under omnipotent moral busybodies. The robber baron's cruelty may sometimes sleep, his cupidity may at some point be satiated; but those who torment us for our own good will torment us without end for they do so with the approval of their own conscience.
««
8 / 8
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

digitalno potrdilo o cepljenju COVID-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310175 (4398) primoz4p
»

Aplikacija zVEM za dostop do portala eZdravje in potrdila COVID je na voljo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7115002 (3996) ToniT

Eventuelna lokalizacija zelenega potrdila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Problemi človeštva
33231246 (26478) zmist
»

Ponarejeni PCR testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587745 (5914) Kvatebrigic

Več podobnih tem