» »

Vstop v avstrijo

Vstop v avstrijo

codeMonkey ::

Jap. Zena je naredila PCR za danes (gre z otrokoma). Me prav zanima kako bo slo cez.

Comandante ::

bf4ed je izjavil:

Hitri testi več niso dovolj

Super zdaj se niti v slo več ne smem za wikend vrnit.
Do zdaj sem lahko barem s hitrim prek šel.
Izjema max 10h če maš parcelo.


Čisto so prefuknjeni.

Lahko se izgovoris da si pendler pa je, za nas je dovolj hitri test in velja 7 dni. Ce imas slovensko osebno in avstrijski HAGT se lahko mirno vozis cez, nihce ne bo preverjal kje zivis.

Sparkxl ::

V vukokebinah ni žive duše. Tudi stari prehod šentilj nema nikog

jshadlsa232 ::

Komedija, ker mi je 2x slovenski policaj na Sentilju samo pomahal ko sem mu kazal list o testu, ker je bil v debati s kolegom

Sparkxl je izjavil:

V vukokebinah ni žive duše. Tudi stari prehod šentilj nema nikog

A ni zaprt izven dolocenih ur?

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

Komedija, ker mi je 2x slovenski policaj na Sentilju samo pomahal ko sem mu kazal list o testu, ker je bil v debati s kolegom

Meni so v zadnjih dveh tednih nasi 9x samo pomahali, 1x pa je za 2 sekundi pogledal osebno, testa nikoli.

Avstrijci pa vsak dan gledajo datum testa. Se ze na meji vidi razlika v resnosti drzave.

Sparkxl ::

Vukojebine so ponoči zaprte. Ni pa tam nobenega čez dan, sem bil ta teden 2x. Na šentilju pa tudi meni še 1x noben ni nič pogledal. Važno je samo da imaš nek a4 v roki in da ga na daleč vidi

m0LN4r ::

Nevem tocno kako je pri Avstriji, ampak na meji z Madzarsko je veliko zapuscenih prehodov, z dvignjeno rampo, brez rampe odvisno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FiReFTW ::

Pa saj ta svet je že čist prtegnjen, to je že pravzaprav komedija. Najbolj smešno je v angliji ko do julija sploh nemorš iz države ali pa kazen 5000 funtov, loooool.

Comandante ::

FiReFTW je izjavil:

Pa saj ta svet je že čist prtegnjen, to je že pravzaprav komedija. Najbolj smešno je v angliji ko do julija sploh nemorš iz države ali pa kazen 5000 funtov, loooool.

Res je. Tolazimo se lahko s tem, da je povsod razen v Izraelu, Avstraliji in na Novi Zelandiji isto sranje.

m0LN4r ::

Kako to mislis? V FB skupini slovenci v tujini berem, da se vozijo brez problema domov, nazaj, na obisk, karkol. Sosedi so tudi sli na poljsko v ponedeljek, danes sta ze nazaj. Vem za spanca, ki tudi gre za vikend v Spanijo. Al temelji izjava na podlagi dnevnika in 24ur?

PS: Za AT pa je tudi odvisno od Regije do regije in mejnega prehoda. Se dobro, da je realnost povsem drugacna, kot v senzacionalisticnih novicah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Sparkxl ::

FiReFTW je izjavil:

Pa saj ta svet je že čist prtegnjen, to je že pravzaprav komedija. Najbolj smešno je v angliji ko do julija sploh nemorš iz države ali pa kazen 5000 funtov, loooool.


Vir tega umotvora so slovenske novice ali 24ur?

Comandante ::

Nasi so pa res strokovnjaki. Danes sem jim pri povratku v Slovenijo pokazal 14 dni star test (slucajno mi je lezal v avtu, danasnjega sem pozabil v pisarni).

Samo pomahali dalje. Boli njih. Pomoje bi jim lahko pomahal z Obi katalogom, pa bi bili zadovoljni.

jshadlsa232 ::

Jodlarji so zdaj prisli na idejo, da je test veljaven le 72 ur. Pretravel clearance pa 28 dni.

Uradni list: https://newsletter.wko.at/Media/f0798ba...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Jodlarjem poveš, da se skozi pelješ. In si jih fraj.

Razen če tam tlačaniš za drobiž. Potem se jim moraš pokoriti.

jshadlsa232 ::

feryz je izjavil:

Jodlarjem poveš, da se skozi pelješ. In si jih fraj.

Razen če tam tlačaniš za drobiž. Potem se jim moraš pokoriti.

No pač povem za info, kaj vas čaka od 1. aprila dalje.

Comandante ::

jshadlsa232 je izjavil:

Jodlarji so zdaj prisli na idejo, da je test veljaven le 72 ur. Pretravel clearance pa 28 dni.

Uradni list: https://newsletter.wko.at/Media/f0798ba...

Res je, ampak ni nekega problema. Se narocis na test, izberes termin ki ti ustreza, prides tja, nobene vrste, 3 minute in si gotov. Vse gratis, potrdilo dobis na mail.

Ni to neka ciganija kot pri nas v Mariboru, ko cakas uro in pol na test, potem pol ure na potrdilo, pa se 20e ti vzamejo.

To v praksi pomeni da moramo teste delati v pon, sre in pet. Not great, not terrible.

jshadlsa232 ::

Comandante je izjavil:

jshadlsa232 je izjavil:

Jodlarji so zdaj prisli na idejo, da je test veljaven le 72 ur. Pretravel clearance pa 28 dni.

Uradni list: https://newsletter.wko.at/Media/f0798ba...

Res je, ampak ni nekega problema. Se narocis na test, izberes termin ki ti ustreza, prides tja, nobene vrste, 3 minute in si gotov. Vse gratis, potrdilo dobis na mail.

Ni to neka ciganija kot pri nas v Mariboru, ko cakas uro in pol na test, potem pol ure na potrdilo, pa se 20e ti vzamejo.

To v praksi pomeni da moramo teste delati v pon, sre in pet. Not great, not terrible.

Ma ja se vem, ker sem bil, ampak je budalastina. Sploh ker sem bil trenutno 1x na teden, ostalo pa homeoffice, vceraj pa sem izvedel da kao zaradi slovenske davcne moram oddelat 50% v Avstriji, da ne rabi firma placat davka Sloveniji. Medtem ko kolega ki dela v drugi IT firmi o tem sploh ni slisal.

Comandante ::

Tudi jaz za to se nisem slisal. Lani sem zagotovo 70% casa imel home office.

Je pa res da tega FURSu ne bom povedal.

Testi so pa tako bullshit ja. Avstrijci, ki sedijo ob meni se sploh ne testirajo.

jshadlsa232 ::

Comandante je izjavil:

Tudi jaz za to se nisem slisal. Lani sem zagotovo 70% casa imel home office.

Je pa res da tega FURSu ne bom povedal.

Testi so pa tako bullshit ja. Avstrijci, ki sedijo ob meni se sploh ne testirajo.

To itak da ne, na nasi firmi je pa sploh se glupa fora, da je lahko samo 1 v pisarni, ker ce sta 2 morata nositi maske cel dan. Zdaj pa splaniraj 2 dni obveznega prihoda, 4 ljudi, 5 dni v tednu. Na koncu pa se danes to s 3 dnevno veljavo testov, zato jih imam poln kurac.

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Kaj pa delate za teroriste? Nas je za cel ograbek zjutraj na kupu, pa še na misel nikomur ne pride, da bi dal nagobčnik gor.

Še črnca iz sosednje firme prideta k nam kofe pit. Ko pa pridejo njuni šefi, morata pa dati nagobčnike gor. Pa četudi je eden sam zunaj na dvorišču.

kamiKaZaA ::

Če prav razumem bo od jutri vstop v Avstrijo možen brez testa in brez izpolnjenega internetnega obrazca (razlog za vstop)? In prav tako ne bo nobenih težav pri vstopu nazaj v Slovenijo (čez par ur)? Ali bo potreben pri vrnitvi v SLO hitri test?

Slovenija je trenutno pri avstrijcih obarvana oranžno.

Kopirano iz njihove strani:
New Rules from 19 May for EU Countries
From 19 May, entry rules for travellers from EU countries are changing. They will be tied to the ECDC map for risk areas as follows:

- green/orange: unrestricted entry
- red: entry with COVID test, vaccination, or proof of past COVID illness
- maroon: entry with COVID test, vaccination, or proof of past COVID illness PLUS quarantine required

Sparkxl ::

Nazaj že en čas ni več hojsove ss. Samo prazni šotori.
Za gor pa nisem nikjer zasledil da je potreben formular. Samo test

kamiKaZaA ::

Nek obrazec je bilo potrebno izpolniti na internetu in potem to skopirati. Torej moral si imeti razlog za vstop. Kar tak (shoping recimo) te niso spustili čez...

snezak21 ::

Slovenija zaenkrat se ni obarvana oranzno, bo pa verjetno kmalu. Drugace pa ko bo oranzna za v Avstrijo ne bos potreboval nicesar. Za nazaj v Slovenijo bos uradno se vedno potreboval test (ali ostale kretenizme), ampak glede na to, da na SLO-AUT mejah ni vec kontrol, ves kaksen je potem rezim za pot nazaj ;)

kamiKaZaA ::

Ups, jaz sem pa gledal tisti zemljevid, pa sem mislil, da smo že oranžni in ne rdeči (je pa res vse čudno obarvano, da neveš ali je oranžno ali temno oranžno ali pa je to mišljeno rdeče). Je kje kakšna avstrijska stran, kjer bi pisalo z besedo, katere države iz EU imajo prost vstop v Avstrijo (zelene/oranžne)? Hvala.

feryz ::

Jaz sem vstopil 2x v zadnjih par dneh. Nekako tako.
"Dober dan, namen potovanja?"
"Poslovno".
"Ok, srečno pot".

Papirjev ali osebne mi niso pogledali. Na meji delujem hladen kot špricar.

snezak21 ::

@kamikazaa ja tisti zemljevid je res genialen z barvami za katere tezko reces katere barve zares so. Ker oranzna je zelo tezko zares oranzna, rdeca je pa tudi vse kaj drugega kot rdeca.
@feryz poslovno ze cel cas ni nobenih tezav. Meni so papirje v celi zimi pogledali mogoce 3x pa sem bil kar nekaj na poti.

Mare2 ::

kamiKaZaA je izjavil:

Če prav razumem bo od jutri vstop v Avstrijo možen brez testa in brez izpolnjenega internetnega obrazca (razlog za vstop)? In prav tako ne bo nobenih težav pri vstopu nazaj v Slovenijo (čez par ur)? Ali bo potreben pri vrnitvi v SLO hitri test?

Slovenija je trenutno pri avstrijcih obarvana oranžno.

Kopirano iz njihove strani:
New Rules from 19 May for EU Countries
From 19 May, entry rules for travellers from EU countries are changing. They will be tied to the ECDC map for risk areas as follows:

- green/orange: unrestricted entry
- red: entry with COVID test, vaccination, or proof of past COVID illness
- maroon: entry with COVID test, vaccination, or proof of past COVID illness PLUS quarantine required


http://www.dunaj.veleposlanistvo.si/ind...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kamiKaZaA ::

Super. Hvala. Bom to torej spremljal in videl kdaj bo dovoljen vstop (brez vsega) v Avstrijo.

gapšl ::

Živjo ima še kdo težave z izpolnjevanje elektornskega obrazca za vstop v Avstrijo? Ko pridem do koraka kjer je potrebno rešiti enačbo, kliknem "send" ampak se nič ne zgodi, ne gre naprej..
Sem probal s telefonom, 3 različnimi brskalniki??

Rešeno seveda obrazec je potrebno izpolniti brez šumnikov in je šlo..omg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gapšl ()

kamiKaZaA ::

Še tukaj isti komentar, ker sem v tej temi bil bolj aktiven kot v tisti drugi.

Danes sem bil v Avstriji (živim in delam v Sloveniji). Po več kot pol leta prvič. Na meji (stari mejni prehod Šentilj) je bilo pred menoj par vozil (manj kot 10). Vsakemu je gledal papirje. Čakal sem par minut, da sem prišel na vrsto. Imel sem pripravljeno elektronsko prijavo (list A4), negativni hitri test spisan v slovenščini in angleščini (list A4), ter osebno. Vse kar je pogledal, je zelo pedantno pogledal (šel s prstom na) datum in uro na hitrem testu in pomahal z roko. Na tisto elektronsko prijavo in osebno ni polagal neke pozornosti.

Grede nazaj ni bilo nobenega. To pa so že tako ali tako sporočili, da se policija umika iz mej pri vstopu v SLO iz Avstrije in da bodo delali le občasne preglede.

s7nf ::

no, pred mano pa je podobno natančno pregledoval vsem avtom z avstrijskimi tablicami njihove papirje, itd.. Jaz sem mu na vprašanje (niti ne vem točno več kaj je vprašal), odgovoril "tranzit" in sva bila zmenjena. Po občutku bi rekel, da so pregledovali samo svoje, vem pa ne.

UganiKdo ::

tranzit jih ne zanima, dokler nimaš nesreče, da nabašeš na kontrolo v notranjosti in ugotovijo, da ni šlo za tranzit.

Comandante ::

Avstrijci so zelo konsistentni glede kontrol. V zadnjih dveh mesecih (gor hodim dnevno) mi morda 2x niso pogledali papirjev, sicer pa vedno vsaj datum testa, ce ne celo tiste prijave.

Nasi so imeli vstopno "kontrolo" tistih 10 dni, ko smo kao imeli lockdown. "Kontrolo" zato, ker se kurcem niti ni dalo stopiti iz kontejnerja, kaj sele gledati papirjev. En tip v kontejnerju je "nadzoroval" dva vozna pasova. Vse kar so dosegli je bilo, da so delali zastoje, pomahal pa bi mu lahko z Obijevim katalogom in bi bilo ok.

jshadlsa232 ::

Comandante je izjavil:

Avstrijci so zelo konsistentni glede kontrol. V zadnjih dveh mesecih (gor hodim dnevno) mi morda 2x niso pogledali papirjev, sicer pa vedno vsaj datum testa, ce ne celo tiste prijave.

Nasi so imeli vstopno "kontrolo" tistih 10 dni, ko smo kao imeli lockdown. "Kontrolo" zato, ker se kurcem niti ni dalo stopiti iz kontejnerja, kaj sele gledati papirjev. En tip v kontejnerju je "nadzoroval" dva vozna pasova. Vse kar so dosegli je bilo, da so delali zastoje, pomahal pa bi mu lahko z Obijevim katalogom in bi bilo ok.

Pa je bilo zaradi tega na avstrijskem stajerskem kaj manj okuzenih, odkar so obvezni testi (februar) za pendlerje?

Vse je samo security theatre.

Comandante ::

Vse je samo security theatre.

Res je, testirani smo bili 3x tedensko, sodelavci Avstrijci ki so sedeli v istih pisarnah pa sploh ne.

Avstrija zal ima taksno vlado, ki noce odprtih mej. Nazadnje se je dalo brez kontrole preko peljati tam okoli 2015. Potem pa je vedno bilo nekaj - ilegalci, covid,... vse skupaj je itak samo show za domaco publiko.

jshadlsa232 ::

Comandante je izjavil:

Vse je samo security theatre.

sodelavci Avstrijci ki so sedeli v istih pisarnah pa sploh ne

Pa ste imeli maske gor? Ker pri nas so sli full retard - ce bi 2 sedela v pisarni bi morala oba imeti maske gor, tako pa smo se izmenjavali, da si moral 1x na firmo na teden in si bil lahko v pisarni sam tisti dan. No zdaj pa bo to kao slo vstran po principu 3G (PCT), ampak le ce se vsi v pisarni s tem strinjajo lol.

Zgodovina sprememb…

Comandante ::

jshadlsa232 je izjavil:

Comandante je izjavil:

Vse je samo security theatre.

sodelavci Avstrijci ki so sedeli v istih pisarnah pa sploh ne

Pa ste imeli maske gor? Ker pri nas so sli full retard - ce bi 2 sedela v pisarni bi morala oba imeti maske gor, tako pa smo se izmenjavali, da si moral 1x na firmo na teden in si bil lahko v pisarni sam tisti dan. No zdaj pa bo to kao slo vstran po principu 3G (PCT), ampak le ce se vsi v pisarni s tem strinjajo lol.

Ja, ves cas brez izjeme FFP2 maske plus luftanje pisarn, sedeli smo 2m narazen (ne ker bi morali, ampak ker imamo tako dolge mize). Tako da tam bi se res tezko okuzil.

Meanwhile, eden je prebolel, ostali trije smo cepljeni, ampak rezim ostaja enak :8)

bf4ed ::

Jebe.i švabi. Zdaj hočem glupi PTC natisnit. Ne generira dokumenta.
Mah ko jih je.e.

So preobremenili server, ali se je pa baza napolnila? :))
Dela komu PTC prijava?

TheBlueOne ::

Meni PTC dela.

Kar se tice mask v AT, pa jih v nasem podjetju ne nosimo v pisarnah, jih pa zahtevajo v vecini vecjih koncernov.

codeMonkey ::

Meni tudi ni delalo. Sele na poti sem dobil tistih 15 mailov :)

Za drugic lahko sprintas tudi obrazec in izpolnis: https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassu...

Npr. v mojem primeru (6a) sem uporabil BGBl. II Nr. 222/2021

srus ::

Da ukradem temo. Službeno moram z avtomobilom v Nemčijo, čez Avstrijo grem le v tranzitu.
Če prav razumem, ne potrebujem papirjev in prijave za vstop in tranzit čez Avstrijo?

Kako je z vstopom v Nemčijo? Je poleg prijave na https://www.einreiseanmeldung.de/#/ dovolj izpolnjena naša Knjižica o cepljenju? Če prav razumem https://europa.eu/youreurope/citizens/t... naj bi bila Knjižica dovolj, samo zanima me, kako vstop v Nemčijo za potnike iz Slovenije dejansko izgleda v praksi.

codeMonkey ::

srus je izjavil:

Da ukradem temo. Službeno moram z avtomobilom v Nemčijo, čez Avstrijo grem le v tranzitu.
Če prav razumem, ne potrebujem papirjev in prijave za vstop in tranzit čez Avstrijo?


Ne potrebujes. Lahko zahtevajo dokazilo, da gre res za tranzit, in jim pac pokazes papirje za Nemcijo. Glede procedur za Nemcijo pa ne vem.

bf4ed ::

codeMonkey je izjavil:

Meni tudi ni delalo. Sele na poti sem dobil tistih 15 mailov :)

Za drugic lahko sprintas tudi obrazec in izpolnis: https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassu...

Npr. v mojem primeru (6a) sem uporabil BGBl. II Nr. 222/2021


Ma saj sem jaz na poti tudi dobil tistih 5 mailov...:8)
Samo mi ni jasno zakaj to rabijo...če bi skenirali osebne kot hrvati bi tudi znali kdo kdaj kam potuje.

Samo komplicirajo bv.

snezak21 ::

bf4ed je izjavil:

Samo mi ni jasno zakaj to rabijo...če bi skenirali osebne kot hrvati bi tudi znali kdo kdaj kam potuje.

GDPR pa to ;)

kamiKaZaA ::

Ali ni bilo rečeno, da ko bo Slovenija oranžna, boš lahko brez PCT vstopil v Avstrijo? Sedaj namreč gledam, da temu ni tako:

Od 10.06.2021 elektronska registracija preko portala Pre-Travel-Clearance ni več obvezna za osebe, ki v Avstrijo vstopajo iz držav iz seznama A – torej tudi iz Slovenije. Oseba mora ob tem predložiti veljavno potrdilo o cepljenju, prebolelosti ali negativen test ter verodostojno izkazati, da se je v zadnjih 10 dneh nahajala izključno v državah na seznamu A ali v Avstriji (glej zgoraj).

bf4ed ::

Registracije ne rabiš, rabiš pa negativen test.

kamiKaZaA ::

Ja saj to. Še mesec dni nazaj je pisalo, da za oranžne države ne potrebuješ nič za prehod meje (sem citirano prilepil na enem izmed zgornjih komenatarjev iz njihove strani). Sedaj pa moraš izpoljnjevati PCT. Sem tudi prečkal to mejo 2 tedna nazaj in imel hitri test (plačal 20€, da sem dobil potrdilo v angleščini in slovenščini), tista prijava preko spleta pa izpolnjena v manj kot 2 minutah. Raje bi se vedno registiriral kot pa da moram delati hitri test za vstop v Avstrijo. Bom poslej manj krat prečkal to mejo kot sem v preteklih letih...

WizzardOfOZ ::

Rabiš ali negativen test ali potrdilo, da si vsaj enkrat cepljen ali pa potrdilo, da si prebolel.

Maske moraš nositi v trgovinah in gostilnah. In ne smejo biti druge kot samo in izključno FFP2.

V gostilno te tudi ne spustijo, če nimaš ali negativen test ali potrdilo, da si vsaj enkrat cepljen ali pa potrdilo, da si prebolel.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kamiKaZaA ::

To vse vem. Moti me, ker so mesec dni nazaj pisali, da potrebuješ test, cepljenje ali prebolelost iz rdečih držav, če pa vstopaš iz oranžnih ali zelenih, pa ni nobenih omejitev (vstop prost kot v starih dobrih časih). Drugače je moj primarni namen vstopa v Avstrijo, da obiščem mamo katera že 10+ let živi in dela v Avstriji. Zmes se še ponavadi spotoma nazaj ustavim v trgovini. In tako je tudi bilo nazadnje in sem si tudi dal tisti nagobčnik FFP2 gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815682 (4641) kamiKaZaA
»

Vstop v Italijo, Covid

Oddelek: Loža
424835 (3265) SVGA
»

Kako na Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579970 (5983) destroyer2k
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233189 (1923) snezak21

Več podobnih tem