» »

Klic iz združenega kraljestva, ali gre za lopovščino in kriminal

Klic iz združenega kraljestva, ali gre za lopovščino in kriminal

alese ::

Ker ne vem kam dati tole vprašanje, naj me uredništvo popravi. Danes sem dobil klic iz združenega kraljestva. Bil sem v trgovini in ker sem bil presenečen in številka je iz iste države, kot so me klicali pred 14 dnevi iz banke PAL, sem dvignil klic. Slišal sem nek kao mikrosoft pa sem hitro prekinil. Najprej sem preveril stanje enot in ugotovil, da ni bilo nič dol pobrano. Pol so še enkrat klicali, nisem dvignil. Zdej od doma sem jaz klical nazaj, samo da bi pozvonilo, pa je reklo, v ang, da ta številka ni dostopna , nekaj takega, kao, da zdej ni možno vzpostaviti klica s to številko. Številka je +44 7838072531. Ali ima kdo izkušnje s tem, prestrašil sem se, da gre za kako kriminalno početje. Kak mikrosoft, zakaj bi mene mikrosoft klical iz anglije, kje so sploh dobili mojo številko.

snezak21 ::

Tega pocetja ne razumem najboljse... bojis se odgovorit klic, ceprav ni niti najmanjse opcije, da bi placal za dohodni klic, sploh ce si v omrezju lastnega operaterja, nimas pa nobenih tezav klicati nazaj na stevilko, za katero niti ne ves ali je placljiva ali se obracunavajo zgolj navadni stroski klica.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

SuperKripto ::

sem bral, da je dost teh klicnih centrov, ki se ukvarjajo z nelegalnimi posli, beri goljufijiami. Dost jih je v nerazvitih drzavah. Na youtube imas nekaj taksnih posnetkov kako dobijo nepridiprave. Goljufi ponavad nastimajo, da zgleda kot da je klicna stevilka iz tvoje drzave, ampak v resnici ne klicejo iz slovenije. Sicer ne vem za ziher ce je tudi v tvojem primeru slo za taksen primer ampak na prvi pogled zgleda tako. Na internetu se dobi dost podatkov, ce si kdaj dajal stevilko kaksnemu online podjetju ko si narocal ali kupoval kaksen izdelek ali storitev prek interneta, dost taksnih podatkov je nekdo ukradel in prodaja online, potem pa klicejo te stevilke. Pa ni nujno da si dal stevilko na online, lahko da si dal tudi v real life kaksne podatke in je potem nekdo pridobil vse te stevilke. Drgac pa so ze bile odprte podobne teme na slotech, se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

snezak21 je izjavil:

Tega pocetja ne razumem najboljse... bojis se odgovorit klic, ceprav ni niti najmanjse opcije, da bi placal za dohodni klic, sploh ce si v omrezju lastnega operaterja, nimas pa nobenih tezav klicati nazaj na stevilko, za katero niti ne ves ali je placljiva ali se obracunavajo zgolj navadni stroski klica.

Sorry ... ponesreči kliknil "predlagaj izbris" ...

Ja, točno to sem jaz pomislil. Če oni kličejo tebe in se ti oglasiš, ti ne morejo pobrati denarja. Razen če te nategnejo pa jim nakažeš. Na računu za telefon, pa ni šans.

To, da je pa nazaj klical, je pa veliko bolj nevarno. Lahko bi mu že samo to, da se na drugi strani oglasijo, pobralo veliko denarja.

Blinder ::

Kaki rekruterji klicejo iz UK, mene so tudi klicali za neko delnisko trgovanje (nekje sem pustil svoj kontakt ocitno).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gagatronix ::

Ce je bilo nakladanje o Microsoftu, so skoraj zagotovo indijski scammerji. Takih se pac ne klice nazaj.

c3p0 ::

Pod katero skalo pa nekateri živite... Ta "microsoft" scam je že leta prisoten, zadnje tedne intenzivno kličejo tudi SLO številke.

Kaki rekruterji, to so "boiler room" prodajalci ničvrednih delnic, ali celo neobstoječih. Škoda vsake sekunde za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

filip007 ::

Bosanci pač na drugi liniji, to je bilo pri meni, pač odgovoriš bondžorno sinjora, kome sta. Drugače pa iz Slovenije, kličejo v imenu bla, bla, jaz pa LJ rondo prosim, trenutek da vežem. Znajdi se pač, pusti linijo odprto, ko oni prekinejo, prekine tebi pa je.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

xseki ::

Scam.

Mislim pa, da stojijo zatem sosedje iz Balkana. Velikokrat sem dobil podoben klic iz Velike Britanije, prvo govorijo po Angleško potem pa kr lepo po domače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

Mare2 ::

Mene je tudi danes klical eden iz Microsofta. Sem mu rekel, naj mi pošlje email. Pol je prekinil.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

SuperKripto ::

priporocam, da ne recete, da vam poslje mail, ker nekateri imajo tudi vas mail, ce ste kdaj dajal kaksne podatke in ste zraven dal svoj mail, nekateri imajo celo ime in primek in naslov, skratka, ce ste kdaj narocal online in pustil podatke gor, je mozno, da je nekdo te podatke ukradel. Na netu je na milijone taksnih podatkov in potem klicejo vse po vrsti. Klice pa lahko vsak, ki se dokoplje do taksnih podatkov na netu, ponavad so to iz bolj revnih drzav.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

SuperKripto je izjavil:

priporocam, da ne recete, da vam poslje mail, ker nekateri imajo tudi vas mail, ce ste kdaj dajal kaksne podatke in ste zraven dal svoj mail, nekateri imajo celo ime in primek in naslov, skratka, ce ste kdaj narocal online in pustil podatke gor, je mozno, da je nekdo te podatke ukradel. Na netu je na milijone taksnih podatkov in potem klicejo vse po vrsti.

A to kar random kličejo? Meni bolj zgleda, da je nekdo dobil database od velike spletne trgovine ali kaj podobnega. Ko so me klicali iz VB so vedeli moje ime.

SuperKripto ::

ja, to so ogromne baze, naprimer shekajo ogromno bazo kaksnega podjetja, ki hrani podatke narocnikov. Potem se te baze znajdejo na nelegalnih web straneh in delijo z drugimi, ponavad za manjse placilo ali pa celo zastojn clanom njihove skupine in potem klicejo po seznamu. Teh podatkov je res na milijone.

alese ::

hvala za vse te izčrpne informacije, ampak je pa kriminal to, kaj se vse dogaja. kakšna mafija je vsepovsod. jaz imam telefon na sparovo prednaročnino zato sem poklical nazaj, ker mi ne morejo nič ukrast. ampak jezen pa razburjen sem pa bil da ne bom napisal kaj bi s to mafijo nardil. še enkrat hvala za vse informacije

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alese ()

c3p0 ::

Nič ne boš naredil, to je 3. svet. Je pa se včasih kdo našel in šel osebno tja, nekateri se niso vrnili. Bolj efektivno jim je krasti čas, ali pobrisati PCje, na YT je polno tega.

SuperKripto ::

Na youtube sem prek kakim tednom gledal posnetek, kjer je model razkrinkal klicni center, se mi zdi da iz indije, jih je celo posnel prek laptop kamere in posnel vec goljufov v klicnem centru. Se ne spomnim imena youtbe kanala ampak v glavnem, na svojem kanalu ima vec taksnih posnetkov, kjer je razkrinkal goljufe. Je pa zanimiva reakcija, ko goljufi zagledajo sebe na enkranu, lol

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Kitboga (Twitch) od tega živi, nič novega. Jih jebe v glavo na uro 140. Priporočam.

redo ::

So me ujeli ravno med delom in sem bil nepripravljen, ker sem pričakoval klic precej drugačne narave.

Anna: Hello sir, this is Anna from MS.
redo: Hello
Anna: Sir, we are calling about the problem with your computer.
redo: Which computer?
Anna: Your computer.
redo: Which one?
Anna: Your private computer.
redo: Yes, which one?
Anna: Shit, that means you have many.
redo: Yes, and none has anything from MS on it. So it's really interesting that MS is calling me.
Anna: tu-tu-tu

Ziga Dolhar ::

Anna, po 8 minutah: "You are the greatest motherfucker in the world!"

(V povprečju rabijo nekje 6-8 minut, da dojamejo, da ne gre vse po planu.)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Ben Dover ::

Scammer: Hello, this is John Smith from MS customer support.
Ben Dover: Hello.
Scammer: we found a virus on your computer, pls go to this provided link..
Ben Dover: Virus? *smashing sounds*
Scammer: Sir i cant hear you. What are u doing?
BenDover: Killing it before it lays eggs. *flamethrower sounds*
Scammer: What the...

Rekviziti - pleh, axe sprej, vžigalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

redo ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Anna, po 8 minutah: "You are the greatest motherfucker in the world!"

(V povprečju rabijo nekje 6-8 minut, da dojamejo, da ne gre vse po planu.)

Jah, oprosti no. Dokler ni dejansko uporabila besede shit, nisem popolnoma dojel narave klica. Niti nisem utegnil v tistem trenutku zavlačevat.

Ziga Dolhar ::

Zavlačevanje teh klicev je moralna dožnost. S tem bolje kot z vsakim antivirusom zaščitimo ranljivejše uporabnike!
https://dolhar.si/

borko ::

Jaz sem sem jih imel >10 min na liniji. Poskušajo te prepričat, da bi si inštaliral LogMeIn, potem bi pa prevzeli nadzor nad računalnikom in ti zaračunali "popravilo".
Glej temo: Indijski telefonski prevaranti kličejo

redo ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Zavlačevanje teh klicev je moralna dožnost. S tem bolje kot z vsakim antivirusom zaščitimo ranljivejše uporabnike!

Super. Imaš kakšen svoj primer, ki bi ga rad delil?

blackbfm ::

ja, to so ogromne baze, naprimer shekajo ogromno bazo kaksnega podjetja, ki hrani podatke narocnikov.


Nekaj 10k slovenskih mobilnih stevilk, z imeni in priimki, je v tistem 500 miljonskem Facebookovem leaku podatkov.

Alexius Heristalski ::

Okoli 110 tisoč.

Sploh pa tema že obstaja.
Telefonski klic neznane številke - prevara? 2016
Indijski telefonski prevaranti kličejo letos
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Zavlačevanje teh klicev je moralna dožnost. S tem bolje kot z vsakim antivirusom zaščitimo ranljivejše uporabnike!


Policaja kar ti spilaj, jaz ga bom ko bom za to placan.

Sindrom ::

Gagatronix: No, daj že nehaj s to plačo tvojo. Saj, da seksaš tudi nisi plačan, pa to vseeno počneš. Zakaj? Ker ti je v užitek.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

Gagatronix ::

A lahko se vecji debilizem izvrzes ? Za take prevarante imamo ljudi, ki so placani, da jih preganjajo. BMK ce je kdo tako debilen ce pade na njihove idiotizme.

Furbo ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Zavlačevanje teh klicev je moralna dožnost. S tem bolje kot z vsakim antivirusom zaščitimo ranljivejše uporabnike!

Jaz samo odložim telefon na mizo, ne da bi prekinil klic.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

To je taktika...

Kličeš, po dvigu prekineš, klicoči pokliče nazaj, ti pa imaš plačljivo številko s 100 USD/minuto.

A gre za prevaro? Težko reči, ker si sam klical. Ampak v osnovi je. Če ne poznaš cifre, pač ne kličeš nazaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sindrom ::

Gagatronix je izjavil:

Za take prevarante imamo ljudi, ki so placani, da jih preganjajo.
Imamo pa tudi take, ki to počnejo za hobi oz. ker uživajo v tem. Jaz sem pred leti tudi kratek čas to počel, pa nisem bil plačan za to. Uspel sem pridobiti dva bančna računa, ki sem ju potem prijavil na policijo.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

MIHAc27 ::

Tukaj na forumu naj bi bili predvsem računalniško pismeni ljudje, ki se na podobne fore zastopijo.
Mislim v stilu, da te Microsoft ne bo klical. Če imaš težave in jih ti kličeš, je kar teško včasih dobiti živega osebka na telefon. Da je Slovenec pa še manj (za trenutno ne vem, ampak lep čas je bila podpora za Slovenijo lepo v Zagrebu).

Ampak dajmo vseeno: Iz banke te ne bodo klicali,in hoteli tvoje geslo. Microsoft te ne bo klical. Amazona briga zate. In tako dalje.
Na nepoznane številke, ki od daleč dišijo, da so iz tujine se ne kliče nazaj. Če te rabijo, te bodo že še enkrat poklicali, da ti nakažejo tistih par miljončkov, ki si jih podedoval, oz. bi ti jih nek princ nakazal.

Tudi se za tvoj računalnik, kamero, avto ne zanima nek angleški poslovneš, ki ima ravno slučajno sina v Namibiji.

Z takimi je najbolje takoj prekiniti komunikacijo, če imate čas jih lahko malce zezate z tem, da jih zadržujete na telefonu. Ker če se z vami ukvarja 10-15minut, se vmes ne more z nekom, ki bi res nasedel.

In več folka ko nasede, bolj se splača, več bo goljufov.

GupeM ::

Pa če bi jim vsak vzel 10 - 15 minut, se jim pa sploh ne bi splačalo in bi mogoče nekoč celo obupali.

FTad ::

GupeM je izjavil:

Pa če bi jim vsak vzel 10 - 15 minut, se jim pa sploh ne bi splačalo in bi mogoče nekoč celo obupali.


Ja, v primeru, da so to samo tiste osebe, ki vedo, da je klic scam.

Predvidevam, da tisti, ki padejo na foro, govorijo s to osebo dlje kot le 15 min. Upostevam torej tudi cas, da instalirajo tisti program, da dobijo potem nadzor nad njim itd.

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

josipdare ::

Najbolje da takoj prekineš. Danes nikoli ne veš da ne dobiš še sam kakšno kazen.

Machete ::

Ja, pri taki vladi in ministrih imaš prav.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

GupeM ::

FTad je izjavil:

GupeM je izjavil:

Pa če bi jim vsak vzel 10 - 15 minut, se jim pa sploh ne bi splačalo in bi mogoče nekoč celo obupali.


Ja, v primeru, da so to samo tiste osebe, ki vedo, da je klic scam.

Predvidevam, da tisti, ki padejo na foro, govorijo s to osebo dlje kot le 15 min. Upostevam torej tudi cas, da instalirajo tisti program, da dobijo potem nadzor nad njim itd.

Saj te sem mislil.

dronyx ::

alese je izjavil:

Danes sem dobil klic iz združenega kraljestva.

Mene je včeraj nekdo klical iz združenega kraljestva (004477143345475) na služben telefon in z Indijskim naglasom začel...Hello sir, I am calling from microsoft support...Jaz sem ga pa prekinil...Hello sir, I am from police, you will be arested and shoot on Prešernov square...Potem je začel nekaj govorit v nekem azijskem jeziku (morda hindujščina) in na hitro prekinil.

Očitno sedaj tudi te prevare kar outsourcajo v Indijo. Me pa zanima kaj naredijo, če jim daš oddaljen dostop? barabe ti lahko zašifrirajo podatke ali kaj podobnega. Očitno imajo sedaj v Indiji zaradi virusa lockdown in imajo več časa za take traparije.

Marš, golazen prevarantska!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Alexius Heristalski ::

Ma kakšen lockdown. V Indiji je to normalna služba, imajo klicne centre, ki se ukvarjajo s prevarami.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

xseki ::

V indiji je to resen biznis. Šefi takšnih klicnih centrov so milijonarji. Targetirajo pa večinoma ameriške upokojence.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
576481880 (5803) GupeM
»

Indijski telefonski prevaranti kličejo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14940824 (943) MIHAc27
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5015976 (15104) zmaugy
»

Moteče trženje po telefonu

Oddelek: Loža
2417771 (16779) Spajky
»

Telefonski klici neznancev iz tujine

Oddelek: Loža
288455 (5719) St235

Več podobnih tem