» »

Indijski telefonski prevaranti kličejo

Indijski telefonski prevaranti kličejo

1
2
3

jkosen ::

Mene danes iz 03 758 19 80...
Rock N Roll

showsover ::

Mene tudi neki iz 01 369 30 00... Sploh ne dvignem, mene ne bo nihče za*ebaval...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Littlaman ::

showsover je izjavil:

Mene tudi neki iz 01 369 30 00... Sploh ne dvignem, mene ne bo nihče za*ebaval...


Ponavadi je dobro vzdignit, če te iz FURS-a kličejo. ;)

UganiKdo ::

Zakaj? boljše da ignorira, bo bolj bolelo na koncu.

ziga1990 ::

jaz sem dobil čuden klic iz 070888223 ampak nisem se oglasil ker nisem bil pri telefonu ko pa sem hotel poklicat nazaj pa sploh ne zvoni samo takoj dol vrže
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Invictus ::

UganiKdo je izjavil:

Zakaj? boljše da ignorira, bo bolj bolelo na koncu.

Zdaj bi seksal, po ignoru ga bo nabrisal črnc brez vazelina :))
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Daniel ::

ziga1990 je izjavil:

jaz sem dobil čuden klic iz 070888223 ampak nisem se oglasil ker nisem bil pri telefonu ko pa sem hotel poklicat nazaj pa sploh ne zvoni samo takoj dol vrže


Iz 070888214 (podobna) kličejo telemachovci za njihovo mobilno telefonijo. Od kar sem prekinil pri njih in šel nazaj na telekom, ker pač nimam njihovega signala oni pa grozijo ljudem na roamingu z ukinitvijo le tega me kličejo praktično vsak teden in mi ponujajo telefonijo. Ne vem ali nimajo baze bivših uporabnikov ali kaj.

Gagatronix ::

Daniel je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

jaz sem dobil čuden klic iz 070888223 ampak nisem se oglasil ker nisem bil pri telefonu ko pa sem hotel poklicat nazaj pa sploh ne zvoni samo takoj dol vrže


Iz 070888214 (podobna) kličejo telemachovci za njihovo mobilno telefonijo. Od kar sem prekinil pri njih in šel nazaj na telekom, ker pač nimam njihovega signala oni pa grozijo ljudem na roamingu z ukinitvijo le tega me kličejo praktično vsak teden in mi ponujajo telefonijo. Ne vem ali nimajo baze bivših uporabnikov ali kaj.


Ce je tole z groznjami res, potem so zreli za prijavo na inspektorat.

Daniel ::

Del poslovne politike, potem, ko so potihoma spremenili splošne pogoje in v nacionalni roaming dodali pogoje pravične uporabe (oz. nekako tako, enako kot za tujino). Potem pa pač dobiš SMS, da si preveč v roamingu in, ti ga bojo z naslednjim mesecem izklopili za 14 dni. Brez roaminga si pa v temi...

Ampak ok, to ni del te teme.

Gagatronix ::

Ce so oni z operaterjem X sklenili pogodbo, da lahko uporabniki X roamajo v njihovem omrezju, nimajo kaj groziti z ukinitvijo roaminga.

Ali nakladas, ali pa jih ze dolgo ni obiskala inspekcija.

Daniel ::

Kot pravim, so vmes spremenili splošne pogoje za končne uporabnike.

Gagatronix ::

Ne morejo oni spreminjati pogojev za uporabnike, ki niso njihovi narocniki.

Horas ::

tole je mene klicalo malo prejle, sem pustil zvoniti je zvonilo 2min točno.

+32420719956
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

GrX ::

Invictus je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Zakaj? boljše da ignorira, bo bolj bolelo na koncu.

Zdaj bi seksal, po ignoru ga bo nabrisal črnc brez vazelina :))

Izkušenj ti očitno ne manjka.

z0mbie ::

Ohjej, zakaj mene nikoli ne poklicejo... pa princi, generali, diktatorji itd. tudi nocejo komunicirat z mano.
That, in its essence, is Fascism - ownership of Government by an
individual, by a group, or by any other controlling private power.
Franklin D. Roosevelt v posmeh Tomažu Štihu

Horas ::

si preveč zloglasn:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Daniel ::

Gagatronix je izjavil:

Ne morejo oni spreminjati pogojev za uporabnike, ki niso njihovi narocniki.


Nekaj si zamešal, to je bilo še takrat, ko sem še bil naročnik Telemacha in so mi želeli izklopiti nacionalni roaming. Sedaj mi pa vsak teden kličejo, ali bi bil njihov naročnik.

Netrunner ::

Kaj bi dal, da bi mene poklicali :) bi bilo zabavno.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

jest10 ::

Horas je izjavil:

tole je mene klicalo malo prejle, sem pustil zvoniti je zvonilo 2min točno.

+32420719956


Mene pa +32480140686.

shadeX ::

Netrunner je izjavil:

Kaj bi dal, da bi mene poklicali :) bi bilo zabavno.


Premal podatkov šeraš.

UganiKdo ::

Netrunner je izjavil:

Kaj bi dal, da bi mene poklicali :) bi bilo zabavno.

Kaj mislia da bi seronja tvojega kova sestavil, kar 1001 youtuber ze ni objavil?

shadeX ::

Link do kakega slovenca ki je to že objavil? Dejstvo je da se tile selijo iz USA v Evropo. Tam so zgleda da market že zasičili s temi scami - kot si rekel, vsak Youtuber je to že objavil ampak ne na našem trgu.

Sedaj bi bilo fino da bi se dobil en, ki bi te ljudi trolal do onemoglosti. To da nevedne ljudi (predvsem starejše v tem primeru) scamaš je podlost brez primere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Gapi ::

jest10 je izjavil:

Horas je izjavil:

tole je mene klicalo malo prejle, sem pustil zvoniti je zvonilo 2min točno.

+32420719956


Mene pa +32480140686.



+32 je Belgija
No person is rich enough,to buy back his past.

Horas ::

men gugl vrže samo ta rezultat :D

5947 How To Turn On Tips Onlyfans? 833
http://lao-feng.xyz > ...
. Prevedi to stran
... +7069501098 58 +41920054917 272 +924759372151 8789 Ghana +4414447796024 49 +7522538708 171 +32420719956 9114 +916008237014 Kong + ...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Alfa Dog ::

Mene so danes klicali iz finske številke:
+358 40 383 0560
Sem si vzel slabih 10 min, pa smo skupaj iskali windows tipko pa črko R...

shadeX ::

Mene majo prav radi :)

+44 113 330 8758, Leeds, England UK.

Kaboom ::

tudi mene so klicali pred kratkim. iz slovenske številke v angleščini. delali so anketo o kripto in sem jim ukradel 10min z bullshitanjem in malo sem jim že šel na živce s spraševanjem "kdo pa ste? / kje ste? / od kod vam moji podatki? / kje bojo objavljeni rezultati?"

Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Karen ::

Če komu pomaga: na tržnici f-droid ne NoPhoneSpam. Rukneš notri +32*, +33*. +34*, +35*. +44* pa še tista ki mene največktro bolega +48* Poljska, pa niti ne zvoni, samo pokaže zgrešen klic. Zanimivo je, da me nikoli ne kličejo na cifro ki jo imam že 25 let in je povsod po netu že, ampak na drugo okroglo cifro (zadanjw tri cifre 000 za katero vedo tri osebe. Po mojem imajo skripte ki testirajo, pa tele okrogle pridejo takoj na vrsto, druge razlage nimam.

kiFni ::

zdej kličejo že na viber... madrfakrji

shadeX ::

Študiram da bi naredu en program s prednastavljenimi glasovi, ti jih pa sam (po)klikaš kadar te nekaj sprašuje. Ker dvomim da se bo tole nehalo v kratkem, in zakaj se nebi vsaj malo smejal na ta račun :)

Mogu bi sam vedet najbolj common vprašanja, ki jih sprašujejo, te pa potem kategorično razdelit, da bi dovolj v "sinergiji" izpadlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

delavec44 ::

Tale te je prehitel. Je avtomatski, ne rabiš klikat :)


Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Js res nevem zakaj tako vztrajajo pri meni. Vsak teden najmanj en klic. Danes sem si vzel mal cajta. Po 20min pogovoru sem prekinil, ker sem šel na kosilo, pogovor se je pa nadaljeval po viber chatu ;((

Kakorkoli.. oni ponujajo nek AI Trading software (ki itak ni niti njihov), ampak za to se je potreba registrirati preko njihove trading platforme, itak vpisat podatke o kartici in dobiš kao nek bonus za trading (poleg prsta v rit seveda).
















Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

rdecaluc ::

Mene so danes klicali.

Hello we are calling on behalf of microsoft corporation to inform you there are problems with your software...

Tok sem bil presenečen na pristno indijsko angleščino da sem se samo smejal pa vrgel dol.

+38630529170
Est modus in rebus. ,typos

hator ::

shadeX ::

Jaz zgleda da se bom počasi bondal s tisto operaterko, ki mi je pred dnevi prodajala dostop do njihove trading platforme. Ji pišem na Viber vsaki dan.

shadeX ::

Tole je neverjetno. Zgleda da jim tile scami uspevajo po tekočem traku.

V 30 minutah se je ene 5x slišalo ploskanje in veselje v ozadju. Tipa sem prašal kaj to je in pravi da kadar se nova stranka pridruži njihovi firmi. Ja seveda.

Minimum deposit je 250€, x 10 je to najmanj 2.5k€ v eni uri. Ni slabo..

Sem rekel da je kartica pretečena, so bili še bolj veseli ker sprejemajo bitcoine, Paypala odločno ne ker "ni reguliran".

BTC Naslov: (ne nakazuj)

3PiUq2eRn4vothS5L2WRQaYvDJSE2wErf3

shadeX ::

Pozabil sem dodati, da predstavljajo podjetje investcore.

Investcore scam

Klicatelji, ki očitno niso po rodu iz angleške govoreče države se predstavljajo kot: Robert White, Sara Campbell,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

sbawe64 ::

Se oglasiš in daš na 'hold' (poleg radia/TV) ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

permit ::

Zagledal zgrešen klic iz št. 059353134. Je to sploh slo. št.? Smem vrniti klic?

Google nič ne najde.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: permit ()

harvey ::

permit je izjavil:

Zagledal zgrešen klic iz št. 059353134. Je to sploh slo. št.? Smem vrniti klic?

Google nič ne najde.

Ne vrneš, in to je to, dilema rešena, brez googla8-)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fertighaus ::

A ni 059 T2?

shadeX ::

Zanimivo. Imam za dobri dve uri trolanja (v časovnem obdobju cca 2 tedna), kjer sem jim cel čas dajal upanje da bom zadevo dejansko kupil. Na koncu sem jim tudi kao nakazal bitcoin znesek in jih pustil 1 teden v pričakovanju da jim sporočim moj wallet da preverijo. Bilo je cca 20 neodgovorjenih klicev na dan.

Ko jim je vkloplo da verjetno iz te moke ne bo kruha, so prenehali klicati. Kar je še bolj zanimivo je to da od takrat (cca mesec in pol) nisem dobil niti enega klica več. Prej v povprečju 2 na teden.

Naključje? Hmm..

fertighaus ::

fertighaus je izjavil:

A ni 059 T2?


A res nihče ne ve? Ali ni omrežna 059 od operaterja T-2?

Zgodovina sprememb…

val46 ::

Lahko je tudi stacionarna številka nekoga iz 05 območja (primorska)...

MIHAc27 ::

Mene so parkrat klicali. Ponavadi samo fliknem dol ker nimam časa.
Nazadnje ko me je klical, me najprej vpraša, če znam angleško. Rečem NO... on nadaljuje po tisti svoji skripti "I'm from Microsoft, blab bla bla". Sem samo prekinil.
Sej bi jih malce potrollal, da jim zabijem čas, pa me vedno dobijo, ko ga jaz nimam.

Gagatronix ::

A vi svojo stevilko povsod objavljate, da dobivate toliko teh klicev ? Jaz imam ze 20+ let isto GSM stevilko, pa ne prejemam teh budalastin.

MIHAc27 ::

Jaz jo zelo nerad dam iz rok, sploh kakim spletnim stranem. Jo imam tudi že 15let.

Teli indijci po moje malce kličejo tudi kar vse po vrsti pač 031/000-000, 031/000-001,...

cortez ::

Zdravo. A je še koga 2. septembra random klicala številka iz +358 47 11978* (Finska) in 10 min kasnej še +47 942 493*(Norveška) ?

Nisem vedu, da so se scamerji preselili na sever.

c3p0 ::

Saj niso tam, pač kupijo nekje SIP kanale predvidevam, ali pa celo spoofajo cifre.

Sindrom ::

Zdravo. Ali še kdo drug zadnje dni opaža povečano dejavnost teh prevarantov?

Sem že mislil, da se mi tole nemore zgoditi, pa sem se vendarle motil. Ravno par dni nazaj je moj sodelavec prejel klic iz Nemčije. Mislil je, da gre za kakšnega poslovnega partnerja, pa se je oglasil nek tip, ki je govoril v polomljeni angleščini z indijskim naglasom. Pravil je, da je z oddelka za tehnično podporo na Microsoftu in kliče glede napake na njegovem računalniku... smo samo odložili. Čez slabo uro pa sem tudi jaz prejel klic tega tipa, še isti dan pa je podoben klic prejel tudi moj oče.

Skratka ne se pustiti. Če se javi nek indijec in pravi, da je z Microsofta, samo odložite.
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577484149 (1593) Robert73
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406916 (1406) KTr1sk
»

Klic iz združenega kraljestva, ali gre za lopovščino in kriminal

Oddelek: Pomoč in nasveti
414721 (3602) xseki
»

Telefonski klici neznancev iz tujine

Oddelek: Loža
288464 (5728) St235
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613570 (11035) dottor

Več podobnih tem