» »

Indijski telefonski prevaranti kličejo

Indijski telefonski prevaranti kličejo

1 2
3
»

V-i-p ::

Pozabil si dodat "in dodajte številko med blokirane" ;). Jaz jih imam že cel kup, če bi kdo seznam. So pa tečni ja, nikdar konca.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

acookook ::

Sindrom je izjavil:

Zdravo. Ali še kdo drug zadnje dni opaža povečano dejavnost teh prevarantov?

Ye, sm biu v firmi 3 ki je dobil ta klic, preko Vibra, pošljem cifro pozneje.

shadeX ::

V-i-p je izjavil:

Pozabil si dodat "in dodajte številko med blokirane" ;). Jaz jih imam že cel kup, če bi kdo seznam. So pa tečni ja, nikdar konca.


Ne pomaga, ker uporabljajo "generator" številk. Dejansko lahko spoofajo lokacijo in številko.

V-i-p ::

shadeX je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Pozabil si dodat "in dodajte številko med blokirane" ;). Jaz jih imam že cel kup, če bi kdo seznam. So pa tečni ja, nikdar konca.


Ne pomaga, ker uporabljajo "generator" številk. Dejansko lahko spoofajo lokacijo in številko.

To imaš pa tudi prav. Ne vem zakaj Android vsaj 11ka ne omogoča blokado po kodah države, ampak samo posamezne številke, ker tiste dodatne aplikacije mi ne dišijo :/.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gagatronix ::

01/888-84-53

Se kdo dobil ta klic ? Na neznane se itak ne oglasam. :)

V-i-p ::

Včeraj dobil dva podobna klica:

01 777 47 35
01 777 47 83

Babo sem poslal v [cenzurirano] in blokiral.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

TheBlueOne ::

Sindrom je izjavil:



Skratka ne se pustiti. Če se javi nek indijec in pravi, da je z Microsofta, samo odložite.


Mene klicejo nonstop. Ali to ali neke investicije. Tu in tam jim malo tratim cas...

scipascapa ::

Gagatronix je izjavil:

01/888-84-53

Se kdo dobil ta klic ? Na neznane se itak ne oglasam. :)


mati 2 dni nazaj, blokiral takoj.

stratosD ::



Gagatronix ::

scipascapa je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

01/888-84-53

Se kdo dobil ta klic ? Na neznane se itak ne oglasam. :)


mati 2 dni nazaj, blokiral takoj.


Ah se mi ne da ukvarjat z blokiranjem, itak se ne oglasam na cifre, ki jih nimam shranjenih. :)

Sindrom ::

Tale je boljša:
"If privacy is outlawed, only outlaws will have privacy." - Phil Zimmerman

MacGyver141 ::

Gagatronix je izjavil:

01/888-84-53

Se kdo dobil ta klic ? Na neznane se itak ne oglasam. :)


Sem dobil iz podobne številke 01/888-80-47. Ena ženska je neki v hrvaščini govorila (se je zelo nerazločen slišal, kaj sploh hoče...).

Furbo ::

Nas so 2x klicali iz nemške cifre.. indijski naglas itak..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

V-i-p ::

Evo, ravnokar še ena, tokrat zelo zanimiva cifra, prvič vidim.

+421 2/335 278 19
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

WizzardOfOZ ::

Tudi jaz sem že 2x dobil tak klic iz "microsofta" ta mesec.
Potem pa začnem počasi spraševat kaj bi radi. Ko povedo, da je nekaj narobe z računalnikom, jim pustim da mi razložijo vse na dolgo in na široko. Pol jim povem, da moram računalnik zalaufat z admin userjem, da bom lahko pogledal v nastavitve. pa jih dam še za ene 2 do 3 minute na pavzo dokler se kao računalnik ne reštarta. Potem hočejo, da bi inštaliral nek njihov program. In ko mi ne uspe, ponovimo ene 7x cel postopek.
Na koncu, ko ne moremo inštalirat programa, pa jih pa vprašam, če ima kaj veze to, da imam linux na računalniku in da ms-a sploh ne uporabljam.

V glavnem z moje strani full smeha, z njihove pa upam da vsaj visoke stroške telefona.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FireSnake ::

WOW!
Zdaj kličejo že iz slovenskih številk:
041 628 816

Psico sem nadrl tak, da je ona odložla (predvsem: kako so povezali mojo številko z mojim računalnikom).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WizzardOfOZ ::

Tudi ministrstvo za pravosodje že pošilja maile s pdf datoteko priloženo in z dopisom, da jo je treba zelo previdno odpreti in potem odgovorit inprej (ne vem kaj sicer pomeni inprej, ampak tako so napisal). Spodaj pa podpisan generalni direktor policije. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zmajc ::

Mene so 1x poklicali z "Microsoft supporta" češ da so zaznali da imam okužen računalnik. Sem jih vprašal, če mi lahko povejo, kje se nahaja ta računalnik, češ da jih imam več. Mi je tip odgovoril da mi tega ne smejo povedati zaradi "varstva osebnih podatkov" sem skoraj umrl od smeha ter ga odj***l.

Gagatronix ::

Zakaj se sploh oglasate na cifre, ki jih nimate v imeniku ?

mr_chai ::

Če hočeš užalit kakega takega indijca, ki kliče, mu reci "pajeet". (izgovorjava pažet)

FireSnake ::

Gagatronix je izjavil:

Zakaj se sploh oglasate na cifre, ki jih nimate v imeniku ?


Ti se oglašaš samo na cifre, ki jih imaš v imeniku?



-----


Naslednjič bom pažeta uporabil.
Tako ali tako jih zabijam kot telegraf štango v zemlji. Prav čas si vzamem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

MIHAc27 ::

Jaz imam še služben telefon pa pogosto pokliče kaka stranka. Nimam vseh v imeniku. Včasih pokličejo tudi iz kake zdravstvene ustanove, kak sorodnik, ki ga nimam v imeniku. Na tuje številke se ne oglašam, razen letos me je pa res dobil na foro.
Je bila ravno žena na Hrvaškem, klic iz +385 .. itak da sem mislil, da me mogoče ona kliče.

Ponavadi me kličejo ravno ko nimam časa ali se mi ne da, da bi jim vsaj kaj časa ukradel.

Furbo ::

Gagatronix je izjavil:

Zakaj se sploh oglasate na cifre, ki jih nimate v imeniku ?

Ker imamo life in nas ne kličejo samo mamice?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matogato ::

Meni pa se je včeraj zgodilo, da me je klicala neznana številka in tudi aplikacija, na kateri je bil klic je meni neznana.
Ko sem klicl skenslal te aplikacije ni bilo med nedavno uporabljenimi aplikacijami. Tudi sam izgled aplikacije mi je bil neznan in sem jo prvič videl.
Se je še komu to zgodilo?

LP
M

FireSnake ::

matogato je izjavil:

je klicala neznana številka in tudi aplikacija, na kateri je bil klic je meni neznana.
M


Nemogoče.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

V-i-p ::

Jp, čudno razloženo. To je nemogoče.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

matogato ::

Evo sem preveril in imate prav.
Klic je bil iz Viber. Ga ne uporabljam pogosto in sem pozabil kako izgleda. Tudi ko kličeš iz Viber, ni prikazan med odprtimi aplikacijami, zato sem bil zmeden.

Lp
M

FireSnake ::

To pa drži.
Enako je bilo tudi pri meni, ko so me klicali na Viber.
Kako jim to rata je pa zame neznanka.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

freesat ::

Danes 01 888 94 19 V hrvaščini mi ponuja neke investicije pa borza pa... preden je dokončal sem ga nekam poslal in prekinil.

Jernej88_ ::

Tudi mene so pred časom klicali iz slovenske številke 051 736 648:
Predstavil se je kot upravljalec računa na blockhain.com in rekel da je na moj račun bilo danes avtomatsko preneseno 39 bitcoinov in da bi
on sedaj imel majhen odstotek od te vrednosti.
Vprašal me je če imam dostop do računalnika, ker mi bo dal navodila kaj morem naredit.
Rekel sem da sem v službi in naj pokliče drugi dan ob dogovorjeni uri. Drugi dan ob dogovorjeni uri res kliče iz druge številke 040 205 982 - nisem mu dvignil.
Govoril je v polomljeni slovenščini, po mojem odgovoru je vedno trajalo nekaj časa, da je postavil novo vprašanje - izgleda da uporabljajo nekakšen prevajalnik govora.
No more Slovenia!

DimmniBurek ::

Ali koga kličejo iz hrvaške številke +385 20 790 -362 ali -378? Telefon izpiše lokacijo "Dubrovnik-Neretva".
Punca pravi, da so njo tudi neki hrvati klical za prodajo Sony telefonov ali nekaj takega.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Shait ::

DimmniBurek je izjavil:

Ali koga kličejo iz hrvaške številke +385 20 790 -362 ali -378? Telefon izpiše lokacijo "Dubrovnik-Neretva".
Punca pravi, da so njo tudi neki hrvati klical za prodajo Sony telefonov ali nekaj takega.


It iz not soni todej it is rejni

pivo ::

DimmniBurek je izjavil:

Ali koga kličejo iz hrvaške številke +385 20 790 -362 ali -378? Telefon izpiše lokacijo "Dubrovnik-Neretva".
Punca pravi, da so njo tudi neki hrvati klical za prodajo Sony telefonov ali nekaj takega.


mene na viber 1h nazaj in sem se debil javil...
čim je začel govorit mi je jasno da je nek scam in sem samo prekinil in blokiral cifro.

tega je vse več, pred 1 mesecem sem imel podoben klic (ne preko viberja) in iz slovenske številke...
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

Bud_Bundy ::

Je še koga klicala 071 190 169. Ženska je hotela kar naročiti nekega zavarovalnega agenta, nekaj bluzila, da ne smejo po pošti zaradi varstva osebnih podatkov.... Ravno sem bil sredi nekega dela in sem bolj na pol poslušal in jo odslovil....

Gagatronix ::

DimmniBurek je izjavil:

Ali koga kličejo iz hrvaške številke +385 20 790 -362 ali -378? Telefon izpiše lokacijo "Dubrovnik-Neretva".
Punca pravi, da so njo tudi neki hrvati klical za prodajo Sony telefonov ali nekaj takega.


Jaz sem v torek dobil klic iz te cifre. Jasno se nisem javil.

MIHAc27 ::

Bud_Bundy je izjavil:

Je še koga klicala 071 190 169. Ženska je hotela kar naročiti nekega zavarovalnega agenta, nekaj bluzila, da ne smejo po pošti zaradi varstva osebnih podatkov.... Ravno sem bil sredi nekega dela in sem bolj na pol poslušal in jo odslovil....


Naše zavarovalnice nategujejo že leta, da je prišlo do spremembe zakonodaje, in da bi poslali agenta, da se police zavarovanj, naložbena,... pregleda. Itak jih ne zanima kaj imaš, ampak ti hočejo prodat kakega novega.

Če se jih hočeš na lep način znebit samo rečeš: Že imam svojega osebnega agenta.

cvalsr ::

Hehe.
Meni se je to zdaj začelo na 'telegramu': Slikca spedenane vlačugice, angleško moško ! ime in prijazno vprašanje, če imam čas, da bi se malo pogovarjala. V angleščini, zdaj že tudi v 'balkanski', in nazadnje tudi v popolnoma pravilni slovenščini. Brišem. Blokiranje je brez veze, ker ni nikoli isti klicatelj / ica.

Daniel ::

cvalsr je izjavil:

Hehe.
Meni se je to zdaj začelo na 'telegramu': Slikca spedenane vlačugice, angleško moško ! ime in prijazno vprašanje, če imam čas, da bi se malo pogovarjala. V angleščini, zdaj že tudi v 'balkanski', in nazadnje tudi v popolnoma pravilni slovenščini. Brišem. Blokiranje je brez veze, ker ni nikoli isti klicatelj / ica.


Jaz sem nazadnje takemu na telegramu lepo napisal naj od*ebe in mi je lepo v knjižni slovenščini odpisal je*i se zraven pa velikega smeška, nato pa me je blokiral.

Glede na njihovo vztrajnsot ne dvomim, da nategnejo ogromno ljudi, ne vem pa, zakaj recimo Varni na internetu ne naroči par objav o tem na TV v glavnih terminih, da se ljudi ozavesti o tem. To kar dajejo neke objave na FB in svojo spletno stran itak vidijo samo tisti, ki jih to zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

WizzardOfOZ ::

MIHAc27 je izjavil:

Bud_Bundy je izjavil:

Je še koga klicala 071 190 169. Ženska je hotela kar naročiti nekega zavarovalnega agenta, nekaj bluzila, da ne smejo po pošti zaradi varstva osebnih podatkov.... Ravno sem bil sredi nekega dela in sem bolj na pol poslušal in jo odslovil....


Naše zavarovalnice nategujejo že leta, da je prišlo do spremembe zakonodaje, in da bi poslali agenta, da se police zavarovanj, naložbena,... pregleda. Itak jih ne zanima kaj imaš, ampak ti hočejo prodat kakega novega.

Če se jih hočeš na lep način znebit samo rečeš: Že imam svojega osebnega agenta.


Vprašaš, kje so dobili tvojo številko, ker je nisi nikjer objavil in ni zaželjeno da te kličejo, ter zahtevaš vodjo, da boš podal prijavo zaradi kršenja GDPR (številka ni javna).
Nikoli več ne pokličejo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Jusk ::

DimmniBurek je izjavil:

Ali koga kličejo iz hrvaške številke +385 20 790 -362 ali -378? Telefon izpiše lokacijo "Dubrovnik-Neretva".
Punca pravi, da so njo tudi neki hrvati klical za prodajo Sony telefonov ali nekaj takega.

Mene so v roku enega tedna klicali iz treh različnih številk,nisem se oglasil,vse sem blokiral

hotig ::

No pa je še nekdo dobil klice. V bistvu jih je moja mama. Pred kakim mesecem so je klical z neke čudne številke, pa sem po guglanju ugotovil, da je to mobilna številka iz Rusije. Se ni oglasila in sem ji svetoval, da pač blokira številko. Danes popoldne so se pa vsuli klici z različnih številk. Ob številki pa so pisale tudi lokacije, tega prej še nisem videl. Šlo je za klice iz Litve, Poljske, Chicago IL in kaj vem kaj še. Rekel sem ji nej zavrne klice in blokira številke pa so po nekaj poskusih nehal klicat. Klici so pa sledili en za drugim, ko je enga zavrnila je takoj sledil klic iz druge številke.

Ne vem za kaj se gre, ali to potem zaračunajo klic prejemniku al kaj? Ni pa mama, ki je že v penziji, neka aktivna uporabnica spletnih platform za komunikacijo, trgovin ali telefonskih appov tak da nimam pojma, kje so dobil številko.

delavec44 ::

Ne more ti dohodnih klicev zaračunavati.

Tu so 2 opcije, ali so scamerji ali pa tudi, če se oglasiš takoj prekine in zaračunavajo, ko folk nazaj kliče.

Colt1911 ::

Daniel je izjavil:

Pri nas danes klic iz Finske na mobilno cifro. Do you speak english... NO... fertik.


+1:P

DePalmo ::

Idealno je da se take klice pusti da odzvonijo. Ker če se na klic javiš ali ga zavrneš, jim da potrditev da številka obstaja in tako bodo še bolj nadlegovali. Isto če jih blokiraš. Blokada je še najslabša opcija ker vedno kličejo iz druge številke, nikoli dvakrat iz iste.

Tako sem se rešil vseh teh nategatorjev za kar nekaj časa, dokler sem pa prekinjal ali se celo kregal z njimi so me klicali vsak dan dvakrat. Odkar sem jih začel ignorirat, sem sedaj imel mir nekaj mesecev. Sem pa včeraj naredil napako ko sem se javil na neko 03 (slovensko) št.. Dve besedi in mi je bilo prec jasno zakaj se gre, tako da spet pričakujem več klicev do nadaljnega.

Sheteentz ::

Tudi če se ne javiš, jim daš vedeti, da številka obstaja, saj se v nasprotnem primeru številka sploh ne bi povezala.

Daniel ::

Ti, ki nam želijo pomagati obogateti s kriptom zaenkrat zmeraj kličejo iz 03.

V-i-p ::

Zakaj Android že v osnovi ne omogoča blokade kar celotno kodo države mi nikoli ne bo jasno :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

Sedaj itak spoofajo številko domače države klicočega.

MIHAc27 ::

Itak vedno težje je biti pameten. Včasih si samo videl, da te kličejo iz tujine in si ignoriral, sedaj te pa iz Slovenskega omrežja kličejo.
Pa spam včasih je bil polomljena angleščina, nato polomljena slovenščina. Sedaj že lepa slovenščina.

Men so enkrat hoteli vdreti v gmail račun ob 2. zjutraj. Fino ko te na 2-3 minute predrami SMS z kodo iz nevemžekje. Dal potihem po ene 5 poskusu, zjutraj zamenjal geslo.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
577484530 (1974) Robert73
»

Klic z moje številke-nisem klical jaz

Oddelek: Informacijska varnost
406922 (1412) KTr1sk
»

Klic iz združenega kraljestva, ali gre za lopovščino in kriminal

Oddelek: Pomoč in nasveti
414727 (3608) xseki
»

Telefonski klici neznancev iz tujine

Oddelek: Loža
288466 (5730) St235
»

Je že kdo prejel tak telefonski klic?

Oddelek: Mobilne tehnologije
3613572 (11037) dottor

Več podobnih tem