» »

Moteče trženje po telefonu

Moteče trženje po telefonu

forplan ::

Imam problem in sicer izredno me moti trženje po telefonu!!!

Danes do 14:30 sem prejel že 3 takšne klice in skoraj vsak dan kakšen klic (sporočajo mi da imajo nekakšno merjenje ne vem kaj že v moji bližini, da sem srečni nagrajenec da lahko kupim njihove zdravilne obliže...)

Zanima me kaj lahko storim da se obranim teh klicev? Kam prijavim to nadlegovanje?

Velikokrat sem se že znesel nad klicateljem, da me naj ne nadlegujejo več. Pa je vedno odgovor da ne bodo več. V bistvo se mi zdi da je vedno drugo podjetje zadaj (nisem si zapomnil teh imen, si bom pa začel pisati...)
In potem vprašam kje so dobili mojo številko, pa vedno odvrnejo da v bazi. Kako do te baze da bi me izbrisali. Sem tudi že zahteval da mi da na telefon šefa, ki pa se je zagovarjal da dobijo to bazo od njihovih ponudnikov.

V glavnem zmeraj je druga št. ne pomaga blokiranje v telefonu. Včasih je stacionarna, včasih mobilna...
da se strinjam
  • spremenil: forplan ()

MTB ::

Drobni tisk na raznoraznih nagradnih igrah...

petrusko ::

Jaz sem imel tudi problem s tem - telefonsko številko pa so staknili v telefonskem imeniku, ki je javen!

Jaz vedno odreagiram po istem kopitu:
- Kdo kliče (si zapišem)
- Vprašam kje so dobili mojo telefonsko številko,
- Vprašam kaj moram storiti da me ne bodo več klicali

Tu pa se običajno hitro konča. Nekateri pa so vztrajni - potem jih spomnim, da morajo mojo željo upoštevati in če tega ne bodo naredili se bomo drugače pogovarjali.
Če so še vztrajni - zahtevam njihovega šefa/šefico.

Po tem kopitu me sedaj morda 1/mesec kdo pokliče.

Drugače pa - vem ker imamo v firmi tudi Klicni center - ima firma lahko težave, če se želje stranke ne upoštevajo.
Resne firme ti ne bodo več težile če to želiš in jim željo tudi poveš.


PS: Bi si pa želel, da imamo tudi v Sloveniji nek seznam v stilu: https://www.donotcall.gov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: petrusko ()

Aston_11 ::

Jaz sem jih kar ustavil in rekel, da zahtevam, da me izbrišejo iz baze. Podlaga je zakon, nima kaj fantazirat.

Furbo ::

Mene so klicali samo 2x v zadnjem letu, pa še v to sem šel z zavedanjem, v nagradni igri je bil pač avto za nagrado. ;)
Ko se je iztekla, sem rekel naj me zbrišejo, pa je bilo.

Ne smeš biti v imenikih, cifre ne pišeš na obrazce, pa je.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

AndrejO ::

Aktiven pristop:
- Prosim, povejte mi natančen naziv podjetja in matično številko.
- Prosim, povejte mi kdo je lastnik baze s telefonskimi številkami.
- Prosim, povejte mi na kateri naslov lahko pošljem zahtevek za izbris mojih osebnih podatkov iz baze.
- Prosim, povejte mi vaše polno ime, da bom lahko v prijavi navedel kdo natančno me je klical.

Bonus vprašanja za aktiven pristop:
- Ali se ta pogovor snema?
- Koliko časa se posnetki hranijo?
- Kje lahko izvem koliko časa se posnetki hranijo?
- Ali imate kje objavljeno obvestilo o temu, koliko časa se posneti hranijo?
- Na koga se lahko obrnem, če bi želel poslušati posnetek tega pogovora?

Pasiven pristop:
- Samo trenutek, da pokličem staro mamo. Njo bo to zanimalo. Položiš telefon na mizo, daš "mute" in ne prekineš povezave. Živiš naprej.

Uspešnost teh pristopov se skozi čas veča zato, ker s časom prideš na "šit listo" telefonskih, ki jih ne želi klicati noben operater. To pa zato ne, ker so operaterji plačani po učinku in ni ga hujšega, kot nekdo, ki jim "neproduktivno" zapravlja čas, ko bi lahko v nakup prepričevali nekoga drugega.

Opozorila:
- Nikoli ne kaži zanimanja za produkt. Nobenih vprašanj o produktu.
- Ne žali osebe na drugi strani žice. Operaterji so praviloma dolgotrajno brezposelno osebe, ki poskušajo preživeti. Tudi, če jim greniš življenje, naj to nikoli ne preide na osebni nivo.

biorudi ::

Tole bom natisnil z velikimi črkami in nalimal pri stacionarcu.
(lahko pa tudi nakažem kak € iz prihrankov :-) )

shadeX ::

Pa to dobite na GSM te klice? Al na stacionarca?

Ker na GSM ga jaz v življenju nisem dobil takega klica niti 1x. Na stacionarca pa res vsaj 1x na teden pokliče eden, sicer pa samo hladno odložim slušalko.

...:TOMI:... ::

Tomi

matter ::

@AndrejO: "- Prosim, povejte mi vaše polno ime, da bom lahko v prijavi navedel kdo natančno me je klical."

No tole je HUDO mimo, ker operater ni kriv, da te je poklical niti nima nobene obligacije, da ti razkrije njegovo identiteto. To je zelo grdo početje, da se skuša dobiti operaterjeve podatke.
On je tam zaposlen za plačo, služba mu verjetno niti ni dobra, ampak se trudi zaslužiti keš.

Lahko ti pa reče npr. operater5, če imajo delovna mesta tako označena. Jaz nikomur ne bi izdal mojega imena in priimka. Pa ne delam v KC, da se ve :)
Grem basket pa bom neloke metal

AndrejO ::

matter je izjavil:

@AndrejO: "- Prosim, povejte mi vaše polno ime, da bom lahko v prijavi navedel kdo natančno me je klical."

No tole je HUDO mimo, ker operater ni kriv, da te je poklical niti nima nobene obligacije, da ti razkrije njegovo identiteto. To je zelo grdo početje, da se skuša dobiti operaterjeve podatke.
On je tam zaposlen za plačo, služba mu verjetno niti ni dobra, ampak se trudi zaslužiti keš.

Lahko ti pa reče npr. operater5, če imajo delovna mesta tako označena. Jaz nikomur ne bi izdal mojega imena in priimka. Pa ne delam v KC, da se ve :)

Seveda je mimo. Mimo je cisto vsako vprasanje in dejansko so vsa vprasanja namenjena izkljucno temu, da:
- Niti za trenutek inna noben nacin ne vzbudijo obcutka, da te zanima karkoli o produktu.
- Da pri operaterju vzbudijo najvecjo mozno mero odpora, ne da bi postal verbalno nasilen.
- Da se pritisk stopnjuje do tocke, ko operaterju bodisi zmanjka casa ali pa ugotovi, da izgublja cas na napacnem klicu.

Odgovori so dejansko nepomembni in ne sluzijo nicemer. Tudi, ce rece "operater stevilka 5", se mu zahvalis za odgovor in potem pocasi mrmras "o p e r a t e r s t e v i l k a p e t", kakor da si to zapisujes. Zelo pocasi zapisujes. Cilj ni, da klic odpravis v 1,5s. Cilj je, da pri aktivnem odzivu porabis najvecjo mozno mero casa. V casu, ko govori s teboj, ta operater ne more govoriti z nikomer drugim in bo imel zaradi tega ogrozeno normo.

Da, to je grozno, ampak nujno potrebno. Edina meja, ki se je ne prestopi, je kakrsnokoli osebno zaljenje, groznje in podobne neumnosti. Njihovo delo je tudi brez tega ze dovolj stresno in slabo placano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

...:TOMI:... ::

V te debati govoriti, da je to njihova sluzba in so slabo placani, nic krivi...

Me prav nic ne zanima vse to. Oni mene motijo. Kradejo moj cas. Me bombandirajo z reklamami, ki jih nisem hotel, niti narocil. Moj cas je tudi denar. Oziroma bolje receno, mojega casa mi ne morejo povrnit!

Kdo je tu nevljuden, nesramen?

Ne glede na vse to, je to poklic, ki ni spostovan, niti zazeljen. In vsak, ki zivi v zahodnem svetu, mu je jasno, v kaj se spusca, ce se zaposli kot telefonist.

Produkti, ki jih ponujajo jih pa 99,9 % ljudi ne rabi, poleg tega so po vsej verjetnosti hudo precenjeni.
Tomi

AndrejO ::

...:TOMI:... je izjavil:

V te debati govoriti, da je to njihova sluzba in so slabo placani, nic krivi...

Mislim, da je dobro, da se poudari, da so to ljudje, da jim to delo zagotovo ni ljubo in, da se mora iz vidika cisto obicajnih medcloveskih odnosov misliti tudi na to, kadar se z njimi komunicira.

...:TOMI:... je izjavil:

Me prav nic ne zanima vse to. Oni mene motijo. Kradejo moj cas. Me bombandirajo z reklamami, ki jih nisem hotel, niti narocil. Moj cas je tudi denar. Oziroma bolje receno, mojega casa mi ne morejo povrnit!

Spor je med teboj in podjetje, ki jih placuje za to delo. Biti nesramenih do njih, kot do ljudi je neclovesko in hkrati tudi neproduktivno. Produktivno je, da najdes recept, ki najbolj negativno vpliva na podjetje, ne pa na ljudi s katerimi komuniciras.

Biti nesramen in splosno nasilen do njih osebno je priblizno tako, kot se bi drl na blagajnicarko, ki nima drobiza za vrniti. Morda se bos ti osebno v svojem svetem besu pocutil nekoliko bolje, nicesar pa ne bos spremenil na boljse. Ne zase, ne za blagajnicarko, ne za trgovino, kjer se ti to pripeti. Bos pa izdatno pokazal in dokazal, da se nisi odrasel.

...:TOMI:... je izjavil:

Kdo je tu nevljuden, nesramen?

Ni poanta, kdo je tak. Poanta je, da se tebi ni potrebno obnasati kot brezobzirno in nasilno govedo. Pa tudi, ce se tako obnasas, ti to ne bo niti najmanj pomagalo pri cilju, ki ga zasledujes.

...:TOMI:... je izjavil:

Ne glede na vse to, je to poklic, ki ni spostovan, niti zazeljen. In vsak, ki zivi v zahodnem svetu, mu je jasno, v kaj se spusca, ce se zaposli kot telefonist.

Zelim ti, da ne bos nikoli v polozaju, ko bos moral opravljati delo, kjer se bodo stranke pocutile poklicane, da ti moralizirajo o temu, kaksno nasilje so upravicene nad teboj zganjati, ker zelis poskrbeti zase, morda tudi za svojo druzino in ne gniti na zavodu ter vleci prispevke.

...:TOMI:... je izjavil:

Produkti, ki jih ponujajo jih pa 99,9 % ljudi ne rabi, poleg tega so po vsej verjetnosti hudo precenjeni.

Morda. Ampak to verjetno ni problem, ki ga bi reseval po telefonu, mar ne?

...:TOMI:... ::

Mogoce si dobil napacen vtis. Jaz imam malo tezav s tem oz. skoraj nic, ker ne puscam stevilke na vsakem vogalu.

Tudi, ce imam opravka z njimi, jih ustavim, vljudno povem, naj me izbrisejo in to je to. Ena mi je enkrat zacela nazaj sikat, da ne bo nic bolje, ce me izbrise, ker so tudi druge firme, ki klicejo... Takrat sem postal tudi jaz tecen in sem zahteval podobne podatke, kot si jih ti. Ker je se naprej otresala in me nekako zalila, sem sklenil, da jo bom utisal s tem, da jim povem, da ce me ne bo odjavila, da jih bom prijavil na IP. Ker je nato res odjavila mene iz baze, sem pozabil na to. Se vedno pa vem, katera firma je bila. In ce me poklicejo, brez pardona gre prijava na IP.

Ljudje so podjetje.
Tomi

AndrejO ::

...:TOMI:... je izjavil:

Mogoce si dobil napacen vtis. Jaz imam malo tezav s tem oz. skoraj nic, ker ne puscam stevilke na vsakem vogalu.

Razumel sem, da si zatrdil, da je nepomembno, kako se obnasati do operaterjev in med vrsticami se mi je zdelo, da je tvoje stalisce, da je nepotrebno poudarjati, da so to najprej ljudje in, da si zasluzijo cloveski odnos.

Sem se zmotil?

...:TOMI:... je izjavil:

Ljudje so podjetje.

Seveda. In? Ali je to opravicilo za morebitno verbalno nasilje nad ljudmi?

...:TOMI:... ::

To je kot, da bi mi bilo zal policaja, ki stoji na dezju in usmerja promet. To je njegov job, sam ga je izbral.

Se vedno je clovek, samo mene ne zanima, ce ga zebe, ce je moker, ce ga ljudje zalivajo z vodo, ko gredo mimo... In nikakor mi ni zal ljudi. Vsak poklic ima lepe in manj lepe momente.

Ravno tako mi ni zal ljudi, da morajo mojo stevilko brisat iz registra, namesto, da bi na meni naredili dobicek.

Napisal pa sem:
....jih ustavim, vljudno povem...


Podjetje so ljudje in obratno... To pomeni, da ce zelis skodovat podjetju, moras skodovat ljudem in obratno.

Moj cas je vec vreden, kot to, se moram ukvarjat z njimi.


Aston 11 ima tak pristop, kot jaz, samo, da sem jaz opisal razloge za to dejanje.
Tomi

dripac ::

Jaz samo rečem da sem v službi in da nimam časa. Kar je v 99% časa celo res, ker kličejo med delavniki. Se ne spuščam v kakršnekoli debate z njimi.

forplan ::

Hvala za odgovore :)

Upam da bom dosegel da me izbrišejo iz tiste baze ko jo imajo s tem ko bom vsakemu zabičal svoje.

Pa sproti blokiram številke :) mogoče pa bom zajel vse... (bom delil seznam črnih številk)
da se strinjam

BorutK-73 ::

Jaz takoj prekinem ko slišim zakaj se gre, niti "ne hvala" ne rečem več in se klici zmanjšujejo. PRej vsak dan po dva, sedaj eden ali dva na teden.

paraboŁa ::

Prvi korak, ki bi ga morali upoštevati vsi, ki se pizdite v tej temi je ta, da ne vpisujete vaše telefonske številke kamorkoli. Takrat, ko izpolnjujete listke za razne nagradne igre je pa ok :D? Sam bi lahko na prste ene roke preštel reklamne klice, ki sem jih prejel v življenju.

Heisenberg ::

sicer ne vem ali je že kak seznam teh številk, a objavljam svoj seznam, pa bi bilo fajn če bi vsi dodali (še bolje bi bilo če bi kdo to organiziral, da se ne bi podvajalae ipd...kak excel mogoče? ali še bolje kak android APP?)

051803608
059335400
051277906
041668117
012927899
012927123
051376682
031705520
040873394
070915447
041489275
040873458
070140624
030468107

Zgodovina sprememb…

mitja_i ::

Zavlačevanje pogovorov je nesmiselno. Govoriti, da vas ne zanima je nesmiselno. Tudi vprašanja o klicatelju so nepomembna. Važno je samo, da jasno poveste, da vašo številko izbrišejo iz njihovega seznama in da ne želite da vas še kdaj kličejo. Ker si sezname podajajo podjetja med sabo je treba to narediti parkrat, potem pa je mir.

neon21 ::

Tudi meni se dogaja, da me pokličejo po telefonu vsake toliko časa. Jaz vedno prvo počakam, da se operater/ka predstavi pove zakaj se gre nato ji pa odgovorim hvala za klic ampak me to enostavno ne zanima. Nakar se lepo poslovima lep dan in je to to. Čas ki sem ga porabil je reci piši 15-20 sekund. Moti me da me kličejo ampak vse se da rešit na normalen način.

Heisenberg ::

neon21 je izjavil:

Tudi meni se dogaja, da me pokličejo po telefonu vsake toliko časa. Jaz vedno prvo počakam, da se operater/ka predstavi pove zakaj se gre nato ji pa odgovorim hvala za klic ampak me to enostavno ne zanima. Nakar se lepo poslovima lep dan in je to to. Čas ki sem ga porabil je reci piši 15-20 sekund. Moti me da me kličejo ampak vse se da rešit na normalen način.


Če se to dogaja 1x tedensko je že prav nadležno! Sam nimam časa in predvsem volje s ukvarjati s tem!

Vedno jim zabrusim naj me izbrišejo drugče jih prijavim, seveda nič ne pomaga, so enakovredni spam emailom, s tem da tam lahko nastavim filter in teh emailov nikoli ne vidim.

Dejansko se rabi ena stran/državna služba/karkoli, ki bi takoj reagirala v kolikor jim javim težake!

Spajky ::

Zato pa imam jest mobi na polnjenje, številke ne dajem nobenemu razen frendom, dohtarju pa še komu, ki mu zaupam, da je ne bo talal naprej!

Se pa včasih zgodi, da kdo kaj proba (naključno izbiranje številk, če so aktivne-software-sko), pa takoj povem, da so se "zmotili" ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
574473050 (794) predi
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15629814 (19892) darkolord
»

Ščitenje osebnih podatkov proti lastni volji (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5015787 (14915) zmaugy
»

Tecna zavarovalnica

Oddelek: Loža
131418 (919) fosil
»

Zalezovanje po telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6413037 (11397) amigo_no1

Več podobnih tem