» »

Montažne hiše - koliko realna cena?

Montažne hiše - koliko realna cena?

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 10
»»

m1cka ::

S partnerjem sva se zaradi precej napihnjenih cen starih stanovanj začela zanimati za gradnjo hiše. Marles ima ugodne tipske hiše, potrebujeva kvadraturo okoli 100 kvadratov. Recimo, da se taka hiša oglašuje s ceno 130k pa me zanima, koliko je potem še dodatnih stroškov na to ceno? So v to ceno vključeni osnovni/poceni materiali ali je kvaliteta čisto ok? Kaj ta cena ne vključuje pa vas je mogoče presenetilo? Sva še povsem na začetku zanimanja, pregledala sva le spletno ponudbo na parih straneh. Vsaka informacija bo več kot dobrodošla.

jabe ::

Zraven ni:
- papirjev (mogoče arhitektura, ostalo že ne)
- komunalnega prispevka
- izkopa
- temeljne plate (to je 5mestna cifra, da ne bi prehitro kdo zamahnil z roko)
- priključkov na parceli in papirjev okoli tega
- okolica - od kanalizacije/mčn do tlakovcev
- opreme hiše

Materiali so najbrž čisto solidni, ampak precej "manjka" do vselitve.

energetik ::

Realna cena je takšna, za katero se sporazumeta kupec in ponudnik...

Sicer pa če greš gledati budget, je zidana hiša cenejša kot montažna.
Opečni modularc + stiropor fasada, to je to.

Vball ::

Kar prištej zraven še 100k

m1cka ::

@Jabe, to mi je povsem razumljivo, da ni zraven. Ti stroški so odvisni tudi od tega, v kateri občini kupiš parcelo.

Midva zaenkrat "na oko" računava takole. Gradnja hiše Marles cca. 135k, parcela 30-50k, papirji 15-20k + oprema hiše. Preveč optimistično? Predvsem me zanima odgovor tistih, ki ste se odločili za montažno hišo.

Invictus ::

Povej kje gledaš, pa ti bomo povedali...

Parcela 30-50k je samo še v rovtah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jabe ::

Da preveč optimistično. Marleska je lahko 135k€, mrbit ni draga, ampak podcenil si vse ostalo. Kar nekaj iz mojih alinej manjka pri tvojem izračunu, se preden Marles pride. In velja za vsakega graditelja, ne samo montažerja. Tukaj moraš pa paziti, ker vsak odmik od "tipske" hiše lahko zelo veliko stane. Potem pa tudi ne bo več 135k€.

m1cka ::

Res je nakup parcele mišljen v manjšem kraju, radij cca. 40 km od Ljubljane. Kolikor sva gledala na nepremicnine.net se za 50k že dobi ravna parcela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m1cka ()

energetik ::

m1cka je izjavil:

@Jabe, to mi je povsem razumljivo, da ni zraven. Ti stroški so odvisni tudi od tega, v kateri občini kupiš parcelo.

Midva zaenkrat "na oko" računava takole. Gradnja hiše Marles cca. 135k, parcela 30-50k, papirji 15-20k + oprema hiše. Preveč optimistično? Predvsem me zanima odgovor tistih, ki ste se odločili za montažno hišo.
Kam si dala pa plato, priključke? To se ne pojavi kar tako na parceli. In še enkrat, ker si očitno spregledala, če hočeš čim ceneje priti skozi, ne glej montažne ampak zidano.

Nedasemiveč ::

Invictus je izjavil:

Povej kje gledaš, pa ti bomo povedali...

Parcela 30-50k je samo še v rovtah...


This.

Ponavadi je dobro v mislih imeti 30% višjo ceno od "naštudirane". So pa Marles montažne hiše kvalitetne.

Pa mogoče poglejta razliko v ceni za 100 m/2 in 130-140 m/2.

https://www.mojmojster.net/clanek/97/Ko...

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Super. Kje je komunalni prispevek? Kje so priključki na vodo, elektriko ipd? Kje je izkop? Kje je temeljna plata - sem rekla, da je ne pozabi. Bo 15k€. Kje so cevi čim pridejo iz hiše (to ni v marleski) - kanalizacija/mčn, drenaže, ponikovalnice, vse cevi za to povezati?

Ti si vse moje alineje dal v 15k€. Da parcele nimaš, nismo upoštevali, ker nisi povedal. Pod 200k€ vseljiva bajta ne bo, plus se parcela.

Nedasemiveč ::

Plata za 100-130 m/2 hišo pa res ne bo 15k. Tam okoli 5-8k pa res.

Si pa verjetno zadel s končno ceno okoli 200k (brez parcele logično).

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Ja, plata. Kaj pa vsi priključki? Jurčki kar letijo po zraku, ko se začneš enkrat pogovarjati z elektro, vodo, komunalo, TK. Že če je vse na parceli. Kaj šele, če je treba od kje daleč vlečt.

Zgodovina sprememb…

m1cka ::

Ja Jabe, povsem pričakovan budget. Ne pozabimo, da se večja 50 let stara stanovanja v okolici LJ prodajajo za 200k+ ;) Potem se pa vprašaj, kaj se ti bolj splača...

Zdaj ne vem točno o čem govorite, ampak parcela, ki jo gledava imava vse priključke na parceli. To verjetno stvar poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: m1cka ()

energetik ::

m1cka je izjavil:


Zdaj ne vem točno o čem govorite, ampak parcela, ki jo gleda imava vse priključke na parceli. To verjetno stvar poceni.
Si pa naivna. Za tako ceno to verjetno pomeni, da gre čez ali po meji cev za vodo, morda kablovod. Ne boš kar pipice zašraufala v to cev...

jabe ::

Nedasemiveč je izjavil:

Plata za 100-130 m/2 hišo pa res ne bo 15k. Tam okoli 5-8k pa res.

Si pa verjetno zadel s končno ceno okoli 200k (brez parcele logično).


Sem se zatipkala. Sem hotela napisati 10k€ oziroma 15k€ z od izkopa dalje. Pobrisala izkop (ker spet ne vemo ali je skala ali je sodr), cifre pa nisem popravila.

Ampak naj kaj računa 15k€, bi drugače drugje zmanjkalo. :D

m1cka ::

energetik je izjavil:

m1cka je izjavil:


Zdaj ne vem točno o čem govorite, ampak parcela, ki jo gleda imava vse priključke na parceli. To verjetno stvar poceni.
Si pa naivna. Za tako ceno to verjetno pomeni, da gre čez ali po meji cev za vodo, morda kablovod. Ne boš kar pipice zašraufala v to cev...


Koliko je pa potem strošek tega, okvirno? V oglasu piše, da so vsi priključki na parceli. Kaj več se pa o tem še res nisva zanimala.

energetik ::

Bo kdo drug povedal, jaz sem kupil v 3pgf in sem imel na parceli že elektroomaro in vodovodni jašek, kar pa dvomim da tvoja parcela za 50k ima. Pa sem kljub temu zmetal še vsaj nekje 1,5kEUR za dejanski priklop, vodomer, števec, meritve, takse.

Recimo za zemeljski plin, ki sem ga naknadno vzel, sem pa dal cca. 1kEUR za delo + omarico na fasadi (brez števca itd), samo cev + omarica. Pa je bilo to poceni, ker se je delalo takrat v celem naselju in je bil sam priklop 3x cenejši kot sicer.

Zgodovina sprememb…

m1cka ::

Še eno vprašanje, v ceno hiše na ključ je vključena tudi kopalnica (keramika, kopalniška armatura), vhodna vrata, okna, laminat? Je kakšna posebnost, ki se pričakuje, da je vključena pa potem ni? Vem, da se je bolj smiselno obrniti na izvajalca del pa vseeno.

energetik ::

To je stvar pogodbe s prodajalcem, kako naj to vemo mi. Vsaj ima malce drugačno verzijo tega "ključa". V pogodbi določiš, kaj vse morajo končati.

m0LN4r ::

Cene so od X naprej. Poklices, vprasas. Ce je cena sumljivo nizka v primerjavi z "konkurenco" pa se toliko bolj vprasaj za detajle.

Jaz sem klicaril na okoli pa postanes kr blesav.
Pri enih je marsikaj v ceni, pri drugih par stvari ni int.

Nasel sem podjetje, ki ima urejeno vse kar jabe pise, potem eno ki nima nic od tega, eno ki ima vse nasteto, ampak nimajo recimo gretja in tla, ampak samo kopalnico.
Potem pr enih so bila okna brez rolet, pri drugih s standard roletami pri tretjih z elektricnimi.

Najbolj pametno je poklicat in prosit za katalog.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

bauci ::

Dokumentacija za gradbeno dovoljenje je v ceni montažne hiše. Rabiš pa zraven še projekt zunanje ureditve, ki stane med 1000€ in 1500€.
Ce vzameš na ključ je všteto vse od keramike, do parketa, ogrevanja, vrat, .... Je pa za vsak element (m2 ploščic, m2 parketa, ...) določena max. cena. Če se odločiš za dražjo zadevo razliko doplačaš.
Na kratko stroški pri montažni hiši:
Hiša + osnovna dokumentacija za gradbeno dovoljenje
Višji standard vgradnih materialov (ploščice, parket, pipe, umivalniki, ...
Dokumentacija zunanje ureditve
Parcela
Komunalni priključek
Gradbena dela za temeljno ploščo in ureditev okolice - odvisno od terena
Klimatske naprave ali samo predinštalacije
Dodatne vtičnice, žaluzije ali rolete, komarniki, električni pogoni, ....
Pohištvo
Nepredvideni stroški.

Tody ::

Lumar, je mel pridobitev gradbenega v ceni. Še vedno je na tebi da dobis, vodo, elektriko in telekomunikacije na parcelo. To pomeni da mores najprej plačat podjetjem, komunali in telekomu in elektru svoje, potem pa se gradbincem da izkop plus priklop. Kot so rekli da je treba se plato narest, ce hoces se kak eko sklad, je to reci pisi 20.000 eur z izkopom izolacijo in podobno. Nezanemarljiv je tudi strošek okolice, kjer je treba urediti potem ko vsi bagri gredo, pa potem terase in podobno.če se ne zmisljujes prevec pa hitr prides se na 10k + pri hisi, ker pač si jo naredis po svoje mal

kriptobog ::

m1cka je izjavil:

Še eno vprašanje, v ceno hiše na ključ je vključena tudi kopalnica (keramika, kopalniška armatura), vhodna vrata, okna, laminat? Je kakšna posebnost, ki se pričakuje, da je vključena pa potem ni? Vem, da se je bolj smiselno obrniti na izvajalca del pa vseeno.



Vse vključeno. Po defaultu imaš keramiko do 18€/m in neke smešno nizke cifre za armature in umivalnike. Karkoli greš čez budget doplačaš.
Preden kupiš parcelo, preveri kaj na parceli lahko postaviš. Da ne boš razočaran, če ne boš mogel postaviti tipske hiške na parcelo.
Projektna dokumentacija te pride od 5-8k. Pri Marlesu dobiš pid in pzije za cca 3500. Dodaj še par jurjev za sam projekt.
Komunalni prispevek: odvisno od občine. Nekje je jurja, nekje pa 20k
Izkop in temeljna plošča: računaj vsaj 15k
Priključki cca 3k, če imaš na parceli. Če nimaš potem prištej še nekaj zraven za kopanje in material
Če ni kanalizacije, rabiš čistilno napravo. Računaj 3k za čistilno in nekaj malega za vgradnjo
Zasutje hiše in okolico moraš urediti sam. Ponikvalnice urejaš sam. Pri meni je to prišlo 4k, pa še nimamo urejenega dvorišča. Samo zasutje, ponikvalnice itd.
Oprema hiše: Lahko malo privarčuješ če vzameš poceni kuhinjo (momax, ikea,...) in ostalo pohištvo tudi tam, ampak si hitro na 10-20k.

V mojem primeru je bila montažna na ključ 145k, za vse ostalo do vselitve, brez parcele pa 80k

Kebo ::

Moja mama je za 70K € kupila hišo v "rovtah" 40km od Ljubljane. Gre za staro predimenzionirano hišo iz 60ih, ki smo jo spremenili v 2 dvostanovanjsko. V obnovo je šlo do sedaj cca 100K€, manjka pa še večina notranje opreme. Uporabne površine je cca. 210 m^2. Nadejamo pa si še nekje cca 14k€ subvencije od Ekosklada, prav tako pa smo ponucali kredit ekosklada, ki je relativno ugoden (1,3% spremenljiva obrestna mera) in nimaš jajcanja z bankami, ki ti hočejo prodati življensko zavarovanje, premium bančni račun, itd. Če vaju ne moti starejša arhitektura (manjša okna, ni protipotresne gradnje, nekaj toplotnih mostov) in to da imaš pač dve stanovanji (najemnike) v hiši je to relativno poceni varjanta, kako do hiše.

Taip4n ::

V obnovo je šlo 100k, bajta pa še vedno ni protipotresna?

</head> ::

Kebo: kdaj je pa tvoja mama kupila to bajto? Verjetno preden je nepremičninski trg eksplodiral.

Kebo ::

2019

Ni protipotresna še ne pomeni da je zidana iz kart. Pač iz dveh vrst polne opeke, nima pa AB vogalov hiše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

PrimoZ_ ::

En znanec je razlagal, da je dal za rušitev parih nosilnih sten, izdelavo ustreznih nadomestnih ojačitev (preklad) in dodatne protipotresne ojačitve hiše, cca 15k€. Kompletno z gradbenim dovoljenjem, vsemi papirji, statikom, gr. inžinirjem, ..
Je pa hiša iz 60ih.

Zdej če primerjaš teh 15k proti 100k za celotno obnovo je to dorbiž za miren spanec in dober občutek.

Se moram pozanimati o detajlih.

m1cka ::

No, tisti, ki malo bolj spremljate nepremičninski trg verjetno veste, da kakršnakoli hiša iz 70. ali pa 80. let doseže ceno 250k. Da o stanovanjih sploh ne govorim. Predvsem zato sva se začela zanimati za gradnjo nove - v bistvu te v nekaterih primerih pride celo ceneje kot stara.

Hvala za vse odgovore - ko takole bereš se ti potem sestavlja končna slika. Bova šla v akcijo pa da vidimo...

PrimoZ_ ::

Problem obnov je včasih tudi, da bi majstri preštemali vse stene, da so ko švicarski sir.
Nepotrebno globoke in široke poti za napeljavo, brez brige za nosilnost sten.

Jaz sem ravno zaradi slabe izkušnje kolegov, to delal kar sam večinoma. In v posvetu z gradbenim nadzornikom, kar je sicer povročilo nekaj jamranja pri izvajalcih da kompliciram.

Kebo ::

Ja mi smo imeli na ogledu tudi statika, še pred nakupom in je rekel da ni potrebna nobena dodatna ojačitev. So bile AB etažne plošče in AB stebri v pritličju ok.

D3m ::

m1cka je izjavil:

S partnerjem sva se zaradi precej napihnjenih cen starih stanovanj začela zanimati za gradnjo hiše. Marles ima ugodne tipske hiše, potrebujeva kvadraturo okoli 100 kvadratov. Recimo, da se taka hiša oglašuje s ceno 130k pa me zanima, koliko je potem še dodatnih stroškov na to ceno? So v to ceno vključeni osnovni/poceni materiali ali je kvaliteta čisto ok? Kaj ta cena ne vključuje pa vas je mogoče presenetilo? Sva še povsem na začetku zanimanja, pregledala sva le spletno ponudbo na parih straneh. Vsaka informacija bo več kot dobrodošla.


Nudijo ti pridobitev gradbenega dovoljenja.

- imata stavbno zemljišče?
- imata lokacijsko informacijo?
- komunalne priključke?
- dostop do zemljišča
.......
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

Kebo je izjavil:

Ja mi smo imeli na ogledu tudi statika, še pred nakupom in je rekel da ni potrebna nobena dodatna ojačitev. So bile AB etažne plošče in AB stebri v pritličju ok.
Kako je pa AB stebre in plato videl že pred nakupom?

</head> ::

m1cka je izjavil:

No, tisti, ki malo bolj spremljate nepremičninski trg verjetno veste, da kakršnakoli hiša iz 70. ali pa 80. let doseže ceno 250k. Da o stanovanjih sploh ne govorim. Predvsem zato sva se začela zanimati za gradnjo nove - v bistvu te v nekaterih primerih pride celo ceneje kot stara.


Nekaj je treba razumet. Vse gre gor. Če bi bil nakup parcele in gradnja hiše 200kEUR, pol se 50 let stare hiše ne bi prodajale za 250kEUR, ker ne bi noben kupil.

Problem, kateremu se zaenkrat še izogibaš je strošek parcele. Enostavno ni za dobit parcele na OK lokaciji za normalen denar, ker je povpraševanje noro.

Vse ti pove že to, da je trenutno v Loži 5-6 noro aktivnih threadov o nepremičninah. Vsi samo še o tem govorijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

kriptobog ::

Ljudje pogledajo katalog tispkih hiš in vidijo, da dobijo hišo za 130k. Potem pogledajo parcele in rečejo. Lej za 200k dobim vse. Potem pa šok :D

</head> ::

Zaradi takih je veliko hiš v 3pgf na voljo. :)
Oziroma je bilo. Zdaj je še te težko dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: </head> ()

profii ::

kriptobog je izjavil:

Ljudje pogledajo katalog tispkih hiš in vidijo, da dobijo hišo za 130k. Potem pogledajo parcele in rečejo. Lej za 200k dobim vse. Potem pa šok :D


Jup, vsaka sprememba / dodatek je veliko €. Vsako dodatno vtičnico plačaš... Poleg tega, tista cena za talne obloge v hiši na ključ je bolj kot ne popust na tla, katera itak doplačaš, po polni ceni...

Taip4n ::

m1cka je izjavil:

S partnerjem sva se zaradi precej napihnjenih cen starih stanovanj začela zanimati za gradnjo hiše.

Ker so stanovanja draga, bosta zgradila hišo? Zanimivo.

Verjetno v tistem okolišu kjer bosta dobila parcelo za 40k so tudi stanovanja poceni. Tam kjer so pa stanovanja draga, so pa tudi parcele drage (če jo bosta sploh dobila). Pri parceli moraš upoštevati tudi procent pozidanosti, tip gradnje, morebitne služnosti itd. Bi pa rekel, da folk ni glup. Dobre parcele ti noben ne bo prodal za male denarje pod ceno oz. mogoče bo, če te ne moti xyz kilometrov do prve trgovine itd. Daj link do parcele za cca. 40k pa da vidimo.

Glede cen "osnovnih" montažnih hiš sem pa tudi jaz slišal, da vsako dodatno stvar mastno plačuješ.

koruzax ::

če se mudi - montažna hiša
če se ne mudi - klasična gradnja

redtech ::

koruzax je izjavil:

če se mudi - montažna hiša
če se ne mudi - klasična gradnja


Sedaj ni primeren čas za gradnjo, ker se material hitro draži, plača pa gotovo stagnira.

jabe ::

Če je denar za montažno, potem se tudi klasična hitro zgradi in ceneje. Pol leta, da si v montažni, eno leto da si v zidani.

Mit dolgotrajnosti zidanja je v tem, ker denarja ni bilo. Se je delalo naslendjo fazo, ko se je spet malo prisparalo in je lahko trajalo tudi 15 ali pa 20 let, da se je človek vselil. V novo bajto, ki ji je že bilo treba skoraj da ne okna menjati.

mm&r ::

Sej obstajajo tudi montažne, ki so zidane. Sem bil na dnevu odprtih vrat ene firme (pred korono), ki zidajo hiše v eni hali v Trzinu.
https://www.mphisa.si/
Ima kdo kakšne konkretne izkušnje z njimi?

ubermensch ::

Kaj pa kaj takega? Hrvaška firma, nizke cene, ne zgleda slabo. Ima kdo izkušnje?

https://trex-systems.com/

korenje3 ::

Montažno hišo 100m2 ti naredjo za 60k€ vključno z estrihi. Okna, vrata, talne obloge so še dodatnih 15k€. Tako da zidana hiša te pride 75k€. Ne vem zakaj bi bile montažne hiše pri nas cenejše. Edina prednost je hitra postavitev.
Sam kdo želi živet v takem skorupcalu z življensko dobo ~60 let.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SebyDiamant ::

Če znata sama kaj narediti ali imata koga takega potem malo poglejta na bolho: skeletna gradnja. Je eno podjetje kjer je cela lesena konstrukcija za hišo pod 10.000€. Čez 50 let pa je tak vse za "podreti", ker je neučinkovito,... Postaviš ugodno in živiš v njej. Sam ravno začenjam tudi. Pa je že tretja taka ;)
12EUR popusta na SUMUP čitalec bančnih in kreditnih kartic,
brez stroška najema:
http://fbuy.me/k8MvL

koruzax ::

redtech je izjavil:

koruzax je izjavil:

če se mudi - montažna hiša
če se ne mudi - klasična gradnja


Sedaj ni primeren čas za gradnjo, ker se material hitro draži, plača pa gotovo stagnira.


To je tudi res, cena stiroporja, xps je šla konkretno navzgor, da seveda ne omenjam konstrukcijskega železa ki je 20+%

PrimoZ_ ::

mm&r je izjavil:

Sej obstajajo tudi montažne, ki so zidane. Sem bil na dnevu odprtih vrat ene firme (pred korono), ki zidajo hiše v eni hali v Trzinu.
https://www.mphisa.si/
Ima kdo kakšne konkretne izkušnje z njimi?


Zanimivo :)
Zna biti bolj natačno narejeno kot če zidajo na licu mesta in verjetno ceneje, ker lahko delaš v vsakem vremenu v hali in bolj serijsko.

redtech ::

SebyDiamant je izjavil:

Če znata sama kaj narediti ali imata koga takega potem malo poglejta na bolho: skeletna gradnja. Je eno podjetje kjer je cela lesena konstrukcija za hišo pod 10.000€. Čez 50 let pa je tak vse za "podreti", ker je neučinkovito,... Postaviš ugodno in živiš v njej. Sam ravno začenjam tudi. Pa je že tretja taka ;)


Ali jih postavljaš?

Prava ideja!

Cena za komplet za eno hišo (načrti, les, razrez, oštevilčenje) je 6.200€ + DDV. Les je pripravljen za montažo/ sestavljanje.

tiborrr ::

Vball je izjavil:

Kar prištej zraven še 100k

Bo kar držalo, lastne izkušnje.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnova montažne hiše ali gradnja nove

Oddelek: Loža
333596 (1531) tony1
»

Trenutna situacija pri Zidani vs. Montažni hiši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14514229 (9077) Invictus
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7625573 (20431) UganiKdo
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244944 (27090) Aston_11
»

Montažna hiša- dvojček: help needed! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8019618 (15694) nejcek74

Več podobnih tem