» »

Išče se (delujoči, grafični) Iskra Delta Partner na izposojo

Išče se (delujoči, grafični) Iskra Delta Partner na izposojo

tomwischner ::

Živjo,

za hobi projekt programiram retro računalnike.

Bi bil kdo pripravljeno (posoditi, podariti, prodati) delujoči Iskra Delta Partner za cca. pol leta, da lahko na njem izvedem potrebne teste? Rezultat bi bil dokumentirana arhitektura računalnika in možnost (izboljšane!) emulacije.

Lep pozdra,
Tom

MitjaMitja ::

Živjo,
imam delujoči Iskra Partner Delta.
Kako se dogovoriva?
LP,
M

tomwischner ::

Dober večer,

poslal sem vam zasebno sporočilo.

Lep pozdrav,
Tom

tomwischner ::

Dober vecer. Hvala MitjaMitja, da nam je omogocil resiti dva Partnerja modela P (tekstovni model), trenutno sta edina svoje vrste, do katerih imamo dostop in smo neizmerno hvalezni, da lahko eksperimentiramo na njiju. Se vedno pa se isce graficni Partner model GDP. Starejsi model Partnerjev je uporabljal posebno terminalsko kartico CRT, ki je znala na zaslon izpisovati le tekst in sicer tako, da si ga posiljal na serijski port. GDP model pa zna risati tudi 2-barvno (svetlo in temno zeleno :) ) vektorsko grafikom, kar bi radi uporabili za Windows. Razvoj na emulatorju je mogoc, vendar tisto, kar deluje na emulatorju ne deluje vedno na pravem Partnerju.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Ste član skupine "Retro računalniki" na FB? Tam par članov počne prav zanimive reči z "grafičnim" partnerjem...

Lp

Jože

tomwischner ::

Jaz sem eden tistih aktivnih v oni skupini, ki to počnemo. :) Ampak omejen na emulator.

Se vedno. :)

Zgodovina sprememb…

tomwischner ::

Se vedno se isce, Partner GDP, Gorenje Dialog ali Triglav. Mogoce vam 1k ali celo 2k eur, cisto now gamers PC, lezi na podstresju. :)

Vanadium ::

Se ne spoznam toliko na robo ampak na hrvaški bolhi se najde en:

https://www.njuskalo.hr/pc-racunala/isk...

Nism pa zihr če še velja ponudba oz rezervacija, imam pa v spominu kot otrok, da sem z fotrom šel na razprodajo v Iskro Delta, ko so vse skupaj zapirali (danes je v tej stavbi notri telekom in GVO v LJ-Stegne) in je bilo tega kot smetja notri, od raznoraznih monitorjev, računalnikov, diskov velikost zdejšnega računalnika, disket ipd...

Spomnim se da je fotr kupil en disk za neke male pare ker je rabil taki motor kot je notri bil, ki je imel oranžne plate not (pomoje da neki železov oksid) premera vsaj ene 50 cm. S platami smo se pa mi pol kot otroc igrali da smo odbijal sonce en v drugega namesto z ogledali :))

EDIT: sem opazil da je oglas potekel, lahko se zbriše post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Delta ter računalniška industrija v Jugoslaviji

Oddelek: Loža
235889 (351) 2dark
»

Članek "Včasih smo Slovenci Kitajce učili računalništva" v časopisu DELo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22423473 (9029) cvalsr
»

Kitajska vlaga 40 milijard evrov v lastno polprevodniško industrijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6223985 (20732) joze67
»

Stare igre, ki ste jih igrali (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
7821767 (18120) BorutO
»

Sinclair ZX Spectrum (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1108241 (6733) bosto

Več podobnih tem