» »

Stare igre, ki ste jih igrali

Stare igre, ki ste jih igrali

«
1
2

BigWhale ::

In s starimi, mislim na tiste iz zacetka devetdesetih let prejsnjega stoletja. Igre, katere bi radi videli v neki 'repainted' verziji. Igre, ki ste jih igrali se nak kaksnem starejsem stroju. Amiga, Atari ST. Lahko se starejse. :)

Nekaj mojih najljubsih, random order:

Warhead (video game) @ Wikipedia
Warhead je ena izmed prvih iger, ki je imela 'newtonian space', poleg odlicne atmosfere, je tudi prinesla kontrolo vesoljske ladje z misko.

North %26 South (video game) @ Wikipedia
Ure in ure osvajanja severnega dela amerike, vcasih kot jenki in vcasih kot juznjak. Ogromno zabave tudi v dvoigralskem nacinu. Na Amigi je imela se precej dobro glasbeno spremljavo.

Millennium 2.2 @ Wikipedia
Deuteros @ Wikipedia
Millennium in potem njegovo sort of nadaljevanje sta mi pozrla kar precej casa. Sploh slednja. Micromanagement on a galactic scale, exploration in research. Awesome je blo! :) Se danes me ni nobena druga strateska igra tako pritegnila.

Quest for Glory @ Wikipedia
Ena izmed redkih serij od Sierre, ki mi je bila zanimiva. Precej posrecena mesanica FRPja in avanture.

Se bi jih lahko nasteval, sel nazaj se v C64 in Spectrum cas, ampak naj bo dovolj. :)

crniangeo ::

Transport Tycoon deluxe :) Mogoče kakšen supermario, da je lepo igralen in ne v 3d tehniki in brez rom emulatorjev :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

ShowDown ::

Seven Kingdoms 2 @ Wikipedia

Edina napaka te igre je bila, da je bila izdana isto leto kot AoE2. V mojih očeh je SK2 boljša igra. :)

EDIT: Daleč najboljši feature te igre je bil, da se je lahko tekom igre pojavil heroj, ki je ustvaril svoje kraljestvo. Mnogo več dinamike kot v AoE2.
EDIT2: What's cool about it:
-Unique gameplay that isn't just about gathering resources, amassing a big army and attacking
-An incredible blend of population and city management, trade, espionage, diplomacy and combat
-You can either fight or buy your way to victory

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

ShowDown ::

Slabo prebral prvi post. Postana igra je preveč nova. :)

Sriple Tix ::

Tole je Scramble iz začetka osemdesetih, ko sem si za zaslužek poletnega dela (in ob pomoči staršev) omislil Sinclair ZX81. Igro mi pognalo je šele, ko sem ju nažical za denar in v Avstriji kupil 16K modul, saj je bilo zgolj 1K rama občutno premalo :).



Igral bi jo s točno takšno grafiko, brez zvoka in v črno/beli tehniki, kot sem jo kot osnovnošolec (oziroma v prvem letniku srednje šole, ne spominjam se več natančno) v tistem "pred Spectrumovskem" času.

Zgodovina sprememb…

Kocka ::

Meni sta bile pa dobre miselni igri Myst in potem nadaljevanje Riven. Pred kratkim sta ob dvajset-letnici obe igre izšle še na iPadu v originalni in prenovljeni izvedbi, tako da lahko obujam spomine.

Pri obeh igrah še posebno pri Riven je potrebno veliko logičnega razmišljanja in igra ima več alternativnih koncev podobno kot pri Heavy Rain na PS3.

Igra ima tudi polno easter egg-ov tako da jo je zanimivo igrati še enkrat prav z namenom iskanjev le teh.

Še link:
https://itunes.apple.com/us/app/riven-f...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kocka ()

technolog ::

Jazz Jackrabbit
Mystic Towers
Hocus Pocus

pegasus ::

Manic Miner in Jet Set Willy ... prijetne igre na spektrumu. Also thunderbirds, impresivna zadeva.

BigWhale ::

Jaz sem pozabil se na F-16 Combat Pilot ena izmed prvih simulacij, ki je imela dinamicno generirano vojno in je od tvojega uspeha z letalom bil odvisen cel potek vojne. Stevilo preigranih ur: prevec. :))

Dr_M ::

Spectrum, itak manic miner, arkanoid..., potem pa sega mega drive, streets of rage, sunset riders, golden axe, sonic ipd..

Hayabusa ::

technolog je izjavil:

Jazz Jackrabbit
Mystic Towers
Hocus Pocus

Za ne_pc igre je govora.

opeter ::

Nikjer ni izpostavil, da je PC izključen. Napisal je:
Igre, ki ste jih igrali se nak kaksnem starejsem stroju. Amiga, Atari ST. Lahko se starejse. :)


IBM PC in kloni so navsezadnje tudi stari 30+ let.

Jaz bi rad videl igro Popeye (za C64 in druge sisteme) v rahlo posodobljeni grafiki.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

meho7 ::

Na Nintendo NESu dobrih 20 let nazaj
Little Samson @ Wikipedia
Ninja Gaiden @ Wikipedia
SMB serijo
...

Pithlit ::

North&South itak. A sploh obstaja kdo iz te generacije ki tega ni povohal?

Block Out:


Golden Axe:


Prince Of Persia:


Pang (Buster Bros):


Double Dragon:


*edit*
Arkanoid ja! (ne vem zakaj sem imela v mislih 'paranoid' ^_^) Pa še ena k se ne spomnem naslova... ko je blo treba anglijo neki osvajat s katapulti in podobnimi srednjeveškimi zadevami. Strategija.

*edit2* Eko. Defender Of The Crown. To je to.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Zheegec ::

Večino Commodore naslovov sem že skoraj pozabil. Boulderdash sicer.

Drugače pa itak - Beasts & Bumpkins, Imperialism, Master Of Orion2...

Uros!no ::

wolverine22 ::

BLAM! Machinehead

ttommy ::

Tole sem igral na svojem ZX Spectrumu:
Gamer

r3dkv1c4 ::



ena izmed dobrih iger , pa še ena:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

r3dkv1c4 ::

za tiste čase tudi lepa simulacija vožnje




Tina Maze je bila še v plenicah, ko smo mi smučali kot herman mayer:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

RockyS ::

Na C64 se spomnim igre, kjer si vozil BMX, to je blo zakon. Potem pa sem preklopil na Amigo in neko kitajsko konzolo, ki je imela dva gamepada in eno pištolo, cela družina je strelala kokoši na TV :)

Pithlit ::

Kaj ko bi k tistim filmčkom dodajali še naslove iger? Tolk da nam ni treba brezveze klikat.
Life is as complicated as we make it...

kixs ::

Stare igre naj kar pustijo na miru. So take cisto cool.

Sam bi rad videl remake, ampak samo v graficnem smislu in normalne podpore volanom - originalni The Need For Speed za PC.

Buggy ::

na ZX spectrumu nic kaj posebnega oz. se ne spomnim na C64 pa me je vsekakor najbolj pritegnil Boulder Dash

Poldi112 ::

Ravno včeraj enemu 16 letniku demonstriral oldtimer multiplayer igre:

Dyna blaster
Rampart
Wacky wheels
Lotus
Micro machines

v planu sem imel še:
Arcade volleyball

pa ni več zdržal :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dr.Akula ::

The lost vikings. Je kar dobro prestala test časa.

ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

Unknown_001 ::

Prehistorik
TX-1
Duck Hunt

:P
Sicer nisem bil ravno dete tistih časov ampak ko sem bil mali sem neko staro gajbo odkril v omar in jeeeiiii, ate pomagal usposobit in začuda sem dobil celo nek CD na katerem sta bila prva tudi prva dva naslova, pa nek . Duck hunt sem imel pa možnost pr starejšem bratrancu šopat ko se je že naveličal konzole :D
Huh, mam še ene par naslovov v mislih pa bo treba še kr precej po spominu pobrskat.

Huh, nek Plumber Jack, Bob, max... al ne vem kako mu je že blo ime. Vem da si se mogu neki po kanalih potikat pa zombije ubijat al neki takega, pa strupeno zelena greznca je po kanalu tekla ki te je ubila če si not padu... :P
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Hayabusa ::

Kings of the Beach (odbojka), das boot, trools, Ski or Die, Formula One Grand Prix, Deathtrack, wolfenstein, big red racing, doom, quake, dawn patrol, red baron, lotus, operation Wolf, Dangerous Dave, california games, Games - Summer/Winter Challenge, lemmings, Street Rod, Castle of Dr. Brain, Prehistorik, Micro Machines, commander keen , pong, sharkeys 3d pool, OutRun, Crazy Cars, Crime Wave, Leisure Suit Larry, Jazz Jackrabbit, stunt 4d, bricks (razbijanje opek z žogo, ki se odbija).

vse to sem nekoč igral na pcju.

Presenetljivo smo te igre nekako dobili brez uporabe interneta& bbs-ja !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Sriple Tix ::

Na Študentu jih je Jonas vrtel pred zagonom programa. Ob 11.00, če me spomin ne vara :).

opeter ::

Večina zgornjih iger na Hayabusovem seznamu je sicer za PC ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BlackMaX ::

Master of Orion 2 - Awesome space strategy game.
Capitalism 2 - Business simulation.
Cossacks Art of War - Strategy
Uplink - Hacker game
Pharaoh - Strategy

In še za konec ena ful stara Dave :)

Sriple Tix ::

... in ker je govora o igrah "ki ste jih igrali se nak kaksnem starejsem stroju. Amiga, Atari ST. Lahko se starejse. :)", nisem niti preletel seznama, kajti naivno pričakujem, da ostajamo ontopic.

Pithlit ::

Ja sam keyword je "še". Kar nekako ne izključuje tudi PC (a kljub temu je Wolfenstein 3D že kar na meji, IMHO, kar se starosti tiče).
Life is as complicated as we make it...

Master_Yoda ::

Prva rac. igra ki sem jo igral Road Rash:

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:

Kaj ko bi k tistim filmčkom dodajali še naslove iger? Tolk da nam ni treba brezveze klikat.


Jaz bi bil se najbolj vesel, ce bi bil zraven linka ali pa vsaj naslova se kraji opis in zakaj je bila igra dobra. :)

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:

Ja sam keyword je "še". Kar nekako ne izključuje tudi PC (a kljub temu je Wolfenstein 3D že kar na meji, IMHO, kar se starosti tiče).


Ja, ni nujno, da je platforma pogoj. Tezava je bolj v tem, da so v zacetku in v sredini devetdesetih igre za PC sele zacele postajati vsaj priblizno spodobne. VGA graficna kartica, ki je omogocala grafiko 320x200 in 256 barvami hkrati je bila na voljo 1987. V bolj razsirjeno uporabo je pa prisla sele v devetdesetih. Zvok je bil pa samo pobozna zelja. :)

hendriks ::

- Saboteur, na C64. Ena prvih iger (če ne prva), ki sem jo igral na bratrančevem C64. Moral si ukrasti disketo in potem uiti ven iz skladišča.
- Duke Nukem (1) na PC v začetku 90-ih. Klasična 2d streljačina.

Zmajc ::

Najstarejše ki sem jih igral ki se jih še spomnim:

- Oil Imperium
- North & South
- California Games
- Wings of Fury

CGA/EGA grafika 4tw :D

Ko so ven prišle 256 VGA barvne igre in barvni monitorji je to blo podobno preskoku iz 2D v 3D igre 15 let pozneje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

BigWhale ::

Zmajc je izjavil:

Ko so ven prišle 256 VGA barvne igre in barvni monitorji je to blo podobno preskoku iz 2D v 3D igre 15 let pozneje :D


Joj ne. Pr 3D reces: "WOW! Fun. Ok, dej nazaj na 2D." Pa pol ne pogledas vec... :))

GupeM ::

Supaplex


Lion King


Dyna Blaster


Golden Axe


Te sm pomoje največ preigral. Aja in pa DOOM I in DOOM II (DOOM III sem probal in zaprl po 5 minutah).

detroit ::

Sicer ne vem če je bila na teh prakonzolah, ampak Blackthorne anyone?
Skero

MTB ::

Vse na C-64
The Great Giana Sisters


ACE - Air Combat Emulator


1942


Rambo: First Blood Part II


Commando

kixs ::

Js te teme ne razumem najbolje. Ljudje postajo ne vem kaksne igre... vecinoma iz C64 in to arkadne porte. Ce zelite imeti boljso grafiko, potem si to igro najdite za MAME in bo igra takoj za faktor 4 boljsa (lepsa).

Vecine teh iger nima pomena delat remake, ker so po vecini odlicne kot so. So pac "primitivne" igre iz nase mladosti (vsaj od nekaterih) in remaki samo "pokvarijo" tisti spomin in obcutek igranja.

Recimo:
Flashback za Amigo iz 1992 in remake iz 2013. Review remaka ni ravno blescec.

An enjoyable if unambitious adventure with a few problems, lacking in genuine replay value.


Ce pa samo nastevamo katere igre so nam (bile) cool... pa se nekaj malenkosti (nisem ponavljal ze imenovanih - npr. Blackthorne, Prince of Persia...):

- Xenon II (Amiga, PC - kje sem igral)
- Cannon Fodder I in II (Amiga, PC)
- Pacman (Atari XL, Arcade)
- Ms Pacman (Atari XL, Arcade)
- Draconus (Atari XL)
- Zybex (Atari XL)
- Kikikai (Arcade)
... in miljauznt drugih 8-)

PS:
Sicer imam kolekcijo retro racunalnikov (kar sem takrat imel ali zelel imeti) in celotno kolekcijo vseh programov kdajkoli narejenih za njih.

Mipe ::

The Horde


Moja sestrična se je hihitala medtem ko sem to igral in razlagal o kravah ter kamenju...

Stars!


Igra, ki mi je vcepila ljubezen do žanra 4X.

M&M V


... in še do RPG-jev.

Indiana Jones and the Fate of Atlantis


... in seveda do avantur.

Strip poker


Kadar mama in ata niso gledali...


... in kadar so. :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Unknown_001 ::

Mipe je izjavil:



 Strip poker

Strip poker


Kadar mama in ata niso gledali...


... in kadar so. :D


:)):)):)) čista resnica :D Sam kar je danes bolj moderno po Control panel šarat ko so v sobi (izkušnje>:D)

>:D isto sranje drugo pakovanje


A igrce ki smo jih ali pa jih (ševedno) igramo na EMULATORJIH veljajo, al je ta tema samo za tiste ki smo jih na pravih mašinah mel možnost igrat :D ? Ker se jih kar dosti pritožuje ko ker kakšno igro za PC omen.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

opeter ::

detroit je izjavil:

Sicer ne vem če je bila na teh prakonzolah, ampak Blackthorne anyone?


Jaz sem jo igral kot Blackhawk. Sicer pa je ena in ista igre, od Blizzarda. Zelo kul zadeva. Kot neke vrste mešanica futurističnega Flashbacka in Princa iz Perzije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RobbyRS ::

Another world je bla dobra....


Invictus ::

JetSet Willy ...

Piroman ...

Saboteur ...

R-Type
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GamerBoy ::

One Must Fall 2097 (takoj za RoadRash,Duke Nukem in Quake1, kar se priljubljenosti tiče od teh starejših) igra je izšla 1994



V igri si v vlogi upravljalca robota, ki ga upgrejdaš ali zamenjaš (prodaš&kupiš), robot ima svoje skille, ki jih sprožiš z določenimi kombinacijami, ki niso preveč "drkaške" in pa za tisti čas je bila super, sploh ker je ponujala nekaj podobnega "career modu" torej ni bilo zgolj nabijanje ampak nek cilj, ki me je kot otroka na začetku priklenil pred ekran za skorajda cel teden, kjer sem to nabijal od jutra do večera, pač čisti kokain :D
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GamerBoy ()

Pithlit ::

RobbyRS je izjavil:

Another world je bla dobra....

Invictus je izjavil:

R-Type

Oboje zdaj tamala na androidu špila. Kul porti, čeprav touch komande niso glih nekaj najboljšega.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Final Fantasy VII REMAKE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13314693 (410) D3m
»

Oldies goldies (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6410619 (1021) blabling2
»

Igre ki ste jih igrali v otroštvu [Nostalgia] (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
13827530 (23247) Maximus
»

Simraceway - A free-to-play PC racing game suitable for drivers of all abilities.

Oddelek: Igre
333494 (1471) Blinder
»

Amiga je stara 25 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5312071 (10767) MrStein

Več podobnih tem