» »

Sinclair ZX Spectrum

Sinclair ZX Spectrum

1 2
3
»

Duhec ::

Hehe, Darko !
RANDOMIZE USR 65 122:RUN 8-)
Respect !

VolkD ::

Ja ja, tista, ki jo je radio študent izdal. Prva pa zato, ker je bila to prva kaseta, ki je bila izdana pri nas za ta mikrič. Žal res potem ni bilo nobene več. Takrat sem celo nekaj honorarja dobil.
Kakorkoli, so to bili lepi časi .

nekdo123 ::

VolkD: si imel prste zraven? Kaj si pa naredil?

VolkD ::

Basic trace program.. Kr nekaj se je dalo delat z njim.. sicer pa, če tisto datoteko tam malo preiščeš. Ugotovil boš, da je to izdaja v hrvaškem jeziku in glej ga zlomka, celo volka boš noter našel :)

Brane2 ::

Kaj je basic trace ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

VolkD ::

Nekdanji izraz za debuger. Stvar je omogočala, da si program izvajal step by step in pri tem ti je prikazovala spremenljivke na "virtualni" ekran. Pravo sliko je medtem seveda shranilo v ram. Lahko pa si v trace modu tudi spreminjal vsebino spremenljivk.
Z očmi današnjih programerjev je to nekaj normalnega. Včasih je pa bilo kar nekaj, še posebej, ker je bil spectrumov basic zapečen v rom. Pravzaprav je bil kar del operacijskega sistema.

nekdo123 ::

VolkD: ja malo je mešano. Malo slovensko, malo srbohrvaško... Kot glavna atrakcija te izdaje pa je bil Kontrabant in meni najljubši - Spectrum analyzer...

Tom-Cat ::

Mogoce je malo pozno za to temo (2006 ;-) ) ampak vseeno - ce ima kdo doma se kakersnekoli kasete za ZX Spectrum-a, C64, diskete za Amigo, etc. potem bi se priporocal za POSOJO (vse vrnem nazaj) - da se stvari "presnamejo" na pc-ja in dodajo na nas homepage ( http://retrospec.sgn.net/users/tomcat/yu ) preden se magnetni madiji prevec "razmagnetijo" in zadeve ne bodo vec uporabne za nikogar :( Cetudi nimate vec teh stvari ste dobrodosli na straneh in mogoce dodate kje kaksno besedico ali komentar :)

Lep pozdrav,
Tomaz

kixs ::

Stran je sicer pohvalna. :D

Dobis pa cele romsete vseh kdajkoli izdanih iger/programov in tudi razlicnih verzij - torej prevec ;) Ce malo poisces po muli.

lp

VolkD ::



Tole mogoče ni prav nič posebnega, a ovitek in seveda kaseto sem dobil kot soavtor zato pa tudi piše, da je to brezplačni primerek. Zraven je tudi knjižica in seveda kaseta. Sicer dvomim, da je vse skupaj še čitljivo.

Razen brezplačnega primerka imam tudi primerek kasete, ki je bila v prodaji - slovenska verzija.

Imam pa tudi še kaseto, ki je prišla s spektrumom "HORIZONS Software starter pack (PSION)"

Imam pa tudi original škatlico v kateri so navodila in kaseta z igrico ALIEN8.


Ostala pa je tudi kaseta z neznano vsebino. Kaseta ima kovinsko ohišje. Pojma nimam kaj je na njej.


Tom-Cat, vse to pri meni počasi jemlje konec. Škoda je, da bi se izgubilo. Z veseljem ti podarim.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

bosto ::

Tale spektrum zgleda se ni tako zelo mrtev, ko je Brane2 omenjal cpld in ula sem malo poguglal:
en se je spravu delat ZX Spectrum klona, ULA naj bi bil v CPLD, zanimiv pa je tudi vmesnik za sd/mmc kartico.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratstvo v Sloveniji - nekoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8915034 (11565) ZaphodBB
»

ZX Spectrum

Oddelek: Pomoč in nasveti
412707 (2108) KoMar-
»

Stari časi

Oddelek: Loža
422730 (1967) Brane2
»

vaše prvo računalo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1138460 (6998) flipflop
»

Moj najbolj eksotičen kos hardwarea je...

Oddelek: Strojna oprema
202041 (1253) rkovac

Več podobnih tem