» »

Večje povpraševanje po kmetijah?

Večje povpraševanje po kmetijah?

«
1
2 3

enemon ::

Berem malo nepremičninske oglase in tip iz nepremičninske agencije piše, da je ogromno povpraševanje po kmetijah z več hektari zemlje v Prekmurju. Kdo to kupuje? Avstrijci? Naši kmetje, ki se širijo? Ali random folk meče denar v to v strahu pred inflacijo? Dejstvo je, da stare hiše z veliko zemlje v Prekmurju gredo hitro in res bi bilo zanimivo vedeti, kaj se dogaja...

mr_chai ::

Pri nas ziher ne. Gledam eno kmetijo v polh. gradcu, ki se že leta prodaja.

pegasus ::

Kaj naj bi se dogajalo? Kmetija z veliko zemlje v prekmurju je edina smiselna dolgoročna investicija v nepremičnine zadnjih nekaj let, če ne celo desetletij. Od nje lahko z veliko večjo verjetnostjo preživiš, vsaj v primerjavi s npr. stanovanjem v Ljubljani ...

enemon ::

pegasus je izjavil:

Kaj naj bi se dogajalo? Kmetija z veliko zemlje v prekmurju je edina smiselna dolgoročna investicija v nepremičnine zadnjih nekaj let, če ne celo desetletij. Od nje lahko z veliko večjo verjetnostjo preživiš, vsaj v primerjavi s npr. stanovanjem v Ljubljani ...


Zakaj potem šele zdaj tako povpraševanje in ne že prej?

pegasus ::

Ker si ga šele zdaj opazil? Je bilo pred 20 leti enako veliko, mogoče malo manjše, a še vedno veliko tudi pred 40 leti ...

mr_chai ::

A kdo ve, kje bi dobil kak seznam komunalno urejenih zemljišč, ki so v prodaji. nepremicnine.net je katastrofa od portala

enemon ::

pegasus je izjavil:

Ker si ga šele zdaj opazil? Je bilo pred 20 leti enako veliko, mogoče malo manjše, a še vedno veliko tudi pred 40 leti ...


A ni bilo tako, da so cca. 20 let nazaj na Goričkem prodajali stare kmetije za par tisoč mark, samo da so se jih znebili?

https://www.finance.si/93192/Goricko-ra...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Yohan del Sud ::

Ne beremo vsi tu prekmurskih nepremičninskih oglasov. Kakšen par linkov za ustvarit mnenje bi prosil.
www.strancar.com

mr_chai ::

Yohan del Sud je izjavil:

Ne beremo vsi tu prekmurskih nepremičninskih oglasov. Kakšen par linkov za ustvarit mnenje bi prosil.

https://www.nepremicnine.net/oglasi-pro...

c3p0 ::

Saj ideja ni nora, Prekmurje je poceni, dobra hrana, dosti različnih term, bližina AT in HU, ljudje prijazni. Ali pa za večji denar neka luknja v LJ bloku. Pred leti so Angleži na veliko kupovali.

fikus_ ::

Velikih kmetij se ne prodaja. Razen če mislite, da je 10 ha velika kmetija. Poleg tega je na voljo zemlja, kjer so slabše možnosti za strojno obdelavo (male površine, neravnine, mokro, . . . )
Dosti kupujejo avstrijci za vinograde, angleškega buma je konec, potem se pa konča. Če kdo misli, da bo kupil nekaj 10 ha zemlje in opremil kmetijo, ter v svojem življenju splezal na zeleno vejo, se moti. To je bolj za ljubitelje narave in samooskrbo z nekaj hrane.

enemon ::

fikus_ je izjavil:

Velikih kmetij se ne prodaja. Razen če mislite, da je 10 ha velika kmetija. Poleg tega je na voljo zemlja, kjer so slabše možnosti za strojno obdelavo (male površine, neravnine, mokro, . . . )
Dosti kupujejo avstrijci za vinograde, angleškega buma je konec, potem se pa konča. Če kdo misli, da bo kupil nekaj 10 ha zemlje in opremil kmetijo, ter v svojem življenju splezal na zeleno vejo, se moti. To je bolj za ljubitelje narave in samooskrbo z nekaj hrane.


10 ha za samooskrbo je malo veliko po mojem? Razen če imaš še par glav goveda in drugih živali.

Zdi se mi, da se je ta "bum" zgodil s korono. Ljudje kar naenkrat iščejo stik z naravo, ker je to zdaj in.

fikus_ ::

Če nekdo hodi v službo in hoče kmetijo gojenje zelenjave, drugih poljščin, sadje, . . ., je nekaj 100m2 dovolj. Za preživet od kmetovanja je pa potrebnih nekaj 10 ha.

Vetrpiha ::

A link želite? Bo treba iti od občine do občine in pogledati na oglasno desko.
Zemljišča tako ali tako ne boste mogli kupiti, ker imajo drugi prednost in se že več kot desetletje kar se jaz pomnim vse proda. Slabe zemlje pa nihče ne kupi, razen Sklad. Ta kupi vse.

Pač eni ste zaradi korone odkrili toplo vodo.
10ha pa če ni maksimalno v toliko kosih kot je prstov na eni roki in vse v bližini, ne bo kupil nihče normalen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Matevz96 ::

Povpraševanje po kmetijskih zemljiščih je bilo veliko že par let pred korono. Seveda tu govorimo o "normalnih" zemljiščih ne nekih parcelah velikih 1000 m^2 s takšnim naklonom da ne veš ali sploh lahko greš peš ali ne.
#hooldthedoor

enemon ::

Vetrpiha je izjavil:

A link želite? Bo treba iti od občine do občine in pogledati na oglasno desko.
Zemljišča tako ali tako ne boste mogli kupiti, ker imajo drugi prednost in se že več kot desetletje kar se jaz pomnim vse proda. Slabe zemlje pa nihče ne kupi, razen Sklad. Ta kupi vse.

Pač eni ste zaradi korone odkrili toplo vodo.
10ha pa če ni maksimalno v toliko kosih kot je prstov na eni roki in vse v bližini, ne bo kupil nihče normalen


Kmet ne bo kupil, če se prodaja kot celota skupaj s hišo, ker mu to ceno potegne preveč gor. On rabi samo kmetijski del, prodaja na oglasni se pa naredi tako, da se napiše, da je možen samo nakup celote s hišo in potem kmetje ponavadi ne kupijo.

Invictus ::

Imaš ljudi, ki že leta načrtno kupujejo kmetijska zemljišča po Prekmurju.

Mogoče bo to moja naslednja investicija, ko se nabere malo denarja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

enemon ::

Invictus je izjavil:

Imaš ljudi, ki že leta načrtno kupujejo kmetijska zemljišča po Prekmurju.

Mogoče bo to moja naslednja investicija, ko se nabere malo denarja...


Kaj delajo potem s tem? Obdelujejo? Oddajo v najem? Ali držijo in prodajo dražje naprej? Pa verjetno pride v poštev samo ravnica in ne neko Goričko?

TheBlueOne ::

Vec je homeoffica, bolj so zanimive. :D

Vetrpiha ::

Ne bo kupil, ker bančni sistem v Sloveniji ni naklonjen kmetom.
Lahko ima kmet 50ha, pa od bankrle ne bo dobil kredita za 200k, pa čeprav ima kmet čez 200k letnega prometa.
Prej na minimalki dobiš 20čukov :))

enemon ::

TheBlueOne je izjavil:

Vec je homeoffica, bolj so zanimive. :D


Iz prve roke? Se pravi folk kar preklopi in se zraven službe začne ukvarjati še malo s kmetijstvom?

Je pa vprašanje, če je homeoffice-a res toliko, da bi imel pomembnejši vpliv. Jaz če že bi si kupil nekaj s par 1000 m2 zemlje, že tega je dosti za kosit.

birtija ::

Če koga zanima, 40km iz LJ, smer Velike Lašče, 1,6ha kmetijske zemlje brez domačije. Vse obdelovalno s stroji.
Tudi na Bolhi in NN.

Invictus ::

enemon je izjavil:

Invictus je izjavil:

Imaš ljudi, ki že leta načrtno kupujejo kmetijska zemljišča po Prekmurju.

Mogoče bo to moja naslednja investicija, ko se nabere malo denarja...


Kaj delajo potem s tem? Obdelujejo? Oddajo v najem? Ali držijo in prodajo dražje naprej? Pa verjetno pride v poštev samo ravnica in ne neko Goričko?

Dostikrat samo oddajajo v najem, celo zastonj, zato da se površina ne zaraste...

Drugače je pa nakup kmetije težak, saj imajo kmetje prednostno pravico pred vsemi, ki nimajo statusa kmeta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

stara mama ::

Torej, generacija ki se spomni samo še romantičnih časov iz otroštva, ko so pri stari mami cartali pujske in teličke, zdaj pa so navajeni mestnega življenja jim je karantena dojadila, pa začenjajo razmišljat o kmetiji, naravi, samooskrbi, poceni nepremičninah, itd...

Kmetje se vam smejijo :))

GupeM ::

Ja, res je zanimivo, kako se je stvar obrnila. Ko sem bil jaz otrok, je bilo biti kmet ponižujoče. Ne samo med otroki, tudi med odraslimi.

Če si kmet zadnjih nekaj let, pa vsi rečejo, da imaš srečo, da si lahko sam kaj pridelaš, da ni treba vsakega korenja kupovati. Veliko jih celo vpraša, če bi jim prodal kaj pridelkov ali mesa, nekateri bi pa kar kakšno parcelo kupili.

floyd1 ::

...angleškega buma je konec...

Kakega pol leta nazaj je bila oddaja o tem, da je potem veliko teh ljudi spoznalo, da tako življenje na stara leta vseeno ni za njih in so spet prodali, ter se selili nazaj v UK. Za živet nekje bolj na samem, pa še v tujini, pač ni vsak. Sploh stare "mestne srajce" ne.

njyngs ::

Glede na moje opažanje vpliva predvsem toksičnost mesta. In ne govorim o toksičnosti vezani na izpušne pline, ampak toksičnost ljudi in stres mesta.

Mladi načeloma zadnja leta začenjajo svoje "kariere" v mestih, kjer imajo na voljo dosti večjo koncentracijo služb. Govorim tako za že "vzgojene" meščane, kot tudi tiste priseljene zaradi faksa/srednje šole. No, ko par let živiš v enem bloku in daješ skozi kakšne sitne sosede, neznane ljudi, zvočno osnaževanje v stilu cviljenja gum in trobljenja, kontantnega razbijanja/obnov po blokih,... pač enkrat človek pride do točke, ko si zaželi en kos zemlje, sosede čim dlje vstran, en vrtiček/sadovnjak.

Službe na daljavo tole zgornjo možnost delajo še kako uresničljivo.

Edit: to je samo moj osebni pogled na situacijo - kot pogled nekoga, ki je 2 desetletni živel na deželi, trenutni eno desetletje pa v mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

zobnik ::

Kupl že bodo, sam ko bodo nabavli nekaj živali bodo hitro obupal. Razen, če kak kmet kupuje za travnik, da lahko ma več živine.

njyngs ::

Za začetek jim je dovolje že par kokošk ;) Na tiste so že itak vajeni iz mest in vse kar bo novega bo le še pobiranje jajc ;)

kuall ::

pegasus je izjavil:

Kaj naj bi se dogajalo? Kmetija z veliko zemlje v prekmurju je edina smiselna dolgoročna investicija v nepremičnine zadnjih nekaj let, če ne celo desetletij. Od nje lahko z veliko večjo verjetnostjo preživiš, vsaj v primerjavi s npr. stanovanjem v Ljubljani ...

Životariš. Je lažje preživet s socialno pomočjo. Če že imaš kmetijo, stroje, delovne navade potem se še splača malo kmetovati, drgač pa ok zevnik še, drugo pa niti ne, da bi na novo vse kupoval. Mi npr smo zdej na tem ali bi čist nehali kmetovati, jaz sem se odločil, da bi še, bom nabavil 2 bikca, pol bi pa še kakšno žival, kakšna 2 prašiča razmišljam, da bi pasel pa še kakšno žival, živali so kar zanimive. Zdej za klat nisem tako da kakšni zajci itd odpadejo, raje večje živali, ki jih kolješ bolj poredko pa še to naredi mesar namesto tebe, če pa bi jih imel bi jih pasel zunaj. Pol pa še poljedelstvo, sajenje raznih jabolk, kostanja, malin itd, je kr fajn imet to vse doma, zanimivo pa tudi gledat kako raste, se tudi prišpara nekaj. To bom tudi moral malo zasadit, imam za bajto 10arov vrt, raste goščava na 20% tega vrta, to popucat in zasadit kaj užitnega, vrt ogradit in not dati živali, da se pasejo, pa še kakšen hlev bo treba zgradit. Sicer ograjen vrt je grši kot neograjen ampak kaj čmo, živali bodo na taki površini bolj uživale kot pa v nekem hlevu celo leto. Nasploh so mi ograje grde. V Italiji bil enkrat vse bajte imele ograje. Smešno.

c3p0 ::

floyd1 je izjavil:

...angleškega buma je konec...

Kakega pol leta nazaj je bila oddaja o tem, da je potem veliko teh ljudi spoznalo, da tako življenje na stara leta vseeno ni za njih in so spet prodali, ter se selili nazaj v UK. Za živet nekje bolj na samem, pa še v tujini, pač ni vsak. Sploh stare "mestne srajce" ne.


Angleži nasploh imajo nek fetiš v penzijo it živet v drugo državo, raje imajo toplo. Ogromno jih je v Španiji, Cipru, pa Grčija, Francija. Pri nas se očitno niso "prijeli".

A110 ::

c3p0 je izjavil:

floyd1 je izjavil:

...angleškega buma je konec...

Kakega pol leta nazaj je bila oddaja o tem, da je potem veliko teh ljudi spoznalo, da tako življenje na stara leta vseeno ni za njih in so spet prodali, ter se selili nazaj v UK. Za živet nekje bolj na samem, pa še v tujini, pač ni vsak. Sploh stare "mestne srajce" ne.


Angleži nasploh imajo nek fetiš v penzijo it živet v drugo državo, raje imajo toplo. Ogromno jih je v Španiji, Cipru, pa Grčija, Francija. Pri nas se očitno niso "prijeli".


Edini pametni. Bolje v državo z nižjim standardom kjer lahko živiš z penzijo na podobnem nivoju kot si prej z plačo. Bolje to kot životarjenje doma v propadajoči nepremičnini ki je nočeš prodati ker si jo "z lastnimi žulji zgradil" pa čeprav bi ti lahko omogočila dostojno starost kot je to prepogosto v sloveniji

Zvezdica27 ::

Jaz takoj kupim kmetijo in kmetujem, žal zaradi dedovanja in deležev nisem mogel do naše, smo se odrekli.

Težava je samo v tem, ker je Slovenistan tako nenaklonjen promociji lastnega prostora, da ne znamo urediti in podpirati svoje, tudi če je neumna ideja, naj človek proba uspeti. Tako pa samo oviranje in oviranje. Še najmanj je tega prav v kmetijstvu. Potem pa vsi samo gozd in krave, ker noben ne vidi perspektive. Nekaj pametnih mladih pa bogati (in prav je tako)

Tako da - če je kje kaka lepa kmetija, sporočite.

zz

TheBlueOne ::

enemon je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Vec je homeoffica, bolj so zanimive. :D


Iz prve roke? Se pravi folk kar preklopi in se zraven službe začne ukvarjati še malo s kmetijstvom?

Je pa vprašanje, če je homeoffice-a res toliko, da bi imel pomembnejši vpliv. Jaz če že bi si kupil nekaj s par 1000 m2 zemlje, že tega je dosti za kosit.


Enega takega poznam, ampak ne kmetuje. Je dal vse v najem sosednjim kmetom. On samo uziva v miru na kmetiji. :D

Vetrpiha ::

GupeM je izjavil:

Ja, res je zanimivo, kako se je stvar obrnila. Ko sem bil jaz otrok, je bilo biti kmet ponižujoče. Ne samo med otroki, tudi med odraslimi.

Če si kmet zadnjih nekaj let, pa vsi rečejo, da imaš srečo, da si lahko sam kaj pridelaš, da ni treba vsakega korenja kupovati. Veliko jih celo vpraša, če bi jim prodal kaj pridelkov ali mesa, nekateri bi pa kar kakšno parcelo kupili.

Kmet se nahrani z denarjem, ne s poljščinami.
Biti kmet sedaj je isti šmorn kot pa 15 let nazaj. Še vedno se te nikjer ne špara.

Zvezdica27 je izjavil:

Jaz takoj kupim kmetijo in kmetujem, žal zaradi dedovanja in deležev nisem mogel do naše, smo se odrekli.

Težava je samo v tem, ker je Slovenistan tako nenaklonjen promociji lastnega prostora, da ne znamo urediti in podpirati svoje, tudi če je neumna ideja, naj človek proba uspeti. Tako pa samo oviranje in oviranje. Še najmanj je tega prav v kmetijstvu. Potem pa vsi samo gozd in krave, ker noben ne vidi perspektive. Nekaj pametnih mladih pa bogati (in prav je tako)

Tako da - če je kje kaka lepa kmetija, sporočite.

zz

Motiš se. Ni to pravljična idila.
Vi si to predstavljate tako, da gre oni iz mesta v trgovino in samo vzame, ta na selu pa samo na vrt in vzame.

Resnica je pa taka, da je lažje plačati in vzeti, kot pa delati in vzeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

enemon ::

Vetrpiha je izjavil:



Resnica je pa taka, da je lažje plačati in vzeti, kot pa delati in vzeti.


To drži. Lažje recimo delaš par ur v tistem, kjer si dober, dobiš denar in ga zamenjaš v trgovini za hrano, ki jo proizvede kmet, ki je dober in specializiran za pridelavo hrane.

Je pa dobro imeti kak manjši sadovnjak in nekaj vrta, nekaj kjer ne rabiš ravno neke mehanizacije. Tako za gušt in pa da imaš nekaj domačega.

HulkHogan ::

Velik razlog je tudi da bogati postajajo vedno bogatejši in jim ni težko dati 100k+ za zemljišče in pa da imajo tujci možnost nakupa.

Verjetno bomo kmalu na nivoju srednjega veka kjer nam bojo bogataši dali v najem eno sobo kjer bomo lahko za njih delali in živeli.

KAVINSKY ::

HulkHogan je izjavil:

Verjetno bomo kmalu na nivoju srednjega veka kjer nam bojo bogataši dali v najem eno sobo kjer bomo lahko za njih delali in živeli.


Sobo? Kakšna buržuazija pa je to?

https://futurism.com/people-love-pods-c...

stara mama ::

TheBlueOne je izjavil:


Enega takega poznam, ampak ne kmetuje. Je dal vse v najem sosednjim kmetom. On samo uziva v miru na kmetiji. :D

Se res lepo sliši ja. Ko prebereš na forumu :))

Zdaj me pa zanima, če mu najemnine pokrijejo kredit/začetno investicijo, ter če mu ostanek od obroka še prinese dosti za obnovo kake strehe, fasade, vsaj za vzdrževanje obstoječih zgradb, kako vrtno kosilnico in motorko za čiščenje okolice, al mu bo vse skupaj propadlo in se zarastlo okrog bajte, medtem ko bo on užival?

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

no no, jaz sem dejansko iz kmetov. Točno vem kaj govorim

zz

zobnik ::

Požrešnost nekaterih, ki nočejo kmetovat pa imajo veliko kmetijo, nekateri bi pa rad to delal pa ne morejo al jim noben noče prodat al pa se nočejo starejši odpovedat lastnini in podarit sinovom, hčeram, da bi kmetoval.
Kar se tiče kmetijstva je tukaj zmeraj kmečki problem, mladi se ne bodo kregal, če tastar ne dajo, pač ne dajo, potem so pa stari 80let gre pa vse narobe, ne morejo več skrbet za sebe in kmetovat ne morejo več, vse gre lepo v 3PM, ko jih ni več pa se dediči pojavjo kot veter iz vseh strani in kmetija gre na kose oz. če hoče 1 prevzet mora druge izplačat, potem pa spet problem, ker eden bi rad 50 jurjev, drugi isto itd. Potem je še večji problem, ker bi se lahko taka kmetija prodala, pa eden ali dva dediča nočeta, ker da so njihovi starši živel in hočejo spomine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Vetrpiha ::

Zvezdica27 je izjavil:

no no, jaz sem dejansko iz kmetov, kjer se ne pogovarjamo o enem prašičku in dveh hektarjih.
Točno vem kaj govorim

zz

Sem popravil.

zobnik ::

Če nekdo prevzame kmetijo lahko kar takoj pozabi na socialno pomoč. Razen, če so starši še lastniki in da mlad dela pa da ni na njega pisan

PacificBlue ::

Ne da se živet samo od kmetije. Zraven služba pa delo doma je pa včasih tudi no-go. Posebej če so velike površine pa še kje v bregih. Vedno rabiš nek dodatni kapital, za popravilo objektov, nabavo strojev, krmila..ali rabiš živinozdravnika, da ti zdravi živali, vse to stane in ne malo. Ni to 8 urni šiht, pa da imaš še vmes kje časa zasa. Ni šans.
Nekaj jih poznam, so šli bolj v turistično smer, oddajajo sobe tujcem, zraven pa mal pridelujejo hrano zase..
Najboljš je še, da imaš kak bolj majhen košček zemlje, mal vrta in sadovnjaka, zraven hodiš v službo in pridelaš kaj za svoje potrebe.
Za kaj večjega pa že moraš imet resen interes, voljo do trdega dela..nič kaj pravljičnega ni v tem.
I’m out.
:3

TheBlueOne ::

stara mama je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Enega takega poznam, ampak ne kmetuje. Je dal vse v najem sosednjim kmetom. On samo uziva v miru na kmetiji. :D

Se res lepo sliši ja. Ko prebereš na forumu :))

Zdaj me pa zanima, če mu najemnine pokrijejo kredit/začetno investicijo, ter če mu ostanek od obroka še prinese dosti za obnovo kake strehe, fasade, vsaj za vzdrževanje obstoječih zgradb, kako vrtno kosilnico in motorko za čiščenje okolice, al mu bo vse skupaj propadlo in se zarastlo okrog bajte, medtem ko bo on užival?


Eh kje, menda ne dobi od kmetov prakticno nic, morda kaksno salamo. :D On dela ali na terenu ali pa homeoffice in nima samo kmetije. Kmetija je bolj kot vikendica, ker kolikor ga poznam tja ne bo rinil ce vreme ne stima. Je pa seveda vse renoviral.

Kmetije pac ne gres kupovati za prezivetje, ker se kmetje praviloma potrebujejo dodatne sluzbe.

Invictus ::

To, da mora kmet hoditi v službo, je posledica razbitja velikih kmetij po drugi svetovni vojni.

Vsak, ki je hotel, je dobil nekaj. Ker je bila Slovenija kmečka dežela, in je še, je vsak nekaj zemlje in gozda dobil. Premalo za preživetje in preveč za delat.

Dobili smo blazno razparcelizacijo, ki jo sedaj urejajo z združevanjem sosednjih parcel, kar pomeni neučinkovito kmetovanje, ker letaš pa parcelah kot idiot.

Večji kmetje brez problemov NE hodijo v službo in se vozijo z mercedezom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:


Večji kmetje brez problemov NE hodijo v službo in se vozijo z mercedezom...


Poznam enega vecjih govedorejcev (ce ni najvecji v Slo) in se definitivno ne vozi z Mercedezon, no vsaj ne dragim. Kaksna rabljena A klasa bi se sla.

Kar se tice malih kmetij, pa brat od moje dela cele dneve, nima razbite parcele ima kaksne 30 glav + prasici + ne vem kaj se, pa dobi za zasluzek hrano in priblizno eno minimalko.

Potem pa imas take kakor je moj frend, sluzi nekaj k€ in imal lepo kmetijo namesto vikenda, ker je bila ugodna cena.

Vetrpiha ::

TheBlueOne je izjavil:

Invictus je izjavil:


Večji kmetje brez problemov NE hodijo v službo in se vozijo z mercedezom...


Poznam enega vecjih govedorejcev (ce ni najvecji v Slo) in se definitivno ne vozi z Mercedezon, no vsaj ne dragim. Kaksna rabljena A klasa bi se sla.

Kar se tice malih kmetij, pa brat od moje dela cele dneve, nima razbite parcele ima kaksne 30 glav + prasici + ne vem kaj se, pa dobi za zasluzek hrano in priblizno eno minimalko.

Potem pa imas take kakor je moj frend, sluzi nekaj k€ in imal lepo kmetijo namesto vikenda, ker je bila ugodna cena.

Z Merčko se vozijo zgolj tisti 4 največji prejemniki subvencij.
Drugače je edina uporabna merčka za na kmete GE klasa

A110 ::

Od veliko kmetije se da odlično živet. ampak po drugi se s tako velikim kapitalom da v vsakem primeru odlično živeti

enemon ::

A110 je izjavil:

Od veliko kmetije se da odlično živet. ampak po drugi se s tako velikim kapitalom da v vsakem primeru odlično živeti


Res je, če vržeš v ETF-je ene toliko kot stane neka večja kmetija, ti pade ven vsaj povprečna plača in to praktično za nič dela.

Drugače pa možno, da se zdaj toliko povprašuje po kmetijah, ker folk pričakuje inflacijo in zemljišča bodo držala vrednost. Ali pa pričakujejo, da bo šla hrana toliko gor, da bodo lahko drago prodajali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moderni traktorji in kombajni so računalniki na kolesih (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
35449776 (15743) sbawe64
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27829864 (21331) Snegec
»

Investicija v kmetijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
798436 (5924) GupeM
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28336600 (31420) louser
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33765763 (59077) Invictus

Več podobnih tem