» »

Vitamin D3 kapljice pri novorojencku

Vitamin D3 kapljice pri novorojencku

«
1
2

Kapitan Jack ::

Vem. Forum ni namenjen temu, ampak zdravnik. Rad bi slisal samo vase izkusnje in mnenja ali mozne resitve.

Otrok se nam je rodil pred mesec dni. Zdrav otrok, porod je bil nekompliciran, vse skupaj se je koncalo v 3h urah. Zena doji, otrok se lepo razvija in raste ter pridobiva na kilazi.

Ima pa dokaj mocne krce in to je tako mukotrpno poslusat, kako se zvija in hrokti od teh muk. Pomislil sem na Vitamin D3 kapljice, ker to se je zacelo takoj prvi dan ko smo zaceli dajati. Prebal na internetu in seveda nisem edini, ki je dal sum na te kapljice. Dali smo jeh ven za tocno 3 dni, otrok kot nov. Vceraj spet dali, ma ze isti dan ista zgodba.

Povedal to zdravnici, pravi ahhh tu gre za nakljucje in neverjamem, da so problem kapljice. Zdaj sem rekel, da jih bomo dali ven za 5 dni, pa da vidim stanje.

Kako pa na daljsi rok? Kapljice naj bi se jemalo celo prvo leto. Po eni strani me boli v srcu, ko vidim otroka kako se muci, po drugi strani me je pa strah, da ji bo pa tega vitamina res primanjkovalo in da bo imel otrok potem resnicne zdravstvene tezave.

Spet po drugi strani, pa vidimo na milijone ljudi zivih in zdravih, ki teh kapljic sigurno niso nikoli jemali v prvem letu odrascanja.

donvito ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vem. Forum ni namenjen temu, ampak zdravnik. Rad bi slisal samo vase izkusnje in mnenja ali mozne resitve.

Otrok se nam je rodil pred mesec dni. Zdrav otrok, porod je bil nekompliciran, vse skupaj se je koncalo v 3h urah. Zena doji, otrok se lepo razvija in raste ter pridobiva na kilazi.

Ima pa dokaj mocne krce in to je tako mukotrpno poslusat, kako se zvija in hrokti od teh muk. Pomislil sem na Vitamin D3 kapljice, ker to se je zacelo takoj prvi dan ko smo zaceli dajati. Prebal na internetu in seveda nisem edini, ki je dal sum na te kapljice. Dali smo jeh ven za tocno 3 dni, otrok kot nov. Vceraj spet dali, ma ze isti dan ista zgodba.

Povedal to zdravnici, pravi ahhh tu gre za nakljucje in neverjamem, da so problem kapljice. Zdaj sem rekel, da jih bomo dali ven za 5 dni, pa da vidim stanje.

Kako pa na daljsi rok? Kapljice naj bi se jemalo celo prvo leto. Po eni strani me boli v srcu, ko vidim otroka kako se muci, po drugi strani me je pa strah, da ji bo pa tega vitamina res primanjkovalo in da bo imel otrok potem resnicne zdravstvene tezave.

Spet po drugi strani, pa vidimo na milijone ljudi zivih in zdravih, ki teh kapljic sigurno niso nikoli jemali v prvem letu odrascanja.

https://maminamaza.si/seznam-za-novoroj...
https://www.nosecka.net/odlicen-nasvet-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: donvito ()

jakan123 ::

Nam pomagajo tele kapljice.
https://www.shop-apotheke.at/arzneimitt...

Kodrnusa ::

Daj mu oleovit, ne plivit pa bo.

Mare2 ::

Kodrnusa je izjavil:

Daj mu oleovit, ne plivit pa bo.

V čem je razlika?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Smrekar1 ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vem. Forum ni namenjen temu, ampak zdravnik. Rad bi slisal samo vase izkusnje in mnenja ali mozne resitve.

Otrok se nam je rodil pred mesec dni. Zdrav otrok, porod je bil nekompliciran, vse skupaj se je koncalo v 3h urah. Zena doji, otrok se lepo razvija in raste ter pridobiva na kilazi.

Ima pa dokaj mocne krce in to je tako mukotrpno poslusat, kako se zvija in hrokti od teh muk. Pomislil sem na Vitamin D3 kapljice, ker to se je zacelo takoj prvi dan ko smo zaceli dajati. Prebal na internetu in seveda nisem edini, ki je dal sum na te kapljice. Dali smo jeh ven za tocno 3 dni, otrok kot nov. Vceraj spet dali, ma ze isti dan ista zgodba.

Povedal to zdravnici, pravi ahhh tu gre za nakljucje in neverjamem, da so problem kapljice. Zdaj sem rekel, da jih bomo dali ven za 5 dni, pa da vidim stanje.

Kako pa na daljsi rok? Kapljice naj bi se jemalo celo prvo leto. Po eni strani me boli v srcu, ko vidim otroka kako se muci, po drugi strani me je pa strah, da ji bo pa tega vitamina res primanjkovalo in da bo imel otrok potem resnicne zdravstvene tezave.

Spet po drugi strani, pa vidimo na milijone ljudi zivih in zdravih, ki teh kapljic sigurno niso nikoli jemali v prvem letu odrascanja.


Čestitke na novem davkoplačevalcu. Hvala, da skrbiš za nas.

Vitamin D lahko dobi tudi s sončenjem. 10 minut trikrat tedensko z izpostavljenim obrazom in morda rokami zadošča. Bolje to kot krči.

Mare2 je izjavil:


V čem je razlika?


Oleovit je na oljni osnovi in zato bolj nežen do črevesja kot vodni Plivit. Pri nekaterih je to dovolj, pri drugih pač ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Invictus ::

Otrok ima kolike. Sploh če je fant... Punce imajo precej manj tega.

Sucked up, bo minilo. Nimaš kaj veliko narediti, razen da res podiraš kupčke...

Ne rabi pa dojenček cel kup dodatkov, rabi samo dovolj hrane in spanca.

Ne nasedaj nobenemu, ne zdravniku, ne tem, z naravo obsedenim mamicam, če je otrok zdrav. Oboji so škodljivi za razum...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

737 ::

Mogoče ima kolike. Nastanejo zaradi pomanjkanja mikrobioma, zadolženega za prebavo. Vitamin D se srednjeročno skladišči, par dni ali teden prekinitve se ne bo poznalo.

Horas ::

Invictus v moji družini in družini moje imajo ravno punce kolike! moja mala je mela tako grozne krče do 1. leta da smo umirali podnevi in ponoči ni pomagalo nič! dohtarji pa saj bo minilo, če samo pomislim koliko denarja smo zdevali za razne koroške kaplce, oleovit, plivit itd... breveze.

to je bolj zaradi pomanjkanja določenih mikro organizma v črevesju kar je prirojeno.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

c3p0 ::

jakan123 je izjavil:

Nam pomagajo tele kapljice.
https://www.shop-apotheke.at/arzneimitt...


Mnogo jih prisega na te kapljice, ja. Pri nas jih ni za dobit, hodijo v AT ponje.

starfotr ::

Mare2 je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Daj mu oleovit, ne plivit pa bo.

V čem je razlika?


Oleovit je tudi bolj koncentriran in nima hormonskih motilcev.

Kodrnusa ::

Odkar se daje otrokom d3 je veliko manj nerazvitih otrok in (možganov). Ne poslušaj naravarje...

Kapitan Jack ::

jakan123 je izjavil:

Nam pomagajo tele kapljice.
https://www.shop-apotheke.at/arzneimitt...

Kapljice na kapljice. To ni resitev. Imamo tudi mi podobno, pomaga delno. Ampak da moram novorojencka futrat z 2mi razlicnimni kapljicami mi nekako ubije vso logiko. Posebej, ko je otrok popolnoma zdrav. Kemija ze v prvih dneh. Nice.

Drugace hvala za link, moj post ni letel nic na tebe, da bi se kaj jezil ali podobno.

To je bil nasvet od prijatelja farmacevta in to ji tudi dajemo. Je puncka.

https://www.omni-biotic.com/en/products...

Po tem je stanje boljse.

Kar me sicer moti je to, da se nekje priporoca 400 I.E. nekje pa vec. Recimo mi kao moramo dajat 2 kapljici na dan. To je 800 I.E. Edino, ce zmanjsamo na 1kapljico na dan.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Za ta čas so kapljice kar dobrodošle, ker je zelo malo sonca. Poleti je drugače.

Moje otroke so tudi kapljice zvijale iz naših lekarn. Potem je žena dobila ene avstrijske in je bilo ok.

Kapitan Jack ::

737 je izjavil:

Mogoče ima kolike. Nastanejo zaradi pomanjkanja mikrobioma, zadolženega za prebavo. Vitamin D se srednjeročno skladišči, par dni ali teden prekinitve se ne bo poznalo.

No ja, ocitno ne drzi, ker ko smo ji dali ven za 3 dni je bil mir. Lahko je nakljucje. A ce bo sedaj po petih dneh mir in potem spet problem, potem sem 100% preprican, da ne gre za nakljucje.

WhiteAngel je izjavil:

Za ta čas so kapljice kar dobrodošle, ker je zelo malo sonca. Poleti je drugače.

Moje otroke so tudi kapljice zvijale iz naših lekarn. Potem je žena dobila ene avstrijske in je bilo ok.

Katere?

Zgodovina sprememb…

borisk ::

naš je namesto plivita jedu biogaia D3, vsaj prvo leto. D3 je drugače pomemben vitamin pri razvoju, ne ga kr spuščati...

pegasus ::

Horas je izjavil:

to je bolj zaradi pomanjkanja določenih mikro organizma v črevesju kar je prirojeno.
Prirojeno, heh ... ti pričakuješ neznane simbiotne mikroorganizme že kar v maternici? Poglejte malo v naravo, prvi obrok vseh rastlinojedih mladičev je drek od staršev. Pofutraj tvojemu mladiču žličko dreka, pa bo vsaj tako zdrav kot si ti.

737 ::

Kapitan Jack je izjavil:

737 je izjavil:

Mogoče ima kolike. Nastanejo zaradi pomanjkanja mikrobioma, zadolženega za prebavo. Vitamin D se srednjeročno skladišči, par dni ali teden prekinitve se ne bo poznalo.

No ja, ocitno ne drzi, ker ko smo ji dali ven za 3 dni je bil mir. Lahko je nakljucje. A ce bo sedaj po petih dneh mir in potem spet problem, potem sem 100% preprican, da ne gre za nakljucje.

WhiteAngel je izjavil:

Za ta čas so kapljice kar dobrodošle, ker je zelo malo sonca. Poleti je drugače.

Moje otroke so tudi kapljice zvijale iz naših lekarn. Potem je žena dobila ene avstrijske in je bilo ok.

Katere?

Nisem dobro napisal. Mišljeno je bilo, da se pri nivoju vitamina D v telesu ne bo preveč poznalo, če se jemlje neredno. Ko zaradi testiranja stranskih učinkov prekineš z dodajanjem kapljic na primer. Se je pa vitamin D v zgodovini že dodajal, starejši se bodo spomnili ribjega olja. Ali joda, obadva sta bila zdravilo za vse. A farmacija raje proda dražje preparate.

energetik ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vem. Forum ni namenjen temu, ampak zdravnik. Rad bi slisal samo vase izkusnje in mnenja ali mozne resitve.

Otrok se nam je rodil pred mesec dni. Zdrav otrok, porod je bil nekompliciran, vse skupaj se je koncalo v 3h urah. Zena doji, otrok se lepo razvija in raste ter pridobiva na kilazi.

Ima pa dokaj mocne krce in to je tako mukotrpno poslusat, kako se zvija in hrokti od teh muk. Pomislil sem na Vitamin D3 kapljice, ker to se je zacelo takoj prvi dan ko smo zaceli dajati. Prebal na internetu in seveda nisem edini, ki je dal sum na te kapljice. Dali smo jeh ven za tocno 3 dni, otrok kot nov. Vceraj spet dali, ma ze isti dan ista zgodba.

Povedal to zdravnici, pravi ahhh tu gre za nakljucje in neverjamem, da so problem kapljice. Zdaj sem rekel, da jih bomo dali ven za 5 dni, pa da vidim stanje.

Kako pa na daljsi rok? Kapljice naj bi se jemalo celo prvo leto. Po eni strani me boli v srcu, ko vidim otroka kako se muci, po drugi strani me je pa strah, da ji bo pa tega vitamina res primanjkovalo in da bo imel otrok potem resnicne zdravstvene tezave.

Spet po drugi strani, pa vidimo na milijone ljudi zivih in zdravih, ki teh kapljic sigurno niso nikoli jemali v prvem letu odrascanja.

Otroci te starosti pač jokajo in majo najrazličnejše probleme s prehranjevanjem, od bruhanja, do krčev itd itd. Čim prej se navadi, še precej let jokanja in dretja in neprespanih noči boš poslušal.
Sicer pa kot so že omenili, poskusi z Oleovitom. V zimskih dneh od sonce ne dobimo praktično nič, če sonce sploh je. Mora biti povsem jasen dan, pa zgoraj brez bi moral it na sonce od nekje 11-13h. Verjetno tega ne delaš z dojenčkom.
Še jaz jemljem 2000enot D3 na dan v tem času.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

737 ::

Pegasus ima prav, s tem pristopom že pozdravijo bolezni, ki se jih ni dalo pozdraviti z nobenim zdravilom. Več o tem področju izveste z ogledom par predavanj z naslovom "microbiome" na Youtube.
Pri otroku se dajo kolike ozdraviti s probiotikom, ki ga mati nanese na bradavico pred dojenjem. Znali bi ga imeti v trgovini z zdravo prehrano.

Gambino ::

WAYA D3 kapljice kupi!

Kapitan Jack ::

Okej tnx za odgovore. Bomo probali WAYA kapljice. Druge kot preizkusat ni.

zmaugy ::

Pri nas so bile tudi težave pri prvem otroku in smo dobili "nasvete" z nekimi posebnimi kapljicami ipd., česar nismo upoštevali. Strokovni nasvet pa je bil, naj doječa mati ne uživa mleka in mlečnih izdelkov. Kar smo upoštevali in se je stanje zelo kmalu potem izboljšalo.
Pri naslednjih potem težav ni bilo, ker smo v štartu vedeli kako in kaj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Nazarak ::

OP najprej čestitke ob rojstvu.
Pa ti podam še moje mnenje, kot Kemik po izobrazbi, zaposlen v razvoju prehranskih dopolnil in povrhu še z dvema novorojenčkoma :D

Skratka... povezave med vitaminom D3 in krči, po opravljenih študijah, NI. (placebo in vitD3 kapljice so imele enak učinek)

En dober predlog si dobil. In sicer:

Gambino je izjavil:

WAYA D3 kapljice kupi!

Sicer ne potrebuješ WAYA +D3. Lahko samo WAYA LGG kapljice in D3, katerega že imaš. Za lažji vnos kapljic uporabi žličko (kapljice na sterilizirao žličko in v gobec. Deluje odlično in enostavno)
Pri nas to tudi jesta in ko sem enkrat prenehal za par tednov je bilo opazno poslabšanje. Jaz jim dajem 4 kapljice 1x na dan in to je to.

Kaj še pomaga pri krčih je masaža trebuščke in s tem sproščanje plinov.

Glede sončenja pa tako. Glede na to, da so zadeve z razlogom na recept in nam pripada recept do dopolnjenega 18 leta, je smoterno zadevo izkoristit. Je z razlogom predpisano.

Glede na to, da omenjaš kemijo naj te potolažim, da v večini imajo oljni produkti kot dodatke olje (bodisi mct, bodisi sončnično, bodisi rafinirano olivno) ter vitamin E kot antioksidant. Drugih stvari praktično ne rabiš sploh pri produktih kot so D3 kapljice kjer je sam vitamin D3 topen v olju.

Pač razvija se jim prebavni trakt enim se hitreje enim počasneje in s tem so povezane težave.

Upam da sem ti vsaj malo pomagal in da se vam krči čimprej nehajo.

pffff ::

Glede krcev, so posledica goltanja zraka ob dojenju (ali pac cuzanju cesarkoli ze). Naredijo se mehurcki, ki pridejo do crevesja in potem ga nasraufa. Imas kapljice za to, samo sem pozabil kako se jim rece, so popolnoma "nehranilne" in se izlocijo v planico v celoti, njihov ucinek pa je, da razbijajo povrsinsko napetost mehurckov (sem dejansko probal in v spenjeno mesanico cistila malo nakapljav ter pomesal, pena izginila, tako da stvar testirano deluje) in na tak nacin zrak ne pride v crevesje. Se pa niti pod razno ne spomnim vec kako se jim rece, vprasaj lekarnarja, mislim, da je nekaj na 'S'.

...

Ha, nasel, sub simplex.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

MIHAc27 ::

Jaz tudi mislim, da ima zrak veliko vlogo pri tem... no to, da ga otrok posesa preveč pri hranjenju.
Noben od treh otrok ni imel opaznih problemov. Je bilo pa po hranjenju vedno obvezno podiranje kupčka vsaj par minut ali dokler ga ni podrl. Pa Aventove stekleničke imajo sedaj nek nastavek, ki naj bi pomagal pri kolikah.

Lahko tudi pri naravnem dojenju otrok nepravilno sesa.

Glede D3.. za starejša se ne spomnim, da bi jim dajal (10 let nazaj). Sedaj pri najmlajši pa ja.

Če je razlika res taka, pač otroka pelji vsak dan malo ven, kaplice pa poskusi spet čez par mesecev.

mahoni ::

@OP
Poslusaj kemika, clovek ze ve kaj govori. To kar si ti izkusil je samo placebo. Otrok te sigurno jebe v glavo ze pri enem mesecu dni. Ve, da mu nisi dal kapljic, zato je miren, ampak zagotovo pa kapljice nimajo vpliva na njegove tezave, namrec kemik tako pravi in pa seveda zdravnik.

Pusti pricevanja tisoce ljudi po internetu, ker to so samo zabiti ljudje oziroma teoretiki zarot.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

koyotee ::

Se dobijo kapljice, po katerih otrok nima kolik.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rok_p ::

Nasa ima 4 mesece. Bilo je enako, sprva brez krcev potem pa smo ji dali plivit..in se je zacelo. Sprobali smo waya d3, biogaia d in se eno ustno prsilo. Vse je bilo enako Na koncu smo ostali na biogaia. Sedaj ze kaksen mesec in pol nima krcev. So p bili krci vedno zvecer, ko je morala oti spat. Eno parkrat smo jo nosili od 19 do 24, ponavadi so pa popustili okrog 22. Ni fajn.

Tako da, potreben je cas. je pa vitamin d pomemben zato ga dajajte, kkaen da brez ne skodi.

Plivit doza je dve kapljici za dojencke. Iz radovednosti sem dvakrat vzel po 4 kapliice na dan...in seveda...kot bi spustil vlak iz sebe. Tako da kdor pravi, da d vitamin ni kriv...ni res.
rok

pffff ::

mahoni je izjavil:

@OP
Poslusaj kemika, clovek ze ve kaj govori. To kar si ti izkusil je samo placebo. Otrok te sigurno jebe v glavo ze pri enem mesecu dni. Ve, da mu nisi dal kapljic, zato je miren, ampak zagotovo pa kapljice nimajo vpliva na njegove tezave, namrec kemik tako pravi in pa seveda zdravnik.

Pusti pricevanja tisoce ljudi po internetu, ker to so samo zabiti ljudje oziroma teoretiki zarot.


Tole. Pusti internet, ne verjami niti nam nicesar. Pojdi k zdravniku in se pogovori, pa povprasaj se za tole: https://www.lekarnar.com/izdelki/sab-si.... Pri nas je pomagalo. Bolj pameten pa nisem in niti nocem biti, ampak, ce ti je D3 kapljice priporocal zdravnik, jih ne zanemari, zato ker ti nekaj ljudi, za katere sploh ne ves kdo so, nekaj naklada.

Pa kasneje boste se imeli kupe problemov, ki se ti bojo zdeli pomembni (pa v vecini niso - samo ne mi verjeti). NE brskaj po internetu, vprasaj zdravnika, zanasaj se na stroko, ne pa na primitivce na internetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pffff ()

D3m ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vem. Forum ni namenjen temu, ampak zdravnik. Rad bi slisal samo vase izkusnje in mnenja ali mozne resitve.

Otrok se nam je rodil pred mesec dni. Zdrav otrok, porod je bil nekompliciran, vse skupaj se je koncalo v 3h urah. Zena doji, otrok se lepo razvija in raste ter pridobiva na kilazi.

Ima pa dokaj mocne krce in to je tako mukotrpno poslusat, kako se zvija in hrokti od teh muk. Pomislil sem na Vitamin D3 kapljice, ker to se je zacelo takoj prvi dan ko smo zaceli dajati. Prebal na internetu in seveda nisem edini, ki je dal sum na te kapljice. Dali smo jeh ven za tocno 3 dni, otrok kot nov. Vceraj spet dali, ma ze isti dan ista zgodba.

Povedal to zdravnici, pravi ahhh tu gre za nakljucje in neverjamem, da so problem kapljice. Zdaj sem rekel, da jih bomo dali ven za 5 dni, pa da vidim stanje.

Kako pa na daljsi rok? Kapljice naj bi se jemalo celo prvo leto. Po eni strani me boli v srcu, ko vidim otroka kako se muci, po drugi strani me je pa strah, da ji bo pa tega vitamina res primanjkovalo in da bo imel otrok potem resnicne zdravstvene tezave.

Spet po drugi strani, pa vidimo na milijone ljudi zivih in zdravih, ki teh kapljic sigurno niso nikoli jemali v prvem letu odrascanja.


Po zdravi kmečki pameti. Če otroka matra pustiš do enega leta pa pol probaš dodati ali pa sploh ne.

Mi smo na začetku malo dodajali pol smo pa pustili saj smo ju vedno imeli zunaj na sončku za nekaj ur.

Pa še čisto normalno razvijata.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hunter01 ::

Včasih so v Avstrijo hodili po Oleovit. Sedaj ga dobiš pri nas - na recept brez doplačila. Mi smo bili ob rednem dajanju brez problemov.

Tribal ::

Oleovit je rešitev. Tele "naše" D3 kapljice so krive za krče...

hunter01 ::

Še to dodam. Če boš imel doma hkrati Pliva D3 in Oleovit. Kapni si 5 kapljic ene in druge pa poizkusi (ne skrbi, nič škode si ne boš naredil). Boš videl že po okusu razliko...

Reaper ::

Oba otroka dobivala Oleovit, malo težav s krči, priporočam.

WhiteAngel ::

Kapitan Jack je izjavil:

737 je izjavil:

Mogoče ima kolike. Nastanejo zaradi pomanjkanja mikrobioma, zadolženega za prebavo. Vitamin D se srednjeročno skladišči, par dni ali teden prekinitve se ne bo poznalo.

No ja, ocitno ne drzi, ker ko smo ji dali ven za 3 dni je bil mir. Lahko je nakljucje. A ce bo sedaj po petih dneh mir in potem spet problem, potem sem 100% preprican, da ne gre za nakljucje.

WhiteAngel je izjavil:

Za ta čas so kapljice kar dobrodošle, ker je zelo malo sonca. Poleti je drugače.

Moje otroke so tudi kapljice zvijale iz naših lekarn. Potem je žena dobila ene avstrijske in je bilo ok.

Katere?


Oleovit.

Uporabnik ::

1. to kar ste kot starš opazili pri otroku je dejstvo, kar naklada zdravnica je bullshit
2. D3 vitamin je super zadeva
3. Problem ni v D3 vitaminu ampak vedno v dodatkih oz. obliki D3 vitamina, poskusite z drugimi, zdravnik da pač recept za najcenejše / najprofitabilnejše / kar zna / kar je naučen
4. koliki so lahko od "neprimernega" D3 ali pa tudi od prehrane matere, ni druge kot da poskušate katera kombinacija je za vas OK, vsako telo je zgodba zase
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

koyotee ::

Tako je, oleovit je tisti, ki je ok.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mahoni ::

Moja mati je te kapljice meni dajala, njej pa ne. Nekak mat in fotr se ziva in za starost se drzita. Nekako iz tega lahko sklepam, da teorija evolucije ne stima, ce moras komaj rojenega otroka futrat z umetnimi vitamini. Me res zanima, kdo je to sopal otrokom pred 100timi leti, ma kaj stotimi leti se pred 50 leti mogoce je to dobivala elita.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

flyby ::

nam je pediatrinja že takoj povedala, da je recept za plivit ampak naj ne dajemo tega, priporočila je nakup waya d3, kar sva tudi upoštevala in tamala nista imela nobenih težav.
očitno je, da pediatri vedo za težave ampak izgleda, da so farmacevtske lovke daljše od zdrave pameti...

Groot ::

mahoni je izjavil:

Moja mati je te kapljice meni dajala, njej pa ne. Nekak mat in fotr se ziva in za starost se drzita. Nekako iz tega lahko sklepam, da teorija evolucije ne stima, ce moras komaj rojenega otroka futrat z umetnimi vitamini. Me res zanima, kdo je to sopal otrokom pred 100timi leti, ma kaj stotimi leti se pred 50 leti mogoce je to dobivala elita.


Moja dedek in babica, ki prav gotovo tudi nista prejemala kapljic vitamina D3, pa sta bila pokojna že pred 70 letom. Torej lahko potem jaz trdim da definetivno je razlog da jima je manjkalo to ali kaj je tvoj point?

Dandanes je res že prav vsak lahko spletni doktor in kvasi bedarije okrog. Me prav zanima kako bi tebi bilo všeč če bi nekdo povsem brez pojma začel "opravljati" tvoj poklic.

mahoni ::

Groot je izjavil:

mahoni je izjavil:

Moja mati je te kapljice meni dajala, njej pa ne. Nekak mat in fotr se ziva in za starost se drzita. Nekako iz tega lahko sklepam, da teorija evolucije ne stima, ce moras komaj rojenega otroka futrat z umetnimi vitamini. Me res zanima, kdo je to sopal otrokom pred 100timi leti, ma kaj stotimi leti se pred 50 leti mogoce je to dobivala elita.


Moja dedek in babica, ki prav gotovo tudi nista prejemala kapljic vitamina D3, pa sta bila pokojna že pred 70 letom. Torej lahko potem jaz trdim da definetivno je razlog da jima je manjkalo to ali kaj je tvoj point?

Dandanes je res že prav vsak lahko spletni doktor in kvasi bedarije okrog. Me prav zanima kako bi tebi bilo všeč če bi nekdo povsem brez pojma začel "opravljati" tvoj poklic.


Hallooooo??? Iz jebenih nebes se vidi, da taksne stvari niso za novorojencke. Ajde ce je ze treba dodajat mogoce kasneje, ampak filat otroka s kemijo ze 7 dni po rojstvu je en velik WTF. Pa vsi ste te kolike vzeli kot neko normalo. Tudi imet krvne strdke po astrazeneci je tud normalno.

Ovce.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Groot ::

mahoni je izjavil:

Groot je izjavil:

mahoni je izjavil:

Moja mati je te kapljice meni dajala, njej pa ne. Nekak mat in fotr se ziva in za starost se drzita. Nekako iz tega lahko sklepam, da teorija evolucije ne stima, ce moras komaj rojenega otroka futrat z umetnimi vitamini. Me res zanima, kdo je to sopal otrokom pred 100timi leti, ma kaj stotimi leti se pred 50 leti mogoce je to dobivala elita.


Moja dedek in babica, ki prav gotovo tudi nista prejemala kapljic vitamina D3, pa sta bila pokojna že pred 70 letom. Torej lahko potem jaz trdim da definetivno je razlog da jima je manjkalo to ali kaj je tvoj point?

Dandanes je res že prav vsak lahko spletni doktor in kvasi bedarije okrog. Me prav zanima kako bi tebi bilo všeč če bi nekdo povsem brez pojma začel "opravljati" tvoj poklic.


Hallooooo??? Iz jebenih nebes se vidi, da taksne stvari niso za novorojencke. Ajde ce je ze treba dodajat mogoce kasneje, ampak filat otroka s kemijo ze 7 dni po rojstvu je en velik WTF. Pa vsi ste te kolike vzeli kot neko normalo. Tudi imet krvne strdke po astrazeneci je tud normalno.

Ovce.


Mah ni vredno dajat pobudo internet dohtarju, ker tako ali tako vem da ne boš sposoben predstaviti niti enega pametnega objektivnega vira, ki bi potrjeval tvoje nadubloze.

P.s. ne pozabit dat folije na glavo. Sej veš 5G pa te fore ;)

uvodV?? ::

Groot je izjavil:


Dandanes je res že prav vsak lahko spletni doktor in kvasi bedarije okrog. Me prav zanima kako bi tebi bilo všeč če bi nekdo povsem brez pojma začel "opravljati" tvoj poklic.

Ko vidiš kaj govorijo ljudje na forumih, pa tudi mediji in politiki o stvareh katere si študiral in dejansko poznaš, se zgroziš in nehaš preveč resno jemati poljudne vire informacij tudi za področja na katera se ne spoznaš.

darksamurai ::

c3p0 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Nam pomagajo tele kapljice.
https://www.shop-apotheke.at/arzneimitt...


Mnogo jih prisega na te kapljice, ja. Pri nas jih ni za dobit, hodijo v AT ponje.


Seveda jih dobiš, ampak od drugega proizvajalca. Identična zadeva, ki jo lahko kupiš v skoraj vsaki lekarni.
https://www.lekarnar.com/izdelki/sab-si...

Magic1 ::

Tudi jaz sem pri prvem otroku imel težave zaradi Plivita. Potem smo dobili ene kapljice iz tujine in je bilo ok. Pri drugem se že pri nas dobilo Olevit in ni težav.
Magic

;-) ::

Vitamin D lahko dobi tudi s sončenjem. 10 minut trikrat tedensko z izpostavljenim obrazom in morda rokami zadošča. Bolje to kot krči.


Pozabil si napisat, naj gre na ekvator 3x tedensko za 10min ker na serverni polobli bo bolj malo haska.

6151 ::

Oleovit namesto plivita, pa daj otroku 1x na 2 dni. Kot plivit je tudi oleovit na recept, tako da se zmeni z zdravnikom da napiše.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mahoni ::

Kurca Oleovit. Midva ziviva v Avstriji in je tud najin otrok to moral jemati. Ista zgodba kot pri OP-u.

Enostavno to uvajanje vitamina d3 pri novorojencku je spet en nateg farmacije. Vi butale meni govorite nekaj, a sami ste verniki v farmacijo. To kar vam rece farmacevt MORA drzati, druge moznosti ni.

No cepci, druga moznost je. TEGA OTROKU NE DAJES, dokler ne napolni vsaj 3 mesece, potem se pocasi uvaja. Midva sva tako naredila in glej ga zlomka delovalo je.

Zaradi tega sranja sva z zeno imela neprespane noci, kar je posledicno vplivalo, da je zena fasala neko okuzbo in se je morala sopat z antibiotiki, po koncu antibiotikov je se zbolela (gripa). Pa se otrok je zacel pol kasljat, a kao futran z Vitaminom D3.

Enostavno zeni je stres zaradi nespanja povzrocil, da ji je padel imunski in bam.

Po ukinitvi se je vse umirilo in koncno je zacel veljati pregovor "spi kot dojencek". Ker tole prej je bila nocna mora.

Pa smo probali od Sab Simplex, do probiotikov, do Windsalbe - NE POMAGA NIC, dokler je otrok dobival Oleovit.

Najin otrok se je ze po 20tih dneh opiral na noge, toliko o nerazvitosti kosti...aja v tem casu je jemal Vitamin D3...zihr brez njega bi bil otrok ohlapen in nikakav.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

6151 ::

Daj odstrani se z teme, nimaš pojma. Če otroku primanjkuje, mora dobiti, ali pa s tem tvegaš njegov razvoj. OP omenja krče, ki jih reši zamenjava VIT D na oljno osnovo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19331818 (8548) mn
»

Kateri multivitamin uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411262 (5271) J.McLane
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718080 (12059) blackbfm
»

Kje prodajajo pri nas vitamin D2 oz. varnost "ebay recnij"? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26027018 (20595) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem