» »

Vitamin D3 kapljice pri novorojencku

Vitamin D3 kapljice pri novorojencku

1
2
»

Spura ::

10 let nazaj so dajali druge kapljice in kup starsev se je obesu na to da povzrocajo krce. In potem so vsi govorili da je treba kupit druge kapljice, avstrijske, pol je pa dobr. In tko je folk hodu v tujino pa kapljice. Tem avstrijskim kapljicam se je reklo Oleovit. Folk je tok tezil, da so v Sloveniji zacel predpisovat te kapljice (recimo jst jih mam). Zdej se pa po facebook grupah mamic pise da Oleovit povzroca krce in da je treba druge, nove kapljice iz tujine, ker tle pr nas nic ne znajo prav. Zgleda je po 10 letih nov rod otrok razvil obcutljivost na kapljice ki so prej bile najbolj svetske in imported. ;)

OP se je ze itak odlocil kaj mu je krivo in da je to kemija, kaj mamo sploh debato.

Aja, noben pa ne pomisli da dokaz, da vitamin D3 ni kriv: mnozice in mnozice otrok ki jemljejo vitamin D3 in nimajo krcev. Zgleda da dedukcija dela samo v eno smer; ko je treba ugotavljat da je "kemija" kriva.

Btw vse je kemija. Tut H2O je kemija. In vitamin D ki je v ribi in vitamin ki je umetno narejen se ne razlikujeta v nicemer. To je tocno ista molekula, tocno ista stvar. Sovrazim to konstantno povdarjanje izvora, "umeten". Izvor nima nobene veze s tem kar neka snov je. Ampak to zahteva neko osnovno razumevanje sveta.

mahoni ::

6151 je izjavil:

Daj odstrani se z teme, nimaš pojma. Če otroku primanjkuje, mora dobiti, ali pa s tem tvegaš njegov razvoj. OP omenja krče, ki jih reši zamenjava VIT D na oljno osnovo.

Ti pa imas. Farmacevtski vernik. Kako ves, da otroku primanjkuje? So izmerili? Zakaj ni mojemu primanjkovalo? Ko smo spucal to sranje ven, je otrok koncno spal in bil miren. Pa jebem ti mater, saj nisem neumen, da bi sel riskirat otrokovo zivljenje.

Se anticepilc nisem (razen korona sita). Z zeno sva se celo cepila pred koncem nosecnosti, otrok je potem normalno dobil vakcine...ampak nekje mora tud stars igrati vlogo. Pa saj me niti ne cudi to, da ste jebene ovce, ce ne zaupate svojemu instinktu in presoji.

Pa poznam n-starsev, ki so pac oupustili jemanje vitamina d3 v prvih treh mesecih, potem so pa spet zaceli z dodajanjem, tako kot midva.

Spura je izjavil:

10 let nazaj so dajali druge kapljice in kup starsev se je obesu na to da povzrocajo krce.

Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

D3m ::

Penicelin.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kodrnusa ::

mahoni je izjavil:

6151 je izjavil:

Daj odstrani se z teme, nimaš pojma. Če otroku primanjkuje, mora dobiti, ali pa s tem tvegaš njegov razvoj. OP omenja krče, ki jih reši zamenjava VIT D na oljno osnovo.

Ti pa imas. Farmacevtski vernik. Kako ves, da otroku primanjkuje? So izmerili? Zakaj ni mojemu primanjkovalo? Ko smo spucal to sranje ven, je otrok koncno spal in bil miren. Pa jebem ti mater, saj nisem neumen, da bi sel riskirat otrokovo zivljenje.

Se anticepilc nisem (razen korona sita). Z zeno sva se celo cepila pred koncem nosecnosti, otrok je potem normalno dobil vakcine...ampak nekje mora tud stars igrati vlogo. Pa saj me niti ne cudi to, da ste jebene ovce, ce ne zaupate svojemu instinktu in presoji.

Pa poznam n-starsev, ki so pac oupustili jemanje vitamina d3 v prvih treh mesecih, potem so pa spet zaceli z dodajanjem, tako kot midva.

Spura je izjavil:

10 let nazaj so dajali druge kapljice in kup starsev se je obesu na to da povzrocajo krce.

Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?



A si ti umsko prizadet? 100 let nazaj je bilo tok bolezni, da so odrasli ljudje in dojencki krepal ko muhe. Da ne govorim kolikšna je bila življenjska doba... Tvoja grozna farmacija je doprinesla, da novorojencki skoraj ne umirajo več pri porodih, izkoreninili so koze, otrosko paralizo.... , življenjska doba se je podaljšala za 30%..

Se pa strinjam da je danes preuporaba zdravil pri ljudjeh. Jaz recimo ne jem nobenih tablet nikoli.. nobenih aspirinov, lekadolov.. ce ze zbolim caj pa limona, med. Tudi antibiotike sem samo 2 krat v zivljenju jedel. Sem tudi proti farmaciji ampak sem otroke cepil z vsem kar je obvezno plus za klopni meningitis. Ne bom jih pa cepil za korono recimo...
V avstriji je cez 90% ljudi cepljeno proti klopnem meningitisu.. po tvoje same budale a?
Vitamin d je pri otrocih pomemben, lahko se ga dobi po naravni poti (sonce), ampak ne skodi ce mu das recimo oleovit, ki nima nobenih dodatkov (primesi)...

mahoni ::

Ocitno si ti umsko prizadet! Beres tisto, kar zelis prebrati. Kje sem jaz povedal, da nisem svojega otroka cepil? A moram ponoviti se enkrat? Celo zena je v nosecnosti naredila osvezitev proti tetanusa in oslovskega kaslja. Potem sem tudi sam prejel to osvezitev.

Jaz imam mozgane in kombiniram tako medicino kot alternativno medicino, ter seveda najpomembnejse zdrav razum.

Mi pa seveda dol visi, ce boste vi otroke z nevem cem futrali ze od samega rojstva. Nihce me ne bo preprical, da je normalno, da mora mat bit pri otroku 24/7 in da se joka od onemoglosti. Tako je bilo pri naju, dokler mi ni pocu film in sem odjebal te pofukane kapljice. Ko smo se tega sranja znebili, je otrok ponovo zazivel. Zacel spati, ni se vec napenjal, ni jokal.

Seveda sem vedel, da je vitamin d3 pomemben, tako da smo samo prestavili na kasneje, pa pri mamici povecal vnos vitamina D3.



Po tem smo se zgledovali. Vsi poznate kolike kot neko normalo, a nihce se ni vprasal zakaj. NE NI JEBENO NORMALNO, da otroka boli in zvija po cele dneve in noci!
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Assass1n ::

Mi smo dobili oleovit sem sedajle pogledal. A te so OK, nekih težav nimamo in malega ne zvija. Kdaj preden se sprazni se malo napenja ampak ponavadi to ne traja več kot 5min.
Res pa je, da se kdaj kakšen dan pozabi na te kaplice in jih ne dobi. Pa kdaj dobi iz lekarne neke vetrovne kaplice ampak tudi neredno.
Je pa težko biti pameten, vsak naj bi bil drugačen. Ta je prvi star bo 3 mesece in se sproti učimo :)

Srečno vsem, Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Uporabnik ::

mahoni je izjavil:

Ocitno si ti umsko prizadet! Beres tisto, kar zelis prebrati. Kje sem jaz povedal, da nisem svojega otroka cepil? A moram ponoviti se enkrat? Celo zena je v nosecnosti naredila osvezitev proti tetanusa in oslovskega kaslja. Potem sem tudi sam prejel to osvezitev.

Jaz imam mozgane in kombiniram tako medicino kot alternativno medicino, ter seveda najpomembnejse zdrav razum.

Mi pa seveda dol visi, ce boste vi otroke z nevem cem futrali ze od samega rojstva. Nihce me ne bo preprical, da je normalno, da mora mat bit pri otroku 24/7 in da se joka od onemoglosti. Tako je bilo pri naju, dokler mi ni pocu film in sem odjebal te pofukane kapljice. Ko smo se tega sranja znebili, je otrok ponovo zazivel. Zacel spati, ni se vec napenjal, ni jokal.

Seveda sem vedel, da je vitamin d3 pomemben, tako da smo samo prestavili na kasneje, pa pri mamici povecal vnos vitamina D3.



Po tem smo se zgledovali. Vsi poznate kolike kot neko normalo, a nihce se ni vprasal zakaj. NE NI JEBENO NORMALNO, da otroka boli in zvija po cele dneve in noci!


Tako je, pri nas noben otrok ni imel kolik. To ni normalno. Vzroki so različni, prehrana, dodatki (D3). D3 je seveda izredno pomemben, je pa vprašanje če pri toliko majhnih.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

6151 ::

mahoni je izjavil:

6151 je izjavil:

Daj odstrani se z teme, nimaš pojma. Če otroku primanjkuje, mora dobiti, ali pa s tem tvegaš njegov razvoj. OP omenja krče, ki jih reši zamenjava VIT D na oljno osnovo.

Ti pa imas. Farmacevtski vernik. Kako ves, da otroku primanjkuje? So izmerili? Zakaj ni mojemu primanjkovalo? Ko smo spucal to sranje ven, je otrok koncno spal in bil miren. Pa jebem ti mater, saj nisem neumen, da bi sel riskirat otrokovo zivljenje.

Se anticepilc nisem (razen korona sita). Z zeno sva se celo cepila pred koncem nosecnosti, otrok je potem normalno dobil vakcine...ampak nekje mora tud stars igrati vlogo. Pa saj me niti ne cudi to, da ste jebene ovce, ce ne zaupate svojemu instinktu in presoji.

Pa poznam n-starsev, ki so pac oupustili jemanje vitamina d3 v prvih treh mesecih, potem so pa spet zaceli z dodajanjem, tako kot midva.

Spura je izjavil:

10 let nazaj so dajali druge kapljice in kup starsev se je obesu na to da povzrocajo krce.

Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?


Nisem farmacevtski vernik, sem kar Farmacevt, cutim neko dolznost da preprecim napacne in skodljive namene (opustitev potrebne terapije - ce ze pri sebi delas to, ne nagovarjati drugih). Ce je nekaj predpisano (se posebej na zeleni recept) za to obstaja razlog, indikacija, izmerjena vrednost,... Ne morejo in ne smejo zdravniki kar tako predpisovati mimo indikacij. OPjevemu otroku je torej vitamin D potreben, zato se mora najti oblika ki mu ustreza. Zdravniki so pa navajeni na plivit in jih je potrebno opomniti o alternativi, ki je dokaj nova pri nas.

Samo zato, ker se gre za novorojencka ne pomeni da ni potrebno nadomescanje\zdravljenje, se posebej zdaj ko ni dovolj soncne svetlobe.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

D3m ::

Ti se torej držiš predpisov, kot pijanec plota?

Mučno življenje torej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

6151 ::

D3m je izjavil:

Ti se torej držiš predpisov, kot pijanec plota?

Mučno življenje torej.


Kaj narobe? Jaz se imam prav lepo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

D3m ::

Dokler imaš nekoga, ki izdaja certifikate in pravila. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

mahoni ::

6151 je izjavil:

mahoni je izjavil:

6151 je izjavil:

Daj odstrani se z teme, nimaš pojma. Če otroku primanjkuje, mora dobiti, ali pa s tem tvegaš njegov razvoj. OP omenja krče, ki jih reši zamenjava VIT D na oljno osnovo.

Ti pa imas. Farmacevtski vernik. Kako ves, da otroku primanjkuje? So izmerili? Zakaj ni mojemu primanjkovalo? Ko smo spucal to sranje ven, je otrok koncno spal in bil miren. Pa jebem ti mater, saj nisem neumen, da bi sel riskirat otrokovo zivljenje.

Se anticepilc nisem (razen korona sita). Z zeno sva se celo cepila pred koncem nosecnosti, otrok je potem normalno dobil vakcine...ampak nekje mora tud stars igrati vlogo. Pa saj me niti ne cudi to, da ste jebene ovce, ce ne zaupate svojemu instinktu in presoji.

Pa poznam n-starsev, ki so pac oupustili jemanje vitamina d3 v prvih treh mesecih, potem so pa spet zaceli z dodajanjem, tako kot midva.

Spura je izjavil:

10 let nazaj so dajali druge kapljice in kup starsev se je obesu na to da povzrocajo krce.

Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?


Nisem farmacevtski vernik, sem kar Farmacevt, cutim neko dolznost da preprecim napacne in skodljive namene (opustitev potrebne terapije - ce ze pri sebi delas to, ne nagovarjati drugih). Ce je nekaj predpisano (se posebej na zeleni recept) za to obstaja razlog, indikacija, izmerjena vrednost,... Ne morejo in ne smejo zdravniki kar tako predpisovati mimo indikacij. OPjevemu otroku je torej vitamin D potreben, zato se mora najti oblika ki mu ustreza. Zdravniki so pa navajeni na plivit in jih je potrebno opomniti o alternativi, ki je dokaj nova pri nas.

Samo zato, ker se gre za novorojencka ne pomeni da ni potrebno nadomescanje\zdravljenje, se posebej zdaj ko ni dovolj soncne svetlobe.


Ma kaksna indikacija, kaksna izmerjena vrednost, a ti sploh beres OP-ovo temo? A sploh beres poste al vodis monolog buhtl?

Ne vem kako je v Slovenistanu, ampak v Avstriji pac po odpustu iz bolnice dobis Oleovit D3 2x kaplji dnevno. Nobenih indikacij pomanjkanja, nobenih meritev, nobenih predhodnih tezav. Navodilo je samo 2kaplji/dan po 7dnevu starosti.

In seveda midva sva vse poslusala. Takoj isti vecer jok in stok z otrokom. Ze prvo noc sem pomislil, kaj bi lahko bilo narobe, smo kaj spremenili. Seveda dodali smo kapljice. Ampak ajde sem rekel "to je normalno, ker vsak tako pravi". Normalno je tudi bilo, dobiti 3-4 razlicne kapljice proti kolikom. Pa ajde probal se to. O stranskih ucinkih le teh seveda "nisem bral", ker pac to je normalno pri starsih, da zagonijo na xx evrov, pa ker upali upali.

Probali tudi kapljice, probali tudi drage probiotike - isti kurec. Otrok se zvija, rjovi od bolecin. Potem sem samo kot sem ze n-krat napisal v tej temi odjebal Oleovit D3 za 3 dneva in glej ga zlomka tezave so izginile. Ampak neeeeee, jebeni farmacevti in zdravnik pravi, da je to samo pac nakljucje in da pac pridejo "dobri dnevi pri otroku". Okej si mislim, pa bomo dali nazaj. In seveda kot pricakovano ze isto jebeno noc isti problem.

Seveda takoj v kanto in odjebal do tretjega meseca in potem zacel s ponovnim uvajanjem.

Ampak neeee, to je narobe, otroku sem skodoval, ker je lahko koncno mirno spal, mati vec ni jokala ob svojem jokajocem otroku.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

D3m ::

Nič nisi škodoval. Ne sekiraj se.
|HP EliteBook|R5 6650U|

6151 ::

Ne poznam situacije v Avstriji, jaz govorim o Sloveniji. Upam da si prijavil nezeleni ucinek.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

darksamurai ::

V SLO tudi po tekočem traku predpisujejo D3. Nobene lab. preiskabe krvi. "Preventivno" napišejo recept za D3.

Spura ::

mahoni je izjavil:


Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?

Tukaj se ne pogovarjamo o tem ali je D3 potreben, o tem ne bom sodil, ampak o tem, da trdite, da povzroca krce, kar trdis ti.

Mesas dve vprasanji do katerih se lahko neodvisno opredelimo:
1. ali je sploh potrebno otrokom dodajat D3
2. ali dodajanje D3 otrokom skoduje

Ti pravis da je nepotrebno in zato avtomatsko skodljivo. Jaz se ne strinjam s to povezavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spura ()

uvodV?? ::

mahoni je izjavil:


Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?


Survivorship bias, dobesedno.

mahoni ::

Spura je izjavil:

mahoni je izjavil:


Kaj pa je bilo 50 let nazaj pametnjakovic? Dej odgovori, ko si tako pameten. Kaj so otrokom dajal?

Tukaj se ne pogovarjamo o tem ali je D3 potreben, o tem ne bom sodil, ampak o tem, da trdite, da povzroca krce, kar trdis ti.

Mesas dve vprasanji do katerih se lahko neodvisno opredelimo:
1. ali je sploh potrebno otrokom dodajat D3
2. ali dodajanje D3 otrokom skoduje

Ti pravis da je nepotrebno in zato avtomatsko skodljivo. Jaz se ne strinjam s to povezavo.

Kje sem to trdil? Danasnji ekstremni verniki v farmacijo in zdravnike, ste zanikali da otrok skozi materino mleko ne more dobiti dovolj vsega.

Ponovno, do sedaj nisem dobil odgovora.

Kako so nasi predniki prehranjevali? S cim so jih mamice futrale? S formulo mogoce?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

energetik ::

Predniki so bili praktično ves čas zunaj na soncu. Sploh tisti davno nazaj, v Afriki, kjer so vsak dan dobili na tone D3.
Današnji dojenc je pa bolj ali manj zadekan, njegova koža vidi bore malo ali nič sonca.

Aja, dojenčki in otroci so včasih tudi na veliko umirali.

Ti pa sklepaš iz tvojega primera, da je za krče kriv ravno D3. Ker kaj drugega pač ne more biti. Daj no malo razmišljaj. In ja, farmacevtom in zdravnikom pač bolj zaupam kot nekemu forumskemu ali FB nabijanju. Tako kot verjamem, da znajo v Samsungu sestaviti pametni telefon ali v Siemensu energetski trafo in ne pametujem po FB, da so tam eno navitje sfušali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

thetech ::

Kapitan Jack je izjavil:

Vem. Forum ni namenjen temu, ampak zdravnik. Rad bi slisal samo vase izkusnje in mnenja ali mozne resitve.

Otrok se nam je rodil pred mesec dni. Zdrav otrok, porod je bil nekompliciran, vse skupaj se je koncalo v 3h urah. Zena doji, otrok se lepo razvija in raste ter pridobiva na kilazi.

Ima pa dokaj mocne krce in to je tako mukotrpno poslusat, kako se zvija in hrokti od teh muk. Pomislil sem na Vitamin D3 kapljice, ker to se je zacelo takoj prvi dan ko smo zaceli dajati. Prebal na internetu in seveda nisem edini, ki je dal sum na te kapljice. Dali smo jeh ven za tocno 3 dni, otrok kot nov. Vceraj spet dali, ma ze isti dan ista zgodba.

Povedal to zdravnici, pravi ahhh tu gre za nakljucje in neverjamem, da so problem kapljice. Zdaj sem rekel, da jih bomo dali ven za 5 dni, pa da vidim stanje.

Kako pa na daljsi rok? Kapljice naj bi se jemalo celo prvo leto. Po eni strani me boli v srcu, ko vidim otroka kako se muci, po drugi strani me je pa strah, da ji bo pa tega vitamina res primanjkovalo in da bo imel otrok potem resnicne zdravstvene tezave.

Spet po drugi strani, pa vidimo na milijone ljudi zivih in zdravih, ki teh kapljic sigurno niso nikoli jemali v prvem letu odrascanja.

Sva pred 7 meseci imela podobne težave..jok podnevi in ponoči, bilo je za vse tri precej mučno. Na neki točki sva se odločila, da za kratek čas črtava vse dodatke, kot so vitamin D3, Biogaia, Sub Simplex in zadeve so se kmalu umirile.

Ne vem, če je to način, ampak pri nama je delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

D3m ::

To je pa precej dodatkov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Nazarak ::

mahoni je izjavil:

@OP
Poslusaj kemika, clovek ze ve kaj govori. To kar si ti izkusil je samo placebo. Otrok te sigurno jebe v glavo ze pri enem mesecu dni. Ve, da mu nisi dal kapljic, zato je miren, ampak zagotovo pa kapljice nimajo vpliva na njegove tezave, namrec kemik tako pravi in pa seveda zdravnik.

Pusti pricevanja tisoce ljudi po internetu, ker to so samo zabiti ljudje oziroma teoretiki zarot.


mahoni, noben ne kontradiktira tvoji izkušnji in ne vem zakaj tak agresiven napad?

Izkušnje posameznika so renične čeprav podvržene placebu. Placebo ni izmišnjena stav ampak dejanska oprijemljiva. Tako lahko dobimo negativne stranske učinke od placeba in ja placebo efekt deluje tudi na žvaleh. Ali misliš da tudi one nas j... v glavo? Priporočam kako branje na to temo preden klatiš take nebuloze.
Si pomislil da mogoče določeno število otrok ne prenaša v startu druge vnose v telo, kot materino mleko.
Tako kot je mozno da dojenček ne prenaša eno adaptirano mleko in prenaša drugo, tako kot je možno da ima krče po tem ko je mati pojedla določeno hrano pred dojenjem je možno da dojenček ne prebavlja dodatkov kateri so v vodnih kapljicah? In če je D3 povezan z krči zakaj jih določeni novorojenčki imajo kljub temu da ne jemljejo D3?

Sam Plivita ne bi uporabljal saj izdelki na vodno osnovo niso najbolj primerni za tamale, ker potrebujejo mnogo več dodatkov da ostanejo mikrobiološko neoporečni. Medtem ko izdelki na oljno osnovo (Oleovit) pa potrebujejo kot rečeno praktično samo olje in VitaminE kot antioksidant.

Tvoj zadnji stavek je nadvse smešen. Jaz ga berem nekako takole:" Pusti na tisoče ljudi kateri na internetu govorijo da je zemlja ravna, ker to so samo zabiti ljudje oziroma teoretiki zarot."
Zanimivo mi je kam gre svet, ko je povprečen uporabnik interneta bolj pameten na področju iz katerega so drugi šolani.

In glede naših prednikov... a gledaš na tiste ki so preživeli ali ne tiste ki jim ni uspelo?
"Historical perspective
In the mid-1600s, most children who lived in the crowded and polluted industrialized cities of northern Europe developed a severe bone-deforming disease that was characterized by growth retardation, enlargement of the epiphyses of the long bones, deformities of the legs, bending of the spine, knobby projections of the ribcage, and weak and toneless muscles (1, 2) (Figure ​(Figure1).1). In the latter part of the 19th century, autopsy studies done in Boston and Leiden, The Netherlands, showed that 80–90% of children had rickets."

Toliko o tem da se D3 daje brez nekih studij testov inp. Ja danes ne delamo več individualne študije temveč se da kar vsakemu D3. A ga vsak potrebuje? Ne, vendar je ceneje in bolj praktično že vsakemu dat preventivno (ja D3 je poceni) kot pa da se diagnosticira in zdravi potencialno bolezen.

In da zaključim z komentarjem nad tvojim ravnanjem...
ravnal si pravilno. Videl si težave pri otroku in jih skušal rešit z odmikom D3 za kratkotrajen čas in nato nadaljeval z njimi. Zanimivo pa mi je predvsem to da če je D3 odgovoren za krče zakaj jih tvoj otrok po 3 mesecu ni imel več kljub jemanju D3...

Gambino ::

D3 se predpisuje z razlogom. In ne verjamem, da pediatri to, kar malo na blef predpisujejo. Verjetno so bile kakšne raziskave na populaciji, da so začeli s takšnim predpisovanjem!

GupeM ::

Tudi pri nas je ta mau imel krce. Prvi dan po tem, ko smo mu dali plivit. Nato smo s plivitom prekinili, pa so krci ostali, mogoce so bili samo malo blazji. Namesto plivita smo zaseli dajat bio gaio, pa so krci se vedno ostali. Potem je partnerka za kaksen teden nehala uzivati mleko in mlecne izdelke, oz je taksne brez laktoze. Krci so se nehali. Nato smo bili nekje na obisku, pa je tam jedla mlecne izdelke z laktozo. Se isti vecer so bili krci nazaj. Za kaksen dva, tri dni. Potem so spet izginili.

No, pri stirih mesecih in pol je pa ze zacel jesti kasice in podobno, pa je bil potem mir s krci.

TheBlueOne ::

D3 je menda dobra ideja. Ce se ne motim je potreben za kosti. Kar se tice krcev, pa zna biti, da ne mores nic.

Je pa nas tudi imel malo krce dokler mu zaradi pomanjkanja maminega mleka nismo zaceli dodajati formulo, ki ga je prakticno takoj pognala. :)

Glede formule pa bi priporocal Hipp Pre HA, ker je se najbolj nevtralna. Nas je imel pri drugi rahle kozne tezave.

mahoni ::

energetik je izjavil:

Predniki so bili praktično ves čas zunaj na soncu. Sploh tisti davno nazaj, v Afriki, kjer so vsak dan dobili na tone D3.
Današnji dojenc je pa bolj ali manj zadekan, njegova koža vidi bore malo ali nič sonca.

Aja, dojenčki in otroci so včasih tudi na veliko umirali.

Ti pa sklepaš iz tvojega primera, da je za krče kriv ravno D3. Ker kaj drugega pač ne more biti. Daj no malo razmišljaj. In ja, farmacevtom in zdravnikom pač bolj zaupam kot nekemu forumskemu ali FB nabijanju. Tako kot verjamem, da znajo v Samsungu sestaviti pametni telefon ali v Siemensu energetski trafo in ne pametujem po FB, da so tam eno navitje sfušali.

Pa jebem ti mater in Afriko. A povsod na jebenoj Zemlji je sonce? Kaj pa jebeni severni pol?

Ne nabijaj z glupimi primeri. Zakaj nisi dal Microsoft primer potem? A naj jim kimamo, medtem pa mas tam en pofukan exchange exploitan?

Dons bos pa rekel, da folk ne umira? Mater ti jebem, kaj pa pofukane levkemije pri otrokih? Diabetesi in razne alergije ze pri 2-3 let starosti? A ti zivis na jebeni luni, pa to kar preskocis?

In se enkrat jebem ti mater, mau poglej samo svoje starse in njihove bratje in sestre. Familije imele po 5-6 otrok in vsi preziveli in bolj zdravi kot vecina nas pri zadnjih dveh generacijah.
Jebote vitamin d3, kot da je to temelj zdravlja. Ma mars u kurac idi cepi otroka takoj ko se rodi in ga futraj zarad mene s koruzo.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Candy_man ()

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:


Kje sem to trdil? Danasnji ekstremni verniki v farmacijo in zdravnike, ste zanikali da otrok skozi materino mleko ne more dobiti dovolj vsega.

Ponovno, do sedaj nisem dobil odgovora.

Kako so nasi predniki prehranjevali? S cim so jih mamice futrale? S formulo mogoce?


Lahko dobi vse, ampak D vitam je pac pametno dodajati, ker je verjetno bilo kdaj pomanjkanje. Pa to niti ni farmacija, si malo zamesal, to je gola nutricionistika. Verjetno imas v statistiki manj problemov s kostmi, ce dodajas vitamin D. Skodi sigurno ne.

Drugace imajo seveda lahko otroci tudi pomanjkanja. Verjetno ne ves, da je vcasih dosti vec otrok umrlo in da so bili prisotni tudi problemi, ki jih danes znamo opaziti in zdraviti. Moj bratranec v tvojih zlatih casih sigurno ne bi prezivel ali pa bi bil v primeru klasicne hrane deformiran, kakor je bilo v dobrih starih casih.

Kar se tice metanja stran denarja pa so bolj problem homeopati, katere radi priporocaji vsi v verigi dobicka. Tisti te olupijo za razredcene hokus pokus bedarije, seveda, ce se pustis.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

Se teb jebem mater. Deformirani so bili, ker je tud prehrana matere bila v kurcu in tako otrok ni dobival vsega kar bi moral.
Ti povem samo en primer, kako so bili nekoc otroci hranjeni: 2cl vode, 1dcl mleka, 2 piskota in skup zmesano, prekuhano in s tem so futral otroke, ko mat ni mela mleka.

To bi povzrocilo ne samo problem s kostmi, ampak se marsikaj druzga.

Danes pa dojece matere uzivajo top prehrano, vitaminske preparate, krvne teste izvajajo...ampak ne, dejmo rajs otroka futrat z jebenimi dodatki.

Pa ne me jebat, nas so v bolnici vprasali ali se je zena odlocila za dojenje ali bo sla takoj na formulo. Eto ti stroke. Ma jebite se. Cuj odlocitev????
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Candy_man ()

Nazarak ::

mahoni... 0 facts only drama.

I am out :) Lep dan še naprej.

orescek ::

Moja izkušnja:
Fant - Močni krči(cele dneve), Dekle (krči vedno samo zvečer - začelo ob 18ih končalo ob 21ih), kupovali vse živo dokler ni na koncu en doktor reko, da tisti ki bo izumil zdravilo za to bo miljarder. Baje je povezano z rastjo organov. Bolj pogosti so močni krči pri fatnkih(ne vem razloga).

Prej k je rojen otrok bolj močni so(aka nedonošen).

Nama sta se smilila in sva kupila vse kar se je našlo na tržišču. Na koncu(če je to res pomagalo) smo delai mešanico komarček, kumina + še neki (bebe čaj po domače). Ker sta bila na umetnem mleku smo namesto vode to dajali.

D Vitamin smo dodajli do 3-4tega leta, redno. Sedaj dobita sem pa tja(ko se spomnimo)

Sedaj kar se tiče umetnega mleka. Eni hočjo, eni nočjo, eni nočjo pa morajo(pa verjetno še vse živo vmes). Naša dva neb preživela brez tega in sem hvalažen da živimo v času k je to dosegljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: orescek ()

belimato ::

mahoni je izjavil:

energetik je izjavil:

Predniki so bili praktično ves čas zunaj na soncu. Sploh tisti davno nazaj, v Afriki, kjer so vsak dan dobili na tone D3.
Današnji dojenc je pa bolj ali manj zadekan, njegova koža vidi bore malo ali nič sonca.

Aja, dojenčki in otroci so včasih tudi na veliko umirali.

Ti pa sklepaš iz tvojega primera, da je za krče kriv ravno D3. Ker kaj drugega pač ne more biti. Daj no malo razmišljaj. In ja, farmacevtom in zdravnikom pač bolj zaupam kot nekemu forumskemu ali FB nabijanju. Tako kot verjamem, da znajo v Samsungu sestaviti pametni telefon ali v Siemensu energetski trafo in ne pametujem po FB, da so tam eno navitje sfušali.

Pa jebem ti mater in Afriko. A povsod na jebenoj Zemlji je sonce? Kaj pa jebeni severni pol?

Ne nabijaj z glupimi primeri. Zakaj nisi dal Microsoft primer potem? A naj jim kimamo, medtem pa mas tam en pofukan exchange exploitan?

Dons bos pa rekel, da folk ne umira? Mater ti jebem, kaj pa pofukane levkemije pri otrokih? Diabetesi in razne alergije ze pri 2-3 let starosti? A ti zivis na jebeni luni, pa to kar preskocis?

In se enkrat jebem ti mater, mau poglej samo svoje starse in njihove bratje in sestre. Familije imele po 5-6 otrok in vsi preziveli in bolj zdravi kot vecina nas pri zadnjih dveh generacijah.
Jebote vitamin d3, kot da je to temelj zdravlja. Ma mars u kurac idi cepi otroka takoj ko se rodi in ga futraj zarad mene s koruzo.


Wow, mene si prepričal.

mahoni ::

Ljudje men je vseeno in mi penis dol visi, ce sem koga preprical ali ne. Pac ste tipicni verniki, ampak dvolicni.

Pravi vernik verjame in za tem strogo stoji, vi ste pa pickice in kao neverjamete v Boga, a verjamete v teorijo evolucijo, a vseeno otroka filate z xy dodatki. Pa pustite, da stece evolucija, tako kot mora. Ne ne, ste prpa razmisljati s svojo glavo.

Verjemte rajs fauciju...
https://www.timesofisrael.com/top-us-vi...
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

GupeM ::

mahoni je izjavil:

Se teb jebem mater. Deformirani so bili, ker je tud prehrana matere bila v kurcu in tako otrok ni dobival vsega kar bi moral.
Ti povem samo en primer, kako so bili nekoc otroci hranjeni: 2cl vode, 1dcl mleka, 2 piskota in skup zmesano, prekuhano in s tem so futral otroke, ko mat ni mela mleka.

To bi povzrocilo ne samo problem s kostmi, ampak se marsikaj druzga.

Danes pa dojece matere uzivajo top prehrano, vitaminske preparate, krvne teste izvajajo...ampak ne, dejmo rajs otroka futrat z jebenimi dodatki.

Pa ne me jebat, nas so v bolnici vprasali ali se je zena odlocila za dojenje ali bo sla takoj na formulo. Eto ti stroke. Ma jebite se. Cuj odlocitev????

Ti matkojebac, malo se umiri. To, da mama nima mleka je samo izgovor in to, da se mamam ne da, da jih boli, da ne vem kaj ... Zelo, zelo redko mama nima mleka. In za taksne bi vcasih poskrbela evolucija, danes pa poskrbi mlecna formula. Ampak to je se redkeje kot covid.

Tudi moja partnerka je imela na zacetku veliko tezav. Pa ni bilo mleka, pa jo je bolelo, pa je imela razpoke, pa otrok ni hotel jesti... Ni da ni. Pa je vztrajala. Nato se je zadeva en dan sama od sebe uredila. Nato je imela mleka za izvoz.

Invictus ::

GupeM je izjavil:

To, da mama nima mleka je samo izgovor in to, da se mamam ne da, da jih boli, da ne vem kaj ... Zelo, zelo redko mama nima mleka. In za taksne bi vcasih poskrbela evolucija, danes pa poskrbi mlecna formula. Ampak to je se redkeje kot covid.

Tudi moja partnerka je imela na zacetku veliko tezav. Pa ni bilo mleka, pa jo je bolelo, pa je imela razpoke, pa otrok ni hotel jesti... Ni da ni. Pa je vztrajala. Nato se je zadeva en dan sama od sebe uredila. Nato je imela mleka za izvoz.

Ne nabijaj, vsaka pač ne more. In tega ni malo.

Nima vsak doma krave simentalke, in je niti noče imeti...

To teženje z dojenjem je hujše od muslimanske vere... Umetno mleko reši zadevo, pa še dojenček bolje spi, ker se konkretno naje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mahoni ::

GupeM je izjavil:

mahoni je izjavil:

Se teb jebem mater. Deformirani so bili, ker je tud prehrana matere bila v kurcu in tako otrok ni dobival vsega kar bi moral.
Ti povem samo en primer, kako so bili nekoc otroci hranjeni: 2cl vode, 1dcl mleka, 2 piskota in skup zmesano, prekuhano in s tem so futral otroke, ko mat ni mela mleka.

To bi povzrocilo ne samo problem s kostmi, ampak se marsikaj druzga.

Danes pa dojece matere uzivajo top prehrano, vitaminske preparate, krvne teste izvajajo...ampak ne, dejmo rajs otroka futrat z jebenimi dodatki.

Pa ne me jebat, nas so v bolnici vprasali ali se je zena odlocila za dojenje ali bo sla takoj na formulo. Eto ti stroke. Ma jebite se. Cuj odlocitev????

Ti matkojebac, malo se umiri. To, da mama nima mleka je samo izgovor in to, da se mamam ne da, da jih boli, da ne vem kaj ... Zelo, zelo redko mama nima mleka. In za taksne bi vcasih poskrbela evolucija, danes pa poskrbi mlecna formula. Ampak to je se redkeje kot covid.

Tudi moja partnerka je imela na zacetku veliko tezav. Pa ni bilo mleka, pa jo je bolelo, pa je imela razpoke, pa otrok ni hotel jesti... Ni da ni. Pa je vztrajala. Nato se je zadeva en dan sama od sebe uredila. Nato je imela mleka za izvoz.

Ti pa zacni koncno brat poste in ali odgovarjat tako kot treba ali pa ne nabijat.

Razpoke je imela, ker se prej niste pri "stroki" pozanimal, da je dobro mazat bradavice na zacetku takoj po vsakem dojenju. Najbrz so vas nasopal tudi z idejo, da na zacetku mat nima mleka, temvec "like vodamleko" in da s tem dojencek ne dobi nic. Mleko se proizvaja sorazmerno koliko otrok vlece. Ce vlece na full, bo tud full mleka, ce vlece manj, bo scasoma tud mlekarna ratala sahara, potem se bo pa otrok spomnil, da rabi vec, mat pa pac ne bo imela in jo bo bolelo.

Dejte mau se pozanimat kako deluje naravna mlekarna pri mamah.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:



Pa ne me jebat, nas so v bolnici vprasali ali se je zena odlocila za dojenje ali bo sla takoj na formulo. Eto ti stroke. Ma jebite se. Cuj odlocitev????


Verjetno bluzis na pamet kakor je v tvoji domisliji. Se na formuli pise, da je materino mleko najboljse, seveda tako pove tudi vsak pediater. Dajo pa formulo, ce mama nima dosti mleka, kar pa ugotovijo s tehtanjem pred in po dojenju, ce otrok ne dobiva na tezi.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

mahoni je izjavil:

Ti pa zacni koncno brat poste in ali odgovarjat tako kot treba ali pa ne nabijat.

Razpoke je imela, ker se prej niste pri "stroki" pozanimal, da je dobro mazat bradavice na zacetku takoj po vsakem dojenju. Najbrz so vas nasopal tudi z idejo, da na zacetku mat nima mleka, temvec "like vodamleko" in da s tem dojencek ne dobi nic. Mleko se proizvaja sorazmerno koliko otrok vlece. Ce vlece na full, bo tud full mleka, ce vlece manj, bo scasoma tud mlekarna ratala sahara, potem se bo pa otrok spomnil, da rabi vec, mat pa pac ne bo imela in jo bo bolelo.

Dejte mau se pozanimat kako deluje naravna mlekarna pri mamah.

Spet kar nekaj pametuješ, pa sploh ne poznaš stanja.

Kljub mazanju je dobila razpoke. In ja, mleko na začetku ni takšno, kot kasneje. Če ne verjameš, poskusi. Jaz sem. Nihče pa ni rekel, da je to za otroka premalo. Mlečne formule naš otrok ni nikoli dobil, tako da ne kar nekaj nakladat, ker nimaš pojma. Je pa na teži ogromno pridobival. Če bi toliko pridobival z mlečno formulo, bi pediatri rekli da dobiva preveč. Če je otrok izključno dojen, pa načeloma ne more preveč dobivat.

Pri dobrih štirih mesecih ni več dobival dovolj teže od mleka, zato je takrat začel jesti tudi gosto hrano. Poleg dojenja, seveda. Vse do osmega meseca. Nato se ni več dojih in je jedel samo še gosto hrano.

In mi je jasno, kako deluje mlekarna pri ženskah. Tudi pumpanje mleka, ker jih tako tišči ni pametno. Zaradi tega se mleko začne še bolj proizvajat, zadeva še bolj tišči in lahko se razvije mastitis. Tega pa si nobena ne želi.

mahoni ::

1.) Ocitno ni mazala s pravo kremo niti pravilno
2.) Ocitno otrok ni pravilno dojil, kakor je stroka razlozila ko je otrok privekal
3.) Po stirih mesecih ni nic "cudno", da otrok zacne jest se kaj druzga
4.) Ne ni ti jasno kako deluje mlekarna pri zenskah. Pumpanje se ne izvaja, da naredis saharo v mlekarni, ampak postopoma.
5.) Mastitis je mojo tasco kostal dojke in ravno zaradi tega sva bila z zeno se bolj pazljiva, da se to ne zgodi pri njej.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

TheBlueOne ::

@mahoni, to ves, da ni nujno enak vzrok za neko situacijo? Kako pa dojis otroka narobe? Tocno katera navodila stroke imas v mislih?

mahoni ::

1.) Otrok vzame v usta samo povrsinsko dojko in tako hlasta in samo se z zrakom sopa
2.) Otrok vzame samo bradavico, zato pride do krast in posledicno RIP dojka
3.) Otroku se daje mau ta dojka, mau druga, namesto, da se sprazni do full, ker na zacetku je mleko bolj vodeno kot pa tisto mastno tapravo
4.) Nepravilni polozaji matere, ki bi posledicno oviralo otroka pri pravilnem sesanju - glej tocke 1 in 2
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

TheBlueOne ::

Lol, 1,2 vedo vsi. Ne poznam punce, ki tega ne ve ze davno preden dobi otroka.

3. Iz prakse vem, da ni nujno. Tako da ni pravilo, ce ze kje deluje boljse.

4. Ve vsaka punca, ki jo poznam.

Pediatri vedo dosti vec, kot te modrosti, kakor recimo tudi, da za vse probleme otrok ni hitrih resitev, posebej za dermatoloske tezave, ki so dokaj pogoste in zelo razlicne.

GupeM ::

mahoni je izjavil:

1.) Ocitno ni mazala s pravo kremo niti pravilno
2.) Ocitno otrok ni pravilno dojil, kakor je stroka razlozila ko je otrok privekal
3.) Po stirih mesecih ni nic "cudno", da otrok zacne jest se kaj druzga
4.) Ne ni ti jasno kako deluje mlekarna pri zenskah. Pumpanje se ne izvaja, da naredis saharo v mlekarni, ampak postopoma.
5.) Mastitis je mojo tasco kostal dojke in ravno zaradi tega sva bila z zeno se bolj pazljiva, da se to ne zgodi pri njej.

No pametnjakovič, saj veš, da smo ljudje različni, ane? Recimo, mene sonce hitro opeče, nekoga drugega pa ne. Pa mene zlepa ne zebe, nekoga drugega pa takoj. Pa meni pozimi roke ne razpokajo, moji pa. Pa hodim vedno brez rokavic, ona pa večinoma z. Tudi prag bolečine imamo drugačen. Največja razlika je pa, da nekateri mislite, da ste pametni, pa v resnici niste. Samo napadate druge, ki vam sploh nič nočejo. Tipično za Donnig-Krugerjev efekt. Misliš da veš vse, v resnici pa veš podpovprečno.

Kdo je rekel, da je karkoli čudnega, da je otrok pri štirih mesecih začel jesti gosto hrano? Spet kar nekaj bluziš.

Kdo je spet rekel, da se tko pumpanje izvaja? Ti kar nekaj haluciniraš ko bereš, al kaj? Jaz sem rekel, da nekatere to naredijo, potem imajo pa še več mleka. Ja, če pa samo dvakrat, trikrat stisneš, toliko da se pritisk malo sprosti, pa res ne bo zaradi tega nič več mleka.

belimato ::

Meni se zdi da se mu je malo odpeljalo. Jbg, ponedeljki :))

HappyPills ::

Mahoni. Kam se ti skriješ, da te ne ukradejo?

OP. Krči so lahko posledica tudi kake alergije. Pri najini so bili hudi krči na koncu smo na pediatrični pogruntali, da je problem z mlečnimi beljakovinami. Ne samo laktoza ampak prav čist mlečne. Ko se je to odvzelo iz prehrane (kako težko je najt tako hrano, vegan šmegan izdelki so vseeno polni mleka btw.) se je v roku meseca zadeva uredila. Tamala zdaj čisto normalno je mlečne izdelke.

TheBlueOne ::

Se mi zdi, da @mahoni prakticira pijan zasankovski dialog na tehnicnem forumu, kjer ima prevec ljudi poklicno deformacijo, da je treba poznati vsak detajl preden vleces zakljucke. :)

HappyPills je izjavil:


OP. Krči so lahko posledica tudi kake alergije. Pri najini so bili hudi krči na koncu smo na pediatrični pogruntali, da je problem z mlečnimi beljakovinami.


Pri nas je bilo podobno, ko smo zamenjali formulo z HA so tezave izginile v roku nekaj dni.

Zgodovina sprememb…

mahoni ::

TheBlueOne je izjavil:


Pediatri vedo dosti vec, kot te modrosti, kakor recimo tudi, da za vse probleme otrok ni hitrih resitev, posebej za dermatoloske tezave, ki so dokaj pogoste in zelo razlicne.

Zakaj so dokaj pogoste?
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

TheBlueOne ::

mahoni je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Pediatri vedo dosti vec, kot te modrosti, kakor recimo tudi, da za vse probleme otrok ni hitrih resitev, posebej za dermatoloske tezave, ki so dokaj pogoste in zelo razlicne.

Zakaj so dokaj pogoste?


Je statisticno dejstvo. Kakor je za starostnike pogosta demenca. Zakaj je tako, pa je morda malo prekompleksno vprasanje, ker za vsako razlicico imas verjetno dosti vec literature, kot smo je pripravljeni brati tisti, ki tega ne studiramo ali raziskujemo.

Upam, da nisi tip cloveka, ki isce nek preprost odgovor tipa "Ker farmacija sluzi!!!".

HappyPills ::

Težave s kožo pri dojenčkih so pogoste kot posledica preoblevanja virusa ali virusov. Ko otrok malo odraste in se mu imunski sistem okrepi pa tega ni več. Torej neka viroza se pri dojenčku na koži lahko pozna tudi še 3 mesece za tem.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zdrava prehrana in dodatki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19334422 (11152) mn
»

Kateri multivitamin uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6412486 (6495) J.McLane
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13720013 (13992) blackbfm
»

Kje prodajajo pri nas vitamin D2 oz. varnost "ebay recnij"? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26030722 (24299) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem