» »

Kje prodajajo pri nas vitamin D2 oz. varnost "ebay recnij"?

Kje prodajajo pri nas vitamin D2 oz. varnost "ebay recnij"?

IL_DIAVOLO ::

Da ne bom totally useless. Kaksne pa so posledice premalo vitamina D, simptomi?

mr_chai ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Da ne bom totally useless. Kaksne pa so posledice premalo vitamina D, simptomi?


Depresija ziher, pa še kaj.. googlaj, meni se ne da. Sorry.

The Endocrine Society Practice Guidelines state that up to 10,000 IU of vitamin D3 daily is safe for most adults..hmmm

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

poweroff ::

Torej, nisem bral vsega, ampak D3 se splača jemati skupaj s K2. Zaradi uvavnavanja kalcija v kosteh. Po možnosti v kapljicah. Sonce ni dovolj, razen, če živiš ob ekvatorju.

Zraven je smiselno jemati še vitamin C, cink in selen (pomagata pri prehladnih rinovirusih) ter magnezij (ki ima tudi vlogo pri temu, da gre kalcij v kosti). MgCl2 je mogoče absorbirati tudi preko kože, kot transport se lahko uporablja tudi dimetil sulfoksid.
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

https://www.howardisms.com/evidence-bas...

Precej zdravega razuma v tem clanku, ki potrjuje moje stališče da vecina ne rabi prehranskih dopolnil, ce se ne prehranjuje s paštetami in hrenovkami.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Glugy ::

kupš navadne šumeče tablete z D3 v Hoferju/Lidlu/Sparu/Mercatorju. Vedno so pocen. Neke fancy zadeve niso bistveno boljše so pa bistveno dražje.

poweroff ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.howardisms.com/evidence-bas...

Precej zdravega razuma v tem clanku, ki potrjuje moje stališče da vecina ne rabi prehranskih dopolnil, ce se ne prehranjuje s paštetami in hrenovkami.

Zakaj ga pa potem rakavim bolnikom predpisujejo v visokih dozah?
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

Ker verjetno ne smejo/morejo bit na soncu zaradi kemoterapij ali pač imajo uničene celice, ki bi to absorbirale na naraven nacin.

To je seveda druga zgodba. Govorim o zdravih ljudeh.

poweroff ::

Raziskave kažejo, da imamo zdravi ljudje v Evropi pomanjkanje vitamina D.
sudo poweroff

6151 ::

Prav tako raziskave kažejo, da imaš blažji potek koronce ob primerni vrednosti vitamina D v krvi. Teh 20€ čez zimo je drobiž.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

starfotr ::

V bistvu 10 eur za pol leta. Oleovit na recept ...

Blazz ::

bajsibajsi je izjavil:

Torej, kje pri nas prodajajo vitamin D2? Ne, v fizicni lekarni se nisem vprasal.

Zdravila in prehranske dodatke nerad kupujem preko ebaya. So pa relativno ugodne cene. Je https://www.ebay.co.uk/itm/Vitamin-D2-1... legit? Oxford vitality site deluje ok.


legit, jaz imam cel kup stvari od oxford vitality, kupil na njihovi strani in tudi na ebayu že večkrat. Pa rabiš vitamin D3 ne D2.

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.howardisms.com/evidence-bas...

Precej zdravega razuma v tem clanku, ki potrjuje moje stališče da vecina ne rabi prehranskih dopolnil, ce se ne prehranjuje s paštetami in hrenovkami.


Vitamina D3 ni v prehrani

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

jocoj ::

Seveda je v hrani, samo za veliko večino ljudi ne v zadostnih količinah.

Blazz ::

jocoj je izjavil:

Seveda je v hrani, samo za veliko večino ljudi ne v zadostnih količinah.


ja v super micro količinah. Fizično je nemogoče že pojesti toliko hrane, da bi prišel do dnevne potrebne doze

jocoj ::

Je mogoče, če zelo pogosto ješ določene ribe

Blazz ::

d4vid je izjavil:

Pol ure na sonce pa ni opcija?


pol ure na soncu je opcija samo poleti, čez zimo bi moral biti več ur in imeti odkrit večji del telesa, ne samo obraz in dlani

jocoj je izjavil:

Je mogoče, če zelo pogosto ješ določene ribe


ne vem , un dohtar zanč na TV je lepo dal primerjavo. 3KG lososa na dan, al pa 50 jajc. Good luck with that :)

če komu ni do tablet, kapljic, kapsul je tole tudi rešitev:

https://www.moja-lekarna.com/jamieson-d...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

IL_DIAVOLO ::

Imas cez celo leto toliko viska, da se cez celotno zimo sprosca iz mascobnih zalog. Z jajci in ribami se samo podaljšujes sproščanje.

Nase telo je pametnejše, kot si predstavljate.

Nekaterim dohtarjem pa bi treba vzet licenco za sirjenje lazi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Samael ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imas cez celo leto toliko viska, da se cez celotno zimo sprosca iz mascobnih zalog.

Ne se ne. D vitamin se sicer lahko akumulira v telesu ampak zgolj en krajši čas. Celotna zima ni krajši čas. Sploh pa ne vem zakaj si se tako zapičil v to, ko si dal neko pavšalno nepremišljeno izjavo in motil že povsem na začetku, ti je bilo lepo, jasno, potrpežljivo razloženo da ni tako, ti pa še vedno toneš in toneš.

Razumem, da človek ne more vedeti vsega in s tem ni nič narobe, vendar prosim ne trmoglavi zgolj za voljo trmoglavljenja, pa tudi kakšen obskuren blogger z recimo temu alternativno tezo, ki ga najdeš med tono strokovnih člankov, ki ne potrjujejo tvojega laičnega mnenja, ne spremeni ničesar.
Prosim ne igraj strokovnjaka, kjer ti niso jasne niti same osnove.
Samael != Samuel

m0LN4r ::

Blazz je izjavil:

jocoj je izjavil:

Seveda je v hrani, samo za veliko večino ljudi ne v zadostnih količinah.


ja v super micro količinah. Fizično je nemogoče že pojesti toliko hrane, da bi prišel do dnevne potrebne doze
In na kak nacin so potem ljudje skozi tisocletja preziveli brez potrebnih doz in prehranskih dopolnil?
A ce bom jedel za vsak jebeni vitamin tableto, ker ne dosegam nekih potreb, bom zivel manj dolgo kot moj dedek? Kurac.
Kaj se je pred leti jedlo in ne jedlo, pa ta generacija iz 30ih se kr brse. Pa da mi ne bo kdo rekel, da bo od teh tablet pa on cudezno se pri 80ih zivahen kot rozica in skakal na okoli my ass.
Se bolj odvisen bos postal od tablet, ker se ti bo telo razvadilo z umetnim izvorom in prevelikimi kolicinami.

Kdor isce razlog za depresijo v pomanjkanju nekega vitamina, se naj najprej vprasa kaj je resnicen vzrok za depresijo.

Das Wichtigste in Kürze:
Erst den Arzt fragen

Vitamin D trägt zur Knochenstabilität und zum Zahnerhalt bei.
80-90 % des Vitamin D Bedarfs wird vom Köper mit Hilfe von UV-B-Strahlung selber gebildet und nur 10-20 % durch die Nahrung aufgenommen.
Nur in Ausnahmefällen (z.B. bei Bettlägerigkeit oder Vollverschleierung im Freien) ist eine zusätzliche Nahrungsergänzung in Absprache mit dem Arzt sinnvoll.
Vitamin D schützt nicht vor dem Corona-Virus.
Vorsicht, wenn Sie Medikamente wie Herzglykoside nehmen.
Bei regelmäßiger Einnahme nicht mehr als 20 µg/Tag nehmen. Eine Überdosierung kann zu ernsthaften Gesundheitsproblemen wie Übelkeit, Kopfschmerzen, reduzierten Muskeltonus bis hin zur Niereninsuffizienz führen.

Zdaj pa se malo nizje preberi: Was steckt hinter der Werbung zu Vitamin D-Produkten?

Es stimmt zwar, dass ein Großteil der Deutschen nicht den optimalen Vitamin D-Blutspiegel, der mittels des Markers "25-Hydroxyvitamin D" gemessen wird, von 50 nmol/l erreicht.
...
Doch von einem klinischen Vitamin D-Mangel, der auch gesundheitlichen Auswirkungen hat, sind die meisten weit entfernt.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Magic1 ::

Kako smo preživeli do sedaj? Brez problema, folk je živel mnogo krajše življenje, otroke se je delal že pri petnajstih, razne posledice, ki te ne pokončajo,...
S tem da so ljudje včasih preživeli mnogo več časa zunaj, kot danes.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

Samael je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Imas cez celo leto toliko viska, da se cez celotno zimo sprosca iz mascobnih zalog.

Ne se ne. D vitamin se sicer lahko akumulira v telesu ampak zgolj en krajši čas. Celotna zima ni krajši čas. Sploh pa ne vem zakaj si se tako zapičil v to, ko si dal neko pavšalno nepremišljeno izjavo in motil že povsem na začetku, ti je bilo lepo, jasno, potrpežljivo razloženo da ni tako, ti pa še vedno toneš in toneš.

Razumem, da človek ne more vedeti vsega in s tem ni nič narobe, vendar prosim ne trmoglavi zgolj za voljo trmoglavljenja, pa tudi kakšen obskuren blogger z recimo temu alternativno tezo, ki ga najdeš med tono strokovnih člankov, ki ne potrjujejo tvojega laičnega mnenja, ne spremeni ničesar.
Prosim ne igraj strokovnjaka, kjer ti niso jasne niti same osnove.


Osnove so jasne. Zdrav človek ne rabi prehranskih dopolnil, posebej ce se pocuti dobro.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Magic1 ::

Ali jodirane soli tudi ne uporabljaš?
Magic

Badwolff ::

Potrebe po vitaminu D niso povsem pojasnjene.
Pretežno je jasna njegova vloga pri metabolizmu kosti in potreba pri preprečevanju/zdravljenju osteoporoze.
Vse ostalo je precej v zraku.
Je pa poceni in v predpisanih dozah je komplikacij izjemno malo.
Zaradi možnosti, da vpliva na potek respiratornih infektov in covida, se ga pomojem splača mal jest, vsaj pozimi.

https://www.medscape.com/viewarticle/73...
https://www.medscape.com/viewarticle/93...

Kot pri vseh novostih lahko povzameš, da v bistvu ne vemo... se pa raziskuje, zadnje čase kar veliko

Invictus ::

Magic1 je izjavil:

Ali jodirane soli tudi ne uporabljaš?

Saj je vsaka sol, ki jo kupiš, jodirana...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Invictus je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Ali jodirane soli tudi ne uporabljaš?

Saj je vsaka sol, ki jo kupiš, jodirana...

On noče dodatkov, tako da verjetno poišče sol brez dodatka joda.
Magic

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Ali jodirane soli tudi ne uporabljaš?


Kupim taksno, ki se ne sprime na zlico, ko hočem posolit solato. Za nasolit meseka pa uporablja grobo. Torej, gledam na strukturo, ne na to, kaj je v njej.

Sol je sol, s katero ne smes pretiravati. Prvič ker jed ni okusna in drugic ni zdravo.

m0LN4r ::

A ste:
- nad 65?
- nepokretni?
- in z alergijo na sonce?

Zanimivo, da imajo o Vitaminu D najvec za povedati razne marketing "medical" spletne strani. Vas paranoike si predstavljam, da imate doma polno omaro 1001 tablet, saj kako pa bos drugace zadostil vsem potrebam, vsak dan.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

A ste:
- nad 65?
- nepokretni?
- in z alergijo na sonce?


Jaz sem imel pomankanje vitamina D in precej neprijetne posledice. Tudi zato, ker je debil od zdravnika imel butast pogled, kot ti. Na sreco sem ga zamenjal. Da pomankanje ni mozno, trdi zgolj budala.

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A ste:
- nad 65?
- nepokretni?
- in z alergijo na sonce?


Jaz sem imel pomankanje vitamina D in precej neprijetne posledice. Tudi zato, ker je debil od zdravnika imel butast pogled, kot ti. Na sreco sem ga zamenjal. Da pomankanje ni mozno, trdi zgolj budala.
Ja in zakaj ga nisi imel? Nacin zivljenja ali pa ker imas predispozicijo za slabo sintezo?
A bos s tableto spremenil nezdrav nacin zivljenja, prehranjevanja?

Pa lahko bi tudi povedal kaksne so te tvoje neprijetne posledice, ce niso skrivnost.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Samael ::

m0LN4r je izjavil:

In na kak nacin so potem ljudje skozi tisocletja preziveli brez potrebnih doz in prehranskih dopolnil?
A ce bom jedel za vsak jebeni vitamin tableto, ker ne dosegam nekih potreb, bom zivel manj dolgo kot moj dedek? Kurac.
Kaj se je pred leti jedlo in ne jedlo, pa ta generacija iz 30ih se kr brse. Pa da mi ne bo kdo rekel, da bo od teh tablet pa on cudezno se pri 80ih zivahen kot rozica in skakal na okoli my ass.
Se bolj odvisen bos postal od tablet, ker se ti bo telo razvadilo z umetnim izvorom in prevelikimi kolicinami.

To kar pišeš je odraz tvojega nerazumevanja napisanega. Tabletke D vitamina niso čudežno zdravilo, s katerim se moraš filati, da boš premagal vse tegnobe in težave tega sveta in živel 110 let. Takšno samosvoje prevajanje teksta je odraz funkcionalne nepismenosti.
Ljudje skozi tisočletja so živeli bistveno krajši čas, kot je povprečna življenjska doba človeka danes. Seveda ne zgolj zavoljo manjka ustrezne zdravstvene oskrbe, zdrave hrane, osebne higiene, itd, ampak le kot odgovor na tvoje prvo vprašanje.
Deprivacija D vitamina v hladnejšem letnem obdobju ni nekaj, kar smo odkrili danes s korono. Tudi ni nekaj, zaradi česar boš kar umrl. Če si ti to razumel tako oz. tako predstavljaš pisanje zgoraj zaradi splošno odklonilnega odnosa, je zabloda na tvoji strani. Lahko pa s povišanjem njegove količine v telesu v obdobju, ko ga ne moremo dobiti v zadostnih količinah po naravni poti, zmanjšamo dovzetnost za težji potek nekaterih sezonski bolezni, okrepimo aktivnost celic imunskega sistema, itd.
Razumem, da si krepak dedec v najboljših letih, vendar ni zato nobene potrebe po aroganci in splošnih sodbah zato, ker predvidevaš, da tebi pa kakšna okužba tu ali tam že ne bo prišla do živega. To, kaj jemlješ in kaj ne jemlješ v obdobju, ko človeškemu telesu nekaj manjka po naravni poti, je pač tvoja odločitev, ni pa nobene potrebe po tem, da igraš kavč strokovnjaka, ki želi svoje teze na osnovi nerazumevanja posplošiti na celotno populacijo.
Samael != Samuel

starfotr ::

Tisti, ki zagovarjate način življenja naših prednikov, si zamislite tudi, da oni niso imeli nič drugega, kot lokalno in svežo hrano. Seveda so se kasneje naučili tudi konzervirat živila.

Danes imamo hrano z vsega sveta, veliko jo je industrijsko predelane, večino časa smo noter in se ne gibamo.

Vse to je konkretna razlika med nami in predniki.

Nejodirano sol pa lahko kupite v vsaki trgovini. In ima celo dodatke v obliki mikroplastike, ki jih nikoli prej v zgodovini ni bilo v naši prehranski verigi.

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A ste:
- nad 65?
- nepokretni?
- in z alergijo na sonce?


Jaz sem imel pomankanje vitamina D in precej neprijetne posledice. Tudi zato, ker je debil od zdravnika imel butast pogled, kot ti. Na sreco sem ga zamenjal. Da pomankanje ni mozno, trdi zgolj budala.
Ja in zakaj ga nisi imel? Nacin zivljenja ali pa ker imas predispozicijo za slabo sintezo?
A bos s tableto spremenil nezdrav nacin zivljenja, prehranjevanja?

Pa lahko bi tudi povedal kaksne so te tvoje neprijetne posledice, ce niso skrivnost.


Zakaj je popolnoma nepomembno. Rezultati raziskav so jasni. Velik del populacije trpi za pomankanjem. Problem ste ljudje, ki trdite, da pomankanje ne obstaja in je dovolj, da dlan postavis na sonce za 15 min.

m0LN4r ::

Ja in vecina ljudi se zacne pri 30ih filati z tabletami brez obiska zdravnika, ker je to prebral nekje na internetu. Za to sem pa vprasal, kdo je tukaj v rizicni skupini, 65, nepokreten in ne uziva mascobe, jajca, ribe, ne hodi po vec mescev zapored na sonce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Samael ::

m0LN4r je izjavil:

Vas paranoike si predstavljam, da imate doma polno omaro 1001 tablet, saj kako pa bos drugace zadostil vsem potrebam, vsak dan.

Itak da se. Ampak tvoja predstava je pač zabloda, omejenost in splošno pomanjkanje razumevanja napisanega na tvoji strani.
Mi ti sicer lahko pomagamo tako, da si vzamemo čas in ti lepo, počasi, potrpežljivo skušamo razložiti, raztolmačiti zadeve, ki jih očitno ne razumeš oz. si jih prevajaš po svoje, v končni fazi je pa na tebi, koliko si boš dovolil razumeti in koliko boš še naprej trmoglavil zavoljo trmoglavljenja.
Samael != Samuel

krho ::

A Oleovit se da zdej pri nas dobit?. Nazadnje sem moral za mulca v lekarno v Beljaka skočit, k tisto sranje od plive je grozno.. Pa je bil brez recepta.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Magic1 ::

Včasih se je dajalo ribje olje otrokom. Jodirana sol je tudi že več kot pol stoletja v uporabi. Niso to neke nove modne muhe.

krho je izjavil:

A Oleovit se da zdej pri nas dobit?. Nazadnje sem moral za mulca v lekarno v Beljaka skočit, k tisto sranje od plive je grozno.. Pa je bil brez recepta.

Rabiš navaden ali bel recept od zdravnika.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

m0LN4r ::

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A ste:
- nad 65?
- nepokretni?
- in z alergijo na sonce?


Jaz sem imel pomankanje vitamina D in precej neprijetne posledice. Tudi zato, ker je debil od zdravnika imel butast pogled, kot ti. Na sreco sem ga zamenjal. Da pomankanje ni mozno, trdi zgolj budala.
Ja in zakaj ga nisi imel? Nacin zivljenja ali pa ker imas predispozicijo za slabo sintezo?
A bos s tableto spremenil nezdrav nacin zivljenja, prehranjevanja?

Pa lahko bi tudi povedal kaksne so te tvoje neprijetne posledice, ce niso skrivnost.


Zakaj je popolnoma nepomembno. Rezultati raziskav so jasni. Velik del populacije trpi za pomankanjem. Problem ste ljudje, ki trdite, da pomankanje ne obstaja in je dovolj, da dlan postavis na sonce za 15 min.
Za pomanjkanje obstaja razlog in ni vseeno kaj je ta razlog, ce ti takoj vidis resitev izkljucno v tabletah, namesto da bi mogoce pogledal kaj delas narobe v vsakdanjem zivljenju.
Kot sem rekel, ce nimas predispozicije za slabo sintezo, je vzrok pac drugje. Tablete so resitev v skrajnem primeru.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

Ja in vecina ljudi se zacne pri 30ih filati z tabletami brez obiska zdravnika, ker je to prebral nekje na internetu. Za to sem pa vprasal, kdo je tukaj v rizicni skupini, 65, nepokreten in ne uziva mascobe, jajca, ribe, ne hodi po vec mescev zapored na sonce.


Ce je zdravnik tako neinformiran, kot si ti. je obisk celo skodljiv. Imas teste, ki hitro razjasnijo stanje. Ker so testi dragi in se spara, pa naj stane kolikorkoli, se seveda uporabljajo preredko.

Magic1 ::

Seveda imaš razloge. Pozimi nimaš dosti sonca pa še takrat ko je, si verjetno v službi.
Magic

tikitoki ::

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

tikitoki je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

A ste:
- nad 65?
- nepokretni?
- in z alergijo na sonce?


Jaz sem imel pomankanje vitamina D in precej neprijetne posledice. Tudi zato, ker je debil od zdravnika imel butast pogled, kot ti. Na sreco sem ga zamenjal. Da pomankanje ni mozno, trdi zgolj budala.
Ja in zakaj ga nisi imel? Nacin zivljenja ali pa ker imas predispozicijo za slabo sintezo?
A bos s tableto spremenil nezdrav nacin zivljenja, prehranjevanja?

Pa lahko bi tudi povedal kaksne so te tvoje neprijetne posledice, ce niso skrivnost.


Zakaj je popolnoma nepomembno. Rezultati raziskav so jasni. Velik del populacije trpi za pomankanjem. Problem ste ljudje, ki trdite, da pomankanje ne obstaja in je dovolj, da dlan postavis na sonce za 15 min.
Za pomanjkanje obstaja razlog in ni vseeno kaj je ta razlog, ce ti takoj vidis resitev izkljucno v tabletah, namesto da bi mogoce pogledal kaj delas narobe v vsakdanjem zivljenju.
Kot sem rekel, ce nimas predispozicije za slabo sintezo, je vzrok pac drugje. Tablete so resitev v skrajnem primeru.


V primeru pomankanja, spremembe ne dajejo dovolj hitrih rezultatov. Se posebaj ne pozimi.

IL_DIAVOLO ::

Baje so vse zaloge vitamina D posle. Korona MVP.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Samael ::

m0LN4r je izjavil:

Za pomanjkanje obstaja razlog in ni vseeno kaj je ta razlog


Ah, te tvoje cvetke. Še en, ki misli, da pridobi D vitamin iz svežega sadja in nekoliko gibanja na prostem? :) Ja, od marca do oktobra.
Samael != Samuel

IL_DIAVOLO ::

Zdaj sem ze nekaj zim bil na intenzivni negi. Zdaj vem zakaj.

Tnx guys. Sem naročil 20 stekleničk.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

m0LN4r ::

Vi pa mate tak malo speha in rezerv da vas do naslednjega marca pobere.
A pozimi nic ne hodite ven? Sej pa nimamo -30 kot v rusiji. Lenobe. Prave zime sploh ni vec.
Jaz sem danes ze cetrti dan zapored vsaj eno uro na soncu v kratkih hlacah in trenirki pol ure teka in pol ure na napravah. Jajca, ribe, mascobe so pa itak na dnevnem meniju.

Sicer pa tudi v sluzbi ni problem, razen ce se nevede izogibas vsakemu stiku s soncem. Izogibas oknu, med malico ne gres ven na zrak.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zdaj sem ze nekaj zim bil na intenzivni negi. Zdaj vem zakaj.

Tnx guys. Sem naročil 20 stekleničk.
Jah jaz pa sem od oktobra do marca depresiven in mi zobje padajo ven, pomladi pa zrastejo nazaj, ko posije sonce.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Urbano#Desno ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Baje so vse zaloge vitamina D posle. Korona MVP.


Hiter pogled na par spletni strani pokaže da ljudje še niso pokupili celotne zaloge tega čudežnega vitaminčka. :)) Verjetno ne bo neke posebne škode od uživanja teh sintetičnih sranj koristi pa za veliko večino ljudi tudi ne. Menda je Krka začela to delati in so naši dohtarji čudežno to ravno sedaj odkrili.:D Zna pasti kakšno strokovno izobraževanje na kakšnem eksotičnem kotičku zemlje kot se corona norija konča. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Badwolff ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zdaj sem ze nekaj zim bil na intenzivni negi. Zdaj vem zakaj.

Tnx guys. Sem naročil 20 stekleničk.


Pol zastopiš JJ, ki ne more nehat tweetat neumnosti.
Stari, nben te ne sili jest prehranskih dodatkov, zakaj donkihotiraš tle?

Magic1 ::

m0LN4r je izjavil:

Vi pa mate tak malo speha in rezerv da vas do naslednjega marca pobere.
A pozimi nic ne hodite ven? Sej pa nimamo -30 kot v rusiji. Lenobe. Prave zime sploh ni vec.
Jaz sem danes ze cetrti dan zapored vsaj eno uro na soncu v kratkih hlacah in trenirki pol ure teka in pol ure na napravah. Jajca, ribe, mascobe so pa itak na dnevnem meniju.

Sicer pa tudi v sluzbi ni problem, razen ce se nevede izogibas vsakemu stiku s soncem. Izogibas oknu, med malico ne gres ven na zrak.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zdaj sem ze nekaj zim bil na intenzivni negi. Zdaj vem zakaj.

Tnx guys. Sem naročil 20 stekleničk.
Jah jaz pa sem od oktobra do marca depresiven in mi zobje padajo ven, pomladi pa zrastejo nazaj, ko posije sonce.

Pa kdo tebe kaj sili? Večina ljudi hodi v službo in nima časa pohajkovat po soncu cele dneve. Podobno je tudi s hrano, sploh če se ne trudiš (večina se ne). Kaj je pol bolj smotrno, da jemljejo teh par osnovnih dodatkov, ali da probajo srečo genetike?
Magic

m0LN4r ::

Cez par let pa tezave z ledvicami...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Magic1 ::

A to je tvoja študija pokazala, da jemanje priporočene doze D3 uničuje ledvice?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

Mogoce pa je JJ samo zafrustriran nad neumnostjo. Sarkazem in cinizem veckrat pozitivno vpliva na ljudi, ki ne znajo razmisljat trezno in logicno.

Tudi jaz sem, ko berem koliko prehranskih dopolnil nekateri jemljejo. Kot da bi bili tezki bolniki.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Magic1 ::

Seveda pretiravajo nekateri. Namesto da bi se pogovarjali, kateri dodatki so smotrni za večino ljudi, smo prešli na za/proti vsem dodatkom.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri multivitamin uporabljate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411297 (5306) J.McLane
»

Prehranski dodatki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13718108 (12087) blackbfm
»

Podpora imunskemu sistemu

Oddelek: Loža
302206 (1532) vostok_1
»

Prehranska dopolnila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11925823 (22227) kakob

Več podobnih tem