» »

Družinski karavan srednji višji razred

Družinski karavan srednji višji razred

«
1
2 3
...
5

BedBrejn ::

vem, da gre za že popolnoma zlajnano temo, a vseeno bi se rad pozanimal o morebitnih izkušnjah forumašev z dvema konkretnima avtomobiloma.

Po 16 letih bo počasi potrebno zamenjati družinski karavan. Saj ne, da je s tem kaj bistveno narobe, a vseeno bi bila modernizacija dobrodošla (ne pa nujna :) )

Ker najbolj od vsega cenim večje medosne razdalje, velike prtljažnike in kakovost materialov in obdelave, se odločam med serijo 5, generacija G31 in MB E generacija W213. Od nujnih pritiklin samo ogrevanje sedežev, pametni tempomat in pametni radio. Vem, da ima tipični predstavnik teh modelov še dosti več opreme.

Kupujem letnik 2018, pod 100kk, ciljna doba lastništva 10 let, delam 20-25 kkm letno. prakrat tedensko 20 km do LJ (AC), vsaj 2 x mesečno vikend obala / gorenjska. Ostalo lokalna prekladanja (vrtec, trgovina,...).

Vprašanje 1 je izbira motorja za tak režim vožnje oz. ali so osnovni bencinarji pri omenjenih modelih kaj vredni ali bo ok tudi osnovni dizel? V vsakem primeru se mi bo kolcalo po trenutnem šestvaljniku :(

Vprašanje 2 je splošna (ne)zanesljivost omenjenih modelov oz. kaj me bo dražje prišlo, ko zadeve ne bodo več delovale, kot bi morale. In pri katerem se težave pričakuje prej. Oboje bi se sicer kupilo iz uvoza, direkt iz BMW premium selection oz. junge Sterne.

Bonus vprašanje: je poleg omenjenih dveh še kaj zanimivega, glede na želje?

matobeli ::

Mazda 6 poglej, 2018 je bil facelift, ampak za tvoj budget dobiš verjetno že novo z max opremo. Nasploh se Mazda želi stiščat v višji segment in kar dobro konkurira "starim igralcem" za, trenutno, občutno nižjo ceno.

Mavrik ::

Predvsem pa so Mazde v vrhu po zanesljivosti, kar se za Mercedeze in BMWje ne da glih reči. Cene popravil tehle premium znamk so pa kar zabavne :)
The truth is rarely pure and never simple.

chrush ::

Oba sta dobra avta, ampak oba imata drage servise. Odločitev med njima je bolj subjektivna, glede na to, kaj se ti bolj dopade. Še vedno pa lahko naletiš na mino in imaš težave tako z enim, kot drugim. Če bi izbiral jaz, bi raje vzel Mečko, čeprav mi je BMW lepši. Sam imam trenutno AR159 in MB CLA in ti lahko povem, da ko peljem na servis Mečko je proti alfi cena na pooblaščenem servisu n krat večja. n=5.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

user-pass ::

Sicer imas zelo podobne zahteve kot jaz in ne vem zakaj bi se moral omejiti na, prvic, osnovni dizel in drugic, na 4V?

Machete ::

G31 je zastarel avto. Počakaj na novo serijo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Taip4n ::

Mazda 6 je kul. Če gledaš diesel glej novejše motorje torej 2018 in gor. Bo pa cenovno/prostorsko primerljiv BMW skoraj prazen napram Mazdi 6. Če gledaš novo dobiš za 36k svašta od opreme. Pri BMW dobiš žalost.
Je pa 2018 prvi facelift, potem mislim da je bil še 2020. 2018 ima še spredaj navadne žmigavce medtem ko ima nova LED.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

WizzardOfOZ ::

Jaz tukaj nebi dost razmišljal. Japonca bi vzel. Nemca nikoli. Niso nemški avtomobili več tisto, kar so bili nekoč. Ne zna Mujo narest nemškega avta. Dokler so jih delal nemci, je bil to pojem kvalitete, sedaj ko jih delajo mujoti, so pa bolj ko ne poden od avtov.

Mazda 6 ali Subaru outback. Oba sta narejena na japonskem (tam jih mujoti še ne delajo), oba sta konkretna avtomobila, oba sta zanesljiva, oba sta varna in imata vso opremo, ki jo potrebuješ.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Mercedes E je zanimiv, to bi bil moj favorit.

Imajo pa tile avstrijci zanimive ponudbe:

https://www.onlinecars.at/

Miha 333 ::

Preveri še Volvo V70 in V90.

m0LN4r ::

Hehe wizard pa v vsako temo o avtis napise isto xD hehe

Se bolj hecno pa je, ko mi nemski prodajalec pri mazdi rece, da ne jamraj glede malenkosti, ni to nemski avto. Prodajalec korejskega pa, da za to ceno naj ne pricakujem bmwja.
Pa en en kup drugih lastnikov, ki so saltali iz M3 ipd. na azijsce v Whatsapp in FB grupi vedno isto recejo, da ce ti ni kaj vsec si kup nemca, ko mal pojamras.

Zanimivo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

Meni je Mazda 6 že nekaj let res lep avto, sploh za res ugodno ceno. Pa sedan mi je lepši od karavana.
Ampak izdelava je flimsy, notri je malo prostora... Na koncu vedno izpade.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

BMW 318d Touring Sport - sef ga ne more prehvalit, kupil novega prevozil celo evropo, vse gore, morja od baltika do gibraltarja in ga goni kolko pac gre, tudi kot sluzbeno vozilo.

Je pa veliko slabega slisat o tem na balkanu, ki potem te zgonjene kupujejo.

Je pa 320d tukaj v okolici Münchna do Deggendorfa prakticno vsak drugi karavan.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

Mene BMW odbija, ker ga vozi precej čuden folk. Mislim v Sloveniji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

kiFni ::

zmaugy je izjavil:

Mene BMW odbija, ker ga vozi precej čuden folk. Mislim v Sloveniji.

Na petrolu celovška jih je polno sploh v nedeljo popoldan... vsi v oprijetih trenirkah :))

Beernarrd ::

BMWjem žmigavci ne delajo.
Talisman karavan?

Taip4n ::

kiFni je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mene BMW odbija, ker ga vozi precej čuden folk. Mislim v Sloveniji.

Na petrolu celovška jih je polno sploh v nedeljo popoldan... vsi v oprijetih trenirkah :))

Vedno, ko grem zvečer na pumpo se sprašujem WTF je tok folka tam. Opažam enako kot ti :)

Valvoline ::

Ce ti znacka ni prioriteta hyundai i40 sw je top.

kiFni ::

Valvoline je izjavil:

Ce ti znacka ni prioriteta hyundai i40 sw je top.

Kako je reku Han v Tokyo drift.... ne pustim, da sem boš vozil v Hyundai
avto na h je Honda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kiFni ()

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

Mene BMW odbija, ker ga vozi precej čuden folk. Mislim v Sloveniji.
V Sloveniji je tricetr bemflov rabljenih in uvozenih. To je zaradi tega. Gastarbajter import.

kiFni je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Mene BMW odbija, ker ga vozi precej čuden folk. Mislim v Sloveniji.

Na petrolu celovška jih je polno sploh v nedeljo popoldan... vsi v oprijetih trenirkah :))
No ja tle pa podjetniki v Anzugih, turki polni dnara, hude picke, ampak okej. Vsaka dezela ma drugacne navade.



Pa sem mislil, da od mojga hyundaia ne obstaja hujse oblike notranjosti. Sem se zelo motil.

Kavni aparat z volanom :))
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

 NordEU

NordEU


 Balkan

Balkan



Zdaj mi je vse jasno zakaj ne marate bmwjev.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kingsix ::

Ravno kupoval točno to do 35k EUR.
Izbiral sem med:
MB E, Audi A6, VW Passat, Mazda 6, BMW 5, Talisman...
Z vsakim preživel kak dan-dva pred nakupom.
Na koncu vzel Passata z dokaj vso možno opremo. Najbolj praktičen, najbolj prostoren od vseh.

Prednost MB, BMW in Audi bi bil v6 motor... Ampak bo 190km kar dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

m0LN4r ::

Pa da ne bomo samo moske gledali (poslusali)

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

Delo krepa človeka

zmaugy ::

Jaz sem hotel lani kupit Lexusa ampak tisti trackpadi za krmiljenje infotainmenta so deal breakerji.
Ti zadnji Lexusi so pa itak vse bolj Toyote s fancy ohišjem. Še dizajn znotraj je skoraj isti. Za 2x več denarja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hojnikb ::

Mavrik je izjavil:

Predvsem pa so Mazde v vrhu po zanesljivosti, kar se za Mercedeze in BMWje ne da glih reči. Cene popravil tehle premium znamk so pa kar zabavne :)

cene popravil niso problem, ce mas koker tolk kompentetnega 3rd party mehanika. Cisto primerljivo z drugimi znamkami podbnih rangov. Ni treba pr 5 let stari skatli takoj letet v salon na servis.

je pa precejsna prednost premium znamk predvsem to, ker po prvih 3 letih zgubijo ogromno na vrednosti, tako da za budget nove dacie dobis precej soliden avto, ki je vsaj za vozit in pogledat (sploh notr) precej bols kot zadeve nizje po lestivci. Seveda ce kupujes rabljeno, novi so seveda za nase razmere precej slab value for money.

Ti zadnji Lexusi so pa itak vse bolj Toyote s fancy ohišjem. Še dizajn znotraj je skoraj isti. Za 2x več denarja.

Lexus je ze od day one posh toyota. Nic vec nic manj
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

amacar ::

kingsix je izjavil:

Ravno kupoval točno to do 35k EUR.
Izbiral sem med:
MB E, Audi A6, VW Passat, Mazda 6, BMW 5, Talisman...
Z vsakim preživel kak dan-dva pred nakupom.
Na koncu vzel Passata z dokaj vso možno opremo. Najbolj praktičen, najbolj prostoren od vseh.

Prednost MB, BMW in Audi bi bil v6 motor... Ampak bo 190km kar dovolj.

Za 36k sem js vzel arteona (coupe), ki sedaj obstaja tudi v karavan različici => da nimaš ravno najbolj pogostega avta na trgu :)

hojnikb ::

pogost avto je kvecjemu prednost >:D
#brezpodpisa

kingsix ::

Sem gledal Arteon.. Nov z vso opremo katero imam v Passat bi bil 61k. Preveč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

ivi ::

Mogoče daj v opcijo tudi Ford Mondeo. Ogromno prostora, udoben in prava avtocestna križarka. Notranjost tudi ni plastik fantastik. V živo notranjost zgleda lepše, kot na slikah.

amacar ::

hojnikb je izjavil:

pogost avto je kvecjemu prednost >:D

Ja, kakor za koga.

kingsix je izjavil:

Sem gledal Arteon.. Nov z vso opremo katero imam v Passat bi bil 61k. Preveč...

Bullshit :) Ravno obratno je, ko začneš na passata tišati opremo prideš hitro do iste cene, saj je dodatna oprema pri passatu večinoma dražja in že v osnovi je ima manj. Been there, done that. (je pa tudi odvisno kdaj kupuješ, če je ravno nov model vs star model itd, lahko hitro cena zaniha za par kEUR, definitivno pa ne za 20k)

Avtor pa naj v tem rangu pogleda še kak Volvo V90.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

kingsix ::

Passata sem lahko kupil 2 leti starega.. Arteon a bi moral novega,ker karavana prej ni bilo. Tu je bistvena razlika.

Drugače pa +1 tudi za Mondeo.

zmaugy ::

Lexus je ze od day one posh toyota. Nic vec nic manj


Ja, ampak zdaj se to zelo vidi. Camry ali pa novi ES sta si znotraj boleče podobna.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

matobeli ::

zmaugy je izjavil:

Meni je Mazda 6 že nekaj let res lep avto, sploh za res ugodno ceno. Pa sedan mi je lepši od karavana.
Ampak izdelava je flimsy, notri je malo prostora... Na koncu vedno izpade.


Tole z izdelavo je (bilo) res, japanski avti nikol niso mel lepše notranjosti od evropskih.
Ampak točno v primeru Mazde to ni več res, za 2022 se šušlja da bo nova 6ka pravi višji razred, in praktično v vsaki generaciji (oziroma že samo v faceliftu) ki jo dajejo trenutno ven je zelo velik poudarek na tej tranziciji. Plastika? Nak, napa usnje in pravi les sta nadomestila fejk "alu dele" v višjih opremah.

Glede prostora pa ne vem kako da imaš težavo, sicer nisem vozil zadnje generacije, ampak 1 in 2 sta bili praktično isto prostorni kot pasat in enako praktični.

Pa edini proizvajalec je ki se je sploh karkoli ukvarjal z dejanskim razvojem ICEta. Bomo pa vidli kaj bo to prineslo.

zmaugy ::

Meni je Mazda malo premajhna na zadnji klopi. Pa višina je malo problematična če si malo višji.
Karavan je še krajši in prtljažnik ni ravno prvak v prostornosti. Mi je pa avto lep, sedan še bolj kot karavan. Pa tale oblika je že precej časa na sceni, počasi jo bojo morali zamenjat, takrat pa cena starim pade dramatično.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

driver_x ::

Imel Mazdo 6 tretje generacije. Cena žal ne laže: po nekaj letih je v kabini vse škripalo, zelo slaba zvočna izolacija kabine in tudi kar nekaj okvar. Ko pa je sodelavcu pri identični škripnil motor in sem se začel malo bolj zanimati, sem jo prodal, dokler sem jo lahko. Naslednjemu lastniku je crknil motor. Baje da se jim serijsko trgajo verige.

WizzardOfOZ ::

če pa vsi silite z dizli. Japonci dizla ne znajo narest, japonc mora bit bencinar.

Glede pogostosti. Jaz imam avto, ki jih je v sloveniji samo 36 registriranih.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

          ::

Mazde ne slovijo najbolj po zanesljivosti. Težava z verigo je baje zelo pogosta.

matobeli ::

Ja je (bila), v 2.2 dizlih. Pa še to so bli vpoklici.

Kot pravi wizzard... ne vzet traktorčka pa je že pol prihranjenega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

WhiteAngel ::

zmaugy je izjavil:

Meni je Mazda malo premajhna na zadnji klopi. Pa višina je malo problematična če si malo višji.


Mazda 6 je tudi meni prekratka za sedeti. Prejšnja generacija je bila večja, z zadnjo so pa to debilno havbo šli podaljševat ;((

Od Japoncev in Korejcev OP išče Lexusa ali Genesisa. Hyundai nima limuzin tega ranga.

WizzardOfOZ ::

          je izjavil:

Mazde ne slovijo najbolj po zanesljivosti. Težava z verigo je baje zelo pogosta.


Mazde so eni najbolj zanesljivih avtomobilov. Samo ne traktorji. Enako je pri subaruju. Dizla ne smeš vzet, ampak bencinarja. Vem, da je to enim težko razumet, ker bi radi šparal, ampak vse kar boš prišparal na gorivu, pa še malo več, boš potem dal za servis, da ti bodo dizla popravili. Tako pač je - mazda in subaru pa dizel motor ne gredo skupaj. Za bencinarja pa vem, da narediš z obema ogromno kilometrov brez nekih večjih problemov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

   -S\/\/-   ::

matobeli je izjavil:

Ja je (bila), v 2.2 dizlih. Pa še to so bli vpoklici.

Vpoklicev je bilo precej, vendar ne za verigo. Bil je npr. vpoklic za menjavo glavne gredi, ki se je obrabljala. Ampak pri moji se je obrabila že pred vpoklicem, opilki od gredi pa so uničili še turbino in vakumsko črpalko. Sicer so vse brez problema menjali v garanciji. Poleg tega je bila v garanciji še 3x odšlepana na servis, 2x zaradi odpovedi injektorjev, enkrat pa zaradi DPF filtra. Končala je pa žalostno ob cesti z utrgano verigo in uničenim motorjem. Drugače pa super avto, dobiš zelo veliko opreme za soliden denar, za vozit super in tudi prtljažnik (karavan) je požru precej prtljage. AT deluje zelo dobro, sploh ne veš da prestavlja. Pred to sem imel 6-ko stareše generacije, ki pa je bila pravo nasprotje - popolnoma nobene okvare. Zaradi vseh težav s to zadnjo pa pri meni Mazda ni več med potencialnimi kandidati.

chrush ::

-S\/\/- iz podobnih razlogov sam nočem slišati za noben VAG avto. Nikogar osebno ne poznam, da bi imel avto te grupe in ne bi imel težav. Ampak ljudje so slabši kot osli, gredo večkrat na led.
Na srečo je drugih znamk toliko, da mi nikoli več nebo treba voziti tega sranja.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

          ::

Verjetno imaš pri vsaki znamki takšne in drugačne modele z več ali manj težavami.

Buggy ::

Razumljivo je da nobena znamka nima v svojem asortimaju vse kombinacije, ki jih ponuja tudi neproblematicne.

Sam sem se ravno zato pozanimal pri cloveku, ki motorje/menjalnike pozna do potankosti in jih tudi optimizira kaj je v VAG grupi takega kar bi zadostilo moje zelje. Brez pomisleka mi je navedel 240PS BiTDI (CUAA) ki ze v osnovi pridez 4x4, DQ500 7 stopenjsko avtomatiko, ki je vzdrzljiva in nasavljivim podvozjem.

Lani ko sem kupoval je bila ta kombinacija v Arteonu/Passatu-Alltracku in Tiguanu.
Tiguan je odpadel ker je zame zgolj grd SUV, Arteon bi bil pogojno sprejemljiv a je prtljaznik v Alltracku na koncu odtehtal pa tudi cena je bila za isto opremljenega (poleg motorja in menjalnika) se webasto (pride zelo prav ker imam avto zunaj), Dynaudio in panoramo cca 5K€ manj + izbira 2 leti starih vecja - kupljeno na mobile.de.
Za isti letnik Mazde CX5 z dizel motorjem imam tudi sam sodelavca, ki je imel avto dvakrat na popravilu zaradi velikih tezav z motorjem...sedaj je presaltal na MB C220d.

Ce bi sedaj ponovno kupoval rablejno do 2 leti in do 30K€, bi gledal vsekakor tudi za kaksnin V60/V90 ali celo Insignio B 2.0 turbo bencin karavan...4x4 seveda, ker sem se razvadil ;)

A110 ::

Kaj pa mogoče xf? Je malo bolj eksotična zadeva ki je ne vidiš ravno vsak dan. Cenovno pa dokaj primerljiva in vizualno meni daleč najlepša

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

KTr1sk ::

To bi jaz imel, če bi imel denar in lahko izbiral :P
Volvo V60 T5 R-Design
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id....
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

BedBrejn ::

Hvala vsem za mnenja in predloge.

O mazdi 6 sem že razmišljal, sploh faceliftani verziji. V salonskem avtu notranji materiali in obdelava res delujejo noro dobro, ne vem pa, kako dolgo zadeva zdrži. In naj bi tudi bencinarji te generacije bili kar pohvaljeni. Je pa za moje pojme glavna slabost konkretne mazde in še marikaterega "modernega" karavana zelo podrto zadnje steklo prtljažnika. Res, da so globoki, ampak kakšne posebne višine pa nimajo. Isto opažam pri superbu, ki je zelo dolg avto, a prtljažnik ima pol uporaben. Potem že raje kakšnega GTja vzamem :) Zamera mazdi gre še na način zapiranja prtljažnega roloja. Je milo rečeno čuden.

Aktualne passate imamo službene v firmi, saj je velik avto, ampak traktor. Tudi materiali in obdelave niso ne vem kaj. Isto velja za njegovo ožje sorodstvo. Bi rekel, da je celo nova octavia izdelana bolje, ampak je na splošno čisto precenjena. Mondeoti, insignie v štartu odpadejo, ni to niti na ravni passata, pa še dizajn mi ni všeč. Volvoti so vrhunske zadeve, samo se bojim, da je lastništvo še dražje kot pri MB. Ja, če bi imel službenega, bi bil morda Volvo :) Toyota notri tak plastik fantastik, da že dolgo nisem videl kaj takšnega. No, dacie nisem šel gledat :)

Vem, da ima marsikdo veliko za povedat čez ta avto, ampak sedaj že 13 let vozim E61, kupljen z malo kilometri in razmeroma nov. Seveda vzdrževan, ko se šika. Po vseh teh letih notranjost še vedno skoraj kot nova. Če bi danes še enkrat naredili tak avto, brez piano lakov in neke moderne elektronske navlake, je nakup no brainer :)

Zvezdica27 ::

glede motorja: izogibaj se dizlom euro6 in novejšim, same težave, vsi proizvajalci (pač preveč tehnike). OStalo so preference, odloči se. Dizli kmalu bo več težav in envšečnosti kot koristi, s turbodizli so diesel mašino uničili.

zz

zmaugy ::

Imamo 2 Euro 6 dizla pri hiši in z nobenim ni bilo še niti ene težave.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521227 (16730) matobeli
»

Avto za dolge dnevne razdalje - 8.000€ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38992191 (45185) TheBlueOne
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685280 (50824) lucky13
»

Avto z nizko porabo na avtocesti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14650777 (47658) Matwic

Več podobnih tem