» »

Po BIOS posodobitvi računalnik samo piska

Po BIOS posodobitvi računalnik samo piska

1
2
»

Telbanc ::

Hoden je izjavil:

Han je izjavil:

Datoteko moraš preimenovati AMIBOOT.ROM !


Tudi to sem preizkusil vendar je še vedno stanje nespremnjeno:



To ni šlo skoz, ker ni najdu ustrezno datoteko.

Vse kaže da ne najde pravo ime biosa.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Hoden ::

Poizkusil sem od verzije 1 naprej (končnica 100, 110, 120 ...) Pri 120 mi ugasne ekran, ker ni signala.

sbawe64 ::

2020 is new 1984
Corona World order

Hoden ::

sbawe64 je izjavil:

https://superuser.com/questions/97683/h...


To sem že vse preizkusil.

Hoden ::

Meni gorita samo dve od petih ledic. Nisem pa nikjer na internetu našel podatka, kaj dejansko to pomeni. Bom še enkrat poizkusil pobrisati cmos...

Hoden ::

sbawe64 je izjavil:

Ali bi lahko nanjo dal AMD Phenom II X4 955?
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...
Sodeč po cpu support strani je odgovor DA.


.-----.------------------.----------.----------.------.-------.-------.----.-------.-------.-----.
| AMD | Phenom II X4 955 | 3?200MHz | 5?12KBx4 | 6?MB | Deneb | 4?5nm | C3 | 1?25W | 4?000 | N/A |
:-----+------------------+----------+----------+------+-------+-------+----+-------+-------+-----:
| AMD | Phenom II X4 955 | 3?200MHz | 5?12KBx4 | 6?MB | Deneb | 4?5nm | C3 | 9?5W | 4?000 | F11 |
:-----+------------------+----------+----------+------+-------+-------+----+-------+-------+-----:
| AMD | Phenom II X4 955 | 3?200MHz | 5?12KBx4 | 6?MB | Deneb | 4?5nm | C2 | 1?25W | 4?000 | N/A |
'-----'------------------'----------'----------'------'-------'-------'----'-------'-------'-----'


Mislim, da ne bo šlo. Pri meni piše tako:

[img]
Proc]

Torej je 125W in si ne morem nič pomagati ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hoden ()

Vuli ::

hmm, ja lej probat ni greh, pa tudi kaj te stane?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

sbawe64 ::

Kje je problem ? Saj imaš pravi cpu.
2020 is new 1984
Corona World order

Hoden ::

Če prav vidim je pri 125W verziji napis N/A. Verjetno to pomeni not applicable.

Vuli ::

malo mi ni jasno kako sta 2 verziji istega cpu ja, 1 95w drugi pa 125w. mogoče mu bo samo tdp limitiralo na 95w, ;((
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

rdecaluc ::

Če kaj poznam Gigabyte ti ne bo delovalo če piše "N/A". Mam 2 plošči ki imata isto težavo glede nadgradnje procesorja, le da sta za intel.
Est modus in rebus. ,typos

sbawe64 ::

Se posipam s pepelom, prav imate.
Samo 95W cpu je podprta.


vir
https://download.gigabyte.com/FileList/...
Fx = Since BIOS Version OK = Test OK! N/A = Not support "-" = Under Testing
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Invictus ::

Zna biti zanič CMOS baterija. Zamenjaj jo, saj ne stane veliko.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Hoden ::

Invictus je izjavil:

Zna biti zanič CMOS baterija. Zamenjaj jo, saj ne stane veliko.


To sem že storil.

Mi pa od časa do časa ko išče pravi "file" na ključku to sporoči:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hoden ()

gddr85 ::

to pač fali sinhronizacija med pcjem in panelom

floyd1 ::

Te poskuse flasha biosa delaš seveda vse s starim RAM-om, s katerim je računalnik prej delal? Si poskusil le z eno palčko (če MB to podpira)?

hojnikb ::

ce rabis, mam eno am3 asusko k podpira 125w+ proce..
#brezpodpisa

Hoden ::

floyd1 je izjavil:

Te poskuse flasha biosa delaš seveda vse s starim RAM-om, s katerim je računalnik prej delal? Si poskusil le z eno palčko (če MB to podpira)?

Točno tako. Poizkusil sem praktično vse kombinacije. Oba stara rama, en star ram, nov ram ...

Hoden ::

Saga se nadaljuje! :D Ker se mi ni dalo več ukvarjat z biosom sem danes kupil rabljeno matično ploščo, in sicer gigabyte ga-880gm-ud2h. Doma pa sem opazil da ima plošča napajanje 20+4 in 2x4 12V. Sam pa imam na napajalniku le 20+4 in 1x4 12V konektor. Kaj lahko storim? LC 420h 12 - https://www.lc-power.com/en/product/pc-...

Na koncu bom finančno že na novem računalniku :D

mtosev ::

Rajše bi kr investiral v nov komp kot, da izgubljaš cas z zastarelim hardwareom. Jaz sn pred dvemi leti popravljal komp z amd phenom ii x4 830 cpujem in neko am3/3+ plato z radeon hd 3000 grafo, ki je ocitno crknila, ker je komp bsod in ati.sys je bil odgovoren za blue screene. Plata in cpu sta letela v koš in kupil se je ryzen 3 2200g, b450 plata in 8gb 3000mhz ram.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hoden ::

Se povsem strinjam. Prvotni plan je bil dodati eno 4gb ploščico rama ... Ampak ok. Sedaj moram zrihtati do konca.

Ali lahko naredim kot je prikazano na tej sliki:

gddr85 ::

pomoje lahk vtakneš samo 1x4, laufaš vse stock in upaš da lc roba ne izdihne :P

Hoden ::

Spomnil sem se da imam še en napajalnik doma LC 650 GP 2.0. No ta napajalnik ima pa 20+4 dodatno pa enega 4 pinskega in enega 6 pinskega. Oh ja! :) Ali lahko 6 pinskega skrajšam za dva pina? Verjetno bo to boljša ideja ...

gddr85 ::

6 pinski bo za gpuje, eps so 4/8..

Hoden ::

Vidim ja ... Ampak ali res ne obstaja varianta da to dvoje združim?

Hoden ::

Evo, poizkusim sem zagnati z priključenimi štirimi pini in zaenkrat vse dela! :) Tudi ram prepozna normalno. Pustil sem kar disk, ki je bil prej notri in sedaj mi pride do nekega samoobnovitvenega menija, vendar prej nisem mogel s tipkovnico ničesar potrditi. Ali moram v biosu kaj vključiti? Tipkovnico imam priključeno preko USB konektorja.

LP

gddr85 ::

a v windows si že prišel?..sicer pa pustiš bios default in ffs ne greš spet flashat biosa
edino za kak vent magar pogledaš, če je glasen/full rpm, daš kak smart fan/auto ipd., da ti ne dela na polno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

Mato989 ::

@Hoden

Nisi ti usposobljen za te mahinacije, raje bi nesel vse na servis in ti naj oni uštimajo no... porabil si že ŽNJ ur če bi te ure delal to kar znaš bi že zaslužil za serviserja.

Pol pa moramo tu brat kako bi ti KRAJŠAL 6 pinske napajalne konektorje BOŽE!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

@Hoden

Nisi ti usposobljen za te mahinacije, raje bi nesel vse na servis in ti naj oni uštimajo no... porabil si že ŽNJ ur če bi te ure delal to kar znaš bi že zaslužil za serviserja.

Pol pa moramo tu brat kako bi ti KRAJŠAL 6 pinske napajalne konektorje BOŽE!


Slo tech je tehnični forum. Ne rabiš komplicirat. Sploh zaj ne, v času korone.

Verjetno bo pol, ko ne bo pod pritiskom zrihtao še uno prvo plato.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Hoden ::

Mato989 je izjavil:

@Hoden

Nisi ti usposobljen za te mahinacije, raje bi nesel vse na servis in ti naj oni uštimajo no... porabil si že ŽNJ ur če bi te ure delal to kar znaš bi že zaslužil za serviserja.

Pol pa moramo tu brat kako bi ti KRAJŠAL 6 pinske napajalne konektorje BOŽE!


No saj tudi 6 pinski konektor ima samo 12v napetost in gnd. Je pa obratno obrnjen kot 4 pinski in ne gee kar tako. Bom od enega starega napajalnika odrezal 4 pinskega in ga priključil na žice 6 pinskega. V windowse nisem se prisel ker ne morem potrditi ničesar s tipkovnico ali miško. V biosu pa tipkovnica normalno deluje. In ne, ne bom ga fleshal! Upam da nikoli vec ;)

RookY ::

Ne rabiš nujno 2x4pin imet priklopljenega...bo delalo tudi samo z enim.
Glede na tvojo srečo in znanje, ti bo ta mahinacija 6pin na 4, spet povzročila težave.
Glede tipkovnice: v biosu naštimaj legacy usb, ali pa uporabi ps2 tipkovnico, dokler ne prideš v win...potem bo delala tudi usb.
Juhu juhu spet bom bruhu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RookY ()

globoko grlo ::

Mato bi mel monopol pri servisiranju teh gajbic :)

Hoden ti kr pogumno, čez par mescev boš še druge kj nauču :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Hoden ::

Preizkusil sem tudi ps2 tipkovnico ampak tudi s to tipkovnico ne morem potrditi izbire pri osveževanju windowsov. Omogocil sem tudi usb legacy ampak ni napredka. Tipkovnica deluje normalno v biosu, v windows nastavitvah pa ne. Tudi boot from usb mi noce delati. Na googlo sem nasel nekaj podobnih primerov ampak resitve pa ne. Omenjajo, da naj bi pri zadnji verzija biosa to delovalo. Ampam glede na izkusnje se raje nebi igral s tem hudicem ?

sbawe64 ::

Lahko bootaš iz win DVDja ?

Kateri winsi ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Hoden ::

Nameraval sem namestiti WIN10. No bom malo še prebral po spletu, kako so drugi to reševali.

Pinturicchio ::

Hoden je izjavil:

Mato989 je izjavil:

@Hoden

Nisi ti usposobljen za te mahinacije, raje bi nesel vse na servis in ti naj oni uštimajo no... porabil si že ŽNJ ur če bi te ure delal to kar znaš bi že zaslužil za serviserja.

Pol pa moramo tu brat kako bi ti KRAJŠAL 6 pinske napajalne konektorje BOŽE!


No saj tudi 6 pinski konektor ima samo 12v napetost in gnd. Je pa obratno obrnjen kot 4 pinski in ne gee kar tako. Bom od enega starega napajalnika odrezal 4 pinskega in ga priključil na žice 6 pinskega. V windowse nisem se prisel ker ne morem potrditi ničesar s tipkovnico ali miško. V biosu pa tipkovnica normalno deluje. In ne, ne bom ga fleshal! Upam da nikoli vec ;)


Sem enkrat v življenju flashal bios in nikol več. Več škode kot koristi narediš.

globoko grlo ::

Moje znanje "računalništva" zajema pretikanje jumperjev iz 16 Mhz na 20 Mhz :) Pa komp bi si znal sam skup sešraufat, oz. sem si jih ene par, sam je že dolg tega.

Bios flešat, vsaj v tej user friendly dobi, res ni noben problem! Pazi samo, da ne zajebeš verzije :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Hoden ::

Saga je dobila svoj konec! Poskusal sem se nekajkrat bootati windowse iz usb kljucka in kar na lepem je enkrat uspelo. Racunalnik dela in prepozna vseh 8gb rama.

mtosev ::

Samo btw. Kolk časa si skupno porabil, da ti je končno uspelo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mato989 ::

Hoden je izjavil:

Saga je dobila svoj konec! Poskusal sem se nekajkrat bootati windowse iz usb kljucka in kar na lepem je enkrat uspelo. Racunalnik dela in prepozna vseh 8gb rama.


ODLIČNO, koliko ur si porabil pomnoži z 10€... pol pa vidiš kaj je blo ceneje :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Hoden ::

Se strinjam! :) Ampak kaj čmo. Saj gremo tudi kolesariti pa tistih ur ne pomnožimo krat 10€ :)

Imam samo še eno vprašanje.

Na matični plošči imam integrirano grafično radeon DH4250, doma pa se mi valja PCI radeon HD 4550. Ali bo dejansko kakšna prednost če dodat še to dodatno kartico?

Verjetno igric se itak ne bo dalo igrati na računalniku (fortnite).

Hvala vsem za komentarje!

hojnikb ::

ne nic
#brezpodpisa

singhudit61 ::

no nothing teatv hellodear.in

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: gddr85 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256309 (88971) x45
»

bigbang BOF sharksi7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6110607 (9352) klinker
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7514876 (13147) IvoJan
»

Nov gaming pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526678 (5951) Sylar007
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
816976 (4264) Mitja358

Več podobnih tem