» »

procesor

procesor

1
2
»

Dynko ::

rabim jih ne , sam raje dam 50EUR več da dobim 6 jedrni procesor , pa še dolgo ga bom lahko mev =)
drgač pa za igrce , photoshop pa tako =)

Blinder ::

Cenovno se ne splača kupovat neko hi-end robo. Zdej če je tebi pomemben občutek, da si dal 200EUR za procesor pol pa ql.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

oracle ::

To so res perle uni k hočjo met XYZ jeder sam zato k se kul sliš. Pol pa itak čez en let nov komp nabavjo...

Dynko ::

js nisem tak , saj mam trenutno 6 let star računalnik brez upgrada.. Sam ne da se dobro sliši 6 jeder... tut za naprej mi bo cev sistem bol dolgo držal tak da ja ...

st0jko ::

Itak. Če zdaj kupuješ je x6 zelo dobra izbira. Upam da nismo spet tam, ko je nekdo hotel kupit x4, pa so vsi pametovali, kako je brezveze, in da je x2 več kot preveč.
keks?

oracle ::

Ko boš mel kej koristi od x6 ga boš lahko dobil za pol današnje cene. Sicer pa kupi kar ti odgovarja;)

Dynko ::

a mi lahko nekdo prosim sestavi en konfig z amd x6 do max 900EUR

Meizu ::

cinkaCR7 je izjavil:

Dynko je izjavil:

ja pač mogoče : P pravijo da je ta dražji boljš za navijat.. sam če bi navijo bi itak čist malo :/

Potem pa vzameš cenejšega, ker dražji ima le odklenjen množilnik chipa pa sta ista. Zakaj pa rabiš 6jeder?


Nima veze. Proc je cenejši kot i7, plata stane polovico manj kot i7 plata, tko da če folk za gaming kupuje i7, potem ne vidim razloga, zakaj si ne bi omislil eno bolj futureproof 6 jedrno zadevco. Al kupiš 955BE za 150€ al pa dodaš še tistih 50 in imaš 6 jeder. Pomoje odlična kupčija in zagotovo huda konkurenca i7 procom.

Dynko ::

ja res je =) drgač že mam celo sestavo, zdaj bom še edino počakal da vidim če bojo kakšni popravki ali novejše serije amd x6 ven prišle potem pa bom kupil brez pomislekov =)

D3m ::

No imam še jaz eno vprašanje. Ali se splača menjati moj Phenom 9750 za Phenom II 945.
Na uradni strani Asus je novejši BIOS ver. 3001, ki podpira nove procesorje.
Matična je Asus M2N-E socket AM2.
Cena procesorja na trgu je med 140 - 145 EUR.
Razlika med procesorjema je pa večji L3 pomnilnik in frekvenca procesorja.

Hvala za odgovor.
|HP EliteBook|R5 6650U|

janezek67 ::

D3m je izjavil:

No imam še jaz eno vprašanje. Ali se splača menjati moj Phenom 9750 za Phenom II 945.
Na uradni strani Asus je novejši BIOS ver. 3001, ki podpira nove procesorje.
Matična je Asus M2N-E socket AM2.
Cena procesorja na trgu je med 140 - 145 EUR.
Razlika med procesorjema je pa večji L3 pomnilnik in frekvenca procesorja.

Hvala za odgovor.


Zagotovo je nov Phenom bistveno močnejši od tvojega. Ni samo frekvenca in cach, tudi arhitektura je bistveno boljša.

Sedaj pa, ali se ti izplača ali ne - če ti stari procesor ne odgovarja več oziroma če je prepočasen, potem ja - drugače pa prihrani 145 €.

D3m ::

Hvala za odgovor, bom še razmislil.
Drugače pa vse pohvale Asus, za podporo te matične plošče. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

zupanman je izjavil:

dzinks, tudi to ni slaba ideja... Samo ali bo sploh kdo kupil moj CPU in matično?? in koliko bi minimalno dobil iz tega

Težko boš kaj dosti dobil od te prodaje. Nabavi GA-MA785GM-US2H in Phenom II X4 955, pa svoj RAM rukni gor. Boš najceneje prišel skozi, pa še dobro bo.

zupanman ::

Ok. Potem ko bo to možno bom kar kupil GA-MA785GM-US2H in Phenom II X4 955. Kaj pa glede hlajenja procesorja?
Ali se dibi hladilnik in ventilator zraven ali je treba kupiti posebej in če, kater hladilnik in ventilator sta najboljša za tak procesor? (namen, igranje iger)

zupanman ::

Pa še to, ali moram biti pozoren kaj glede napajalnika? ravno sem videl za nek napajalnik da je za proce Pentium4 ali Athlon XP,64. Ali moram kaj paziti ker napajalnik mam da bo vse pasalo oz da se nebo kaj skurilo?

energetik ::

Zraven pride hladilnik+ventilator. Če ne boš kaj dosti navijal, je isto OK. Jaz imam PhenomaII X2 navitega na 3,8GHz, pa čisto lepo shajam s priloženim.

GA-MA785GM-US2H ima poleg 24 tudi 8-pinski 12V priklop, zato glej da bo imel takega tudi napajalc. Sicer pa vzami recimo kaj takega ali pa kakšen bolj kvaliteten 550W napajalc.

zupanman ::

Glede procesorja nekega namena nimam navijati, saj tudi neznam in bi se zato moral malo bolj poglobiti v to =) morda kasneje... Za napajalnik bom pa še preveril kaj ima trenutni in morda kupim novega.

zupanman ::

Še to me zanima če veste. Ali bo nova matična GA-MA785GM-US2H pasala v to ohišje ki ga imam sedaj? Ali moram biti kaj pozoren na to?

IvoJan ::

morala bi pasati ce nimas nekega mini ohisja. naceloma pase v vse mid tower case
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

zupanman ::

Ok še ena stvar predn se odločm za procesor... A je mrbit bolše kupit AMD Phenom II X4 965 Black Edition ali 955? Kajti cena je samo dobrih 10-15EUR razlike kar ni veliko... In pa kaj je fora telih "black edition"? Ali je to kaj bolje, slabše??? v čem je razlika?

Meizu ::

BE - odklenjen multiplier, ki pomaga pri boljšem navitju in razbremeni malce plato.

Vseeno je kaj vzameš, OC bi moral biti podoben pri x4 955 in pri x4 965. Sam finta je pri tovarniški frekvenci, ki je pri 955 3.2ghz pri 965 pa 3.4ghz

Edit: Tipkarska napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

energetik ::

Pri BE lahko navijaš samo procesor, tudi na slabi plati.

zupanman ::

Ok. Potem bom kar vzev 965 black edition. 20EUR ni ravno veliko, za navijati pa še nevem. Za enkrat nimam pojma, imam pa načrt se bolj poglobiti v OC in tudi kasneje naviti.
Ali mi predlagate za vgradnjo da najprej namestim v ohišje matično in nato CPU ali najprej ko je matična še vzunaj da vgradim gor CPU in nato oboje skupaj dam v ohišje?

energetik ::

Matično postaviš na priloženo penasto podlago na mizo. Vgradiš proc, hladilnik, RAM. Šele nato montiraš v ohišje. Tako je najenostavneje.

Sylar007 ::

Lp! Mene pa zanima kateri procesor menite da je boljši? AMD phenom X6 ali INTELOV Core™ i7 920 ?

IvoJan ::

P/P gledano je phenom boljsi.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmanjšaj ceno!

Oddelek: Kaj kupiti
406465 (4562) Jacobs6Geno
»

Računalnik do 600 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705861 (4471) kucho
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218479 (15608) noraguta
»

Nov PC 600€

Oddelek: Kaj kupiti
221901 (1494) Thompic
»

Sestavljam si računalnik- kaj kupiti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514223 (3384) energetik

Več podobnih tem