» »

Po BIOS posodobitvi računalnik samo piska

Po BIOS posodobitvi računalnik samo piska

«
1
2

Hoden ::

Pozdravljeni,

znanec me je prosil če mu lahko računalnik malce nadgradim z ramom. Gre za osnovno ploščo 790gx-g65. Prej sta bili dve palčko 2x2g, dokupil pa sem 4gb rama.

Ko sem zagnal računalnik z vgrajenim ramom se mi je ob zagonu izpisalo Bad Checksum Error. Malo sem pregledal mnenja in videl, da je rešitev nadgradnja bios-a. Iz uradne strani sem vzel zadnjo verzijo biosa in ga nadgradil. Nadgradnja je bila uspešna (brez errorjev). Od tu naprej pa se računalnik ne zažene niti do biosa... Na enkranu se ne prikaže prav nič in računalnik najprej 4xpiskne potem še 3x potem pa se piski nadaljujejo.

Kaj lahko storim?

Hvala

TheBlueOne ::

Morda:

4 - 3 - 1 RAM test failure Bad memory

https://forum-en.msi.com/faq/article/bi...

Zna biti, da je ram.

ombre ::

Fuč ram imaš.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

mtosev ::

Kot prvo resetiraj bios. V navodilih plate ti to piše. Vzameš ven cmos baterijo za par minut ali najdeš jumper za reset na plati.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RookY ::

Najprej daj sploh ven 4GB ram, ki ti je že na starem biosu delal problem.
Juhu juhu spet bom bruhu

hojnikb ::

fuc ram si kupo..
#brezpodpisa

Hoden ::

Dejansko mi piska 4-3-3-3-3-3-3-3-neskočno.

4 - 3 - 3 Timer failure Bad motherboard. Kaj naj bi to pomenilo?

Bom poskusil še kaj drugega postoriti. Ram sem seveda že vzel ven in je stanje nespremenjeno ...

solatko ::

Hoden - Računalnik razstavi, vzemi ven matično ploščo, daj spodaj antistatično podlogo in priklopi napajalnik, en RAM in ekran (predvidevam, da imaš grafiko v procesorju in na matični.
Z izvijačem naredi stik na POWER pinih in ti zadeva mora prit v Bios, če ne pride, je po vsej verjetnosti zanič matična ali vgrajeni RAM, če jih imaš več, menjaj po enega.
Potem na mizi, brez ohišja dodaš disk s sistemom in ponovno zaženeš. Če bo prišlo v sistem, je možno, da imaš stik v ohišju in potem tako stestiraš celotno mašinerijo, če dela, zložiš nazaj v ohišje in ponoviš prvi test - napajalnik, monitor in RAM-i. Če prideš v Bios nadaljuješ, sicer raziščeš ohišje.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Lahko si tudi flashnil napačen bios..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Hoden ::

Pozdravljeni,

celoten računalnik sem razstavil in priključil le ekran ter ram (v bistvu vse variante), ampak na ekranu se ne prikaže nič. Seveda piska tudi ne, ker nimam priključenega speakerja. Bios sem snel iz uradne strani, zato mislim, da je majhna verjetnost, da ni pravi (https://www.msi.com/Motherboard/support....

Ali obstaja še kakšna možnost, ki je nisem še preizkusil?

filip007 ::

Si šel verjetno zadnjega gor dajat, za 4.0 piše posebej.

Osebno se z BIOS ne ukvarjam več, za drage plošče pa ni denar, ne hvala.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

gddr85 ::

Hoden je izjavil:

Pozdravljeni,

celoten računalnik sem razstavil in priključil le ekran ter ram (v bistvu vse variante), ampak na ekranu se ne prikaže nič. Seveda piska tudi ne, ker nimam priključenega speakerja. Bios sem snel iz uradne strani, zato mislim, da je majhna verjetnost, da ni pravi (https://www.msi.com/Motherboard/support....

Ali obstaja še kakšna možnost, ki je nisem še preizkusil?

baterijo ven za par minut da resetneš bios?..če si pa že vse sprobal z vsemi rami in sploh ni posta, potem pa vprašanje, če obstaja še kakšna možnost razen kak servis al pa odpad..

TOP ::

Po tem kar si napisal obstaja možnost,da safrknil pri posodobitvi.Če nisi znel prave verzije potem ne dela več in to se je tebi zgodilo,verjetno.Katero plato maš napiši,da vidmo.

Hoden ::

Plošča je MSI 790gx-g65. Malce sem tudi googlal in kar nekaj ljudi ima probleme s to ploščo. Baterijo sem tudi snel. Plosca ima tudi clear cmos button in sem tudi to preizkusil. Ima pa tudi 5 diagnosticnih led diod namescenih nad ram sloti ampak nikjer ne najdem kaj dejansko katera od njih pomeni.

Furbo ::

Dve verziji te plate sta, upam, da si potegnil bios za pravo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mato989 ::

Tako pa je ko mojstri doma delajo flash BIOSa ker so škrti =)

Tole še jaz kot večletni serviser ne delam rad, ker komot kaj zajebeš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Telbanc ::

Hoden je izjavil:

Pozdravljeni,

znanec me je prosil če mu lahko računalnik malce nadgradim z ramom. Gre za osnovno ploščo 790gx-g65. Prej sta bili dve palčko 2x2g, dokupil pa sem 4gb rama.

Ko sem zagnal računalnik z vgrajenim ramom se mi je ob zagonu izpisalo Bad Checksum Error. Malo sem pregledal mnenja in videl, da je rešitev nadgradnja bios-a. Iz uradne strani sem vzel zadnjo verzijo biosa in ga nadgradil. Nadgradnja je bila uspešna (brez errorjev). Od tu naprej pa se računalnik ne zažene niti do biosa... Na enkranu se ne prikaže prav nič in računalnik najprej 4xpiskne potem še 3x potem pa se piski nadaljujejo.

Kaj lahko storim?

Hvala



Novi bios podpira vse procesorje? Mislim obstoječega.

Če plata še piska, je še prekleto živa. Mal poglej po netu, kva folk počne da tole plato rešuje po zaflešanem fiosu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Telbanc ::

Mato989 je izjavil:

Tako pa je ko mojstri doma delajo flash BIOSa ker so škrti =)

Tole še jaz kot večletni serviser ne delam rad, ker komot kaj zajebeš...


Panic mode?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

globoko grlo ::

Vrz vse slup v kanto, pa na bouhi kup neki za 50 ojrov ;)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Hoden ::

Bios sem poiskal glede na verzijo plošče (ms 7576 ver 1.0). Bom še malo prebrskal tekom dneva.

Če pa ima kdo AM3 ploščo za prodat pa se mi lahko javi na ZS :)

hojnikb ::

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako pa je ko mojstri doma delajo flash BIOSa ker so škrti =)

Tole še jaz kot večletni serviser ne delam rad, ker komot kaj zajebeš...


Panic mode?

vsak resn serviser ma doma bios programator, da se takim problemom izogneš.
#brezpodpisa

c3p0 ::

Ali kupi plato z dual BIOS.

Mato989 ::

hojnikb je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako pa je ko mojstri doma delajo flash BIOSa ker so škrti =)

Tole še jaz kot večletni serviser ne delam rad, ker komot kaj zajebeš...


Panic mode?

vsak resn serviser ma doma bios programator, da se takim problemom izogneš.


Najbolj se problemom izogneš če BIOSa sploh ne mrdaš... odkrito povedano v celi svoji gamerski zgodovini nisem flashal lastnega BIOSa, in je vse vedno delovalo kot more in nikdar nisem imel težav... eni pa imajo skoz težave ker mrdajo po osnovah... kupi in uporabljaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hojnikb ::

vcasih obstaja legitimen razlog za updejt biosa, sploh pr amd...
#brezpodpisa

mtosev ::

Jaz kr lepo redno updajtam biose na mojih kompih. Problemov nisem še nisem mel.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Hoden ::

Spomnil sem se, da sem imel s to ploščo že ob nakupu težave (prijatelju sem takrat sestavil računalnik). In sem se že takrat hecal z bios-om ampak sem nekako rešil problem. No sedaj ko sem dodal ram pa nisem mogel več priti v sistem. Tudi če sem odstranil ram, ki sem ga nazadnje vgradil je bilo isto. Res pa je, da sem imel stara dva rama v prvih dveh slotih tega pa sem vgradil v tretji slot. Ob taki konfiguraciji se mi računalnik niti zagnal ni. Potem sem dal v prvi slot novi ram v drugega in tretjega pa stara rama pa se mi je zagnalo do biosa.

Malo sem brskal po internetu in videl, da je rešitev v osvežitvi biosa. No od osvežitve naprej pa samo še piska :)

Han ::

Ker si flešnil BIOS z nekompatibilnim spominom v plati...

TOP ::

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako pa je ko mojstri doma delajo flash BIOSa ker so škrti =)

Tole še jaz kot večletni serviser ne delam rad, ker komot kaj zajebeš...


Panic mode?

vsak resn serviser ma doma bios programator, da se takim problemom izogneš.


Najbolj se problemom izogneš če BIOSa sploh ne mrdaš... odkrito povedano v celi svoji gamerski zgodovini nisem flashal lastnega BIOSa, in je vse vedno delovalo kot more in nikdar nisem imel težav... eni pa imajo skoz težave ker mrdajo po osnovah... kupi in uporabljaj

Gor si napisal večletni serviser,tukaj pa gejmr,daj odloči se kaj si bil,če bi bil serviser bi tud veliko moral Biosov flešat,ker včasih drugače ne gre,to pravi računalničarji,zelo dobro vemo pa nismo serviserji.Če bi imel AMD sistem bi tole zelo dobro vedu,jaz mam X470 plato in sem moral že kar 5x flešat bios,ker sem imel z njo kar nekaj težav,če ne drugega ko menjaš Proc moraš.Tukaj se pa očitno bojim,da je on napačen bios flešal.

Mato989 ::

TOP je izjavil:

Mato989 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Tako pa je ko mojstri doma delajo flash BIOSa ker so škrti =)

Tole še jaz kot večletni serviser ne delam rad, ker komot kaj zajebeš...


Panic mode?

vsak resn serviser ma doma bios programator, da se takim problemom izogneš.


Najbolj se problemom izogneš če BIOSa sploh ne mrdaš... odkrito povedano v celi svoji gamerski zgodovini nisem flashal lastnega BIOSa, in je vse vedno delovalo kot more in nikdar nisem imel težav... eni pa imajo skoz težave ker mrdajo po osnovah... kupi in uporabljaj

Gor si napisal večletni serviser,tukaj pa gejmr,daj odloči se kaj si bil,če bi bil serviser bi tud veliko moral Biosov flešat,ker včasih drugače ne gre,to pravi računalničarji,zelo dobro vemo pa nismo serviserji.Če bi imel AMD sistem bi tole zelo dobro vedu,jaz mam X470 plato in sem moral že kar 5x flešat bios,ker sem imel z njo kar nekaj težav,če ne drugega ko menjaš Proc moraš.Tukaj se pa očitno bojim,da je on napačen bios flešal.


Saj sem napisal ZA SEBE ga nikol še nisem... za druge sem seveda ga, ampak nikoli najraje na Svetu... to je bilo meni eno najmanj ljubih servisnih storitev... ker če gre kaj narobe, je pol jeba...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

filip007 ::

Pa FAT32 format mora biti USB ključ, to bi že lahko v BIOS programu to napisali.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Telbanc ::

Poglej na plato, če gre bios ven, če ni prilotan. Če gre ven, ga lah preprogramiraš na kakem W-epromu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

sbawe64 ::

Hoden je izjavil:

Bios sem poiskal glede na verzijo plošče (ms 7576 ver 1.0). Bom še malo prebrskal tekom dneva.

Če pa ima kdo AM3 ploščo za prodat pa se mi lahko javi na ZS :)

Glede na MS številko obstajajo več verzij mama plate
https://www.msi-bios.com/msi-bios-numbe...


+-----------------------------+--------+--------------+
| MSI MOTHERBOARD | SOCKET | BIOSES |
+-----------------------------+--------+--------------+
| MSI 780G-E65 | AM3 | 4.x |
| MSI 785G-E65 | AM3 | 3.x |
| MSI 790GX-G65 | AM3 | 1.x 4.x |
| MSI 790GX-G65 Winki | AM3 | 5.x |
| MSI 790GX-G65 Winki Edition | AM3 | 2.x |
+-----------------------------+--------+--------------+



tabela narejena s pomočjo https://ozh.github.io/ascii-tables/
prvi dal link za orodje Pimoz https://slo-tech.com/forum/t778537/p701...
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Hoden ::

Ali je možno na linku https://www.msi-bios.com/msi-bios-numbe... tudi sneti bios? Meni ne uspe.

Še vedno mislim, da se naložil pravi bios. Imam MSI 790GX-G65 | AM3 | 1.x - ms 7576 ver 1.0

Ampak še vedno se mi ni uspelo premakniti iz mrtve točke.

crniangeo ::

Včasih se da rešiti tako, da daš na usb ključ pravi bios, paziš le, da do mape do biosa tako kot so zahtevane. Pri hpju vem, da se je dalo to rešiti s tem in neko kombinacijo tipk
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Vuli ::

Han je izjavil:

Ker si flešnil BIOS z nekompatibilnim spominom v plati...


lahko je problem, ker je šel iz 1.x verzije direkt na 4.x.
ta plata verjetno nima kake flashback funkcije?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Telbanc ::

crniangeo je izjavil:

Včasih se da rešiti tako, da daš na usb ključ pravi bios, paziš le, da do mape do biosa tako kot so zahtevane. Pri hpju vem, da se je dalo to rešiti s tem in neko kombinacijo tipk


Tud tle so ene varijante, sam jaz mu ne bom iskal po netu. Sem mal pogledal, maš ene varijante, ampak naj si sam poišče.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Hoden ::

Hvala za idejo. Vsekakor bom tudi to preveril na internetu.

gddr85 ::

edino mogoče če bi imela kak auto usb flash, kar pa ziher nima, ima nek mflash, ampak s tem si najbrž nimaš kej pomagat, če flashanje ne gre čez ok oz. ni posta se samo od sebe ne bo nič zgodilo

Vuli ::

pol ostane edino flashrom opcija.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Hoden ::

Poizkusil sem še nekaj variant z fleshanjem ampak žal brez uspeha. Vejretno mi ostane samo še flashanje biosa preko JSPI1 konektorja, ampak to zahteva malce več znanja (http://support.fccps.cz/download/adv/fr....

Sem pa doma našel to ploščo:

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...

Zraven je 8gb rama in grafična karta https://www.gigabyte.com/si/Graphics-Ca...

Ali bi lahko nanjo dal AMD Phenom II X4 955? To bi bila najbolj elegantna rešitev zaenkrat ... :) In najcenejša :)

sbawe64 ::

Ali bi lahko nanjo dal AMD Phenom II X4 955?
https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...
Sodeč po cpu support strani je odgovor DA.


.-----.------------------.----------.----------.------.-------.-------.----.-------.-------.-----.
| AMD | Phenom II X4 955 | 3?200MHz | 5?12KBx4 | 6?MB | Deneb | 4?5nm | C3 | 1?25W | 4?000 | N/A |
:-----+------------------+----------+----------+------+-------+-------+----+-------+-------+-----:
| AMD | Phenom II X4 955 | 3?200MHz | 5?12KBx4 | 6?MB | Deneb | 4?5nm | C3 | 9?5W | 4?000 | F11 |
:-----+------------------+----------+----------+------+-------+-------+----+-------+-------+-----:
| AMD | Phenom II X4 955 | 3?200MHz | 5?12KBx4 | 6?MB | Deneb | 4?5nm | C2 | 1?25W | 4?000 | N/A |
'-----'------------------'----------'----------'------'-------'-------'----'-------'-------'-----'
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Hoden ::

Saga se nadaljuje :) Danes sem poizkusil priključiti še grafično kartico, ki sem jo včeraj našel. Dejansko se prižge zaslon, in izpiše BIOS recovery requested. Starting BIOS revocery...

Na ključek sem namestil verzijo BIOSA, ki je bila nameščena dokler je računalnik še deloval. Ključek najde, potem pa se zatakne pri searching file ...

Poizkusil sem tudi z drugimi verzijami, vendar je situacija ista. Obstaja kakšen poseben postopek za izdelavo bios recovery ključka?

rdecaluc ::

Ali imaš pravi format USB ključ? Poskusi Fat32 oz. Exfat namest NTFS če maš slučajno.
Est modus in rebus. ,typos

Hoden ::

Imam. Tudi najde ga. Najprej sem poizkusil z 8gb pa ni šlo. 4gb ključ pa zazna. Devide found. Potem pa se zaustavi pri searching file ...Praktično sem preizkusil že vse različice biosa pa nobene ne najde.

modelno1 ::

Mogoče moraš samo datoteko preimenovati?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

steev ::

Saj odzipaš bios, preden ga daš na ključek?
:|

Han ::

Datoteko moraš preimenovati AMIBOOT.ROM !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Hoden ::

Han je izjavil:

Datoteko moraš preimenovati AMIBOOT.ROM !


Tudi to sem preizkusil vendar je še vedno stanje nespremnjeno:

Han ::

Kateri BIOS je bil prej na plati, katerega si flešnil in katerega si dal zdaj na ključ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Telbanc ::

Hoden je izjavil:

Saga se nadaljuje :) Danes sem poizkusil priključiti še grafično kartico, ki sem jo včeraj našel. Dejansko se prižge zaslon, in izpiše BIOS recovery requested. Starting BIOS revocery...

Na ključek sem namestil verzijo BIOSA, ki je bila nameščena dokler je računalnik še deloval. Ključek najde, potem pa se zatakne pri searching file ...

Poizkusil sem tudi z drugimi verzijami, vendar je situacija ista. Obstaja kakšen poseben postopek za izdelavo bios recovery ključka?


Torej manjka še čist malo.

V bistvu obstajajo neke procedure. Da se postopek samodejno izpelje do konca. Morda potrebuješ zagonski ključek, in določene ukaze, ki zadevo pripeljejo do konca.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256197 (88859) x45
»

bigbang BOF sharksi7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6110578 (9323) klinker
»

procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7514864 (13135) IvoJan
»

Nov gaming pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526664 (5937) Sylar007
»

Nov računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
816963 (4251) Mitja358

Več podobnih tem