» »

Nateg na Bolhi

Nateg na Bolhi

Horzen ::

Pozdravljeni,

Imam lokalni problem, svetovne narave ;)

Model mi je prodal pokvarjen ojačevalec preko Bolhe. Pač v oglasu je vse pisalo b.p. tudi po telefonu mi je zatrdil da vse dela, da ni šumov, hreščanja itd, vendar ko sem ga jaz dobil po pošti in prižgal zadeva piska čim kabel vtakneš vanj (sem probal več kablov in kitar vedno isto)

Piska tkole kot na posnetkih: Torej ni se to prvič pojavilo očitno so serijsko šrot komponente vgrajene.



Vprašanje je kaj lahko naredim da dobim keš nazaj, njemu pa vrnem kramo?

Komunikacija je vsa prek SMS sporočil. Plačilo je bilo prek UPN, imam njegov naslov ime.

Če bi se šlo za avtomobil bi najel odvetnika in bi si model sam prišel iskati kramo + vrnil bi ves denar. kako je z ostalim? Hvala.

Uporabnik ::

Mnja, vprašaj se koliko časa si pripravljen vložiti v to. Vedno se spomni na preventivo, torej take stvari ne kupuješ na daljavo. Jaz tudi prodaj ne na daljavo, ravno zaradi tega ker ne vem kaj bo potem oseba na drugi strani naredila in obtožila mene. Še najbolje je, da ti mogoče povrne del kupnine.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Slopek ::

Ne vem, če je tako.
Si imel šanso stestirat, pa nisi.
On bo rekel, da je pri njem vse delalo bp.
Ne moreš nič, če ti denarja ne vrne.
Zakaj pa kupuješ, ne, da bi zadevo preveril?

zobnik ::

Če je pošten ti bo vrnil dnar ti pa njemu nazaj robo.
Drugače pa greš po zakonu

Horzen ::

zobnik je izjavil:

Če je pošten ti bo vrnil dnar ti pa njemu nazaj robo.
Drugače pa greš po zakonu


Normalno. Kakšen pa je zakon? nikjer ne najdem nič konkretnega glede privat prodaje/natega

Na enih forumih folk govori da je treba dati prijavo na policijo(itak) in da policija vse uredi, sicer pa traja tudi pol leta, ampak bom že počakal?

Rad bi pa vedel kakšen je zakon - kaj lahko pričakujem in česa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horzen ()

zobnik ::

Horzen ::

zobnik je izjavil:

recimo:
https://zakonodaja.com/zakon/oz/2-odsek...


Hvala

Slopek ::

bolha deluje po sistemu videno, kupljeno. Če stvari prej nisi videl in preveril, je to tvoj problem.
Lahko samo upaš na poštenost prodajalca, ampak dvomim v to, saj ti je verjetno poslal že pokvarjeno zadevo.
Dokazat pa ne moreš, saj pred nakupom nisi preveril.

Horzen ::

Slopek je izjavil:

bolha deluje po sistemu videno, kupljeno. Če stvari prej nisi videl in preveril, je to tvoj problem.
Lahko samo upaš na poštenost prodajalca, ampak dvomim v to, saj ti je verjetno poslal že pokvarjeno zadevo.
Dokazat pa ne moreš, saj pred nakupom nisi preveril.


Nisem nič videl pred nakupom, razen zagotovila da je vse B.P.. Breme dokazila da je delovalo je na strani prodajalca ne mene. Stvar je bila poslana po pošti torej videno-kupljeno tu ne velja.

Slopek ::

Horzen je izjavil:

Slopek je izjavil:

bolha deluje po sistemu videno, kupljeno. Če stvari prej nisi videl in preveril, je to tvoj problem.
Lahko samo upaš na poštenost prodajalca, ampak dvomim v to, saj ti je verjetno poslal že pokvarjeno zadevo.
Dokazat pa ne moreš, saj pred nakupom nisi preveril.


Nisem nič videl pred nakupom, razen zagotovila da je vse B.P.. Breme dokazila da je delovalo je na strani prodajalca ne mene. Stvar je bila poslana po pošti torej videno-kupljeno tu ne velja.

ja ampak tako bolha deluje...sam si si kriv, če se nisi zapeljal in zadeve fizično prevzel...o tem govorim.
in kako boš dokazal, da zadeva ni bila pri njem ok? Ne moreš.
Njega pa nič ne zavezuje, da ti denar vrne. Vsaj mislim, da ne.
Pa ker avto omenjaš v prvem postu...bi ga prej verjetno pregledal in preveril? Se testno malo zapeljal? Ti tega nisi storil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Kumbaja ::

Horzen je izjavil:

Slopek je izjavil:

bolha deluje po sistemu videno, kupljeno. Če stvari prej nisi videl in preveril, je to tvoj problem.
Lahko samo upaš na poštenost prodajalca, ampak dvomim v to, saj ti je verjetno poslal že pokvarjeno zadevo.
Dokazat pa ne moreš, saj pred nakupom nisi preveril.


Nisem nič videl pred nakupom, razen zagotovila da je vse B.P.. Breme dokazila da je delovalo je na strani prodajalca ne mene. Stvar je bila poslana po pošti torej videno-kupljeno tu ne velja.


Si kupil od fizične osebe ali pravne? Iz naslova bi bilo razumet, da si kupil od rabljeno od fizične osebe.
Po kaki logiki je breme za dokazovanje neobstoja napake na prodajalcu? Dokazuje tisti, ki nekaj trdi. Torej ti.
To, da je bilo poslano po pošti prav tako tebi ne daje posebnih pravic, če je prodajalec fizična oseba.

Njega pa nič ne zavezuje, da ti denar vrne. Vsaj mislim, da ne.
Zavezuje ga obligacijski zakonik (lahko tudi kazenski), če je prodal pokvarjeno. Drugo pa je kako to dokazat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Machete ::

To se mi zdi da velja samo za motorna vozila.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

-žiga- ::

Pa si že sploh kontaktiral prodajalca?

Kumbaja ::

Machete je izjavil:

To se mi zdi da velja samo za motorna vozila.


Katero? da se ne sme goljufat in prodajat pokvarjenih stvari?

Kebo ::

Lahko kontaktiraš prodajalca in mu groziš s tožno, če se ti pa da s tem ukvarjat in vlagat denar v odvetnika v upanju, da boš dobil stroške povrnjene je pa vprašanje.

c3p0 ::

Pogoji Bolhe niso nad zakoni. Če ti kdo zavedno proda škart robo, lahko za to odgovarja, pa če gre za kuhalnico ali amp. Drugo je pa to dokazat...

Slopek ::

Kumbaja je izjavil:

Machete je izjavil:

To se mi zdi da velja samo za motorna vozila.


Katero? da se ne sme goljufat in prodajat pokvarjenih stvari?

Kako naj dokaže, da je bila stvar pokvarjena že pri pošiljanju?
Zato se pa zadeve stestira. Ne moreš dokazati, da je bil artikel pokvarjen pred pošiljanjem in tukaj se zadeva konča.
Kaj pa zdaj tega pošiljatelja obvezuje k vračilu kupnine, pa ne vem. Sam bi rekel, da takole preko bolhe, prav nič.

Bolt ::

c3p0 je izjavil:

Pogoji Bolhe niso nad zakoni. Če ti kdo zavedno proda škart robo, lahko za to odgovarja, pa če gre za kuhalnico ali amp. Drugo je pa to dokazat...

Ali se zavedaš kakšno bedarijo si napisal.

Vetrpiha ::

Slopek je izjavil:

bolha deluje po sistemu videno, kupljeno. Če stvari prej nisi videl in preveril, je to tvoj problem.
Lahko samo upaš na poštenost prodajalca, ampak dvomim v to, saj ti je verjetno poslal že pokvarjeno zadevo.
Dokazat pa ne moreš, saj pred nakupom nisi preveril.

Videno - kupljeno ne obstaja.
Sodisca recimo prodajajo po takem principu zarubljeno.
Ampak bolj zaradi tega, ker so preleni sestaviti opis ...

Slopek je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Machete je izjavil:

To se mi zdi da velja samo za motorna vozila.


Katero? da se ne sme goljufat in prodajat pokvarjenih stvari?

Kako naj dokaže, da je bila stvar pokvarjena že pri pošiljanju?
Zato se pa zadeve stestira. Ne moreš dokazati, da je bil artikel pokvarjen pred pošiljanjem in tukaj se zadeva konča.
Kaj pa zdaj tega pošiljatelja obvezuje k vračilu kupnine, pa ne vem. Sam bi rekel, da takole preko bolhe, prav nič.

Saj ni vazno, kdaj je bila okvarjena. Ce je kupec odprl paket in zadeva ni delovala, kot je bila reklamirana, je krivda na strani prodajalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

c3p0 ::

Bolt je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Pogoji Bolhe niso nad zakoni. Če ti kdo zavedno proda škart robo, lahko za to odgovarja, pa če gre za kuhalnico ali amp. Drugo je pa to dokazat...

Ali se zavedaš kakšno bedarijo si napisal.


Daj razloži mi.

Kumbaja ::

Slopek je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Machete je izjavil:

To se mi zdi da velja samo za motorna vozila.


Katero? da se ne sme goljufat in prodajat pokvarjenih stvari?

Kako naj dokaže, da je bila stvar pokvarjena že pri pošiljanju?

težko, ni pa nemogoče. Odvisno seveda za kaj gre in koliko je OP pripravljen vložit v to. Drugače pa sem to napisal tudi višje.


Kaj pa zdaj tega pošiljatelja obvezuje k vračilu kupnine, pa ne vem. Sam bi rekel, da takole preko bolhe, prav nič.

Kot že rečeno, zavezuje ga obligacijski (in lahko tudi kazenski zakonik), če je za napako vedel. Seveda pa mu bo najprej to treba dokazat.

Videno - kupljeno ne obstaja.
Sodisca recimo prodajajo po takem principu zarubljeno.
Ampak bolj zaradi tega, ker so preleni sestaviti opis ...

Videno kupljeno seveda obstaja. Sodišča to klavzulo obravnavajo kot dogovor o izključitvi odgovornosti za stvarno napako (466. člen OZ).

Saj ni vazno, kdaj je bila okvarjena. Ce je kupec odprl paket in zadeva ni delovala, kot je bila reklamirana, je krivda na strani prodajalca.

Bistveno je kdaj se je zadeva pokvarila. Oziroma še bolj bistveno je kaj lahko kupec dokaže glede tega. Za uveljavljanje stvarne napake bo dokazno breme na kupcu, ki bo moral dokazat, da je okvara nastala pred prodajo. Oziroma, če je v igri še klavzula videno kupljeno bo moral kupec dokazati tudi to, da je prodajalec vedel, da napaka obstaja.

V primeru nakupa med dvema fizičnima osebama, dejansko zadostuje, da prodajalec trdi, da je od izdelek poslal brezhiben. Vse ostalo bo moral dokazat kupec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Horzen ::

in kako dokazati da je vedel?

Nima dokaza da je delal b.p. preden ga je poslal, jaz pa imam dokaz napake po odprtju paketa. Katero zdaj kaj velja?
Ko sem v prejšnjo službo vračal lap top sem vse posnel. Nisem kr tak dal compa od sebe da se bo nekdo spomnil da sem jaz nekaj pokvaril.
Poleg tega je na netu en kup takih z istim problemom. Identični. So zgoraj linki, ta dolhi video tam pr 12ti minuti se sliši ko možakar igra, na ta kratkem videu, pa po 1:10 nekje ko ga pržge in vtakne kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horzen ()

Kumbaja ::

Nima dokaza da je delal b.p. preden ga je poslal, jaz pa imam dokaz napake po odprtju paketa. Katero zdaj kaj velja?

to kar lahko kot tožnik dokažeš. Če ne moreš dokazat, da je bil izdelek poslan z napako potem je njegova dobra volja, če ti bo vrnil.

in kako dokazati da je vedel?

najmanj kar boš rabil je mnenje sodnega izvedenca tehnične stroke o tem kdaj je napaka nastala (če bo to sploh možno ugotovit). Če gre za znano serijsko napako ti je to vsekakor v plus.

Slopek ::

Stvarne napake pa res ne moreš uveljavljati pri naku stare šare, katero si kupil od fizične osebe.
Tehnično rabljeno blago je pametno pred nakupom preizkusiti. Vsaj sam vedno testiram, razen, če je artikel še pod garancijo.
Ne vem, koliko si dal za feršt, pa težko rečem, koliko se ti splača dokazovat, tako težko dokazljive zadeve.

UganiKdo ::

Stvarne napake pa res ne moreš uveljavljati pri naku stare šare, katero si kupil od fizične osebe.

zakaj spet lažeš? Je FB crknil pa imaš krizo? Saj je gor lepo razloženo, da je vse samo vprašanje tega koliko si pripravljen vložit (časa in denarja).

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Slopek ()

Slopek ::

A rok garancije, pri uveljavljanju stvarne napake ne šteje?

Tukaj imaš vse razloženo.

https://www.zps.si/index.php/nasveti-in...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Horzen ::

Hvala za vsa mnenja. Model je nakazal polovico keša nazaj. Jutri dan ojačevalec na servis, pa bomo vidli kaj bo.

Silici ::

Horzen je izjavil:

Hvala za vsa mnenja. Model je nakazal polovico keša nazaj. Jutri dan ojačevalec na servis, pa bomo vidli kaj bo.


To, serviser bo vedel če je okvara nastala med transportom.

shadeX ::

Silici je izjavil:

Horzen je izjavil:

Hvala za vsa mnenja. Model je nakazal polovico keša nazaj. Jutri dan ojačevalec na servis, pa bomo vidli kaj bo.


To, serviser bo vedel če je okvara nastala med transportom.


Ni. Prodajalec je ravnokar priznal da je prodal krš zadevo.

Slopek ::

Ja tudi rabljena roba katero kupiš od fizične osebe je lahko še v garanciji. Tovarniški.

Nisem pa bral pogojev bolhe.
Stvarna napaka? Še ko folk to uveljavlja pri novih stvareh je problem. Ob uveljavitvi le te, oz.če servis to prizna, ti pripada nov izdelek, ali vračilo kupnine. Pri uveljavljanju garancije, ti zadevo popravijo.

Priznam pa, da nisem vedel, da lahko pri takem nakupu preko bolhe, lahko uveljavljaš stvarno napako. No, uveljavljaš mogoče že, ampak sem že zgoraj napisal kako je s tem.

Pa še enkrat. Tako robo se testira. Ne samo v izogib takim situacijam, ampak so druge stvari. Avto je lahko lep, bo vžgal, vožnja pa ti ne bo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Vetrpiha ::

Kumbaja je izjavil:

Nima dokaza da je delal b.p. preden ga je poslal, jaz pa imam dokaz napake po odprtju paketa. Katero zdaj kaj velja?

to kar lahko kot tožnik dokažeš. Če ne moreš dokazat, da je bil izdelek poslan z napako potem je njegova dobra volja, če ti bo vrnil.

in kako dokazati da je vedel?

najmanj kar boš rabil je mnenje sodnega izvedenca tehnične stroke o tem kdaj je napaka nastala (če bo to sploh možno ugotovit). Če gre za znano serijsko napako ti je to vsekakor v plus.

Napaca; to da je izdelek prejet taki, kot je oglasevani. Ce ni, lahko paket mirno zavrnes oziroma je napaka med transportom po posti odgovornost posiljatelja, ce ni drugace dogovorjeno.

Slopek je izjavil:

A rok garancije, pri uveljavljanju stvarne napake ne šteje?

Tukaj imaš vse razloženo.

https://www.zps.si/index.php/nasveti-in...

Garancijo in stvarno napako lahko uveljavljas tudi pri rabljenih zadevah. Da, tudi pri digitalnih licencah in se jih sme prodajati tudi dalje ne glede na to, kaksne pogoje ima proizvajalec (pod dolocenimi pogoji).

Mirno lahko uveljavljas tako garancijo kot stvarno napako, neodvisno drugo od drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Slopek ::

No, tega nisem vedel.
Vem samo to, da je uveljavljanje stvarne napake pri novi zadevi, skorajda obsojeno na neuspeh, če nisi pripravljen in oborožen.

Meni je recimo nov telefon prvi dan odpovedal, ko sem vstavil vanj slušalke.
Seveda je bila ugotovitev servisa, da ne znam priklopit slušalk. Nestrokovno ravnanje z aparatom, al kako že. Pa sem gledal na netu, da se je to pri tem telefonu, kar pogosto dogajalo.
Poznamo tudi scene z Urankarjem...
Vseeno hvala za obrazložitev.

Zvezdica27 ::

HALO

kakšen servis, si normalen... ta zadeva je delujoča vredna 50e

na mercatino musicale si nabavi enega lampaša iz italije in uživaj. Italijani ne nategujejo, pri glasbi ni heca tam.

Glede odgovornosti - lej, naj to bo to šola. Če si se kaj naučil v redu, tole je škoda denarja tud klicati ga nazaj.

lp,

zz

Kvinta ::

... če je osebni prevzem kak je lahko polj to nateg ? razn če te tam 5 tipov čaka in te v treske vržejo pa dnar poberejo ...
A.C.A.B

Kumbaja ::

Vetrpiha je izjavil:

Kumbaja je izjavil:

Nima dokaza da je delal b.p. preden ga je poslal, jaz pa imam dokaz napake po odprtju paketa. Katero zdaj kaj velja?

to kar lahko kot tožnik dokažeš. Če ne moreš dokazat, da je bil izdelek poslan z napako potem je njegova dobra volja, če ti bo vrnil.

in kako dokazati da je vedel?

najmanj kar boš rabil je mnenje sodnega izvedenca tehnične stroke o tem kdaj je napaka nastala (če bo to sploh možno ugotovit). Če gre za znano serijsko napako ti je to vsekakor v plus.

Napaca; to da je izdelek prejet taki, kot je oglasevani. Ce ni, lahko paket mirno zavrnes oziroma je napaka med transportom po posti odgovornost posiljatelja, ce ni drugace dogovorjeno.


Kakšna napaca? Na kupcu je dokazno breme, da dokaže da je bil izdelek prodan z napako. Dajmo že dojet, da gre za nakup rabljenega izdekla od fizične osebe, kjer Zakon o varstvu potrošnikov nima nikakršne veljave v razemerju od kupca do prodajalca. Tudi z vidika garancije (pa močno dvomim, da še obstaja) nima prodajalec kot fizična oseba nobene odgovornosti do kupca. Vse kar je je par členov obligacijskega zakonika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kumbaja ()

Zvezdica27 ::

daj no... nategnil si se in to ni konec sveta. Povej koliko si dal, če si upaš :)

Če si dobil pol keša nazaj, se kaj nauči iz tega. Jaz sem se precej naučil iz svojih največjih neumnosti

zz

Horzen ::

Dal sem en maljun dvesto, če te zanima ;)

Horzen ::

Zvezdica27 je izjavil:

HALO

kakšen servis, si normalen... ta zadeva je delujoča vredna 50e

zz


Vypyr je redek, mali amp z veliko efekti, pa ne delajo jih več, tako da se težko dobi, se še kako splača popravit, če le ne bo pre-drago, potem seveda nima smisla.

Kumbaja ::

sicer se ne spoznam na zadeve, ampak če govorimo o tem:
https://www.audiopro.si/si/kitarska-oja...
https://www.muziker.si/peavey-vypyr-vip1

ni ravno huda eksotika.

Zvezdica27 ::

govoriti s številkami:

https://www.mercatinomusicale.com/mm/a_...

en 15w je celo 60e.

Še to je preveč. Dude, za 200e dobiš takega lampaša, da glava peče... tisto z efekti ... ja, saj štekam... če ti je to gušt... ampak to je dejansko piece of shit.

Bolha in ostalo je super, samo par pravil je treba upotševati.

zz

Horzen ::

Kumbaja je izjavil:

sicer se ne spoznam na zadeve, ampak če govorimo o tem:
https://www.audiopro.si/si/kitarska-oja...
https://www.muziker.si/peavey-vypyr-vip1

ni ravno huda eksotika.


Audio pro piše po ''naročilu'', Muziker pa 2 kos na poti... torej niti en niti drug nima na zalogi. Na peavey.com piše: ''item no longer available''.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Horzen ()

c3p0 ::

Gre za generični entry level amp, se menjujejo vsako leto modeli. Ne bo nikoli nek collector's item.

Slopek ::

Pa saj ni važno kaj je kupoval.
Drugič bo vedel, da se zadeve pred nakupom preveri.
Sam sem vedno pizdil, ko naše trgovine niso imele na zalogi želenega inštrumenta za 3000+€.
Vse po naročilu.

c3p0 ::

Kupiš direktno v tujini, seveda ceneje.

Slopek ::

10-15 let nazaj ni bilo tako enostavno, a enostavnejše, kot 30-40 let nazaj.
Govorim o testiranju inštrumenta pred nakupom.

c3p0 ::

Zagotovo, osebno sem pred daljnimi leti švercal kitare iz AT. Zdaj pa Thomann nudi brezplačno vrnitev in ni več nobenega razloga.

Avenger ::

Osebno najraje kupujem iz AT ali DE. Prodajalci skoraj vedno napišejo točno tako kot je, vključno z vsemi napakami, ebay in paypal pripomoreta k temu, da se ne lažejo. Pri nas najdeš vse živo, zelo radi prodajajo rabljeno robo, za samo 10% višjo ceno kot je nova v trgovini, ali pa "kot novo" zaprašeno in spraskano. Vedno je dobro osebno prevzet in takrat res, res pogledat, ne sme se ti mudit. Uno po pošti... sem tudi jaz že dobil nedelujočo zadevo, k sreči sem jo lahko vrnil, ampak je smotano to počet.

Vsekakor ne gre pod videno kupljeno, če je stvar oglaševana kot "100% delujoča b.p.". Če gre za žarnico, pomeni da deluje kot iz trgovine, 100% svetilnost, ne utripa, pravilna barva svetlobe. Ti si v bistvu dobil eno, ki utripa. In zdej te eni skušajo prepričat, da je to pač bolha. Noup. Tega zastonj ne bi hotel met.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zvezdica27 ::

odvisno kaj. Ravno glede glasbene robe, so Italijani super! To je pri njih kar svetinja, s tem se ne zajebavajo. Kdor se ukvarja z muziko v Italiji, jaz po defaultu predvidevam, da je dečko. Nasploh, ne v A, ne v D, ne v Italiji nimam ene slabe izkušnje, pa niti CRO, H, BiH ali Srbija... ZDaj... kako tehniko kupiti v Italiji, heh... to pa res willhaben in ebay kleinanzeigen...

Nasplošno - glede cen - je bolha kar polom, sam pri kvalitetni robi so tudi prodajalci OK, vsaj dozdaj. Kake sumljive zadeve pa niti ne kontaktiram.

zz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prodaja avta in reklamacija kupca, pomoč! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13417637 (7103) BadgerSkin
»

Pravni nasvet glede nakupa rabljenega avtomobila

Oddelek: Loža
181659 (941) UganiKdo
»

Prodal Avto - okvarjen avto po 1mescu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20633365 (21649) zobnik
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920482 (10919) bambam20
»

Prodaja stola in pravice kupca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
888869 (5642) St235

Več podobnih tem