» »

Ali se splača postati SAP svetovalec?

Ali se splača postati SAP svetovalec?

sapovec66 ::

Zdravo, v naši firmi opazujem kolege, ki so zaposleni kot SAP svetovalci in razvijalci. Nad njihovo plačo sem krepko presenečen. Ne rečem, za programerje, vendar imajo tudi ostali precej konkretne številke. Govora je o neto 2000+ € in dalje, kar se mi zdi odlično, za to kar dejansko počnejo. Zanima me, ali se splača narediti preskok. Sam imam 7. stopnjo tehnične smeri, vendar teh sapovcev ne bom nikoli dosegel. Ne mi sedaj, da sem preslab. Tole se precej nadpovprečne plače za tako delo.
Kako bi lahko najhitreje, ob predpostavki da se splača prišel do neke SAP junior pozicije. Kej bi se izobrazil, naredil tečaj, izpit?
Kako je meni jasno, je to že nekje 1500 - 2000 € neto v seveda dobri firmi. Ali je tako delovno mesto težko dosegljivo?

Hvala.

Invictus ::

Ja, ker traja nekaj let, da si pridobiš izkušnje in ustrezne certifikate.

Govorim za primer ko bi sam poskusil na trgu. če boš zaposlen v neki firmi, bo dovolj en osnovni cert...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

karafeka ::

Pri SAP-u je znanje poslovnih procesov isto, če ne, še bolj pomembno kot pa tehnično znanje (razen mogoče v basis modulu). Treba se je specializirat za določen modul (recimo Logistika, proizvodnja, prodaja, skladiščenje, fico, hr...). Najbolj so cenjeni tisti, ki poznajo procese in vmesnike med samimi moduli. Tudi če si ABAP programer, ti poznavanje poslovanja znatno olajša delo, čeprav se ta programerska mesta bolj kot ne selijo v "konkurenčno" Indijo, še posebej s FIORI aplikacijami, kjer se frontend dela v sapui5 frameworku in javascriptu, ampak tudi programiranje v abapu. Posledično je kvaliteta nazadovala, kar se pozna tudi v SAP-ovih standardnih programih.

SAP tečaji so dragi kot žafran, odneseš pa sorazmerno malo. Certifikati ti seveda dodajo dodano vrednost, ampak jaz bil dal na prvo mesto izkušnje - najprej začneš na poslovni strani, potem pa se preseliš na IT stran. Si ne predstavljam, da bi nekdo z izključno tehničnim znanjem nudil solidno podporo uporabnikom, razen v basisu, kjer pač administriraš in optimiziraš aplikacijske strežnike in baze.

HotBurek ::

Če greš nekaj delat samo zato, ker si slišal, da je tam dobra plača, potem boš s svojo prisotnostno degradiral vse okrog sebe.

In to je realnost računalništva (in še česa) zadnjih 10+ let; folk pride v to prodočje zaradi denarja in ne, ker bi jih zanimala tehnika in tehnični izzivi.


Tisto, kar se splača delat, je KVALITETA oz. KVALITETNO. Pa lahko ploščice polagaš za 4000 na mesec.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kuall ::

HotBurek je izjavil:

Če greš nekaj delat samo zato, ker si slišal, da je tam dobra plača, potem boš s svojo prisotnostno degradiral vse okrog sebe.


Wrong. To, da pogledaš kje so dobri zaslužki in začneš še sam tisto delat so osnove kapitalizma in zdravega načina razmišljanja.

OP: Go for it. Ni tako težko. Prvih par let bo že smotano, ko ne boš znal, pol pa gre kot po maslu in rata že dolgčas. Ali ti bo šlo ali ne je še najbolj odvisno od tega, koliko si želiš, da ti gre. Volja torej. Da ne odnehaš, ko je zajebano.

Invictus ::

HotBurek je izjavil:

Če greš nekaj delat samo zato, ker si slišal, da je tam dobra plača, potem boš s svojo prisotnostno degradiral vse okrog sebe.

Tebi nekako ni jasno, kako se folk odloča za službo.

SAP je dolgoročno dobra investicija.

Najbolje. da si najdeš službo pri SAP partnerju, ker v samem SAPu nimaš pogojev brez kilometrine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ekonomija ali finančna matematika in nato možnost za tujino

Oddelek: Šola
344261 (3402) blackbfm
»

Pricakovano placilo - delo v tujini (NEM)

Oddelek: Loža
183976 (2981) harmony
»

Perspektivna področja računalništva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5012622 (10957) jype
»

Bo Windows 8.1 zastonj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21646497 (38828) Looooooka

Več podobnih tem