» »

"Ubil" sem disk v prenosniku ... pomoč!

"Ubil" sem disk v prenosniku ... pomoč!

Skyfall ::

Živjo,

Včeraj sem v rahli jezi zaradi določenih stvari s pestjo udaril po mizi takoj zraven prenosnika in disk je v trenutku začel spuščati zelo nezdrave zvoke in kmalu je računalnik ugasnil z napako, da ne najde diska.
Problem je v tem, da imam v prenosniku SSD in navadni disk. Na SSD-ju imam naložen windows, na disku pa samo filme, slike itd. Kako je mogoče, da je računalnik ugasnil in ne glede na vse poskuse nisem mogel v sistem, če SSD brez težav prenese padce, udarce...

Trenutno sem noter dal drug rabljen disk in naložil na novo sistem na SSD, ker sem potreboval računalnik. Če grem popoldan po drug disk, ker je ta samo 500GB in mi je premalo, bom spet imel težave, da se računalnik ne bo zagnal?

MIHAc27 ::

SSD zaradi tega ne bi smel crknit. HDD pa ja. Če boš dal novega notri, bi moralo delati, dokler spet ne boš kaj tolkel in metal po tleh.

Za podatke iz starega....prav enostavno verjetno ne bo, če je kaj dragocenega gor daj nekomu, ki se na to spozna.

Miki N ::

Upam, da nismo bili krivi slotechovci - včasih znamo biti res kreteni!

Drugače pa ja - z lahkoto lahko "mikro" zlomiš povezave pri konektorjih z udrihanjem po napravi ne glede na tehnologijo. Mogoče se ti izplača še enkrat vtakniti SSD v režo, ne stane nič.

krneki ::

Naslednjič pa... GOOSFRAAAAAABA

MIHAc27 ::

Miki N je izjavil:

Upam, da nismo bili krivi slotechovci - včasih znamo biti res kreteni!

Drugače pa ja - z lahkoto lahko "mikro" zlomiš povezave pri konektorjih z udrihanjem po napravi ne glede na tehnologijo. Mogoče se ti izplača še enkrat vtakniti SSD v režo, ne stane nič.


JA, ampak udaril je po mizi, ne po napravi. Je moral biti res zelo močno, da bi SSD-ju poškodoval konektorje.
Jaz bi prej rekel, da se je sistem sesul, ker je HDD zablokiral. Po odstranitvi HDD bi moral sistem delovati, razen, če ni bil kak pagefile na HDD ali sesutje tako, da pač ne pomaga niti kak repair.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hp pavilion nadgradnja namesto cdrom sdd disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71407 (1347) solatko
»

Čudni simptomi novega računalnika

Oddelek: Strojna oprema
111652 (1270) AndreAS
»

SSD vs HDD (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24649142 (46023) MrStein
»

Samsung pripravlja 3D pomnilnik: V-NAND (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
8219307 (16642) hojnikb
»

Intel X25-X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
14211092 (8359) lopov

Več podobnih tem