» »

hp pavilion nadgradnja namesto cdrom sdd disk problem

hp pavilion nadgradnja namesto cdrom sdd disk problem

djforever ::

Lp

Kolegu sem namesto optičnega pogona vgradil ssd disk in je nastal problem pri windowsih.

Ni mi sploh hotelo naložit windowse, dokler nisem izklopil hdd disk na katerem je bil prej windows.

Zdaj ko pa sem naložil windowse na ssd disk pa priklopim nazaj hdd disk mi noče brat z ssd diska.

v bios meniju ni možnosti za spremembo bootanja z hard diskov, namesto tega sem dal na prvo mesto optični pogon, samo mi
vseeno ne prebere ssd diska.

kje je rešitev?

hvala.

GupeM ::

Zamenjaj diska. Starega daj namesto optične enote, SSD pa na mesto starega. Po mojih izkušnjah je to najboljša varianta, saj je priključek za optično enoto pogosto tudi počasnejši (ponekod celo IDE), kot priključek za dedicated disk.

djforever ::

sem naredil tako pa se skoz ne bere z ssdja

dela samo če dam f9 in dam da boota z diska

v biosih ne gre naredit ničesar

djforever ::

solatko ::

Na prenosnikih ne smeš imeti disk na DVD priključku in na obeh operacijski sistem. Ko boš imel prvo večjo nadgradnjo, bo sistem razmetalo na oba diska in ti računalnik ne bo zagnalo.
Tudi dual boot je na prenosniku, če daš sistem na dva diska, težko zrihtat (razen, če imaš prenosnik z original dvema odprtinama za disk).
Sem se sam zafrknil pri prvem SSD-ju v prenosniku. Prva večja nadgradnja mi je sistemsko particijo (300 MB) zmetala na disk D in računalnik se ni več postavil (w7), potem sem na forumu najdu v čem je problem.

Ne vem kako je z Linuxom, dva windows sistema ne gre, ti slej ko prej vse sfecla.
Delo krepa človeka

djforever ::

in je rešitev?

radmannsdorf ::

¸jaz bi najprej oba diska formatiral, dal novi ssd v hdd prostor, stari hdd pa v cdrom prostor. potem bi začel z novo inštalacijo windows.

solatko ::

Edina rešitev za dalj časa je, brisanje sistema na HDD-ju in tako, kot je zgoraj napisal, ssd v režo za hdd, saj je verjetno tudi SATA priključek na DVD-ju 1, na HDD-ju pa SATA II ali celo SATA III, če gre za novejši prenosnik.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vgradnja SSD + prenos Win 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311915 (9814) Machete
»

Prenosnik in problem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504869 (3972) solatko
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678663 (7220) ngc2392
»

Prenosnik, ssd disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
215372 (3831) r3dkv1c4
»

SSD pogon na HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
71876 (1731) levaky

Več podobnih tem