» »

Čudni simptomi novega računalnika

Čudni simptomi novega računalnika

AndreAS ::

Pozdravljeni,

Imam nove ter stare komponente:

Asus H87 PRO - NOVO
I5 5560 - NOVO
2 x 4GB DDR3 ( kingston )- NOVO
OCZ Agility 2 ( 120 GB ) - STARO
BeQuiet PSU - NOVO
Liteon SATA RW - NOVO

Pri instalaciji OS-a na ssd, zadeva normalno deluje, instaliram WIN7, po restartu pa zgubi SSD, ni več viden
Dal sem najnovejši BIOS, druge sata kable, drugi HDD disk, druge POWER konektorje, druge SATA konektorje na plati...

Zadeva enostavno ne deluje, je potrebno posebaj kaj nastavit v UEFI biosu? Res je da nanj nisem vajen.
Hvala za kakršnokoli INFORMACIJO. PRobal bom še samo z 1x DDR3 ramom, če bi znal ram bit jeba ( MEM pravi da je OK )
Tudi stari SSD , je health OK

Lp ,Andrej

hojnikb ::

tale ssd je šrot, tak da zelo verjetno izvirajo težave iz tam...

PS:
Kje hudiač si najdu i5 5560 ?? 8-O
#brezpodpisa

Klemen86 ::

Sem imel podobne težave s SSDjem OCZ Vertex 2, ko sem ga prestavil v drug računalnik. Nekaj časa je pomagalo, da sem prestavljal med SATA konektorji na matični plošči, potem sem ga poslal v garancijo.

hojnikb ::

za te oczje neboš več mogu uveljavlat garancije, ker je firma kot taka kaput :)
#brezpodpisa

AndreAS ::

Pardon, cpu je 4460 , zakaj za vraga pa jebe tudi z HHD-jem?
Aja, ko dam v BIOS-u default, včasih zažene sistem, po restartu pa ga spet zgubi. Ne vedno..
Danes ko pridem domov razderem vse skup, pa dam GPU ( gtx 460 ven ), pa samo 1x ssd.

Smrdi kot faulty plata...,

Lp ,Andrej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndreAS ()

Klemen86 ::

hojnikb je izjavil:

za te oczje neboš več mogu uveljavlat garancije, ker je firma kot taka kaput :)



Še vedno deluje njihov RMA prek Toshibe.

AndreAS ::

Hvala za uporabne nasvete. In ja, krivec je starun SSD, ki jebe v povezavi s Intel87 čipsetom. (veliko podobnih primerov, gre baje za power managment " novih plat" ta SSD nima več suporta. Stari HDD-ji delajo OK.

Torej MX100 It IS!! 256 GB zgleda najbolj optimum. Recimo pri funtechu kajne. Ali je kje kaka štacuna v MB da tole prevzameš osebno?

Lp ,Andrej

Han ::

Trenutno ga dobiš najceneje pri enaa. S poštnino vred in poštno nakaznico te pride 104 eur, če poravnaš znesek po predračunu, pa slab evro manj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

AndreAS ::

Hvala, bom verjetno naročil.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Lp ;Andrej

hojnikb ::

Klemen86 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

za te oczje neboš več mogu uveljavlat garancije, ker je firma kot taka kaput :)



Še vedno deluje njihov RMA prek Toshibe.

za te stare modele ne..
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

Isti problem sem jaz imel z staro Biostar 939 plato, po restartu so izginili diski na SATA, na IDE dela normalno še danes.
Ker imaš iste probleme tudi z HDD, je problem v plati.
Ne moreš sprobat SSD v drugem računalniku?

Zgodovina sprememb…

AndreAS ::

Zdravo,

Hvala za nasvete, plata je zgleda OK, težava je v tem starem SSD-ju ( sandforce ), ki ima težave s haswell platformo. Mnogo člankov na to temo po netu. Poslal mail na RMA Toshiba, žal negativni odgovor s strani RMA-ja.

" Dear Customer,

1st generation of SandForce controllers indeed has compatibility issues with Haswell platform. I'm afraid there is no fix provided by SandForce to resolve this issue. Since the 1st generation of SandForce controllers came out and became obsolete long before the Haswell platform was introduced it was impossible to verify compatibility. I'm afraid this is not covered by the warranty since there is nothing wrong with SSD itself.

Thank you

"

Kakorkoli, zgleda bo treba nov SSD.
Lp ,Andrej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri SSD? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11620196 (2200) hojnikb
»

AMD se podaja v svet SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
186705 (4204) WhiteAngel
»

Računalnik se mi sesuva

Oddelek: Pomoč in nasveti
161326 (1050) Auba
»

nakup SSD diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6812712 (8880) Blinkys
»

Znane podrobnosti o tretji generaciji Intelovih SSD-jev

Oddelek: Novice / Diski
238610 (7676) Icematxyz

Več podobnih tem