» »

SSD vs HDD

SSD vs HDD

1
2
3 4 5

Rias Gremory ::

Jst mam HDD. Žal se mi sistem naloži v 30s namesto v 15s. Škoda.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ko bi vidl ljudje ssd še kot kej druga, razn to da boosta bootup čas... that would great..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Recimo ubuntu, ki v štartu zažene recoll index in partial backup datotek, onemogočita pc do 5 minut po zagonu na hdd diskih. Doma pa mi je ssd začel nagajati in mi sistem random crkuje, tako da sem ga premestil na hdd, kjer se pa ne pozna bistveno, da mora za vsako stvar malo kopati po disku - v glavne se rabi internet in vlc. Zgolj zaradi zagona sistema pa ni bistvene razlike - 15 proti 30 recimo.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kater ssd in kater fw ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Aston_11 ::

Moj? Crucial M4 64, zadnji fw.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

crkuje as in bsod al kaj ?

gor maš 070H fw, right ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

hojnikb je izjavil:

ko bi vidl ljudje ssd še kot kej druga, razn to da boosta bootup čas... that would great..

Sej vem. Baitu sm.

Drgač ga pa res ne nucam, ker ne delam nič zahtevnega. Če bom pa nabavu prenosnika bom pa dal not SSD-ja not ker pol lahko skačem z njim.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Rias Gremory je izjavil:

hojnikb je izjavil:

ko bi vidl ljudje ssd še kot kej druga, razn to da boosta bootup čas... that would great..

Sej vem. Baitu sm.

Drgač ga pa res ne nucam, ker ne delam nič zahtevnega. Če bom pa nabavu prenosnika bom pa dal not SSD-ja not ker pol lahko skačem z njim.

hahahah ignorace at its finest...

You sir need to experience ssd first hand..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Sem ga že. Vem, da je "ohoho" hitrejši ampak pri običajnem delu razlika v hitrosti ne bi odtehtala denarja.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Kaboom ::

Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Zgodovina sprememb…

smash ::

HardFu je izjavil:

A kdo se nima SSDja vsaj za OS?


jaz

Zgodovina sprememb…

Castiel ::

Rias Gremory je izjavil:

Sem ga že. Vem, da je "ohoho" hitrejši ampak pri običajnem delu razlika v hitrosti ne bi odtehtala denarja.


Seveda da bi. Nakup novega ssdja je veliko pametnejši kot nakup novega procesorja.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Rias Gremory je izjavil:

Sem ga že. Vem, da je "ohoho" hitrejši ampak pri običajnem delu razlika v hitrosti ne bi odtehtala denarja.

a 2TB disk pa odtehta svojo ceno ? al pa 200€+ cpu... please...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Castiel je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Sem ga že. Vem, da je "ohoho" hitrejši ampak pri običajnem delu razlika v hitrosti ne bi odtehtala denarja.


Seveda da bi. Nakup novega ssdja je veliko pametnejši kot nakup novega procesorja.

Ko bo več denarja, do takrat pa pač ne. Pa nikjer nisem rekel, da ssd ni smiselen pri nadgradnji.

hojnikb je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

Sem ga že. Vem, da je "ohoho" hitrejši ampak pri običajnem delu razlika v hitrosti ne bi odtehtala denarja.

a 2TB disk pa odtehta svojo ceno ? al pa 200€+ cpu... please...

Nebi vedel. Ne spremljam trga, ker imam trenutno 1TB in mi je vrh glave. Sem bolj softcore pirat.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

ZigaZiga ::

nekako je to težko narest, če je baterija že za v smeti, prenosnik pa čisto vredu za vsakodnevne stvari. pa tudi priznam, da se mi ne da druge baterije za pribl. 50€ kupit (predvsem zaradi velikosti zaslona - malo prevelik za vsak dan s sabo vzet)

trnvpeti je izjavil:


...
ampak, delat boot na notebooku hmm
ko prav lepo delajo sleep metode

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

HardFu je izjavil:

A kdo se nima SSDja vsaj za OS?

Za tistih par sekund zagona se mi pa res ne splača dat 100 evrov. Raj ta dnar v parih letih pršparam za nov komp.

Zgodovina sprememb…

MilanP ::

al pa slabo stotinko vsakič k se retardirana glava od diska odloč da bo na drugm koncu kokr bi mogla bit ane

sploh še nikol nis probu ssd pa si neki pametn

Zgodovina sprememb…

RejZoR ::

Ja, ker to ti ful pomeni, če poženeš nekaj, kar pa imaš itaq shranjno na HDD-ju? Ti očitno imaš SSD pa nimaš pojma zakaj točno ga imaš...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

RejZoR je izjavil:

Ja, ker to ti ful pomeni, če poženeš nekaj, kar pa imaš itaq shranjno na HDD-ju? Ti očitno imaš SSD pa nimaš pojma zakaj točno ga imaš...

ena stvar ni problem, kaj pa 10000 stvari, ki so razmetane po celem platterju ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Blazz ::

Glugy je izjavil:

HardFu je izjavil:

A kdo se nima SSDja vsaj za OS?

Za tistih par sekund zagona se mi pa res ne splača dat 100 evrov. Raj ta dnar v parih letih pršparam za nov komp.


se vidi da nimaš pojma... nov ssd je tako kot nov comp... in point ssdja ni v parih sekundah pri zagonu, temveč v delovanju vsega občutno hitreje...

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Za dolgoročno shranjevanje ni boljši HDD? Ni, da se hrambo podatkov dela še veno na (ZIP) kasetah?

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Blazz je izjavil:

Glugy je izjavil:

HardFu je izjavil:

A kdo se nima SSDja vsaj za OS?

Za tistih par sekund zagona se mi pa res ne splača dat 100 evrov. Raj ta dnar v parih letih pršparam za nov komp.


se vidi da nimaš pojma... nov ssd je tako kot nov comp... in point ssdja ni v parih sekundah pri zagonu, temveč v delovanju vsega občutno hitreje...


Če bi bilo to res, bi lahko AMD ostal kar na strai generaciji čipov, le ob vsakem bi ti priložil še SSD.
Nakladaš.

Poleg tega je to prednsot samo tistim, ki jih je odzivnost sistema doslej motila.
Evo , ravno za što sem pognal novo instanco Chromea s HDDja. Čas zagona- od oka med četrtino in tretjino sekunde.
Pa recimo, da ne boš nakladal o keširnaju v RAMu itd še gimpa, ki ga od zagona še nisem pognal.

Prvi zagon, od oka 5 sekund. Vsak naslednji - cca med 2 in 3s. Se sekiram za to ? NE.

Kaj je toliko hitrejšega med delom programov ? Pravzaprav nič.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Evo še par:

Libreoffice Writer: ~2s prvi zagon, ~1s naslednji

Inkscape: ~4s prvi zagon, ~3s naslednji.

Adobe reader: ~5s prvi zagon, ~0s vsi naslednji

S tem da sploh ne vem kakšen HDD mam ( nisem ga izbiral glede na hitrost) in da nisem tweakal filesistema itd.

Zgodovina sprememb…

HardFu ::

Ojej kaksni butasti komentarji...

Boot time je kul pri SSDju, nima pa nobene veze. Probajte na HDDju odpret naslednje programe (naenkrat):
- VMware z eno Windows 7 instanco z 4GB rama
- Photoshop (en od zadnjih), v njem neke 3 dokumente z 50+ layerji
- Omnigraffle ali neki prototyping tool
- Neki code editor z odprtim projektom
- Email client
- Twitter client
- Par browserjev (Firefox, Chrome in Safari/Explorer)

pa probajte normalno delat, torej da med vsemi programi preklapljate brez cakanja, ki bi motilo delo.
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Ravno to, oziroma večino tega imam odprto sedaj.

Evo, bom odprl Code::Blocks in v njem celoten friggin linux kernel s HDDja preko mreže in problal še enkrat.

CodeBlocks sam zase se ob prvem zagonu odpira ene 5s.

Odprtje kernela traja tko ene 20s.

Res je,da ga je treba potem pustit še ene 10 minut,d a poskenira tistih maljon sourceov, ampak tle je ozko grlo videti parser, ne pa hard disk.

Ampak ves ta cajt je zagon vsega ostalega povsem normalen.

Nova instanca chromea se zažene v pol sekunde.

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Saj je fajn, če tebi SSD rešuje glavobole.

Samo reagiram na poste tistih, ki pravijo, da je avtomatsko d best izbira za vse.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Brane22 je izjavil:

Saj je fajn, če tebi SSD rešuje glavobole.

Samo reagiram na poste tistih, ki pravijo, da je avtomatsko d best izbira za vse.

V bistvu moras kr najti uporabo, da pride ful do izraza.

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Branje/pisanje swapa je hitrejse in branje/pisanje datotek je hitrejse (programi se hitreje odpirajo).

Osebno vidim veliko razliko med 7200 HDDjem in SSDjem in ce bi bil primoran delati na masini s HDDjem bi takoj letel v trgovino po SSD.

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Jz vidim veliko vecjo hitrost v ramu, kot pa ssd

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Evo, sem še pogledal za disk.

Imam prastari Seagate 500GB ST3500630NS. Z njega se boota sistem in na njem so programi.
Mašina je Phenom II x4 955BE z 8GiB DDR-3 na neki levi frekvenci ( 1GHz mislim)

Vse projekte in podatke odpiram preko 1GB mreže na serverju, ki je ravno tak Phenom z RAIDom trenutno 3 starih Samsungovih HD203UI diskov, torej RAID-5 3x2TB. Server ma 4GB RAM DDR-2 mislim.

Nič posebnega torej. VSepovsod imam EXT4 filesystem, linux mašine so nanj priklopljene preko nfs4 shareov, windows pa preko sambe.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

techfreak :) je izjavil:

Branje/pisanje swapa je hitrejse in branje/pisanje datotek je hitrejse (programi se hitreje odpirajo).

Osebno vidim veliko razliko med 7200 HDDjem in SSDjem in ce bi bil primoran delati na masini s HDDjem bi takoj letel v trgovino po SSD.

končno nekdo ki razume..

pač stari mački ki se držijo hddjov kot pjanci plota.. i dont blame them...

ampak slej kot prej bodo hddji izmurli... vedno bolj se vidi, da gostoto platterjov ne bo mogoče v neskončnost povečevat, shitload platterjov v enem disku pa spet ni dobro...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Če bi od mene kdo zahteval mašino za omenjeno profi uporabo, bi najprej pomislil na kako Opty dual socket plato s 12RAM socketi in šitloadom RAM-a kot SSDje.

Ne rečem, da bi bila za vsak primer boljša ampak v mnogo primerih bi enostavno letela.

12x16GB stick nanese kar nekaj.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

Jz vidim veliko vecjo hitrost v ramu, kot pa ssd

sicer nwm na kaj leti ta izjava, ampak res vidiš razliko med 1333 ramom in nwm recimo 1866mhz ?

Brane22 je izjavil:

Če bi od mene kdo zahteval mašino za omenjeno profi uporabo, bi najprej pomislil na kako Opty dual socket plato s 12RAM socketi in šitloadom RAM-a kot SSDje.

Ne rečem, da bi bila za vsak primer boljša ampak v mnogo primerih bi enostavno letela.

12x16GB stick nanese kar nekaj.

seveda bi letela... sam to so silno nišni primeri... ne ravno nekaj, kar bi avarage uporaniku prav pršl..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

hojnikb je izjavil:


seveda bi letela... sam to so silno nišni primeri... ne ravno nekaj, kar bi avarage uporaniku prav pršl..


Poglej zadnji primer, ki ga je podal HardPhuck:

Boot time je kul pri SSDju, nima pa nobene veze. Probajte na HDDju odpret naslednje programe (naenkrat):
- VMware z eno Windows 7 instanco z 4GB rama
- Photoshop (en od zadnjih), v njem neke 3 dokumente z 50+ layerji
- Omnigraffle ali neki prototyping tool
- Neki code editor z odprtim projektom
- Email client
- Twitter client
- Par browserjev (Firefox, Chrome in Safari/Explorer)

pa probajte normalno delat, torej da med vsemi programi preklapljate brez cakanja, ki bi motilo delo.


Tole nekako ni videt kot average case. In na to sem odgovarjal.

Glede ostalega pa je vse odvisno od tega, kako definiraš navadnega uporabnika- kot vidim, ga več ali manj vsi definirate po svojem profilu.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Karkoli boste rekl, "avarage" user bo prej opazo razliko v odzivnost oz. "hitrosti" rač., če bo le-ta mel ssd in nwm 4GB rama, kot pa 16GB rama in hdd... Če kdo trdi drugače, you're welcome to prove it.

Sicer pa, kje je point ssdjov ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Ti bi za to uporabo dal drago plato, drag CPU ter 192GB RAMa? In potem drugi nimajo razciscenih stvari?

Sicer bi moja uporaba bila primerljiva njegovi in sem s SSDjem resil vse tezave s cakanjem med prestavljanjem med programi, vsekakor pa sem vesel ce se tudi programi/OS hitreje zaganja.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Mojo prepričanje je še vedno; SSD v vsak sistem, če je le finančno in prostorsko smiselno (nebi ravno tlačič ssdja v prenosnik z samo enim sata, kjer se rabi veliko prostora...).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

techfreak :) je izjavil:

Ti bi za to uporabo dal drago plato, drag CPU ter 192GB RAMa? In potem drugi nimajo razciscenih stvari?


1. Argument drugih je, da o stvareh ne more pametovati nekdo, ki si jih ne lasti. Na osnovi tega argumenta sem predlagal dual Opty, ker sem si gal lastil svojčas. Ne enega ampak par sistemov. V vlogi delovne postaje in strežnika.

2. Ta stvar ni tako draga, sploh za profi uporabo. Tudi 16GiB RAM sticki niso bili cenovno proeblematični, ko sem nazadnje gledal. Sploh pa bi njegov profil uporabe lahko zelo lepo uporebil dodatna jedra in ločene RAM kanale.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

@brane22
kater ssd se ti je tako zameru ? :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Za kar se zavzemate je ze hibrid dovolj.
Ssd pa rabi nekdo z zelo veliko write.
In to OS nikoli ni.

Nekdo ki ima zelo veliko write ga pa mora skrbet vzdrzljivost.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

Za kar se zavzemate je ze hibrid dovolj.
Ssd pa rabi nekdo z zelo veliko write.
In to OS nikoli ni.

Nekdo ki ima zelo veliko write ga pa mora skrbet vzdrzljivost.

ma hibrid je joke... mamo superfetch in podobne zadeve za to... bottleneck diska še vedno obstaja, samo blaži se z malo flasha in primitivnim kontrolerjem.

trnvpeti je izjavil:

Za kar se zavzemate je ze hibrid dovolj.
Ssd pa rabi nekdo z zelo veliko write.
In to OS nikoli ni.

Nekdo ki ima zelo veliko write ga pa mora skrbet vzdrzljivost.

nope. No mogoče, če konstantno zapisuje zelo majhne datoteke.

Boost ssdjev je ravno na račun READ hitrosti (sploh random).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Za vse kar si opisal bo ze ta tvoj ti joke vrh glave dost.

Za read pa cache

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

Pri Optyjih je drag samo CPU, pa še ta ni tako kriminalen,če ne siliš v višave in/ali če se zadovoljiš s prejšnjo generacijo, ki itak ni bila slaba.

Ali pa če vzameš manjše modele na C32 socketu. Ali pa če vzameš samo enega na g34, ki je itak "zlepljen" iz dveh.

Ena dual socket G34 plata te stane več ali manj kot dve solidni unisocket plati.

Evo ti primer:

SuperMicroH8DGi-F

Samsung 16GiB stick 1600MHz ECC

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

Za vse kar si opisal bo ze ta tvoj ti joke vrh glave dost.

Za read pa cache

a ni potem bolje, da vzameš taprvi kjuček, ki ga lahko najdeš in ga uporabiš za cache ?
efekt bo identičen kot z hibridom
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Ce bi lahko dodal ram v hdd za cache,huh

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Hibridi bi bli kul, če bi bil ssd del teh diskov dejansko ssd. Tako pa ni. Je kontroler iz usb kjučkov... ne hvala..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

In ze taksen kontroler iz usb pride pri read neverjetno blizu ssd

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

In ze taksen kontroler iz usb pride pri read neverjetno blizu ssd

Sekvečni read. Randon read pa suxa in to zelo. In kaj ti koristi sekvečni read, če je pa tak read hiter tudi z hddjem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

trnvpeti ::

Za tako opevani zagon programov....

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

še enkrat, odzivnost dajejo nakjučne hitrosti, ne sekvečne. sicer bi hddji letel...
In pri teh hitrostih hibridi pač ne blestijo, saj imajo kontrolerje na osnovi c64:))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD-ji vzdržljivejši od pričakovanj proizvajalcev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15646611 (40138) hojnikb
»

Hibridni disk za prenosnik: dobre in slabe izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609112 (8349) hojnikb
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318671 (16315) b3D_950
»

SSD-ji krepko pod mejo dolar/GB (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
15433880 (26019) krneki0001
»

Milijarda manj prihodkov za Intel zaradi nedobavljivosti diskov, povpraševanje po SSD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14226627 (21299) Pyr0Beast

Več podobnih tem