» »

Naročanje iz UK trgovin

Naročanje iz UK trgovin

12bot34 ::

Pozdravljeni,

namen imam še vedno kaj naročiti iz uk trgovin, pa me zanima, če bodo kakšni dodatni stroški, ko niso več v EU.
Primer trgovin, iz katerih bi nekaj stvari naročil:
https://www.wiggle.co.uk/
https://www.chainreactioncycles.com/si/...

Piše, da so vračunani že vsi stroški. Torej me v sloveniji ne bo pričakala kašna carina?

mzakelj ::

Čez carino gre. Isto kot iz Kitajske.

12bot34 ::

To pomeni, da bodo še dodatni stroški?

Vetrpiha ::

Lahko ja, lahko ne. Isto kot iz Kitajske.

12bot34 ::

Torej, če je nad 22 eur se plača še davek?

Vetrpiha ::

Ne. Obdavci se vse.
Lahko pride, lahko ne. Isto kot iz Kitajske
https://www.posta.si/o-nas/novice/novos...

12bot34 ::

Aha, torej po vsej verjetnosti bo treba še plačati 22% cene?
Razen, če imaš srečo.

Machete ::

ja. Nad 150 eur pa še carino.
Najdi v Nemčiji raje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

12bot34 ::

Kaj potem dejansko oglašujejo, da ni potrebno še dodatno duties in tax imports plačati?https://www.wiggle.co.uk/h/option/brexit

Bwaze6 ::

Prodajalec lahko skupaj z dostavno službo vkalkulira tudi vse potrebne uvozne dajatve. Vseeno lahko fašeš "carinski postopek", in ti zaračunajo potem ta postopek kot še dodatno poštnino od carine do tebe.

Machete ::

Ja potem pa tvegaj. Res imajo napisano, ampak pri 150 eur sem prepričan, da niso carinskih dajatev upoštevali.
Če ne pa vrpašaj za ziher. Me pa čudi, da ni te robe iz kje drugje. Razen, če je striktno UK made.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

dasf ::

Vsa naročila iz wiggle.co.uk v zadnjem letu so mi poslali iz Nemčije, najbrž za EU trg oni poskrbijo za uvoz in carino ter razpošiljajo iz nekega nemškega skladišča.

Machete ::

Sem iskal, če je kaj takega, ker so cene v EUR. Pa ni nikjer napisano. Zna bit nekaj na tem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

skyline ::

Naročaj z wigglesport.de, če hočeš biti ziher.
Ampak kot so ostali rekli, vse se pošilja s celine, CRC je pa itak v Wigglovi lasti.

12bot34 ::

Naročil bi neko stvar, ki je 70 eur ceneje kot v eu.

Ampak tudi če maročam iz wiggle.de, verjetno se vedno iz uk pošiljajo, samo stran je nemska.

Kaj potem predlagate?

jocoj ::

Wiggle že nekaj časa v Slovenijo pošilja iz Nemčije. Če hočeš biti pa 100% prepričan, jih pa za svoj artikel vprašaj preko telefona ali maila.

skyline ::

Preberi še enkrat - vsi ti pravijo, da se nobena stvar ne pošilja iz UK.

Pa kot si sam našel, wiggle pravi da dodatnih stroškov ni - če se kjerkoli zatakne, pač rešuješ naprej z njimi da ti povrnejo dnar.

Technics111 ::

Zanimivo narocil sem nekaj na Ebay uk od prodajalca iz Londona, na paketu ko sem ga dobil pa je pisalo From: Po box.. "Naslov" Brucargo Belgium. Torej mora ta prodajalec v UK imeti v Belgiji forwarderja za EU kupce,da ne placajo carine oz. Davka.. ali se motim?

Vetrpiha ::

Bwaze6 je izjavil:

Prodajalec lahko skupaj z dostavno službo vkalkulira tudi vse potrebne uvozne dajatve. Vseeno lahko fašeš "carinski postopek", in ti zaračunajo potem ta postopek kot še dodatno poštnino od carine do tebe.

Jim pa obrazec oddas se preden pride na carino

Meni izgleda kot da je prodajalec robo nabavil iz Kitajske, placal vse dajatve in tebi prodal drazje. Reseller v glavnem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vetrpiha ()

Vuli ::

ma jaz nisem nič doplačal, paket pršu čist normalno. Sem pa obrazec CN22 opazil na paketu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

__Devil__ ::

Jaz, ko sem naročil nekaj iz UK strani za ~ 90€ sem dobil BP brez carine in podobnih dodatnih stroškov. Le poštnina se je podražila iz ~4€ na ~18€.

Zimonem ::

__Devil__ je izjavil:

Jaz, ko sem naročil nekaj iz UK strani za ~ 90€ sem dobil BP brez carine in podobnih dodatnih stroškov. Le poštnina se je podražila iz ~4€ na ~18€.

Tako nekako. Pa v mojem primeru sem moral dhlu poslat opis blaga in račun, da so ga posredovali carini. Dodatnih stroškov s carino pa ni bilo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carinska pošta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
344102458 (57319) Mare2
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11426272 (14343) St235
»

Varno nakupovanje na aliexpres

Oddelek: Loža
93525 (2089) bimmer-mb

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567102757 (47304) Tilen

Več podobnih tem