» »

Anketa : Iskanje zaposlitve

Anketa : Iskanje zaposlitve

Matko95 ::

Pozdravljeni, tudi sam bi izkoristil tale forum za pridobivanje podatkov s pomočjo ankete. Anketni vprašalnik je kratek, tiče pa se načinov iskanja zaposlitve.

Predvidevam, da je kakšna tema o problematiki pri iskanju zaposlitve že odprta, če ne, pa z veseljem odpiram debato.

Anketa je dostopna na povezavi : https://www.1ka.si/a/323151
  • spremenilo: Matko95 ()

Drevesce ::

V anketi je vprasanje, ce bi sprejel delo v tujini...Pozna kdo kaksno stran, kjer podjetja iscejo ljudi globalno? Pa tu ne mislim na raznorazne freelancer zadeve, kjer bolj posamezniki ponujajo svoje storitve.

Matko95 ::

Verjetno še najbližje temu Linkedin.

styrian ::

To je ena najbolj neumnih anket, kar sem jih kdaj izpolnil.

Mene pri iskanju zaposlitve najbolj moti to, da o moji usodi odloča ekonomistka ali družboslovka, ki nima blage veze o računalništvu na osnovi nekih psiholoških trikov, ki jih je nekje prebrala v knjigi o HR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

kuall ::

styrian je izjavil:

To je ena najbolj neumnih anket, kar sem jih kdaj izpolnil.


To je ena najbolj neumnih anket, ki sem jih kadarkoli izpolnil?
Če se že delamo pametne.

Vprašanja so bila dokaj neoriginalna, to je res.

Matko95 ::

styrian je izjavil:

To je ena najbolj neumnih anket, kar sem jih kdaj izpolnil.

Mene pri iskanju zaposlitve najbolj moti to, da o moji usodi odloča ekonomistka ali družboslovka, ki nima blage veze o računalništvu na osnovi nekih psiholoških trikov, ki jih je nekje prebrala v knjigi o HR.


Se strinjam s kuallom, da vprašanja morda niso ravno originalna, ne razumem pa, zakaj bi bila neumna? Vprašalnik sem zastavil v smeri, da pridobim podatke, ki jih bom v projektni nalogi potreboval in zagovarjal/ovrgel določene hipoteze. Je pa res tudi to, da je pri tej temi veliko sekundarnih virov informacij, s katerimi si bom lahko pomagal.

Morda sem storil napako, da sem premalo razmišljal "out of the box" in s tem prikrajšal vprašalnik za kakšno dodatno vprašanje. Sem pa nekako strmel k temu, da je anketa kratka in poizkušam pridobiti podatke, katere zares potrebujem. Dolgi vprašalniki za študijske namene so vsaj meni osebno trapasti in jih osebno nerad izpolnjujem (razen v primeru, če so že od začetka res dobro zastavljeni). Z veseljem pa sprejmem kritiko, če je le ta argumentirana. Sem v življenju naredil enostavno premalo anket, da bi lahko bila na konkretnem nivoju in imam tu zagotovo ogromno prostora za napredek.

Bi pa odgovoril tudi na tvoj drugi del komentarje. Ekonomist/ka ali družboslovec/ka res težko sodi o tvojem računalniškem znanju na osnovi psiholoških trikov". Me pa zanima ali so te pri tej firmi dejansko povabili na prvi razgovor v stilu LEK-a na sedež neke agencije, kjer so sprva želeli zgolj izvedeti več o tebi kot o osebi in preteklih izkušnjah kot pa o dejanskih znanjih, katere je to podjetje iskalo? Tu mi je že žal, da nisem zapakiral neko vprašanje, ki se nanaša na tvoj odgovor, ker poznam nekaj podobnih primerov in verjamem, da je to dejanski problem zaposlovanja danes.

Sam imam izkušnjo, da me je podjetje, ki je iskalo specifično znanje takoj povabilo na razgovor na sedež podjetja, kjer sem moral to znanje dokazati. To se mi zdi pravilen pristop, bizarno bi bilo, da bi moral najprej skozi nek zgoraj omenjeni postopek, če pa imam to kar zaposlovalec išče. Imam pa še eno izkušnjo, kjer sem šel tudi skozi postopek dveh razgovorov (prva na agenciji), kjer me je kot si omenil, intervjuvala neka družboslovka in si zapisovala moje odgovore ter me potem na podlagi ocenjevanja podjetju predlagala za drugo delovno mesto. Moram priznati, da me je v tem primeru kar malce rešila in sem na trenutni poziciji res uspešen.

kuall ::

Meni je bilo zanimivo, kako si dobro zadel možne izbire pri tem vprašanju:

Na kakšen način iščete/ste iskali zaposlitev? (Možnih je več odgovorov)

V vseh prvih 4 točkah sem imel jaz uspehe in pri nobenih drugih (npr kakšne veze).

Mike_Rotch ::

Drevesce je izjavil:

V anketi je vprasanje, ce bi sprejel delo v tujini...Pozna kdo kaksno stran, kjer podjetja iscejo ljudi globalno? Pa tu ne mislim na raznorazne freelancer zadeve, kjer bolj posamezniki ponujajo svoje storitve.


https://weworkremotely.com/

https://euremotejobs.com/

https://remotive.io/

https://www.flexjobs.com/

Drevesce ::

Hvala bom čeknil.

Alayne ::

Nevem se piše narazen... drugace pa reseno, obilo srece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alayne ()

spam321 ::

styrian je izjavil:

To je ena najbolj neumnih anket, kar sem jih kdaj izpolnil.

Mene pri iskanju zaposlitve najbolj moti to, da o moji usodi odloča ekonomistka ali družboslovka, ki nima blage veze o računalništvu na osnovi nekih psiholoških trikov, ki jih je nekje prebrala v knjigi o HR.


Čak da spoznaš, kako "super" je, ko ti je kot programerju šef družboslovc - 90% slo IT podjetij... tak je to. Programer cele dneve kuca kodo in spoznava nove jezike, tehnologije... družboslovc pa išče priložnosti, kako to znanje prodati. Verjetno je jasno, kdo ima na koncu denar in kdo dobi drobtinice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zavod in njihova glupa predavanja, tokrat covid 19 naravnana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696162 (3760) zobnik
»

Kreativen življenjepis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215411 (13330) SeMiNeSanja
»

Raziskava o brezdomcih v Ljubljani

Oddelek: Loža
121894 (1071) ajmmmn
»

Sem pri 39 prestar za faks? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5611483 (8216) Okapi
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613612 (10731) AndrejS

Več podobnih tem