» »

Dodatek k plači za januar

Dodatek k plači za januar

«
1
2

FiReFTW ::

Kot sem bral pred nekaj tedni bi naj dobili dodatek 200€ k plači vsi ki imajo osnovno plačo pod 1900bruto ali nekaj takega, je to 100% potrjeno za januar? Ker delodajalec še nam ni nič sporočil okoli tega.

Egidij88 ::

Mi tudi nismo še nič dobili. Plača pa je že bila.

FiReFTW ::

Ganon ::

Hec je, da ta bruto znesek ne označuje osnovne plače, ampak plačo z vsemi dodatki in še vključeno božičnico, če je bila izplačana. Skratka, en velik nateg vlade.

enemon ::

Pri nas so tisti, ki so upravičeni do tega, dobili pri decembrski plači, izplačani v januarju. Se pa osnova upošteva skupaj z božičnicami in drugimi dodatki,

Horas ::

pri nam smo dobili ta teden skupaj s dec. plačo. jaz sem dobil 130€ sorazmeren delež glede na pristotnos oziroma število ur.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

__Devil__ ::

"Božičnica" oz nagrada manjša je bila decembra. Verjetno nebom presegel omenjene vsote. Drug teden je plača, bomo videli če bo kaj :). Veliko se govori o dodatnih a na koncu vse tiho. Plača se dvigne za 100€ po zakonu v 2021? Bruto? Na koncu bo ravno 20€ neto :)

Bwaze6 ::

Ganon je izjavil:

Hec je, da ta bruto znesek ne označuje osnovne plače, ampak plačo z vsemi dodatki in še vključeno božičnico, če je bila izplačana. Skratka, en velik nateg vlade.


Ja, nam je računovodstvo izračunalo, da vsi presegamo kvoto zaradi božičnice - ki ni bila božičnica, ampak nagrada za delovno uspešnost.

PacificBlue ::

Mi sicer nismo dobili bozicnice, ampak preostali del regresa, ki se pa najbrz ne steje pod bruto placo, placan je bil danes tudi korona dodatek.

feryz ::

Jaz sem hotel dati mojim, pa ne gre. Zaradi božičnice, ja.

Je pa hec pri tem. Navijali so za popolno štirinajst dnevno zaprtje podjetij pred novim letom zaradi korone, v resnici pa kaznujejo tiste zaposlene, ki so bili doma tako, da jim dajo sorazmerno manj dodatka.
Kot vse v tej državi, zmedeno in zlagano.

Old Spice ::

Klasika. JU nabijajo dodatke 20-65% (vsak mesec), v gospodarstvu je 200 eur vezanih ravno na mesec, ko bodo zagotovo odfiltriral največ ljudi stran.

PS: Nikjer nisem zasledil, da bi kdo razmišljal o ukinitvi dodatka v JU, potem ko se oseba cepi za c19. S cepljenjem namreč ni več nevarnosti, zaradi katere le-tega dobivajo ali? :)

feryz ::

Daj predlog takoj. In vztrajaj. Naj se puklavcu reklama za cepljenje zatakne v grlu.

Bwaze6 ::

Sam res. Nihče se ne bo šel cepit, če bi to pomenilo teoretično možnost izgube 30 EUR letno. Še za 3 EUR bi pregovorno finančno skrbni Slovenci kalkulirali.

WizzardOfOZ ::

Egidij88 je izjavil:

Mi tudi nismo še nič dobili. Plača pa je že bila.

Plačo dobivaš za mesec nazaj. Sedaj si dobil decembersko. Januarsko plačo boš dobil februarja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Bwaze6 ::

Dodatek 200 EUR za zaposlene v gospodarstvu je bil samo za december, januarja ni napovedan. Če ga nisi dobil ob decembrski plači, ga ne boš.

Se je izkazalo, da je bil ta dodatek "podarjen" zelooo s figo v žepu. Izplačan je samo za dneve, ko si dejansko delal (ob hkratnem pozivu, naj firme dajo delavce na kolektivni dopust), poleg tega "bruto plača" po novem obsega vse prihodke in dodatke, tudi božičnico.

Kakšen procent zaposlenih v gospodarstvu je bil na koncu sploh upravičen, bomo to kdaj izvedeli?

feryz ::

Zato pa so ga dobili vsi v javni upravi. Tako javna uprava izračuna ugodnosti za vse.

sunshine403 ::

Mene zares zanima, zakaj dodatek zgolj za tiste s placami pod 1900eur? Jaz ravno tako delam, ravno tako placujem davke in ravno tako potrebujem denar kot nekdo, ki ima bruto pod 1900eur, pa ceprav imam bruto krepko cez 5000eur. Konec koncev, drugacne place, drugacne razvade, torej smo na istem. Ne vem zakaj bi preferirali zgolj nesposobneze... aja zato ker taksni odlocajo o vsem tem. ;)

xardas ::

Zato, ker eni ta denar potrebujejo, da plačajo položnice in dajo kruh na mizo, ti pa ne. Simpl.

enemon ::

Čemu je sploh namenjen ta dodatek? Ne razumem povezave s koronavirusom in posledično protikoronskim paketom.

njyngs ::

Zato, ker so se ogromno ljudem (nekaterim drastično) znižali prihodki zaradi zaprtih dejavnosti. Precej jih je izgubilo službe. To je namen.

enemon ::

njyngs je izjavil:

Zato, ker so se ogromno ljudem (nekaterim drastično) znižali prihodki zaradi zaprtih dejavnosti. Precej jih je izgubilo službe. To je namen.


Ja, ampak ti itak ne bodo imeli plače za december.

Machete ::

Ti dodatki so kupovanje odpustkov. Tu mate malo heli denarja, pa tih bodte kak mesec pa ne šimfajte velikega vodjo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Oberyn ::

Da, meni je računovodkinja vključila 200 eur neobdavčenega dodatka pri plači za december, ki si jo izplačujem sredi januarja. Poleg je pripisala, da "se bo to vračalo v marcu". Nisem čisto dobro razumel tega, predpostavljam da bom marca dobil iz proračuna 200 eur na račun firme, ker sem hkrati zaposlovalec in zaposleni. Če ni tako, potem pa ne vem, kaj je s tem vračanjem mislila. Pa tudi mi v bistvu ni tako pomembno, da bi jo vprašal.

Machete ::

https://www.ozs.si/novice/pkp7-delavcem...

PKP7 - Delavcem ob decembrski plači pripada še krizni dodatek
30. DECEMBER 2020 | Mag. Nina Scortegagna Kavčnik
PKP7 (ZIUPOPDVE) za določene delavce ponovno uvaja krizni dodatek, vendar tokrat le v enkratni višini 200 eur, ki pa mora biti izplačan z decembrsko plačo (85. člen).

Vsakemu zaposlenemu, ki dela in čigar zadnja izplačana mesečna plača (za november) ni presegla dvakratnika minimalne plače (1.881,16 EUR bruto I), delodajalec izplača ob plači za mesec december 2020 krizni dodatek v višini 200 eurov, ki je oproščen plačila vseh davkov in prispevkov.

Če delavec ne dela cel mesec december, je upravičen do sorazmernega dela dodatka. Delavcu pripada dodatek za prazničen in drug dela prost dan, določen z zakonom, če bi na ta dan dejansko delal, dodatek pa mu ne pripada za druge oblike odsotnosti z dela. To pomeni, da delavcem pripada dodatek tudi za praznični petek 25. 12. 2020 in soboto 26. 12. 2020, če bi bil sicer to njihov delovni dan.

Če ima delavec sklenjeno pogodbo o zaposlitvi s krajšim delovnim časom, ima pravico do dodatka sorazmerno delovnemu času, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, razen v primerih, ko delavec dela krajši delovni čas v posebnih primerih (starševstvo, invalidi ipd.).

Zaposleni pri neposrednih in posrednih uporabnikih proračuna Republike Slovenije in občinskih proračunov ter tujih diplomatskih predstavništvih in konzulatih, mednarodnih organizacijah, predstavništvih mednarodnih organizacij ter institucijah, organih in agencijah Evropske unije v Republiki Sloveniji, niso upravičeni do kriznega dodatka iz prvega odstavka tega člena.

Za povračilo izplačanega kriznega dodatka, delodajalec preko informacijskega sistema FURS predloži izjavo, s katero izjavlja, da je zaposlenemu izplačal krizni dodatek. Upravičenec predloži izjavo preko informacijskega sistema FURS v elektronski obliki najpozneje do konca februarja 2021. FURS izplača povračilo kriznega dodatka najpozneje do 20. marca 2021.

Delodajalec ob izplačilu predloži REK-1 obrazec z navedbo vrste dohodka 1190 - Dohodek, ki se ne všteva v davčno osnovo. Na zbirnem REK obrazcu vpiše podatke o delodajalcu in številu oseb - prejemnikov, na individualnem REK obrazcu pa vpiše podatke o prejemniku dohodka in znesek izplačanega kriznega dodatka vpiše v polje A052, z oznako vrste dohodka 0000.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

HitraSperma ::

sunshine403 je izjavil:

Mene zares zanima, zakaj dodatek zgolj za tiste s placami pod 1900eur? Jaz ravno tako delam, ravno tako placujem davke in ravno tako potrebujem denar kot nekdo, ki ima bruto pod 1900eur, pa ceprav imam bruto krepko cez 5000eur. Konec koncev, drugacne place, drugacne razvade, torej smo na istem. Ne vem zakaj bi preferirali zgolj nesposobneze... aja zato ker taksni odlocajo o vsem tem. ;)

Več potencialnih SDS volilcev je pod 1900EUR
fgdsfjk

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Treba je povedati računovodskih službam, da se božičnica ne šteje nujno v plačo, še več, v večini primerov se ne sme šteti. Kot je zapisal FURS, ki je kopiral del 2. odstavka 126. člena ZDR-1, je sestavni del plače tudi plačilo za poslovno uspešnost (t.i. božičnica), če je le-to dogovorjeno s kolektivno pogodbo ali pogodbo o zaposlitvi. Se pravi, mora delavec vnaprej vedeti, da bo dobil konec leta to božičnico, recimo še pod tem in tem pogojem, če pa je božičnica povsem stvar dobre volje direktorja, in tako je v praksi največkrat, potem pa se ta del ne sme šteti v plačo in v doseganje tistega zneska 1.881,16 EUR.

m0LN4r ::

Za gajbo pira vec danes, pol pa zaradi gospodarske skode in izpada dobicka, pozneje manj ali pa en delavec manj.
Na nulo je treba prit. Eni so oskodovani za nekaj stotakov, drugi spet nic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sirotka ::

HitraSperma je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Mene zares zanima, zakaj dodatek zgolj za tiste s placami pod 1900eur? Jaz ravno tako delam, ravno tako placujem davke in ravno tako potrebujem denar kot nekdo, ki ima bruto pod 1900eur, pa ceprav imam bruto krepko cez 5000eur. Konec koncev, drugacne place, drugacne razvade, torej smo na istem. Ne vem zakaj bi preferirali zgolj nesposobneze... aja zato ker taksni odlocajo o vsem tem. ;)

Več potencialnih SDS volilcev je pod 1900EUR


Seveda, ker so volivci Levice sami direktorji, ki komaj čakajo višje obdavčitve :)

WizzardOfOZ ::

Sej direktorje bodo oprostili davka, ker reveži potem ne bodo mogli na bahame/havaje/.... Raja bo vse poplačala z zlatom, raja itak nikamor ne hodi, pa ne rabi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

max00slo ::

Machete je izjavil:

Ti dodatki so kupovanje odpustkov. Tu mate malo heli denarja, pa tih bodte kak mesec pa ne šimfajte velikega vodjo.

my words exactly
Si non confectus, non reficiat.

Baja ::

na koncu pa bomo to itak plačali z obrestmi.

WizzardOfOZ ::

Dodatki so reševanje plač. Nekoga zaposliš, pa ima premajhno plačo, se pa izkaže in naredi kakšno delo. Pa ker mu ne moreš plače zvišat, mu daš dodatke, da se mu plača zviša. Na žalost to počnejo v vseh branžah.

Je pa to še ena rešitev za nižanje plače. Ker je lažje vzet en dodatek, kot pa plačo znižat, če imaš plačo zapisano v pogodbi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zmajc ::

Ta dodatek je en velik nateg vlade. Čisto slučajno so za določanje, kdo je upravičen upoštevali ravno mesec ko se izplačajo božičnice/ nagrada za delovno uspešnost tako da izključijo čim večje število zaposlenih.

Sramota, res.

Zmajc ::

feryz je izjavil:

Zato pa so ga dobili vsi v javni upravi. Tako javna uprava izračuna ugodnosti za vse.


Ni res, zdravstveni delavci, tudi tisti z najnižjimi plačami, ki niti slučajno ne dosegajo 1900 bruto ne dobijo nič.

B34ST ::

Dobil, pod neto povračila - Krizni dodatek - 147,90€. Božičnice letos ni bilo.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Sined9 ::

Dobil malo manj kot 200 eur, kljub božičnici in visoki stimulaciji. Če seštejem božičnico in stimulacijo sem krepko preko limita, ki so ga postavili.

feryz ::

Sined9 je izjavil:

Dobil malo manj kot 200 eur, kljub božičnici in visoki stimulaciji. Če seštejem božičnico in stimulacijo sem krepko preko limita, ki so ga postavili.
A bodo tudi pri vas dopust pisali v januarju namesto v decemberu, da ste dobili polnega?

Sined9 ::

Neuradno sem slišal, da se bo pravna služba pritožila, baje naj bi naknadno objavili da se bo božičnica upoštevala zraven.
Smo pa podjetje z malo manj kot 1000 zaposlenimi, tako da bodo že nekaj nagruntali.

D3m ::

HitraSperma je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Mene zares zanima, zakaj dodatek zgolj za tiste s placami pod 1900eur? Jaz ravno tako delam, ravno tako placujem davke in ravno tako potrebujem denar kot nekdo, ki ima bruto pod 1900eur, pa ceprav imam bruto krepko cez 5000eur. Konec koncev, drugacne place, drugacne razvade, torej smo na istem. Ne vem zakaj bi preferirali zgolj nesposobneze... aja zato ker taksni odlocajo o vsem tem. ;)

Več potencialnih SDS volilcev je pod 1900EUR


Verjemi, da so tudi nad 1900 EUR SDS volilci.

Sicer še nisem odločen ali NSI ali SDS.

Bomo videli do volitev. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Torej po koroni spustijo zacasno dvignjeni DDV?
Hehehehe...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Po moje bodo uvedli še dodaten 5% koronski davek na vse.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

otago ::

feryz je izjavil:

Zato pa so ga dobili vsi v javni upravi. Tako javna uprava izračuna ugodnosti za vse.


Vir:

Zaposleni z nizkimi dohodki
Vsakemu zaposlenemu, ki dela in čigar zadnja izplačana mesečna plača ni presegla dvakratnika minimalne plače, delodajalec izplača ob plači za mesec december 2020 krizni dodatek v višini 200 evrov. Od kriznega dodatka se ne plačajo davki in prispevki.

Ukrep se ne uporablja za zaposlene pri neposrednih in posrednih uporabnikih proračuna Republike Slovenije in občinskih proračunov ter tujih diplomatskih predstavništvih in konzulatih, mednarodnih organizacijah, predstavništvih mednarodnih organizacij ter institucijah, organih in agencijah Evropske unije v Republiki Sloveniji.


Večina ne dobi. Ima pa "varno" zaposlitev.

Phantomeye ::

feryz je izjavil:

Zato pa so ga dobili vsi v javni upravi. Tako javna uprava izračuna ugodnosti za vse.



Prosim? :D Jaz nisem dobil ničesar :D

con28 ::

FiReFTW je izjavil:

Kot sem bral pred nekaj tedni bi naj dobili dodatek 200€ k plači vsi ki imajo osnovno plačo pod 1900bruto ali nekaj takega, je to 100% potrjeno za januar? Ker delodajalec še nam ni nič sporočil okoli tega.


Če si imel decembra kakšen dan dopusta si dobil manj kot 200€? Je bilo enako pri ostalih?

Machete ::

Ja, dopust se sorazmerno odseka od te 200 eur klobase.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

cortez ::

Primer 1: delavec, zaposlen za polni delovni čas v mesecu decembru cel mesec opravlja delo razen na dan 25.12.2020 ko je državni praznik. Pripada mu 200 eur kriznega dodatka.
Če je delavec zaposlen za polovični delovni čas mu v zgoraj opisanem primeru pripada 100 eur kriznega dodatka.
Primer 2: delavec, zaposlen za polni delovni čas v mesecu decembru koristi 3 dni dopusta, 4 dni je na čakanju, ostale dni (15 delovnih dni) razen na državni praznik (1 dan) opravlja delo. Sorazmerni del kriznega dodatka se izračuna:
200/23 = 8,70
8,70 * 16 =139,20 eur (upoštevajo se dnevi, ko je opravljal delo in dan, ko bi sicer opravljal delo, pa je bil državni praznik)
Delavcu pripada 139,20 eur kriznega dodatka.


Očitno ta kriza ni za vse, ampak je selektivna.

Se pravi, nekaj vam damo, razen, zate, pa zate, pa zate itd.

;-) ::

Ni bilo bozocnice in ne dodatka.

D3m ::

Bila je božičnica. Dodatka pa ne, ker je bila prevelika bruto plača. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

VeganCyclist ::

Čeprav tole z božičnco nima lih smisla. Upošteva se novemberska plača. Takrat ni noben dobu božičnice,...

D3m ::

Kaj čem. Novembra sem bil priden. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božičnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23331346 (11610) Ganon
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018116722 (63084) sbawe64
»

Redna odpoved pogodbe o zaposlitvi

Oddelek: Loža
263314 (1628) MadMicka
»

večji bruto ali nižji bruto + nagrada

Oddelek: Loža
283996 (3218) Smurf
»

Pravična delitev dobička (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10211648 (8327) Tilen

Več podobnih tem