» »

Dodatek k plači za januar

Dodatek k plači za januar

1
2
»

SG_101 ::

Sem dobil 200neur dodatka (placa nekaj vec kot minimalec), nato pa smo dobili obvestilo delodajalca, da ga moremo vrniti. Smo dobili decembra bozicnico, in skupaj s placo presega tisto mejo 1880 eur. Zalostno vse skupaj.

LeXani ::

Horas je izjavil:

pri nam smo dobili ta teden skupaj s dec. plačo. jaz sem dobil 130€ sorazmeren delež glede na pristotnos oziroma število ur.

enako!
Čas prve prijave 04.11.2005

MadMicka ::

Še enkrat, naj kontaktirajo zunanjo pravno službo. Zgolj izplačilo božičnice ne pomeni nujno, da ste presegli mejo. Božičnica v večini primerov ne bi smela šteti v to kvoto, ker ni bila določena s kolektivno pogodbo in je bila stvar dobre volje direktorja.

cebelar123 ::

VeganCyclist je izjavil:

Čeprav tole z božičnco nima lih smisla. Upošteva se novemberska plača. Takrat ni noben dobu božičnice,...

V kakšni višini se izplača krizni dodatek?
Upravičeni delodajalci vsakemu zaposlenemu, ki dela v mesecu decembru, in čigar zadnja izplačana mesečna plača ni presegla 2x minimalne plače (2x 940,58 = 1.881,16 eur), izplačajo ob plači za mesec december 2020 krizni dodatek v višini 200 eurov, oziroma sorazmerni del

Ganon ::

PKP8 prinaša spremembo pri kriznem dodatku, izvzeto je plačilo za poslovno uspešnost.

https://www.ozs.si/novice/pkp8-sprememb...

Še vedno sem prepričan, da so namerno izbrali mesec december, ko nas je večina za praznike doma. 200 evrov ne dobi takorekoč nihče.

D3m ::

Opa. Pol pa bom celo dobil.

Decembra ni bilo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

CleanPower ::

Mi smo dobili.

RoccoC ::

D3m je izjavil:

HitraSperma je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Mene zares zanima, zakaj dodatek zgolj za tiste s placami pod 1900eur? Jaz ravno tako delam, ravno tako placujem davke in ravno tako potrebujem denar kot nekdo, ki ima bruto pod 1900eur, pa ceprav imam bruto krepko cez 5000eur. Konec koncev, drugacne place, drugacne razvade, torej smo na istem. Ne vem zakaj bi preferirali zgolj nesposobneze... aja zato ker taksni odlocajo o vsem tem. ;)

Več potencialnih SDS volilcev je pod 1900EUR


Verjemi, da so tudi nad 1900 EUR SDS volilci.

Sicer še nisem odločen ali NSI ali SDS.

Bomo videli do volitev. :)


Jih je kar ogromno, v JS in v z državo povezanimi firmami. V ZS jih pa praktično ni, tak rabiš za takšno plačo pa vsaj nekje povprečen iq, to pa z volivci sds in nsi pač ne gre skupaj.

CleanPower ::

Zdaj pa se mi se placa pocasi dvigne in tega nebom niti rabil

D3m ::

V ZS jih pa praktično ni, tak rabiš za takšno plačo pa vsaj nekje povprečen iq, to pa z volivci sds in nsi pač ne gre skupaj.


Potlej sem pa ogrožena vrsta. :)

CleanPower je izjavil:

Mi smo dobili.


Jaz sem imel preveč uspešnega dodatka.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

korenje3 ::

Old Spice je izjavil:

Klasika. JU nabijajo dodatke 20-65% (vsak mesec), v gospodarstvu je 200 eur vezanih ravno na mesec, ko bodo zagotovo odfiltriral največ ljudi stran.

PS: Nikjer nisem zasledil, da bi kdo razmišljal o ukinitvi dodatka v JU, potem ko se oseba cepi za c19. S cepljenjem namreč ni več nevarnosti, zaradi katere le-tega dobivajo ali? :)


Janša podkupuje ljudi ker se mu gre samo za oblast, tudi če uniči državo.
Že ko se je dogovarjal s hrvati za incidente na slovenskem morju se je vedelo do kam bo šel.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

nurmaln ::

korenje3 je izjavil:

Janša podkupuje ljudi ker se mu gre samo za oblast, tudi če uniči državo.

Če dajejo in/ali dobivajo naši, potem gre za pomoč, ki je bila nujna. Če dajejo in/ali dobivajo ne-naši, potem gre za podkupovanje. Gre tako, ali po katerem ključu si se odločil? Kaj je tisto kar loči podkupovanje od ne-podkupovanja?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

GupeM ::

Recimo to, da bom dobil 500 eur, čeprav jih ne potrebujem. Naj jih da tistim, ki jih rabijo. Takih, ki 500 eur ne rabijo je ogromno, pa jih bojo vseeno dobili. Večina jih bo seveda z veseljem vzela. Meni se pa pač to zdi kar nekaj, ker vem, da bom teh 500 eur do konca življenja plačeval, plačal bom pa krepko več kot 500 eur. Pa še zanamci jih bojo plačevali.

Aja, pa kot sem že večkrat povedal: povsem vseeno mi je, ali je na oblasti levi, desni, zgornji ali spodnji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

shinko ::

Vprašanje... Ali teh 200€ dodatka za zaposlene, ki imajo bruto plačo pod 1900€ pripada samo tistim zaposlenim, ki so delali ali pripada tudi tistim, ki so zaradi narave dela že od oktobra na "čakanju"? Namreč ti dobivajo samo 80% osnovne plače, brez vseh dodatkov in ti bi dodatek še najbolj potrebovali.

Baja ::

glede na to, da če si na dopustu, dobiš sorazmeren del, bi reko da so izpadli.

shinko ::

glede na to, da če si na dopustu, dobiš sorazmeren del, bi reko da so izpadli.

Ampak ravno ti bi dodatek najbolj potrebovali saj so na "prisilnem" čakanju zaradi branže v kateri delajo oz narave dela. Recimo vsi, ki so povezani s turizmom ali pa recimo z gostinskimi dejavnostmi. Ti so najbolj prikrajšani. Tisti, ki so v branžah, kjer lahko delajo imajo plačo enako kot prej. Torej bi bilo potrebno pomagati tistim, ki ne morejo delati.

nurmaln ::

GupeM je izjavil:

Recimo to, da bom dobil 500 eur, čeprav jih ne potrebujem. Naj jih da tistim, ki jih rabijo. Takih, ki 500 eur ne rabijo je ogromno, pa jih bojo vseeno dobili. Večina jih bo seveda z veseljem vzela. Meni se pa pač to zdi kar nekaj, ker vem, da bom teh 500 eur do konca življenja plačeval, plačal bom pa krepko več kot 500 eur. Pa še zanamci jih bojo plačevali.

Aja, pa kot sem že večkrat povedal: povsem vseeno mi je, ali je na oblasti levi, desni, zgornji ali spodnji.

1. (just to be clear) sem proti veliki večini socialnih transferjev katere imamo v sloveniji
2. če ne rabiš tistih 500€ jih komot nakažeš nazaj v proračun

Vprašanje je bilo kateri so tisti kriteriji na katerih lahko določiš ali gre za podkupovanje ali ne.

shinko je izjavil:

Vprašanje... Ali teh 200€ dodatka za zaposlene, ki imajo bruto plačo pod 1900€ pripada samo tistim zaposlenim, ki so delali ali pripada tudi tistim, ki so zaradi narave dela že od oktobra na "čakanju"? Namreč ti dobivajo samo 80% osnovne plače, brez vseh dodatkov in ti bi dodatek še najbolj potrebovali.

Samo tistim ki so dejansko delali.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

korenje3 ::

nurmaln je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Janša podkupuje ljudi ker se mu gre samo za oblast, tudi če uniči državo.

Če dajejo in/ali dobivajo naši, potem gre za pomoč, ki je bila nujna. Če dajejo in/ali dobivajo ne-naši, potem gre za podkupovanje. Gre tako, ali po katerem ključu si se odločil? Kaj je tisto kar loči podkupovanje od ne-podkupovanja?


Dnar dobivajo ljudje, ki tega denarja ne rabijo/ga niso rabili. Torej izključno samo zaposleni, študenje.

Tisti, ki so izgubili službo so ga dobesedno najebal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

immortan ::

Ta dodatek sem podaril družini, ker ga bolj potrebujejo kot jaz.

Ne potrebujem miloščine. Ne želim cheap podkupnine od gnile države (zgleda denarja dovolj), naj naredijo kaj za več delovnih mest in, da si lahko mladi ustvarijo svoje življenje (itak ga ne moreš, če nimaš premožnih staršev).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: immortan ()

Baja ::

shinko je izjavil:

glede na to, da če si na dopustu, dobiš sorazmeren del, bi reko da so izpadli.

Ampak ravno ti bi dodatek najbolj potrebovali saj so na "prisilnem" čakanju zaradi branže v kateri delajo oz narave dela. Recimo vsi, ki so povezani s turizmom ali pa recimo z gostinskimi dejavnostmi. Ti so najbolj prikrajšani. Tisti, ki so v branžah, kjer lahko delajo imajo plačo enako kot prej. Torej bi bilo potrebno pomagati tistim, ki ne morejo delati.


Ja, nevem, v parlamentu očitno ni več ZKP. recimo turistični boni sredi pandemije ?!? WTF

tikitoki ::

Mene zanima, če si upravicen do tega dodatka tudi, če nisi redno zaposlen? Imas zgolj pogodbo za delo za december 2020.

MadMicka ::

Moral bi biti.

tikitoki ::

niso izpalcali, sam mi niso izplaali tudi drugih dodatkov. Mislim, da moram kontakritati racunovodstvo in jih vprasati.

Tudi dodatka za delo od doma niso obracunali. Za prevoz na delo sem dobil 18 EUR:S. Mislim, WTF. VEm, da lahko dajo za mesecno vozovnico al neki tazga, sam to se tega ne pokrije :S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

sbawe64 ::

immortan je izjavil:

Ta dodatek sem podaril družini, ker ga bolj potrebujejo kot jaz.

Ne potrebujem miloščine. Ne želim cheap podkupnine od gnile države (zgleda denarja dovolj), naj naredijo kaj za več delovnih mest in, da si lahko mladi ustvarijo svoje življenje (itak ga ne moreš, če nimaš premožnih staršev).

Lahko ga vrneš pošiljatelju.
2020 is new 1984
Corona World order

korenje3 ::

tikitoki je izjavil:

niso izpalcali, sam mi niso izplaali tudi drugih dodatkov. Mislim, da moram kontakritati racunovodstvo in jih vprasati.

Tudi dodatka za delo od doma niso obracunali. Za prevoz na delo sem dobil 18 EUR:S. Mislim, WTF. VEm, da lahko dajo za mesecno vozovnico al neki tazga, sam to se tega ne pokrije :S


pri vas je dodatek za delo od doma?
pri nas pobere od plače, ker je kao slabše vodenje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

beer2peer ::

Ali je dodatek bil samo za decembersko plačo? Ali bo tudi za januarsko?

Kayzon ::

Fantje,ce zelite dodatke kar za gozdarja!

"Najvišje izplačilo je tako bilo kar 5348 evrov za vodjo brežiške enote zavoda za gozdove. Revirni gozdarji v povprečju dobijo 1500 evrov dodatka, tega je dobilo skoraj 800 zaposlenih. Za revijo so pojasnili, da so do dodatka upravičeni, ker so izpostavljeni možni okužbi. Samo mnenje, kaj je nevarno delo, ki upravičuje takšen dodatek, pa je seveda v domeni delodajalca. "

BorutO ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božičnica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23331406 (11670) Ganon
»

Javno objavljene plače MNZ (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Problemi človeštva
1018117224 (63586) sbawe64
»

Redna odpoved pogodbe o zaposlitvi

Oddelek: Loža
263321 (1635) MadMicka
»

večji bruto ali nižji bruto + nagrada

Oddelek: Loža
284016 (3238) Smurf
»

Pravična delitev dobička (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10211680 (8359) Tilen

Več podobnih tem