» »

Ali je odstranjevanje glasilk psu legalno?

Ali je odstranjevanje glasilk psu legalno?

«
1
2

enemon ::

Znanec je dobil otroka in njegova žena ne mara psov in njihovega lajanja. Njegova psička pa je bolj lajajoč tip. Zdaj pa kar naenkrat se spet srečamo in psička samo še hrope. Pravi, da je ostala brez glasu, ker se je tako drla, jaz pa sumim, da so ji dali odstraniti glasilke. Ali je to sploh legalno? V vsakem primeru se mi zdi zelo grdo...

Meiniken ::

Troll?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

enemon ::

Meiniken je izjavil:

Troll?


Ne, resnično sprašujem. Psička je čisto brez glasu, njegova žena jih ne mara in me samo zanima, ali je možno, da so naredili kaj takega. Ne bi me čudilo sicer.

ajdov2 ::

v normalnem svetu ne bi smelo biti legalno

Nedasemiveč ::

Daj podatke, da javim na policijo (morda jo sam obiščem).

Zgodovina sprememb…

enemon ::

Pa je možno, da pes ostane čisto brez glasu, če laja? Pravi, da je že dve leti brez glasu. Ker če je evidentno, da so mu dali odstraniti glasilke, bom sam podal prijavo.

Ben Dover ::

Jajca odrezat! Kdaj gremo na obisk?

Grizzly ::

Malo offtopic, da ne odpiram teme.

V stanovanjski soseski ima nekdo psa. Ta pes ima obdobja, ko laja pol ure brez prestanka, potem pa naenkrat utihne kot bi ga ugasnil. Tako traja že kakšno leto. Včasih ga ob 4:00 slišim, kako laja. Zdaj ko pišem ta post spet poslušam lajež. Vsaj 5x po pol ure je tako čez dan. Saj tu in tam se oglasi gospodar in psa dobesedno napizdi, potem je nekaj časa mir. Od najemodajalca sem izvedel, da je pes večinoma zaprt nekje v uti in se z njim lastnik bolj malo ukvarja. Po eni strani se mi pes smili, ampak nimam kaj.

Podobno opažam pri starših, ki živijo v bloku. Blokarji si nabavijo psa in ko ga peljejo na sprehod, pes na hodniku oz. stopnišču začne lajati. To tako odmeva po celem bloku, da ga iz pritličja slišim v zgornji štuk. Nesem ven smeti in na stopnišču srečam soseda s psom. Pes najprej začne skakati po mojih hlačah. Kako bi bilo, če bi imel na sebi fine hlače na rob speglane?

Zdaj pa k bistvu. Zakaj preprosto ne sprejmemo zakona, da takšne živali ne moreš imeti v soseski, kjer je gostota prebivalstva (št. ljudi na km2) večja od N? Kupi mačko, ki ne zganja hrupa. Ali pa imej psa in se preseli nekam na vas, kjer imaš do najbližjega soseda 50 m. Če samo na tem forumu pogledam, koliko tem je odprtih na račun psov, se resno sprašujem, zakaj nimamo enega takšnega zakona.

Ben Dover ::

To rešiš s pravilno vzgojo, ne zakoni.. :)

Nima kaj skakat in lajat, brez dovoljenja! Nekateri niso kos niti psu kaj šele otroku..

Zgodovina sprememb…

Taip4n ::

Grizzly je izjavil:

Zdaj pa k bistvu. Zakaj preprosto ne sprejmemo zakona, da takšne živali ne moreš imeti v soseski, kjer je gostota prebivalstva (št. ljudi na km2) večja od N? Kupi mačko, ki ne zganja hrupa. Ali pa imej psa in se preseli nekam na vas, kjer imaš do najbližjega soseda 50 m. Če samo na tem forumu pogledam, koliko tem je odprtih na račun psov, se resno sprašujem, zakaj nimamo enega takšnega zakona.

Se ti resno zdi, da boš takšne težave rešil z zakoni da ne smeš imeti psa? Ne bi mogoče sprejel zakona, da je pri nabavi psa obvezna udeležba v pasji šoli itd.?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Taip4n ()

IL_DIAVOLO ::

Marsikateri blok prepoveduje živali.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Grizzly ::

Taip4n je izjavil:

Grizzly je izjavil:

Zdaj pa k bistvu. Zakaj preprosto ne sprejmemo zakona, da takšne živali ne moreš imeti v soseski, kjer je gostota prebivalstva (št. ljudi na km2) večja od N? Kupi mačko, ki ne zganja hrupa. Ali pa imej psa in se preseli nekam na vas, kjer imaš do najbližjega soseda 50 m. Če samo na tem forumu pogledam, koliko tem je odprtih na račun psov, se resno sprašujem, zakaj nimamo enega takšnega zakona.

Se ti resno zdi, da boš takšne težave rešil z zakoni da ne smeš imeti psa? Ne bi mogoče sprejel zakona, da je pri nabavi psa obvezna udeležba v pasji šoli itd.?


Ne pravim, da bi jih s tem rešil, mora pa biti neka podlaga, ki to problematiko rešuje. Tudi obvezna udeležba v pasji šoli bi bila dobra, ker sedaj si marsikdo kupi psa preden bi se sploh informiral o pasmi. Pes pa je potem nevzgojen ali pa celo pristane nekje v zavetišču. Pa ne narobe razumet - imam rad živali, ampak red mora bit.

8====D~~ ::

Grizzly je izjavil:


Podobno opažam pri starših, ki živijo v bloku. Blokarji si nabavijo psa in ko ga peljejo na sprehod, pes na hodniku oz. stopnišču začne lajati. To tako odmeva po celem bloku, da ga iz pritličja slišim v zgornji štuk. Nesem ven smeti in na stopnišču srečam soseda s psom. Pes najprej začne skakati po mojih hlačah. Kako bi bilo, če bi imel na sebi fine hlače na rob speglane?


a je pitbull?

če je, priporočam šraufenciger za vsak slučaj

Ben Dover ::

Jaz imam vedno, ko vem, da se bom gibal med psi ali v naravi, po polju.. s seboj preklopni nož, ker sem že parkrat sredi noči naletel na psa, ki se je šetal sam, ni prijetno bit takrat brez orožja, za vsak slučaj.. Ali pa ko srečaš 50kg žensko z 70kg dogo, tudi mogoče pride prav, you never know..

Zgodovina sprememb…

8====D~~ ::

Problem pri nožih je, da boš skoraj 100% kriv ti, tudi če gre za upravičeno samoobrambo. Pri šraufencigru se lahko izgovarjaš, da si ga imel pri sebi zaradi popravila, poleg tega pa je vbod z majhno konico zaradi kožuha in trde lobanje veliko bolj učinkovit kot vbod ali rez z rezilom. Dodaten plus je, da ga ni potrebno odklepati z obema rokama.

oemdzi ::

Ko ugotovis, da resnicno rabis noz, je zate malce prepozno, razen, ce si eden tistih cudakov in takoj, ko opazis psa ze odpiras noz...
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

Ben Dover ::

Je tak da samo pritisneš, pa sej nisem idiot.. :))
Kaj naj ga z smartphonom v uč štokam, če že pride do tega?

Meiniken ::

Ne. Žgečkaš ga dokler od smeha ne crkne :))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

kuall ::

pasma basenji ne laja. se oglaša z nekimi zvoki, ki so tišji kot lajanje. je tudi čist kot mačka. ga bom probal poiskat zase samo vidim, da je to drago kot žafran, med 500 in 1000€. bi se kar splačalo kupit samca in samico in jih začet prodajat. skoti 5 mladičev, samo 1x letno, to je še vedno 2 jurja dobička letno.

Ben Dover je izjavil:

Jaz imam vedno, ko vem, da se bom gibal med psi ali v naravi, po polju.. s seboj preklopni nož, ker sem že parkrat sredi noči naletel na psa, ki se je šetal sam, ni prijetno bit takrat brez orožja, za vsak slučaj.. Ali pa ko srečaš 50kg žensko z 70kg dogo, tudi mogoče pride prav, you never know..

idiotizem. psa preženeš z vpitjem ali s kamnom ali pa če te napade ga primeš za vrat pa ti ne more nič, saj si ti večji in močnejši kot on.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

kuall ::

Še odgovor na OP-ovo vprašanje: ne predstavljam si, da bi lahko našli tako zmešanega veterinarja, ki bi šel odstranjevat glasilke, po moje bi zgubil licenco, če se razbve, če je že zmešan najbrž ni tako neumen, da bo tvegal.
Po drugi strani verjamem, da tako zmešane babe obstajajo. Soseda npr je možu težila, da naj podrejo hruško, ki je imela tako dobre sadove kot iz trgovine in so jo seveda idioti podrli, ker so možje copate, babe pa tečne.

mr_chai ::

Ben Dover je izjavil:

To rešiš s pravilno vzgojo, ne zakoni.. :)

Nima kaj skakat in lajat, brez dovoljenja! Nekateri niso kos niti psu kaj šele otroku..


V teoriji ja, ampak v praksi ne. Folk nima cajta za ukvarjanje s psom, ampak meli bu ga pa seveda vsi. Najbl pa razni blokovci, zato da so kul, k majo pse... Razvajene ego riti. Takoj podprem tak zakon.

Gagatronix ::

V praksi se vedno s takim zakonom ne resis popolnoma nic.

Furbo ::

kuall je izjavil:

pasma basenji ne laja. se oglaša z nekimi zvoki, ki so tišji kot lajanje. je tudi čist kot mačka. ga bom probal poiskat zase samo vidim, da je to drago kot žafran, med 500 in 1000€.

Če ti je 500€ 'drago kot žarfran' potem raje ne imeti psa, je kup stroškov z njimi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Evtanazija, pa je mir...

Kaj pa se pes dere...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: FTad ()

enemon ::

kuall je izjavil:

Še odgovor na OP-ovo vprašanje: ne predstavljam si, da bi lahko našli tako zmešanega veterinarja, ki bi šel odstranjevat glasilke, po moje bi zgubil licenco, če se razbve, če je že zmešan najbrž ni tako neumen, da bo tvegal.
Po drugi strani verjamem, da tako zmešane babe obstajajo. Soseda npr je možu težila, da naj podrejo hruško, ki je imela tako dobre sadove kot iz trgovine in so jo seveda idioti podrli, ker so možje copate, babe pa tečne.


Razmišljam, če je mogoče, da so to šli naredit na Hrvaško, mogoče so našli koga. To, da je dve leti brez glasu, ker je toliko lajala, se mi zdi za lase privlečeno. Je pa ta baba taka, da gleda samo nase in psov ne mara. Če samo poliže njenega sinčka, pade čisto ven. Brez besed sem.

driver_x ::

Grizzly je izjavil:

Včasih ga ob 4:00 slišim, kako laja.


Če laja ponoči, pokliči policijo in naj oni uredijo z lastnikom.

Grizzly je izjavil:

Pes najprej začne skakati po mojih hlačah. Kako bi bilo, če bi imel na sebi fine hlače na rob speglane?


Naslednjič, ko ti bo umazal hlače jih nesi v čistilnico in nato z računom pozvoni pri sosedu. Ali pa sosedom povej, da boš naslednjič prijavil napad njihovega psa veterinarski inšpekciji ...

Grizzly je izjavil:

Zakaj preprosto ne sprejmemo zakona, da takšne živali ne moreš imeti v soseski, kjer je gostota prebivalstva (št. ljudi na km2) večja od N?


Zato, ker problem ni v psih in 90% je normalnih. Glede lastništva psov že obstaja precej predpisov, tako državnih kakor občinskih, ampak smo že v eni drugi temi videli, da si tisti, ki vas psi resnično motijo in ovirajo (hrup ponoči, skakanje po hlačah, ...) ne upate postaviti zase. Lastnike najprej prijazno opozoriš na moteče vedenje psov, če ne zaleže posežeš po uradnih možnostih. Ne pozabi, da je za psa in njegovo ravnanje odgovoren izključno lastnik.

Alien123 ::

Furbo je izjavil:

kuall je izjavil:

pasma basenji ne laja. se oglaša z nekimi zvoki, ki so tišji kot lajanje. je tudi čist kot mačka. ga bom probal poiskat zase samo vidim, da je to drago kot žafran, med 500 in 1000€.

Če ti je 500€ 'drago kot žarfran' potem raje ne imeti psa, je kup stroškov z njimi.


Imam frenchija, pa ni skoraj nobenih stroškov. Laja samo, ko kdo pozvoni in na ukaz.
Se pa mi pes malo smili, ker sma z mojo v isti smeni in je par uric vedno sama doma. Tak, da v planu imam še kupit samičko staffordshire bull terrierko. Je pa res, da mi je kolega veterinar in sosed, sam do zdaj ni mela nobenih velikih finančnih problemov, pa jo imam že 3 leta.

opeter ::

Ben Dover je izjavil:

To rešiš s pravilno vzgojo, ne zakoni.. :)

Nima kaj skakat in lajat, brez dovoljenja! Nekateri niso kos niti psu kaj šele otroku..


Hecno. Kako boš psu dopovedal, da naj ne laja, ko:
- vidi srnjad ali druge divje živali?
- sliši, kaj šele vidi mačke, kako "seksajo"?
- vidi druge pse, kako kakajo in lulajo po ulici?
- ko "špancira" mačka na strehi sosednje stavke?
- marsiaketri pes ne mara določene zvoke, npr. motorja?
- sosedovi mulci mečejo petarde ravno pred nos psa? Ti pa nisi doma, da bi jih okaral?

Veš, nimajo vsi psi možnost dobiti vojaško ali invalidsko vzgojo, sploh pa ne na podeželju.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mitjau ::

Pes ko je sam doma...spi. Se ti ne rabi smilit. Ni to maček. Če mu boš kupil prijatl'co, pa bo hrup.
Za vse nestrpneže, pa pes ima toliko pravice lajat, ko vi bedarije po tem forumu pisat.

Če vas kaj moti, se pogovorite z lastnikom, obstajajo načini kako se psa strenira da ne laja zato jih ni potrebno razat ali pa prepovedat.
Če pa ste sitni, ker vam katera .... , pa to ni sosedov pes kriv. Pač pač drugače ne zna povedati da nekaj rabi/ga moti. ;)

opeter je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

To rešiš s pravilno vzgojo, ne zakoni.. :)

Nima kaj skakat in lajat, brez dovoljenja! Nekateri niso kos niti psu kaj šele otroku..


Hecno. Kako boš psu dopovedal, da naj ne laja, ko:
- vidi srnjad ali druge divje živali?
- sliši, kaj šele vidi mačke, kako "seksajo"?
- vidi druge pse, kako kakajo in lulajo po ulici?
- ko "špancira" mačka na strehi sosednje stavke?
- marsiaketri pes ne mara določene zvoke, npr. motorja?
- sosedovi mulci mečejo petarde ravno pred nos psa? Ti pa nisi doma, da bi jih okaral?

Veš, nimajo vsi psi možnost dobiti vojaško ali invalidsko vzgojo, sploh pa ne na podeželju.


Večino tega, razen zadnje alineje, se v osnovnem tačaju pasje šole naučiš/naučijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mitjau ()

3p ::

opeter je izjavil:


Hecno. Kako boš psu dopovedal, da naj ne laja, ko...

Za začetek mora pes "dobiti" dovolj aktivnosti. Brez tega ne gre. Pes, ki ne dobi dovolj aktivnosti se bo sam zaposlil z aktivnostmi, ki nam najbrž ne bojo všeč, med drugim z laježem.
Potem pa na enak način, kot skoraj vse pri psu. Nagrajuješ (aka priboljški, igrače, pohvale, itd.) želeno vedenje (v začetku trenutke, ko ne laja na zgoraj našteto), in sankcioniraš (npr. odvzem pozornosti) neželeno vedenje. Pes hitro skapira, kaj prinaša nagrado.

Evo, tako to razloži popularni youtube dreser:


Res pa je, da so nekatere pasme raje in več lajajo kot druge. In čisto izkoreniniti občasnega laježa (ne lajanja v tri dni) pri večini psov ni mogoče.

Za tiste, ki se jim s psom ne ljubi ukvarjati, obstajajo tudi tehnološki pripomočki. Recimo en, dokaj sprejemljiv, je ovratnica, ki zaznava lajanje, in takrat, ko ga zazna, vključi vibro (isto reč kot na telefonu). Lepemu delo psov je to (baje) tako nadležno, da so raje tiho. Je pa zabavno, če začne poleg psa s to ovratnico lajati kak drug pes. :D

c3p0 ::

Pes spada k hiši z dosti okolice. Pika. Pes ni modni dodatek. Potem pa vidiš argentinsko dogo ali celo dve (sosed od znanca) v 50m2 stanovanju. Pa je doga dobila zelo hitro zanič kolke, le zakaj, saj se večino dneva niti ni mogel prav obrnit. Urca, dva sprehoda pa nista dovolj.

enemon ::

Kako pa je potem z dokazovanjem tega, da so bile psu res odstranjene glasilke? Ali se lahko v prijavi samo navede, da pes nima več glasu?

3p ::

c3p0 je izjavil:

Pes spada k hiši z dosti okolice. Pika. Pes ni modni dodatek.


Človek pa na drevo. Ali kvečjemu v votlino. Pika.

Realno: hiša z dosti vrta je seveda prednost za psa. Ampak pes potrebuje družbo, fizično in mentalno aktivnost. Preveč ljudi z bajtami nabavi psa, in mislijo, da bo vrt poskrbel zanj. Po možnosti celo medtem, ko so na verigi. No, najbrž je spuščenemu zapuščenemu psu na vrtu vseeno boljše, kot zapuščenemu psu v stanovanju. Po drugi strani pa pri bajtah vidiš bistveno več psov, ki so tam "odloženi", kot pa v stanovanjih. Zapuščen pes v stanovanju bo tako "uredil" stanovanje, da se bo lastnik začel z njim dovolj ukvarjati ali pa se ga bo znebil.

enemon je izjavil:

Kako pa je potem z dokazovanjem tega, da so bile psu res odstranjene glasilke? Ali se lahko v prijavi samo navede, da pes nima več glasu?


1) http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...
2) https://www.pesmojprijatelj.si/dog039s-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

c3p0 ::

3p je izjavil:


Realno: hiša z dosti vrta je seveda prednost za psa. Ampak pes potrebuje družbo, fizično in mentalno aktivnost. Preveč ljudi z bajtami nabavi psa, in mislijo, da bo vrt poskrbel zanj. Po možnosti celo medtem, ko so na verigi. No, najbrž je spuščenemu zapuščenemu psu na vrtu vseeno boljše, kot zapuščenemu psu v stanovanju. Po drugi strani pa pri bajtah vidiš bistveno več psov, ki so tam "odloženi", kot pa v stanovanjih. Zapuščen pes v stanovanju bo tako "uredil" stanovanje, da se bo lastnik začel z njim dovolj ukvarjati ali pa se ga bo znebil.



Če greš iz ene v drugo skrajnost, je tako. V resnici pa pes v stanovanju skoraj doživi kolaps od sreče, ko vidi da se bliža obisk narave. Torej nekako ne uživa med štirimi stenami. OK, imaš pasme, ki večino dneva prespijo (kakšni hrti npr.) in jim to ni tak faktor, ali pa mini pasme, ki jim je stanovanje lahko že pravi poligon.

kuall ::

Furbo je izjavil:


Če ti je 500€ 'drago kot žarfran' potem raje ne imeti psa, je kup stroškov z njimi.


Saj to je razlog, zakaj ne dobim psa, odkar je crnil prejšnji 5 let nazaj. So stroški ja, kar je še huje je delo - prisiljen si hodit na sprehode vsak dan, drgač gledaš žalosten pasji obraz. Torej svobodo si vzameš.

bleem ::

Ben Dover je izjavil:

Jaz imam vedno, ko vem, da se bom gibal med psi ali v naravi, po polju.. s seboj preklopni nož, ker sem že parkrat sredi noči naletel na psa, ki se je šetal sam, ni prijetno bit takrat brez orožja, za vsak slučaj.. Ali pa ko srečaš 50kg žensko z 70kg dogo, tudi mogoče pride prav, you never know..


solzilec je 100000kraat bolj učinkovit.

Alien123 ::

kuall je izjavil:

Furbo je izjavil:


Če ti je 500€ 'drago kot žarfran' potem raje ne imeti psa, je kup stroškov z njimi.


Saj to je razlog, zakaj ne dobim psa, odkar je crnil prejšnji 5 let nazaj. So stroški ja, kar je še huje je delo - prisiljen si hodit na sprehode vsak dan, drgač gledaš žalosten pasji obraz. Torej svobodo si vzameš.


Se ne čudim. Tale forum je itak meka bogatašev in introvertirancev. :))

reeves ::

enemon je izjavil:

Razmišljam, če je mogoče, da so to šli naredit na Hrvaško, mogoče so našli koga. To, da je dve leti brez glasu, ker je toliko lajala, se mi zdi za lase privlečeno. Je pa ta baba taka, da gleda samo nase in psov ne mara. Če samo poliže njenega sinčka, pade čisto ven. Brez besed sem.

Pa saj lahko psa pelje na pregled k veterinarju, pa bo on točno povedal zakaj samo hrope. Tudi morebitne manjkajoče glasilke bo opazil. Đizs

enemon ::

reeves je izjavil:

enemon je izjavil:

Razmišljam, če je mogoče, da so to šli naredit na Hrvaško, mogoče so našli koga. To, da je dve leti brez glasu, ker je toliko lajala, se mi zdi za lase privlečeno. Je pa ta baba taka, da gleda samo nase in psov ne mara. Če samo poliže njenega sinčka, pade čisto ven. Brez besed sem.

Pa saj lahko psa pelje na pregled k veterinarju, pa bo on točno povedal zakaj samo hrope. Tudi morebitne manjkajoče glasilke bo opazil. Đizs


Saj če je bilo to narejeno, je bilo to narejeno z njegovo vednostjo ane. Ne bo zdaj psa vlačil k veterinarju in si nakopal kazni ane.

fikus_ ::

Invictus je izjavil:

Evtanazija, pa je mir...

Kaj pa se pes dere...



A to si mislil za lastnika psa?!

Tukaj je kar nekaj avtorjev postov bolj potrebno šolanja, kot pa marsikateri pes. Če se ukvarjate s psi, jih z zdravo pametjo šolate, potem v večini primerov ne bo težav.

Ben Dover ::

bleem je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Jaz imam vedno, ko vem, da se bom gibal med psi ali v naravi, po polju.. s seboj preklopni nož, ker sem že parkrat sredi noči naletel na psa, ki se je šetal sam, ni prijetno bit takrat brez orožja, za vsak slučaj.. Ali pa ko srečaš 50kg žensko z 70kg dogo, tudi mogoče pride prav, you never know..


solzilec je 100000kraat bolj učinkovit.


Res je, ampak gre težje v žep.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

kamiKaZaA ::

Ben Dover je izjavil:

Jaz imam vedno, ko vem, da se bom gibal med psi ali v naravi, po polju.. s seboj preklopni nož, ker sem že parkrat sredi noči naletel na psa, ki se je šetal sam, ni prijetno bit takrat brez orožja, za vsak slučaj.. Ali pa ko srečaš 50kg žensko z 70kg dogo, tudi mogoče pride prav, you never know..

Pa ti si mi pravi John Rambo. In potem grem jaz s tabo češnje zobat po forumu. Če bi prej vedel, bi bil...

Ben Dover ::

kamiKaZaA je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Jaz imam vedno, ko vem, da se bom gibal med psi ali v naravi, po polju.. s seboj preklopni nož, ker sem že parkrat sredi noči naletel na psa, ki se je šetal sam, ni prijetno bit takrat brez orožja, za vsak slučaj.. Ali pa ko srečaš 50kg žensko z 70kg dogo, tudi mogoče pride prav, you never know..

Pa ti si mi pravi John Rambo. In potem grem jaz s tabo češnje zobat po forumu. Če bi prej vedel, bi bil...


Zdaj veš. Zakaj mi še vedno nosiš češnje?

Nisem Rambo. Le nočem bit potencialno pohabljen zaradi zabitih lastnikov, ki jih je iz dneva v dan več. Ko srečaš mrcino ponoči, 5km okoli pa ni žive duše, ti gre marsikaj po glavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

kamiKaZaA ::

+1 imaš prav. Šalim se glede tistega o Rambu. Brez zamere. ;)

reeves ::

enemon je izjavil:


Saj če je bilo to narejeno, je bilo to narejeno z njegovo vednostjo ane. Ne bo zdaj psa vlačil k veterinarju in si nakopal kazni ane.

Če je bilo narejeno legalno obstaja kartoteka in ne bo nobene kazni.
Močno pa dvomim, da se hrvaški in slovenski veterinarji obveščajo med sabo o nelegalnih posegih. Če bo veterinar ugotovil nelegalen poseg bo pa kazen zaslužena, a ne?
Ali mogoče podpiraš taka dejanja?

enemon ::

reeves je izjavil:

enemon je izjavil:


Saj če je bilo to narejeno, je bilo to narejeno z njegovo vednostjo ane. Ne bo zdaj psa vlačil k veterinarju in si nakopal kazni ane.

Če je bilo narejeno legalno obstaja kartoteka in ne bo nobene kazni.
Močno pa dvomim, da se hrvaški in slovenski veterinarji obveščajo med sabo o nelegalnih posegih. Če bo veterinar ugotovil nelegalen poseg bo pa kazen zaslužena, a ne?
Ali mogoče podpiraš taka dejanja?


Legalno to v Sloveniji ni. Seveda bo kazen zaslužena, ampak kar hočem (že drugič)/povedati je, da verjetno ni neumen, da bi vlekel psa k veterinarju, da bo dobil kazen. Ne vem a ni logično, da ne bo pljuval v lastno skledo? Jaz pa ne vem, ali ga lahko peljem, ker nisem njegov lastnik. Dokazov, da je to naredil, nimam, obstaja samo sum. Zato sem odprl to temo, da sploh vidim, kaj lahko naredim. Pokličem inšpekcijo in rečem, da je pes brez glasu? Me bodo sploh resno jemali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Furbo ::

A ko se psom reže ušesa, krajša repe, kastrira.. to je legalno.. glasilke pa ne bi bile.. zakaj že?

Ne zagovarjam, samo zanima me zakaj bi bili eni posegi ok, drugi ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ben Dover ::

Te stvari se počne zaradi inbreedinga, k so vsi zdeformirani..

Taip4n ::

Na linku ti piše:
se obrnite na pristojni urad Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) v vaši regiji. Ta je po zakonu pristojna za ukrepanje, delno je pristojna tudi policija

Pokliči tja in opiši kakšno je stanje. Sigurno ti bodo povedali kako naprej.

enemon ::

Taip4n je izjavil:

Na linku ti piše:
se obrnite na pristojni urad Uprave za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin (UVHVVR) v vaši regiji. Ta je po zakonu pristojna za ukrepanje, delno je pristojna tudi policija

Pokliči tja in opiši kakšno je stanje. Sigurno ti bodo povedali kako naprej.


Ok, hvala.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako utišati zlo glasno mrcino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9515989 (2397) FrRoSt
»

Stroški psa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
779944 (7243) jype
»

Sosedov pes laja celo noc ko zmesan kaj narediti,vasi predlogi. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9132637 (16474) Invictus
»

Sosed in njegov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5214501 (12648) francek1
»

Lajanje psov - rešitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8023375 (21616) joze67

Več podobnih tem