» »

Javno objavljene plače MNZ

Javno objavljene plače MNZ

««
4 / 21
»»

A110 ::

KriptoKekec je izjavil:

Slovenski vrhunski šport:

Planinc Grozdana, čistilka ... 1083 EUR
Peter Prevc ... 1030 EUR

Druga švica, ni kaj. :)


Koliko pa drugi ljudje dobijo za svoje hobije?

KriptoKekec ::

Ja se strinjam, vrhunski športniki so pač malo bolj entuziastični amaterji.

Očitno se ne zavedate kakšen trud je potrebno vložit, da kot športnik sploh prideš na ta seznam. Če misliš, da je to hobi, živiš pa v zelo omejenem svetu.

s1m0n ::

Koliko pa dobi čistilka za reklamo? Dobi kaj od sponzorjev čistil?

Športniki nimajo samo enega vira zaslužka...

dild0idis ::

KriptoKekec je izjavil:

Ja se strinjam, vrhunski športniki so pač malo bolj entuziastični amaterji.

Očitno se ne zavedate kakšen trud je potrebno vložit, da kot športnik sploh prideš na ta seznam. Če misliš, da je to hobi, živiš pa v zelo omejenem svetu.


Bolj provokativno vprašanje je, ali si res uspešni športniki, ki zaslužijo več 100k eur na leto sploh še "zaslužijo" biti zaposleni na ministrstvu?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

A110 ::

KriptoKekec je izjavil:

Ja se strinjam, vrhunski športniki so pač malo bolj entuziastični amaterji.

Očitno se ne zavedate kakšen trud je potrebno vložit, da kot športnik sploh prideš na ta seznam. Če misliš, da je to hobi, živiš pa v zelo omejenem svetu.


Pa saj živi od svojih nagrad in uspehov. Noben ga ne sili da se ukvarja s športom. Če bi v svetu štel samo trud bi bile marsikje višje plače in marsikje nižje. Ampak to ne gre tako. Če od svoje dejavnosti nemoreš živeti, zakaj bi te podpirala država? enako z samozaposlenimi v kulture. Zakaj potem še s.p.jem ki so "vložili ogromno truda in odrekanja" ne dajejo plače če sami neuspejo doseči dovolj prihodkov za življenje? Da ne omenjam da je večina športnikov na seznamu takih da večina niti slovencev ne ve v katerem športu nastopajo. Ostali pa imajo dovolj velike plače (nagrade) da lahko živijo od tega

dild0idis ::

Razumem, da nek invalid šprtnik dobi službo ali pa nek športnik v nekem obskurnem športu, kjer ni nobenih financ, dobi službo...

Zakaj bi jo pa imela, samo primer, Tina Maze mi pa res ni jasno.

ps: Pa nimam nič proti Tini, je navedena samo kot primer res dobro plačanega in uspešnega športnika.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

A110 ::

Meni niti ni jasno zakaj bi se športniki ki ne morejo zaslužiti dovolj s športom sploh še poklicno ukvarjali s športom. Naj si najde službo in ima šport za hobi. Ker več kot očitno je to hobi če od tega nemoreš živeti.

dild0idis ::

A110 je izjavil:

Meni niti ni jasno zakaj bi se športniki ki ne morejo zaslužiti dovolj s športom sploh še poklicno ukvarjali s športom. Naj si najde službo in ima šport za hobi. Ker več kot očitno je to hobi če od tega nemoreš živeti.


Odlično vprašanje, enako velja za umetnike, ...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

A110 ::

dio1ds se absolutno strinjam. p da ne bo pomote, sam dobim lep del prihodkov ko je sezona od športa ampak mi na kraj pameti ne pride da bi to bil moj poklic ker vem da pač nisem dovolj dober da bi lahko služil dovolj oz prepoznaven

KriptoKekec ::

Primož Kozmus.

Olimpijski in svetovni prvak. Prva slovenska zlata medalja. Sponzorstvo. Ja tistih par 10k je pa res vrhunski denar za osebo takšnega kalibra. Celo en hostel v brežicah je lahko s tem denarjem odprl!

Niso vsi športniki ranga Usain Bolt, Tina Maze, itd.., ki bi bli prime material za sponzorstvo.
Vsak športnik, ki je Sloveniji prinesel določen mednarodni sloves si zasluži vsaj 10x toliko kot trenutno na seznamu! Ali vsaj doživljensko rento minimum.

Zato pa pri določenih sponzorsko nekunkurenčnih športih, kljub bivši mednarodni prepoznavnosti, že mnoga leta nazadujemo. Če država ne sponzorira s konstanim denarnim tokom se ni za čudit, da ni denarja.

Mato989 ::

Zakonsko bi moralo biti tako da so vse plače JU in JS objavljene javno kot tole vsak mesewc hkrati pa zraven še priloga plačilne liste, da bi se točno vedlo koliko in kakšne dodatke ima kdo.

Me prav zanima kako se policist ki ima manj plače kot hišnik V lai čistilka zdaj počuti, jaz bi šel terjat razlage in odgovore.

KriptoKekec je izjavil:

Primož Kozmus.

Olimpijski in svetovni prvak. Prva slovenska zlata medalja. Sponzorstvo. Ja tistih par 10k je pa res vrhunski denar za osebo takšnega kalibra. Celo en hostel v brežicah je lahko s tem denarjem odprl!

Niso vsi športniki ranga Usain Bolt, Tina Maze, itd.., ki bi bli prime material za sponzorstvo.
Vsak športnik, ki je Sloveniji prinesel določen mednarodni sloves si zasluži vsaj 10x toliko kot trenutno na seznamu! Ali vsaj doživljensko rento minimum.

Zato pa pri določenih sponzorsko nekunkurenčnih športih, kljub bivši mednarodni prepoznavnosti, že mnoga leta nazadujemo. Če država ne sponzorira s konstanim denarnim tokom se ni za čudit, da ni denarja.


Narobe, športnik si zasluži točno toliko kot na trgu dobi... Si predstavljaš da bi Lebron jamesa meli v policiji v USA zaposlenega

kr neki.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

zasavc83 ::

HappyPills je izjavil:

Mato989 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mato, da ti ga en mesec ostalo pa minimalca. Vsem kaže pa ta mesec, kjer si dodatek dobil, kot tvojo plačo. Bo šlo?


Ne vem če je glih 1 mesec... =) Če bi jaz dobival enak dodatek kot MNZ Policija cel čas Covida bi bil čisto zadovoljen. Moja osnova je 1.500EUR bruto... pa celo pandemijo nisem dobil še enega evra zaenkrat, zdaj bom prvič dobil 200EUR, ne vidim kako je HIŠNIK na policiji bolj ogrožen kot jaz ali ljudje v trgovini.


In za to tvoje stanje je kriv policist? Vidiš kako so te obrnili.
Isto zasavca. Policist ga je zajebal, hojs je pa sprejel to ;). Ampak hojs je heroj. Še en ki ga je hojs na suho.


V bistvu si ti nasedel izgovoru, da le opravljajo svojo službo. Tako kot so SSovci le opravljali svojo službo ane?

KriptoKekec ::

Seveda, zato pa bolj normalne države dajajo doživljenske rente za medalje in visoke štipendije mladim talentom. Ne glede na tip športa.
Se pa strinjam, da so v športih kot sta nogomet in košarka izplačila športnikom neprimerno večja kot npr. v atletiki. V takšnih primerih je državna subvencija nesmisel saj trg prispeva večino sredstev za razvoj.

NejcSSD ::

korenje3 je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Še en primer iz prve roke povem: Kolega je 27. razred 1220 BRUTO osnova, v tem seznamu ima bruto skoraj 2300. To so nanesli covid dodatki, izredne razmere,
nekaj pa seveda nanese tut 12 urni delavnik. V normalnih mesecih ima zelo daleč od 2300 v tem seznamu. On pravi da je tudi malica in prevoz v temu notri (prevoza je veliko ker se vozi na drug konec slovenije)


si policaj?

https://slo-tech.com/forum/t778537/p700...

Policija skoraj da ne dela nadur.


Nisem rekel da dela nadure, ampak ima ruski turnus dnevna nočna 2 dni frej. Dejansko je kolega na seznamu in je potrdil, da znesek drži ampak je 1/3 plače vezana na trenutne situacije (povečan obseg dela, izplačilo covid dodatka, izredne razmere) in če primerja s septembrom je par sto evrov več. Jaz sem zaključil tu debato, hotel sem dati samo primer, da je daleč realnost od teh cifer. Vsepovsod so sedaj dobivali enkratni covid 200 dodatek do 1800 bruto in podobne nagrade, ... Realno bi bilo letno povprečje izven koronskih časov.

Je pa nesprejemljivo da so tudi pisarniški delavci in hišniki in čistilke z dodatki povečan obseg dela, izredne razmere itd.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

IL_DIAVOLO ::

dild0idis je izjavil:

KriptoKekec je izjavil:

Ja se strinjam, vrhunski športniki so pač malo bolj entuziastični amaterji.

Očitno se ne zavedate kakšen trud je potrebno vložit, da kot športnik sploh prideš na ta seznam. Če misliš, da je to hobi, živiš pa v zelo omejenem svetu.


Bolj provokativno vprašanje je, ali si res uspešni športniki, ki zaslužijo več 100k eur na leto sploh še "zaslužijo" biti zaposleni na ministrstvu?


Gajser ki ima helikopter, tovornjake, bagerje in ne vem kaj se vse, res ne rabi tega kesa.

Nedasemiveč ::

KriptoKekec je izjavil:

Primož Kozmus.

Olimpijski in svetovni prvak. Prva slovenska zlata medalja. Sponzorstvo. Ja tistih par 10k je pa res vrhunski denar za osebo takšnega kalibra. Celo en hostel v brežicah je lahko s tem denarjem odprl!

Niso vsi športniki ranga Usain Bolt, Tina Maze, itd.., ki bi bli prime material za sponzorstvo.
Vsak športnik, ki je Sloveniji prinesel določen mednarodni sloves si zasluži vsaj 10x toliko kot trenutno na seznamu! Ali vsaj doživljensko rento minimum.

Zato pa pri določenih sponzorsko nekunkurenčnih športih, kljub bivši mednarodni prepoznavnosti, že mnoga leta nazadujemo. Če država ne sponzorira s konstanim denarnim tokom se ni za čudit, da ni denarja.


Torej ti želiš, da država še več denarja nameni posameznim športnikom? Zakaj? Kaj imam jaz od tega, če nek Kozmus vrže eno kladivo čez 70 metrov? Pa še to v nekem športu, ki ima mizerno gledanost.

Senior Dev ::

Zdaj sem ugotovil da se bolj splača biti starejši policist kot starejši programer. Plača 5000 in gor. :D
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Nedasemiveč ::

KriptoKekec je izjavil:

Seveda, zato pa bolj normalne države dajajo doživljenske rente za medalje in visoke štipendije mladim talentom. Ne glede na tip športa.
Se pa strinjam, da so v športih kot sta nogomet in košarka izplačila športnikom neprimerno večja kot npr. v atletiki. V takšnih primerih je državna subvencija nesmisel saj trg prispeva večino sredstev za razvoj.


V nogometu in košarki so izplačila športnikom mizerna (Slovenija). Izzvzetih nekaj vrhunskih klubov pri nas, ki se financirajo preko privatnih sredstev.

Zakonodaja pa je spisana na način, da to ustreza raznim Čopom in podobnim, ki menino, da je veslanje več pripomoglo k promociji Slovenije kot pa nek Luka Doncic haha.

Phantomeye ::

Še malo pa boste ugotovili, da so v sloveniji plače nasplošno v kurcu :D

bobiii16 ::

Mato989 je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Še en primer iz prve roke povem: Kolega je 27. razred 1220 BRUTO osnova, v tem seznamu ima bruto skoraj 2300. To so nanesli covid dodatki, izredne razmere,
nekaj pa seveda nanese tut 12 urni delavnik. V normalnih mesecih ima zelo daleč od 2300 v tem seznamu. On pravi da je tudi malica in prevoz v temu notri (prevoza je veliko ker se vozi na drug konec slovenije)


Brigajo nas OSNOVNE PLAČE... mene zanimajo kakšna so IZPLAČILA NA TRR! Penzija se pa računa od BRUTO! Ne od OSNOVE, tako da ne razumem kaj govoriš... jaz bi tudi sprejel minimalca če mi firma da 200% dodatek za težaško delo... see what i did there?


cepec neumni , penzija se računa od osnovne plače, ker če bi bilo drugače bi jaz imel 30% višjo penzijo

Smrekar1 ::

KriptoKekec je izjavil:

Slovenski vrhunski šport:

Planinc Grozdana, čistilka ... 1083 EUR
Peter Prevc ... 1030 EUR

Druga švica, ni kaj. :)


Prepričan sem, da Planinc Grozdana za svoje delo ne dobiva sponzorskih sredstev in nagrad.

Mato989 ::

bobiii16 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

NejcSSD je izjavil:

Še en primer iz prve roke povem: Kolega je 27. razred 1220 BRUTO osnova, v tem seznamu ima bruto skoraj 2300. To so nanesli covid dodatki, izredne razmere,
nekaj pa seveda nanese tut 12 urni delavnik. V normalnih mesecih ima zelo daleč od 2300 v tem seznamu. On pravi da je tudi malica in prevoz v temu notri (prevoza je veliko ker se vozi na drug konec slovenije)


Brigajo nas OSNOVNE PLAČE... mene zanimajo kakšna so IZPLAČILA NA TRR! Penzija se pa računa od BRUTO! Ne od OSNOVE, tako da ne razumem kaj govoriš... jaz bi tudi sprejel minimalca če mi firma da 200% dodatek za težaško delo... see what i did there?


cepec neumni , penzija se računa od osnovne plače, ker če bi bilo drugače bi jaz imel 30% višjo penzijo


Če je tak, mi dajte osnovo 940€ in dodatke za 10k pa mi je vseeno od kod računajo penzijo!

Cepec neumni!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

r3dkv1c4 ::

Cr00k je izjavil:

Glede na to kako IP terorizira gospodarstvo z neumnostmi, me zanima odziv, kjer je evidentno kršenje GPRD-ja, osebnih podatkov, ipd...

Kje si pa ti prebral tvojo prepričanost?
Nimaš pojma
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

KriptoKekec ::

Vidim da fovšija ven vdarja.

Utk ::

cepec neumni , penzija se računa od osnovne plače, ker če bi bilo drugače bi jaz imel 30% višjo penzijo

Penzija se računa od plačanih prispevkov, cepec, prispevki se pa plačujejo na vse dodatke, razen malice in prevoza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zobnik ::

Plače so OK za tako delo, sam plače v gospodarstvu so prenizke, če bi ble min. 1000 neto potem 3000 bruto na policiji znese 1700 neto++++
Ma mislim, da majo naši policajske plače skoraj podobne kot v Avstriji, Nemčiji, mogoče 300-500 evrov več.

Nedasemiveč ::

KriptoKekec je izjavil:

Vidim da fovšija ven vdarja.


Ne znas zagovarjati svojih trditev, pa foušijo ven vržeš ;)

Dejstvo je, da pobirajo preveč denarja glede na svojo kvalifikacijo. Tisto o nevarnosti poklica ij travmah pa je bilo zgoraj že ovrženo.

Jaz bi dal možnost vpogleda plač za cel javni sektor. Zakaj nebi državljani RS imeli transparenten vpogled, kaj in koga financiramo? Vas je strah, da boste težko naprej jamrali?

HappyPills ::

zasavc83 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mato989 je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Mato, da ti ga en mesec ostalo pa minimalca. Vsem kaže pa ta mesec, kjer si dodatek dobil, kot tvojo plačo. Bo šlo?


Ne vem če je glih 1 mesec... =) Če bi jaz dobival enak dodatek kot MNZ Policija cel čas Covida bi bil čisto zadovoljen. Moja osnova je 1.500EUR bruto... pa celo pandemijo nisem dobil še enega evra zaenkrat, zdaj bom prvič dobil 200EUR, ne vidim kako je HIŠNIK na policiji bolj ogrožen kot jaz ali ljudje v trgovini.


In za to tvoje stanje je kriv policist? Vidiš kako so te obrnili.
Isto zasavca. Policist ga je zajebal, hojs je pa sprejel to ;). Ampak hojs je heroj. Še en ki ga je hojs na suho.


V bistvu si ti nasedel izgovoru, da le opravljajo svojo službo. Tako kot so SSovci le opravljali svojo službo ane?


SSovc je hojs ne policist. Hojs ti je prepovedal v občine prehajat ne tale objavlena čistilka na seznamu. KAr gre hojsu in sdsu v nos je da policja potala 90% opozoril in ne globi ter pretepa ljudi po naročilu. Zato pa tak napad na njih. Ampak ti si očitno del te sds zgodbe in ti to dogaja.

Zgodovina sprememb…

Kumbaja ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Cr00k je izjavil:

Glede na to kako IP terorizira gospodarstvo z neumnostmi, me zanima odziv, kjer je evidentno kršenje GPRD-ja, osebnih podatkov, ipd...

Kje si pa ti prebral tvojo prepričanost?
Nimaš pojma


https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...

IP pravi, da suma na kršitev GDPR/varstva osebnih podatkov ni in posledično s tega vidika ne bo inšpekcijskega nadzora. IMO se mi zdi da so šli s poimensko objavo predaleč, predvsem ker ne vidim kaj (razen drkanja po forumih) so z imeni in priimki dosegli. Absolutno pa pozdravljam, da so objavljene konkretne bruto plače. Osebno verjamem, da bi morali takšne podatke imet za popolnoma vsa delovna mesta, ki so financirana z proračuna (samo brez imen, ker to k transparentnosti doda bistveno manj, kot lahko posamezniku oteži življenje).

A110 ::

Kdo pa pozna kozmusa od tujcev ker je vrgel kladivo eno leto najdlje? Veš ti kdo je 2016 vrgel kladivo najdlje? Ali pa kdo je zmagal v podobnih mikro športih ki so sami sebi namen? Slovenija od kozmusa ni imela popolnoma nič. Potem pa človek se zahteva doživljenjsko rento. Vsak je svoje sreče kovač in če se nekdo odloči da se bo ukvarjal s področjem kjer niti če si najboljši na svetu ne moreš normalno živeti zakaj bi mogla država podpirati take? Naj se prekvalificira v bolj perspektivno podrocje

Mato989 ::

A110 je izjavil:

Kdo pa pozna kozmusa od tujcev ker je vrgel kladivo eno leto najdlje? Veš ti kdo je 2016 vrgel kladivo najdlje? Ali pa kdo je zmagal v podobnih mikro športih ki so sami sebi namen? Slovenija od kozmusa ni imela popolnoma nič. Potem pa človek se zahteva doživljenjsko rento. Vsak je svoje sreče kovač in če se nekdo odloči da se bo ukvarjal s področjem kjer niti če si najboljši na svetu ne moreš normalno živeti zakaj bi mogla država podpirati take? Naj se prekvalificira v bolj perspektivno podrocje


Točno to...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lisaac ::

To kar očitate športnikom..če jim to odvzamemo, potem ne bomo več imeli športnike sploh. Športniki in njihovi rezultati so ena izmed (če ne najboljša) reklama za državo, katero zastopa. Ali sploh veste koliko denarja se obrača v športu? To kar oni dobijo je ena malenkost za vsa leta ko trenira/tekmuje v takih in drugačnih pogojih. Če hočete športnikov kos potice, izvolite..začnite redno trenirat, uvrstite se na razna tekmovanja ..pa boste imeli to kar jim očitate.... Ne bo šlo ne?

Mislim da se je treba fokusirat nekam drugam, kdo koliko zasluži in kaj za to nardi? Samo v parlamentu imate veliko število ljudi takih ki služijo VELIKO VEČ, naredijo pa VELIKO MANJ kot športnik v svoji dokaj kratki karieri.

Nedasemiveč ::

lisaac je izjavil:

To kar očitate športnikom..če jim to odvzamemo, potem ne bomo več imeli športnike sploh. Športniki in njihovi rezultati so ena izmed (če ne najboljša) reklama za državo, katero zastopa. Ali sploh veste koliko denarja se obrača v športu? To kar oni dobijo je ena malenkost za vsa leta ko trenira/tekmuje v takih in drugačnih pogojih. Če hočete športnikov kos potice, izvolite..začnite redno trenirat, uvrstite se na razna tekmovanja ..pa boste imeli to kar jim očitate.... Ne bo šlo ne?

Mislim da se je treba fokusirat nekam drugam, kdo koliko zasluži in kaj za to nardi? Samo v parlamentu imate veliko število ljudi takih ki služijo VELIKO VEČ, naredijo pa VELIKO MANJ kot športnik v svoji dokaj kratki karieri.


Preberi zgoraj še enkrat. Mislis, da je nek Prevc svetovno znan v športu, s katerim se resno ukvarja 5-6 držav? Ali pa Kozmus v faking metu kladiva? Yeah sure :D

lisaac ::

V svetu smučarskih letalcev/skakalcev je svetovno znan ja.

Kozmus v svetu atletike tudi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()

HitraSperma ::

Naj se še objavi plače vojske, da vidim ali se splača dati 800M€, ali naj si raje znižajo plače in se s tem kupi tanke. 8-)
fgdsfjk

Nedasemiveč ::

lisaac je izjavil:

V svetu smučarskih letalcev/skakalcev je svetovno znan ja.

Kozmus v svetu atletike tudi..


Yeah sure 8-). Tistih 20, ki resno spremlja met kladiva mogoče ja.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

lisaac je izjavil:

V svetu smučarskih letalcev/skakalcev je svetovno znan ja.

Kozmus v svetu atletike tudi..


Jaz pa v svetu mešalcev megle... si zato zaslužim plačo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lisaac ::

Ja seveda da je. Poglej malo na FB stran Petra Prevca koliko tujcev mu sledi, podpira. Če to ni svetovno znan potem pa nevem?

Lej če je tebi šport daleč, ne pomeni da je vsem. Ja, atletika res ni šport številka ena, dva, tri pri nas, drugje jo pa drugače spremljajo. Kaj pa Jan Oblak? Vrhunski vratar katerega poznajo Avstrijci Jamajčani, Kitajci in Južno Afričani... Pa ne samo zato ker je tako dober, ampak ker je nogomet globalen šport katerega praktično cel svet spremlja. Kaj potem naj imamo samo nogometaše?

Mato989: Ta panoga je dobro plačana, poglej v parlament..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()

jernejl ::

Samael je izjavil:

jernejl je izjavil:

Samael je izjavil:

A110 je izjavil:

Samael je izjavil:

A110 je izjavil:

Da ne omenjam da bodo šli v penzijo skoraj 10 let prej zaradi bonificiranega staža.

Tako, povsem iz radovednosti - nam lahko kaj več poveš o tem?


ALi nimajo več benificiranega staža? sicer je res da nisem preverjal če so bile kakšne spremembe ampak 10let nazaj vem da so še imeli

10 let nazaj prav gotovo ne :) Če se ne motim je bil benificiran delovni staž ukinjen leta 2020 z Ropovo pokojninsko reformo.

Seveda obstaja, le "po novem" (od leta 2001) se temu reče poklicno zavarovanje.
Vanj so vključeni tudi uniformirani policisti. Kolikor vem, policisti spadajo v skupino 3, kar pomeni, da se lahko upokojijo pri 54. letih (če izpolnjujejo ostale pogoje).

Kaj pa so ostali pogoji? Še vedno moraš imeti DOVOLJ delovne dobe. Torej res ej ful big deal, benifikacija per exelence. No, samo da to ni benifikacija, tako da se ne zmišljuj.

*za polno pokojnino

Ja, imeti moraš 40 let pokojninske dobe, s tem da v teh 40 let šteje tudi dodana doba zaradi tega zavarovanja. Torej, upokojiš se lahko mnogo prej (po starosti) kot navadni smrtniki in z manj dejanske delovne dobe kot navadni smrtniki. Da policisti ne bi imeli nobenih benefitov pri upokojevanju je sprenevedanje najvišje stopnje. Eden od naju si res zmišljuje in to si ti.
Jasno pa je, da morajo imeti DOVOLJ delovne dobe. Torej po enem letu delovne dobe se ne morejo upokojiti. Če si nam to želel sporočiti, potem ti je treba čestitati za modrost dneva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

KriptoKekec ::

Nedasemiveč je izjavil:

KriptoKekec je izjavil:

Vidim da fovšija ven vdarja.


Ne znas zagovarjati svojih trditev, pa foušijo ven vržeš ;)

Dejstvo je, da pobirajo preveč denarja glede na svojo kvalifikacijo. Tisto o nevarnosti poklica ij travmah pa je bilo zgoraj že ovrženo.

Jaz bi dal možnost vpogleda plač za cel javni sektor. Zakaj nebi državljani RS imeli transparenten vpogled, kaj in koga financiramo? Vas je strah, da boste težko naprej jamrali?


Zamenjati čistilko, policista, ministra, gasilca, slo-tech jamrača, itd. je trivialno. Zamenjati vrhunskega športnika ne. Prav tako je vzgoja vrhunskega športnika netrivialna zadeva in traja 10+ let + bazo talenta.
Iz tega razloga podpiram visoke plače športnikom saj opravljajo družbeno težko nadomestljivo delo. Vrhunski športnik je za to tu, da daje od sebe vhrunske rezultate, samo za takšne rezultate potrebuješ $$$. Tudi takrat ko športnik še ni "vrhunski".

Fovšija pa je izraz revščine. Tako denarne kot duševne.

Ko sem bil reven sem tudi jaz bil fovš drugim zakaj imajo česar jaz nimam. Ko enkrat dosežeš nekaj v življenju vidiš, da je svetu preveč denarja, da bi bil komu fovš, še najmanj pa za ta drobiž, ki ga mesečno dobijo vrhunski športniki.

A110 ::

lisaac je izjavil:

To kar očitate športnikom..če jim to odvzamemo, potem ne bomo več imeli športnike sploh. Športniki in njihovi rezultati so ena izmed (če ne najboljša) reklama za državo, katero zastopa. Ali sploh veste koliko denarja se obrača v športu? To kar oni dobijo je ena malenkost za vsa leta ko trenira/tekmuje v takih in drugačnih pogojih. Če hočete športnikov kos potice, izvolite..začnite redno trenirat, uvrstite se na razna tekmovanja ..pa boste imeli to kar jim očitate.... Ne bo šlo ne?

Mislim da se je treba fokusirat nekam drugam, kdo koliko zasluži in kaj za to nardi? Samo v parlamentu imate veliko število ljudi takih ki služijo VELIKO VEČ, naredijo pa VELIKO MANJ kot športnik v svoji dokaj kratki karieri.


Športi bodo, tisti ki so perspektivni.In tisti so že zdaj. V metu kladiva kjer tekmuje 1000 tekmovalcev iz celega sveta je dosti lažje biti najbojši kot nogometu kjer je miljone tekmovalcev. Ampak teh mikro športov ne gleda nihče razen peščice sorodnikov tekmovalcev. In od takih tekmovalcev ni reklame če jih noben ne gleda. Jaz se tudi šolam 20let pa to še ne pomeni da si zato zaslužim avtomatsko nek denar od države. Moj brat je občasni reprezentat v enem izmed ekipnih sportov, igral od 15-19 leta v 1. clanski ligi in dobi še zdaj nekaj plačano. Ampak ko je dobil na izbiro menjava kluba za ligo nizje zaradi študija ali nekje povprecna slo plača v prejšnjem klubu je brez pomisleka izbral studij. Pa se drugace od tega sporta celo da normalno ziveti za razliko od nekaterih drugih posameznih. Tudi vsi ti "uspesni" neznani slovenski sportniki so imeli izbiro za svojo pot. In če so se odločili narobe, zakaj bi mi plačevali to napako? Če je športnik dovolj dober bo od svojega dela imel dovolj z a normalno zivljenje. Če pa ni pa naj menja panogo. Vidiš Oblak in podobni res svetovno znani med večino ljudi ne rabijo te državne miloščine. Ostali si je pa niti ne zasluzijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Mato989 ::

KriptoKekec je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

KriptoKekec je izjavil:

Vidim da fovšija ven vdarja.


Ne znas zagovarjati svojih trditev, pa foušijo ven vržeš ;)

Dejstvo je, da pobirajo preveč denarja glede na svojo kvalifikacijo. Tisto o nevarnosti poklica ij travmah pa je bilo zgoraj že ovrženo.

Jaz bi dal možnost vpogleda plač za cel javni sektor. Zakaj nebi državljani RS imeli transparenten vpogled, kaj in koga financiramo? Vas je strah, da boste težko naprej jamrali?


Zamenjati čistilko, policista, ministra, gasilca, slo-tech jamrača, itd. je trivialno. Zamenjati vrhunskega športnika ne. Prav tako je vzgoja vrhunskega športnika netrivialna zadeva in traja 10+ let + bazo talenta.
Iz tega razloga podpiram visoke plače športnikom saj opravljajo družbeno težko nadomestljivo delo. Vrhunski športnik je za to tu, da daje od sebe vhrunske rezultate, samo za takšne rezultate potrebuješ $$$. Tudi takrat ko športnik še ni "vrhunski".

Fovšija pa je izraz revščine. Tako denarne kot duševne.

Ko sem bil reven sem tudi jaz bil fovš drugim zakaj imajo česar jaz nimam. Ko enkrat dosežeš nekaj v življenju vidiš, da je svetu preveč denarja, da bi bil komu fovš, še najmanj pa za ta drobiž, ki ga mesečno dobijo vrhunski športniki.


Za mene vrhunski športnik pomeni tudi da je vrhunsko zanimiv za marketing in s tem dobi denar...

Če si vrhunski športnik ki ga nihče ne gleda in redkokoga njegova disciplina zanima za mene to ni vrhunski športnik.

Se strinjam s tabo, vrhunski športnik mora dajat od sebe VRHUNSKE REZULTATE in to v KONTINUITETI ne 1x in ne slabe rezultate... če jih ni sposoben se ga neha financirat!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lisaac ::

Za vrhunskim rezultatom in vrhunskim športnikom se skriva trdo delo in TALENT, katerega sam ne določaš. Da je v športnem smislu nekdo več vreden ker je bolj talentiran z žogo kot nekdo ki je bolj talentiran v atletiki je milo rečeno neumno razmišljanje. In zakaj so športniki tako plačani? Ker v času ko se mi v tej temi ali drugih temah na forumu bockamo, oni ta čas trenirajo.

In še enkrat, fokusirajte se v ljudi ki delajo škodo in so za to plačani. Športniki vam praktično nočejo nič. Če mislite da če bi oklestili športnike, da bi privarčevan denar bil razdeljen med narod? Pa ja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lisaac ()

Pimoz ::

A šahisti so tud pri vojski ali policiji zaposleni?

A110 ::

Ja očitno je. Kot je vrhunski fizik vreden več od vrhunskega sociologa. O tem koliko je kdo vreden odloča trg. Vrjami da bi marsikdo raje 8ur treniral kot 8ur delal če bi imel možnost izbire

Nedasemiveč ::

lisaac je izjavil:

Za vrhunskim rezultatom in vrhunskim športnikom se skriva trdo delo in TALENT, katerega sam ne določaš. Da je v športnem smislu nekdo več vreden ker je bolj talentiran z žogo kot nekdo ki je bolj talentiran v atletiki je milo rečeno neumno razmišljanje. In zakaj so športniki tako plačani? Ker v času ko se mi v tej temi ali drugih temah na forumu bockamo, oni ta čas trenirajo.

In še enkrat, fokusirajte se v ljudi ki delajo škodo in so za to plačani. Športniki vam praktično nočejo nič. Če mislite da če bi oklestili športnike, da bi privarčevan denar bil razdeljen med narod? Pa ja!


To je neumnost.

Enaka kot pri WNBA, kjer ženske zahtevajo nerazumljivo višje plače ter celo zadevo primerjajo z NBA.

WNBA generira 60 milijonov dolarjev, NBA pa več kot 7 milijard (!).

Torej je, nekdo je v športnem smislu več vreden.

Zgodovina sprememb…

nirm ::

ne bi rekel da ti trg določa višino zaslužka, ampak v glavnem to določajo tvoje socialne sposobnosti. v javnem sektorju ne boš plačan po uspešnosti, ampak po tem, koliko se znaš komu prikupiti. v kolikor nisi preveč družabno sposoben, boš tudi v javnem sektorju delal za 900e.

enako v privatnem. samo poglejte, koliko it firm plačuje smešno malo denarja za marsikoga zaposlenega, ki prinaša visoko dodano vrednost. je pa res da v kolikor je nekdo dodana vrednost ima boljša pogajalska izhodišča, v kolikor se tega zaveda.

konec koncev tudi če furaš svojo firmo, veliko je dobička od javnih naročil, pa tudi privatnih, kjer je bolj kot cena in kvaliteta važno, da te nekdo pozna, da dobiš pose. se pravi spet socialne veščine.

so pa plače v sloveniji višje, kot bi si mislili, samo ljudje to skrivajo in se delajo uboge, ker je jamrarija osnovni način tekmovanja v sado-mazo družbi (meni je še hujše kot tebi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nirm ()

Telbanc ::

https://www.sta.si/2854216/informacijsk...

"Ljubljana, 12. januarja - Informacijski pooblaščenec ne bo uvedel inšpekcijskega postopka zaradi javne objave plač zaposlenih na ministrstvu za notranje zadeve, policije in inšpektorata za notranje zadeve. Iz objave namreč ni razvidnih kršitev varstva osebnih podatkov, so zapisali.:)):)):))

Verjetno ne bi blo tojk nervoze če bi ble plače policajev nizke. :)):)):))
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Smrekar1 ::

Telbanc je izjavil:


Verjetno ne bi blo tojk nervoze če bi ble plače policajev nizke. :)):)):))


Saj so, samo če ji daš 11% dodatek za varovanje Schengenske meje in 65% dodatek za delo v rizičnih razmerah pač deluje višja.

facepalm ::

Smrekar1 je izjavil:

Telbanc je izjavil:


Verjetno ne bi blo tojk nervoze če bi ble plače policajev nizke. :)):)):))


Saj so, samo če ji daš 11% dodatek za varovanje Schengenske meje in 65% dodatek za delo v rizičnih razmerah pač deluje višja.

Marsikdo bi si zelel 65% dodatka:)
««
4 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549195 (30971) feryz
»

Radikalna transparentnost (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / NWO
40750164 (31460) Mato989
»

Stavka javnega sektorja (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26745834 (39954) dstr17_

Več podobnih tem