» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
10 / 20
»»

Zoran7 ::

Meni star PIN dela..

Zdaj komaj razumem, torej sta dve aplikaciji:
1. mBankaNet
2. mDenarnica

Na paypal sem si dodal novo kartico takoj 1.1. in takrat sem dobil se sms za enkratni nakup 1EUR (zato mi je Paypal uspelo urediti), je pa v SMSu pisalo da bo potrjevanje nakupov spremenjeno in prosijo, da si namestimo mDenarnico (ta del sem spregledal).

7.1. sem opravil nakup na Amazonu (kjer sem kartico dodal tudi 1.1. in staro odstranil brez tezav) in se do danes mi ni odbilo denarja - vmes sem sedaj ugotovil, da rabim se mDenarnico, to sem z mukami namestil (da ne govorim o tem kako sem iskal star PIN od Abanke, ki ga nikoli v prejsnjih letih nisem rabil) in notri nimam nic - torej nic ne caka na potrditev. Amazon pa tudi ne pravi, da bi bilo kaj narobe, ampak se mi zdi, da vse skupaj stoji. Catch 22?

Zoran7 ::

*Update

Torej danes so se mi koncno odsteli denarci iz Nova KMB racuna.. Nisem sicer nikoli bil tako pozoren pri Abanki, ampak vedno se mi je zdelo da se je denar odstel vec ali manj takoj po opravljenem nakupu. Zgleda da zadeva zdaj deluje kot mora.. Mdenarnice nisem rabil uporabiti..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

jabe ::

Amazon nikoli ne vzame dol denarja vnaprej. Ne vem, na kaj čakajo. Potrditev, da je pošiljka odposlana ali kaj jaz vem. Sem se že zafrknila na predplačniški kartici zaradi tega.

IL_DIAVOLO ::

Morda cakajo, da ga posljejo :P

Vanquish ::

jabe je izjavil:

Amazon nikoli ne vzame dol denarja vnaprej. Ne vem, na kaj čakajo. Potrditev, da je pošiljka odposlana ali kaj jaz vem. Sem se že zafrknila na predplačniški kartici zaradi tega.


vzamejo kdaj tudi takoj - verjetno pa je odvisno ali se prodaja preko njih ali pa od koga, ki prodaja preko njih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanquish ()

Boggs ::

A še kdo kej probava klicat na 0801770 ? Jaz sem opazil, da so nekako izgleda limitirali klice iz mobilnih številk. Na mobilnem telefonu mi namreč takoj po "izbiri možnosti" (oddelka podpore) klic avtomatično prekine. Če probam klicat iz stacionarca pa pridem skozi. Sem v zadnjih nekaj delovnih dnevih večkrat to sprobal tako da ne more bit naključje.

fishsticks ::

Jaz sem jih dobil..šel skozi tisto pritisnite 1 2 3 ...čakal cca dobrih 5min.

Za vse tiste, ki vam ne dela njihova debetna kartica :
- Kartica -> Varnost vklopite obe opciji
- Limiti -> vklopite poljuben limit ( Tukaj so pri meni težave, namreč v zahtevkih "nkbm robot" ni sprocesiral zahteve po limitu). Čakam ze 3 dni...

IL_DIAVOLO ::

Boggs je izjavil:

A še kdo kej probava klicat na 0801770 ? Jaz sem opazil, da so nekako izgleda limitirali klice iz mobilnih številk. Na mobilnem telefonu mi namreč takoj po "izbiri možnosti" (oddelka podpore) klic avtomatično prekine. Če probam klicat iz stacionarca pa pridem skozi. Sem v zadnjih nekaj delovnih dnevih večkrat to sprobal tako da ne more bit naključje.


Znana praksa operaterjev, ko je stranka "tecna". Ne vem, zakaj ne bi tega počela banka. Pac kličeš iz druge telefonske.

Je pa to seveda sila nesramno početje.

plizzzzzz ::

glede mdenarnice.. uporablja se za potrjevanje visa plačil na internetu. baje da je po EU direktivi to zdaj obvezno. star način je potrjevanje prej sms. nam 'novim' so avtomatsko nastavili potrjevanje z mD. sem so pa kljub opozorilu lahko nastavil nazaj na sms. koliko časa bo še pa ne vem.
problem je da zahteva novejši Android, ki ni rootan in baje tudi nfc, da lahko dodaš kartice. moj sicer ne-rootan xiaomi prepozna kot rootan.
pa ene 13 passwordov je ja :p

misek ::

A je potrebno potrjevati tudi plačila preko paypal-a? Saj paypal tudi "vzame" znesek iz kartice.

WaterBoy ::

Kako dolgo traja da pride denar iz glavnega računa na belo kartico?

Prej na abanki je bilo v trenutki, ni važno kdaj si to storil. Sedaj pa ko sem to storil na nkbm pa ni več instantno

Hvala

redtech ::

Ali imaš za podjetje lahko samo N26 račun brez SLO računa? Ker se mi res ne-da časa izgubljat z našimi bankami in njihovimi inovacijami :D

mancini ::

plizzzzzz je izjavil:

glede mdenarnice.. uporablja se za potrjevanje visa plačil na internetu. baje da je po EU direktivi to zdaj obvezno. star način je potrjevanje prej sms. nam 'novim' so avtomatsko nastavili potrjevanje z mD. sem so pa kljub opozorilu lahko nastavil nazaj na sms. koliko časa bo še pa ne vem.
problem je da zahteva novejši Android, ki ni rootan in baje tudi nfc, da lahko dodaš kartice. moj sicer ne-rootan xiaomi prepozna kot rootan.
pa ene 13 passwordov je ja :p


In kaj ima v resnici NFC s plačilom preko spleta. NFC se uporablja za plačilo na blagajni, da prisloniš telefon enako kot brezstično kartico k terminalu

To je res neumnost brez primere s strani banke, pogoj NFC da dodajaš kartice :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

Jerry000 ::

misek je izjavil:

A je potrebno potrjevati tudi plačila preko paypal-a? Saj paypal tudi "vzame" znesek iz kartice.

Sem včeraj kupil prek PayPal, ni blo nobenega potrjevanja potrebno s strani mD

facepalm ::

Pa saj ne rabis dodati kartice za potrjevat spletne nakupe. Imam RN9s brez nfcja, brez dodane kartice in z delujocimi obvestili za potrjevanje placla.

Boggs ::

Ne, če je kartica "skrita" za payment processorjem kot je PayPal ali AliPay (AliExpress) potem ni nič potrevanja.

WaterBoy, ni ravno čisto instant, mora pa bit v dveh, treh minutah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

WaterBoy ::

Boggs: hvala

Sem šel preveiti sedaj in je res nakazano.

red365 ::

bakus je izjavil:

Ali ima še kdo, ki je že prej imel predplačniško Viso pri KBM, težave pri plačevanju?
Obstoječi komitenti naj ne bi imeli težav, pa v mojem primeru ni videti, da je tako.
Limit je tak kot vedno, pa vseeno ne gre. Recimo BOB položnice ne morem plačat, Paypala pa sicer nisem poskusil.


se pridružujem. pred novim letom ni bilo problemov. sedaj ne gre skozi. ista trgovina ista predplačniška...

krho ::

Bwahhhaa. Sem naročil dvig gotovine.. V abankini poslovalnici tko nihče ne dvigne nekajkrat pozvoni, pol pa vrže dol.. sem pol klical na najbližjo NKBM, do človeka tako ne prideš in moraš tipkat po telefonu. ampak... zato, da pripravijo 10.000€ v vragsigavedi kakšni denominacijah rabijo 3 dni!
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

gregor ::

plizzzzzz je izjavil:

glede mdenarnice.. uporablja se za potrjevanje visa plačil na internetu. baje da je po EU direktivi to zdaj obvezno. star način je potrjevanje prej sms. nam 'novim' so avtomatsko nastavili potrjevanje z mD. sem so pa kljub opozorilu lahko nastavil nazaj na sms. koliko časa bo še pa ne vem.
problem je da zahteva novejši Android, ki ni rootan in baje tudi nfc, da lahko dodaš kartice. moj sicer ne-rootan xiaomi prepozna kot rootan.
pa ene 13 passwordov je ja :p


sem po novem letu opravil kar nekaj spletnih nakupov, amazon, banggood, alixpress, pa nisem dobili sms oz potisnega sporočila v mdenarnico
te tudi še nimam urejene
sem na nkbm, nisem bil prej na abanki

LP

Mikrohard ::

Zato, ker kupuješ v trgovinah, ki so izven EU. Kitajci verjetno nikoli ne bodo podprli varnostnih mehanizmov. Za amazon bo pa verjetno odvisno od tega, v katerem boš kupoval.

plizzzzzz ::

ce prav razumem rabis NFC samo ce hoces placat, ne za potrjevanje spletnega nakupa?
Pa se mdenarnica pusti naloziti brez NFC?
Ali lahko za potrjevanje uporabljas tudi kak drug 'denarnica' app?

ima pa fajn oceno na google play ;)

AceD ::

A kdo polni predplačniško Viso z UPN nalogom iz druge banke? V spletni banki je napisan en sklic za polnjenje, na hrbtni strani kartice pa drugi. Modela sklica (SIxx) pa ni napisanega.

Boggs ::

AceD, ja res je čudno oz. neumno, da sta sklica drugače formulirana v spletni banki in na hrbtni strani kartice. Potrdim ti lahko, da tisti napisan v spletni banki Bank@Net deluje. Klikneš na kartico in izbereš "Podrobnosti kartice" in copy/pastaš sklic SI05xxxxxxxxx-yyyyyyyyy.

Torej če želiš denar nakazat na predplačniški račun kartice ("na kartico"), ga z UPN nalogom pošlješ na tvoj transakcijski račun (TRR) s specificiranim sklicem tvoje kartice. V polje IBAN vpišeš št. tvojega transakcijskega računa, pod Referenca pa vpišeš sklic kartice: SI 05 xxxxxxxxx-yyyyyyyyy.

Če hočeš da se denar ustavi na transakcijskem računu pa vpišeš samo IBAN tvojega transakcijskega računa, referenco pa pustiš prazno (nastavljeno na NRC).

jest10 ::

Meni je normalno deloval sklic 00-cifre na kartici

AceD ::

Hvala obema. Sem vpisal SI 00 in referenco s kartice pa je delalo, medtem ko mi je pri referenci z Bank@Neta NLB Klik sporočil napako.

Boggs ::

Ampak ne morem verjet da je NKBM kao druga največja banka v SLO in da ima neke "nagrade" za najboljšo spletno banko. Pred eno uro mi je uporabnik, ki je ravno tako komitent pri NKBM nakazal 1 EUR in ga še vedno nisem dobil (čaka tam v košari na "obdelavo). V njihovem "URNIK PLAČILNEGA PROMETA.pdf" sicer piše, da zagotavljajo prenos "isti dan" ampak interni prenos med njihovimi računi, pa ni instanten ... sramota res. Naj čakam do 23:00? Pa grem stavit, da še takrat ne bo. Če bi mi Flik delal na NKBM, bi s tem probal, sem pa moral reči nekomu ki je na NKBM, da bom ja takoj dobil, pa spet nič. Z mojega vidika je veliko slabše kot je bilo na Abanki!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Vanquish ::

AceD je izjavil:

Hvala obema. Sem vpisal SI 00 in referenco s kartice pa je delalo, medtem ko mi je pri referenci z Bank@Neta NLB Klik sporočil napako.


Model 00 nima kontrole,model 05 ga ima in je to razlika.

gregor ::

Mikrohard je izjavil:

Zato, ker kupuješ v trgovinah, ki so izven EU. Kitajci verjetno nikoli ne bodo podprli varnostnih mehanizmov. Za amazon bo pa verjetno odvisno od tega, v katerem boš kupoval.



sem danes nakazal denar na mindfactory.de in sem dobil sms kodo za plačilo
še vedno mi ni jasno zakaj je potrebna mdenarnica, morda jo bom potreboval v prihodnje..., da je sedaj prehodno obdobje...?

LP

Boggs ::

AceD, jaz sem tudi v NLB Kliku izpolnjeval "Plačilni nalog UPN/SEPA" za nakazilo ma mojo predplačniško kartico na NKBM in sem vpisal točno tako kot sem zgoraj napisal in ni nobene napake javljalo.

destroyer2k ::

Boggs je izjavil:

Ampak ne morem verjet da je NKBM kao druga največja banka v SLO in da ima neke "nagrade" za najboljšo spletno banko. Pred eno uro mi je uporabnik, ki je ravno tako komitent pri NKBM nakazal 1 EUR in ga še vedno nisem dobil (čaka tam v košari na "obdelavo). V njihovem "URNIK PLAČILNEGA PROMETA.pdf" sicer piše, da zagotavljajo prenos "isti dan" ampak interni prenos med njihovimi računi, pa ni instanten ... sramota res. Naj čakam do 23:00? Pa grem stavit, da še takrat ne bo. Če bi mi Flik delal na NKBM, bi s tem probal, sem pa moral reči nekomu ki je na NKBM, da bom ja takoj dobil, pa spet nič. Z mojega vidika je veliko slabše kot je bilo na Abanki!


Plačilni promet do 15 ure gre isti dan naprej po tej uri se sprovede naslednji dan in enako je bilo pri abanki.

Boggs ::

destroyer2k je izjavil:

Plačilni promet do 15 ure gre isti dan naprej po tej uri se sprovede naslednji dan in enako je bilo pri abanki.

To velja, če nakazilo prihaja z druge banke. Če prihaja pa z računa iste banke je bilo pa pri Abanki in pri NLB vedno instantno. Sem to non-stop uporabljal med računi Abanke oziroma med računi NLB. Očitno samo pri NKBM niso sposobni internih transakcij izvesti instantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Dimnik ::

Pred 5min naredil prenos med nkbm in je że izvedeno. Gre pa tudi preko nakaži mi.....

Vuli ::

gregor je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Zato, ker kupuješ v trgovinah, ki so izven EU. Kitajci verjetno nikoli ne bodo podprli varnostnih mehanizmov. Za amazon bo pa verjetno odvisno od tega, v katerem boš kupoval.



sem danes nakazal denar na mindfactory.de in sem dobil sms kodo za plačilo
še vedno mi ni jasno zakaj je potrebna mdenarnica, morda jo bom potreboval v prihodnje..., da je sedaj prehodno obdobje...?

LP

za potrjevanje plačil, s kartico.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Boggs ::

Dimnik, si ti lastnik obeh transakcijskih računov? Recimo interno nakazilo med mojim TRR in med predplačniškim računim moje VISA kartice gre nekako "instantno" (par minut). Samo nakazila od tretje osebe, ki je pri NKBM pa še nisem dobil. Si v Ban@Net uporabil Plačila -> Enostavno nakazilo ?

IL_DIAVOLO ::

Boggs je izjavil:

Ampak ne morem verjet da je NKBM kao druga največja banka v SLO in da ima neke "nagrade" za najboljšo spletno banko. Pred eno uro mi je uporabnik, ki je ravno tako komitent pri NKBM nakazal 1 EUR in ga še vedno nisem dobil (čaka tam v košari na "obdelavo). V njihovem "URNIK PLAČILNEGA PROMETA.pdf" sicer piše, da zagotavljajo prenos "isti dan" ampak interni prenos med njihovimi računi, pa ni instanten ... sramota res. Naj čakam do 23:00? Pa grem stavit, da še takrat ne bo. Če bi mi Flik delal na NKBM, bi s tem probal, sem pa moral reči nekomu ki je na NKBM, da bom ja takoj dobil, pa spet nič. Z mojega vidika je veliko slabše kot je bilo na Abanki!


"Nakazi mi" opravi nakazilo instantno. Se boš moram dol vsest in malo pregledat, kako sploh deluje zadeva, da se ne boš samo pizdakal lol

Dimnik ::

Boggs je izjavil:

Dimnik, si ti lastnik obeh transakcijskih računov? Recimo interno nakazilo med mojim TRR in med predplačniškim računim moje VISA kartice gre nekako "instantno" (par minut). Samo nakazila od tretje osebe, ki je pri NKBM pa še nisem dobil. Si v Ban@Net uporabil Plačila -> Enostavno nakazilo ?


Delam prek telefona, imam pa shranjen vzorec plačil, sicer pa grem pod podvoji plačila in samo spremenim znesek. Drug račun je od žene

Boggs ::

Aja no jaz sem v spletni banki Bank@Net na PC-ju to delal, uporabil sem Plačila -> Enostavno nakazilo. Tako sem delal prej na Abanki in pa še vedno na NLB ko prenašam med internimi računi in je bilo vedno instantno. Do tega trenutka pa na NKBM še vedno ni priliva. Mogoče je kakšna posebnost z mojim računom glede na to da ne morem niti Flika aktivirat in da mi 6 dni stare postavke stojijo v "košarici". Bom očitno moral spet klicat.

IL DIAVOLO: Sit down, son! :)

Vuli ::

A uno Abacent varčevanje ne bo več funkcionalno na Nkbm?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

gregor ::

Vuli je izjavil:

gregor je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Zato, ker kupuješ v trgovinah, ki so izven EU. Kitajci verjetno nikoli ne bodo podprli varnostnih mehanizmov. Za amazon bo pa verjetno odvisno od tega, v katerem boš kupoval.



sem danes nakazal denar na mindfactory.de in sem dobil sms kodo za plačilo
še vedno mi ni jasno zakaj je potrebna mdenarnica, morda jo bom potreboval v prihodnje..., da je sedaj prehodno obdobje...?

LP

za potrjevanje plačil, s kartico.


V trgovini, ko plačam sadje in zelenjavo?

LP

Vuli ::

tudi lahko, če maš NFC, bolj za spletne nakupe.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Boggs ::

Haha, vendarle dobil tisti priliv, ob 01:31. Torej od nekje 18:20 do 01:31 (naslednji dan) je trajala transakcija med dvema transakcijskima računoma znotraj NKBM. Toliko o njihovem pravilu v urniku plačil "Izvršitev zagotavljamo: isti dan". Praktično neuporabno če se ti mudi. Lame!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Rias Gremory ::

Vuli je izjavil:

A uno Abacent varčevanje ne bo več funkcionalno na Nkbm?

V e-mailih, ki so bili poslani pred spojitvijo bank je bilo to omenjeno. Prav tako na spletni strani NKBM, kjer so bile objavljene vse spremembe za bivše uporabnike Abanke. Varčevanje Abacent je ukinjeno.

EDIT:
@Boggs
Tole je zanimivo. Meni je interni nalog vedno deloval instantno (oba računa moja) zato me malo čudi, da je razlika v kolikor prejemnik ni lastnik računa na katerega se prenaša. Saj je račun znotraj iste banke, verjetno se ne reče "interni nalog" ker prenašaš v xy banko v Maleziji.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

daki1 ::

Vuli je izjavil:

A uno Abacent varčevanje ne bo več funkcionalno na Nkbm?


Ne

AceD ::

Vanquish je izjavil:

AceD je izjavil:

Hvala obema. Sem vpisal SI 00 in referenco s kartice pa je delalo, medtem ko mi je pri referenci z Bank@Neta NLB Klik sporočil napako.


Model 00 nima kontrole,model 05 ga ima in je to razlika.


Hvala za razlago. Bi pa bilo super, če bi NKBM napisal, da gre za SI 00 pri referenci na kartici.

Boggs ::

Zakaj bi pisali nekaj kar ne drži? Pri meni je lepo SI 05.

V spletni banki piše recimo pod kartico SKLIC: SI05134162063-175168512
In v UPN obrazec v Klik NLB izpolnim pod Referenca: SI 05 134162063-175168512
In sprejme in pošlje in pride na NKBM predplačniško kartico.

AceD ::

Boggs je izjavil:

Zakaj bi pisali nekaj kar ne drži? Pri meni je lepo SI 05.

Ja, to je referenca, ki je napisana pri kartici v spletni banki. V navodilih pa piše, da lahko denar nakažeš z UPN, kjer pod sklic vpišeš referenco s hrbtne strani kartice (fizične kartice). Ta referenca pa je drugačna od tiste v spletni banki in ne piše kateri model sklica (SIxx) je treba pri tem uporabiti.

Anney ::

Se še komu v tem trenutku ne gre prijaviti v banko (nujno rabim). Res je ura malo zgodnja (2.27), ampak, pa je ok delalo do tega trenutka. Prijava v teku in vrti v nedogled, kasneje dobim napako.

Niti pozabljeno geslo ne deluje, s ponastavitvijo.
Ni mi všeč, ko človek potrebuje bančne storitve pa ne delujejo, prvič se mi to dogaja.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Anney ::

Ne gre, pa vse sem preizkusil, tudi pozabljeno geslo, na telefonu in računalniku. Slabo. Vse dni delovalo, ko pa človek rabi pa ne. Kaj priporočate od bank?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

MadMen ::

Ti pa maš problene, a?
««
10 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516948 (1605) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106753 (25603) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem