» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
11 / 20
»»

Ascendor ::

Je kdo že poizkusil plačevati v tujino po migraciji? Opažam, da ima NKBM veliko manj polj za izpolnit pri plačilu v tujino, kar je na splošno OK, ampak jaz bi rad dodal referenco.
Domače plačilo (UPN), kjer lahko dodam referenco, ne spusti čez, ker javi neveljaven IBAN, pri "Plačilo v tujino" pa referenca sploh ni na voljo.

Vuli ::

bo, nikoli nisem dodajal reference za tujino.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Master_Yoda ::

Tujina ne ve kaj je to referenca in 75% drugih polj ki jih imamo v sloveniji. Recimo koda namena etc. podobna solata.
Dovie'andi se tovya sagain.

Ascendor ::

Da vama bo bolje jasno: Creditor Reference @ Wikipedia
Nakazilo je znotraj SEPA, vendar navaden UPN nalog ne spusti čez, ker pričakuje slovenski IBAN.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ascendor ()

Vanquish ::

AceD je izjavil:

Boggs je izjavil:

Zakaj bi pisali nekaj kar ne drži? Pri meni je lepo SI 05.

Ja, to je referenca, ki je napisana pri kartici v spletni banki. V navodilih pa piše, da lahko denar nakažeš z UPN, kjer pod sklic vpišeš referenco s hrbtne strani kartice (fizične kartice). Ta referenca pa je drugačna od tiste v spletni banki in ne piše kateri model sklica (SIxx) je treba pri tem uporabiti.


SI05 se uporablja zaradi kontrole, da ce se uporabnik zatipka ga ne spusti skozi. Namrec na podlagi tocnosti reference oni avtomatsko uparjajo. Ce ne gre s SI05 skozi in posljes s SI00 sta dve moznosti:
1) njim program ne racuna pravilno kontrolnih stevilk, oziroma ni pravilno referenca generirana
2) vi nekaj narobe tipkate in potem ko oni dobijo z napacno referenco rocno prerazporedijo

ps: pri drugi opciji se vam komot zgodi, da kdaj ne bo razporejeno tako hitro kot bi clovek pricakoval, ali pa da vrnejo denar nazaj

Yess ::

Naj vam povem še svojo zgodbo. Od 1.1.2021 sem pristal na NKMB in posledično ostal odrezan od spletnih nakupov in kakršnegakoli spletnega plačevanja. Zaradi nove varnostne direktive EU, ko potrditev plačil po sms-u (žetonu) ni več dovolj, so si vrli vodje in tehniki NKBM izmislili svojo mdenarnico, kjer se ta plačila potrjujejo. Ampak takoj tu se zadeva ustavi, jaz si na svoj telefon, ki je star leto in pol in sicer zmogljiv, ne morem naložiti. App je napisana za android 7.1, moj telefon pa deluje na 7.0. Ob prebiranju forumov sem našel cel kup uporabnikov, ki jim mdenarnica ne deluje. Nekaj nas je takih, ki smo na androidu 7.0 in si aplikacije ne moremo naložiti. Nekaj je takih, ki imajo nove telefone (nekateri modeli Samsung in Huawei), ki niso kompatibilni z aplikacijo. Nekaj ljudi nima pametnega telefona, s potrditvenimi SMS so lahko nakupovalu, sedaj jim je to onemogočeno. Nekaj je takih, ki so si app naložili, ampak se jim venomer sesuva in je neuporabna. Nekaj je takih, ki so si app naložili, jim sicer deluje, ampak po potrditvi spletnega nakupa, se ta ne potrdi (mislim, da bodo osebe v tej katogoriji uspele zadevo urediti). Nekaj pa je takih, ki jim zadeva deluje BP.

Torej mi iz prve, druge in tretje skupine se lahko obrišemo pod nosom za spletno funkcioniranje in to v 2021, ko so edino spletne trgovine še odprte. Takorekoč smo odrezani od "normalnega" življenja. Mi, ki smo prišli iz Abanke, tudi v celoti ne moremo uporabljati paypala, saj ne moremo potrditi (novega) računa. Vzrok je ravno mdenarnic@, kjer bi potrdili svoj račun tudi za paypal.

Rešitve pri NKBM nimajo, ker je njihova poslova odločitev forsiranje mdenarnice, čeprav obstajo druge APP, ki bi delovale večini uporabnikov. Prav tako nimajo časovnega okvira, kdaj lahko izvemo ali bo stvar urejena ali ne. Ker en teden ali dva se še počaka, en mesec ali dva ob tem, da na koncu izveš, da ni rešitve pa ne. V tem času bi lahko že zamenjal banko, kjer bi stvar delovala.

Morate pa vedeti, da so sedaj po združitvi, ko imajo, špekuliram 800.000 strank, zaradi nekaj 1.000 posameznikov ne bodo obremenjevali.

Krasni novi svet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yess ()

Vanquish ::

Yess - se naceloma z vsem strinjam, popravil bi te edino okoli telefona - 7.0 je izsel 2016 leta in ce je to zadnja verzija za tvoj telefon - le ta nikakor ne more bit 1,5 leta star (absolutno)

IL_DIAVOLO ::

Ne lagat, huaweii delajo. Sestra ima 1 leto starega, jaz 3 leta.

Banka pac ne more roke v ogenj za tako stare operacijske sisteme.

e-marko ::

Kako sedaj pri plačilu v tujino (Nemčija, Avstrija, tudi CN Aliexpress) deluje ta mdenarnica?
Sem stara stranka in mi ni najbolj jasno. Uporabljam belo predplačniško s katero plačujem direkt in preko paypal-a. Naložil sem si tudi mdenarnico v katero sem dodal obe kartici, ki ju imam. V vsakem primeru dobivam SMS-e s katerimi me obveščajo o odlivu in istočasno notri še piše, to glede potrjevanja spletnih nakupov od 1.1. samo preko mdenarnice. Je potrebni imeti mdenarnico odprto v trenutku plačila ali kako?
Saj bom sicer vprašal še na banko tako da naj odgovori tisti, ki to morda ve. Predvidevam, da bo odgovor tu prej... ;)

Lp
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Vuli ::

ma za paypal in ax ne rabiš kasneje nič potrjevat. Kjer bo pa to zahtevalo, ti bo izpisalo na spletni strani kjer kupuješ, maš 5min cajta od odpreš mdenarnico in da potrdiš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

e-marko ::

Ok, hvala!
...somebody, somewhere...

Anney ::

Danes pa dela normalno, danes ob tisti uri ni.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Yess ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ne lagat, huaweii delajo. Sestra ima 1 leto starega, jaz 3 leta.

Banka pac ne more roke v ogenj za tako stare operacijske sisteme.


Jaz ne lažem, ti pa obtožuješ brez podlage. Iz navodil mdenarnic@ https://www.nkbm.si/downloadfile.ashx?f...

Kakšne so tehnične zahteve za uporabo mDenarnic@?
Uporabljate jo lahko uporabniki pametnih mobilnih naprav z operacijskim sistemom Android* (verzije Lollipop 7.1 ali višje) in tehnologijo NFC.
* Izjema so nekateri Huawei telefoni brez Google podpore kot npr.:
• Huawei P40
• Huawei Mate 30
• Huawei P Smart
• Huawei Y5
• Huawei Y6
• Huawei Mate X

Rias Gremory ::

Yess je izjavil:

[del komentarja izbrisan]

Torej mi iz prve, druge in tretje skupine se lahko obrišemo pod nosom za spletno funkcioniranje in to v 2021, ko so edino spletne trgovine še odprte. Takorekoč smo odrezani od "normalnega" življenja. Mi, ki smo prišli iz Abanke, tudi v celoti ne moremo uporabljati paypala, saj ne moremo potrditi (novega) računa. Vzrok je ravno mdenarnic@, kjer bi potrdili svoj račun tudi za paypal.
[del komentarja izbrisan]

Meni je povezava z Viso in Paypalom delovala brez problema. Brez mDenarnice, dobil sem SMS OTP (SMS žeton). Glej: https://slo-tech.com/forum/t777881/p699...

Predlagam branje zadnjih nekaj strani. V spletni banki moraš dvigniti limit za spletne nakupe, pri nekaterih naj bi bil privzeto 0€ kar pomeni, da svojemu Paypal računu ne boš moral dodati niti kartice, ker $1 poskusna transakcija ne bo šla skozi.
Če pa kljub temu ne deluje, potem pa boh pomagej. Kliči na banko in jim povej kar jim gre.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

Aja, taki telefoni tudi obstajajo? Zgleda da boste morali nehati ignorirati google in vedno iskati alternative uradnemu software-u. Ali pac zamenjati banko, ki bo ustrezala vasim željam in navadam.

Težko recemo, da je nkbm zajebala, ker zahteva varnostne standarde in future proof napravo.

Rias Gremory ::

A lah ne trolaš?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Yess ::

V paypal sem uspel dodati kartico, potrdilo je prišlo po sms, ampak ne da se linkat bančnega računa, da bi si lahko iz paypala nakazal nanj. Takšno povezavo bi bilo potrebno potrditi v mdenarnici, ki pa se je ne da naložiti.

Obstaja še kategorija uporabnikov, ki imajo novejše telefone brez NFC in tudi tem ne gre nalaganje aplikacije. Zakaj pa za potrjevanje SPLETNIH nakupov pogojujejo NFC, pa vedo samo oni.

Določeni spletni nakupi, odvisno od lokacije trgovca in sistema varnega plačila, bodo še vedno šli skozi s sms-om, ostali pa ne. Sčasoma verjetno tudi tisti prvi več ne.

IL DIAVOLO - poglej, zdaj nam bo google določal, če in kdo si bo lahko kaj kupil po spletu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yess ()

facepalm ::

Yess je izjavil:

V paypal sem uspel dodati kartico, potrdilo je prišlo po sms, ampak ne da se linkat bančnega računa, da bi si lahko iz paypala nakazal nanj. Takšno povezavo bi bilo potrebno potrditi v mdenarnici, ki pa se je ne da naložiti.

Obstaja še kategorija uporabnikov, ki imajo novejše telefone brez NFC in tudi tem ne gre nalaganje aplikacije. Zakaj pa za potrjevanje SPLETNIH nakupov pogojujejo NFC, pa vedo samo oni.

IL DIAVOLO - poglej, zdaj nam bo google določal, če in kdo si bo lahko kaj kupil po spletu...

Kako se ne da naloziti?
Jaz imam telefon brez nfcja in deluje potrjevanje placil preko mdenarnice.

Yess ::

Očitno so to popravili, da NFC ni več pogoj.

Tole so objavili včeraj: Za uporabnike telefonov brez NFC, uporabnike sistema Android 7.00 in podobne, ki si aplikacije ne morejo naložiti in aktivirati, pa bomo ustrezno rešitev našli v kratkem in vas o tem tudi obvestili. Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Dimnik ::

Nfc niti ni bil pogoj za namestitev, ampak za opravljanje nakupov v trgovini, namesto kartice....

facepalm ::

Yess je izjavil:

Očitno so to popravili, da NFC ni več pogoj.

Tole so objavili včeraj: Za uporabnike telefonov brez NFC, uporabnike sistema Android 7.00 in podobne, ki si aplikacije ne morejo naložiti in aktivirati, pa bomo ustrezno rešitev našli v kratkem in vas o tem tudi obvestili. Hvala za razumevanje in lep pozdrav.

Jaz jo imam namesceno od 1.1. in jo uporabljam od 7.1.

Rias Gremory ::

Yess je izjavil:

V paypal sem uspel dodati kartico, potrdilo je prišlo po sms, ampak ne da se linkat bančnega računa, da bi si lahko iz paypala nakazal nanj. Takšno povezavo bi bilo potrebno potrditi v mdenarnici, ki pa se je ne da naložiti.

Obstaja še kategorija uporabnikov, ki imajo novejše telefone brez NFC in tudi tem ne gre nalaganje aplikacije. Zakaj pa za potrjevanje SPLETNIH nakupov pogojujejo NFC, pa vedo samo oni.

Določeni spletni nakupi, odvisno od lokacije trgovca in sistema varnega plačila, bodo še vedno šli skozi s sms-om, ostali pa ne. Sčasoma verjetno tudi tisti prvi več ne.

IL DIAVOLO - poglej, zdaj nam bo google določal, če in kdo si bo lahko kaj kupil po spletu...

Aja, moja napaka. Sem avtomatsko mislil bančni račun = kartica.

Glede trgovcev in sistemov potrjevanja je bilo že nekaj napisano, tu ali pa v kakšni podobni temi. Vem, da je nov način potrjevanje zaradi nekih EU pravil, torej če se ne motim bo to potrjevanje veljalo za trgovine v EU, (domnevam) da bo pri plačevanju trgovinam izven EU omogočeno še staro potrjevanje ala SMS žeton.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

vinaltor ::

ABanka vodenje računa 1.5, NKB zdaj 2.5... ima kdo pri Intesi SanPaolo SIMPLE račun, kako se obnese, glede na to, da je vodnje samo €1?

jabe ::

Sparkasse ima vodenje 0€, če imaš skos jurja gor. ceneje ne gre pri nas.

IL_DIAVOLO ::

Spletna banka, provizija poloznic, sepa...verjetno ni zastonj.

jabe ::

Dvigni z vseh bankomatov zastonj, vsi sepa nalogi (plačila, trajniki, bremenitve) so po 0,24€, preko flika zastonj. Mobilna in spletna banka zastonj, razen na začetku aktivacijo plačaš, 20€ vse skupaj.

IL_DIAVOLO ::

Bom pogledal.

Ps: Uporaba kartice je mogoča na vseh bankah oz. poštah? Ker vidim, da poslovalnice ni v moji okolici.

Zgodovina sprememb…

Groot ::

vinaltor je izjavil:

ABanka vodenje računa 1.5, NKB zdaj 2.5... ima kdo pri Intesi SanPaolo SIMPLE račun, kako se obnese, glede na to, da je vodnje samo €1?


Kje si imel pa na Abanki vodenje 1,5 eur? Na navadnem (najcenejšem) računu je bilo že prej 2,5 eur.

vinaltor ::

Groot je izjavil:


Kje si imel pa na Abanki vodenje 1,5 eur? Na navadnem (najcenejšem) računu je bilo že prej 2,5 eur.


Nop, vedno je bilo 1,5 eur, zraven nisem imel nobene spletne banke ali česa.

jabe ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bom pogledal.

Ps: Uporaba kartice je mogoča na vseh bankah oz. poštah? Ker vidim, da poslovalnice ni v moji okolici.


??? kaka uporaba kartice točno te zanima?

IL_DIAVOLO ::

Karkoli...dvig, placilo. Basic stuff.

Vuli ::

vinaltor je izjavil:

Groot je izjavil:


Kje si imel pa na Abanki vodenje 1,5 eur? Na navadnem (najcenejšem) računu je bilo že prej 2,5 eur.


Nop, vedno je bilo 1,5 eur, zraven nisem imel nobene spletne banke ali česa.

bo, jaz sem imel tudi 2.5€ + ~0.80€ za spletno banko.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

jest10 ::

Verjetno ima v mislih aračun elektronski, ki je pasal k visi electron.

jabe ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Karkoli...dvig, placilo. Basic stuff.


Normalna maestro kartica. V mobilni (najbrž tudi spletni) banki pa nastaviš:
- blokado,
- plačila preko spleta (da/ne)
- dvigi na bankomatih (da/ne)
- plačila v tujini (da/ne)

Dvigujes torej lahko na vseh bankomatih, razen če dvige onemogočiš in ni provizije za nesparkasse bankomate, plačuješ tudi (ni pa NFC). Pač klasika, nobenih čudnih omejitev.

Sem pa ravnokar z UniCredit presedlala in moram reči, da mobilna banka mi je načeloma ok, spletna pa kar nekaj. Vse preko mobilne naredim, kar imam, ali pa flika (svoj app). Ali se moram pa navaditi, ne vem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

IL_DIAVOLO ::

Kul kul, nfc-ja itak ne uporabljam, bankomatov tudi ne :)

To je to.

Boggs ::

Ja, Aračun Elektronski (zraven je bila debetna kartica VISA Electron) je imel nadomestilo za vodenje računa 1,50 EUR, nadomestilo za uporabo spletne banke Abanet pa 0,61 EUR. Komitenti, ki so imeli samo ta račun pri Abanki imajo zdaj pri NKBM tako imenovan "Predplačniški račun" skupaj z belo VISA predplačniško kartico. Ta predplačniški račun po zagotovilih NKBM-ja NIMA vodenja, torej plačaš samo 0,80 EUR mesečno za uporabo spletne banke Bank@Net/mBank@Net. Se pravi bi moralo biti vse skupaj cenejše kot prej pri Abanki. Jaz nisem mogel verjeti, pa sta mi dve svetovalki tako rekli. Sem mislil, da bom za vodenje transakcijskega računa na katerega je vezana predplačniška VISA plačal 2,50 EUR na mesec. Ampak baje je to samo pri tistih, ki imajo rdečo debetno VISA in ne pri tistih, ki imamo belo VISO s predplačniškim računom. OK, cool, bomo videli konec meseca.

Je pa ta NKBM predplačniški račun baje namenjen "samo" za spletne nakupe in občasne prilive / transakcije. Uradno naj NE BI bil namenjen za kake redne prilive kot so recimo plača ali socialni transferji. Sicer tega nisem nikjer zasledil črno na belem, da ne smeš tega tako uporabljat, ampak ko sem vprašal NKBM svetovalko kaj bi se zgodilo, če bi začel prejemat redne prilive, je rekla, da bi ti verjetno banka sama odprla še en osebni transakcijski račun z rdečo VISA debitno kartico in ti ga vsilila, po tem ko bi zaznali redne prilive. Je pa drugače promet na predplačniškem računu omejen na 2000 EUR mesečno.

Drugače pa še ena zadeva glede Flika oz. mDenarnic@ aplikacije pri NKBM, če bo koga zanimalo:

Jaz v mDenarnici nisem imel na voljo kontaktnih podatkov za aktivacijo Flika, in ker me "tehniki" po treh obljubah v desetih dneh niso poklicali nazaj, sem šel v poslovalnico in tam po enournih mukah svetovalke končno dobil kontaktne podatke v mDenarnico, tako da sem lahko aktiviral Flik. Bil pa sem prijetno presenečen, da sta se pojavila OBA kontaktna podatka: telefonska številka in e-mail! Najprej sem mislil, da tudi NKBM nudi aktivacijo Flika samo s telefonsko številko, ker ima sorodnik v mDenarnici pod "kontaktni podatki" na izbiro samo telefonsko številko! Jaz pa imam zdaj tudi e-mail. Zdaj lahko torej spet na ta NKBM predplačniški račun s Flik-om BREZPLAČNO in INSTANTNO prenašam denar iz mojega osebnega transakcijskega računa pri drugi banki (ali obratno seveda).

Pri NLB recimo v njihovi aplikaciji NLB Pay nudijo za aktivacijo Flika samo telefonsko številko! Ne-omogočanje aktivacije / uporabe Flika z e-mail naslovom pri NLB pojasnjuejo takole:
"... je bila poslovna odločitev banke, da te možžnosti ne bomo dodali, ker tako lažžje zagotavljamo varnost delovanja."

Uradno je sicer Flik zasnovan za delovanje s podporo obeh kontaktnih podatkov, telefonske številke in e-mail naslova: https://www.flik.si

Če imaš transakcijske račune pri recimo dveh različnih bankah in pri obeh nudijo v njihovih aplikacijah samo kontaktni podatek "telefonska številka", potem si ne moreš pomagat s Flikom za brezplačne instantne prenose. Trenutno vem samo za NLB, da ne omogočajo obojega. Za Delavsko Hranilnico pa vem da tudi podpira oboje. Pa verjetno tudi vse banke, ki uporabljajo za Flik nativno aplikacijo Flik Pay (ne svoje), npr. SKB Banka, Sparkasse, UniCredit Bank, ... NLB mora bit vedno en poseben grdi grdi raček.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

mirator ::

Z NKBM nisem imel nikoli opravka in tudi ne želje, da bi postal njen komitent. Ampak kaj, ko me je ona kar prevzela z nakupom Abanke. In s tem je tudi takoj pokazala svoj odnos do malih komitentov. Brez kakršnega koli obvestila je preprosto zamenjala številke transakcijskih računov tako za fizične kot pravne osebe. In če pomislim še na afero z malimi delničarji, ki so bili ob svoje prihranke, potem to že ne more biti moja banka.

Horas ::

mirator je izjavil:

Z NKBM nisem imel nikoli opravka in tudi ne želje, da bi postal njen komitent. Ampak kaj, ko me je ona kar prevzela z nakupom Abanke. In s tem je tudi takoj pokazala svoj odnos do malih komitentov. Brez kakršnega koli obvestila je preprosto zamenjala številke transakcijskih računov tako za fizične kot pravne osebe. In če pomislim še na afero z malimi delničarji, ki so bili ob svoje prihranke, potem to že ne more biti moja banka.


to je čist laž. čisto vsi smo od začetka novembra dobivli vrsto obvestil po sms in majlu!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Dober dan ::

mirator je izjavil:

Z NKBM nisem imel nikoli opravka in tudi ne želje, da bi postal njen komitent. Ampak kaj, ko me je ona kar prevzela z nakupom Abanke. In s tem je tudi takoj pokazala svoj odnos do malih komitentov. Brez kakršnega koli obvestila je preprosto zamenjala številke transakcijskih računov tako za fizične kot pravne osebe. In če pomislim še na afero z malimi delničarji, ki so bili ob svoje prihranke, potem to že ne more biti moja banka.


Pridi iz jame.

Groot ::

mirator je izjavil:

Z NKBM nisem imel nikoli opravka in tudi ne želje, da bi postal njen komitent. Ampak kaj, ko me je ona kar prevzela z nakupom Abanke. In s tem je tudi takoj pokazala svoj odnos do malih komitentov. Brez kakršnega koli obvestila je preprosto zamenjala številke transakcijskih računov tako za fizične kot pravne osebe. In če pomislim še na afero z malimi delničarji, ki so bili ob svoje prihranke, potem to že ne more biti moja banka.


Haha kje spiš da te ne ukradejo ko si pa tak biser? XD žal pa nisi tudi bister očitno

Rias Gremory ::

Kot so drugi rekli, lahko jim očitaš stvari, da pa niso obvestili o novi številki TRRja je pa trolanje.

EDIT: A vam https://www.nkbm.si/ dela?

EDIT2: Meni ne dela. Da jim jebem mat**. ;(
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Ti mas neke težave z netom :D

Rias Gremory ::

Mhm, fiksni in mobilni operater imata slučajno hkrati težave z nkbm.si.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

misek ::

Rias Gremory je izjavil:

Meni ne dela.
Za naslednjič: https://downforeveryoneorjustme.com/nkb...

Yess ::

Boggs je izjavil:


Pri NLB recimo v njihovi aplikaciji NLB Pay nudijo za aktivacijo Flika samo telefonsko številko! Ne-omogočanje aktivacije / uporabe Flika z e-mail naslovom pri NLB pojasnjuejo takole:
"... je bila poslovna odločitev banke, ..."


To so pri NKBM odgovorili meni, ko sem jih vprašal, zakaj pogojujejo potrjevanje spletnih plačil v njihovi app mdenarnic@, ki ni dostopna vsem strankam.

Obstaja pa toliko instant rešitev, ki bi v trenutku že lahko delovale. Jaz kot neuka oseba jim jih lahko predlagam kar nekaj, od (arhaičnega) OTP čitalca, do potrjevanja v spletni oziroma mobilni mNKBM (ki ima bistveno manjše tehnične zahteve), do zunanjih app, ki preverjeno delujejo na večini sistemov...

jest10 ::

Boggs je izjavil:

Ja, Aračun Elektronski (zraven je bila debetna kartica VISA Electron) je imel nadomestilo za vodenje računa 1,50 EUR, nadomestilo za uporabo spletne banke Abanet pa 0,61 EUR. Komitenti, ki so imeli samo ta račun pri Abanki imajo zdaj pri NKBM tako imenovan "Predplačniški račun" skupaj z belo VISA predplačniško kartico. Ta predplačniški račun po zagotovilih NKBM-ja NIMA vodenja, torej plačaš samo 0,80 EUR mesečno za uporabo spletne banke Bank@Net/mBank@Net. Se pravi bi moralo biti vse skupaj cenejše kot prej pri Abanki. Jaz nisem mogel verjeti, pa sta mi dve svetovalki tako rekli. Sem mislil, da bom za vodenje transakcijskega računa na katerega je vezana predplačniška VISA plačal 2,50 EUR na mesec. Ampak baje je to samo pri tistih, ki imajo rdečo debetno VISA in ne pri tistih, ki imamo belo VISO s predplačniškim računom. OK, cool, bomo videli konec meseca.

Je pa ta NKBM predplačniški račun baje namenjen "samo" za spletne nakupe in občasne prilive / transakcije. Uradno naj NE BI bil namenjen za kake redne prilive kot so recimo plača ali socialni transferji. Sicer tega nisem nikjer zasledil črno na belem, da ne smeš tega tako uporabljat, ampak ko sem vprašal NKBM svetovalko kaj bi se zgodilo, če bi začel prejemat redne prilive, je rekla, da bi ti verjetno banka sama odprla še en osebni transakcijski račun z rdečo VISA debitno kartico in ti ga vsilila, po tem ko bi zaznali redne prilive. Je pa drugače promet na predplačniškem računu omejen na 2000 EUR mesečno.



2000€ je omejitev na kartici, ne na povezanem računi, ki je za kartico. Koliko je omejitev na tem, nimam pojma(na mail pa mi že 1 teden niso odpisali)
0,8€ za spletno banko plačaš samo, če jo uporabljaš za plačila. Samo za vpogled naj bi bila zastonj(tako vsaj piše na njihovi strani)

Rias Gremory ::

Rias Gremory je izjavil:

Poslal e-mail 6.1. malo pred 16h in do zdaj nisem dobil odgovora. Nisem prejel generičnega odgovora, niti avtomatičnega odgovora, da so prejeli sporočilo.

No, imajo pa nagrade za najboljšo mobilno banko. 8-)

Odgovor sem dobil v nedeljo, 10.1. ob 18:30. Rahlo presenečen, da so delali tudi v nedeljo. Sem jim malo oprostil, ker se je gospod opravičil, da je tako dolgo trajalo.

Mi je potrdil, da je potrebno novo kartico aktivirati tako, da se izvede STIČNA transakcija.
Torej bankomat ali POS.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

To smo ti ze povedli prejsnji teden.

lotar123 ::

Mene predvsem moti prikaz stanja. Pri Abanki, ko si izvedel plačilo, predvsem s kartico se je avtomatsko poznalo na stanju. Tukaj pa imaš stanje, razpoložljivo stanje, včasih se mi zgodi, da je razpoložljivo stanje dejansko večje od stanja in tako dalje. Je tak problem knjižbo izvesti v realnem času. Vse ostalo meni deluje, to je edino kar me nervira :)

Rias Gremory ::

@lotar
Bivši Abankovci smo avtomatsko dobili reden limit v višini 400€ (verjetno ne vsi). Zato imaš razpoložljivo stanje za 400€ višje.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.
««
11 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516939 (1596) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106740 (25590) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem