» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
9 / 20
»»

misek ::

Zakaj bi sedaj sploh imel predplačniško kartico, če je potrebno vsako transakcijo posebej potrditi? Torej ti ne more neki nepridiprav "ukrasti" denarja ali pač?

Vuli ::

misek je izjavil:

Zakaj bi sedaj sploh imel predplačniško kartico, če je potrebno vsako transakcijo posebej potrditi? Torej ti ne more neki nepridiprav "ukrasti" denarja ali pač?

itak, že prej ni imela ne vem kakega pomena...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Barko ::

Vuli je izjavil:

misek je izjavil:

Zakaj bi sedaj sploh imel predplačniško kartico, če je potrebno vsako transakcijo posebej potrditi? Torej ti ne more neki nepridiprav "ukrasti" denarja ali pač?

itak, že prej ni imela ne vem kakega pomena...

Osebno poznam osebe, ki ne uporabljajo drugega, kot predplačniško kartico,na katero si sproti nalagajo sredstva na mobilni/spletni banki. Ostale kartice imajo zaklenjene doma v predalu. Baje je tako bolj varno ....;)

daki1 ::

Kleemen je izjavil:

Še vedno ne razumem zakaj ne deluje spletni nakupovanje z Visa rdečo kartico? Na spletu piše da je možno plačevanje tudi preko neta. Limit mam urejen in to ni problem. Ko hočem plačat dobim sms s kodo za potrditev plačila in potem javi da je banka preklicala naročilo oz. je bilo zavrnjeno. Katastrofa.

Nisem brac čisto cele teme. Tudi jaz sem bil na Abanki in sem sedaj na nkbm.
Spletni nakup ne deluje, ker je potrebno nastaviti dnevni limit za spletne nakupe na zavihku kartice za viso na 500, 1000 € itd, ker je privzeto nastavljeno na 0€.
So pa verjetno že postimali, da deluje.

Vuli ::

Barko je izjavil:

Vuli je izjavil:

misek je izjavil:

Zakaj bi sedaj sploh imel predplačniško kartico, če je potrebno vsako transakcijo posebej potrditi? Torej ti ne more neki nepridiprav "ukrasti" denarja ali pač?

itak, že prej ni imela ne vem kakega pomena...

Osebno poznam osebe, ki ne uporabljajo drugega, kot predplačniško kartico,na katero si sproti nalagajo sredstva na mobilni/spletni banki. Ostale kartice imajo zaklenjene doma v predalu. Baje je tako bolj varno ....;)


ja, za paranoike in laike, ki ne razločijo spletnih strani(phishing), zna bit uporabno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

shadeX ::

Nepridipravi izkoriščajo trenutno situacijo.


Danes smo zaznali povečano število prevar s pomočjo lažnih sporočil, poslanih po elektronski pošti v imenu Nove KBM. Ob tem poudarjamo, da Nova KBM ne pošilja strankam e-sporočil, kamor bi morali vnašati podatke o karticah, gesla ali druge podobne podatke.

Doslej zaznan postopek prevare:

stranka prejme lažno elektronsko pošto, v kateri jo je ''Nova KBM'' obvestila, da je zaradi posodobitev spletnega varnostnega sistema potrebna prijava oziroma aktivacija,
po kliku na priloženo povezavo se odpre lažna spletna stran z obrazcem za prijavo v Bank@Net, mBank@Net ali mDenarnic@ - svetujemo, da ne vpisujete podatkov, kot so številke plačilnih kartic, PIN-i, CVC-kode, datum veljavnosti, davčna številka ali številka mobilne naprave,
ko stranka vnese svoje podatke, v večini primerov na mobilni telefon prejme SMS z enkratnim geslom za potrditev spletnega plačila oz. nakupa.
Če menite, da ste dobili takšno lažno elektronsko sporočilo in ste vnesli svoje podatke, vam svetujemo, da nemudoma prekličete svojo kartico tako, da pokličete klicni center Bankarta na telefonsko številko 01 583 41 83 ali kontaktni center Nove KBM na telefonsko številko 080 17 70. Kartico, ki je bila zlorabljena, lahko prekličete 24 ur na dan, tudi med vikendi in prazniki.

Svetujemo vam, da:

neznancem ne zaupajte podatkov svoje bančne kartice
podatkov vaše bančne kartice ne pošiljajte po elektronski pošti, klepetalnicah ali po telefonu
banka ne bo nikoli zahtevala vnos prijavnih podatkov prek elektronskih sporočil
pred prijavo v spletno banko zmeraj preverite spletni naslov - ta se mora glasiti www.nkbm.si
si več o aktualnih prevarah lahko preberete na naši spletni strani https://www.nkbm.si/varno-poslovanje, dosegljivi pa smo vam tudi na elektronskem naslovu prevare@nkbm.si.
Zahvaljujemo se vam za sodelovanje in vam želimo varno poslovanje.

Vaša Nova KBM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Zoran7 ::

Je to ta zavihek?
 limit

limit



V defaultu sem imel ze nastavljeno 2000EUR za vse tri pozicije (sicer sem gledal prvic vceraj), sem pa v cetrtek narocil nekaj pri Amazonu.de pa se vedno ni odstelo denarja (novo kartico sem dodal brez tezav, staro odstranil) - zanimivo pa se je da je za enega od obeh paketov status dispatched, torej da so ga poslali? Nic vec jasno..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

IL_DIAVOLO ::

Ce pa je dnevna omejitev, saj ni mesečna. Sploh pa ne vem, zakaj bi moglo karkoli odštevat. Nastaviš in ne gledaš vec.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

@zoran
Kolikor vem so te vrednostni statične, se ne spreminjajo ko bremeniš svoj račun.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Vuli ::

yup, ne bo ti odbivalo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zoran7 ::

Nisem se dobro izrazil - ni mi odstelo denarja od stanja, ki ga imam na racunu. (za limit mi je jasno, da se ne bo spreminjal) Ne razumem tudi zakaj se mi Amazon ni javil, da nekaj ne stima s placilom - tako da zdaj ne vem kje stojim s tem narocilom.

Paypal mi dela BP z novo kartico - sem ze opravil nakup.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

daki1 ::

Zoran7 je izjavil:

Je to ta zavihek?
 limit

limit



V defaultu sem imel ze nastavljeno 2000EUR za vse tri pozicije (sicer sem gledal prvic vceraj), sem pa v cetrtek narocil nekaj pri Amazonu.de pa se vedno ni odstelo denarja (novo kartico sem dodal brez tezav, staro odstranil) - zanimivo pa se je da je za enega od obeh paketov status dispatched, torej da so ga poslali? Nic vec jasno..

Da..
V osnovi so menda nam, ki smo iz abanke prenesni k njim avtomatsko nastavili spletne nakupe na 0, potem pa sem v ponedeljek klical, zakaj ne gre dodati kartice na paypal in mi je najprej to povedala da je potrebno prestavit iz 0EURdnevno omejitev za spletne nakupe. Potem pa sem še en dan čakal, da se je zahteva izvedla. 😡😡 Zdaj dela normalno. Stanje-odtegljaj-nakup pa je viden na osnovnem trr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: daki1 ()

Vuli ::

Zoran7 je izjavil:

Nisem se dobro izrazil - ni mi odstelo denarja od stanja, ki ga imam na racunu. (za limit mi je jasno, da se ne bo spreminjal) Ne razumem tudi zakaj se mi Amazon ni javil, da nekaj ne stima s placilom - tako da zdaj ne vem kje stojim s tem narocilom.

Paypal mi dela BP z novo kartico - sem ze opravil nakup.


kar pravi pa Paypal, se vidi transakcija. Ponavadi odbije itak takoj, samo v prometu piše "v obdelavi" kar dolgo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zoran7 ::

To bi v bistvu moral biti moj osnovni TRR - nimam drugega. Imel sem Abanka Viso Electron, na katero sem si ze od nekdaj nalagal denar od drugod za spletne nakupe (pac OCD glede varnosti, bog pomagaj).

Paypalov odbitek vidim, ne vem kaj se dogaja z Amazonovim. Na starem racunu je bilo videti odbitek takoj, oz v roku par ur, ko so poknjizili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zoran7 ()

Boggs ::

Hmm, če prav pomislim sta dve razliki pri spletnem nakupovanju. Prej ko sem imel VISA Electron od Abanke se spomnim, da če sem nekaj plačal tako, da sem vpisal številko in ostale podatke kartice, se mi je pojavilo dodatno okno kamor sem mogel prepisat kodo, ki sem jo dobil na SMS (zdaj po 1.1.2021 naj bi namesto tega dobivali potisna sporočila v mobilne denarnice). Ampak če sem pa opravil nakup preko spletne trgovine kjer je kartica skrita za plačilnim procesorjem, npr. PayPal ali AliPay (v primeru nakupov na AliExpress) potem pa nikoli nisem dobil nič za potrdit.

S to novo NKBM VISA Debit/predplačniško kartico sicer še nisem opravil nobenega spletnega nakupa, razen tega, da sem jo dodal na PayPal in ob tem dobil v mDenarnic@ push sporočilo za potrdit, ko je PayPal naredil 1 EUR charge. Predvidevam pa da bo v primeru ko uporabim za plačilo PayPal ali ko plačujem na AliExpressu enako kot prej. Me v bistvu kar malo moti ko kliknem buy pa se vse skupaj sprovede brez kakršnihkoli potrjevanj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Rias Gremory ::

@Boggs
S to novo NKBM VISA Debit/predplačniško kartico sicer še nisem opravil nobenega spletnega nakupa, razen tega, da sem jo dodal na PayPal in ob tem dobil v mDenarnic@ push sporočilo za potrdit, ko je PayPal naredil 1 EUR charge.

Jaz še nimam mDenarnice in sem dobil SMS žeton ko sem dodal kartico v Paypal.

Predvidevam pa da bo v primeru ko uporabim za plačilo PayPal ali ko plačujem na AliExpressu enako kot prej. Me v bistvu kar malo moti ko kliknem buy pa se vse skupaj sprovede brez kakršnihkoli potrjevanj.

V tem primeru mislim da banka nima nič s samim načinom kako se plačilo izvede oz. potrdi. Preveri ali imaš v Paypalu vklopljen OneTouch. V kolikor je vklopljen te samodejno prijavi pri plačilu (ko uporabljaš Paypal za plačilo seveda). Za Aliexpress se pa ne spomnim kako imajo urejeno plačevanje.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Boggs ::

NLB za prijavo v spletno banko še vedno upošteva uporabo certifikata kar mi je ful všeč, samo vem da ne bo več dolgo. Teli SMS-i od NKBM so prav annoying in mi spamajo Messages app. Ko bi vsaj še za to dali opcijo za mDenarnic@, da lahko s prstnim odtisom potrdim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Hemi426 ::

Je res, da so vsem nastavili dnevni limit na POS in bankomatih za Viso debetno 2000EUR?

Čeprav je izrecno pisalo v obvestilih, da se prenese prejšnji limit na Abanki?
Prej sem imel 500EUR in mi je 2k malo preveč nelagodno.

Kako lahko to spremenim brez aplikacije in fizičnega obiska poslovalnic?

Evo copy paste od e-maila:"PLAČILNE KARTICE
Na novi debetni ali predplačniški kartici bodo limiti poslovanja isti, kot jih imate na obstoječi kartici, prav tako bo aktivno SMS-obveščanje o
transakcijah, če ste imeli aktiviranega na dosedanji kartici. "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

nomad_soul ::

Hemi426 je izjavil:

Je res, da so vsem nastavili dnevni limit na POS in bankomatih za Viso debetno 2000EUR?


Očitno so, imam isto:
2000€ limita POS/Bankomat
500€ splet

Boobiz ::

A samo meni danes mdenarnica pravi, da "trenutno ne deluje, poskusi pozneje" in zato ne morem dodat kartice?
I'm drunk, what's your excuse?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boobiz ()

IL_DIAVOLO ::

Verjetno ne, ampak meni vseeno dela :)

z3ro ::

Meni so valda po tem ko so popravili limit na spletu iz 0 na 500€ sedaj naknadno spremenili vse limite na 500€ po tem ko sem dal zahtevek za limit na spletu 500€. To imajo neverjetno butasto, se pravi ti si izbereš limit za plačevanje na spletu, potem ti pa vse limite (za POS, bankomat) nastavijo na to enako vrednost.

Jerry000 ::

Ne razumem pakets Kombinirani al kaj je že. Torej oni mi dajo zastonj plačevanja preko SEPA (ni provizij) za dražjo ceno paketa. Torej ni nič zastonj, še več denarja zgubim :D. Ali kdo plačuje ta paket kombinirani? Razmišljam še da bi zapru belo viso, glede na to da imam zdaj dve, in z obemi se da prek interneta plačevat, če ne imamo pa še vedno Revolut.

Dober dan ::

Misliš paket komplet? Preračunaj si, če se ti splača. Vodenje je 2,5€, plačilo položnice, itd. v mobilni banki je 0,38€. Varnostni sms je spet nekaj, spletna banka je 0,8€... jaz imam ta paket, ker pridem s samim številom položnic in s kakim prenakazilom čez 5€. Hebeno je, ker direktne bremenitve niso vključene v paket. So pa pri NkBM pravi ci*ani. Do 1.8.2020 je bilo v paket vključeno tudi neomejeno dvigovanje na vseh bankomatih v EU..

IL_DIAVOLO ::

Paket komplet nadomestilo je 5 evrov, SEPA je 0,26 evra, položnice 0.38 evra. Zastonj je pa recimo funkcija nakaži mi in vpogled v bančni izpisek in kontrola financ. Meni takšen sistem najbolj ugaja, če pa si cheap, pa se lahko lomiš s prenašanjem denarja na virtualne kartice in plačuješ tam. Po želji, nič ne silimo, samo povemo vse prednosti in tudi slabosti ki jih nkbm ima.

Načeloma pa nkbm kartice delajo vsepovsod in ni nobenih težav. Če pa so cene tako hud zalogaj, pa ne morem pomagati. Tisto kar plačaš, dela 110%.

Kvinta ::

Če vsaki dan dvigneš na bankomatu druge banke ti to znese preko 200€ na leto zato mam jaz raje banko ,ko ma to zastojn plus tega če se gre za 4 člansko familijo lahko 1000€ odleeti letno zelo hitro ... plačevanje položnic gre 1x mesečno na trajnik zelo poceni letni strošek minimaln Sepa plačamo 1x letno al pa še to ne.....tu nekih paketov ne rabimo.

NKBM plačila z Viso še vedno ne delajo hvalabogu da sem menjal banko.
A.C.A.B

Dober dan ::

Kvinta je izjavil:

Če vsaki dan dvigneš na bankomatu druge banke ti to znese preko 200€ na leto zato mam jaz raje banko ,ko ma to zastojn plus tega če se gre za 4 člansko familijo lahko 1000€ odleeti letno zelo hitro ... plačevanje položnic gre 1x mesečno na trajnik zelo poceni letni strošek minimaln Sepa plačamo 1x letno al pa še to ne.....tu nekih paketov ne rabimo.

NKBM plačila z Viso še vedno ne delajo hvalabogu da sem menjal banko.


Za katero?

Barko ::

Dober dan je izjavil:

Misliš paket komplet? Preračunaj si, če se ti splača. Vodenje je 2,5€, plačilo položnice, itd. v mobilni banki je 0,38€. Varnostni sms je spet nekaj, spletna banka je 0,8€... jaz imam ta paket, ker pridem s samim številom položnic in s kakim prenakazilom čez 5€. Hebeno je, ker direktne bremenitve niso vključene v paket. So pa pri NkBM pravi ci*ani. Do 1.8.2020 je bilo v paket vključeno tudi neomejeno dvigovanje na vseh bankomatih v EU..


Namesto, da uporabljaš direktne bremenitve (ja vem,pred leti je banka to forsirala kot "state of the art" in večina je nasedla + če se ti slučajno zgodi, da v trenutku procesiranje direktne bremenitve nimaš stanja, npr. proces gre zjuraj ob 8:00 h plača pa je ob 14:00, te bremenijo za 2,5 EUR - strošek neizvršenega SEPA DD) uporabljaj e-račun. Po domače povedano, dobiš "položnico" v mobilno banko in plačilo samo potrdiš. Ni ročnega vnosa, ni skeniranja, ni položnic v poštnem predalu. Zahtevek za e-reačun oddaš v mobilni ali spletni banki). Strošek plačila e-računa je 0 EUR, datum plačila pred potrditvijo lahko tudi spremeniš.

Rias Gremory ::

Poslal e-mail 6.1. malo pred 16h in do zdaj nisem dobil odgovora. Nisem prejel generičnega odgovora, niti avtomatičnega odgovora, da so prejeli sporočilo.

No, imajo pa nagrade za najboljšo mobilno banko. 8-)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Barko ::

Kvinta je izjavil:

Če vsaki dan dvigneš na bankomatu druge banke ti to znese preko 200€ na leto zato mam jaz raje banko ,ko ma to zastojn plus tega če se gre za 4 člansko familijo lahko 1000€ odleeti letno zelo hitro ... plačevanje položnic gre 1x mesečno na trajnik zelo poceni letni strošek minimaln Sepa plačamo 1x letno al pa še to ne.....tu nekih paketov ne rabimo.

NKBM plačila z Viso še vedno ne delajo hvalabogu da sem menjal banko.


Torej ti trdiš, da imaš samo z dvigi na bankomatu venem letu 200,00 EUR stroškov? da ti najprej citiram tarifo, da bodo tudi drugi videi tvoje nebuloze. Torej stroški dvigov na bankomatih:

- last NKBM 0,00 EUR
- na bankomatih last drugih bank v SLO in državah EU, kjer je domača valuta EUR, SEK in RON: 0,75 EUR
- na bankomatih izven EUR in v državah v ostalih valutah (razen EUR, SEK in RON, ter ostalih državah
1% od dviga, najmanj 2,5 EUR, največ 15,00 EUR.

Nekjer ne omenjaš, da si dvigoval v tujini zato predpostavljam, da si vse dvige opravil na bankomatu, ki ni v lasti NKBM.

Torej si v enem letu 266 x dvignil na bankomatu? In ne samo ti ampak vsak od tvojih družinskih članov? Torej ste vsi skupaj dvignili v enem letu 1066 x. Saj jaz to razumem, včasih si bil glavni na vasi, če si imel zlato kartico, danes pa pa ti morajo padat stotaki iz denarnice. Denar se mora videt, j*** kartice, to ima lahko vsak.

Kvinta ::

da ti najprej citiram tarifo, da bodo tudi drugi videi tvoje nebuloze.


Največji nebulozer si ti in tebi podobni ,ko ne znate računat.

365 x 0,75 = 0,00 :))

Žalostno
A.C.A.B

IL_DIAVOLO ::

Zakaj bi človek sploh rabil gotovino v denarnici? Jaz dvignem denar morda 2x na leto al se pa to ne.

spicymilk ::

Že 2x sem poslal zahtevek za dvig limita na 2000€ (trenutno 200€), odobrena oba naloga (eden 3 dni nazaj, eden danes), limit na spletni banki še vedno 200€ za vse postavke, ima kdo podobne težave?

Dober dan ::

Barko je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Misliš paket komplet? Preračunaj si, če se ti splača. Vodenje je 2,5€, plačilo položnice, itd. v mobilni banki je 0,38€. Varnostni sms je spet nekaj, spletna banka je 0,8€... jaz imam ta paket, ker pridem s samim številom položnic in s kakim prenakazilom čez 5€. Hebeno je, ker direktne bremenitve niso vključene v paket. So pa pri NkBM pravi ci*ani. Do 1.8.2020 je bilo v paket vključeno tudi neomejeno dvigovanje na vseh bankomatih v EU..


Namesto, da uporabljaš direktne bremenitve (ja vem,pred leti je banka to forsirala kot "state of the art" in večina je nasedla + če se ti slučajno zgodi, da v trenutku procesiranje direktne bremenitve nimaš stanja, npr. proces gre zjuraj ob 8:00 h plača pa je ob 14:00, te bremenijo za 2,5 EUR - strošek neizvršenega SEPA DD) uporabljaj e-račun. Po domače povedano, dobiš "položnico" v mobilno banko in plačilo samo potrdiš. Ni ročnega vnosa, ni skeniranja, ni položnic v poštnem predalu. Zahtevek za e-reačun oddaš v mobilni ali spletni banki). Strošek plačila e-računa je 0 EUR, datum plačila pred potrditvijo lahko tudi spremeniš.



Dejansko je E-račun zastonj? V to se pa nikoli nisem poglabljal, medtem pa se jebem s slikanem položnic iz maila. Kako si to uredim? Potemtakem pa lahko ukinem paket Komplet, in imam strošek z banko samo še 2,5€.

Mikrohard ::

spicymilk je izjavil:

Že 2x sem poslal zahtevek za dvig limita na 2000€ (trenutno 200€), odobrena oba naloga (eden 3 dni nazaj, eden danes), limit na spletni banki še vedno 200€ za vse postavke, ima kdo podobne težave?

Pri meni so se limiti na kartici spremenili en dan za tem, ko je bil zahtevek označen kot obdelan.

Vuli ::

Mikrohard je izjavil:

spicymilk je izjavil:

Že 2x sem poslal zahtevek za dvig limita na 2000EUR (trenutno 200EUR), odobrena oba naloga (eden 3 dni nazaj, eden danes), limit na spletni banki še vedno 200EUR za vse postavke, ima kdo podobne težave?

Pri meni so se limiti na kartici spremenili en dan za tem, ko je bil zahtevek označen kot obdelan.

pri meni tudi. je bilo pa na telefonu neki bugasto. preko brskalnika je kazalo pravilno.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Vuli ::

Kvinta je izjavil:

Če vsaki dan dvigneš na bankomatu druge banke ti to znese preko 200€ na leto zato mam jaz raje banko ,ko ma to zastojn plus tega če se gre za 4 člansko familijo lahko 1000€ odleeti letno zelo hitro ... plačevanje položnic gre 1x mesečno na trajnik zelo poceni letni strošek minimaln Sepa plačamo 1x letno al pa še to ne.....tu nekih paketov ne rabimo.

NKBM plačila z Viso še vedno ne delajo hvalabogu da sem menjal banko.


samo to je pa vaš problem. Če že moraš vsak dan € dvigat, vsaj od nkbmja serekeš poišč. Totalna bedarija... jaz manj cash-a imam v denarnici, bolj vesel sem.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

buneech ::

Dober dan je izjavil:

Barko je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Misliš paket komplet? Preračunaj si, če se ti splača. Vodenje je 2,5EUR, plačilo položnice, itd. v mobilni banki je 0,38EUR. Varnostni sms je spet nekaj, spletna banka je 0,8EUR... jaz imam ta paket, ker pridem s samim številom položnic in s kakim prenakazilom čez 5EUR. Hebeno je, ker direktne bremenitve niso vključene v paket. So pa pri NkBM pravi ci*ani. Do 1.8.2020 je bilo v paket vključeno tudi neomejeno dvigovanje na vseh bankomatih v EU..


Namesto, da uporabljaš direktne bremenitve (ja vem,pred leti je banka to forsirala kot "state of the art" in večina je nasedla + če se ti slučajno zgodi, da v trenutku procesiranje direktne bremenitve nimaš stanja, npr. proces gre zjuraj ob 8:00 h plača pa je ob 14:00, te bremenijo za 2,5 EUR - strošek neizvršenega SEPA DD) uporabljaj e-račun. Po domače povedano, dobiš "položnico" v mobilno banko in plačilo samo potrdiš. Ni ročnega vnosa, ni skeniranja, ni položnic v poštnem predalu. Zahtevek za e-reačun oddaš v mobilni ali spletni banki). Strošek plačila e-računa je 0 EUR, datum plačila pred potrditvijo lahko tudi spremeniš.



Dejansko je E-račun zastonj? V to se pa nikoli nisem poglabljal, medtem pa se jebem s slikanem položnic iz maila. Kako si to uredim? Potemtakem pa lahko ukinem paket Komplet, in imam strošek z banko samo še 2,5EUR.

Sam e-račun je zastonj, ker je to sam sprejem računa, ko stisneš plačaj, ti pa doda provizijo, enako kot za običajno položnico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

Jerry000 ::

Rias Gremory je izjavil:

Poslal e-mail 6.1. malo pred 16h in do zdaj nisem dobil odgovora. Nisem prejel generičnega odgovora, niti avtomatičnega odgovora, da so prejeli sporočilo.

No, imajo pa nagrade za najboljšo mobilno banko. 8-)

Ta nagrada je ali kupljena ali pa iz bosne. Ker tole ne bi dal niti na 10. mesto

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj bi človek sploh rabil gotovino v denarnici? Jaz dvignem denar morda 2x na leto al se pa to ne.

To tud men ni jasni. Čeprav v denarnici imam 20€ rezervo ker ponekod pa ne jemljejo kartic (hribi, kakšni sladoledi, kebab,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Boggs ::

Enim NKBM špila v redu, jaz pa odkar so me prestavili iz Abanke na NKBM imam nekaj težav.

1. V Bank@Net sem po napačnih navodilih njihove podpore dvakrat oddal zahtevek za vklop SMS obveščanj, pa sem obe zahtevi potem čez par minut skenslal. Ampak mi zahtevka še vedno tam v košarici stojita "V obdelavi" že od 06. januarja. Še enkrat "Briši" pa ne morem dat, ker sem že in je zdaj opcija zasenčena. Rad bi da zgineta.

2. Mobilna aplikacija mDenarnic@ na telefonu mi javlja napako in ne morem aktivirat Flika.

3. Na e-mail mi ne odgovorijo, po dveh zagotovilih po telefonu, da me bodo "tehniki" poklicali nazaj glede mDenarnice pa klica še vedno ni.

Ko človek takole ostane "na suhem" mu res ne ostane drugega kot da začne brskat po spletnih straneh in ponudbah drugih bank. :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Vuli ::

1. če je tko kot pri limitu, bo izgilno ko bo operater? obdelal te tvoje zahtevke. zgleda ne gre to avtomatsko.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Dober dan ::

Ne izgine, jaz imam preklican zahtevek za sms obveščanje v appu viden že 5 mesecev.

srus ::

Ena od stvari,ki me je zjezila, ko so me od Abanke prestavili na NKBM je tudi plačevanje prispevkov in davkov. V edavkih je bilo zelo enostavno urejeno, ko si lahko z enim klikom plačal vse prispevke ali davke preko Abaneta ali NLB klika direktno na UJP. In to brez provizije, ali onegavljenja z QR kodami oz referencami.

Sedaj pri NKBM tega ni več. Ali morda veste, ali obstaja kakšen drug način enostavnega plačevanja prispevkov in davkov na UJP? Enostaven način = brez QR skeniranja, brez preračunavanja zneskov in žongliranja z referencami, brez provizij.

alcc ::

jaz sem si uredil ze vse potrebno, pri vsajem nakupu potrdim v mdenarnici itd. in mi vsako transakcijo zavrne, tudi limit imam nastavljen na 500€ tako da to ni problem. ko sem klical mi niso znali pomagati, rekli so naj pridem v poslovalnico, ki je bila ZAPRTA (glede na odpiralni cas naj bi bila odprta + rekli so naj pridem). ima se kdo taksne tezave?

IL_DIAVOLO ::

Glede eračuna pa...zastonj je ravno toliko, kot je zastonj aplikacija. Edino operaterji imajo to drugače urejeno in je res brez provizije. Nisem pa še probal, kak majo drugi urejeno. Telemach vem, da ima zdaj urejeno preko securepay. Bo treba malo potipat rtv in ostale.

plizzzzzz ::

sem bil prestavljen iz abanke v nkbm in danes ne morem placati prek spleta niti z staro visa credit, niti novo visa debit. Prej sem pri visa dobil sms za potrditev in je vedno delalo, od letos pa je baje must mdenarnic@. Ta pa ne mojem xiaomi F1 ne dela. PRavi da je rooted, ceprav ni.

Na bankart pravijo, da drugega nacina kot mdenarnic@ ni???
F@ck

mancini ::

Koliko pa se placuje letno/mesecno bela predplacniska Visa.
Ker nisem na strani od banke nikjer zasledil

Dober dan ::

Nič, naj bi bila zastonj.

mancini ::

Hvala

69charger ::

še komu ne dela PIN od stare kartice? Ne na denarnici, ne na bankomatu, ne v meku :D Podn
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?
««
9 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516939 (1596) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106735 (25585) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem