» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
7 / 20
»»

AceD ::

Kleemen je izjavil:

Kakšna je razlika med rdečo in belo Viso? Ker za rdečo piše, da je tudi možno plačevanje preko spleta pa nekaterim zavrne plačilo. Sam nisem še sprobal.

Bela je predplačniška Visa, rdeča je debetna Visa: https://www.nkbm.si/ostale-kartice

destroyer2k ::

Boobiz je izjavil:

JH84 je izjavil:


Zgleda da paypal dela brez tega sranja od m@denarnice, direkt s kartice (amazon) pa pomoje ne bo šlo plačevat....je kdo probal???


Po mojih izkušnjah tujina gre, vedno brez potrditve. Potrditev je, spet po mojih izkušnjah, zgolj domena nakupovanja v rupetini (Slolvenija).


Sem ze parkrat doživel nakup iz Velike Britanije in Nemčije da sem rabil potrditi nakup z sms kodo.

Kleemen ::

AceD je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kakšna je razlika med rdečo in belo Viso? Ker za rdečo piše, da je tudi možno plačevanje preko spleta pa nekaterim zavrne plačilo. Sam nisem še sprobal.

Bela je predplačniška Visa, rdeča je debetna Visa: https://www.nkbm.si/ostale-kartice


Hvala za info.

Sem probal tudi sam plačat z rdečo Viso in ne deluje preko spleta. Kje je problem? Na njihovi strani piše, da je z njo možno plačevanje tudi preko spleta.

AceD ::

Kleemen je izjavil:


Sem probal tudi sam plačat z rdečo Viso in ne deluje preko spleta. Kje je problem? Na njihovi strani piše, da je z njo možno plačevanje tudi preko spleta.


Glede na odgovore v tej temi mogoče limit ni nastavljen na dovolj visok znesek - preveri v spletni banki. Eni pišejo tudi, da je treba kartico aktivirati na POS terminalu ali bankomatu (ne vem, če to velja za spletne nakupe).

JH84 ::

AceD je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kakšna je razlika med rdečo in belo Viso? Ker za rdečo piše, da je tudi možno plačevanje preko spleta pa nekaterim zavrne plačilo. Sam nisem še sprobal.

Bela je predplačniška Visa, rdeča je debetna Visa: https://www.nkbm.si/ostale-kartice


Nisem povsem 100%, ampak če se prav spommnim piše tudi na beli (zamenjava vise electron) debit card po novem, mi jo je sodelavec kazal....

kakorkoli, jaz imam samo rdečo, trenutno je šlo takole (danes):
- kot sem omenil, plačal HOT 5 eur- paypal-->šlo skozi, nobenega SMS
- plačal 110 eur zelo znana online trgovina - paypal-->šlo skozi, dobil takoj potrditveni SMS od NKBM s točnim zneskom in podatki prodajalne, zraven napisano da naj si prenesem m@denarnico ki omogoca potrditev spletnih nakupov bla bla,...

V obeh primerih je na bank@net (preko brskalnika) takoj viden znesek nakupa pod promet.

*vidim tudi, da so mi vzel provizijo za dvig gotovine 31.12.20 0.75 EUR, kar prej nikoli nisem videl pri Abanki??!!Bankomat je bil od Abanke, a sem čorav in so imeli provizijo na dvig tudi pri Abanki?

**VZakaj bi imel človek pri tej banki Viso Electron, če lahko z rdečo kartico plačuješ preko spleta? A ni bolj smiselno imeti varčevalni račun in se tako izogniti stroškom+imeti varovalo, torej na tekočem računu samo določen del sredstev?

***a se samo meni zdi, al so seje kratke za popizdit?

****zakaj morajo izumljat novo obliko položnice, zakaj ni takšna kot je dejanska fizična oblika??

....vem ja, staram se, oprostite....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JH84 ()

Jerry000 ::

Vuli je izjavil:

najlažje je poklicat 080 1770 da rešiš to težavo z limitom za spletne nakupe. 2 dni sem čakal, ko sem oddal vlogo prek mbanke in kar ni hotel bit, tako da smo rešil v 10min....

To ni najlažje, kličem cel dan in jih ne dobim....

JH84 je izjavil:

AceD je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kakšna je razlika med rdečo in belo Viso? Ker za rdečo piše, da je tudi možno plačevanje preko spleta pa nekaterim zavrne plačilo. Sam nisem še sprobal.

Bela je predplačniška Visa, rdeča je debetna Visa: https://www.nkbm.si/ostale-kartice


Nisem povsem 100%, ampak če se prav spommnim piše tudi na beli (zamenjava vise electron) debit card po novem, mi jo je sodelavec kazal....

kakorkoli, jaz imam samo rdečo, trenutno je šlo takole (danes):
- kot sem omenil, plačal HOT 5 eur- paypal-->šlo skozi, nobenega SMS
- plačal 110 eur zelo znana online trgovina - paypal-->šlo skozi, dobil takoj potrditveni SMS od NKBM s točnim zneskom in podatki prodajalne, zraven napisano da naj si prenesem m@denarnico ki omogoca potrditev spletnih nakupov bla bla,...

V obeh primerih je na bank@net (preko brskalnika) takoj viden znesek nakupa pod promet.

*vidim tudi, da so mi vzel provizijo za dvig gotovine 31.12.20 0.75 EUR, kar prej nikoli nisem videl pri Abanki??!!Bankomat je bil od Abanke, a sem čorav in so imeli provizijo na dvig tudi pri Abanki?

**VZakaj bi imel človek pri tej banki Viso Electron, če lahko z rdečo kartico plačuješ preko spleta? A ni bolj smiselno imeti varčevalni račun in se tako izogniti stroškom+imeti varovalo, torej na tekočem računu samo določen del sredstev?

***a se samo meni zdi, al so seje kratke za popizdit?

****zakaj morajo izumljat novo obliko položnice, zakaj ni takšna kot je dejanska fizična oblika??

....vem ja, staram se, oprostite....


Točno to in pazi zdej to...to je #1 bančni app v sloveniji xD kdo je to dal na #1 mi pol k* ni jasno ker je šrot od šrota tole in design in UX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Kvinta ::

Nič ne zavrne zdaj dela vse razn če maš limit nastavljen za spletne nakupe 500€ kupuješ pa za 501€ :D
A.C.A.B

Vuli ::

Meni tudi končno dela spletno nakupovanje. Matr je trajal dolgo tole za urihtat.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Mikrohard ::

Ja... zdaj so nastvili limit na 500€. Moj zahtevek za višji limit je pa še vedno v limbotu.

sitriani ::

Mikrohard je izjavil:

Ja... zdaj so nastvili limit na 500€. Moj zahtevek za višji limit je pa še vedno v limbotu.


same here jao

tusi ::

Kličem včeraj zjutraj, mi reče, kar na spletu nastavite in bo urejeno brez stroškov v roku cca 2h.
Nastavim, podn od nastavitev, imaš samo drop down in ne custom nastavitev. Dobro, rečem jurja.
Itak ni blo cel dan nič. No, danes zjutraj pa 2k.

Kot da bi bili v prejšnjem stoletju, tolk traja to. Pismo, če revolut kartico lahko instanto blokiraš/odblokiraš, bi tud tole lohk bilo merjeno v sekundah.

borutzi ::

dajte se malo razpisati tudi tisti ki boste menjali za kakšno drugo banko :). Jaz jim dam en mesec potem bom verjetno menjal
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

buneech ::

Okol polnoči sem pogledal, limit spremenjen na naročeno vrednost. Naročilo pa še vedno v obdelavi.

Jerry000 ::

Kaj pa linkanje kartice na paypal?

buneech ::

Nisem je probal na Paypal linkat, sem pa probal top-up na Revolut, k je prej zavračal, in dela.

facepalm ::

Jerry000 je izjavil:

Kaj pa linkanje kartice na paypal?

Odkar je limit zrihtan, sem jo lahko linkal.

bojsi ::

Kvinta je izjavil:

Evo bil na NKBM zrihtal ta limit iz nule v 1 sekundi kr na šalterju zdaj dela paypal tudi .... vse so dobro naredli a en feler more bit vedno pač brihte na kvadrat.

No, jaz sem bil glede spremembe limita na rdeči debetni Visa pravkar na banki, saj preko nastavitev preko appa ni šlo oz. čakam že 2 dneva... Gospa mi je nov limit sicer nastavila, ampak je rekla da bo začel veljati jutri.

Mislim, teh pajacov imam jaz dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Jerry000 ::

facepalm je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kaj pa linkanje kartice na paypal?

Odkar je limit zrihtan, sem jo lahko linkal.

Bela ali rdeča kartica?

strajnarR ::

Limit na rdeči kartici so dviglni, ni več 0€.
Pod zahteve je pa dvig limita še vedno v obdelavi.
Nakup prek spleta z rdečo viso DELUJE!

Vanquish ::

Boobiz je izjavil:

Po mojih izkušnjah tujina gre, vedno brez potrditve. Potrditev je, spet po mojih izkušnjah, zgolj domena nakupovanja v rupetini (Slolvenija).


ti iz prve roke (glede na to, da sem delal na implementaciji teh storitev za eno irsko kompanijo), da je to smernica, ki jo bodo uvedli vseposod kjer se niso. Dejansko je bil ze rok v 2019 ampak prevec velikanov ni bilo pripravljeno za tranzicijo in so prestavili takrat.

Bodo pa primeri, kjer ti ne bo zahtevalo, ampak to so zadaj posebni algoritmi, kjer se ugotovi, ce je transakcija OK.

facepalm ::

Jerry000 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Kaj pa linkanje kartice na paypal?

Odkar je limit zrihtan, sem jo lahko linkal.

Bela ali rdeča kartica?

Rdeca

Kvinta ::

bojsi je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Evo bil na NKBM zrihtal ta limit iz nule v 1 sekundi kr na šalterju zdaj dela paypal tudi .... vse so dobro naredli a en feler more bit vedno pač brihte na kvadrat.

No, jaz sem bil glede spremembe limita na rdeči debetni Visa pravkar na banki, saj preko nastavitev preko appa ni šlo oz. čakam že 2 dneva... Gospa mi je nov limit sicer nastavila, ampak je rekla da bo začel veljati jutri.

Mislim, teh pajacov imam jaz dovolj.


Meni je delovalo takoj oziroma ko sem doma polj čez pol ure pogledal je delalo.

Ne dela pa še vedno ne nakup kjer piše da lahko plačaš z Viso ... sem hoto plačat Bob pa je prej delalo zdaj javi napako enako je z Aliexpress Amazon niti probat ne upam :8)

Paypal dela to je najbolj pomembno
A.C.A.B

Phantomeye ::

A ima kdo obročno viso od Abanke, pa je probal kaj na obroke vzet in ni dobil SMS-a?

sitriani ::

Phantomeye je izjavil:

A ima kdo obročno viso od Abanke, pa je probal kaj na obroke vzet in ni dobil SMS-a?


a še ta udarc?

mirator ::

Meni NKBM že od nekdaj ni bila pri srcu. Sedaj pa me je preko Abanke kar sama pohopsala s tem, da je šlo kar nekaj živcev in čakanja v vrsti za ureditev razmer, ki so jih oni zakrivili:
- zamenjava številke tekočega računa
- zamenjava številke varčevalnega računa
- problem z uskladitvijo spletne banke
Bom malo preveril bančno ponudbo in se verjetno odločil za kakšno drugo.

Vuli ::

Phantomeye je izjavil:

A ima kdo obročno viso od Abanke, pa je probal kaj na obroke vzet in ni dobil SMS-a?

Sem probal, ampak samo 20EUR, tko da verjetno zaradi tega ni blo smsa za razdelit na obroke
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Phantomeye ::

Vuli je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

A ima kdo obročno viso od Abanke, pa je probal kaj na obroke vzet in ni dobil SMS-a?

Sem probal, ampak samo 20EUR, tko da verjetno zaradi tega ni blo smsa za razdelit na obroke



Bi moralo, ker enkrat sem po nesreči uporabil kreditno za 3€... in sem vseeno dobil SMS.

xMega32e5 ::

PayPal sedaj dela. Težava je bila v limitu kartice za spletna naročila, ki je bil 0,00 EUR. Sem zaprosil za dvig že 04.01.2021 in še vedno ni izvršen. Danes so očitno vsem dali limito 500,00 EUR na spletne nakupe in gre potrditev skozi PayPal normalno.

Zgodovina sprememb…

Jernej L ::

BigBoss je izjavil:

Jernej L je izjavil:

Vsekakor jim nekaj ne deluje prav, do prve uporabe kartice na POS terminalu nisem mogel uporabljat ne mobilne banke in ne reset pina.

Po prvi "aktivaciji" v pos terminalu jim šele to začne delat, čeprav trdijo da so kartice aktivirali..

Sedaj pa jim še zatežim za limit na visi, seveda so to zajebali kot vsem ostalim očitno.


Slabo bereš. V spremnem pismu ki si ga dobil s kartico piše : S kartico lahko začnete plačevati brezstično šele potem, ko ste že opravili eno stično transakcijo, ki jo opravite tako, da katico vstavite v POS-terminal ali bankomat in vnesete PIN.


To, kar si napisal ne drži. Kar si navedel je res v navodilih - a celi čas navodila govorijo o POS terminalih in ne internetnih visa plačilih.

Nikjer ni pisalo, da moraš za prvo internetno plačilo najprej uporabit kartico nekje na POS terminalo fizično v neki trgovini..
Nikjer ni pisalo, da moraš za reset gesla najprej nekje na pos terminalu uporabit kartico (brez tega to povzroči na njihovi strani error 500 ob resetu gesla ko se ne morejo naložit kartice)

Bodi pozoren, GLEJ sliko:



Ta banka se je očitno odločila tekmovat z telemachu za najbolj nesposobno firmo v sloveniji.

Phantomeye ::

xMega32e5 je izjavil:

PayPal sedaj dela. Težava je bila v limitu kartice za spletna naročila, ki je bil 0,00 EUR. Sem zaprosil za dvig in se ni še vedno ni izvršen. Danes so očitno vsem dali limito 500,00 EUR na spletne nakupe in gre potrditev skozi PayPal normalno.


ja mene je ponoči netflix presenetil, da je šlo skozi. za 1000€ je pa še vedno v vrsti.

pingme ::

Sanches000 je izjavil:

Jaz sem dobil sedaj informacijo preko telefona, da vsi imetniki Abanke visa (electron) dobimo danes ob 20.00 nastavljen limit. Niso pa mi znali povedati zneska.

Ura je 20:30...še vedno je 0€


Meni so Viso electron zamenjali za belo prepaid kartico, na njej imam že od začetka 2000€ limita za spletne nakupe (kar je tudi max. znesek, ki ga imaš na spletnem računi).
Brez težav sem kartico prijavil na paypal, apple in amazon.

WaterBoy ::

Na pay pal se poveže bela kartica?

Phantomeye ::

pingme je izjavil:

Sanches000 je izjavil:

Jaz sem dobil sedaj informacijo preko telefona, da vsi imetniki Abanke visa (electron) dobimo danes ob 20.00 nastavljen limit. Niso pa mi znali povedati zneska.

Ura je 20:30...še vedno je 0€


Meni so Viso electron zamenjali za belo prepaid kartico, na njej imam že od začetka 2000€ limita za spletne nakupe (kar je tudi max. znesek, ki ga imaš na spletnem računi).
Brez težav sem kartico prijavil na paypal, apple in amazon.


Ja, ker si imel ločeno. Večina nas je imela na Abanki en TRR in dve kartici. Maestro za resnično življenje in Viso Electron po spletu. Zdaj so to "združili" v eno kartico. Ampak spletni limit so pa nastavili 0€, kolikor ga je imela maestro kartica. Tisti, ki ste imeli pa dva računa, ste pa dobil dve kartici. Rdečo in belo. Bela je obdržala limit.

bakus ::

Ali ima še kdo, ki je že prej imel predplačniško Viso pri KBM, težave pri plačevanju?
Obstoječi komitenti naj ne bi imeli težav, pa v mojem primeru ni videti, da je tako.
Limit je tak kot vedno, pa vseeno ne gre. Recimo BOB položnice ne morem plačat, Paypala pa sicer nisem poskusil.

Jerry000 ::

WaterBoy je izjavil:

Na pay pal se poveže bela kartica?

Če ti uspe ja. Da se tudi rdeča baje ampak moraš odstranit limit

Rias Gremory ::

/rageon
1. Kaj je fora da lahko naložim mShitbanka na telefon mShitDenarnica pa ne? Jah zahteve za minimalno verzijo androida so različne. :)
2. Spletno plačilo ne gre skozi. Na hitro sem pogledal v spletni banki in je spletni limit 500€..go figure. Saj bi jih prijazno poklical pa so "vsi operaterji zasedeni". :)
3. Je že res da mi vmesnik spletne banke ne diši ker je pač drugačen oz. nov ampak skoraj objektivno menim da je bil od Abanke vmesnik bolj pregleden. Mi je prav žal da si nisem naredil nekaj "screenshotov" Abankinega vmesnika za primerjavo. Sem prepričan da so številke manjše kot so bile na Abankinem vmesniku. Ja lahko povečam, ampak glede na količino "white spejsa" na strani bi pričakoval večje številke/črke. :)
Marš u 3 pi_de materne.
/rageoff
Verjetno je odgovor na kakšno mojo vprašanje že odgovorjeno ampak sem moral tole napisat, da sem se malo pomiril.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

Mas aktivirano odklepanje na prstni odtis?

Rias Gremory ::

Da
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

Kaj pa napiše, kje je tezava?

Rias Gremory ::

Na spletni strani kjer hočem naročiti izdelek mi javi samo "Plačilo je bilo neuspešno".
Sem jim že mail napisal in upam da mi odgovorijo danes.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

To pa je potem krivda na spletni strani, ker se niso pravočasno prilagodili na nove varnostne standarde.

Rias Gremory ::

A mogoče to da dobiš ta OTP preko aplikacije ali kako? V decembru sem plačal en račun in ko sem prišel do koraka kjer vnesem SMS OTP sem opazil opozorilo o novem načinu.

EDIT: Zdajle povezujem kartico z Paypalom. Tole opozorilo sem mislil:

POMEMBNO: Obstoječ način potrjevanja spletnih nakupov z enkratnim geslom je v ukinjanju. Obrnite se na banko za ureditev drugih možnosti potrjevanja.Po kliku na gumb "Nadaljuj" bo SMS z enkratnim geslom poslan na to mobilno številko.


EDIT2: Kartico dodal na Paypal brez problema. Očitno je težava na strani trgovino kot si omenil.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

Men je top-up na Revolut naredilo prek SMS OTP. Dodajanje v Curve je šlo pa prek mDenarnica.

Rias Gremory ::

A je tukaj kakšen Anroid dev, ki bi mogoče znal pojasniti zakaj tako različne zahteve minimalne verzije OS za mBank@Net in mDenarnic@?
Torej mobilna banka zahteva 5.0, denarnica pa 7.1. Med tema dvema verzijama je dobro leto in pol razmaka (datum izdaje).
Sem kar presenečen, da podpirajo verzijo 5.0, saj je to že 5 let stara verzija.
Najbolj me žuli to, da imam na telefonu 7.0, denarnica pa zahteva 7.1. ;(( Za povrhu gre še za služben telefon, ki ga nočem posodobiti (slabe izkušnje), privat je pa.... Lumia. ;((
Definitivno sem si malo sam kriv. Je pa na Abanki vse delalo BP na 7.0.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IL_DIAVOLO ::

Ce mam jaz 9.1, pa mi ze eno leto ne updatea. Kaj je mas to? Lol

Vuli ::

Rias Gremory je izjavil:

Na spletni strani kjer hočem naročiti izdelek mi javi samo "Plačilo je bilo neuspešno".
Sem jim že mail napisal in upam da mi odgovorijo danes.


itak, ker moraš potrdit nakup preko mdenarnice, ki je pa nimaš.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

facepalm ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce mam jaz 9.1, pa mi ze eno leto ne updatea. Kaj je mas to? Lol

9.1? Android? Kje si to staknil?

Rias Gremory ::

@Vuli
Torej je od trgovine oz. obdelovalca plačil odvisno katero vrsto OTP žetona ti porinejo?

Namreč kot sem prej napisal, Paypalu sem lahko dodal kartico, kar je zahtevalo da ti dol povleče $1. So mi poslali SMS OTP in je šlo bp čez.

Ampak zdaj ko razmišljam je to verjetno zaradi kakšne EU uredbe in (tako na pamet) menim da je tole samo na ozemlju EU. Američani (vsaj tako mi je rekel gost ki sem ga stregel v prejšnjem letu) nimajo še brezstičnih kartic, se še podpisujejo in podobno.

Ah ja, očitno bo treba posodobiti telefon in si počasi še svojega omisliti. :8)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Kvinta ::

Na spletni strani kjer hočem naročiti izdelek mi javi samo "Plačilo je bilo neuspešno".


Še vedno ne dela plačilni promet.

Jaz sem šel danes na Sparkasse so rekli da do petka mam vse porihtano tote šalabjzere pa qurc gleda mam par jurjev zgube zarad njih pritožim pa se lahko samo na sončno upravo 8-O
A.C.A.B

Vuli ::

ma neki čudno je vse skupi, vsakmu dela drgač. Sem pa eno stvar naročil pri nas, prek paypal-a, vse ok, na bankanetu piše pa, da je v obdelavi in to že več kot 14ur.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

««
7 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11517262 (1919) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052959 (2482) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109078 (27928) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413821 (2985) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366527 (3462) smacker

Več podobnih tem