» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
3 / 20
»»

Mikrohard ::

Ne vem, kdaj bodo obdelali. Če je avtomatično, verjetno še danes. Če mora zahtevek potrditi človek, pa verjetno šele jutri.

slott ::

Za ~5e vodenje racuna ma da dela tip top. blah fuj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

facepalm ::

borutzi je izjavil:

facepalm je izjavil:

Danes sem se spet igrackal z mdenarnico in mobilno banko.
Se pocutim prav neumno, ker je prijelo vse iz prve. Stari pin v mdenarnici in setup mobilne banke.
Tako da zaenkrat dela vse ok.


plačevanje na internetu z viso ne dela še

Do sedaj sem placeval samo preko paypala in so transakcije potekale nemoteno.
Bom kasneje proval se direktno placilo visa-trgovina.

borutzi ::

nove kartice ne moreš še verificirati v paypalu. Dodaš jo lahko, verificiraš pa ne, ker ti 1€ odtržejo, tega ti pa ne morejo, ker imamo očitno vsi nastavljen limit 0€
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Mikrohard ::

Seveda to velja le za nove debetne kartice. Kreditne kartice imajo nespremenjen limit.

Kvinta ::

Saj vam piše spodaj pod znakom Visa debit torej debetna ,če pa nič ne piše pa je navadna Visa tak ma moja žena zdaj če so pametne glave kaj spet spremenile ne vem blo je tak.
A.C.A.B

Mikrohard ::

Kvinta je izjavil:

Saj vam piše spodaj pod znakom Visa debit torej debetna ,če pa nič ne piše pa je navadna Visa tak ma moja žena zdaj če so pametne glave kaj spet spremenile ne vem blo je tak.

Ja in? Tudi prej na Abanki sem imel debetno Viso za spletna plačila. Lahko bi prenesli limit iz stare na novo. Ampak očitno so vzeli limite od Maestro kartice, kjer so bila spletna plačila onemogočena. Saj ni važno... jutri bo delovalo.

facepalm ::

borutzi je izjavil:

nove kartice ne moreš še verificirati v paypalu. Dodaš jo lahko, verificiraš pa ne, ker ti 1EUR odtržejo, tega ti pa ne morejo, ker imamo očitno vsi nastavljen limit 0EUR

Verifikacija res ni sla skozi, placilo netflixa (preko paypala) pa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

jest10 ::

facepalm je izjavil:

Danes sem se spet igrackal z mdenarnico in mobilno banko.

Mene mobilna banka jebe v glavo.
Hočem se registriati, pridem do vnosa pina kartice in mi butne, da račun že obstaja.

facepalm ::

jest10 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Danes sem se spet igrackal z mdenarnico in mobilno banko.

Mene mobilna banka jebe v glavo.
Hočem se registriati, pridem do vnosa pina kartice in mi butne, da račun že obstaja.

Ce provas direkt login z mailom, ki si ga uporabljal pri abanki + pripadajoce osebno geslo?

jest10 ::

facepalm je izjavil:

jest10 je izjavil:

facepalm je izjavil:

Danes sem se spet igrackal z mdenarnico in mobilno banko.

Mene mobilna banka jebe v glavo.
Hočem se registriati, pridem do vnosa pina kartice in mi butne, da račun že obstaja.

Ce provas direkt login z mailom, ki si ga uporabljal pri abanki + pripadajoce osebno geslo?


Pri Abanki nisem uporabljal mobilne banke in se nisem nikoli nikamor registriral.

Hec je, da mi med poizkusom registracije lepo prikaže predplačniško kartico, po vpisu pina se pa zatakne.

Vuli ::

borutzi je izjavil:

nove kartice ne moreš še verificirati v paypalu. Dodaš jo lahko, verificiraš pa ne, ker ti 1€ odtržejo, tega ti pa ne morejo, ker imamo očitno vsi nastavljen limit 0€

jebo jih še ta limit za spletne nakup. to bi moglo bit kar v dnevem limitu.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Kvinta ::

Mikrohard je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Saj vam piše spodaj pod znakom Visa debit torej debetna ,če pa nič ne piše pa je navadna Visa tak ma moja žena zdaj če so pametne glave kaj spet spremenile ne vem blo je tak.

Ja in? Tudi prej na Abanki sem imel debetno Viso za spletna plačila. Lahko bi prenesli limit iz stare na novo. Ampak očitno so vzeli limite od Maestro kartice, kjer so bila spletna plačila onemogočena. Saj ni važno... jutri bo delovalo.


Spet en pametnjakovič še na redditu jih je manj :))
A.C.A.B

bojsi ::

Ker fizične kartice še nisem dvignil... ali je možno v spletni ali mobilni banki videt celotno številko VISA kartice? Ker del številk je zakrit s ***** in ne najdem opcije, da jih lahko v celoti prikažeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

Sanches000 ::

Ali še kdo ne more dodat kartice v mbills?

IL_DIAVOLO ::

bojsi je izjavil:

Ker fizične kartice še nisem dvignil... ali je možno v spletni ali mobilni banki videt celotno številko VISA kartice? Ker del številk je zakrit s ***** in ne najdem opcije, da jih lahko v celoti prikažeš.


Zaradi varnosti ni mozno.

Phantomeye ::

jezus kristus, zdej sem vidu ja, ni čudno, da nism mogu računa za telefon plačat. jao.

Kvinta ::

Že DELA :))
A.C.A.B

Ascendor ::

Sanches000 je izjavil:

Ali še kdo ne more dodat kartice v mbills?

Jaz. Napiše, da se ne ujema z davčno, in še nekaj...

borutzi ::

glede limita za plačevanje po internetu je imel Mikrohard prav. Dajo na 0€, ker vzamejo vrednost bivše maestro kartice. Če hočeš spremeniti daš zahtevek na bankanetu (traja do 3dni, ker to obdeluje matična banka), lahko pa jih pokličeš na 080 in se identificiraš in ti tam uredijo. Jaz sem dal ta zahtevek, pravi stric da mi bo delalo po 13, morebiti že po 10 uri
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Dober dan ::

Pred pol leta sem jaz odprl račun pri NkBM in sem imel enak problem. Okoli 10 zjutraj sem poklical na številko zapisano v mobilni aplikaciji in zadevo so popravli v pičlih 10 minutah. Prav tako preverite, koliko imate dnevni limit za plačevanje z mobilno aplikacijo, tudi to postavko sem imel takrat postavljeno na 0€. Nisem pogruntal, dokler nisem hotel plačati položnic. Imajo neke fore, ki te hitro spravijo v slabo voljo, sploh če se kaj mudi plačati. Hvala bogu, so se takrat v mojem primeru podvizali in rešili zadevo takoj. Sem pa mnenja, da za 5€ mesečno se take stvari ne bi smele dogajati.. čisto šalabajzarstvo. Ne vem, kak kekec nastavlja te group policy, ker dvomim da kdo želi nefunkcionalno banko..

Phantomeye ::

Dober dan je izjavil:

Pred pol leta sem jaz odprl račun pri NkBM in sem imel enak problem. Okoli 10 zjutraj sem poklical na številko zapisano v mobilni aplikaciji in zadevo so popravli v pičlih 10 minutah. Prav tako preverite, koliko imate dnevni limit za plačevanje z mobilno aplikacijo, tudi to postavko sem imel takrat postavljeno na 0€. Nisem pogruntal, dokler nisem hotel plačati položnic. Imajo neke fore, ki te hitro spravijo v slabo voljo, sploh če se kaj mudi plačati. Hvala bogu, so se takrat v mojem primeru podvizali in rešili zadevo takoj. Sem pa mnenja, da za 5€ mesečno se take stvari ne bi smele dogajati.. čisto šalabajzarstvo. Ne vem, kak kekec nastavlja te group policy, ker dvomim da kdo želi nefunkcionalno banko..


Jap, lahko bi dal neko večjo cifro pa alert ob prvi prijavi, da je aktivirano plačevanje preko spleta. Kjer imaš možnost "onemogočit" ali pa "povečat limit".

luky ::

Pri pregledu kartic sem opazil, da z Viso Electron od ABanke, ki je sedaj veljavna tudi pri NKBM ni več možen nakup preko spleta.
Z Visa Debit od NKBM pa lahko opraviš nakup na spletu.
Mislim, da te očitno hočejo prisilit, da naročiš njihovo Viso NKBM, al se mogoče motim?
luky!

Mikrohard ::

Debetne kartice od Abanke (maestro in visa electron) niso več veljavne. Namesto njih bi moral že lani po pošti dobiti debetno Viso, ki nadomesti obe skupaj. Ta kartica je del paketa in je načeloma ne bi bilo treba posebaj naročat. Razen, če govoriš o kreditnih karticah... tam pa preveri, kakšen imaš nastavljen limit.

Zgodovina sprememb…

Bobo95 ::

Ali mogoče kdo ve, če se trajniki avtomatično prenesejo?

nerro32 ::

Hehe Bobo, ravno to sem iskal pred 5 minutami in našel sledeče:

Ali bom moral na novo skleniti trajnike/SDD? Kdo bo uredil prenos? Kdo bo uredil vse potrebno glede mojega trajnika?

Tudi glede trajnikov ste lahko brez skrbi. Kot v primeru pooblastil bodo preneseni tudi vsi aktivni trajniki, vse v zvezi s prenosom trajnika pa bo uredila Nova KBM. Za SEPA direktne obremenitve bo NKBM že pred prenosom računa obvestila vse prejemnike, ki sedaj pošiljajo direktne obremenitve v breme računov pri Abanki, o novi številki računa in s tem omogočila nemoteno izvajanje SEPA direktnih obremenitev s prenesenih računov.

Vuli ::

luky je izjavil:

Pri pregledu kartic sem opazil, da z Viso Electron od ABanke, ki je sedaj veljavna tudi pri NKBM ni več možen nakup preko spleta.
Z Visa Debit od NKBM pa lahko opraviš nakup na spletu.
Mislim, da te očitno hočejo prisilit, da naročiš njihovo Viso NKBM, al se mogoče motim?


po čem to sklepaš?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Bobo95 ::

Odlično, hvala.
Glede na to, da nimam dostopa do lastnega bančnega računa, me pomirja vsaj to, da bodo računi plačani :))

Phantomeye ::

Bobo95 je izjavil:

Odlično, hvala.
Glede na to, da nimam dostopa do lastnega bančnega računa, me pomirja vsaj to, da bodo računi plačani :))


Če si imel v abanet kake predloge ljudi, ki so imeli tudi abanko, se updejtajo tudi njihovi TRR-ji avtomatsko.

Petrol Slo ::

Sanches000 je izjavil:

Ali še kdo ne more dodat kartice v mbills?


Spošotvani,

nove kartice Nove NKBM, ki ste jih stranke Abanke prejele sicer že v lanskem letu, so se sicer aktivirale že 1. 1. 2021, vendar se računi dodajajo postopoma in naj bi po podatkih NKBM do 12.00 ure že vsi delovali. Ker na to pri mBills nimamo vpliva, vas prosimo, da se za podrobnejše informacije obrnete na vašo banko.

MBILLS d.o.o.

luky ::

Mikrohard je izjavil:

Debetne kartice od Abanke (maestro in visa electron) niso več veljavne. Namesto njih bi moral že lani po pošti dobiti debetno Viso, ki nadomesti obe skupaj. Ta kartica je del paketa in je načeloma ne bi bilo treba posebaj naročat. Razen, če govoriš o kreditnih karticah... tam pa preveri, kakšen imaš nastavljen limit.


Viso Debit sem dobil decembra to je OK, ampak tisto Viso Electron od ABanke s katero sem tudi plačeval na več obrokov in tudi na spletu sedaj vidim, da na spletu ni možno več plačilo z njo, ker je varnost za to kartico zablokirana tako da ne dobiš mŽetona za potrditev plačila.

luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

smacker ::

Od 1.1.2021 po uredbi EU več ne moreš plačat preko spleta z SMS žetonom. Velja za vse banke, vse kartice.

luky ::

smacker je izjavil:

Od 1.1.2021 po uredbi EU več ne moreš plačat preko spleta z SMS žetonom. Velja za vse banke, vse kartice.


Ja pa še res je hvala.
luky!

Phantomeye ::

Kdo ve, zakaj na mDenarnico ne moram dodati več kot ene kartice? Piše, da je mogoče dodati le eno kartico na enkrat.

Invictus ::

A-Banka, NKBM, SKB so bili levaki že zdavnaj...

Ne vem kako lahko sploh kdo vztraja tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vuli ::

luky je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Debetne kartice od Abanke (maestro in visa electron) niso več veljavne. Namesto njih bi moral že lani po pošti dobiti debetno Viso, ki nadomesti obe skupaj. Ta kartica je del paketa in je načeloma ne bi bilo treba posebaj naročat. Razen, če govoriš o kreditnih karticah... tam pa preveri, kakšen imaš nastavljen limit.


Viso Debit sem dobil decembra to je OK, ampak tisto Viso Electron od ABanke s katero sem tudi plačeval na več obrokov in tudi na spletu sedaj vidim, da na spletu ni možno več plačilo z njo, ker je varnost za to kartico zablokirana tako da ne dobiš mŽetona za potrditev plačila.



Zaenkrat še dela, po stari potrjevanju(SMS)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

AceD ::

A kdo ve, zakaj banke za potrjevanje spletnih nakupov ne uporabljajo neke splošne 2FA metode, npr. z Google Authenticator, Authy appi? Sem ugotovil, da ta super mDenarnic@ ne podpira androida 6.*.

Jerry000 ::

Jaz sam to ne razumem zakaj sem dobil dve debetne Vise v različnih barvah. Prej sem imel Visa Electron (za spletne nakupe) ter Maestro (kamor sem plačo dobival in plačeval v trgovinah). Zdaj imam pa dve debetne Vise le da so druge barve. Torej če razumem lahko sedaj eno kenslam in z eno opravljam plačila in preko interneta?

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz sam to ne razumem zakaj sem dobil dve debetne Vise v različnih barvah. Prej sem imel Visa Electron (za spletne nakupe) ter Maestro (kamor sem plačo dobival in plačeval v trgovinah). Zdaj imam pa dve debetne Vise le da so druge barve. Torej če razumem lahko sedaj eno kenslam in z eno opravljam plačila in preko interneta?



hm, ja jaz sem dobil samo eno. pa imam isto kombinacijo kot ti + kreditna, ki je pa očitno še veljavna.

Master_Yoda ::

A kdo ve, zakaj banke za potrjevanje spletnih nakupov ne uporabljajo neke splošne 2FA metode, npr. z Google Authenticator, Authy appi? Sem ugotovil, da ta super mDenarnic@ ne podpira androida 6.*.


Zato ker se vsem danes hlasta po podatkih. S svojo aplikacijo lahko zbirajo kaj jim pase, z TOTP kodo pac ne. Pa se google-u enablajo snofanje, saj predvidevamd a za mDenarnico mora GCN delati, pa verjetno safetynet tudi passati aplikacija.

Nekaj se kurcijo da je to zaradi varnosti a vec kot 6 mestnega stevila za kodo v spletni banki pa se vedno ne gre nastaviti. Ko sem jih pa vprasal zakaj pa so mi genericen copy paste odgovor poslali kako je to oh in sploh varno, ker je povezano z SMS 2 factorjem, ki je se preden so ga ven dali bil dokazano nevaren.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Jernej L ::

Ima kdo kakšne informacije o zahtevah nova kbm android aplikacij?

Se kdo sooča z problemi z root-anim telefonom - spletna stran nkbm je absolutno neuporabna, o tem nikjer nič ne govorijo, aplikacija abanke je delovala normalno na root-anem telefonu.
Pri nkbm appu imam čudaške težave z prijavo (ugibam pa, da je lahko to tudi čisto nepovezan problem).

Mikrohard ::

Jerry000 je izjavil:

Jaz sam to ne razumem zakaj sem dobil dve debetne Vise v različnih barvah. Prej sem imel Visa Electron (za spletne nakupe) ter Maestro (kamor sem plačo dobival in plačeval v trgovinah). Zdaj imam pa dve debetne Vise le da so druge barve. Torej če razumem lahko sedaj eno kenslam in z eno opravljam plačila in preko interneta?

Obe za isti račun? A si slučajno še pooblaščen za kak drug račun? Če je ena črna, so te na tistem računu prestavili na premium paket.

bleem ::

Nadomestilo 0,98 EUR

:o

Grem zapret vse račune takoj jutri zjutraj. Za EN bankomat dvig so mi nakasirali 3,5 EUR.

cypena ::

Tale spojitev al kako bi lahko rekel temu, je res en tehten razlog za pogled drugam..
Verifikacija za paypal ne dela, nakup na Amazonu zavrnjen, na klicnem centru Nkbm enkrat ni veze, drugic nedosegljivi, tretjic te na koncu blebetanja v slusalki in tik pred vezo z operaterjem gladko vrže ven. No, v poslovalnici Abanke pa telefon zvoni v prazno...
Če je to Nkbm, me ne zanima sploh in grem ob prvi priložnost drugam.
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Gogo ::

Rdeča NKBM kartica je debetna od tvojega primarnega TRR.
Bela je predplačniška namesto Visa elektron.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Mikrohard ::

cypena je izjavil:

Tale spojitev al kako bi lahko rekel temu, je res en tehten razlog za pogled drugam..
Verifikacija za paypal ne dela, nakup na Amazonu zavrnjen, na klicnem centru Nkbm enkrat ni veze, drugic nedosegljivi, tretjic te na koncu blebetanja v slusalki in tik pred vezo z operaterjem gladko vrže ven. No, v poslovalnici Abanke pa telefon zvoni v prazno...
Če je to Nkbm, me ne zanima sploh in grem ob prvi priložnost drugam.

Imamo vsi iste probleme... limit za spletna plačila na kartici je nastavljen na 0€. Jaz sem že včeraj zahteval spremembo limita in sedaj ni še nič premaknilo. Verjetno imajo velik naval zahtevkov in klicev zaradi tranzicije.

Kvinta ::

Najbolj butasto je to da moreš novo to debetno Viso aktivirat z enim nakupom upam da mii bo na Paypal uspelo polj verificirat ;(( upam da niso tak zakomplicirali ,da bom mogo še belo kartico met ;((

Hvalabogu da mam še Nlb in ne samo teh šalabajzerjev.
A.C.A.B

borutzi ::

Mikrohard je izjavil:

cypena je izjavil:

Tale spojitev al kako bi lahko rekel temu, je res en tehten razlog za pogled drugam..
Verifikacija za paypal ne dela, nakup na Amazonu zavrnjen, na klicnem centru Nkbm enkrat ni veze, drugic nedosegljivi, tretjic te na koncu blebetanja v slusalki in tik pred vezo z operaterjem gladko vrže ven. No, v poslovalnici Abanke pa telefon zvoni v prazno...
Če je to Nkbm, me ne zanima sploh in grem ob prvi priložnost drugam.

Imamo vsi iste probleme... limit za spletna plačila na kartici je nastavljen na 0€. Jaz sem že včeraj zahteval spremembo limita in sedaj ni še nič premaknilo. Verjetno imajo velik naval zahtevkov in klicev zaradi tranzicije.


po telefonu zahtevaj. Preko bankaneta mi je rekel operater da traja "do tri dni", preko klica pa v istem dnevu. Jaz sem klical okrog 8 30 in je ob 11 30 že delalo
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

AceD ::

Jaz sem predplačniško viso brez težav dodal v Paypal (pri tem naredijo $1 transakcijo).
Pri nakupu na spar.si mi jo pa zavrne. ;(

Gogo ::

Še to:
- katera barva je kaj piše na spremnem papirju ( RTFM:D)
- kartica je aktivirana po prvem nakupue preko POS terminala in vnosu pina ali preko dviga na bankomatu,
- PP dela BP preko obeh kartic ( rdeča in bela)
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|
««
3 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516938 (1595) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052585 (2108) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106734 (25584) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413777 (2941) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366471 (3406) smacker

Več podobnih tem