» »

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici

««
2 / 20
»»

Dober dan ::

fuck_it_ je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Ponavadi jamrajo ravno taki, ki imajo še 10 neobank, na računu pa 50€, do plače..


ja, sej. Drugače si pač naložiš denar ki veš da ga boš rabil na nek drug vir in potrpiš 5 dni brez banke.

Saj ni konec sveta (zaenkrat). Bomo pa videli kako bo 4.1., če bodo vse finance 100% štimale.


Moja je bila na bankomatu zdajle in je komot dvignila. Glede na to, kak vsi tukaj promovirate n26 in da ne rabite nobene Slovenske banke, idite hitro dvignit, položite na N26 in je problem rešen. Ali pa Revolut, saj je isto :)) :D>:D

Mikrohard ::

Z gotovino naj pa potem plačajo svoje spletne storitve, ki so s 1.1. potekle?

H` ::

A kdo ve, kaj so namenili narediti z Mastercard karticami od Abanke? Jaz nisem dobil nobene nadomestne, Paypal je danes (verjetno včeraj) crknil z navezavo nanjo, kar je seveda logično, če je vezana na stari račun.
so be it

facepalm ::

Dober dan je izjavil:

Ponavadi jamrajo ravno taki, ki imajo še 10 neobank, na računu pa 50EUR, do plače..

In taki pa niso upraviceni do nemotenih bancnih storitev? Ali zaradi nizjih dohodkov placujejo manj za storitve? Prej bi rekel, da vec.
Saj je najlazje prenesti breme na uporabnika. Naj se on predhodno pripravi, da bo lahko dostopal do lastnih sredstev. Banke nimajo casa med prazniki to uredit. Pa saj se stroske vodenja racuna placa le za delovne dni. Oh wait..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Kvinta ::

RockyS je izjavil:

Poznaš koga, ki opravlja spletne nakupe in nima pametnega telefona? Jaz ne.



Jaz vse :D in edino kar ne dela je preusmeritev pošiljke tistega linka ne morem nikakor odpret.

A kdo ve, kaj so namenili narediti z Mastercard karticami od Abanke?


Mastercarda ni več Nkbm ma vse v enem navadn račun in Viso. Jaz sem si odprl eno predplačniško kartico pri njih na katero dobivam prilive in jo nosim vedno s sabo to drugo Viso ko pa je vse v enem pa mam doma samo za spletne nakupe in pa 3x na leto jo zraun vzamem....Za marsikoga tumasto samo jaz sem tak navajen pa vrjetno nisem edini.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

Phantomeye ::

Anney je izjavil:

Takoj tecite stran, dokler še gre. Ljudje, kaj vam je, delajo migracijo, verjemite. da je njim težje kot tebi, ki ne moreš kliknit nekega naročila prek spleta. Smo v prazničnem času, dne 4.1 bo delovalo kot mora, popoldne. Če pa brez tega zdaj ne preživiš, pa najdi prvo vrv pa se dej na gladko, ne čakat. Vedno je možnost naročil po povzetju, če nimaš 2€, pa beri prejšnjo vrstico, stavek.


Meni je šlo kup naročnin, ki jih ne morem podaljšat. Problem je pa tudi prenos keša iz varčevalnega, ki ga ne morem uporabljat. 5 dni za migracijo, lepo prosim.

RockyS ::

Gre se tudi za migracijo fizičnega poslovanja. Torej hardware, mreže, software, blagajne, bankomati itd. Zato traja dlje.

Zakaj pa so onemogočili obstoječe nkbm uporabnike pa mi ni jasno. Predvidevam da zaradi baz, ker verjetno ne želijo imeti aktivnih vnosov medtem ko migrirajo iz abankine baze.

Phantomeye ::

RockyS je izjavil:

Gre se tudi za migracijo fizičnega poslovanja. Torej hardware, mreže, software, blagajne, bankomati itd. Zato traja dlje.

Zakaj pa so onemogočili obstoječe nkbm uporabnike pa mi ni jasno. Predvidevam da zaradi baz, ker verjetno ne želijo imeti aktivnih vnosov medtem ko migrirajo iz abankine baze.


Ne, itak, to so zahtevne stvari, samo malo bizarno je, da grejo to delat med prazniki, kjer se par dni nič ne dogaja. Ampak to je ta proces slovenskih bank, kjer se vse odvija v uradnih urah.

Jaz s paypalom lahko plačujem sredi noči - pa trga iz moje banke takoj. če pa hočem plačat položnico - pa deluje samo v delovnem času banke. Kar je ful bizarno v 2021.

Groot ::

Phantomeye je izjavil:

RockyS je izjavil:

Gre se tudi za migracijo fizičnega poslovanja. Torej hardware, mreže, software, blagajne, bankomati itd. Zato traja dlje.

Zakaj pa so onemogočili obstoječe nkbm uporabnike pa mi ni jasno. Predvidevam da zaradi baz, ker verjetno ne želijo imeti aktivnih vnosov medtem ko migrirajo iz abankine baze.


Ne, itak, to so zahtevne stvari, samo malo bizarno je, da grejo to delat med prazniki, kjer se par dni nič ne dogaja. Ampak to je ta proces slovenskih bank, kjer se vse odvija v uradnih urah.

Jaz s paypalom lahko plačujem sredi noči - pa trga iz moje banke takoj. če pa hočem plačat položnico - pa deluje samo v delovnem času banke. Kar je ful bizarno v 2021.


Haha ne ni bizarno, ampak je dejansko pametno. Plačilni promet po celotni EU je bil ustavljen 31. 12. dopoldan in bo spet stekel šele 4. 1. Tako je tole idealno obdobje za urejanje, saj z izjemo plačil s kartico, drugih storitev niti ne rabiš omogočati, saj v nobenem primeru ne bodo šle čez.

facepalm ::

Sedaj sem zelel vzpostaviti mdenarnico in bil neprijetno presenecen, da pin ni pravi.
Najprej sem vpisal pin stare vise, neuspesno. Pa sem proval se pin ba kartice, neuspesno. Sedaj imam se en poizkus. Verjetno bo najlazje v pon stopiti v poslovalnico in zapret racun. Tako ali drugace moram delodajalcu in vsem trajnikom javiti nov racun.

llc ::

Jaz sem šel na Sberbank (paket Direkt). 1EUR/mesec, 4 položnice in 3 dvigi na tujem bankomatu zastonj. Prijava v spletno banko lahko še vedno s certifikatom. Tako teorija, bomo vidl kako se bo obnesl v praksi...

Vuli ::

;((
ma kake stare vise? ti si neki zapalamudil.
pin od nove kartice, ki si jo od nkbm prejel, kartice od abanke nimajo nobene veze. Se pravi ali preplacnicska ali pa debatna visa.
Sami sebi si grenite lajf.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

llc ::

@Vuli, PIN na "novi" NKBM VISA debetni naj bi bil enak kot na "stari" Abanka maestro (ki jo nova debetna VISA nadomešča). Vsaj tako sem jaz razumel.
In meni je taisti stari Abanka PIN prijel, ko sem v mDenarnico dodal novo NKBM debetno VISO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: llc ()

facepalm ::

llc je izjavil:

@Vuli, PIN na "novi" NKBM VISA debetni naj bi bil enak kot na "stari" Abanka maestro (ki jo nova debetna VISA nadomešča). Vsaj tako sem jaz razumel.
In meni je taisti stari Abanka PIN prijel, ko sem v mDenarnico dodal novo NKBM debetno VISO.

Tocno tako. In ker ne pise kateri pin podeduje nova kartica (visa ali ba maestro) sem sproval oba. In oba sta bila napacna. Sem celo poiskal original pismo s pinom in nisem nic kiksnil:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Vuli ::

zanimivo, jaz sem prejel nov PIN, par dni za kartico. in je drugačen od tistega na BA.
Sorry, ta je malo čudna, ja
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

llc ::

Jaz pa ne. Pa sem dobil 2 kartici (na eno sem pooblaščen) in pri obeh isti spremni dopis, da PIN ostaja isti.

Tody ::

Delovni procesi pri tej banki so očitno nekaj najboljšega. Sej ne da imajo zaposlene ki bi moral za to poskrbet :) Uglavnem podpiratjte to se naprej najmanj ena prodaja vas še čaka.

llc ::

Kot sem že zgoraj napisal, jaz sem jim že pomahal v slovo...

Horas ::

kaj pa jamrate saj je pa abanka že v začetku novembra otrej cela dva meseca prej začela pošiljat obvestila in po sms in po mejlu!!! lepo je pisalo da če imate kake posle za opraviti, plačati, storite pred 1.1. ali po 4.1.

ampak ne zopet so eni presenečeni in šokirani.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

facepalm ::

Bilo je tudi povedano, da bodo placila s kartico in dvigi na bankomatu nemoteni.
Jaz pa sem do ponedeljka brez ficka.
No, online lahko nakupujem.

Horas ::

jah ne vem ka mate to eni take probleme jaz sem s svojo novo viso nomralno plačal na petrolu. s staro pin.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

MadMen ::

facepalm je izjavil:

Bilo je tudi povedano, da bodo placila s kartico in dvigi na bankomatu nemoteni.
Jaz pa sem do ponedeljka brez ficka.
No, online lahko nakupujem.

Kaj to pomeni da si brez ficka, ne moreš na bankomatu dvignit denar ali kako?

Groot ::

facepalm je izjavil:

Bilo je tudi povedano, da bodo placila s kartico in dvigi na bankomatu nemoteni.
Jaz pa sem do ponedeljka brez ficka.
No, online lahko nakupujem.


Ja če si nesposoben uporabit kartico potem ti res ni pomoči. Jaz sem brez problema plačal na Petrolu

facepalm ::

Groot je izjavil:

facepalm je izjavil:

Bilo je tudi povedano, da bodo placila s kartico in dvigi na bankomatu nemoteni.
Jaz pa sem do ponedeljka brez ficka.
No, online lahko nakupujem.


Ja če si nesposoben uporabit kartico potem ti res ni pomoči. Jaz sem brez problema plačal na Petrolu

Ce si ti nesposoben prebrati, da mi star pin ne deluje, se ti ni potrebno tako arogantno oglasati.

Groot ::

facepalm je izjavil:

Groot je izjavil:

facepalm je izjavil:

Bilo je tudi povedano, da bodo placila s kartico in dvigi na bankomatu nemoteni.
Jaz pa sem do ponedeljka brez ficka.
No, online lahko nakupujem.


Ja če si nesposoben uporabit kartico potem ti res ni pomoči. Jaz sem brez problema plačal na Petrolu

Ce si ti nesposoben prebrati, da mi star pin ne deluje, se ti ni potrebno tako arogantno oglasati.


Si prepričan da ti niso dejansko zamenjali PINa? Ker določenim se je PIN menjal. Poglej dopis, ki je bil priložen kartici.

facepalm ::

Pise z rdecimi crkami: "Vaša osebna številka (PIN) ostane ista."
Glede na to, da imam samo se en poizkus, preden mi kartico blokirajo, bom poizkusil se enkrat.
Da bom 100%.. kateri PIN vnesem? Od stare debetne visa ali od stare ba maestro?

Anney ::

BA maestro, glavni prejšnji TRR na Abanki.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Vuli ::

facepalm je izjavil:

Pise z rdecimi crkami: "Vaša osebna številka (PIN) ostane ista."
Glede na to, da imam samo se en poizkus, preden mi kartico blokirajo, bom poizkusil se enkrat.
Da bom 100%.. kateri PIN vnesem? Od stare debetne visa ali od stare ba maestro?


dobro vprašanje, pa če bi raje na Nkbm vprašal 080 17 70
DEBETNE KARTICE
Stranke nekdanje Abanke in njihovi pooblaščeni ste do sredine decembra že morali prejeli nove VISA debete in predplačniške kartice Nove KBM. Kartice začnejo veljati s 1. januarjem 2021, in takrat jih lahko začnete uporabljati. Do takrat uporabljajte obstoječe debetne kartice.

Če vas nismo obvestili drugače, vaša koda PIN za novo kartico ostane ista kot za obstoječo kartico (podrobnosti glede PIN številke so navedene na dopisu, ki ste ga prejeli skupaj s kartico)...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

s1m0n ::

Kako pa je s kreditno sedaj pri prehodu na NKBM?
Foter je po pošti dobil le debitno VISA kartico od NKBM... O kreditni še ni sledu. Ima kdo o tem kaj informacij?

Vuli ::

Če prav razumem, delajo normalno naprej, dokler je veljavna.
https://www.nkbm.si/novosti-kartice-z-o...

EDIT:
https://www.nkbm.si/downloadfile.ashx?f...
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Gapi ::

s1m0n je izjavil:

Kako pa je s kreditno sedaj pri prehodu na NKBM?
Foter je po pošti dobil le debitno VISA kartico od NKBM... O kreditni še ni sledu. Ima kdo o tem kaj informacij?



Mene tudi to zanima. Upam da nebo ukinjena. Če pogledaš na NKBM spletno stran nikjer ne vidiš kreditne kartice ali pa jo jaz ne.

Edit: prehitr sm bil....... kreditna kartica Tole bi lahko bilo..
No person is rich enough,to buy back his past.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

Phantomeye ::

Gapi je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Kako pa je s kreditno sedaj pri prehodu na NKBM?
Foter je po pošti dobil le debitno VISA kartico od NKBM... O kreditni še ni sledu. Ima kdo o tem kaj informacij?



Mene tudi to zanima. Upam da nebo ukinjena. Če pogledaš na NKBM spletno stran nikjer ne vidiš kreditne kartice ali pa jo jaz ne.

Edit: prehitr sm bil....... kreditna kartica Tole bi lahko bilo..


Jaz sem vprašal, kaj s kredinimi. Pa so rekli, da nova KBM kartica nadomešča vse debetne (torej maestro in visa electron), kreditna pa zaenkrat ostane enaka.

MeGreat ::

Meni plačevanje s kartico ne deluje že od 31.12... pa zgleda vsaj do 4.1. do popoldne ne bo delalo.

luky ::

Od 4.1.2021 bo potrjevanje plačil nakupa preko spleta v mDenarnic@.
Lepo in prav to deluje če imaš tel. z Androidom.
Kaj pa tisti ki ima iPhone (zaklenjen NFC) kako bo pa on potrjeval spletna plačila, spet mŽeton?.
Tega nisem nikjer zasledil.
luky!

Mikrohard ::

Kakšen NFC? Zakaj bi potreboval NFC, da boš potrdil plačilo preko spleta? Dobil boš notification, odprl aplikacijo, se logiral z geslom, touch id-jem ali face id-jem, ter znotaj aplikacije potrdil plačilo. Saj to v bistvu že sedaj deluje... ampak po potrditvi plačila je transakcija zavrnjena.

Zgodovina sprememb…

luky ::

@Mikrohard
Mi lahko poveš kako pa dodaš kartico v mDenarnic@ v iPhonu?
luky!

svetidej ::

Sej jo ne rabiš dodat v aplikacijo. Kartica je avtomatično povezana s tvojim računom (davčno).
https://denar.svetidej.com/

Mikrohard ::

Davčna, telefonska + PIN od kartice.

luky ::

svetidej je izjavil:

Sej jo ne rabiš dodat v aplikacijo. Kartica je avtomatično povezana s tvojim računom (davčno).


OK hvala.

Mikrohard je izjavil:

Davčna, telefonska + PIN od kartice.


Hvala.

To vse razumem, vendar ne razumem potrditev nakupa, ki ni možen v iOS napravah kot je to možno v Androidu.
luky!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luky ()

Dober dan ::

luky je izjavil:

svetidej je izjavil:

Sej jo ne rabiš dodat v aplikacijo. Kartica je avtomatično povezana s tvojim računom (davčno).


OK hvala.

Mikrohard je izjavil:

Davčna, telefonska + PIN od kartice.


Hvala.

To vse razumem, vendar ne razumem potrditev nakupa, ki ni možen v iOS napravah kot je to možno v Androidu.



Potrditev spletnega nakupa. V trgovini še vedno ne moreš plačat z iPhonom, ker NkBM ne podpira Apple pay. Vse ostane fukncije pa delajo na japki. Ne vem, kaj tukaj ni jasnega?

WizzardOfOZ ::

RockyS je izjavil:

Instant je samo znotraj iste banke.


Instant je pri vseh bankah, ki uporabljajo Flik. Kmalu bo pa za celo evropo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

borutzi ::

meni trenutno online bančništvo že dela tako na računalniku kot mobilcu. Sicer mi na prvi strani pod računi stanje kaže cca 70EUR manjše kot ko grem v promet istega računa. Pa ne morem je še povezati s paypalom in drugimi servisi (to bo verjetno jutri kot so napovedali). Sem jo pa komot v Curve dodal in kar imam na Curve vezano komot plačujem in Apple Pay tudi deluje. Ne morem pa je npr. verificirati na paypalu

Ali naj bi se trajniki prenesli?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: borutzi ()

Vuli ::

uuu, bankanet dela...ajde vsi gor, da sesujemo sistem
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

z3ro ::

Meni tudi deluje..se pravi vedno bo treba vpisovat mail in geslo ter nato še PIN iz prejetega SMSa, se ne da omogočit prijave z FaceID tako kot je bilo pri Abanetu?

borutzi ::

imaš spodaj levo na majhno "biometrična prijava", deluje lepo z facetime....se mi že kolca po Abanki
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

z3ro ::

Okej sedaj gre, moral sem nastavit še neko dodatno geslo, prej nisem imel možnosti prijave z FaceID.

facepalm ::

Danes sem se spet igrackal z mdenarnico in mobilno banko.
Se pocutim prav neumno, ker je prijelo vse iz prve. Stari pin v mdenarnici in setup mobilne banke.
Tako da zaenkrat dela vse ok.

borutzi ::

facepalm je izjavil:

Danes sem se spet igrackal z mdenarnico in mobilno banko.
Se pocutim prav neumno, ker je prijelo vse iz prve. Stari pin v mdenarnici in setup mobilne banke.
Tako da zaenkrat dela vse ok.


plačevanje na internetu z viso ne dela še
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Mikrohard ::

Sem pa sedaj, ko dela spletna banka, ugotovil, zakaj ne delujejo spletna plačila. Privzeti limit za spletna plačila na debetni kartici je nastavljen na 0€.

borutzi ::

ja, lahko ga spremeniš, vendar bojo predvidoma šele jutri obdelali spremembo?
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.
««
2 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11516939 (1596) Patrik0
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106736 (25586) Vetrpiha
»

Visa debetna- spletni nakupi

Oddelek: Loža
413778 (2942) Egidij88
»

bank@net od NKBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
366472 (3407) smacker

Več podobnih tem