» »

XBOX Series X ali PS5?

XBOX Series X ali PS5?

«
1
2

Gregor P ::

Sedaj upam, da ne podvajam teme; namreč ker sem zasledil, da se o tem pogovarjamo v različnih temah tu, sem hotel imeti malo bolj pregledno temo, ki pokriva predvsem aspekt primerjave med zadnjimi različicami teh dveh konzol. Najbrž ni nič narobe, če se primerja tudi ostale konzole kot npr. Nintendo Switch; ampak ker je ta že iz leta 2017, nova pa se pričakuje leta 2021 morda sedaj ni pravi trenutek za to; morda pa iz vidika "igralnosti" (ker Nintendova prednost nikoli zares ni bila v samih specifikacijah naprave).

Torej po prebranem tem forumu in različnih člankih na to temo kot npr.
- tom's guide - PS5 vs. Xbox Series X: Specs, price, exclusives and more
- techradar - PS5 vs Xbox Series X: which next-gen console should you buy?
- THE VERGE GUIDE TO THE PS5 AND XBOX
- BBC - PS5 v Xbox Series X: Who will win the next-gen console race?
- Računalniške novice - PS5 in Xbox Series X: Zakaj z nakupom počakati do leta 2021?
(mimogrede se priporočam še za kakšen dober in poglobljen članek)

... lahko pridem do laične ugotovitve, da so bistvene razlike med konzolama Microsoft XBOX Series X in Sony Playstation 5 predvsem:

- v ekskluzivnih igrah; te naj bi imel prednost predvsem PS5 (torej igre, ki jih drugje ne bo moč igrati), medtem ko so igre na XBOX-u običajno tudi na drugih platformah;
- ravno to igranje iger na različnih platformah oz. napravah naj bi bila prednost XBOX-a (Project xCloud pretočna storitev)
- (drugačna filozofija naročnin oz. storitev) in pa s tem povezana Microsoftova "Game Pass" naročnina (igre kot del njene storitve; torej bistvo v sami mesečni naročnini, ki zajema tudi igre) proti Sonyjevi "PlayStation Now" naročnini oz. pretočni storitvi (kjer naj bi še vedno igre kupoval poredvsem posebej);
- vzvratna združljivost iger, torej igranje starih iger iz prejšnjih različic konzol na novih; tu naj bi bil v prednosti XBOX, medtem ko naj bi bil PS5 združljiv le z igrami za PS4;
- DualSense kontroler pri PS5 naj bi nudil dosti boljšo uporabniško izkušnjo; pri XBOX-u naj bi bila prednost, da lahko uprabljaš tudi starejše kontrolerje;
- dodatna VR oprema le pri PS5; tu je moje vprašanje, kakšne izkušnje s tem? Je to dobro narejeno in so dejansko tudi dobre igro, ki izkoriščajo to možnost?

... specifikacije strojne opreme ipd. niti ne igrajo takšno vlogo. Morda je komu pomemben dizajn; meni je vseeno.

Tako da je moje splošno vprašanje za vas izkušene igralce konzol, katera konzola nudi najboljšo uporabniško izkušnjo? Se zavedam, da je to povezano tudi s samimi igrami, ampak v kombinaciji z njimi, kje ste jih najbolje doživeli, se najbolje "potopili" vanje?

Moj laični odgovor po vsem prebranem je, da se odgovor nagiba bolj k PS5.

Pri XBOX-u je pa predvsem mamljiva naročnina (in s tem dostop do iger) in interoperabilnost igranja.

Seveda na koncu, če denar ni težava, kupiš preprosto obe konzoli in imaš mir :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

springfield ::

Vsak ti bo svoje predlagal. Meni osebno se Xbox ne splaca, ker imam PC in mi ne bi prinesel nic. Zato bom vzel PS5, ko bo na zalogi.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, ce se mi sploh kaj izplaca, vem pa da rabim next gen konzolo in mislim, da bo to xbox. Preizkušen kontroler z nesimetrično postavitvijo padov, naslednik xbox-a one x s predhodno 4k tehnologijo, kjer tudi ne pričakujem tezav. Velika verjetnost dobrih dealov na steamu.

Gregor P ::

springfield je izjavil:

Vsak ti bo svoje predlagal. Meni osebno se Xbox ne splaca, ker imam PC in mi ne bi prinesel nic. Zato bom vzel PS5, ko bo na zalogi.
Saj razumem, da bo vsak povedal svoje, ampak če to tudi argumentira smo zmagal :D

Da, to s PC-jem bi moral morda bolj izpostaviti zgoraj.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Aquinas ::

Xbox, ker:
- mi je vseeno za PS ekskluzive,
- MS je kupil Bethesdo, tukaj ne bi tvegal morebitne ekskluzive,
- gamepass.

The Wiber ::

Jaz bi vzel Xbox predvsem zaradi neverjetno udobnega kontrolerja in cca 30 % boljšega GPU-ja pred PS5. Ravno (pre)moč xbox omogoča native 4K, medtem ko ima konkurenca upscaling v 4K poleg tega pa PS5 naj ne bi omogočal resolucij nižjih od 4K.
Kakor vem naj bi obe konzoli omogočali 120 fps gaming, vendar če je to tebi pomembno, izberi xbox saj bo ravno prednost v surovi procesorski moči tudi omogočala high refresh gaming čez par let, ko bodo igre postale bolj požrešne po sistemskih resursih.
+ Ms ima namen investirati v še več novih studijev, tako da bo tudi nekaj več ekskluziv čez kakšno leto ali dve.

Skyman ::

springfield je izjavil:

Vsak ti bo svoje predlagal. Meni osebno se Xbox ne splaca, ker imam PC in mi ne bi prinesel nic. Zato bom vzel PS5, ko bo na zalogi.

+1

Tudi ce bo MS kupil studije pride zadeva na PC oz xbox only.Ps5 ima boljse ekskluzive,je res da je nekaj igr prislo ze na PC,ampak igre kot so npr god of war,the last of us,spiderman,so bolje prodajane od vseh xbox igr.Ima pa brat starejso xbox konzolo(isto belo malo tako da ce kej rabim kak spil dobim za preigrat tam)

springfield ::

Od kod ta fama, da ima Xbox toliko boljsi kontroler? Ga imam doma za PC in ne opazim neke bistvene razlike s tem od PS4.
120 fps na 4k kar pozabi v tej generaciji konzol. Tu pa tam katera igra bo imela, a te bojo izredno redke. Sploh, ce bodo uporablale ray tracing.
To ne bojo Xbox ekskluzive, to bo vse dosegljivo tudi na PC-ju. Ce imas PC, seveda.

Gregor P ::

Trenutno kot razumem naj bi PS5 kontrolerji nudili boljšo uporabniško izkušnjo?

Sicer so se pa pri meni časi konzol prenehali nekje s Sega Mega Drive in Super Nintendom, skratka pri igrah kot. npr. Ecco the Doplphin, Street Fighter II, Super Mario Land, Super Mario Kart ipd.

Potem sem namreč prešel na PC, ker predvsem rad igram strateške igre in pa kakšne ZF streljačine ala Crysis morda za sprostitev vmes. Po spominu pa se mi bile všeč še Tomb Radider, Aliens versus Predator 2, Half-life (če pustim ob strani igre na starejših napravah kot so Prince of Persia, Wolfenstein, Doom ipd.).

Tako da vsaj za mene je prehod na katerokoli današnjo sodobno konzolo skok v neznano; medtem ko za PC pa si predstavljam, da se ni kaj dosti spremenilo v vseh teh letih, razen boljše grafike.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ntcool1 ::

popular business list


on the thought of his buddy zhuge qing, zhang chulan and feng baobao came to resolve the case with the help of "anywhere" business enterprise. how does zhang chulan display his competencies to assist the king trap the black hand backstage? what wonderful overall performance will zhuge qing, wang ye and others have? who're the people who covet the "8 wonders"? "under one guy-becoming a member of the world" may be introducedsoon!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: melvin ()

Gregor P ::

Sedaj ko sta konzoli (redkim) na voljo, je tudi več testiranj in primerjav med PS5 in XBOX SX. Prilagam tri. Če nekako povzamem, na bi Sony bolj obvladal "konzolni" posel, vsaj kar se optimizacije iger tiče, pri Microsoftu, kjer so hrošči še bolj doma, je pa predvsem privlačna ta njihova storitev naročnine.

Tom's guide - PS5 vs. Xbox Series X: Which console wins?
While both consoles are off to a strong start and show significant room for improvement, the Xbox Series X seems like a slightly better investment for the moment. With more powerful hardware, a better design, a more comprehensive game subscription service and a delightful controller, the Xbox Series X has the early lead in the next generation of consoles.

Still, the PS5 has some virtues that the Xbox Series X does not. There's a full-featured digital console, a more inventive controller, a faster SSD and -- this is not to be understated -- a better selection of exclusive games.

From having used both consoles extensively over the last few weeks, my gut feeling is that they have more similarities than differences, and whichever one you get should be more than sufficient to power your gaming for the next few years. Of course, you could always just build a gaming PC -- but that's a different story.


The Verge: WHY IS THE PS5 OUTPERFORMING THE 'WORLD'S MOST POWERFUL CONSOLE'?
On paper, the Xbox Series X looks more powerful than the PS5. But in practice early game tests show the PS5 outperforming Microsoft's console.
...
While the Xbox Series X takes a slight lead in 4K and ray tracing performance modes on Devil May Cry 5, the high frame rate mode runs noticeably better on PS5 with frame rate gaps between the two systems at more than 40fps in some scenes.
...
Digital Foundry found that the Xbox Series X version of Valhalla includes a lot of screen tearing and regular dips below 60fps. The PS5 version appears to run a lot more smoothly. Variable fresh rates do make up for this screen tearing on the Xbox Series X, but you'll need a modern TV to support that.
...
The Xbox Series X also falls behind the PS5 in both image quality and resolution in Dirt 5. The PS5 version (in image quality mode) gets better texture filtering and the average resolution is a little higher, too. Over in the performance mode, which targets 120fps, the detail level on PS5 is far higher than the Xbox Series X.
...
All of these comparisons show that the Xbox Series X isn't outperforming the PS5 in most scenarios, and it's often Sony's console taking the lead. Some of these differences could be down to bugs, but I've been speaking to developers (who wish to remain anonymous) about the Xbox Series X development environment and it's clear things are a little complicated.
...
I consistently hear that Sony's tools are superior, even in the basics of providing more clear documentation for developers to follow
...
These performance gaps, weird bugs, and differences between the Xbox Series X and PS5 versions of games look like issues related to the games rather than a platform problem for the Xbox.
...
Expect to see a lot of game patches either way.
...
and while the differences aren't that big yet this time around, it will clearly take months or even years to determine how this next generation of consoles will change the way games are played.
...
Microsoft may have been beating its chest about 12 teraflops and the "world's most powerful console," but that hasn't materialized yet. Despite this, I understand Microsoft is still quietly confident that bigger and more obvious performance gains will appear on Xbox over time, thanks to full RDNA2 support and its maturing developer tools.
...
Exactly what "full RDNA2 support" will bring is still unclear, though.
...
Ultimately, it's the games that matter and Microsoft's launch lineup has relied heavily on third-party games that aren't backing up its performance claims. The Xbox Series X has been great at backward compatibility, accessibility, and accessory support, but Microsoft still needs to deliver more games from its Xbox Game Studios to really show the power of the console.


Forbes: The PS5 Is Starting To Pull Away From Xbox Series X In One Specific Way
However, I am starting to feel one major difference between the consoles, and it has nothing to do with the boxes themselves.

That would be the difference between PS5’s DualSense controller and Xbox’s more regular Series X controller, which has not undergone as significant a transformation.
...
I am still somewhat mixed on the adaptive resistance triggers with the DualSense.
...
In short, I’m a convert, and this is a noticeable difference between two consoles that really have very, very few differences between them outside of exclusive games (or lack thereof). I don’t know if DualSense is a “system seller,” not that PS5 needs anything to sell it in the first place other than its mere existence, but it’s something that I’ve really enjoyed and that I notice the absence of when I’m playing on Xbox or PC instead.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ganon ::

Trenutne igre niso pravi pokazatelj moči konzole. Dejstvo je, da je xbox močnejša konzola, z več maneverskega prostora. Tudi Game Pass doda svoje. Kaj boš izbral in kaj igral, je tvoja odločitev.

Bwaze6 ::

Microsoft Game Passa legalno v Sloveniji ne moreš naročiti, ne?

IL_DIAVOLO ::

Lahko z uk racunom. Ne vem, zakaj ne bi bilo legalno. Saj jim nic ne kradeš.

Bwaze6 ::

Ne, VPNji in prestavljanje regije na drugo niso dovoljene po EULA, in če kršiš to, potem tvoje početje ni legalno. To, da tega nihče ne preganja, ni nobeno potrdilo legalnosti, saj torrentanja v Sloveniji tudi praktično ne.

IL_DIAVOLO ::

Govorim o legalnosti do ponudnika storitev,torej microsofta, ki ima v lasti xbox. Imajo vse moje podatke, od kod mi lahko odtegnejo s trr-ja. Ocitno jih ne moti, da imam uk racun, živim pa v Slo.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Kot sem zapisal, ti se kot kupec zavežeš k pogodbi s ponudnikom storitve. In tvoje dejanje je izrecno kršenje pravil pogodbe, tako da namesto plačevanja lahko tudi travnikariš, ni popolnoma nič manj legalno.

springfield ::

Ce MS ni tolko, da bi storitev pripeljal v Slovenijo, ne bo dobil mojega denarja. Zakaj bi mogo neke obhode iskat?

UganiKdo ::

Bwaze6 je izjavil:

Kot sem zapisal, ti se kot kupec zavežeš k pogodbi s ponudnikom storitve. In tvoje dejanje je izrecno kršenje pravil pogodbe, tako da namesto plačevanja lahko tudi travnikariš, ni popolnoma nič manj legalno.


Kršenje pogodbe, ne pomeni da je to tudi nelegalno/protizakonito. Je zgolj in le kršenje pogodbe. To je še posebej očitno v luči dejstva, da druga pogodbena stranka takšnih določil ne sankcionira in jih mirno dopušča. Primerjav z torenti je precej neumna, ker tam dejansko lahko pride (ni pa niti pod razno nujno) do protizakonitega ravnanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Gregor P ::

Sony pa torej uradno podpira Slovenijo? Se strinjam, to je kar manko za Microsoft. Predvsem iz vidika podpore.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Gregor P ::

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

Za 10 evrov na mesec dostop do vsaj ene top igre iz vsakega žanra je xbox top zadeva.

Jaz imam zdaj do februarja vse brezplačno.

Gregor P ::

Malo mi je odveč, da moraš vpisovati neke lažne naslove ipd. ... zakaj točno Slovenija ni podprta? Pa saj ima cela državna uprava Microsoft produkte:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

Kaksen lazen naslov? Izberes samo UK racun, kaj mislis da sem sel iskat ulico v Londonu?

Izberes seveda svoje prebivališče na UK racun. Moras videti, da razumeš kako deluje. Verjetno bi delovalo na katerikoli račun.

Sem absolutno proti goljufijam in to res ni nic nelegalnega.

Ganon ::

Gregor P je izjavil:

Malo mi je odveč, da moraš vpisovati neke lažne naslove ipd. ... zakaj točno Slovenija ni podprta? Pa saj ima cela državna uprava Microsoft produkte:|


Račune s tujo državo uporabljamo že xx let, ne skrbi. Nekoč bo dodana tudi Slovenija.

Gregor P ::

Če se vrnemo sedaj nazaj malo na funkcionalnost konzol oz. katera nudi najboljšo uporabniško-igričarsko izkušnjo?

Torej ta dodatna VR oprema pri PS5; kakšne so izkušnje s tem? So dejansko tudi dobre igre, ki izkoriščajo to možnost?

V povezavi z DualSense kontrolerjem za PS5, ki tudi nudi dodatno posebno izkušnjo, bi to lahko bila potem tista zmagovalna kombinacija, ki bi ponudila uporabniku najboljše doživetje pri igranju iger.

Sam nimam izkušnje ne z enim ne z drugim, tako da težko ocenim, ali je to to:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

UganiKdo ::

Če se vrnemo sedaj nazaj malo na funkcionalnost konzol oz. katera nudi najboljšo uporabniško-igričarsko izkušnjo?

Problem tega vprašanja je v tem, da je bolj kot od konzole to odvisno od igre. In če smo pošteni niti ena niti druga konzola v tem trenutku nima kaj dosti za pokazat.


- v ekskluzivnih igrah; te naj bi imel prednost predvsem PS5 (torej igre, ki jih drugje ne bo moč igrati), medtem ko so igre na XBOX-u običajno tudi na drugih platformah;

meni osebno daleč najbolj pomemben, da ne rečem edini razlog zakaj je večja verjetnost da bom kupil ps5 in ne xbox.

- ravno to igranje iger na različnih platformah oz. napravah naj bi bila prednost XBOX-a (Project xCloud pretočna storitev)

Če imam več platform, zakaj bi rabil pretočnost, če so naslovi na voljo za vse paltforme? Performance skoraj zagotovo slabši.

- (drugačna filozofija naročnin oz. storitev) in pa s tem povezana Microsoftova "Game Pass" naročnina (igre kot del njene storitve; torej bistvo v sami mesečni naročnini, ki zajema tudi igre) proti Sonyjevi "PlayStation Now" naročnini oz. pretočni storitvi (kjer naj bi še vedno igre kupoval poredvsem posebej);


Ne pozabit, da ima v tem trenutku ps5 kar lepo kolekcijo top ps4 iger vlkjučenih v PSN plus in seveda mesečne brezplačne igre. Pri tem je seveda faktor tudi čas in ti velika knjižnica vsemogočih špilov nič kaj dosti ne pomeni, če preigraš 3-4 špile na leto. Če ne bi imel ps4 bi mi že samo igre iz Playstation cellection pomenile več kot dovolj materiala za leto ali dve:

Bloodborne
Days Gone
Detroit: Become Human
God of War
Infamous Second Son
Ratchet and Clank
The Last Guardian
The Last of Us Remastered
Until Dawn
Uncharted 4: A Thief's End
Batman: Arkham Knight
Battlefield 1
Call of Duty: Black Ops III - Zombies Chronicles Edition
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
Fallout 4
Final Fantasy XV Royal Edition
Monster Hunter: World
Mortal Kombat X
Persona 5
Resident Evil 7 biohazard

In recimo ravno ta seznam meni praktično izniči kakršnokoli prednost gmaepass, če bi danes kupoval konzolo.

- vzvratna združljivost iger, torej igranje starih iger iz prejšnjih različic konzol na novih; tu naj bi bil v prednosti XBOX, medtem ko naj bi bil PS5 združljiv le z igrami za PS4;

Koliko je dejansko dodane vrednosti v starejših igrah, da zato potrebujem namensko konzolo?

Tako, da pri meni se po vsej verjetnosti z novo generacijo ne bo kaj dosti spremenilo in bom rabil še vsaj leto dni (raje dve) da končam naslove na ps4, preden bom resno razmišljal o nadgradnji. Tačas se bo pa tudi razčistilo ali bo slučajno šrišlo do kakšnega zasuka glede ekskluziv, čeprav kaj dosti na to ne kaže.

Če pogledam generacijo, ki odhaja in se spomnim iger v katerih sem daleč najbolj užival (Bloodborne, Uncharted, Last of Us, God of war, FF7 remake, RDR2, Dark souls 3, Fallout 4, Persona 5, GTA5) bi se z nakupom XBOXA ustrelil v koleno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Ganon ::

Gregor P je izjavil:

Če se vrnemo sedaj nazaj malo na funkcionalnost konzol oz. katera nudi najboljšo uporabniško-igričarsko izkušnjo?

Torej ta dodatna VR oprema pri PS5; kakšne so izkušnje s tem? So dejansko tudi dobre igre, ki izkoriščajo to možnost?

V povezavi z DualSense kontrolerjem za PS5, ki tudi nudi dodatno posebno izkušnjo, bi to lahko bila potem tista zmagovalna kombinacija, ki bi ponudila uporabniku najboljše doživetje pri igranju iger.

Sam nimam izkušnje ne z enim ne z drugim, tako da težko ocenim, ali je to to:)


Pri navidezni resničnosti lahko vlečemo vzporednice s preminulim 3D učinkom. Veliko je bilo visokoletečih besed, zgodilo pa se je bore malo. Konkretnih vsebin ni na voljo, zato se o njej tudi ne govori veliko.
Nisem povsem prepričan, o kakšni posebni DualSense izkušnji govoriš. Si kdaj držal v rokah kontroler obeh konzol? Xboxov ima tako vrhunsko ergonomijo, da mu noben drug, razen tisti za Nintendo switch, ne pride blizu. Oblika in postavitev gobic, križca, sprožilcev ... in navsezadnje sama velikost kontrolerja (manjši od DS), vse je zelo dodelano. Mene že to, da sta gobici na kontrolerju playstationa v isti ravnini, odvzame ves užitek.

springfield ::

Prav ves uzitek ti vzame, ker je gobica 1 cm bol dol in na desno? :))
Pa zdaj se pocasi odlocite Xbox kontroler fani, kak je na stvari, ker pri PS3 ste se bunli, da je premali kontroler, zdaj je pa prevlki? Ceprav PS5 kontrolerja se sploh nisi drzal v roki, ampak valda ti to ze vse ves ;)
Jaz imam oba (Xbox in PS4) in na obeh se da normalno igrat, ce imas kolko tolko porihtano v glavi in ne isces posiljenih argumentov za eno konzolo.

Gregor P ::

UganiKdo je izjavil:

...
Tako, da pri meni se po vsej verjetnosti z novo generacijo ne bo kaj dosti spremenilo in bom rabil še vsaj leto dni (raje dve) da končam naslove na ps4, preden bom resno razmišljal o nadgradnji. Tačas se bo pa tudi razčistilo ali bo slučajno šrišlo do kakšnega zasuka glede ekskluziv, čeprav kaj dosti na to ne kaže.

Če pogledam generacijo, ki odhaja in se spomnim iger v katerih sem daleč najbolj užival (Bloodborne, Uncharted, Last of Us, God of war, FF7 remake, RDR2, Dark souls 3, Fallout 4, Persona 5, GTA5) bi se z nakupom XBOXA ustrelil v koleno.
Hvala za tvoj komentar, je v pomoč pri izbiri :)

Se pa strinjam, da če že imaš PS4 ipd. dejansko še nima smisla kupovati novih konzol. In tudi sicer je treba počakati še vsaj 3 mesece preden greš v nakup, tako da za ta vmesni čas kakšna rabljena oz. cenovno znižana stara konzola sploh ni slaba izbira.

Glede uporabniške izkušnje na kontrolerju naj bi bila razlika, če ponovno cit. od zgoraj:

Gregor P je izjavil:

Forbes: The PS5 Is Starting To Pull Away From Xbox Series X In One Specific Way
However, I am starting to feel one major difference between the consoles, and it has nothing to do with the boxes themselves.

That would be the difference between PS5’s DualSense controller and Xbox’s more regular Series X controller, which has not undergone as significant a transformation.
...
I am still somewhat mixed on the adaptive resistance triggers with the DualSense.
...
In short, I’m a convert, and this is a noticeable difference between two consoles that really have very, very few differences between them outside of exclusive games (or lack thereof). I don’t know if DualSense is a “system seller,” not that PS5 needs anything to sell it in the first place other than its mere existence, but it’s something that I’ve really enjoyed and that I notice the absence of when I’m playing on Xbox or PC instead.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ganon ::

springfield je izjavil:

Prav ves uzitek ti vzame, ker je gobica 1 cm bol dol in na desno? :))
Pa zdaj se pocasi odlocite Xbox kontroler fani, kak je na stvari, ker pri PS3 ste se bunli, da je premali kontroler, zdaj je pa prevlki? Ceprav PS5 kontrolerja se sploh nisi drzal v roki, ampak valda ti to ze vse ves ;)
Jaz imam oba (Xbox in PS4) in na obeh se da normalno igrat, ce imas kolko tolko porihtano v glavi in ne isces posiljenih argumentov za eno konzolo.


Odzval si se zelo defenzivno, kar je tipično za nekoga, ki preferira eno samo konzolo in se počuti ogroženega, ko kdo pove kaj negativnega o njej oz. pohvali konkurenco. Razlika v udobju je precejšnja in to že od nekdaj. PS5 sem videl v živo, tako da, prosim, brez nadaljnih podtikanj.

springfield ::

Preferiram PS, ker ima za moj okus bolse igre, oz lahko Xbox igre igram na PC - ze veckrat povedal, da za je za mene Xbox neuporaben.
Mi pa dvigne pritisk, ko nekdo namerno zavaja, da je Xbox kontroler oh in sploh, ko v resnici ni neke bistvene razlike med njima. Ves kaj je edina razlika? Da si ti navajen na Xbox in te v glavi avtomatsko zmoti, ker so gobice na drugem polozaju. Jaz oba redno uporabljam brez tezav. In verjamem, da se lahko vsak privadi, ce nima mentalne blokade fanboyizma.

Ganon ::

Opažam, da zelo težko kontroliraš svoja čustva in še naprej žališ, podtikaš in projeciraš. Umiri se. Med kontrolerjema so bistvene razlike. Nadaljnja razprava s tabo pa je, iz očitnih razlogov, nesmiselna. Sva končala.

UganiKdo ::

Ganon je izjavil:

springfield je izjavil:

Prav ves uzitek ti vzame, ker je gobica 1 cm bol dol in na desno? :))
Pa zdaj se pocasi odlocite Xbox kontroler fani, kak je na stvari, ker pri PS3 ste se bunli, da je premali kontroler, zdaj je pa prevlki? Ceprav PS5 kontrolerja se sploh nisi drzal v roki, ampak valda ti to ze vse ves ;)
Jaz imam oba (Xbox in PS4) in na obeh se da normalno igrat, ce imas kolko tolko porihtano v glavi in ne isces posiljenih argumentov za eno konzolo.


Odzval si se zelo defenzivno, kar je tipično za nekoga, ki preferira eno samo konzolo in se počuti ogroženega, ko kdo pove kaj negativnega o njej oz. pohvali konkurenco. Razlika v udobju je precejšnja in to že od nekdaj. PS5 sem videl v živo, tako da, prosim, brez nadaljnih podtikanj.


ROFL, in potem pridigaš o zavajanju in fanbojih? jao...

Ravno xbox je imel kar nekaj težav s designom svojih gamepadov in so jih celo menjal mid generation. Tudi v zadnji generaciji je imel xbox več posegov v svoj kontroler kot sony. Ampak očitno to ne sodi v tvoje bezvezno posploševanje o superiornosti.

Oba kontrolerja sta odlična in po mojem mnenju med najboljšimi kar je na trgu sploh mogoče dobit. O najnovejši generciji je prehitro za sodit, ker jih nihče od nas ni še imel dovolj v roki, ampak long term sem prepričan, da gre za enako kot pri prejšnjih generacijah za dodelane izdelke. Če pa pogledamo obstoječo generacijo, pa osebno nisem opazil bistvene prednosti enega in drugega. Kar predvsem veliko pove o tem, da sta oba zelo dobra. Tudi preklpljat med enim in drugim ni bil noben problem. Kar ne bi mogel reč za tak ali drugačen plastic fantastik shit, ki je na voljo za obe konzoli. Tist zamik gobice, kot ultimativna ergonomska poteza, pa že sodi med fanbojevsko nakladanje o superiornosti tebi ljube konzole.

Pod črto oba svoje delo opravita z odliko in na oba se da lepo navadit, tako da trdit da je eden boljši od drugega kot nekaj uviverzalno sprejetega in absolutnega, je precej na nivoju fanbojevskega privitimizma. Da bi se pa zgolj na podlagi tega odločil katero konzolo kupit je pa IMO precej zgrešeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

springfield ::

Ne zali Ganona, on je pojem objektivnosti. Ga bos uzalil in se bo nehal pogovarjat s tabo. :))

Ganon ::

Za razliko od vaju, se ne počutim užaljenega in ogroženega. To projeciranje postaja zabavno. Ne držim se ene same platforme in tudi Gregorju ničesar ne vsiljujem. Sem že na začetku povedal, da naj kupi in igra, kar mu ustreza. Zanimivo je, da Sony, kot edini med velikimi, forsira simetrično postavitev. Vsi ostali so ubrali drugo pot. Z razlogom. Sploh xboxov kontroler je že od nekdaj pojem ergonomije.

springfield ::

Daj nehaj tu nekaj pametovat o psihologiji, ker nimas pojma in izpades se vecji butl. Jaz nisem Sony in mi je gladko vseeno, kaj si mislis o njihovih produktih. Me pa moti, ce zavajas v temi, ko clovek sprasuje po mnenju.

Gregor P ::

Fantje in dekleta, če se ne boste mogli zmeniti, bom na koncu moral kupiti obe konzoli, pa še Nintendovo poleg:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

puginho ::

Kaj ti pomaga kontroler in super duper grafika, če pa ni osnove, iger. In ja, Sony in Nintendo sta kar se tega tiče v ogromni prednosti pred xboxom, vsak v svoji kategoriji. Če pa nadgradiš še kontroler kot ga je Sony pa je to čista zmaga. Xbox nima ene inovacije v tej generaciji, še ui je isti.

rdecaluc ::

Xbox kontroler ima potrjen dober dizajn. Praktično vsi ga uporabljajo na PC in tudi bolj kot ne vsi streamerji tko da ne govori da je slab, ker ni. Novi triggerji na ps5 so fajn, mi pa osebno niso nič posebnega.

Na xboxu lahko igraš praktično vse igre od prvega xboxa pa do sedaj tako tud to da ni iger sploh ni res. Game pass je super reč. Sony ima pravtako ogromno iger, vendar ne bodo vse ps4 igre kompatibilne.

Xbox je močnejši, čeprav se mogoče sedaj to ne pokaže, se bo pokazalo v sredini in proti koncu cikla obeh konzol. Kot se vidi sedaj pri ps4 pro vs xbox1x. Pravtako podpira prejšnjo generacijo kontrolerja bp.

Jst bom verjetno kupil oba, ter tistih par iger za PS ki niso cross platform, glavna konzola pa bo xbox.

Odloči se katere igre so ti ljubše in nabavi kar želiš. Zame je dev mode na xboxu fajn za emulacijo starih iger. Vsak pa ima svoje želje in potrebe.
Est modus in rebus. ,typos

IL_DIAVOLO ::

Xbox je res awesome, highly recommend it.

Zdaj imajo akcijo 1 dollar za 3 mesece. Ne predolgo cakat.

UganiKdo ::

Ganon je izjavil:

Za razliko od vaju, se ne počutim užaljenega in ogroženega. To projeciranje postaja zabavno. Ne držim se ene same platforme in tudi Gregorju ničesar ne vsiljujem. Sem že na začetku povedal, da naj kupi in igra, kar mu ustreza. Zanimivo je, da Sony, kot edini med velikimi, forsira simetrično postavitev. Vsi ostali so ubrali drugo pot. Z razlogom. Sploh xboxov kontroler je že od nekdaj pojem ergonomije.


A zato ker je pojem ergonomičnosti so moral mid generation bistveno poseči v design? jao, daj ne se smešit. Ja, gamepad na xboxu je odličen, ampak to je to, pa če si še tako užaljen.

Praktično vsi ga uporabljajo na PC in tudi bolj kot ne vsi streamerji tko da ne govori da je slab, ker ni.

nihče ne trdi da je slab, smo tako dober da bi samo zaradi njega kupil konzolo pa pač ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

rdecaluc ::

A je kdo to trdil? Nobene konzole ne kupiš zaradi kontrolerja.
Est modus in rebus. ,typos

UganiKdo ::

Če bi bil pismen, bi videl, da se je debata začela okrog tega ali ima gamepad vpliv na to katero konzolo kupit.

rdecaluc ::

Ne rabiš žalit.

Wiber je povedal da bi vzel zaradi kontrolerja in 30% boljšega GPUja.

To da ste zapeli v eno besedo pa ni to kar je OP spraševal.
Est modus in rebus. ,typos

UganiKdo ::

A je kdo to trdil? Nobene konzole ne kupiš zaradi kontrolerja.


Wiber je povedal da bi vzel zaradi kontrolerja in 30% boljšega GPUja.

ROFL, opazka o pismenosti več kot očitno ni bila žaljivka ampak dejstvo.

Gregor P ::

Kako pa je kaj z različnimi žanri iger; je še vedno tako, da se npr. strategije igra na PC? Potem so še ostale igre, kjer si zelo odvisen od miške ipd. Ali se da že vse igrati tudi na konzolah?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Daliborg ::

TRUE GAMER...si bo lastil obe konzoli. PS5 zaradi eksluziv, Xbox pa zaradi kompaktibilnosti in predvsem p/p glede na to da za ceno ene spodobne grafične kartice za PC odštejemo vsaj dva krat več kot je pa celoten xbox.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

IL_DIAVOLO ::

Je pa na xboxu nekaj takih iger, ki so narejene za več oseb, ne moreš igrat "samotarsko" :P

Daliborg ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Je pa na xboxu nekaj takih iger, ki so narejene za več oseb, ne moreš igrat "samotarsko" :P


WRONG....za družabne igre pa skrbi NINTENDO.

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47186866 (270) Gagatronix
»

Xbox Series X (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Konzole
36271500 (817) oo7
»

Battlefield 2042 [6] (2021) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
26534129 (628) Skyman
»

Microsoft potrdil šibkejši Xbox serije S

Oddelek: Novice / Konzole
346506 (3540) Zvezdica27

Več podobnih tem