» »

Zaspanost ali kronična utrujenost?

Zaspanost ali kronična utrujenost?

vicks ::

Iščem rešitev, ki bi preprečila dnevno zaspanost. Vsak dan ko pridem domov iz službe sem utrujen in zaspan toliko da komaj gledam v računalnik, če grem kaj delati vn je mal boljše a ne veliko. V službi ni pretiranih težav je še kar nekako OK. Prav tako nimam fizičnega dela, imam razgibano delo znotraj/zunaj. Spim vsak dan 7-8 ur. Ima kdo kakšno idejo kako presekati to zaspanost? mi primankuje kaj v telesu? Kofein ne pomaga. Ni rešitev to da grem vsak dan za 10-20min počit oziroma zadremat čeprav potem skoraj nisem nikoli več zaspan in bolje funkcioniram.

MadMax ::

Če ti 20min dremeža omogoči prebroditev "krize" ni v tem nič narobe.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kvinta ::

Meditirat se nauči boš še marsikaj druga s tem rešo:D
A.C.A.B

Cruz ::

Se strinjam z @MaxMax-om. Bi pa bilo dobro še trenirati kardiovaskularni sistem, če trenutno ne, saj je stranski produkt med drugim tudi več energije. Tek(če je cilj kardio sistem, potem zmerni tempo in razdalja), plavanje, kolesarjenje, boksanje, veslanje, rolanje, nordijska hoja, hitra hoja, pohodništvo, ... Izberi eno(ali več) in prakticiraj 2-3x na teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vuli ::

EMŠO... sva že 2.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Raptor F16 ::

Rekreacija, da malo krvni obtok spodbudiš. Se ti bo sprva zdelo kruto pa je v bistvu nujno, sicer je bolje da greš kar takoj spat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Kolikokrat na teden telovadis, koliko brozge iz avtomata spijes, koliko alkota oz. vode, koliko zelenjave in sadja je na jedilniku, kaksen je bmi, kaksen je srcni utrip?

Verjetno si v grozno slabi kondiciji, prehrana verjetno nic boljša.

sbawe64 ::

Težave s ščitnico ?
Pomanjkanje železa v krvi ?
2020 is new 1984
Corona World order

innerspace ::

Nizek sladkor, krvni tlak, kisik v krvi? Dehidracija?
Moznosti je veliko, resitev tudi.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Machete ::

Par mojih centov:
Manjka (lahko) fizične (športne kondicije). Ko si v dobri športni formi, rabiš mnogo manj spanca za enako dnevno 'spočitost' naprimer.
Ješ mogoče pretežko hrano? Ješ prepogosto in preveč? Preveč oglj. hidratov (aka kruh, testenine, pice, sladkor).
Premalo vode in preveč kave tudi povzroči lahko fizično utujenost.
..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

brbr21 ::

Kot so ti rekli 20min refresh nap ni nič napačnega in je celo priporočljiv (https://www.mayoclinic.org/healthy-life.... 20min max, budilka!! Obvezna redna fizična aktivnost (zmernost). Preštej se v glavi... te kaj teži, stres, odnosi, zgaranost.. ja meditiranje lahko pomaga. Pomemben je tudi t.i. pacing, izmenjava obdobij večje aktivnosti (fizične, intelektualne, emocionalne) z obdobjem zmanjšanje aktivnosti.
Bodi pozoren na prehrano. Poskusi s spremembo prehrane (lažja hrana, sprememba vnosa beljakovin ali OH)... Alko? Smešno ampak se nalaga. Pir tu, pir tam, zvečer...
Če pa se ti to vleče in je moteče, potem pa vseeno zavij k zdravniku. Utrujenost je pogost znak za zdravstvene težave. Kri, delovanje žlez (ščitnica), ledvice, črevesna flora, apneja - prenehanje dihanja med spanjem (precej pogosto!)... Skratka opazuj se. ČE ne bo bolje pa bodi pri zdravniku odločen in se ne pusti odpravit s parimi besedami, kakšno tabletko železa, priporočilo za magnezij, vitamine... Upam, da si samo skurjen in kmalu rešiš. Brez panike!

Lahko pa je kaj resnega, sam in moja zdravnica se s tem bojujeva že dobrih 7 let. Ni prijetno.

vicks ::

Sem vitalen in štejem 25 let. Rekreacije res ni veliko oziroma nič, v zadnjem času (včasih je bila stalno). Sem pa že od majhnega vpet v šport, sedaj recimo tudi če ne treniram mi ni noben problem pridit s kolesom recimo na prelaz Vršič, peš na naše najvišje gore v SLO, malo bolj na ˝grobo˝ igrati nogomet, košarko,...

Kar se tiče prehrane nimam raznolike. Veliko pojem OH, skoraj nič zelenjave in sadja...Tudi premalo pijem, ker ne čutim potrebe zato recimo max 1-2L na dan. Kave ne pijem. Alkohol pijem občasno oziroma ob priliki izključno samo za vikend.

Kar se tiče srčnega utripa je OK. Velikokrat sem nervozen (potne roke) a sploh ne vem za katero stvar, vse podzavestno, pa me nič ne teži! Včasih imam povišan krvni tlak, imel pa sem tudi težave s ščitnico (a ne hude) in primankovalo mi je železa v krvi (kakšno leto nazaj - sedaj ne vem, ker nisem bil na testu krvi), tudi na ledvicah se je pojavila neka vodna cista a ni nevarna in miruje, včasih mi malo poskakuje aritmija srca ( bil že tudi na vseh moznih testiranjih-pravijo da ni nič hujšega da imam športno-natrenirano srce). Tudi prenehanje dihanja je že bilo zaznano od partnerice (brbr21).

VeganCyclist ::

Pr men ista zgodba. Popoldne, ko pridem s šihta učasih komej na nogah stojim. (nima veze s službo). Bil pr 100 dohtarjih in eden mi je clo derekt v ksiht reku,...lej. če maš ta luksuz, da greš lahko popoldne spat, samo pejt. Drugač pa, kar se mene tiče je to problem s sladkorjem oziroma s hrano. Ko prideš domov, se nažreš na polno, sladkor ti naraste, inzulin tut. Potem maš pa sugar crash. A se počutiš razdražljivga? Kakšno u easy hladno potenje? Se ti še lušta futra, ne glede na to da si sit? Si predebu? (tut ekstrmna suhost je lahko diabetes). Diabetes v familiji?

Dodatno:
Alergije? Si zaspan vsak popodne? Probej pojest neki nevtralnga, recimo solato pa govejo juho, pa potem poročaj.
Kava: pozre vso energijo zjutraj. Popoldne ti jo enostavno zmanka. Nehej z njo. Čeprav lažje rečt ko nardit.
Men pomaga šport. Takoj po šihtu domov, neki malga pojest in laufat/hribi/kolo. Čez 10min utrujenost izgine.
Splošna predihanost,...kisik. Ko se bližaš 40tim, te par dni sedenja uniči. Dejansko rabiš dnevno telovadbo za normalno počutje. Pika.

Rehab ::

Možno bi bile tudi motnje spanja, ki se pokažejo čez dan. Spalne apneje! Na Golniku imajo laboratorij za motnje spanja in ti ugotovijo kako hudo je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rehab ()

VeganCyclist ::

Kaj pa pomanjkanje kakih mineralov? Men recimo magnezija zmanka po par treningih,... Brez mg sm čist švoh, brez energije, živčen,... Sicer pa praviš, da ti manka železa....

Raptor F16 ::

vicks je izjavil:

Sem vitalen in štejem 25 let. Rekreacije res ni veliko oziroma nič, v zadnjem času (včasih je bila stalno). Sem pa že od majhnega vpet v šport, sedaj recimo tudi če ne treniram mi ni noben problem pridit s kolesom recimo na prelaz Vršič, peš na naše najvišje gore v SLO, malo bolj na ˝grobo˝ igrati nogomet, košarko,...

Kar se tiče prehrane nimam raznolike. Veliko pojem OH, skoraj nič zelenjave in sadja...Tudi premalo pijem, ker ne čutim potrebe zato recimo max 1-2L na dan. Kave ne pijem. Alkohol pijem občasno oziroma ob priliki izključno samo za vikend.

Kar se tiče srčnega utripa je OK. Velikokrat sem nervozen (potne roke) a sploh ne vem za katero stvar, vse podzavestno, pa me nič ne teži! Včasih imam povišan krvni tlak, imel pa sem tudi težave s ščitnico (a ne hude) in primankovalo mi je železa v krvi (kakšno leto nazaj - sedaj ne vem, ker nisem bil na testu krvi), tudi na ledvicah se je pojavila neka vodna cista a ni nevarna in miruje, včasih mi malo poskakuje aritmija srca ( bil že tudi na vseh moznih testiranjih-pravijo da ni nič hujšega da imam športno-natrenirano srce). Tudi prenehanje dihanja je že bilo zaznano od partnerice (brbr21).


Kaj ti nuca če si bil 5 let nazaj prvak v atletiki če si se pa sedaj ulenil in očitno se ti to pozna na zdravju.

Sam si si odgovoril kje leži problem.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Tako mlad clovek ne bi smel imeti tezav s srcem. Glede na visok tlak bo treba omejit sol in mastno hrano in se začet prehranjevati bolj zdravo. Tudi OH-ja ne rabis toliko.

digitalcek ::

Kvinta je izjavil:

Meditirat se nauči boš še marsikaj druga s tem rešo:D


Zelo res.

Jaz (70+) sem brez problema buden do dveh ponoči, zbujam pa se 6.30, ali 7.00. Starec pač.

Ampak: z meditacijo, pred leti sem bil vsako leto trikrat, štirikrat na urgenci zaradi previsokega pritiska (160/210), sem pesjana spravil na 80/135. Dopoldne je še nekaj nižji...

Da razložim. Odkar meditiram, nekje tri leta, se dosti manj sekiram.
Linkov, polnih tujih "ugotovitev" sploh NE iščem.

In kot oseba, ki se poleg meditacije čedalje bolj ukvarja s seboj, ne pa z drugimi, kar sem se največji del svojega lajfa (kaj DRUGI mislijo, kaj so rekli, kakšno premoženje imajo, kakšne ženske so dali dol, kakšne neumnosti počno) se mi, logično, s takim pristopom do lajfa marsikaj, oz. skoraj vse - hebe...

Na primer: neumnosti ljudi, novi pojavi, novi trendi, novotarije. Ni da ni.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

testosteron pade, starost, edino kar lahko narediš je ali na steroide ali pa zmanjšat težo telesa in dnevne obroke na enega ali dva kot Đoković dela!

m0LN4r ::

vicks je izjavil:

Sem vitalen in štejem 25 let. Rekreacije res ni veliko oziroma nič, v zadnjem času (včasih je bila stalno). Sem pa že od majhnega vpet v šport, sedaj recimo tudi če ne treniram mi ni noben problem pridit s kolesom recimo na prelaz Vršič, peš na naše najvišje gore v SLO, malo bolj na ˝grobo˝ igrati nogomet, košarko,...

Kar se tiče prehrane nimam raznolike. Veliko pojem OH, skoraj nič zelenjave in sadja...Tudi premalo pijem, ker ne čutim potrebe zato recimo max 1-2L na dan. Kave ne pijem. Alkohol pijem občasno oziroma ob priliki izključno samo za vikend.

Kar se tiče srčnega utripa je OK. Velikokrat sem nervozen (potne roke) a sploh ne vem za katero stvar, vse podzavestno, pa me nič ne teži! Včasih imam povišan krvni tlak, imel pa sem tudi težave s ščitnico (a ne hude) in primankovalo mi je železa v krvi (kakšno leto nazaj - sedaj ne vem, ker nisem bil na testu krvi), tudi na ledvicah se je pojavila neka vodna cista a ni nevarna in miruje, včasih mi malo poskakuje aritmija srca ( bil že tudi na vseh moznih testiranjih-pravijo da ni nič hujšega da imam športno-natrenirano srce). Tudi prenehanje dihanja je že bilo zaznano od partnerice (brbr21).
Meni se je to dogajalo popoldan v osnovni in srednji soli. Vzrok je bil, da sem se ob pol sestih zbujal za na avtobus. V srednji je blo se huj, k je prisel zraven gaming ob poznih urah.
Torej ca. 4-5 ur sparnja je blo, aja pa ponavadi ko me je na avtobusni prezeblo in nazeblo me je tudi vleko hitreje spat. Poleti ni bilo takega problema. Imam pa po mami zelo nizek mirujoc pritisk ze od vekomaj. Sem pa tiste sorte, ko bolje spi zjutraj, kot ponoci.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kvinta ::

Vitaminsko mineralni test stane semizdi 35€ jaz ne bi nekaj na pamet jemal ,ker za ogromno stanj so simptomi skoraj enaki....Sicer pa kaj se sploh čudiš če v sebe bašeš samo OH pa mogoče meso.

Do 60 pol pa Matilda pride počasi:O
A.C.A.B

m0LN4r ::

VeganCyclist je izjavil:

Pr men ista zgodba. Popoldne, ko pridem s šihta učasih komej na nogah stojim. (nima veze s službo). Bil pr 100 dohtarjih in eden mi je clo derekt v ksiht reku,...lej. če maš ta luksuz, da greš lahko popoldne spat, samo pejt. Drugač pa, kar se mene tiče je to problem s sladkorjem oziroma s hrano. Ko prideš domov, se nažreš na polno, sladkor ti naraste, inzulin tut. Potem maš pa sugar crash. A se počutiš razdražljivga? Kakšno u easy hladno potenje? Se ti še lušta futra, ne glede na to da si sit? Si predebu? (tut ekstrmna suhost je lahko diabetes). Diabetes v familiji?

Dodatno:
Alergije? Si zaspan vsak popodne? Probej pojest neki nevtralnga, recimo solato pa govejo juho, pa potem poročaj.
Kava: pozre vso energijo zjutraj. Popoldne ti jo enostavno zmanka. Nehej z njo. Čeprav lažje rečt ko nardit.
Men pomaga šport. Takoj po šihtu domov, neki malga pojest in laufat/hribi/kolo. Čez 10min utrujenost izgine.
Splošna predihanost,...kisik. Ko se bližaš 40tim, te par dni sedenja uniči. Dejansko rabiš dnevno telovadbo za normalno počutje. Pika.
Jap sestra mi je rekla, da so to kr pogoste tezave pri sladkornih bolnikih oz. predznaki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

fuck_it_ ::

po šihtu na sprehod po zraku in pred 23 uro spat.

;-) ::

Meni je pomagal b12 vitamin prvih par dni dvojna doza. Bolj se gibljes vec energije imas.

cvalsr ::

Prenizek krvni pritisk?
Pomanjkanje železa v krvi?
Zdravnica je v takem primeru pomislila celo na boreliozo.
Sprehodi, zelenjava, kakršnakoli alkimistična sranja v obliki prehranskih dodatkov itd ne pomagajo veliko; "lepotilni spanec" popoldne ali pa malo fizično pognati "pumpo" le ublaži težavo v tistem trenutku. K zdravniku pojdi.

ajdov ::

kupi si malo amfetamina

7982884e ::



tl;dw:

1. kvaliteten spanec: 8 ur spanca, kar pomeni da si 9 ur v postelji, in to konsistentno
2. fizicna aktivnost
3. prehrana

IL_DIAVOLO ::

cvalsr je izjavil:

Prenizek krvni pritisk?
Pomanjkanje železa v krvi?
Zdravnica je v takem primeru pomislila celo na boreliozo.
Sprehodi, zelenjava, kakršnakoli alkimistična sranja v obliki prehranskih dodatkov itd ne pomagajo veliko; "lepotilni spanec" popoldne ali pa malo fizično pognati "pumpo" le ublaži težavo v tistem trenutku. K zdravniku pojdi.


He gets it...please join him.

dexterboy ::

Jaz sem imel pred leti isto sceno... pa sem se spravil v fitness. Vsakič začel s kardio vajami, nato vaje za mišice, pa brez kemijskih pripomočkov... kile so šle dol, energija pa gor, obratno sorazmerno ;)
Dodatek; gibanje v naravi. Eno uro na dan. Pa čeprav samo rahlo hitrejša hoja. Na koncu naredil tako, da sem to hojo združil s potjo do fitnessa in nazaj domov.
Sedaj, ko so fitnessi zaprti, čutim, kako se vračam na stara pota. In, ker sem to že dal skozi, se zavedam, da se moram brcniti v rit in telovaditi doma... :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

Persil223 ::

Zelo velika verjetnost je da je kriva prehrana. Zmanjsaj kolicino zauzitih OH na minimum, da ugotovis ce je res to krivo.

Sam imam enak problem. Ce se najem OH je popoldanski spanec nuja, cetudi spim 8ur.
Ce se OH izogibam in ne jem testenin, kruha, krompirja,... potem imam zadosti energije in nikoli ne spim podnevi.

Ne vem pa pravega vzroka. Vecina ljudi se namrec prehranjuje pretezno z OH pa malokdo spi podnevi.

WhiteAngel ::

Ko postanem utrujen, grem ven za vsaj pol ure. Sem ugotovil, da mi naredi bolje kot power nap.

B34ST ::

7982884e je izjavil:

1. kvaliteten spanec: 8 ur spanca, kar pomeni da si 9 ur v postelji, in to konsistentno

Good luck to izvajat, če ti že šiht vzame 10 ur, 8 ur spanca se gredo lahko samo tisti brez šihta. Prvo naj zmanjšajo delovni čas na 6 ur, ker tole sedaj pač ni normalno.
Meni sem pa tja ne uspe drugače kot 4,5 ure, moj min. je bil pomoje 3,5 ure. Recimo greš spat ob 1:15, preden zaspiš je vsaj 1:30 če ne 1:45, sploh ker če greš tako pozno spat je ponavadi še težje zaspati kot če bi šel že ob devetih, budilko prej nastaviš malo pozneje iz 4:30 na 5:00 in lahko moliš da boš preživel dan.
Eh, 6 ur je že luksuz, jaz ko imam budilko ob 4:30, je it spat ob 22:30 vrh glave. Ko si enkrat navajen po malem spat, ti je celo bolje 5-6 ur kot 8 ur in čez vikend tudi skoraj raje tolk časa spiš oz. potegneš na 6-7 ur.
i5-10600K | NH-D14 | MSI MAG Z490 TOMAHAWK | F4-3200C14D-16GVR @4000C14
ASUS DUAL RTX 3070 | ADATA XPG SX8200 Pro 2TB | 870 QVO 8TB | 2x WD Blue 4TB
Corsair 600T | Corsair AX760 | G413 | G403 | HP Pavilion Gaming 32

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: B34ST ()

VeganCyclist ::

Drugač pa,..unpopular opinion. Lahko je stvar psihična. Depresija je taka stvar, kjer samo pojstlo vidiš. Kljub temu, da si lahko uber fit in nasledni dan pretečeš maraton.

FTad ::

VeganCyclist je izjavil:

Drugač pa,..unpopular opinion. Lahko je stvar psihična. Depresija je taka stvar, kjer samo pojstlo vidiš. Kljub temu, da si lahko uber fit in nasledni dan pretečeš maraton.


Pri moskih lahko na to vpliva tudi nizka raven testosterona.

m0LN4r ::

Jaz ce spim manj kot 7 ur, zadeva funkcionira kake 2 tedna, pol pa rabim en vikend, da potegnem vsaj 10 ur. Ce me zena nebi dopoldan zbudila, bi spal do kosila.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

polozweii ::

Odnosi na delovnem mestu? Izgorelost?

Gagatronix ::

Zimska utrujenost ? Dolzina dneva zna na to vplivati. Pa s tem povezano pomanjkanje vitamina D.

St235 ::

digitalcek je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Meditirat se nauči boš še marsikaj druga s tem rešo:D


Zelo res.

Jaz (70+) sem brez problema buden do dveh ponoči, zbujam pa se 6.30, ali 7.00. Starec pač.

Ampak: z meditacijo, pred leti sem bil vsako leto trikrat, štirikrat na urgenci zaradi previsokega pritiska (160/210), sem pesjana spravil na 80/135. Dopoldne je še nekaj nižji...

Da razložim. Odkar meditiram, nekje tri leta, se dosti manj sekiram.
Linkov, polnih tujih "ugotovitev" sploh NE iščem.

In kot oseba, ki se poleg meditacije čedalje bolj ukvarja s seboj, ne pa z drugimi, kar sem se največji del svojega lajfa (kaj DRUGI mislijo, kaj so rekli, kakšno premoženje imajo, kakšne ženske so dali dol, kakšne neumnosti počno) se mi, logično, s takim pristopom do lajfa marsikaj, oz. skoraj vse - hebe...

Na primer: neumnosti ljudi, novi pojavi, novi trendi, novotarije. Ni da ni.


In potem človek odpre tvoje objave na forumu in lahko prebere kako debelo si se ravnokar zlagal.

VeganCyclist ::

Pa vržte kakšen stavk o meditaciji na mizo. Kaj to sploh je? Kako to zgleda? Kako se izvaja? Zanima me, ker sem že od več folka to slišal. Gledat neke YT videe je kr neki. Iz tega ne potegnem nič. Prepričejte 100% realnega človeka.

Egidij88 ::

Sam Harris. Ima tudi app, Waking Up. Sprobaš lahko zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

tt33 ::

Vzrokov je lahko ogromno, večinoma so bili že našteti. Lahko si daš narediti polno krvo sliko z vsemi hormoni vred v npr. Adrialab, ampak je samoplačniško in ne vem, če lahko isto dobiš preko javnega zdravstva.

Intenzivno gibanje oz. šport vsaj nekaj ur na teden je nujno.

Normalna, kvalitetna prehrana, ki jo v miru poješ, je pomembna - tu smo v Sloveniji žal zelo zadaj in je vse bolj industrijsko. Če za kosilo vsak dan samo pobašeš malo mastnega zrezka in prekuhanega krompirja v bližnji menzi, se bo prej ko slej poznalo.

Neka sprostitvena rutina na dan je tudi menda koristna, naj bo to 20 min spanca po službi, kratek sprehod, pol ure poslušanja glasbe ali ogled kakšne serije ipd.

Lahko so v ozadju tudi psihični vzroki: depresija, apatija, razna nezadovoljstva ... To boš znal sam najboljše oceniti.

Mogoče delaš po bioritmu, ki ti ne ustreza.

Morda te utruja prevoz med službo in domom oz. promet. Name je recimo v študentskih letih izjemno utrujajoč vpliv imel vlak od faksa do doma.

Povsem možno pa si utrujen tudi zato, ker je 8 urni delavink naporen in človeka normalno izčrpa, sploh če v tem času resno in zbrano dela.

BBB ::

kuall ::

VeganCyclist je izjavil:

Pa vržte kakšen stavk o meditaciji na mizo. Kaj to sploh je? Kako to zgleda?

Dozo meditacije dobiš takrat, ko ne moreš zaspat.

m0LN4r ::

VeganCyclist je izjavil:

Pa vržte kakšen stavk o meditaciji na mizo. Kaj to sploh je? Kako to zgleda? Kako se izvaja? Zanima me, ker sem že od več folka to slišal. Gledat neke YT videe je kr neki. Iz tega ne potegnem nič. Prepričejte 100% realnega človeka.

Mja to je to, namesto meditacije grem na en powernap.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

LukiYo ::

Za narkolepsijo (težka regulacija spanja) so učinkovite zadeve, kot so modafinil, ki ga seveda potem ljudje naročajo preko interneta po "samodiagnozi".
Take stvari te potem ohranijo budnost po planu - takrat, ko je potreba. Samodiagnoza ni priporočljiva, zdravnik pa bi znal pomagat z receptom ali pa kaj drugega odkrije, nikoli ne veš...

Invictus ::

Pojdi ven, za eno uro na kolo, tek, ali hitre hoje.

Malo se boš predihal, prekrvavel, pa ne jej preveč cukra in energetskih pijač.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zobnik ::

To mene poleti, ko je zunaj +30C zmatra domnevam zaradi tropske noči, pri nas tud pod 20C zunaj ne pade, še v Ljubljani gre na 15C pa majo čez dan soparno +33C

Twixz ::

vicks je izjavil:

Sem vitalen in štejem 25 let. Rekreacije res ni veliko oziroma nič, v zadnjem času (včasih je bila stalno). Sem pa že od majhnega vpet v šport, sedaj recimo tudi če ne treniram mi ni noben problem pridit s kolesom recimo na prelaz Vršič, peš na naše najvišje gore v SLO, malo bolj na ˝grobo˝ igrati nogomet, košarko,...

Kar se tiče prehrane nimam raznolike. Veliko pojem OH, skoraj nič zelenjave in sadja...Tudi premalo pijem, ker ne čutim potrebe zato recimo max 1-2L na dan. Kave ne pijem. Alkohol pijem občasno oziroma ob priliki izključno samo za vikend.

Kar se tiče srčnega utripa je OK. Velikokrat sem nervozen (potne roke) a sploh ne vem za katero stvar, vse podzavestno, pa me nič ne teži! Včasih imam povišan krvni tlak, imel pa sem tudi težave s ščitnico (a ne hude) in primankovalo mi je železa v krvi (kakšno leto nazaj - sedaj ne vem, ker nisem bil na testu krvi), tudi na ledvicah se je pojavila neka vodna cista a ni nevarna in miruje, včasih mi malo poskakuje aritmija srca ( bil že tudi na vseh moznih testiranjih-pravijo da ni nič hujšega da imam športno-natrenirano srce). Tudi prenehanje dihanja je že bilo zaznano od partnerice (brbr21).


Mojih top 3 razlogov za tvoje počutje (glede na prebrano):

1.) Stres.
2.) Hidracija.
3.) Gibanje.

Opažam pa tudi, da nimaš interesov v življenju, hobijev, nekaj? In tudi sekiraš se očitno za nekaj ali pa imaš potne roke od visokega pritiska.
Kakorkoli, najdi si en hobi, lahko so to igre na računalniku, nema veze. Vključi v svoj teden vsaj 3 ure športa in bo bolje.

Jaz sem par let starejši od tebe in mene je stres skoraj pokopal. Odvisnost od iger na računalniku, alkohola in cigaret me je nekako držala pokonci, no vsaj tako sem mislil. Pa je zdaj ko ne kadim več in pijem precej precej manj, počutje veliko bolje.

VeganCyclist ::

Po 30 letu začneš počas metat stran slabe razvade kot za stavo, ker počas ugotoviš, da nimaš več tok energije, kot si jo mel nekoč. Tm do ene 40 tga ti poj rata. Najprej grejo stran čiki, potem alko, začneš se ukvarjat s športam, skenslaš sladkor, mastno in slano hrano, gluten, laktozo in še kej. :) Nakonc ti sam še stres ostane. Ta je najbolj trdovraten. Službo menat, ko si že šteješ leta do penzije je težko. Prav tako maš verjetno kak kreditek, otroke v šoli,... However, da se stresa znebit, če ga povzroča žena. :O

c3p0 ::

Po 40. letu že počasi žanješ grehe iz preteklosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7011260 (8065) c3p0
»

Manjko energije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8914134 (11672) Kovač 72-45
»

zaspanost, neenergičnost...kava itd.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7415413 (10501) siddharta42
»

Utrujenost oz koncentracija v službi

Oddelek: Loža
377576 (5258) Super Sonic
»

Dnevno zaužitje kofeina. Se s časom efekt zmanjša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609508 (7826) Jakka

Več podobnih tem