» »

Telemachu se je zmesalo

Telemachu se je zmesalo

A-242 ::

Malo sem sel za hec gledati cene optike... in kot je tipicno, slabi uploadi...

Potem pa naletim na tole: https://poslovni.telemach.si/paketi/biz...

1000/500, 10 email naslovov in staticni IP. 201 EUR!!!!

A nas providerji spet rinejo v internetni srednji vek?
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi
  • poskusilo klonirati: A-242 ()

RoccoC ::

Telekom ima pol nižje cene, recimo 350/100 za 32EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

A-242 ::

Ne, pusti telekom, ni fora, ne bom nabavljal nic samo firbec je bil.

Zanima me samo kako nor moras biti, da si tako ponudbo sploh upas ponuditi leta 2020??! Vse kar je cez 20 eurov je ze nateg, ampak 200 eurov, ta, ki pri njih oblikuje cene je ubrisan.

Se pri AT&Tju v ZDA, kjer so znani po v k* hitrostih in ubijalskih cenah dobis 1000/1000 za $60
https://www.attsavings.com/internet/att...
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Bakunin ::

kaj rinete čez lužo - poglejte cene pri sosedih...in priložite mediano plače. to bo ustrezna primerjava.

A-242 ::

Bakunin je izjavil:

kaj rinete čez lužo - poglejte cene pri sosedih...in priložite mediano plače. to bo ustrezna primerjava.


Ne razumes, ZDA so bile znane po letih nategovanja AT&T, comcasta in se enega, ki so si razdelili trg in grdo odirali za cene interneta, v Sloveniji smo ga imeli bolj dostopnega in cenejsega pri visjih hitrostih. Zdaj se situacija ocitno obraca, ergo, nategovati so zaceli nas. Telekom in T-2 bundlata na veliko televizijo z internetom, hitrosti uploada padajo (dejansko poglej telekomove pakete, cez 40 ne gre noben).
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

sunshine403 ::

Ta ki pri njih oblikuje cene je cisto normalen. Ubrisan si ti, ki mislis da so stvari vredne 20eur. Za 20eur dobis best effort service (pa se to ne 1Gbps link). In ja SLA se placa, primerjava z AT&T je pa primerjava jabolk in hrusk.

sandmat ::

A-242 je izjavil:

Zdaj se situacija ocitno obraca, ergo, nategovati so zaceli nas. Telekom in T-2 bundlata na veliko televizijo z internetom, hitrosti uploada padajo (dejansko poglej telekomove pakete, cez 40 ne gre noben).

hm, t-2 komot vzameš brez TVja. V bistvu to delam že desetletje brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

RoccoC ::

A-242 je izjavil:

(dejansko poglej telekomove pakete, cez 40 ne gre noben).


Kaj bluziš:

https://www.telekom.si/poslovni-uporabn...

Apofis ::

Ja, se jim je zmešal...položnico so mi podražil za evropapol, pa po telefonu klicarijo kot blazni...

WhiteAngel ::

V čem je fora, da imajo vsi (t-2, telekom, telemach, a1) storitve za poslovne uporabnike še enkrat dražje kot za fizične osebe? SLA-ja ni nikjer notri.

sunshine403 ::

Saj sem napisal prej.... garantirana pasovna sirina, 24/7 support (ne studenta na telefonu, ki sprejme prijavo napake, resevanje pa se zacne enkrat v naslednjih dnevih), drugacne odzivne case za odpravo napak, penale za izpade....

Magic1 ::

Tisti ki ima 1000 linijo, ve zakaj ima toliko in verjetno to uporablja. Jaz svojih 100 ali 200 koristim ravno kak procent in tega se zavedajo ter posledično računajo tistih drobižnih 20-30€. Telemchu intezivni uporabniki niso v prvem planu in so temu primerno navil cene za njih. Verjetno tudi njihovo omrežje ni primerno, da bi se profiči gor izživljali.
Magic

ajdov ::

RoccoC je izjavil:

Telekom ima pol nižje cene, recimo 350/100 za 32EUR

kje maš telekom 350/100 za 32 eur

c3p0 ::

1000/50 je šala za poslovno uporabo. Ne moreš niti spodobnega backupa delat offsite.

RoccoC ::

ajdov je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Telekom ima pol nižje cene, recimo 350/100 za 32EUR

kje maš telekom 350/100 za 32 eur


sem dal link par postov niže, poslovni net in to redna cena (brez DDV seveda), za nove je za dve leti celo 24€

kixs ::

A-242 je izjavil:

Malo sem sel za hec gledati cene optike... in kot je tipicno, slabi uploadi...

Potem pa naletim na tole: https://poslovni.telemach.si/paketi/biz...

1000/500, 10 email naslovov in staticni IP. 201 EUR!!!!

A nas providerji spet rinejo v internetni srednji vek?


Shit.. od kje si potegnil poslovne pakete!? Drugi operaterji imajo verjetno zelo podobne cene za poslovne uporabnike!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

aerie ::

sunshine403 je izjavil:

Ta ki pri njih oblikuje cene je cisto normalen. Ubrisan si ti, ki mislis da so stvari vredne 20eur. Za 20eur dobis best effort service (pa se to ne 1Gbps link). In ja SLA se placa, primerjava z AT&T je pa primerjava jabolk in hrusk.

Odvisno od vsebine SLA pogodbe. Za 200€/mesec je verjetno v SLA pogodbi napisano, da se ob prijavi napake enkrat v roku 8 ur na drugem koncu javi ena tajnica ;)
Resno... poslovni paketi so mal dražji, dobiš pa en kontakt, ki se mu reče skrbnik. Njega pokličeš v primeru napak ali drugih zadev, ki se tičejo dotične storitve in on potem ureja zadevo naprej. Torej ni se treba jebat s first level helpdeskom in iti skoz tiste smešne korake, ali mate elektriko, modem ste že resetirali etc.
Resne SLA pogodbe pa se začneje tam pri jurja pa gor.

St235 ::

Ja, sam potem bodo kekci kot je nas OP dozivljali bozjastne napade, ce bi videli koliko stanejo resni poslovni paketi.

sunshine403 ::

@aerie ja normalno da so SLA-ji razlicni. SLA ne pomeni ene same stvari ampak Service Level Agreement, ki je za vsak primer drugacen ne pa generalno en in edini za vse. To je lahko od par ur do odprave napake, do par ur do zacetka resevanja problema, support je 8/5, 24/7 ali kaj drugega, procent garantirane pasovne sirine itd itd itd.. Ampak te stvari so definirane v vsaki posamezni pogodbi in vec kot stranka zeli, vec placa. Par 1000eur/mesec ni za dolocene zahteve cisto nic posebnega. To je, po OPovi logiki sele nateg v primerjavi z 20eur/mesec. Ampak tisti, ki ima poslovanje odvisno od delovanja tega, se teh stvari zaveda in mu jih ni problem placat. Se vedno pa je mesanje teh "paketov" in primerjava njih z najcenejsim paketom za fizicne osebe totalen bullshit.

Voluharr ::

IMHO SLA lahko zagotovi samo hitro odpravljanje napak, oziroma v določenem roku in neke penale, kar fizični uporabniki niso deležni. Samo zanesljivost si pa moraš zagotovit sam z lastnim AS in BGP z večimi ponudniki. Imej še ne vem kak SLA pa ni variante, da bo težava padle linije odpravljena v tako kratkem času kakor potrebuje BGP za osvežitev.

Poleg tega je največji nateg omejevanje upload hitrosti. Tako ali tako je večinoma download, tistih par, ki to potrebuje je pa treba lupit? My ass ISP ima od mene proti tujini skoraj proste linije, zdaj naj pa jaz to plačujem?

Kar se tiče garancije % zakupljene linije. Kako ima na to vpliv enakost prometa? ISP naj nebi smel prioritizirat določen promet pred ostalim, saj kakor pravi EU ne, ali pač?
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Ales ::

Voluharr je izjavil:

Kar se tiče garancije % zakupljene linije. Kako ima na to vpliv enakost prometa?
Nima, ker ne gre za prioritizacijo samo določenega prometa temveč za omejevanje pasovne širine, v skladu z pogodbo. Imaš paket (primer) s hitrostjo do 100 Mbit ali paket s hitrostjo 100 Mbit. Caka je v besedici "do".

Tvoj promet bo v obe primerih enako šel naprej ne glede na to, kaj pošiljaš ali prejemaš, samo dosežene hitrosti bodo različne.

Koliko boš dosegal pri "do 100 Mbit" je dejansko odvisno od tega, za koliko so preveč prodali svojih kapacitete, aka koliko se gredo "overselling" in lovljenje nekih povprečij porabe. Pri paketu "100 Mbit" pa enostavno moraš doseči polnih 100 Mbit kadarkoli želiš, tudi ves čas.

Teoretično vsaj. Tudi pri teh se gredo overselling samo malo drugače, ampak pustmo to...

bisi ::

Oh, čestitke za odprtje te teme. Mogoče za začetek: če ne vidite razlike med Telekomovimi in Telemachovimi poslovnimi (solo) internetnimi paketi, vam svetujem obisk psihiatrije. Hvala.

Druga bizarnost: v teh temah se vedno znajdejo neki razočarani Telemachovci, ki nas prepričujejo o superiornosti in cenovni ugodnosti poslovnih ali običajnih internetnih paketov, nato pa še obljubljajo nebesa (tokrat v obliki SLA-jev). Novost od zadnje "pohitritve", ki sploh ni bila izvedena v vseh paketih, je, da hočejo celo naročnike poslovnega interneta prepričati v poslovne kombo pakete (kot da lahko upravičimo gledanje televizije v poslovne namene)?! :D

Par zadev:
a) Telemach: Ohjej. Naročnik Biz Net 2 od januarja. Na priklop sem čakal 4 (!) mesece, bojda je nastala interna napaka pri naročilu vkopa kabla po parceli (sem bil "kregan", zakaj se nisem javil, ko sem le pisal po mesecu in pol... pa je še vedno trajalo dobra dva meseca). Od priklopa nisem slišal skrbnice, kar je baje prednost teh poslovnih paketov (skrbnika poslovnega bančnega računa slišim - pred koronakrizo, tudi vidim - pogosteje, pa "zaslužijo" z menoj 10x manj kot Telemach!). Ne duha, ne sluha. Niti avtomatizirane ankete na email, nula. Tistih emailov in gostovanja tudi nisem videl - IP naslov sem izvedel, ko sem vklopil računalnik. Ta Telemachov poslovni internet je na mojem naslovu manj zanesljiv od Telekomovega vdsl 12/1 na 1.500m razdalje od najbližje vdsl centrale. Vedno se kaj obesi, pa je potrebno modem ponovno zagnati, itd. In vi bi ponujali SLA na istem omrežju? :D
b) Telekom: Ojoj. Najbližji optični jašek je od moje hiše oddaljen 60m - Mestna Občina Maribor (ne, ni zračna linija - od vrat do pločnika, pa malce po pločniku in čez cesto). Parcela je bila že "porisana" s črtami za vodo, elektriko, itd. Potem pa slišim, da optični priključek ni izvedljiv. Ok, pišem in kličen na Telekom / GVO / itd. in želim plačati napeljavo optike (v skrajnem primeru tudi po celotnem preostanku ulice). Mi je bilo rečeno, da zasebne investicije v javno infrastrukturo niso dovoljene?! SLA? Prosim lepo, no, se bo še kdo utrudil. :D
c) Vsi ostali: razen Telekoma, če se ne motim, niso sposobni ponuditi enega atom/rss/json/whatever feeda o stanju omrežja. SLA? Kdo? Kje? Pošljite ponudbe! :D

jojw ::

Zato smo pa zbežali proč...

KlasikaMTB ::

bisi je izjavil:

OhIn vi bi ponujali SLA na istem omrežju? :D


Če ti misliš da imaš SLA v paketu za 45€ na mesec se motiš. Tistih "24 ur" imajo tudi fizične stranke brez biznis paketkov.

Invictus ::

Tukaj večina ne ve, kaj pomeni SLA.

Samo nabijanje.

V Sloveniji SLA ne obstaja, ker ga nobena stranka ne zahteva.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Voluharr ::

V Sloveniji SLA obstaja, le da le malo kdo to zahteva.
Večina pa misli, da če nima sklenjenega SLAja, da lahko kar teži po telefonu in pričakuje, da bo napaka odpravljena v eni uri.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

bisi ::

Oh, razočarani in polpismeni se spet oglašajo... Še enkrat ponavljam: pri Telekomu sem hotel zasebno investirati v izgradnjo javne optike v preostanku ulice in mi je bilo rečeno, da to pri nas ni dovoljeno. Pozabil sem napisati izkušnjo s Telemachom - najbližja Telemachova optika je oddaljena ca. 500m. Prosil sem jih za predračun napeljave optike na moj naslov in so mi rekli: "gospod, to pa ne gre tako".

Mislim, da je vsaki polpismeni osebi jasno, da ne govorimo o nekaj 100€. ;((

Kateri ponudnik nudi SLA? Na katerem omrežju? Kdo dela na tem? Kako zahtevam(o) SLA? A je potrebno koga zadaviti ali obstaja milejši način?

KlasikaMTB je izjavil:

Če ti misliš da imaš SLA v paketu za 45€ na mesec se motiš. Tistih "24 ur" imajo tudi fizične stranke brez biznis paketkov.


Kje sem napisal, da pričakujem SLA nivo storitve za 45€? Lahko pa odgovoriš na vprašanje, če mi ponujaš SLA za več tisočakov na istem omrežju kot ga imam sedaj (Telemachov baker ali vdsl 12/1)?

KlasikaMTB ::

bisi je izjavil:

Lahko pa odgovoriš na vprašanje, če mi ponujaš SLA za več tisočakov na istem omrežju kot ga imam sedaj (Telemachov baker ali vdsl 12/1)?


Tebi noben ISP ne bo, bodo pa javnim ustanovam. In ja ponujajo SLA preko obeh tehnologij.
Resne firme imajo zajeta oba voda in delajo failover/loadbalancing na svoji strani. Vzeti 2x biznis paketa od obeh operaterjev je še vseeno ceneje kot pa delati neke penalne pogodbe pa SLA-je.

Ales ::

bisi je izjavil:

... najbližja Telemachova optika je oddaljena ca. 500m. Prosil sem jih za predračun napeljave optike na moj naslov in so mi rekli: "gospod, to pa ne gre tako".

Mislim, da je vsaki polpismeni osebi jasno, da ne govorimo o nekaj 100EUR. ;((

Dosti nefleksibilno z njihove strani, ja. Morali bi takoj dati neko okvirno ponudbo, z vsemi stroški dela in materjala, pa bi jih potem šinfal zaradi astronomske cene! Ali pa bi se odločil za to in bi bili oboji zadovoljni. V vsakem primeru drži, da se včasih obnašajo dosti ignorantsko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

sunshine403 ::

Na kabelski tv, vdslu, ftthju seveda nihce ne ponuja kaksnega normalnega SLA. Preprosto zato, ker te tehnologije ze na papirju ne omogocajo normalnih zanesljivosti in niso namenjene cemu drugemu kot best effort servisu. SLA pa ponudniki v Sloveniji ponujajo in ni, da se nihce ne odloca za to. 90% nasih strank (99% njih je iz gospodarstva in ne iz javne uprave) ima definiran SLA, ki se ga tudi spostuje in drzi. Je pa res, da se ne pogovarjamo o nekom, ki je pripravljen placati max 20eur za internet ;) Ko pa se gre iz interneta na L2 linke je pa SLA definiran pri cisto vsaki stranki.

bisi ::

KlasikaMTB je izjavil:

bisi je izjavil:

Lahko pa odgovoriš na vprašanje, če mi ponujaš SLA za več tisočakov na istem omrežju kot ga imam sedaj (Telemachov baker ali vdsl 12/1)?


Tebi noben ISP ne bo, bodo pa javnim ustanovam. In ja ponujajo SLA preko obeh tehnologij.
Resne firme imajo zajeta oba voda in delajo failover/loadbalancing na svoji strani. Vzeti 2x biznis paketa od obeh operaterjev je še vseeno ceneje kot pa delati neke penalne pogodbe pa SLA-je.


Hvala za odgovor. Se strinjam glede zadnjih dveh stavkov; očitno pa temelji biznis model teh podjetij na ponujanju nepotrebnih storitev javnim ustanovam (denar kroži, župani so ponosni na infrastrukturo, itd.). Razumljivo, easy money. :D

bisi ::

sunshine403 je izjavil:

Na kabelski tv, vdslu, ftthju seveda nihce ne ponuja kaksnega normalnega SLA. Preprosto zato, ker te tehnologije ze na papirju ne omogocajo normalnih zanesljivosti in niso namenjene cemu drugemu kot best effort servisu. SLA pa ponudniki v Sloveniji ponujajo in ni, da se nihce ne odloca za to. 90% nasih strank (99% njih je iz gospodarstva in ne iz javne uprave) ima definiran SLA, ki se ga tudi spostuje in drzi. Je pa res, da se ne pogovarjamo o nekom, ki je pripravljen placati max 20eur za internet ;) Ko pa se gre iz interneta na L2 linke je pa SLA definiran pri cisto vsaki stranki.


Hvala za podroben odgovor. Kje lahko izvem(o) več o tej storitvi? Sprašujem zato, ker so “tradicionalni” ponudniki nekooperativni. Mislim, saj lahko napišeš več podjetij - to ne bo tretirano kot oglaševanje. Če pa lahko vsaj okvirno opišeš kako sploh takšno povezavo “pripeljete” do neke stranke (ali pač to pogojujete z lokacijo, npr. poslovne cone?), pa še boljše.

bisi ::

Ales je izjavil:

bisi je izjavil:

... najbližja Telemachova optika je oddaljena ca. 500m. Prosil sem jih za predračun napeljave optike na moj naslov in so mi rekli: "gospod, to pa ne gre tako".

Mislim, da je vsaki polpismeni osebi jasno, da ne govorimo o nekaj 100EUR. ;((

Dosti nefleksibilno z njihove strani, ja. Morali bi takoj dati neko okvirno ponudbo, z vsemi stroški dela in materjala, pa bi jih potem šinfal zaradi astronomske cene! Ali pa bi se odločil za to in bi bili oboji zadovoljni. V vsakem primeru drži, da se včasih obnašajo dosti ignorantsko.


Točno to! Pa saj lahko izdaš neko informativno ponudbo, potem pa se gre na teren na podlagi nekega avansa in se doreče končna cena, če se za to odločiš. Veliko “zamer” verjetno izhaja iz tega, da sploh ne razumejo strank in njihovih potreb. Meni ni noben ponudnik ponudil kaj boljšega in dražjega. Ampak ok, govora je primarno o Telemachu... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557204 (5310) starfotr
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412775 (3085) Groove
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623863 (16682) Lonsarg
»

Zakaj telekom na optiki za domače uporabnike umetno omejuje upload na sramotnih 40 mb (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9621431 (15856) korenje3
»

T-2 dobra in slaba novica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18635045 (26243) Spajky

Več podobnih tem