» »

Uvedba preferenčnega glasu na strankarskih volitvah

Uvedba preferenčnega glasu na strankarskih volitvah

hendriks ::

Torej, kako implementirati preferenčni glas na volitvah? Zakaj? Zato ker preveč let gledamo iste obraze v parlamentu in vladi. Stranke se ga izogibajo kot hudič križa. Zbiranje podpisov in na referendum?

zmaugy ::

hendriks je izjavil:

Torej, kako implementirati preferenčni glas na volitvah? Zakaj? Zato ker preveč let gledamo iste obraze v parlamentu in vladi. Stranke se ga izogibajo kot hudič križa. Zbiranje podpisov in na referendum?

Kopiram link, ki ga je objavil DeeJay (predlog piratske stranke):

https://piratskastranka.si/izjave/pirat...

Meni se zdi odlična ideja.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hendriks ::

Ni slaba ideja, ampak kako bomo prišli do implenentacije? Pirati po sedanji zakonodaji ne bodo prišli v parlament.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mancini ()

zmaugy ::

hendriks je izjavil:

Ni slaba ideja, ampak kako bomo prišli do implenentacije? Pirati po sedanji zakonodaji ne bodo prišli v parlament.


Saj predlog, če je dober, lahko dajo tudi druge stranke. Kar vemo, da se med trenutnimi parlamentarnimi strankami ne bo zgodilo, ker so vse skrajno pokvarjene združbe, ki skrbijo zgolj za lastne riti.
Lahko pa Pirati dajo predlog na referendum. Ampak brez medijske pokritosti predloga, se ga verjetno ne bo udeležilo dovolj ljudi. Mediji v Sloveniji pa tudi vemo kako stojijo - precej strankarsko, tako da ne bojo ogrožali svojih prefernčnih strank.
Ne vem, ni ravno enostavno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

cvalsr ::

1) Sem tudi za uvedbo neobveznega preferenčnega glasu.
2) Zelo dober predlog 'piratov', podpiram.

3) In ga dopolnjujem še zvedbo NEGATIVNEGA GLASU:
Na volilnem seznamu označiš eno OSEBO, ki je nikakor NOČEŠ, ne glede na njeno strankarsko pripadnost. Potem pa prvih deset, ki dobijo največ 'minusov', v obdobju naslednjega mandata odstraniti z VSEH javnih funkcij, niti tajnik balinarskega društva ne sme biti več! Niti na vodilnem mestu v javni službi/podjetju. (V zasebne se pač nebi vtikal.)
Tako bi se znebili največjih negativcev, ki jih že vsi zaničujemo in sovražimo, pa tudi same stranke bi se znebile ljudi, ki jim v resnici delajo škodo / odvračajo volilce. Lopovi bi vsaj malo pazili, kaj počnejo (in jim sodniki zdaj zastarajo postopek, če že ne kar ukažejo uničiti dokaze ...) oziroma malo manj direktno lagali in javno goljufali.

zmaugy ::

@cvalsr:

Sam bi podprl tvoje dopolnilo ad 3, morda bi to celo vžgalo glede referenduma, ker bi zaradi kontroverznosti vzdignilo dovolj prahu, da bi ljudje šli glasovat, sploh ko bi se kakšen Kalimero začel pritoževat, da je to uperjeno proti njemu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

svecka ::

Prvič naj uvedejo, da ko volimo ljudi na volitvah, da ta dejansko zastopa volilce, ne pa kot sedaj, ko Bratuškovoa, Erjavec in ostali lopovi sploh niso bili izvoljeni s strani ljudstva, a jih še zmeraj gledamo v parlamentu.

Badwolff ::

Pa bi preferenčni glas kaj bistveno spremenil? Spet bi meli bolj ali manj isto razporeditev. Levi bi dali v drugem krogu glas levosredinskim, desni desnosredinskim . Mamo kake analize?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

janezvalva ::

Badwolff je izjavil:

Pa bi preferenčni glas kaj bistveno spremenil? Spet bi meli bolj ali manj isto razporeditev. Levi bi dali v drugem krogu glas levosredinskim, desni desnosredinskim . Mamo kake analize?

preferenčni glas nič ne spremeni.
razlog, da se piratska in druge stranke trudijo okrog tega, je le večja medijska prepoznavnost.
računajo, da bodo na dolgi rok nekaj imeli od tega.
ker od svojega političnega programa, ne bodo.
zahrbtni luzerji.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

zmaugy ::

janezvalva je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Pa bi preferenčni glas kaj bistveno spremenil? Spet bi meli bolj ali manj isto razporeditev. Levi bi dali v drugem krogu glas levosredinskim, desni desnosredinskim . Mamo kake analize?

preferenčni glas nič ne spremeni.
razlog, da se piratska in druge stranke trudijo okrog tega, je le večja medijska prepoznavnost.
računajo, da bodo na dolgi rok nekaj imeli od tega.
ker od svojega političnega programa, ne bodo.
zahrbtni luzerji.

Torej praviš, da je predlog Piratske stranke, ki sem ga linkal, slab? Saj si ga prebral (če ga že komentiraš)?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

endelin ::

Tako na hitro je predlog tak?
če voliš za stranko, ki ne pride v parlament potem velja tvoj glas, ki ga daš neki tretji stranki?
Torej, če volim za Pirate in potem ti ostanejo pod pragom, potem se moj glas upošteva, če ga dam še npr. SD?


:))Lahko bi naredili kar lestvico od 1 - 5. Kot na tekmovanju evrovizije

MrStein ::

Če folk ne bi imel izraza "stran vržen glas", bi se problem sam od sebe rešil.

Tako pa noben ne voli stranke C in ... stranke C ni v parlamentu.

Imamo pa noter super stranke kot ... no, saj veste katere so.

Jaz vedno pravim: te stranke so tam (in drugih ni), ker ste/so jih volili. Ko jih boste/bodo nehali, pa več ne bodo (in bodo druge).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

janezvalva ::

zmaugy je izjavil:

janezvalva je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Pa bi preferenčni glas kaj bistveno spremenil? Spet bi meli bolj ali manj isto razporeditev. Levi bi dali v drugem krogu glas levosredinskim, desni desnosredinskim . Mamo kake analize?

preferenčni glas nič ne spremeni.
razlog, da se piratska in druge stranke trudijo okrog tega, je le večja medijska prepoznavnost.
računajo, da bodo na dolgi rok nekaj imeli od tega.
ker od svojega političnega programa, ne bodo.
zahrbtni luzerji.

Torej praviš, da je predlog Piratske stranke, ki sem ga linkal, slab? Saj si ga prebral (če ga že komentiraš)?

slab? kakor za koga.
zavajajoč? ja.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

mancini ::

Bedarija, ki bi prinesla samo zmedo.
In nekateri volilci bi imeli pravico dveh volilnih glasov namesto enega.

Invictus ::

Dokler bodo imeli idioti svojega predstavnika med politika, pač ne more zmagati normalnost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nergac ::

svecka je izjavil:

Prvič naj uvedejo, da ko volimo ljudi na volitvah, da ta dejansko zastopa volilce, ne pa kot sedaj, ko Bratuškovoa, Erjavec in ostali lopovi sploh niso bili izvoljeni s strani ljudstva, a jih še zmeraj gledamo v parlamentu.


Preberi še enkrat kaj si napisal.

Da ti pomagam.

Karl I. Veliki

Nikjer ga ne vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

cvalsr ::

Citat:

""Pa bi preferenčni glas kaj bistveno spremenil? Spet bi meli bolj ali manj isto razporeditev. Levi bi dali v drugem krogu glas levosredinskim, desni desnosredinskim . Mamo kake analize?""

Kakor jaz razumem, preferenčni glas pomeni, da obkrožiš konkretno osebo na strankarski listi, ne samo stranke. Tako, da pridejo 'not' tisti dejansko obkroženi, ne pa tisti, ki jih stranka "postavi" na prva mesta.
Če se motim, me popravite.

Mato989 ::

Predlog je slab, ker imamo v SLoveniji in kje drugje glavno težavo...

VOLIMO STRANKO, namesto samo ljudi... strankarska združevanja bi morali prepovedat, vsak naj posamezno kandidira na volitvah v parlament, pol se naj pa zmenijo... zreducirat Slovenijo na max 10 pokrajin, pa iz vsake pokrajine 2 v parlament... pol se naj pa zmenijo. Ne pa tole burlesko. Aja, pa v real timu mu bi morali premikat glasove, če dela zanič in dovolj državljanov aktivno odtegne glas, zleti ven naslednji mesec... pa ga nadomesti drug ki je dobil te glasove.

To bi bila prava neposredna demokracija.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

To bi bil Big Brother. Smo že debatirali o tem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

To bi bil Big Brother. Smo že debatirali o tem.


Nikakor ce bi volilno pravico imel le folk ki resi zahtevne teste in dokaze sposobnost kriticnega misljenja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hendriks ::

cvalsr je izjavil:

Citat:

""Pa bi preferenčni glas kaj bistveno spremenil? Spet bi meli bolj ali manj isto razporeditev. Levi bi dali v drugem krogu glas levosredinskim, desni desnosredinskim . Mamo kake analize?""

Kakor jaz razumem, preferenčni glas pomeni, da obkrožiš konkretno osebo na strankarski listi, ne samo stranke. Tako, da pridejo 'not' tisti dejansko obkroženi, ne pa tisti, ki jih stranka "postavi" na prva mesta.
Če se motim, me popravite.


Ja, tako tudi jaz razumem. In zaradi tega, se stranke preferenčnega glasu otepajo. Ker roko na srce, če pride mlad in sposoben povzpetnik v neko stranko z namenom, da bo nekoč minister ali predsednik vlade ki bo hotel nekaj premakniti, bo hitro odletel iz stranke, če se njegova agenda ne bo skladala s strankino. Ali pa ga bodo na volilnem seznamu potisnili daleč nazaj. Na prvih mestih so pa vedno eni in isti. Ne glede na stranko.

Torej, kolikor razumem, je treba izbrat 40K podpisov za referendum. Ki je obvezujoč?

nergac ::

Mato989 je izjavil:

MrStein je izjavil:

To bi bil Big Brother. Smo že debatirali o tem.


Nikakor ce bi volilno pravico imel le folk ki resi zahtevne teste in dokaze sposobnost kriticnega misljenja


Če če če ...

Bmk, naj se mladina organizira sama in naj naredi spremembe.

Občine smo imeli v nulo, danes pa bi imel osebno raje župnije kiklašev kot tole revščino ...

zmaugy ::

endelin je izjavil:

Tako na hitro je predlog tak?
če voliš za stranko, ki ne pride v parlament potem velja tvoj glas, ki ga daš neki tretji stranki?
Torej, če volim za Pirate in potem ti ostanejo pod pragom, potem se moj glas upošteva, če ga dam še npr. SD?


:))Lahko bi naredili kar lestvico od 1 - 5. Kot na tekmovanju evrovizije


Saj vemo, da vam nekaterim odgovarja status quo. Sploh če je Kalimero PV. Ampak po predlogu Piratske stranke bi dobili možnost “novih obrazov” brez da bi se angažirali “strici in tete iz ozadja” tako močno in očitno. Več moči v rokah volilcev in manj v rokah manipulatorjev. Sem prepričan, da ni idelano, je pa zagotovo pozitiven premik.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Wrop ::

En glas je en glas. Eni bi še eno rezervo, pa negativni glas, pa nekomu bi šteli polovično, nekomu dvojno itd. Delati spremembe, samo da se nekaj spremeni, je brez veze.
Če hočete nove stranke, volite nove stranke. Volitve morajo ostati enostavne, pregledne in morajo odražati voljo ljudi.
Trenutni sistem je kar blizu tega.
Mislim, da se preferenčni glasovi in to, da se iz vsakega volilnega okraja določi en poslanec, nekako izključuje. DžejDžej pa bi dobil samo še več preferenčnih glasov, kar pa spet ne bi bilo nekaterim po godu.

hendriks ::

Wrop je izjavil:


Če hočete nove stranke, volite nove stranke. Volitve morajo ostati enostavne, pregledne in morajo odražati voljo ljudi.
Trenutni sistem je kar blizu tega.


Bil bi presenečen, koliko ljudi ne razume trenutnega volilnega sistema.. Tako starih in mladih. Trenutni sistem ni pravičen, ker dobivajo glasove tisti, ki jih stranke preferirajo. Poleg uvedbe preferenčenga glasu (ki je ljudem jasen, če gledamo EU volitve), bi bil dobrodošel še dvig volilnega praga na 6%.

Mato989 ::

Simpl

Brez vecjih sprememb bi morali storit sledece

1. Ko se upokojis bi moral zgubit volilno pravico, nenazadnje ko gres v penzijo ni potrebe da soodlocas o tem kam gre prihodnost, ti se poslavljas iz aktivnega lajfa

2. Obvezna udelezba volitev in kazen 500e ce ne volis torej odvrzes listka v skatlico.... Seveda pa lahko neveljavnega

3. Volilni prag na 10%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MrStein ::

In potem bi spet bil izvoljen "napačen" in bi spet imeli predloge, kako in zakaj spremeniti. Je lepo rekel Wrop:

Wrop je izjavil:

En glas je en glas. Eni bi še eno rezervo, pa negativni glas, pa nekomu bi šteli polovično, nekomu dvojno itd. Delati spremembe, samo da se nekaj spremeni, je brez veze.
Če hočete nove stranke, volite nove stranke. Volitve morajo ostati enostavne, pregledne in morajo odražati voljo ljudi.
Trenutni sistem je kar blizu tega.
Mislim, da se preferenčni glasovi in to, da se iz vsakega volilnega okraja določi en poslanec, nekako izključuje. DžejDžej pa bi dobil samo še več preferenčnih glasov, kar pa spet ne bi bilo nekaterim po godu.

Že danes so vse možnosti, da se izvoli poljubna stranka.
In ko se bo po "novem" sistemu spet izvolil "napačen", bo spet sistem kriv.

Ne pa dejstvo, da so ljudje volili, kot so.

(to ne pomeni, da so spremembe odveč, le to, da eni nočejo spremembe za boljši sistem, ampak sistem, ki bo dal prednost ... našim)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Badwolff ::

Mato989 je izjavil:

Simpl

Brez vecjih sprememb bi morali storit sledece

1. Ko se upokojis bi moral zgubit volilno pravico, nenazadnje ko gres v penzijo ni potrebe da soodlocas o tem kam gre prihodnost, ti se poslavljas iz aktivnega lajfa

2. Obvezna udelezba volitev in kazen 500e ce ne volis torej odvrzes listka v skatlico.... Seveda pa lahko neveljavnega

3. Volilni prag na 10%


A ti si un, ki bi nehal tudi z zdravljenjem vseh ob upokojitvi ali še prej?

Drugače moja rešitev za povečanje volilne udeležbe je bolj prijetna, čeprav ko prideš down to it, je efekt isti.
Davčna olajšava, nek procent od osnovne, tako da bi bilo za vse približno isto, če greš na volitve.

MrStein ::

Torej bom šel na volitve, ker mi plačajo.
Koga pa naj obkrožim?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mato989 ::

Badwolff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Simpl

Brez vecjih sprememb bi morali storit sledece

1. Ko se upokojis bi moral zgubit volilno pravico, nenazadnje ko gres v penzijo ni potrebe da soodlocas o tem kam gre prihodnost, ti se poslavljas iz aktivnega lajfa

2. Obvezna udelezba volitev in kazen 500e ce ne volis torej odvrzes listka v skatlico.... Seveda pa lahko neveljavnega

3. Volilni prag na 10%


A ti si un, ki bi nehal tudi z zdravljenjem vseh ob upokojitvi ali še prej?

Drugače moja rešitev za povečanje volilne udeležbe je bolj prijetna, čeprav ko prideš down to it, je efekt isti.
Davčna olajšava, nek procent od osnovne, tako da bi bilo za vse približno isto, če greš na volitve.



Neumnost, ker davcna olajsava pomeni da si placan da volis, pol se ti samo povejo koga mors pa je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Badwolff ::

Mato989 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Simpl

Brez vecjih sprememb bi morali storit sledece

1. Ko se upokojis bi moral zgubit volilno pravico, nenazadnje ko gres v penzijo ni potrebe da soodlocas o tem kam gre prihodnost, ti se poslavljas iz aktivnega lajfa

2. Obvezna udelezba volitev in kazen 500e ce ne volis torej odvrzes listka v skatlico.... Seveda pa lahko neveljavnega

3. Volilni prag na 10%


A ti si un, ki bi nehal tudi z zdravljenjem vseh ob upokojitvi ali še prej?

Drugače moja rešitev za povečanje volilne udeležbe je bolj prijetna, čeprav ko prideš down to it, je efekt isti.
Davčna olajšava, nek procent od osnovne, tako da bi bilo za vse približno isto, če greš na volitve.



Neumnost, ker davcna olajsava pomeni da si placan da volis, pol se ti samo povejo koga mors pa je...


efekt je isti
zakaj bi ti zaradi tega lahko dirigirali, koga boš volil?

Mato989 ::

Badwolff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Simpl

Brez vecjih sprememb bi morali storit sledece

1. Ko se upokojis bi moral zgubit volilno pravico, nenazadnje ko gres v penzijo ni potrebe da soodlocas o tem kam gre prihodnost, ti se poslavljas iz aktivnega lajfa

2. Obvezna udelezba volitev in kazen 500e ce ne volis torej odvrzes listka v skatlico.... Seveda pa lahko neveljavnega

3. Volilni prag na 10%


A ti si un, ki bi nehal tudi z zdravljenjem vseh ob upokojitvi ali še prej?

Drugače moja rešitev za povečanje volilne udeležbe je bolj prijetna, čeprav ko prideš down to it, je efekt isti.
Davčna olajšava, nek procent od osnovne, tako da bi bilo za vse približno isto, če greš na volitve.



Neumnost, ker davcna olajsava pomeni da si placan da volis, pol se ti samo povejo koga mors pa je...


efekt je isti
zakaj bi ti zaradi tega lahko dirigirali, koga boš volil?



V psihi je razlika... Ce meni nekdo rece da dobim 100e ce pridem tja je to drugacen obcutek kot ce mi nekdo rece da moram dat 100e ce ne pridem

Zakaj preveri pri psihologih ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

greatdrakon ::

Obvezna volilna udeležba za vse. po vzoru Belgije, Luksemburga, Cipra, Grčije itd. Uvedba elektronskega glasovanja. Uvedba enotne digitalne identite za državljane z internim dinamičnim poštnim predalom (za tiste, ki imajo "nabiralnik poln" in ne dvigajo pošte ko dobijo kaj iz sodišča) s katero tudi voliš in dostopaš do vseh storitev (neki zametki tega sicer so že).
Obvezni predmet izpit iz ureditve RS za vse državljane v osnovni in srednji šoli (osnove politologije in ureditve RS). Zakaj? Zato ker eni še vedno mislijo, da živimo v monarhiji.

Politična aktivnost ni samo pravica, ampak bi morala biti tudi dolžnost (vsi živimo v isti skupnosti, zato smo za njen razvoj tudi odgovorni).

Obsojenci ne morejo kandirati na listi strank ali biti nosilci javnih funkcij. Enako velja za vse bivše člane KP (vse brez izjeme, vključno z maršalom Twitom).

DeeJay ::

Men se zelo dopade uvedba t.i. rezervnega glasu in bi poštimala ogromno "ne grem volit, sej bo vse isto", "sam stran bom vrgu svoj glas" ter lahko zelo premešala karte na politični sceni.

Obvezna udeležba ne bi rešila nič, ker bi imel samo več neveljavnih glasovnic ter več dela za te, ki štejejo.
Tist, ki hoče volit že pride. Z rezervnim glasom, bi pa motiviralo tudi tiste, ki niso za nobeno od strank, ki imajo s trenutnimi volitvami največ "šans".

Volitve morajo biti anonimne tako, da z enotnimi identitetami in ostalimi zadevami zadeve ne rešiš. Če bi že šlo elektronsko, bi moralo bit buletproof in enkriptirano, da noben ne ve kdo je oddal glas (brez logiranja IPjov ali vsega tega). Kdo bo to preverjal in nadzoroval bo pa spet problem.

Se pa strinjam, da kdorkoli je bil kaznovan (vsaj v zadnjih 10 letih), ne bi smel državnih funkcij niti povohat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Mato989 ::

DeeJay je izjavil:

Men se zelo dopade uvedba t.i. rezervnega glasu in bi poštimala ogromno "ne grem volit, sej bo vse isto", "sam stran bom vrgu svoj glas" ter lahko zelo premešala karte na politični sceni.

Obvezna udeležba ne bi rešila nič, ker bi imel samo več neveljavnih glasovnic ter več dela za te, ki štejejo.
Tist, ki hoče volit že pride. Z rezervnim glasom, bi pa motiviralo tudi tiste, ki niso za nobeno od strank, ki imajo s trenutnimi volitvami največ "šans".

Volitve morajo biti anonimne tako, da z enotnimi identitetami in ostalimi zadevami zadeve ne rešiš. Če bi že šlo elektronsko, bi moralo bit buletproof in enkriptirano, da noben ne ve kdo je oddal glas (brez logiranja IPjov ali vsega tega). Kdo bo to preverjal in nadzoroval bo pa spet problem.

Se pa strinjam, da kdorkoli je bil kaznovan (vsaj v zadnjih 10 letih), ne bi smel državnih funkcij niti povohat.


Marsikdo bi volil ce bi moral tja prit... Nekaj vec bi pa bilo tudi neveljavnih ampak to je ok ker bolje so neveljavne kot pa da jih ni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

In potem bi spet bil izvoljen "napačen" in bi spet imeli predloge, kako in zakaj spremeniti. Je lepo rekel Wrop:

Wrop je izjavil:

En glas je en glas. Eni bi še eno rezervo, pa negativni glas, pa nekomu bi šteli polovično, nekomu dvojno itd. Delati spremembe, samo da se nekaj spremeni, je brez veze.
Če hočete nove stranke, volite nove stranke. Volitve morajo ostati enostavne, pregledne in morajo odražati voljo ljudi.
Trenutni sistem je kar blizu tega.
Mislim, da se preferenčni glasovi in to, da se iz vsakega volilnega okraja določi en poslanec, nekako izključuje. DžejDžej pa bi dobil samo še več preferenčnih glasov, kar pa spet ne bi bilo nekaterim po godu.

Že danes so vse možnosti, da se izvoli poljubna stranka.
In ko se bo po "novem" sistemu spet izvolil "napačen", bo spet sistem kriv.

Ne pa dejstvo, da so ljudje volili, kot so.

(to ne pomeni, da so spremembe odveč, le to, da eni nočejo spremembe za boljši sistem, ampak sistem, ki bo dal prednost ... našim)


Trenutni sistem daje prednost velikim starim strankam in novim strankam, za katerimi se zbere star vpliv ali star keš.
Predlog Piratske stranke to spreminja v smeri, ki daje več izbire volilcem in več možnosti novim strankam, ki niso nujno vpete v neke stare zgodbe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

greatdrakon ::

ja predlog piratov je nekaj svežega.

malo offtopic.
sicer pa sem enkrat slišal tule en smešn predlog (pa sploh ni neumen, če pomisliš):

legalizacija podkupnin oz. lobiranja s tem, da morajo vsi poslanci hoditi v belih uniformah (pač uniforma DZ), kjer imajo nalepljene našitke svojih sponzorjev - kot v formuli 1. bi točno vedeli potem, kdo kam paše :)

DeeJay ::

greatdrakon je izjavil:

ja predlog piratov je nekaj svežega.

malo offtopic.
sicer pa sem enkrat slišal tule en smešn predlog (pa sploh ni neumen, če pomisliš):

legalizacija podkupnin oz. lobiranja s tem, da morajo vsi poslanci hoditi v belih uniformah (pač uniforma DZ), kjer imajo nalepljene našitke svojih sponzorjev - kot v formuli 1. bi točno vedeli potem, kdo kam paše :)


hahaha :D
Načeloma bi se mogl prepovedat vsakršno financiranje strank s strani podjetij. Financirajo lahko samo fizične osebe preko donacij. Ne vem sicer kako je zdej to urejeno, sam tko bi mogl bit.

MrStein ::

Torej lastnik firme X bi namesto v imenu firme X, nakazal denar v svojem imenu? Kaj je tu bistvena razlika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DeeJay ::

Ja samo pri SPjih je to možno.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:



Trenutni sistem daje prednost velikim starim strankam in novim strankam, za katerimi se zbere star vpliv ali star keš.
Predlog Piratske stranke to spreminja v smeri, ki daje več izbire volilcem in več možnosti novim strankam, ki niso nujno vpete v neke stare zgodbe.

Izbira je že zdaj.
Pa možnosti tudi.
Vsak, ki je hotel voliti stranko C, jo je lahko.

Resnica je preprosto, da jo je hotelo voliti precej malo ljudi.

DeeJay je izjavil:

Ja samo pri SPjih je to možno.

Lastnik proda svoj delež in nakaže denar politiku. Ali sem kaj spregledal?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mato989 ::

MrStein je izjavil:

Torej lastnik firme X bi namesto v imenu firme X, nakazal denar v svojem imenu? Kaj je tu bistvena razlika?


Velika prvo placa se davek dodaten 25%
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Akira_ ::

MrStein je izjavil:


zmaugy je izjavil:


Trenutni sistem daje prednost velikim starim strankam in novim strankam, za katerimi se zbere star vpliv ali star keš.
Predlog Piratske stranke to spreminja v smeri, ki daje več izbire volilcem in več možnosti novim strankam, ki niso nujno vpete v neke stare zgodbe.

Izbira je že zdaj.
Pa možnosti tudi.
Vsak, ki je hotel voliti stranko C, jo je lahko.

Ni tako preprosto. Vedno je dilema med:
- voliti obstoječo stranko (ali obstoječe obraze, ki so pač pod novim imenom), ki ima soliden track record in približno zastopa tvoje interese
- volit popolne neznance, ki imajo dober program in zares zastopajo tvoje interese, ampak se zavedaš da je verjetnost preboja v parlament neznatna, ker pač ljudje raje izberej nekoga za katerega so že slišali
S predlogom piratov, bi ta dilema odpadla. Meni se to ne zdi nič slabega, sveži obrazi dobijo boljše možnosti da se prebijojo v politiko. Sploh da pridejo v politiko brez da se morajo najprej uveljavljati v neki obstoječi stranki in se tam navlečt slabe karme.

MrStein je izjavil:


DeeJay je izjavil:


Ja samo pri SPjih je to možno.

Lastnik proda svoj delež in nakaže denar politiku. Ali sem kaj spregledal?

Koliko je ljudi, ki bi prodalo delež v podjetju zato, da denar nakaže politiku ? Poleg tega je taka prodaja še obdavčena.
Nasploh bi bilo najbol higienično prispevke navzgor omejiti.

MrStein ::

Vsakič, ko nekaj "kupiš", plačaš davek. Zakaj je to zdaj neka izjema?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Akira_ je izjavil:


Ni tako preprosto. Vedno je dilema med:
- voliti obstoječo stranko (ali obstoječe obraze, ki so pač pod novim imenom), ki ima soliden track record in približno zastopa tvoje interese
- volit popolne neznance, ki imajo dober program in zares zastopajo tvoje interese, ampak se zavedaš da je verjetnost preboja v parlament neznatna, ker pač ljudje raje izberej nekoga za katerega so že slišali
S predlogom piratov, bi ta dilema odpadla. Meni se to ne zdi nič slabega, sveži obrazi dobijo boljše možnosti da se prebijojo v politiko. Sploh da pridejo v politiko brez da se morajo najprej uveljavljati v neki obstoječi stranki in se tam navlečt slabe karme.

Že v nekaj "navrata" so Slovenci izbrali stranko, ki sploh malo prej ni obstajala.
Je bil Jankovič prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekel slabe karme?
Je bila Bratuškova prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekla slabe karme?
Je bil Cerar prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekel slabe karme?
Je bil Šarec prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekel slabe karme?

Lahko pa bi uvedli "deljen" glas. Pol glasu dam stranki A, pol pa stranki B. Ali četrtine.
Samo to ne spremeni tega: noben ne da glasu stranki C
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Akira_ je izjavil:


Ni tako preprosto. Vedno je dilema med:
- voliti obstoječo stranko (ali obstoječe obraze, ki so pač pod novim imenom), ki ima soliden track record in približno zastopa tvoje interese
- volit popolne neznance, ki imajo dober program in zares zastopajo tvoje interese, ampak se zavedaš da je verjetnost preboja v parlament neznatna, ker pač ljudje raje izberej nekoga za katerega so že slišali
S predlogom piratov, bi ta dilema odpadla. Meni se to ne zdi nič slabega, sveži obrazi dobijo boljše možnosti da se prebijojo v politiko. Sploh da pridejo v politiko brez da se morajo najprej uveljavljati v neki obstoječi stranki in se tam navlečt slabe karme.

Že v nekaj "navrata" so Slovenci izbrali stranko, ki sploh malo prej ni obstajala.
Je bil Jankovič prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekel slabe karme?
Je bila Bratuškova prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekla slabe karme?
Je bil Cerar prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekel slabe karme?
Je bil Šarec prej v neki obstoječi stranki in se tam navlekel slabe karme?

Lahko pa bi uvedli "deljen" glas. Pol glasu dam stranki A, pol pa stranki B. Ali četrtine.
Samo to ne spremeni tega: noben ne da glasu stranki C


A je Janković bil neki anonymous? Bratuškova? Cerar? Za vsemi so bolj ali manj stali sponzorji "levega" spektra in torej program ni bil važen (razen anti Janša del), glavna je bila prepoznavnost osebe in njen medijski doseg.
Edino za Šarca bi lahko glede politike to trdil do neke mere, ampak je bil že pred tem medijsko izpostavljena in znana osebnost. Kot Trump v ZDA.
Lep primer nekoga, ki je deloval kosher, vendar ni imel medijskega dosega, je bil Dobovšek. Sam ga nazadnje nisem volil, ker sem vedel, da ne bo prestopil volilnega praga, bi ga pa zagotovo po sistemu Piratske stranke.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

nergac ::

Itak, Pirati in DD, to gre zelo skup.

Že videno iz zgodovine.

Hint: Britanija tam nekje, ko so vladali osmi in naslednica.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

43. člen URS, voliti in biti voljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547114 (6060) Mehmed
»

Predčasne volitve 2014 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
20150296 (46609) Invictus
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315410 (13405) BlaiseM

Več podobnih tem