» »

Današnja Srbija

Današnja Srbija

«
1
2 3

yansek ::

Pozdravljeni

Ker se tisto kar je v bližji in manj bližji okolici preliva preko mej, bi nacel temo splošnega družbenega dogajanja v današnji Srbiji.

Kar se dogaja npr. na medijskem, političnem prizorišču v današnji Srbiji, govori nekaj malega tudi:
Božo Prelević
http://www.lex.org.rs/sr/cv-bozo-prelev...
https://m.youtube.com/watch?v=NTqXBvUWn...


Zgolj za ponazoritev kakšne vsebine se med drugim plasira mladim in manj mladim:

-serije in filme kot npr. Južni veter, kjer so eksplicitne ponazoritve nasilja
-'glasba', tudi z več 10 milijonov ogledov ( da sem konkreten je tukaj primer: THCF X COBY - KRVAVI BALKAN (EXPLICIT VIDEO) in npr. COBY x MILI - JUŽNI VETAR GAS)
-resničnostni šovi tipa Zadruga in Parovi, kjer je tudi fizičnega nasilja in kjer med drugim sodelujejo tudi tipi kot so Kristjan Golubović itd.
...
  • zaklenil: bluefish ()

Miki N ::

yansek je izjavil:


-serije in filme kot npr. Južni veter, kjer so eksplicitne ponazoritve nasilja
-'glasba', tudi z več 10 milijonov ogledov ( da sem konkreten je tukaj primer: THCF X COBY - KRVAVI BALKAN (EXPLICIT VIDEO) in npr. COBY x MILI - JUŽNI VETAR GAS)
-resničnostni šovi tipa Zadruga in Parovi, kjer je tudi fizičnega nasilja in kjer med drugim sodelujejo tudi tipi kot so Kristjan Golubović itd.
...


Ne pozabite na legendarni film Rane. Duuule Savić!

Utk ::

So taki zarad serij, ali imajo take serije, ker so taki? Jaz bi reku to drugo.

PacificBlue ::

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

današnja srbija ni jič drugačna od ostalega sveta, samo tam so malo bolj impulzivni pa se je to prej začelo dogajat. slej ko prej bo enako ven udarilo tudi pri nas.
pač zadnjih 30 let je totalno zavoženih povsod, ker vas je večina moških postala brezjajčnih, pa kriminalce ste začeli povzdigovati v nebo, ker oni pa imajo jajca, ...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

T440 ::

Jah, Srbija ima svoje kriminalce pa jih časti po reality showih.
Ampak a si predstavljaš šele, da bi nekje obstajalo mesto, ki bi kakega takega toplo sprejelo, mu odpisalo mio dolgov in ga izvolilo za župana? Uf, dobro da se vsaj to še ne dogaja, nje?

redtech ::

V edem od zadnjih govorov je Vučić omenjal, da so Srbi velik narod brez velike zemlje, kot drugi veliki narodi...

keworkian ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

Ker se tisto kar je v bližji in manj bližji okolici preliva preko mej, bi nacel temo splošnega družbenega dogajanja v današnji Srbiji.

Kar se dogaja npr. na medijskem, političnem prizorišču v današnji Srbiji, govori nekaj malega tudi:
Božo Prelević
http://www.lex.org.rs/sr/cv-bozo-prelev...
https://m.youtube.com/watch?v=NTqXBvUWn...


Zgolj za ponazoritev kakšne vsebine se med drugim plasira mladim in manj mladim:

-serije in filme kot npr. Južni veter, kjer so eksplicitne ponazoritve nasilja
-'glasba', tudi z več 10 milijonov ogledov ( da sem konkreten je tukaj primer: THCF X COBY - KRVAVI BALKAN (EXPLICIT VIDEO) in npr. COBY x MILI - JUŽNI VETAR GAS)
-resničnostni šovi tipa Zadruga in Parovi, kjer je tudi fizičnega nasilja in kjer med drugim sodelujejo tudi tipi kot so Kristjan Golubović itd.
...

Niso filmi ali glasba kriva ampak je družba - predvsem osebki, ki so mentalno nezreli in imajo otroke katerih ne znajo vzgajat. Ljudje vedno najdejo razloge samo da sebe očistijo krivde. Potem pa se država oz. sistem nagrajuje, več kot imaš otrok več imaš dodatkov,dopusta. Če otrok dela nered ali pa se ne zna obnašat - kazen. Krivi so starši in pika.
Obscenities in B-Flat

WizzardOfOZ ::

keworkian je izjavil:

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

Ker se tisto kar je v bližji in manj bližji okolici preliva preko mej, bi nacel temo splošnega družbenega dogajanja v današnji Srbiji.

Kar se dogaja npr. na medijskem, političnem prizorišču v današnji Srbiji, govori nekaj malega tudi:
Božo Prelević
http://www.lex.org.rs/sr/cv-bozo-prelev...
https://m.youtube.com/watch?v=NTqXBvUWn...


Zgolj za ponazoritev kakšne vsebine se med drugim plasira mladim in manj mladim:

-serije in filme kot npr. Južni veter, kjer so eksplicitne ponazoritve nasilja
-'glasba', tudi z več 10 milijonov ogledov ( da sem konkreten je tukaj primer: THCF X COBY - KRVAVI BALKAN (EXPLICIT VIDEO) in npr. COBY x MILI - JUŽNI VETAR GAS)
-resničnostni šovi tipa Zadruga in Parovi, kjer je tudi fizičnega nasilja in kjer med drugim sodelujejo tudi tipi kot so Kristjan Golubović itd.
...

Niso filmi ali glasba kriva ampak je družba - predvsem osebki, ki so mentalno nezreli in imajo otroke katerih ne znajo vzgajat. Ljudje vedno najdejo razloge samo da sebe očistijo krivde. Potem pa se država oz. sistem nagrajuje, več kot imaš otrok več imaš dodatkov,dopusta. Če otrok dela nered ali pa se ne zna obnašat - kazen. Krivi so starši in pika.


Cerkev tudi daje odpustke. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Horas ::

jaz sem gledal psiho film 3x ko je prišel ven pa se nism šel nekega pokola.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Miki N ::

Horas je izjavil:

jaz sem gledal psiho film 3x ko je prišel ven pa se nism šel nekega pokola.


Ja to pa zato, ker si bil že prej psiho! :))

Horas ::

8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gruntfürmich ::

WizzardOfOZ je izjavil:

današnja srbija ni jič drugačna od ostalega sveta, samo tam so malo bolj impulzivni pa se je to prej začelo dogajat. slej ko prej bo enako ven udarilo tudi pri nas.
pač zadnjih 30 let je totalno zavoženih povsod, ker vas je večina moških postala brezjajčnih, pa kriminalce ste začeli povzdigovati v nebo, ker oni pa imajo jajca, ...

točno tako.

ampak avtor te teme tega ne dojame in zato odpira butaste teme ter se sprašuje, zakaj so zavožene države tako zavožene...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

GregiB ::

redtech je izjavil:

V edem od zadnjih govorov je Vučić omenjal, da so Srbi velik narod brez velike zemlje, kot drugi veliki narodi...


Tegale z veliko Srbijo res nisem nikoli razumel... imajo namreč precej nizko gostoto prebivalstva napram Evropskemu povprečju. Slovenceljni smo 25% bolj stišani od njih, pa vemo, da glih nimamo glih nekih strnjenih metropol... Al hočejo ob bok Avstarlcem s tremi velikimi Srbi na km2?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Kurzweil ::

Ma, kakšni filmi, serije in glasba... že ena velika razlika je med Balkanom in Skandinavijo... en velik faktor je sigurno tudi dejstvo, da je Srbija nenehno v sporu ali vojni z nekom... potem je ta njihova mentaliteta, slab standard, precej kriminala... jaz mislim, da je ta velik patriotizem (pretiran) tudi en velik problem... nek ta srbski ponos... res velika večina Srbov, ki jih poznam, za vse neuspehe in kikse krivijo druge, od nekih zarot naprej... ne prenašajo poraza... seveda v vsakem naredu je vsega, ampak tu je govora o nekem procentu... sicer kakšen promil doda tudi popularna kultura v obliki filmov, glasbe, iger,... ampak to je res zanemarljivo... je pa vse skupaj tudi precej odvisno od vzgoje, če ti je oče nekdo, ki je vojni veteran s travmami, po možnosti težavami z alkoholom in s posedovanjem celega kupa orožja... no tudi odnos do žensk in otrok je malce drugačen, kot v bolj razvitem svetu, kot ga mogoče predstavlja že sever Evrope... dostop orožja je tudi prevelik... dejavnikov je malo morje... jaz ne bi zanemaril te korona krize, ko je bilo cca 2 leti toliko folka doma... že tako smo ljudje socialna bitja, ko pa si doma in se po možnosti še kregaš z bližnjimi, kar se sicer ne bi v takšni meri 24/7, bi tudi veliko spremenilo... je pa to problem, ki se odseva tudi drugod... sicer pa se tovrstne stvari dogajajo še marsikje drugje, sedaj je pač Srbija na tnalu, ker sta se dve tovrstni tragediji zgodili pač pri njih. Sicer pa je Srbija prav gotovo na večini aspektov v primerljavi z bolj razvitim delom Evrope, precej zadaj, če se lepo izrazim...

Malidelničar ::

yansek je izjavil:

Pozdravljeni

Ker se tisto kar je v bližji in manj bližji okolici preliva preko mej, bi nacel temo splošnega družbenega dogajanja v današnji Srbiji.

Kar se dogaja npr. na medijskem, političnem prizorišču v današnji Srbiji, govori nekaj malega tudi:
Božo Prelević
http://www.lex.org.rs/sr/cv-bozo-prelev...
https://m.youtube.com/watch?v=NTqXBvUWn...


Zgolj za ponazoritev kakšne vsebine se med drugim plasira mladim in manj mladim:

-serije in filme kot npr. Južni veter, kjer so eksplicitne ponazoritve nasilja
-'glasba', tudi z več 10 milijonov ogledov ( da sem konkreten je tukaj primer: THCF X COBY - KRVAVI BALKAN (EXPLICIT VIDEO) in npr. COBY x MILI - JUŽNI VETAR GAS)
-resničnostni šovi tipa Zadruga in Parovi, kjer je tudi fizičnega nasilja in kjer med drugim sodelujejo tudi tipi kot so Kristjan Golubović itd.
...


Recimo po Beogradu imaš še zmeraj napise 'Mladić = heroj', 'Karađić = heroj', še vedno se Srbi niso sprijaznili s stanjem v Bosni in na Kosovu.
Se ti ne zdi, da to tudi vpliva na celotno zadevo? LP
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

redtech ::

Tudi, če so vojno izgubili heroji ostajajo, kot Bandera v UA.. ;((

Malidelničar ::

redtech je izjavil:

Tudi, če so vojno izgubili heroji ostajajo, kot Bandera v UA.. ;((

Mah, to je popolnoma nekaj drugega.
Ampak v glavnem, to je v Srbiji problem. Na nek način se vrtijo v krogu in ne morejo izplavat. Srbija je vrhunec doživela v YU Kraljevini, potem pa je za njih šlo dol IMHO. To da je bil Beograd prestolnica SFRJ, pa Neuvrščeni itd, nekako na dolgi rok ni odgovarjalo nacionalnim interesom Srbov. Po 1989 je pa šlo za njih konkretno navzdol.

Podobno kot kakšna Moldavija.
Tragedija srbskega naroda je pa to, da so ta padec zmiksali z Milošević-Mladić-Karađić-Kosovo-je-srce-Srbije mitologijo.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

WizzardOfOZ ::

Samo ljudem so dali zunanjega sovražnika, da so lahko naprej delali vse kar so hoteli.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

papasmrk ::

Srbi so kot narod precej travmatizirani. Vedno so bili vedno v nekih vojnah...z turki, bolgari, med 2. svetovno vojno so jih bombardirali nemci, američani in britanci. To bombardiranje USAF in RAF je izgledalo tako, da so pobili par tisoč srbov samo zato, da so te bombe pobile tudi par deset švabov. Potem se je zgodila Jugoslavija in glupi Tito je na veliko priseljeval Albance na Kosovo. Po Titu se jim je zgodil še Milošević, sledil je razpad Juge, vojne na nekaj koncih Juge, srbi storili vojne zločine, srbi zopet potegnili takratko, za piko na i so so jih zopet bombardirale iste sile kot med 2. svetovno vojno. Sledile so sankcije, revščina, "kastno" razslojevanje, korupcija. Tudi Evropa jo vedno gleda kot neko petorazredno državo. Tudi z obiski tretjerazrednih politikov kot je Von Den Blesava to Srbi dojemajo kot žalitev. Pa zakaj ne uvedete sankcije Rusiji in zakaj ne priznate Kosova in tako naprej.
Za komentiranje se moraš prijaviti

WizzardOfOZ ::

Zakaj bi Srbija priznala Kosovo? Bo Španija tudi priznala Katalonijo?
Aja ne, v Španiji zapirajo politike, ki težijo, da bi se odcepili.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

papasmrk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj bi Srbija priznala Kosovo? Bo Španija tudi priznala Katalonijo?
Aja ne, v Španiji zapirajo politike, ki težijo, da bi se odcepili.

Kot že stokrat povedano na tem forumu : dvojni standardi svetovne politike
Za komentiranje se moraš prijaviti

Malidelničar ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj bi Srbija priznala Kosovo? Bo Španija tudi priznala Katalonijo?
Aja ne, v Španiji zapirajo politike, ki težijo, da bi se odcepili.


Mislim, da je vsem jasno, da absolutno nisem fan Srbov in mislim, da je bila katastrofalna napaka, da smo bili z njimi v isti državi, ker ne pašemo skupaj (mi smo iz Avstro-Ogrske, povsem druga kultura in zgodovina, mi zgodovinsko tangiramo v Srednjo Evropo itd.).

Ampak realno, če pogledamo na situacijo Kosova in kakšne opcije ima Srbija: po mojem mnenju je Kosovo izgubljeno. Dmografsko morda po krivici, neumnosti. Mogoče. Ampak tudi Slovenci smo nesrečno po 'smoli' izgubili našo Koroško, kar je bila katastrofa. Pa recimo izguba Primorske je bila huda, ker smo še 1914 pred WWI imeli v Gorici in Trstu najmočnejše slovensko meščanstvo (močnejše kot sicer v 100% etnično slovenski Ljublani) in je to bila še ena narodna, tudi razvojna, kulturna, katastrofa. Pa smo šli naprej.

Marsikateri narod je izgubil še več. Nemci so izgubili povsem nemške pokrajine in mesta, Breslau, Gdansk. Nemško vzhodno Prusijo. Nemški kulturni prostor v Pribaltiku. Nemške Sudete. Ampak, kaj naj oni sedaj??? Izgon je bil popoln, nacionalna katastrofa.
Finci so izgubili finsko Karelijo. Kaj naj naredijo??? Ircem so se na sever otoka 'pritepli' anglikanski unionisti iz Škotske pred več stoletji in je sranje še sedaj na Irskem.
Grki so izgubili po krivici in smoli Smirno v Mali Aziji po WWI.
Ukrajinci so komajda obdržali svoja ozemlja, a so po enih ocenah izgubili Belgorod in morda celo Rostov na Donu. Sedaj poizkušajo, da ne bi izgubili še kakšnega dela.
Belorusom grozi v naslednjem desetletju bitka za nacionalno preživetje.

Srbi so morda travmatizirani ampak sedaj morajo videti kako in kaj. Končujejo približno tam kjer so začeli tam 1870 po Berlinskem kongresu. Ok Vojvodino še imajo in Sandžak. Sprejeti morajo plan razvoja lastne države, da se jim jug dokončno ne sprazni. Italijani si lahko privoščijo prazen jug, Španci tudi, Francozi tudi, Srbi pač ne.

Preprosto bodo morali sprejeti končno neke odločitve, za katere pa so odgovorni sami. Morda bo velik korak nazaj, ampak šele to jim bo omogočilo korake naprej. Ne vem, enkrat bodo ta vrtinec stagnacije morali presekati. Z Đinđićem so poizkušali pa ni šlo ....
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

nejcek74 ::

Srbi so zafurali Kosovo v osemdesetih letih, še malo kasneje pa svojo vlogo v Jugoslaviji. Katarze ni bilo, ker jih Nato samo malo bombardiral, in pač ni nikoli šla pehota čez mesta in vasi. Nemci, Francozi, Poljaki, Španci, Avstrijci, Madžari, Grki pa še marsikdo so to dali za sabo, recimo Angleži, Rusi, Srbi, pa severni del Italije pa ne. Temu primerno obnašanje. Manjka kolektivni spomin na totalno razsutje in totalno jebo.
Srbi pa še vedno raje jamrajo nad slavno zgodovino kot priznajo svoj zajeb. Dokler bo tako, bodo samo drseli globlje v sfalirano družbo, in sfalirano državo. Malo brez veze se je naslajat nad njimi, pomagajo pa si tako ali tako lahko samo sami.

Kayzon ::

Se pravi ce moja dusevno motena soseda Jelka,zbije sedm otrok na cesti,je kriv MotOGP in F1 ki ga gleda vsak vikend? A bomo zato tudi prepovedali vse avtomobile?

WizzardOfOZ ::

A to je bilo to, ko je babica s smartom zbijala "keglje" nekje v tujini? Je preveč F1 špilala.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Malidelničar ::

nejcek74 je izjavil:

Srbi so zafurali Kosovo v osemdesetih letih, še malo kasneje pa svojo vlogo v Jugoslaviji. Katarze ni bilo, ker jih Nato samo malo bombardiral, in pač ni nikoli šla pehota čez mesta in vasi. Nemci, Francozi, Poljaki, Španci, Avstrijci, Madžari, Grki pa še marsikdo so to dali za sabo, recimo Angleži, Rusi, Srbi, pa severni del Italije pa ne. Temu primerno obnašanje. Manjka kolektivni spomin na totalno razsutje in totalno jebo.
Srbi pa še vedno raje jamrajo nad slavno zgodovino kot priznajo svoj zajeb. Dokler bo tako, bodo samo drseli globlje v sfalirano družbo, in sfalirano državo. Malo brez veze se je naslajat nad njimi, pomagajo pa si tako ali tako lahko samo sami.


To si kar dobro opisal. To je potem pri njih v kolektivnem nezavednem. Nemci verjetno s svojim stalnim opravičevanjem tudi pretiravajo, ampak kot si rekel, tam so šle vojske po mestih in vaseh, v vsak kurnik, še na pol so jih dali in je to v njihovi psihi. In so imeli katarzo, na tem gradili in so postali nazaj lokomotiva Evrope. Podobno Japonci, ki so do 1990 naredili pravi čudež (no tudi zdaj jim nič ne manjka).
Srbi si morajo pomagati pač sami, tu ni kaj. Ne vidim pa, da bi kaj kmalu prišlo do katarze.

Btw. tisti ki bolj poznate zadeve: strinjamo se, da je Đinđić res bil ena zamujena priložnost, ampak vprašanje, ali so Srbi njegovo pozicijo sploh sprejeli? Meni je tudi neznanka Koštunica: on je bil takrat kmalu po Miloševiću in se je zdelo, da je demokrat, zmeren; kje ga je on polomil, kakšna so bila njegova stališča? Pa tudi recimo sam nisem spremljal vzpona Vučića - od kje se je on pozicioniral, iz Nikolić/Šešljeve linije???
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

bciciban ::

Mi smo v letih lani in letos zaposlili že mislim da 6 ljudi iz Srbije.
Inženirji, izobraženi na stroške Srbije, ki so prišli v Slovenijo po boljše življenje. Situacija z begom pametnih ljudi iz Srbije je tako huda, da so lani zaposlitveni sejem kar prepovedali oz. so prepovedali udeležbo ne srbskim podjetjem, ker je preveč ljudi uhajalo iz Srbije.

BCSman ::

Problem je da ne hodijo sem samo inženirji, ampak tudi organizirani in neorganizirani kriminalci, kriminalni šerifi, primitivnejša kultura ki uničuje slovensko ljudstvo ipd.

Malidelničar ::

BCSman je izjavil:

Problem je da ne hodijo sem samo inženirji, ampak tudi organizirani in neorganizirani kriminalci, kriminalni šerifi, primitivnejša kultura ki uničuje slovensko ljudstvo ipd.


Jp to je problem, Srbija propada in Srbi hodijo gor. Težave s propadanjem Srbije bomo posredno imeli tudi Slovenci.
Zato je bolje, da se spravijo k sebi, začnejo delat na izboljšavah v svoji državi, se zresnijo in nehajo delati 'štalo' po Balkanu. Pač njihova travmatična zgodovina zdaj ni izgovor.
V bistvu se Balkan že od cca 1988 ukvarja s Srbi in Srbijo. Enih 35 let že. Ne spominjam se, da bi neke trende na Balkanu sprožali/izsiljevali Hrvati, Bosanci, Črnogorci, ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

bciciban ::

BCSman je izjavil:

Problem je da ne hodijo sem samo inženirji, ampak tudi organizirani in neorganizirani kriminalci, kriminalni šerifi, primitivnejša kultura ki uničuje slovensko ljudstvo ipd.


Hotel sem povedati, da pametni/izobraženi srbi zapuščajo Srbijo. Ostane pa pač kar ostane ...

P.S. Ko si ravno omenil kako k nam hodijo srbski kriminalci. Tu se je za vprašat kaj dela policija in nadzor na šengenski meji.

Namreč za človeka legalno spravit v slovenijo, da se mu tu uredi službo, dovoljenje za bivanje, dovoljenje za bivanje za družino, vse ostale papirje,... to je cela jeba in postopki ki se vlečejo ko basen o jari kači.
Po drugi strani pa smo sprejemali "doktorje" in "znanstvenike" v stotinah in tisočih, brez enega papirja. Samo pravo barvo kože so imeli :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

yansek ::

Povej mi, s kom se ne družiš, in poveš mi, kdo si.
Enako velja ta tv in filmske vsebine in like.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yansek ()

Gagatronix ::

Srbi imajo celo druzbo osnovano na ideji, kako jim vsi drugi hocejo samo slabo, in kako niso oni sami krivi za nic. Sledi stalno jamranje. Vidim to pri sorodnikih. Da ne omenjam, da se vedno niso preboleli poraza na kosovskem polju.

WizzardOfOZ ::

Gagatronix je izjavil:

Srbi imajo celo druzbo osnovano na ideji, kako jim vsi drugi hocejo samo slabo, in kako niso oni sami krivi za nic. Sledi stalno jamranje. Vidim to pri sorodnikih. Da ne omenjam, da se vedno niso preboleli poraza na kosovskem polju.


Pa saj pri nas ni nič dost drugače. Večina slovencev doumeva slovenijo samo kot za ali proti janši. In tako se večina potem tudi obnaša. Tudi kregajo se še vedno o 80 let starih zakopanih kosteh. Prihodnost je manj pomembna od zgodovine, o kateri se je treba na dnevnem nivoju kregat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

BCSman ::

Prihodnosti ni, če starši niso sposobni privzgojit domobljubnih vrednot folk podleže pop-tvju, v par desetletij se slovenščine sploh uporabljalo ne bo več, uradna jezika bosta srbohrvaščina in albanščina, katolištvo bo tako obdavčeno in degradirano, da bosta samo še islam in srbsko pravoslavje opciji. To je naravni potek izginjanja inferiornega naroda, ki ga izpodrinejo številčnejši in dominantnejši balkanci + samouničevalno vedenje z levičarsko kulturo.

matobeli ::

Hvala lepa za take superiorne sodržavljane:
https://twitter.com/janponiz/status/165...

Pač balkanci.

Gagatronix ::

BCSman je izjavil:

Prihodnosti ni, če starši niso sposobni privzgojit domobljubnih vrednot folk podleže pop-tvju, v par desetletij se slovenščine sploh uporabljalo ne bo več, uradna jezika bosta srbohrvaščina in albanščina, katolištvo bo tako obdavčeno in degradirano, da bosta samo še islam in srbsko pravoslavje opciji. To je naravni potek izginjanja inferiornega naroda, ki ga izpodrinejo številčnejši in dominantnejši balkanci + samouničevalno vedenje z levičarsko kulturo.


Govorjeno kot pravi Jajoljub.

arnecan1 ::

BCSman je izjavil:

Problem je da ne hodijo sem samo inženirji, ampak tudi organizirani in neorganizirani kriminalci, kriminalni šerifi, primitivnejša kultura ki uničuje slovensko ljudstvo ipd.

Če šteješ Kosovo še pod Srbijo, to drži kot pribito.

2dark ::

Miki N je izjavil:

yansek je izjavil:


-serije in filme kot npr. Južni veter, kjer so eksplicitne ponazoritve nasilja
-'glasba', tudi z več 10 milijonov ogledov ( da sem konkreten je tukaj primer: THCF X COBY - KRVAVI BALKAN (EXPLICIT VIDEO) in npr. COBY x MILI - JUŽNI VETAR GAS)
-resničnostni šovi tipa Zadruga in Parovi, kjer je tudi fizičnega nasilja in kjer med drugim sodelujejo tudi tipi kot so Kristjan Golubović itd.
...


Ne pozabite na legendarni film Rane. Duuule Savić!


Rane so iz obdobja 90-ih, ko je v srbija vladala mafija..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Gagatronix ::

Kdaj pa v Srbiji *ni* vladala mafija ?

2dark ::

Gagatronix je izjavil:

Kdaj pa v Srbiji *ni* vladala mafija ?


Do atentata na Đinđića je prava mafija držala ulice.. Ne tisit v parlamentu.. Sploh po Beogradu so se v 90-ih na ulicah streljali veliko.

(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

fikus_ ::

Malidelničar je izjavil:


V bistvu se Balkan že od cca 1988 ukvarja s Srbi in Srbijo. Enih 35 let že. Ne spominjam se, da bi neke trende na Balkanu sprožali/izsiljevali Hrvati, Bosanci, Črnogorci, ...


Bi rekel da že takoj po 1980 in naprej.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Gagatronix ::

Srbi so takoj po Titovi smrti zaceli s svojim sranjem o "Veliki Srbiji".

njyngs ::

Nikdar ne bom razumel kaj je kadarkoli bilo "Velikega" v Srbiji... razen kriminala in razkola v družbi.

Meni Srbi predstavljajo nič drugo kot enega tečnega razvajenega otroka, ki hoče, da je vse po njegovem in se vmes dere, da ga cela trgovina sliši. Medtem pa vsi okrog njega poskušajo bit mirni in ga umirit na lep način. Focni ga po riti pa mu pokaži kje je mesto.
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

kow ::

Slo je za projekt zdruzevanja vseh srbov v eno drzavo. Kar je bilo nemogoce storiti brez vojne. Pac, odlocili so se za vojne, pa so potem popusili, ker tega zahodne sile (pricakovano) niso dovolile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Blinder ::

UN establishes International Day of reflection for Srebrenica genocide


Srbi pa protestirajo. Podpirajo Ruski napad na Ukrajino. Imajo željo, da bi ponovno zanetili jugoslovanske vojne, ampak nimajo vojske za to. Slabše kot bo šlo Ukrajini bolj bodo srbi samozavestni za ponovno delat štalo na balkanu.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

D3m ::

WizzardOfOZ je izjavil:

današnja srbija ni jič drugačna od ostalega sveta, samo tam so malo bolj impulzivni pa se je to prej začelo dogajat. slej ko prej bo enako ven udarilo tudi pri nas.
pač zadnjih 30 let je totalno zavoženih povsod, ker vas je večina moških postala brezjajčnih, pa kriminalce ste začeli povzdigovati v nebo, ker oni pa imajo jajca, ...


To sem doživel v "šoli za starše"

Predavateljica kakopak "psihiater" in pravi "ničelna toleranca do nasilja" nakar jo je en opozoril, da to ne obstaja jaz sem ga pa podprl.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FireSnake ::

Današnja Srbija je ista vukojebina, kot je bila pred 100 leti.

To, da ne vedo komu bi ga vlekli (Rusom, Kitajcem ali Von Der Fajzerjevi) ne pomaga prav dosti.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Se ne strinjam.

Če gledamo gospodarsko so zelo napredovali.

Še mi imamo dol posel.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Kayzon ::

Posebej IT sektor kolikor slisim,niso vec neki hudo za nami glede plac.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Otroci MORILCI (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
53039715 (23268) primoz4p

Republika Srpska (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25353661 (48352) bluefish

Več podobnih tem