» »

Trenažer za kolo

Trenažer za kolo

energetik ::

Torej vprašanje je preprosto: ali letim zdajle v Hofer po magnetni trenažer za 60€ ali počakam, da bo spet dobavljiv smart trenažer TACX Flow za 300€?
Gre za cca. 3 mesece zime, morda 2h tedensko, da ne izgubim kondicije za bicikl. Torej če ima kdo smart trenažer, ali je izkušnja res toliko boljša? Zwifta nimam namena plačevat, izkoristil bi le tistih par treningov na Tacx aplikaciji in seveda meritve moči.

Vem, bolje bi bilo nabaviti powermeter za bicikl in "neumni" trenažer, da imam meritve moči tudi zunaj. Ampak powermetri so mi zaenkrat predragi.

martincek1 ::

Jaz imam Tacx-ov vstopni model Blue Matic. Kupil sem rabljenega lani na Bolhi za 50e, iz Aliexpressa nek cheapo speed senzor za par $ + iz Bolhe rabljeno gumo (ki jo 100% potrebuješ) za indoor trainer za 10e.. skupni strošek okrog 64e.

Pros:
- Poceni
- Zame odlično za ohranjanje forme
- Razpon moči dovolj velik (težavnost nastaviš na max-10 in normalno prestavljaš kot na cesti)
- Odlično delovanje TrainerRoada, na začetku izmeriš FTP in nato izbiraš formo (mogoče ni ravno absolutno pravilen FTP, ampak relativno pa)
- Majhen in zložljiv

Cons:
- Če si v stanovanju, kjer je glasnost problem, potem ne priporočam, ker ni ravno tih
- Sem poizkusil Trial Zwift, ampak mi nekak ni ratalo posyncat hitrosti, tko da sem obupal..
- Občutek je slabši, kot na dragem trenažerju, verjetno se pozna, če si veliko na njem

Meni je bila pri nakupu cena zelo pomembna, pa na sploh se mi zdi neumno zapravljat take denarje za trenažer. Sploh, če je samo za 2h/teden, potem raje zagoni ostalih 250e za smuči in pancerje za tek na smučeh, da mal razbiješ monotonost in da te spomladi ne mine vse skupaj.

energetik ::

Se strinjam, za teh dodatnih 250EUR si lahko nabavim boljši bicikl, ko bom novega nabavljal. Pa ker bi šlo res za malo uporabe, ne mislim zdaj voziti Zwift dirk vsak dan.
Razpon moči mi bo sigurno zadosti, ker nisem nek "bik", glasnost načeloma nima veze, ker sem v bajti. Za formo ohranjat mi je pa načeloma dovolj moj ANT+ HR merilnik.

Po drugi strani me mikajo podatki iz powermetra, ki ga imajo smart trenažerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

energetik ::

Evo, "neumni" trenažer iz Hoferja je doma, pobral sem zadnji komad. Na splošno gredo trenažerji trenutno za med, skoraj nič ni nikjer na zalogi, niti pri bike-discount ali bike 24.

Za 60€ je zadeva odlična. Na otip in med vožnjo deluje rock-solid. Vztrajnost je zadovoljiva, nič pa mi ne preprečuje, da zraven ne našraufam še kakšne fitnes uteži.
Samo še eno zlizano gumo nataknem na bicikl in gasa.

martincek1 ::

Veselo pedaliranje :) Zlizano gumo ti pa odsvetujem, sploh v zaprtem prostoru.
1) Za kolesom boš imel vse črno (v par rundah gume praktično ne bo več na plašču) - ajde to lahko pometeš, ampak vseeno
2) Guma ob topljenju lepo smrdi, jaz nebi vohal te svinjarije, sploh pa ne ob naporu

energetik ::

1. Imaš prav, včeraj je bilo zadaj vse črno od gumastega prahu. Ampak predvidevam, da potem ni več problema, ko ni več profila?
Ker kakor sem gledal posnetke, veliko folka vozi z običajnimi cestnimi slick gumami.

2. očitno je brisača prek bicikla in ventilator spredaj obvezen, pa prej nisem verjel.:D To dobesedno kaplja švic, pa včeraj nisem nekaj pretiraval, pol ure v 2. in 3. HR coni.


Sicer pa a si ti slučajno kdaj pomislil, da bi vztrajnik odšraufal in namontiral večjega? Ne vidim večjih komplikacij, da bi to naredil, le scentriran mora bit. Na najlažji stopnji in veliki hitrosti je vztrajnost OK, ko pa dam v težje stopnje in pri nižjih hitrostih bi imel več vztrajnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 495 96 97 98 )

Oddelek: Šport
4852722012 (303) issak
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
253933 (2853) techfreak :)
»

Katero sobno kolo

Oddelek: Šport
226051 (5400) Bye
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11117670 (11673) iso2000
»

Kolesarjenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11215081 (4262) cresh

Več podobnih tem