» »

Kolesarjenje!

Kolesarjenje!

1
2
3

strictom ::

Na začetku je ful zjeban makadam(povno lukenj pa tega), potem pa asfalt. ampak po asfaltu se votiš na sončni strani uršlje gore. Kjer pa verjemi, ni hladno. ampak prekleto vrečo. še posebej če greš ob 14 uri. nebi me pwnal verjemi. mogoče ampak dvomim...
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

OwcA ::

Sem skeptičen, povprečna hitrost več kot 40 km/h (rekordna povprečna hitrost na etapi Tour de France je 50 km/h, v celi preizkušnji pa 40 km/h, s tem, da seveda vozijo cestake) v "v nekaj stopinjski breg" (koliko višinskih metrov?) 14 min s povprečnim XC ...

P.S. da te ne bomo na koncu še kako drugače pwnal ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

strictom ::

Skeptičen. Ma ne:) Sem ti rekel da me neboš nikol pwnal :P

Kolk metrov v višino ne vem. ampak pot je na začetku malo dor malo dol ampak na koncu si višje kot na začetku. :):D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

strictom ::

no 10 km sem rekel tako na oko. baje je 7km. bom 1x preveril. ko se mi bo ljubilo. zdej ne :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

OwcA ::

... na koncu bo 5 km in 0 m višinske razlike. :D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

strictom ::

:) ne res je dobrih 7 kilometrov (nekaj čez 7200m odvisno kako voziš). višinska razlika pa tako na "oko" rečem ene 200 metrov.

IMPROTANT: na oko rečem. moje peš meritve so za en drek!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TribesMan ::

No ja... če je 7km v 14 minutah to pomeni da moraš prefurat razdaljo z povprečno hitrostjo okoli 30km/h... Kar ni nič posebnega... sploh na taki razdalji...

Moj rekord na relaciji "od naše_hiše do Grosuplja" in nazaj je 57minut... je pa to 37km in vseskupaj približno 300m vzponov (in približno toliko spustov... saj sta višinski razliki obeh krajev enaki)... povprečna hitrost pa je bila malce pod 39km/h. Absolutni rekord glede hitrosti pa je bila vožnja 4km od sosednje vasi do doma z 52km/h... je pa tam cesta ravna...

Sicer pravis da je to po makadamu... sam jest sem se vedno preprican da te pwnam... pa lahko gremo probat ob 14h popoldne pri +40°C...

Si za en test? :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

strictom ::

Vprasi koga iz koroškega konca ki veliko kolesari kaj pravi o šrotneku? :)
boš vido odgovor:"u ti pizda ttst je svinja e."
30°C, klanec, dolg, pa samo da še tamkašnji kmet gnoji njivo da vse smrdi potem je pa vse najlepše na mestu. SAHARA! samo ko greš po isti poti nazaj pa pičiš čez 70 :)


/me got lušte za eno turo z kolesom :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

STASI ::

A bi šel kdo v nedeljo al ja?:D >:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

STASI ::

Ravno prišel iz tro dnevnega kolesarskega izleta. Prvi dan Ankaran-Trst-Koper-Ankaran(4/5), drugi dan po Krasu(5/5) in zadnji dan spust iz sv. Gore(6/5). Se splača it, če imate nosilce za bicikl pa greste kej v Italijo(Gorico) s koleom na sv. goro pol pa šus dol al pa če ni cajta(tko k ga jest nisem imel) pa sma spust dol, me do dol noben avto ni prehitu.:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Damjan Jagar ::

Jaz sem pa v nedeljo prevozil skoraj cel downhill Javor (vključno z Mansonom) in potem še potoška downhill. Oboje je bilo noro in skregano z fiziko. Prevozil take spuste da mi še kar ni jasno kako sem ostal cel (če izključim drevo, zaradi kateraga imam še denes bolečine v rebrah). Sta nas dva muloto pa takih peesdarijah vlekla, da kar nisem mogel verjet. Kar naenkrat sem se znašel na vrhu kamnoloma po katerem sta se omenjena odpeljala. 8-O
http://jagar.si

OwcA ::

Maš kake (air time seve) slike? 0:)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Damjan Jagar ::

air time?
http://jagar.si

OwcA ::

Ko se kolo vozi po tistem za kar je narejeno -- zraku. >:D
Otroška radovednost - gonilo napredka.

OwcA ::

Recimo:
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Damjan Jagar ::

Kdor Trbovljeskega Manosona še ni videl v živo naj nikar ne sklepa po slikah in videih, ker je zadevo potrebno videti v živo. BTW, slike so iz lanskega downhilla Javor.

Tole pa je frendov drop na koncu "mesa", del na koncu Mensona, ki si res zasluži ime po ubijalcu.

Drugega nisem imel čas slikati.
http://jagar.si

STASI ::

Sem že brez zamisli za kake kolesarske ture iz Ljubljane. A ima kdo kak predlog? Dolžina naj bo med 60-90 km pa nujno asfalt!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Myth ::

130km - smer MB ali Koper ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

STASI ::

Kje pa naj pridem v MB da bo 130 km? A naj grem kar na AC?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Myth ::

Ne ne. :D Dol sn zaokrožo. Sicer pa ste danes po vsej verjetnosti dobili en letak.

Na lepše: Stranske poti so zapeljivejše od glavnih. - Imate 6 poti napisanih na zadnji strani , na sprednji pa je zemljevid Slovenije.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

STASI ::

Nc nismo dobil! :'(
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Myth ::

Brez skrbi. Glej kaj sem našel.
Citiram:

Če informacij in idej ne bo dovolj, poiščite še brezplačni vodnik po stranskih pozrh ki na več kot 150 straneh prinaša še več doživetij. Dobite ga na vseh turistično informacijskih centrih in na večjih Petrolovih benciskih servisih, naročite pa ga lahko tudi na www.slovenia.info/nalepse.
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

zile ::

A gre kdo jutr na maraton Franja kolesarit? Jest sm se prijavu na 155km :))

Damjan Jagar ::

Bomba. Poračaj, kako je bilo.
http://jagar.si

TribesMan ::

Jest bi tud full rad šel, sam na žalost ne bo zneslo... v torek mam en zagovor in se moram učit... Če bi šel pa na franjo bi bil pa itaq do torka koma :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

zile ::

Sej ti uzame 4-5 urc. Od česa bi bil koma do torka? 0:)
Vreme bo luštno baje. Nebo prevroče, kar je zelo dobro :)

TribesMan ::

Na žalost imam eno slabo lastnost in na takih "tekmah" tiščim k prfuknjen... In pol to lepo skombiniraš z 5 urno vožnjo na soncu in dobiš večdnevno konstantno utrujenost, ki vsekakor ne pripomore k uspešnemu opravljanju izpitov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

STASI ::

Jest grem na 100km. Kratkega samo zato ker bom vozil sam.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

TribesMan ::

Sam? Kako to misliš? Jest sem šel vedno sam na štart... sam tam je velik folka. In vedno se najde nekdo ki je približno tako hiter kot ti in se potem šlepaš z njim...

Jest sem tako ponavadi prišel na cilj v koloni desetih ali več...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

STASI ::

JEst sem pa vedno s kolegom vozu kake maratone in imava nekako enak tempo ter sva se izmenjavalala tko da ni blo potrebe po grupi. Pa po mojem občutku nisem preveč pripravljen za ta velik maraton (sam 1500km sem naredu) letos!

:|
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Myth ::

Ti slovenski maratoni mi niso kaj všeč. Bil sem na radencih, pa na ptujskem pa 2krat na 150km okol Pohorja (prvič samo 75km, drugič že celo progo). V avstrijo drugače hodim že 4 leta na Wildoner Maraton. Tam je tolko raje.... pa štante majo postavljene tolko cajta (kjer si mel od jesti do piti) in če imaš lepo rukzak, si si domov odšlepal velike količine Red Bulla in podobnih substanc kar zastonj. :D

Sicer pa mi je lansko leto zneslo 6 ur okoli Pohorja. Pač se vleče po Dravski Dolini.... Letos upam na lepo vreme konc julija in maraton na morje na Hrvaško. 1x300km(približno) do slovenskega morja. Naslednji dan pa lepo do Pule. Sploh kr je tisti del malce težji, ko je tolko bregov tam dol... :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

STASI ::

Me back iz Franje(97km). Splošni vtisi so superca, edino kar je blo malce bedno je da na začetku ene 30 km smo vozili za v strnjeni koloni pol k se je pa klanc začel so nas pa spustil.
Drgač smo pa od GOrenje vasi do Škofje loke tko v povprečju vozil 38km/h.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

zile ::

Evo tud mene iz Franje (155km). Ja, do Vrhniškega klanca je pač tko, da se voziš bolj v strneji koloni. Jest in moja kripa sva preživela. Cajt 4h pa drobiž.
V cilju so punce talale neke jogurte (med njimi tud Atomic Harmonik od Mullerja :D ) Za jest je bila rižota. Nažigal so Čuki. Letos so talal zlate kolanje, lani so srebrne. Še ena novost je bila letos. Namreč cajt so ti poslal po SMSu. :)) Bilo je kul.
PS: A je tale model, mogoče Sergio :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zile ()

STASI ::

zile: kje so ble okrepčevalnice? A v Cerknem, na Kladju pa v Š. Loki? Al še kje?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

zile ::

Jap. Točn na teh sem jest 2x2dcl vode ruknu na hit :)) Pa na poti na Kladje so domačini sami organiziral in lončke z vodo ponujal. V eni vasi so celo tuše naštimal, da so šprical na pol ceste. En tak improviziran vodovod v dolžni 50m je bilo ene 5 tušev se mi zdi. Še dobr da se je sonce skril za oblake takrat k sem gor na Kladje pelju, drugač bi gagal :O

CirCA|PhP ::

Cyber! Kje si bil letos na Javorju? Nč te nism vidu.
Js mam pa Geniusa MCja končno zdej, sam je pa problem ker ga ne morm sabo v kamp vzet. Ga ne morm zavarovat..
http://www.icevulcano.com

Damjan Jagar ::

Uff, sm mogu prav pomislit kdo si ti. Pa sem nekako razvozlal iz nicka. Stal sem na vrhu Mansona.
http://jagar.si

CirCA|PhP ::

A :D Jest bil pa v Foto coni v mansonu, dol spodi bla. Smo se kr nekam odtujil :| Zdj delam, drug tedn pa lh gremo kdaj n becikeljn. S n ircu zmenmo, m popeljete na Vrh al kam.. :D
http://www.icevulcano.com

Damjan Jagar ::

Oki doki.
http://jagar.si

Freezy ::

Jutri grem na Primorsko (beri obala in tist konec). A ima kdo kakšen predlog kam bi se zapeljal? kakšen zanimive poti? anythig?:D :D

Highlag ::

Sam se parkrat na leto zapeljem do Kopra z avtom potem pa na kolo.
Peljem se ob obali do Izole, potem pa zavijem na evropsko kolesarsko pot D-8 (table), ki te zapelje približno po trasi stare železnice "Parenzane" do Portoroža. Pelješ se čez dva tunela in končaš na koncu Portoroža - marini. Potem zavijem proti Sečovljam in se peljem do mejnega prehoda Dragonja zavijem levo do vasi Dragonja in nato ob Dragonji nadaljujem pot, ki se zaključi v Kopru.

Dolžina cca 47Km. Cesta ob Dragonji je makadam.
Never trust a computer you can't throw out a window

strictom ::

Slo-Tech čez drn in strn? ne1? :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

TribesMan ::

D-8 table sem tudi jaz letos čisto po naključju odkril ko sem kruzal od Kopra do Portoroža. Je pa kakor sem videl z temi tablami označen cel okoliš od Ankarana do Dragonje. Sam škoda k ni vse asfalt... specialke se ne razumejo najbolje z makadamom :>

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Aston_11 ::

Tole sem našel- po moje vredno podpore.

http://www.bicikel.com/forum/46088/preh...

galu ::

Iščem neke gume za treking kolo, premer 28".

Načeloma se vozim po asfaltu, občasno po makedamu/gozdu in tudi po snegu/brozgi+soli. Naj vzamem prvi par gum (nucam prednjo in zadnjo) ki ga vidim, al se mi splača gledati kaj bolj posebnega (zaradi vožnje pozimi mislim)?

Kolo je Rixe XC 6.0 (mislim, da letnik 2012).
Tako to gre.

Ona ::

Zanima me katere misice najbolj delujejo pri kolesrjenju v hrib :)

Unknown_001 ::

Ona je izjavil:

Zanima me katere misice najbolj delujejo pri kolesrjenju v hrib :)

To je sicer nekam offtopic, se ti ne zdi? Prav tako je tema zastarela in govori o nečem drugem. Drugače pa lahko pogledaš po kakih vadbenih portalih, imajo tam bolj detajlno razloženo. Zdaj največ zagotovo stegenske in zraven mečne mišice, ostalo bolj postranske narave odvisno od pozicije na kolesu (hrbet, trebuh)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

mr1two ::

Poznam subjekte, kjer je najbolj aktivna jezična mišica. Mogoče zato tudi tako počasi napredujejo :D
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

fosil ::

Ona je izjavil:

Zanima me katere misice najbolj delujejo pri kolesrjenju v hrib :)

Najbolj aktivna je mis oktober.
Tako je!

Aston_11 ::

Nosilci za nosilce za kolesa imajo kakšno posebno ime, ker ne najdem nič. Imam dve vzdolžni prečki na avto, tja bi moral dati prečne nosilce, pa ne najdem nič...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-Tech z bicikli čez drn in strn (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35227720 (12908) overman
»

Nova anketa! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
576815 (5645) Nejc Pintar
»

A ste tukej kej kolesarji??

Oddelek: Šport
141233 (1027) Kaboom
»

F1 sezona 2003 (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Loža
119238202 (22863) balocom
»

Kolesarjenje

Oddelek: Šport
352704 (1949) ali3n

Več podobnih tem