» »

Sobno kolo

Sobno kolo

Infusion ::

Pozdravljeni,
moji punci je doktor zaradi poškodbe kolena priporočil uporabo sobnega kolesa. Zanima me katero bi bilo najboljše sobno kolo za do tam nekje 300€, lahko tudi kaki evro manj ali več. Seveda je najbolj pomembna kvaliteta izdelave in potem vse ostale dodatne funkcije. Doma že imamo eliptik od Kettlerja (sicer veliko višjega ranga) in smo z njim zelo zadovoljni. V poštev pridejo slovenske spletne trgovine pa vse do najbližjega intersporta. Hvala!

facepalm ::

Iz istega razloga je zena kupovala sobno kolo.
Vzela je Kettler Axos Cycle P za 320€ (vidim da so sedaj drazji).
To je prvo sobno kolo s katerim sem "kolesaril" tako da ne vem ce je kaj boljse ali slabse od konkurence, but it does the job. Ima pa 9kg vztrajnik.

IL_DIAVOLO ::

Doktorju povej da nima pojma in naj začne z lastno težo delat počepe, izpadne korake in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Scorpy84 ()

janezvalva ::

čeže imaš kolo si omisli še:
 trenažer

trenažer



https://www.bike24.com/p2298251.html


tako lahko uporabljaš kolo tudi na normalen način, ko bo vreme lepše

Han ::

Sicer že obstaja nekaj tem na to temo... Če že "moraš" kupit, naj bo to čimboljši "SPINNER", vse ostalo je klump, ki je po dveh hrupnih kolesarjenjih le še obešalnik za vrečke in oblačila.

Za 300 eur imaš pokritega pol leta kolesarjenja v fitnesu na nekajkrat boljših kolesih.

Apofis ::

Hm, ne vem, če je spinner dober za poškodovano koleno...

Han ::

Definitivno boljši kot plastik fantastik za 150 eur. S poškodovano nogo tako ali tako ne goniš na polno...

LeQuack ::

Karta za fitnes je pocen in tam imaš na izbiro več naprav ki so kvalitetnejše. Brezveze kupovat nekaj poceni, kar je pa kvalitetno bo pa stalo toliko kot večletna fitnes karta.
Quack !

Invictus ::

Če zraven prišteješ še stroške prevoza, te zadeve niso več tako drage.

Čepa kdo v familiji še to uporablja, je pa sploh fajn.

Sam si takoj nabavim, ko bo plac...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

T-Back ::

LeQuack je izjavil:

Karta za fitnes je pocen in tam imaš na izbiro več naprav ki so kvalitetnejše. Brezveze kupovat nekaj poceni, kar je pa kvalitetno bo pa stalo toliko kot večletna fitnes karta.

Nimamo vsi fitnesa v bližini.

Scorpy84 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doktorju povej da nima pojma in naj začne z lastno težo delat počepe, izpadne korake in podobno.


Odvisno od poskodbe, jaz npr. jih ne smem delati oz. tudi ce bi hotel me boli. Tako da ce ne ves kaksna poskodba je, ne bit brez razloga pametnejsi od dr..

jype ::

Invictus je izjavil:

Sam si takoj nabavim, ko bo plac...
Pri 500 evrih na uro zna bit kar stiska s tem, ja.

vuki ::

Jaz bi tudi priporočal trenažer za kolo (kakršnokoli), pogoj da že imate kolo. Na bolhi je tudi velika izbira rabljenih, tudi najlažje prodaš naprej, če ne rabiš več.
Vsekakor pa je potrebna volja za bilokatero vadbo in tu se ponavadi zatakne pri ljudeh, bi pozdravili, potem pa so leni!

Za boljšo motivacijo se za ta denar dobi tudi smart trenažer, ki omogoča virtualni trening (zwift itd.... kar naredi vseskupaj bolj prijetno, lahko izbereš nek trening in
potem te vodi skozi z nekim ciljem). Je pa res, da ta postavitev s trenažerjem in kolesom zahteva več prostora.

Ali pa fitnes do te mere da bo koleno stabilno, kasneje pa lahko začne uporabljati že obstoječi eliptik, ki je tudi super vadba in ni stresna do kolen.

zavajon ::

Za nedisciplinirane tudi jaz priporočam smart trenažer. Je le nekoliko bolje dirkati v neki animaciji na zaslonu, kot pa le "igrati hrčka". Dokler nisem imel takega, se mi je tista ura vlekla, ko pa se trudiš prehiteti nekoga pred teboj, ali pa ohraniti prednost pred nekom za teboj, čas mine mnogo hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

solatko ::

https://www.vidaxl.si/e/8718475509615/v...

Naroči tole, imam pol leta in je super, tak kot še enkrat dražji.
Delo krepa človeka

Han ::

Da dobite malo občutka, kako izgleda vrhunsko sobno kolo. >:D

https://body-bike.com/

IL_DIAVOLO ::

Scorpy84 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doktorju povej da nima pojma in naj začne z lastno težo delat počepe, izpadne korake in podobno.


Odvisno od poskodbe, jaz npr. jih ne smem delati oz. tudi ce bi hotel me boli. Tako da ce ne ves kaksna poskodba je, ne bit brez razloga pametnejsi od dr..


Boli to, boli ono...vežbaj, da bo nehalo boleti. Tudi jaz sem imel poškodbo gležnja in kolena, pa kaj.

Scorpy84 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doktorju povej da nima pojma in naj začne z lastno težo delat počepe, izpadne korake in podobno.


Odvisno od poskodbe, jaz npr. jih ne smem delati oz. tudi ce bi hotel me boli. Tako da ce ne ves kaksna poskodba je, ne bit brez razloga pametnejsi od dr..


Boli to, boli ono...vežbaj, da bo nehalo boleti. Tudi jaz sem imel poškodbo gležnja in kolena, pa kaj.


Mislis vezbaj pm...? Cakam na operacijo, in za tovrstno poskodbo ne smem dolocenih vaj izvajati. Tako da... ne pametuj ce ne ves zakaj je tako naroceno.

IL_DIAVOLO ::

Haha ja :D

To je pa nekaj drugega ja. Pardon ;)

T-Back ::

solatko je izjavil:

https://www.vidaxl.si/e/8718475509615/v...

Naroči tole, imam pol leta in je super, tak kot še enkrat dražji.

Je to primerno za višjo osebo tam 190-200cm/100kg.

solatko ::

T-Back - Za kile je, za višino bo malo prenizko (185-190), vendar imajo veliko izbiro in poglej.

https://www.vidaxl.si/e/8718475607878/v...

T-Back - Tisti je malo prenizek, ta zgoraj pa bo sigurno dovolj visok tudi za 2m
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

T-Back ::

@solatko
Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

bogii ::

Obujam temo:

Iščem kvalitetno spinning kolo, namenjeno predvsem nabiranju kondicije. Trenažerji ipd odpadejo, tako da res želim nasvete zgolj glede spinning koles. Torej katera so kvalitetna, se splačajo ipd. Mogoče iz vaših lastnih izkušenj. Google je prepoln tega in se človek težko znajde.

Cena naj bo v okviru 800-1500 eur.

Nekaj takega bi bilo optimalno pa ne najdem v SLO: https://www.nordictrack.com/exercise-bi...

Želja je namreč, da bi predlagano kolo imelo nekaj takega, kot je ta funkcija:

"GOOGLE MAPS™: You can bike anywhere in the world with our stunning Google Maps™0 workout technology that is built right into your console."

Hvala.

globoko grlo ::

Sicer ne poznam tolk te scene, ampak a ni zwift zdej nekak najbolj in?

A s tem googl mapsi se kao voziš po resničnih cestah? Pa lahko tekmuješ s kolegi?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

bogii ::

Ja in ni mi jasno, kako se priklopi zwift na kolo? :)

Kako kolo ve, da je v aplikaciji recimo vzpon in da mora otežiti poganjanje.

techfreak :) ::

Trenazerji (verjetno podobno tudi pri kolesu) se prek BLE povezejo z racunalnikom/telefonom/tablico, kjer imas Zwift, ter komunicirajo z njim. Trenazer posilja kadenco ter moc, od Zwifta pa prejema podatek o zahtevnosti ter naklonu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero sobno kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
10529402 (2077) </head>
»

Sobno kolo

Oddelek: Loža
3911018 (3727) GupeM
»

Katero sobno kolo

Oddelek: Šport
226042 (5391) Bye
»

Tek vs. kolesarjenje vs. XY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šport
11117657 (11660) iso2000
»

Sobno kolo

Oddelek: Šport
183717 (2769) Han

Več podobnih tem