» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
7 / 16
»»

V-i-p ::

polde66: hvala, zdaj si mi pa vse obrazložil, to sem hotu, tale air miš ga zmaga ;). To dvoje bom vzel, pika :). Thx!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Valvoline ::

Je kaksna alternativa oz kaj podobnega pavoo tv build, balkan green itn, za brezplacni tv?

e-marko ::

@polde66

Predvidevam, da je tale VONTAR X3 8K Amlogic S905X3 4GB/32GB še vedno priporočljiv nakup?
Moral bi menjati Alfawise S92/Beeling GT1 box, ker je začel štekati in ima tudi težave z ethernetom.

Bo Vontar ok ali morda kaj drugega?
Uporaba; Youtube Vanced, Kodi, NEO in EON.
Hvala.

Lp
...somebody, somewhere...

polde66 ::

@e-marko za vse našteto + še kaj drugega bo čisto ok. Zaenkrat boljše izbire v tem razredu ni, načeloma je zelo malo pametne izbire.
Če ti zgoraj omenjeni boxi štekajo ali kako drugače nagajajo naredi tovarniško ponastavitev. Inštaliraj tisto kar potrebuješ in če ni kaj drugega bi moralo delovati.
polde

-JM- ::

Valvoline je izjavil:

Je kaksna alternativa oz kaj podobnega pavoo tv build, balkan green itn, za brezplacni tv?


http://sultanovic.net/forum/12
http://balkaniptvclub.ydns.eu/index.php

Komponentko ::

Na tem področju je chromecast tv po izkušnjah najboljši
Računalniška trgovina Komponentko
Gaming računalniki | Grafične kartice | Računalniške komponente
Stranke si pri nas lahko pod naših nadzorstvom sestavijo PC :)

Yossarian ::

Sedaj imam Tanix TX3 mini, ki pa ne dela več dobro in bi moral verjetno nabavit nekaj novega. Rabim ga za gledanje filmov na starem TV-ju in sicer so filmi shranjeni na računalniku. Omrežje imam 2,4 GHz in tudi 5 GHz. Tanix ima samo 2,4 GHz in se vse bolj zatika. Kakšen predlog?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

spalding008 ::

polde66 koliko je tole dobra stvar?

https://www.geekbuying.com//item/MECOOL...

Gledam zdaj znizano pa ne poznam!v Komentarjih veliko Hrvatov pise,da je stvar super,izredno zadovoljni itd....

Ales ::

To je Android TV box. Moderatorji so enotno temo o boxih razdvojili na dve, to, ki je o boxih z navadnim Androidom in drugo, ki je o boxih z Android TV.

Ampak če pustimo to ob strani... če ti cena in OS ustrezata, je ta box zelo dober, da ne rečem odličen. Ima pa to slabost, da NetFlix z uradno aplikacijo dela le v 480p.

Sicer pa je box bomba, Gbit LAN, USB 3.0, BT 5.0, WiFi 6 AX, HDMI 2.1, soliden procesor, samodejno prilagajanje frame rate. Box ima Googlovo DRM certifikacijo na najvišjem nivoju, Widevine Level 1.

Kar se tiče NetFlixa, obstajajo neuradne aplikacije, ki ga spravijo na 1080p, s podporo za HDR... a to ni rečeno, da bo vedno delalo.

spalding008 ::

Jutro!

Kar se Netflixa tice ni noben problem,ker ga ne uporabljam vec.Kar zelim pogledati pogledam v najvisji kvaliteti drugje.

Kako je pa kaj glede gretja oziroma glede pregrevanja naprave?

polde66 ::

Tistle mecool je soliden, ampak sam bi raje dal več pa vzel Beelink GT king. Tale x4 se greje, koliko pa ne vem ker ima senzor za toploto blokiran. Ima pa mecool svoj toplotni sistem le malce bolj poštimano kot pa ostali boxi. Sam sem ga imel med začetnimi in mi CEC funkcija ni delovala tako kot bi si želel, Tv se je ugasnil prižgal pa ne, to je bilo tudi z drugimi mecooli enako vsi z x4 procesorjem. Da bi vedel za kakšne popravke pa mislim da jih ni. Mene je to motilo.
polde

polde66 ::

če koga zanima nov Realmi 4k tv stick naj se javi zasebno. Stestiran nov.

Pa tudi en Xiaomi TV Stick 4K mi hodi viška.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

WaterBoy ::

polde66 je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/4000434...
Mislim da A1 še ni razvil aplikacije za android tv zato ti pride v poštev samo box z navadnim androidom. Tudi eon lahko daš na navaden android, če bi ti pa sral pa daj tole verzijo: https://www.mediafire.com/file/9rtqc4e5...
Zakaj ta box? prvič je sorazmerno ugoden, ima dober wifi in 1 gb lan vhod, ima android 9, ki ti ne bo sral in na njem bosta delali obe aplikaciji, pa še greje se manj kot drugi boxi z x3 procesorjem. Problem pri ostalih boxih z android 11 je da hočejo imeti aplikacijo za android tv in še grejejo se. Boxi z android tv os pa ne bodo delali z a1 aplikacijo.

Obstaja kakšna cenejša zadeva z navadnim androidom? Potrebujem jo samo za A1 tv gledati, ali pa telemach.

polde66 ::

Hm, od novejših ne bo nič, android 11 je kot android tv za aplikacije. Ne verjamem, da bi šlo gor A1. Nikoli nisem sprobal na fire tv stick naložiti a1 aplikacijo, naložil sem pa neo za navaden android, ki celo deluje in t-2 tv2go ki tudi deluje, in skrekana EON aplikacija. A1 pa ne vem. https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T... tu gor dela. Če izbereš pošto obvezno priority line.
Telemach pa z skrekano aplikacijo gledaš lahko povsod.
polde

scipascapa ::

Mi lahko poveš malo več glede te skrekane Telemach aplikacije? Ne rabim NEO accounta itd? :)

polde66 ::

Ne, skrekana je tako da dela na android tv in na navdnem androidu. Brez accaunta pa ne bo šlo:D
polde

ZveeZ ::

polde66 je izjavil:

Ne, skrekana je tako da dela na android tv in na navdnem androidu. Brez accaunta pa ne bo šlo:D

Lahko posredujes apk?;)

polde66 ::

polde

ZveeZ ::

Hvala:)

WaterBoy ::

polde66 je izjavil:

Ne, skrekana je tako da dela na android tv in na navdnem androidu. Brez accaunta pa ne bo šlo:D

Torej če su nabavim google chromecast (nekaj poceni) in naložćim to aplikacijo bo delalo?

polde66 ::

v teoriji da v praksi pa ne vem povedat ker nimam telemacha. Načeloma pa dela. Če mi pa zaupaš uporabniško ime in geslo pa lahko sprobam na Realme 4k tv sticku :-)
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

tin01 ::

polde66 je izjavil:

Hm, od novejših ne bo nič, android 11 je kot android tv za aplikacije. Ne verjamem, da bi šlo gor A1. Nikoli nisem sprobal na fire tv stick naložiti a1 aplikacijo, naložil sem pa neo za navaden android, ki celo deluje in t-2 tv2go ki tudi deluje, in skrekana EON aplikacija. A1 pa ne vem. https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T... tu gor dela. Če izbereš pošto obvezno priority line.
Telemach pa z skrekano aplikacijo gledaš lahko povsod.


Torej, če kupuješ nov box, naj ne bo Android 11 če bi želel Eon App... Je lahko Android 10 ?

T

polde66 ::

Zakaj? Na android 11 lahko naložiš Eon za android tv. Načeloma tudi skrekano verzijo, ki sem jo dal zgoraj. Android 10 boš pa težko dobil box, ki v osnovi ni android tv OS. Kako se pa rockčipi obnašajo pa ne vem.
polde

tin01 ::

polde66 je izjavil:

Zakaj? Na android 11 lahko naložiš Eon za android tv. Načeloma tudi skrekano verzijo, ki sem jo dal zgoraj. Android 10 boš pa težko dobil box, ki v osnovi ni android tv OS. Kako se pa rockčipi obnašajo pa ne vem.


Hvala. Vzel box z Amlogicom in Andriod 9. Za backup.

T

kingo1 ::

polde66 je izjavil:

Ne, skrekana je tako da dela na android tv in na navdnem androidu. Brez accaunta pa ne bo šlo:D

Se pravi da ni to, da bi lahko z daljincem upravljal aplikacijo? Š vedno samo z airmous-em?

polde66 ::

Ej ne vem ti to povedat ker eona nimam, ga pa ima verjetno marsikdo tukaj pa bi bilo lepo če kdo pove več o tem. Bi sprobal na predplačniškem paketu pa so mi pred nosom pobral:)
polde

kingo1 ::

polde66 je izjavil:

Ej ne vem ti to povedat ker eona nimam, ga pa ima verjetno marsikdo tukaj pa bi bilo lepo če kdo pove več o tem. Bi sprobal na predplačniškem paketu pa so mi pred nosom pobral:)


Obstajata dva, kolikor vem. Predplačniški ima možnost, da se ga z daljincem upravlja. Drugi EON pa ima možnost samo z miško (ta je za tablice ipd).

treker ::

Če ima kdo "višek" kakšen box bi ga odkupil. Primarno namenjen za Youtube in stream filmov iz računalnika preko lana. Na FullHD. Najrajši osebni prevzem v okolici Celja.

ZS prosim
Hvala

NejcSSD ::

Na voljo 2x Mi Box S, prevzem v Ljubljani po 1.8. Več na ZS
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

Nabavil sem Eon 3 mesečni predplačniški. Hotel sem naložit aplikacijo eon za android z google play stora pa mi ob prijavi napiše da je različica nekompatibilna z mojim boxom. Torej sem naložil skrekano varianto eona in deluje. Skrekano varianto sem dal tudi na Xaomi 4k mi tv stick, tam je bil vpis mogoč vendar, ko sem zagnal program se je aplikacija sesula. Odinštaliral ker zgleda da pač na androidu 11 to ne deluje. Naložil sem pa uradno varianto preko google playa ob pomoči tehnične podpore Telemacha zadevo aktiviral in sedaj je zadeva pripravljena za povsod, prenosljiva in gledljiva povsod. Tolk zaenkrat.
polde

Runner71 ::

Polde66

sam en namig, kje si najdu eon skrekan....thx

polde66 ::

Ej namig je par postov zgorej cca 12 postov višje
polde

Runner71 ::

Hvala

MaticKregar ::

Jst bi rabil en android box, kjer dela twitch, EON in pa nujno plex, kjer se poganja 4k filme. Je kaj pametnega do 100 eur? Hvala

KTr1sk ::

MaticKregar je izjavil:

Jst bi rabil en android box, kjer dela twitch, EON in pa nujno plex, kjer se poganja 4k filme. Je kaj pametnega do 100 eur? Hvala

Imam enako vprašanje, gledam pa na
https://www.banggood.com/Wholesale-TV-B...

Recimo tale ima številčnico na daljincu (kar bi prav prišlo v primeru, da bi kdaj imel NEOlite in programe prestavljaš z številčnico)
in najnovejši Android 12
https://www.banggood.com/T95Z-PLUS-tv-b...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Prendosti škatilce android tv OS in tvbox z androidom? Vidim da ni veliko teh boxov z "android tv OS"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Tiger ::

Fora je, da niso vsi certificirani pri Googlu. Kar je kasneje lahko težava, da npr. aplikacije za pretočne storitve Netflix, HBO MAx prenehajo delovati.

Do 100 EUR je dobra rešitev NOKIA TV 8000 Streaming Box.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tiger ()

KTr1sk ::

Tiger je izjavil:

Fora je, da niso vsi certificirani pri Googlu. Kar je kasneje lahko težava, da npr. aplikacije za pretočne storitve Netflix, HBO MAx prenehajo delovati.

Do 100 EUR je dobra rešitev NOKIA TV 8000 Streaming Box.


@Tiger: hvala za odgovor, tale Nokia TV 8000 pa izgleda dejansko to kar iščem :). Ima Android TV OS in daljinec s tipkovnico :). thx
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

zupimar ::

Pozdrav
Ali je možno kako naložit skrekano EON verzijo na smmsung smart tv?

Ales ::

zupimar je izjavil:

Ali je možno kako naložit skrekano EON verzijo na smmsung smart tv?

Na kakšen način "skrekano"? Da bi na Tizen operacijskem sistemu (vrsta linuxa, ki je na tvojem Samsungu) dostopal do EON-a, kot bi šlo za Android telefon ali tablico? Enostavno: ne.

Teoretično se sicer da vse, a če pustimo podrobnosti ob strani... ne, ni možno.

Si poskusil v brskalniku na televizorju gledati EON preko spleta?

zupimar ::

Ales je izjavil:

zupimar je izjavil:

Ali je možno kako naložit skrekano EON verzijo na smmsung smart tv?

Na kakšen način "skrekano"? Da bi na Tizen operacijskem sistemu (vrsta linuxa, ki je na tvojem Samsungu) dostopal do EON-a, kot bi šlo za Android telefon ali tablico? Enostavno: ne.

Teoretično se sicer da vse, a če pustimo podrobnosti ob strani... ne, ni možno.

Si poskusil v brskalniku na televizorju gledati EON preko spleta?

Sem, vendar noben iskalnik na Tv ne podpira tega.

zupimar ::

zupimar je izjavil:

Ales je izjavil:

zupimar je izjavil:

Ali je možno kako naložit skrekano EON verzijo na smmsung smart tv?

Na kakšen način "skrekano"? Da bi na Tizen operacijskem sistemu (vrsta linuxa, ki je na tvojem Samsungu) dostopal do EON-a, kot bi šlo za Android telefon ali tablico? Enostavno: ne.

Teoretično se sicer da vse, a če pustimo podrobnosti ob strani... ne, ni možno.

Si poskusil v brskalniku na televizorju gledati EON preko spleta?

Sem, vendar noben iskalnik na Tv ne podpira tega.

Da se gledat na telefonu in na prenosniku, vendar bi raje to gledal na tv-ju.
Zato me zanima če je varijanta naložiti kakšno aplikacijo ali kaj podobnega, da bi delovalo na Tizen operacijskem sistemu.

Ales ::

Razen uradne EON aplikacije za Tizen, v praksi s kako drugo ne bo šlo. Rabiš pa seveda paket, ki omogoča gledanje preko TV aplikacije.

No, lahko seveda povežeš prenosnik preko HDMI, castaš ekran telefona ali tablice, priključiš Android ali Android TV box...

zupimar ::

Hvala na obrazložitvi.

Fly2Sky ::

če keri rabi, nov Google Chromecast z Google TV, zapakiran, račun, 79€,
prevzem Prekmurje-MB ali po pošti, zs ali
Boštjan 041 340 610
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

cordoba ::

A je kakšen link za skrekan neo apk? Tam malo višje v postu je samo Eon...

misek ::

Mi zna kdo pomagati pri eni mali težavici? Imam 2 Beelink GT King Pro: starega z "navadnim" wifi in novega z wifi6. Ta z wifi6 se mi prižge sam takoj ko dobi napajanje, ta stari pa ne in je potreben pritisk gumba. Obstaja kakšna nastavitev v Androidu, da bi se oba obnašala enako?

polde66 ::

Oba bi se morala obnašat enako. Ali imaš daljinca sparjenega z napravo? Original daljinec, posodobil firmware na zadnjo različico? če ne gre drugače pa naredi tovarniški reset. Zadeva bi se morala obnašat enako.
polde

misek ::

Zgleda se ne obnašata enako. Sem vsem naložil zadnji firmware pa se stanje ni spremenilo. Nič hudega, bom preživel :)
Hvala vseeno za nasvet.

polde66 ::

Sem imel oba pa sta delovala ok. Čudno. To imaš verjetno že bluetooth daljinec?
polde
««
7 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138482 (10273) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144680 (9009) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153672 (2247) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561088078 (348085) Mavrik

Več podobnih tem