» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
6 / 16
»»

scipascapa ::

polde66 je izjavil:

https://www.amazon.de/gp/product/B0859M...
Ugodna dobra rešitev.


pri nas cca 50€......

stratosD ::

@polde66 - hvala...ni me sicer avtomatsko vrglo v Setting ma sem našel - zelo razumljivo napisano;)
Heh - ceno sem gledal v Vontar Official store - drugje je X3 zgleda še mal cenej...

Ima kdo izkušnje z Odroid boardi, N2, N2+ in novejšimi mogoče? Za CE in Android OS?

polde66 ::

A95X F4 usb ventilator lepo pohladi na malo več kot 50°, tako da to je rešitev. Sem pa odstranil tudi zgornjo svetlečo platiko komplet tako da je bila luknja pa ni bilo nekega efekta. Torej je ventilator pač edino pametno orodje proti temperaturi.
polde

stratosD ::

@misek - 2nd try:)

x96 905W 2G/16G - na eMMC je Aidan's Android TV9 - CE 19.4 RC2 se najprej zažene z SD kartice, naredi particijo vendar se ob restartu obesi.
"Could not mount LABEL=COREELEC" on boot.
Kot berem na CE forumu se to dogaja mnogim...relis candidate pač - verjetno za počakat na stable ver.
https://discourse.coreelec.org/t/coreel...


Da se inštalirat tako da se najprej inštalira CE 19.3 - CE zazna da obstaja posodobitev in sam prenese 19.4 ki se potem uspešno nadgradi.V zgoraj citirani diskusiji na CE forumu je govora tudi o taki varianti namestitve. Zaenkrat mi dela tekoče vse, ubadam se še z Netflix add onom za Kodi.Poganjam ga z microSD kartice, ob izključitvi ponudi tudi opcijo boot z eMMC

Aidan's ROM Android TV9 na eMMCju - potem ko sem vse appe lepo poinštaliral - mi je po 2 urah ko sem pustil odprto nedejavno aplikacijo Youtube vrglo sistemski jezik v kitajščino huh ;((:|

polde66 ::

@stratosD Če imaš pod CEC možnostjo obkljukano vse, si dal možnost spremembo jezika, ki je zadnja v vrsti. lepo odkljukaj zadevo pa se ne bo več spremembe v kitajsko ampak bo jezik ostal slovenski.
polde

stratosD ::

yep - točno to sem imel na ON - sem po simbolih zraven napisov prišel do pravega gumba in disejblal - thanx.

V glavnem - dual boot dela - sicer je boot time ene 20sec daljši ko je microSD z CoreElec vstavljena.Bom ruknil še na drugi cheapo box X96 S905X 2/8G verjetno isto kombinacijo ker ne najdem lih kakšnega Android 9 ROM-a za S905X ki bi bil razširjen in ustrezno podprt - ali mogoče je kje kaj?
Mogoče probam še Slimbox...

Zoks ::

živjo
mene pa zanima kakšna temperatura CPU je še OK da me ne skrbi in kera temperatura je kritična. Oziroma kdaj začne štekat al pa kdaj je že tok kritično da box pregori?

Ales ::

Zoks je izjavil:

živjo
mene pa zanima kakšna temperatura CPU je še OK da me ne skrbi in kera temperatura je kritična. Oziroma kdaj začne štekat al pa kdaj je že tok kritično da box pregori?

Zdaj pa še povej, kateri CPU ima box... ;((

Zoks ::

aha maš prov....to pa nism napisu . Imam S905X3. Sm mislu da je za vse CPUje nekak ista meja pa očitno nimam prov :-/

polde66 ::

Spet je odvisno kater predvajalnik z x3. Nekateri imajo dobro rešeno nekateri pa žal ne. Meni gredo kocine pokonci če je že over 80°, pa je to še sprejemljivo. Če ti gre pa tam proti 90 ali čez pa ni več ok. Se ti bo poznalo tudi na jecljanju slike.
polde

Zoks ::

imam X96 MAX PLUS pa vidim da si prej pohvalil VONTAR X3 ki ima isti CPU. Nism pa vedu da je toliko razlike v ostalih elementih. Ali je po tvojem VONTAR x3 boljši?

polde66 ::

Po mojem je. Tvoj ima hladilno blazinico, Vontar ima pa malce večje hladilno rebro. Vontar ima spodno orodno in zgornjo obvestilno vrstico, tvoj nič od tega, za vontarja je precej atv romov, če imaš pa ti najnovejši X96 max plus se pa ne spravi k nadgradnji ker obstaja na Geeku novejša verzija te škatle, ki ima drugačno wifi kartico in ne relateck kot prve. Pogledaš pa veš. Če je realtek pol tud na njega paše vse če ni pusti pri miru, ker boš ozgubil wifi in bluetooth. Ni pa švoh X96 max plus, daleč od tega. Je pa topel to pa drži pa pride tudi do 90°, torej nabavi si en usb ventilator pa maš mir.
polde

Zoks ::

sej da ne bo pomote jaz sem zelo zadovoljen z delovanjem in o neki nadgradnji ne razmišljam. Kupil sem ga prejšnji teden prek aliexpressa in nimam pripomb. Res je mal neugodno ker ni orodnih vrstic ampak nimam kej-sm tud vidu da si dal posnetek kako se naštima navigacijska vrstica tko da bom tud to probu. Sm od tebe vzel namig za CPU monitor in zato tuki sprašujem kakšne so normalne temperature in kakšne ne. Kakšno wifi kartico imam in ta zadeva o atv rom mi je pa še neznanka in bom moru še pobrskat da bom vedu kaj je to.

polde66 ::

Ravno sem inštaliral nov A95X F4. Ob nalaganju builda na kodi znese temp. max 96°. Potem sem zraven priklopil ventilator pa pade na 47°. Za android 9 ni problema dobiti aplikacijo za orodno vrstico, potegneš dol pa namestiš in zadeva deluje.
če pogledaš pod vizitko v nastavitvah in če imaš X96Max_Plus2_AJ_20211018-1142 rom pomeni, da imaš nenadgradljiv rom oz tvoja wifi kartica je že novejša.
polde

stratosD ::

zanima me - kaj uporabljate pri flešanju ROMov na Android boxe? TWRP recovery, Magisk...ne toliko za ohranitev uporabniških podatkov kot za preprečitev brickanja boxev? erase bootlader opcijo uporabljate pri tem ali ne?

Zoks ::

Polde kaj pa priporočaš med tem ki ga imam X96 MAX PLUS, TANIX TX3 ALICE UX 4GB/32GB Amlogic S905x3 in VONTAR X3. Tanix je na geekbuying.com kar precej cenejši pa me zanima tvoje mnenje.

polde66 ::

Ventilator za tvojega.
polde

Zoks ::

to bom že kupil in tega imam zase, sam moram še enega kupit za drugo televizijo

Valvoline ::

@polde, kak pa povezes ventilator? Na usb? Mal nerodno ker je itaq premalo usbjev. Zanimivo da se tak pozna, sploh ker je skatla plasticna pa zaprta. Jaz vedno zvrtam po straneh levo desno 1cm luknje ponavadi po 4-5 na vsako stran (seveda ga prej odprem, dam plosco stran pa potem vrtam), pa spodaj dodam 1cm nogice. Ponavadi temperatura pade za 5-10cm. Lahko naredite tudi diy bakreni hladinlik (iz kosa bakrene cevi za centralno, prerezes na pol, poravnas z kladivom, naredis par kosov 2x2 do 3x3cm, pa se enega manjsega 1,5x1,5cm ko gre gor na cip, poj zlepis vse en cez drug z hladilno pasto, pritrdis z gumicami. Z bakrenim hladilnikom ce vse lepo spravis skp temperatura pade za dodatnih 5-10c.

polde66 ::

@Valvoline škatle imajo po 2 usb tako da ix usb 3.0 porabim za daljinec z miško, katerega sprogramiram z on/of tipko na original daljncu in original daljinec pospravim. Drugi USB je pa na voljo za karkoli, lako disk, lahko ventilator. Lahko pa ventilator priključiš direkt na drugo napajanje. Moj je recimo v soundbaru, kjer je usb namenjen napajanju ali pa nadgradnji firmverja. Sonundbar je na arc povezan na tv. Box pa na CEC na TV, Torej ko vklopim box se prižge tv z njim soundbar in posledično ventilator. Ena od variant, če ne pa direkt v usb na boxu, ali pa najdeš od starega telefona polnilec na usb pa vtakneš vanj.
Boxi pri meni krožijo tako da ne bom vrtal lukenj in vidno spremenil box. Glede na to da z ventom pade temperatura tudi za 30° ne vidim boljše rešitve. Za moj glavni box zraven oled tv je pa Ugoos AM6b plus tam ne rabim drugega kot daljinec in vse deluje ok.
Filme serije in glasbo pa šheram iz pc preko kodija, tako da nimam potrebe po še enem usb. Na dopustu pa pač preko usb diska in tam gre ventilator na samostojno napajanje.

@Zoks sem ti poslal na ZS.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

m3k ::

stratosD je izjavil:

zanima me - kaj uporabljate pri flešanju ROMov na Android boxe? TWRP recovery, Magisk...ne toliko za ohranitev uporabniških podatkov kot za preprečitev brickanja boxev? erase bootlader opcijo uporabljate pri tem ali ne?

Načeloma burning tool in usb kabel, erase bootloader zmeraj, TWRP pa itak za backup porihtanega sistema.
Mirko tipka na radirko ////

stratosD ::

@m3k - thanx - tako delam tud jst UBT -> erase bootloader - ker še nisem nobenega sstema porihtal do konca še nisem uporabil TWRP -ko ga bom pa recovery particijo nardit z TWRPjem...

za hlajenje boxa sem si pa tole naročil - bomo videli ko pride
https://www.aliexpress.com/item/1005003...

@Valvoline
te hladilnike za DDR chipe ( ali podobnih mer) al še kam drugam ima smisel devat? kaj se še greje najbolj - kak wifi chip mogoče?
https://www.aliexpress.com/item/4000302...

samirwjda ::

če želiš free iptv

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

spalding008 ::

POLDE66

mISLIS DA JE VREDNO DENARJA? https://www.aliexpress.com/item/1005001...

Al to morda se bolje? https://www.aliexpress.com/item/1005003...

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

https://www.aliexpress.com/item/4000433... tole je boljš. Če v kaj nisi prepričan pa na youtube in gledaš teste.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

https://www.banggood.com/Tanix-X4-Amlog...
tole tudi ni slabo


tole tudi ni slabo mogoče bo kdaj pa kdaj malce vroč pa je priporočljivo imeti kak mali ventilator na usb

https://www.geekbuying.com/coupon/?cate...
Za isti denar pa lahko trenutno dobiš mecool km2 s tisto kodo. Ni slab daleč od tega, ne bo se grel a ima 2 gb rama in 8gb prostora. Kvaliteta pa daleč nad vsemi temi boxi za 50 eur iz aliexpresa.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

https://www.aliexpress.com/item/4000433... tole je boljš. Če v kaj nisi prepričan pa na youtube in gledaš teste.


Ja kako? Pa kaj ni vontar x4 se novejsi kot vontar 3 in s tem tudi boljsi,posodobljen bolj itd?Pac novejse razlicice so ponavadi boljse al ne?

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

https://www.banggood.com/Tanix-X4-Amlog...
tole tudi ni slabo


tole tudi ni slabo mogoče bo kdaj pa kdaj malce vroč pa je priporočljivo imeti kak mali ventilator na usb

https://www.geekbuying.com/coupon/?cate...
Za isti denar pa lahko trenutno dobiš mecool km2 s tisto kodo. Ni slab daleč od tega, ne bo se grel a ima 2 gb rama in 8gb prostora. Kvaliteta pa daleč nad vsemi temi boxi za 50 eur iz aliexpresa.


Polde kako pa je s tem Tanixom glede gretja?? Ta,tanix ,ki ga imam dosedaj se greje zelo zelo in celo noben ventilator nima ucinka pri njemu.Kar zmrzne v nekem trenutku vse skupaj in nato pomaga samo ponovni zagon.

Glede mecoolkm2 pa...a ni 2gb rama malo premalo? Tanix tx9 pro,ki ga imam sedaj ima 3gb rama in naslednji box,ki ga bom kupil bo imel vsaj 4 gb rama in vsaj 64 gb roma!

polde66 ::

@spalding008 greva po vrsti. Ni nujno da je novejše najboljše, v primerih kot so sedaj se vsi boxi z x4 procesorjem grejejo in to precej. Tisti tanix x4 ki sem ga imel sam ni bil tako hudo topel, ga je pa ventilator le malenkost ohladil. Z drugimi boxi iz novejše serije ni nič drugače, izjema so ugoosi, pa kakšni mekooli, ki imajo hlajenje le malce bolje urejeno, ampak žal nimajo mecooli senzorja za temperaturao, tako da je težko govorit na koliko delujejo. Android 11 kar je sedaj najaktualnejši android vendar s še vedno slabo podporo aplikacij. Android 11 na natek boxu verjetno pomeni, da ne bo več posodobitev za no name boxe, tako firmware ne bo dobil orodne in opravilne vrstice pa še kakih popravkov. Zopet je odvisno za kaj box imaš če je za osnovno uporabo potem je čisto ok. Gledanje youtuba, t2 neo eon in filmov preko kodija ali plexa.
Tvoj tanix tx9 pro je precej stara zadeva z 912 procesorjem in 3 gb ram nima veze ker ga ne zna uporabljati, prav tako 32 bitne aplikaceje ne izkoriščajo 4 gb rama in čisto ok fura z 2 gb ramoma. Tvoj tanix je star zato verjetno kaka stav slabše deluje ni pa nujno, ker je ta procesor še vedno dovolj močan da vse požre. Torej sva pri 2 gb rama in mecoolu. Mecool ima res malo prstora samo 8 gb ampak vseeno se ga da razširit z micor sd kartico. Vedno nalagam precej stvari na predvajalnike ampak se mi še ni zgodilo za bi mi pri 8 gb zmanjkalo prostora, res pa je da se torenti ne vlečejo dol. Tudi fire tv stick ima ravno toliko rama in toliko prostora pa deluje ok. Tudi Nvidia shild TV ima 8 gb placa. Pa še besda o 2 gb ramu, vsako stvar ti bo pognala in vsak film bo šel čez. Kar je pa tudi namen. Prednost tega mecoola je pa v vseh vhodih in izhodih, v dobri izdelavi, v požegnanih googlovih aplikacijah vključno z licenco za netflix 4k in prime 4k.
Torej se bistvo problema bolj pojavi pri egu kot pri boxu. je pa res da mecool nebi nič stalo če bi vgradili 16 gb prostora in 4 gb rama. Časi so pač taki da je to normalno, ampak stvari so take kot so in to je to. Če bi izbiral med vsemi temi boxi bi se vedno odločil za mecool km2 čeprav mi android TV ne sede preveča ampak recimo temu da za tak denar dobiš dobro mašino.
Načeloma se pa jaz zaenkrat še nebi ubadal z boxi z x4 procesorji niti z w2 procesorji razen če gre za drugi ali tretji box ali rezervo pa da ga dobiš res poceni. Vontar x3 je v tem primeru bistveno boljša izbira, imaš preizkušeni android 9, 1 gb lan, vse priklope in box se ne greje pretirano če pa boš 12 ur na njem potem pa vseeno ventilator ne bo odveč.Je pa dejstvo da jih je na aliexpresu kar zmanjkalo tisti ki so pa ostali so se pa lepo podražili za skoraj 10 eur. Prav tako se je lepo podražil Tanix x4, zanj sem odsšel cca 44 eur direkto s kitajske sedaj stane zadeva reci piši skoraj 60 eur.
Če pa kdo hoče imati dober box pa naj pogleda raje za beelinkom gt king in king pro, Ugoos am6 in ostale izvedbe so ok ampak cenovno zelo visoke, tako da je na posamezniku kaj in kako se bo odločil. Amlogix x4 in amlogic w2 pa brez uporabe dodatnega hlajenja z usb ventilatorjem ne priporočam.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

@spalding008 greva po vrsti. Ni nujno da je novejše najboljše, v primerih kot so sedaj se vsi boxi z x4 procesorjem grejejo in to precej. Tisti tanix x4 ki sem ga imel sam ni bil tako hudo topel, ga je pa ventilator le malenkost ohladil. Z drugimi boxi iz novejše serije ni nič drugače, izjema so ugoosi, pa kakšni mekooli, ki imajo hlajenje le malce bolje urejeno, ampak žal nimajo mecooli senzorja za temperaturao, tako da je težko govorit na koliko delujejo. Android 11 kar je sedaj najaktualnejši android vendar s še vedno slabo podporo aplikacij. Android 11 na natek boxu verjetno pomeni, da ne bo več posodobitev za no name boxe, tako firmware ne bo dobil orodne in opravilne vrstice pa še kakih popravkov. Zopet je odvisno za kaj box imaš če je za osnovno uporabo potem je čisto ok. Gledanje youtuba, t2 neo eon in filmov preko kodija ali plexa.
Tvoj tanix tx9 pro je precej stara zadeva z 912 procesorjem in 3 gb ram nima veze ker ga ne zna uporabljati, prav tako 32 bitne aplikaceje ne izkoriščajo 4 gb rama in čisto ok fura z 2 gb ramoma. Tvoj tanix je star zato verjetno kaka stav slabše deluje ni pa nujno, ker je ta procesor še vedno dovolj močan da vse požre. Torej sva pri 2 gb rama in mecoolu. Mecool ima res malo prstora samo 8 gb ampak vseeno se ga da razširit z micor sd kartico. Vedno nalagam precej stvari na predvajalnike ampak se mi še ni zgodilo za bi mi pri 8 gb zmanjkalo prostora, res pa je da se torenti ne vlečejo dol. Tudi fire tv stick ima ravno toliko rama in toliko prostora pa deluje ok. Tudi Nvidia shild TV ima 8 gb placa. Pa še besda o 2 gb ramu, vsako stvar ti bo pognala in vsak film bo šel čez. Kar je pa tudi namen. Prednost tega mecoola je pa v vseh vhodih in izhodih, v dobri izdelavi, v požegnanih googlovih aplikacijah vključno z licenco za netflix 4k in prime 4k.
Torej se bistvo problema bolj pojavi pri egu kot pri boxu. je pa res da mecool nebi nič stalo če bi vgradili 16 gb prostora in 4 gb rama. Časi so pač taki da je to normalno, ampak stvari so take kot so in to je to. Če bi izbiral med vsemi temi boxi bi se vedno odločil za mecool km2 čeprav mi android TV ne sede preveča ampak recimo temu da za tak denar dobiš dobro mašino.
Načeloma se pa jaz zaenkrat še nebi ubadal z boxi z x4 procesorji niti z w2 procesorji razen če gre za drugi ali tretji box ali rezervo pa da ga dobiš res poceni. Vontar x3 je v tem primeru bistveno boljša izbira, imaš preizkušeni android 9, 1 gb lan, vse priklope in box se ne greje pretirano če pa boš 12 ur na njem potem pa vseeno ventilator ne bo odveč.Je pa dejstvo da jih je na aliexpresu kar zmanjkalo tisti ki so pa ostali so se pa lepo podražili za skoraj 10 eur. Prav tako se je lepo podražil Tanix x4, zanj sem odsšel cca 44 eur direkto s kitajske sedaj stane zadeva reci piši skoraj 60 eur.
Če pa kdo hoče imati dober box pa naj pogleda raje za beelinkom gt king in king pro, Ugoos am6 in ostale izvedbe so ok ampak cenovno zelo visoke, tako da je na posamezniku kaj in kako se bo odločil. Amlogix x4 in amlogic w2 pa brez uporabe dodatnega hlajenja z usb ventilatorjem ne priporočam.


Hvala Polde za tole izcrpno porocilo.

Pol res najbolje ,da vzamem ta Vontar x3, se posebej ker pravis,da se lahko fleša gor poljubne rome.

Iskreno nisem sploh vedel kaj pomenijo te oznake x4 in w2....sem mislil da so pac samo crke,model.

polde66 ::

To so različni procesorji. Vontar x3 je skoraj povsod razprodan, kar se tiče ugodne variante. Jaz bi na tvojem mestu počakal še malo, dražje ne bo ceneje pa vedno pride s kako akcijo.
polde

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

To so različni procesorji. Vontar x3 je skoraj povsod razprodan, kar se tiče ugodne variante. Jaz bi na tvojem mestu počakal še malo, dražje ne bo ceneje pa vedno pride s kako akcijo.


Kako razprodan.Gledam na aliexpress ga imajo kolkor zelis, Za 50€.

Samo ne vem vec komu nj verjamem. Mnenja na aliexpressu so vecino podobna,vecina omenja,da se stvar zelo greje in je treba ali zvrtat luknje v box ali pa kak ventilator nabavit.

Mater kaj znajo sploh naredit te boxe,da se nebi pregrevali??

polde66 ::

Imaš beelink gt king na geekbuyingu in nemškega skladišča + koda : 6QC8PIMF 106 eur pa poštnina. To je box da se reče box. https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

Vomtar x3 na Aliexpresu v EU skladiščih te pride blizu 60 eur, odvisno kje ga vzameš, ker je treba ceni prišteti še poštnino. Ja Vontar se grej ampak bistveno manj kot ostali. Če boš box uporabljal več ur za gledanje youtuba ali tv preko aplikacij potem je ventilator dobrodošel. Poleti pa sploh.
Tu je še ok cena: https://www.aliexpress.com/item/4000433... + 7,75 poštnina. Splača se vse prebrskati pa dobiti dobro ceno in dobro poštnino (ponavadi Belgija, ampak vprašanje je kako je z zalogo). Je treba vsakega preverit ali je na zalogi ali ne.
polde

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

Imaš beelink gt king na geekbuyingu in nemškega skladišča + koda : 6QC8PIMF 106 eur pa poštnina. To je box da se reče box. https://www.geekbuying.com/item/Beelink...

Vomtar x3 na Aliexpresu v EU skladiščih te pride blizu 60 eur, odvisno kje ga vzameš, ker je treba ceni prišteti še poštnino. Ja Vontar se grej ampak bistveno manj kot ostali. Če boš box uporabljal več ur za gledanje youtuba ali tv preko aplikacij potem je ventilator dobrodošel. Poleti pa sploh.
Tu je še ok cena: https://www.aliexpress.com/item/4000433... + 7,75 poštnina. Splača se vse prebrskati pa dobiti dobro ceno in dobro poštnino (ponavadi Belgija, ampak vprašanje je kako je z zalogo). Je treba vsakega preverit ali je na zalogi ali ne.


Jutro....

zaloga kot sem videl je in s tem ni problema.Bolj me je strah samo gretja.

Kako je z gt kingom? Nisem nic zasledil da bi se kaj grel.

polde66 ::

@spalding008 Zato ker se ne greje, amlogic procesorji 922x lepo delujejo recimo pri gt kingu na do 60°, na gt kingu pro pa do 50° ker je ohišje iz aluminija in malce večje. Recimo moja dva ugoosa am6 in am6b plus se grejeta nekje do 40°. To so isti procesorji ki so prvič hladnejši in drugič njihov hladilni sistem je le malce boljše narejen.
Kot sem že rekel in vedno ponavljam: za procesorje x3, x4, w2 je za uporabo boxa skoraj obvezen dodatni hladilni sistem. Lukne v boxu in druga hladilna rebra odtehtajo veliko manj kot en dodatni 12x 12 cm ventilator na usb. Za primerjavo en box a95x F4 ki daleč od tega da bi bil slab, lahko pride tudi preko 90° (imel sem ga že na 94°) in to z gledanjem t2 aplikacije. Box je majhen na vrhu pa ima še led diode, ki zgledajo super kul, vendar zmanjka prostora za kroženje zraka, in nikjer ni tega prostora. Tudi ko sem umaknil te led diode ni dosti pripomoglo k hladnejšemu delovanju. Hladilnega rebra res nisem menjal ker je prilimano za pop... sem pa pa na x96 max + zamenjal in namesto hladilne blazinice dal malce večje hladilno rebro. Nekako je pomgalo ni pa huda rešitev. Ko sem dal pod a95x 4 ventilator je iz 85° padlo na 55°. Torej je zadeva preprosta. Uporaba takega ventilatorja je pod obvezno. Si pod desjtvom, da kupiš poceni novejši box z androidom 11 in x4 procesorjem pa daš še do 15 eur za ventilaror pali pa kupiš dober box za 100 eur in več. Kje se kdo vidi ve vsak sam. Čisto vseeno. Imam v lasti dva taka da ne skrbim za temperaturo imel sem pa tudi vontar oz ga imam še in bo na vikendu skupaj z hladilnim ventilatorjem, Ta ventilator ne bo vseskozi prižgan ampak takrat ko mi bo preko cpu monitorja videti da je temperatura visoka. Tako pač je in prej ko se sprijazniš s tem bolje je.

Lahko pa si nabaviš mecool km2 pa problemov z gretjem tudi ne bo, je pa cena nekje vmes.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Tudi rockčipi in allwineer procesorji so na istem, kar se gretja tiče. S tem da imajo še slabšo podporo aplikacijam in firmwerju.
polde

Kelly ::

hojla fantje,..

Hčerki je šel rakom žvižgat NEXBOX A95X. Išče se podobno in sicer največ, za vloženi denar in seveda,...da je doma v 14 dneh. vsak nasvet dobrodošel. Hvala

polde66 ::

mecool km2: https://www.geekbuying.com/coupon/?cate... 55eur+poštnina skupaj 58 eur iz nemčije eu skladišča, pride v parih dneh, predvaja netflix z certifikatom, predvaja vse ni slaba izdelava in se ne pregreva kar je bistvo, vse bo delalo bp. Naj te ne moti ram 2 gb in placa 8gb, vsega je zadosti in vse deluje. To je v tem trenutku absolutno najbolje. Lahko pa kak amlogic x4 box vendar brez dodatnega ventilatorja ne. Pa če bi prebral en post višje bi že našel odgovor.
polde

stratosD ::

po mesecu druženja z
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3...

ki ga hladi tole za 6eur - spusti temp za cca 20 - 25C stopinj na udobnih 55-60C
https://www.aliexpress.com/item/1005003...

za cheapo box kar tekoče delovanje - največji minus je zame to da nardi cca 8 - 10 praznih map na USB ključku ko ga not vtakneš.
A Mecool KM2 z AndroidTV 10 tudi dela te mape po medijih?

polde66 ::

@stratosD android 10 in android 11 imata to slabo lastnost da delata nepotrebne mape. Ni to zaradi boxa ampak nadroida. Tako je na vseh boxih z androidom 10 in 11 kar sem jih sprobal. Za tolažbo KM2 jih naredi pol manj:D
polde

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

@spalding008 Zato ker se ne greje, amlogic procesorji 922x lepo delujejo recimo pri gt kingu na do 60°, na gt kingu pro pa do 50° ker je ohišje iz aluminija in malce večje. Recimo moja dva ugoosa am6 in am6b plus se grejeta nekje do 40°. To so isti procesorji ki so prvič hladnejši in drugič njihov hladilni sistem je le malce boljše narejen.
Kot sem že rekel in vedno ponavljam: za procesorje x3, x4, w2 je za uporabo boxa skoraj obvezen dodatni hladilni sistem. Lukne v boxu in druga hladilna rebra odtehtajo veliko manj kot en dodatni 12x 12 cm ventilator na usb. Za primerjavo en box a95x F4 ki daleč od tega da bi bil slab, lahko pride tudi preko 90° (imel sem ga že na 94°) in to z gledanjem t2 aplikacije. Box je majhen na vrhu pa ima še led diode, ki zgledajo super kul, vendar zmanjka prostora za kroženje zraka, in nikjer ni tega prostora. Tudi ko sem umaknil te led diode ni dosti pripomoglo k hladnejšemu delovanju. Hladilnega rebra res nisem menjal ker je prilimano za pop... sem pa pa na x96 max + zamenjal in namesto hladilne blazinice dal malce večje hladilno rebro. Nekako je pomgalo ni pa huda rešitev. Ko sem dal pod a95x 4 ventilator je iz 85° padlo na 55°. Torej je zadeva preprosta. Uporaba takega ventilatorja je pod obvezno. Si pod desjtvom, da kupiš poceni novejši box z androidom 11 in x4 procesorjem pa daš še do 15 eur za ventilaror pali pa kupiš dober box za 100 eur in več. Kje se kdo vidi ve vsak sam. Čisto vseeno. Imam v lasti dva taka da ne skrbim za temperaturo imel sem pa tudi vontar oz ga imam še in bo na vikendu skupaj z hladilnim ventilatorjem, Ta ventilator ne bo vseskozi prižgan ampak takrat ko mi bo preko cpu monitorja videti da je temperatura visoka. Tako pač je in prej ko se sprijazniš s tem bolje je.

Lahko pa si nabaviš mecool km2 pa problemov z gretjem tudi ne bo, je pa cena nekje vmes.


Hotel danes narocit gt kinga in pol naleti clovek na tako mnenje:)
Much being said about this product but this really is HYPE nothing else. This thing can't even play 4k videos directly. And the UI is graphically so bad to look at. Even games like Asphalt cannot be played in full resolution. This tvbox detects my 4k LED TV as full hd only. This is known when one uses the app KODI to play videos on the GT King. And you can't change the resolution from 1080p to 4k. NO WAY. Sadly to add; you cant even play youtube videos beyond 1080p full hd. But whats the point of buying this somewhat expensive tvbox when you cant even play youtube videos in 4k considering youtube is the only source where you get to watch free 4k content like nature videos and all. Besides you need gaming pads to play games on this small tvbox. Wireless keyboards or small airmouse/keypads are worthless for games here. After installing Call of Duty, I could'nt go past the screen asking me to accept the terms and conditions as the buttons on the screen won't work after I clicked them numerous times on both my wireless keypad and keyboard/mouse. To be able to play 4k with a different version of Kodi (which is only available by a bypass method) is when you boot the device using an sdcard with third party software and that will override the normal booting of the system. That too won't let you do anything else besides putting a flash or pendrive to one of the usb slots and play your 4k files via the other version of Kodi. By booting through third party software you won' t be able to play any games or browse internet or use apps or youtube on the GT King. The interface to do so just won 't be there. You can only use Kodi to play videos stored on a USB Drive. Can the manufacturer of the product provide me any solution? Besides I am not happy with Banggood as I had to pay customs fee for this product after it was held in the customs for too long. I would urge Banggood to reimburse me the amount as promised asap as I have the customs receipts receipt for the same.

In sem spet na zacetku s tuhtanjem...:(((

misek ::

@stratosD, hvala za info. Žal sem čisto pozabil na to temo in je šla ena informacija mimo mene.

Kakorkoli, po več kot enem mesecu smo uspeli zadevo urediti, tako da naj bi sedaj bootanje iz SD kartice delovalo. Sicer je pa ta problem imelo samo nekaj uporabnikov.

Problem pa se je pojavil s prehodom na novi kernel, ki bo v bodoče podpiral tudi S905X4 (Ugoos X4), A311D2 (Khadas VIM4 in nova verzija Beelink GT-King Pro). Za enkrat zadeve ostajajo zapakirane v škatlah, saj čakamo na eno knjižnico od Amlogic-a :(

Sanches000 ::

Much being said about this product but this really is HYPE nothing else. This thing can't even play 4k videos directly. And the UI is graphically so bad to look at. Even games like Asphalt cannot be played in full resolution. This tvbox detects my 4k LED TV as full hd only. This is known when one uses the app KODI to play videos on the GT King. And you can't change the resolution from 1080p to 4k. NO WAY. Sadly to add; you cant even play youtube videos beyond 1080p full hd. But whats the point of buying this somewhat expensive tvbox when you cant even play youtube videos in 4k considering youtube is the only source where you get to watch free 4k content like nature videos and all. Besides you need gaming pads to play games on this small tvbox. Wireless keyboards or small airmouse/keypads are worthless for games here. After installing Call of Duty, I could'nt go past the screen asking me to accept the terms and conditions as the buttons on the screen won't work after I clicked them numerous times on both my wireless keypad and keyboard/mouse. To be able to play 4k with a different version of Kodi (which is only available by a bypass method) is when you boot the device using an sdcard with third party software and that will override the normal booting of the system. That too won't let you do anything else besides putting a flash or pendrive to one of the usb slots and play your 4k files via the other version of Kodi. By booting through third party software you won' t be able to play any games or browse internet or use apps or youtube on the GT King. The interface to do so just won 't be there. You can only use Kodi to play videos stored on a USB Drive. Can the manufacturer of the product provide me any solution? Besides I am not happy with Banggood as I had to pay customs fee for this product after it was held in the customs for too long. I would urge Banggood to reimburse me the amount as promised asap as I have the customs receipts receipt for the same.

Ali to velja tudi za King-a Pro?

m3k ::

Sanches000 je izjavil:

Ali to velja tudi za King-a Pro?

Jaz se ne bi preveč oziral na dve leti staro oceno "razočaranega" kupca, Beelink redno objavlja posodobitve in podpora skupnosti (npr. na FreakTabu) je široka.
Mirko tipka na radirko ////

stara mama ::

spalding008 je izjavil:


Hotel danes narocit gt kinga in pol naleti clovek na tako mnenje:)

Človek misli, da je za 100€ dobil polnokrvno igralno konzolo.
Drugič mu predlagam PS ali Xbox, za 100€ vseeno ne pričakuj čudežev.
Je pa precej dober proti ostalim poceni za 50€.

polde66 ::

Pri Tanixu x4 so menjali prvotni procesor z slabšo in cenejšo verzijo, zato so novejši Tanix x4 boxi slabi. Tako da ne pride v poštev kot dobra izbira tv boxa.
polde

V-i-p ::

S-tjevci, na pomoč. Vem, da je prelitih že veliko črk okoli tega, rabim samo nasvet kateri android box priporočate _SAMO_ za EON in A1 Xplore TV aplikaciji? Torej TV, ker na lokaciji imam kode od obeh za ponucat. Pa fino, da kdo to res uporablja in ima info iz prve roke, lahko tudi na ZS kupim, sam dela naj bp, to je to :). Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

polde66 ::

https://www.aliexpress.com/item/4000434...
Mislim da A1 še ni razvil aplikacije za android tv zato ti pride v poštev samo box z navadnim androidom. Tudi eon lahko daš na navaden android, če bi ti pa sral pa daj tole verzijo: https://www.mediafire.com/file/9rtqc4e5...
Zakaj ta box? prvič je sorazmerno ugoden, ima dober wifi in 1 gb lan vhod, ima android 9, ki ti ne bo sral in na njem bosta delali obe aplikaciji, pa še greje se manj kot drugi boxi z x3 procesorjem. Problem pri ostalih boxih z android 11 je da hočejo imeti aplikacijo za android tv in še grejejo se. Boxi z android tv os pa ne bodo delali z a1 aplikacijo.
polde

V-i-p ::

polde66: aja, narobe sem napisal, sej navaden Android bi vzel ja. Tale ne zgleda slab, hvala. Vse ostalo mi je plus, ampak osnovo bi rad mel sam za EONa in Xplore tvja, kar je več pa super. Tale ma opcijo s tisto mini tipkovnico pa "miško", to bi kar vzel, ker drugače ne vem kako bi klofal po tem :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

polde66 ::

@V-i-p ponavadi je dovolj kakšna wifi ali bluetooth daljinec. pomoje je bolša izbira če vzameš z G10S daljincem, je bolj uporaben kot tipkovnica. Vsaj zame. prav tako si pa lahko g10S sprogramiraš z daljincem od boxa power on/of in uporabljaš samo g10 potem. ali pa taka bluetooth miš tud ni slaba: https://www.aliexpress.com/item/3291379...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()
««
6 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138047 (9838) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144168 (8497) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153653 (2228) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561086004 (346011) Mavrik

Več podobnih tem