» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
5 / 16
»»

stratosD ::

Novo leto je prineslo tudi Amlogicove S905W2 škatlce v nam bližje nemško skladišče Geeekbuying-a - v 4/32 za 35e in 4/64 za 42e +2,4e ptt - kode boste že sami našli - če kdo hoče sprobat kolk so kaj varčni čipi
https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3...

polde66 ::

Ta je dobra kolk so čipi varčni!:|
polde

stratosD ::

polde66 je izjavil:

Ta je dobra kolk so čipi varčni!:|


hehe - seveda - elektrika gre gor...sej ste debatiral na prejšnji strani o teh 12 nm SoC de ne porabjo tulk:)

a pol se tud ta A95X F4 ki je 12nm SoC ne greje tolk? rebro prav obrnjeno?

5.slika tu
https://androidpctv.com/review-a95x-f4-...

polde66 ::

Dobil sem iz kitajske 2 boxa z android 11 in amlogic s905w2 procesorji. Prvi je a95x f3 ll drugi pa Tanix TX3 mini+, benchmark pri prvem gre do skoraj 70000 točk, pri Tanixu pa 77000. Kul. Kar se tiče predvajanja vsi vse predvajajo vključno z av01 kodekom, izgled je znan oz. isti tako kot na a95x kot na Tanixu Alice launcher varianta 2. Toplota dosega do 80°več pa niti ne gre. Najbolj jih pogreje gledanje TV kanalov (Neo, T2..) in seveda youtube z zahtevnejšim dekodiranjem a se da preživet. Jaz sem bolj prestrašene sorte pa raje uporabim še dodatno usb ventilator. Zihr je zihr. A95x F3 ll, se dobi že na geekbuyingu EU in je s poštnino tam nekje cca 50 tanix je pa trenutno dobavljiv samo iz čajne.
Android 11 je za mene osebno en jajc že 10ka je bv. Naredi ti na disku cel kup map tako kot če vstaviš sd kartico v telefon. No pri teh gre vsaj kopiranje iz naprave na disk, dočim pri mecoolu to lahko pozabiš. Nastavitev ni veliko pogrešam izbiro daljinca za izbiro: ugasni, spanje in ponovni zagon. Tega ni na 11 vsaj zaekrat. Orodne vrstice spodaj ni obvestilne zgoraj pa itak ne. Tudi aplikacije še niso narejene da bi to podpirale. Omejen je tudi dostop v ostale nastavitve naprave. Rabiš ali ne stvar posameznika. Torej ugasneš z daljšim pritiskom na gumb on/of, kjer ti da možnost ponovnega zagona ali ugasnitve. Čisto ok zaenkrat. Spodnjo orodno vsrtico pa pogrešam predvsem zaradi možnosti brisanja aplikacij, ki se dogajajo v ozadju. Če pogledamo v zgodovino je bilo s temi novejšimi androidi in aplikacijami podobno, pač se je počakalo kak mesec ali 3 pa so bile aplikacije dostopne. Zanimivo je, da HBOgo prime samo vwerzija za android tv. kar je v bistu ok, saj potem box lahko priključiš tudi na žico, HBOgo za android hoče delati samo na wifi, drugače ne dela. Neo, T2.tvgo delujeta ok eona nimam verjamem pa da dela skrekana varianta povsod. Kar se tiče vhodov in izhodov w2 imajo po 2x usb2.0, ni usb 3.0. Vsi ostali vhodi in izhodi so standardni za te naprave.
Torej naprave so močne ampak mater da bi nekdo naredil dostojno hlajenje to pa ne, imeti v lasti en usb ventilator je kar dobra preventiva.
Po drugi strani če pogledam in primerjam en Vontar X3 z aliexpresa za podoben denar vendar z meni ljubšim androidom 9 je boljša opcija. 1gb lan, usb 3.0 manj gretja, možnosti flešanja androidTV romov..
Je pa res da so androidi 11 na začetku pa je treba tudi to upoštevat.

Iz čajne mi je prispel tudi Tanix x4. Majhna škatlica je zelooo močna. Doseže skoraj 100000 točk v benchmarku, predvaja vse, android 11, vhodi in izhodi so tipični za tanix, launcher je alice ne vem katera varianta vendar ni rdče barve je modre. Verjetno verzija 2 z drugo barvo. Brez orodne in obvestilne vrstice, ista fora z ugašanjem boxa. Zanimivo je da sicer pride do 80°ampak kaj več pa niti ne se u pa vse dogaja na 60°+. Mislim da crknil ravno nebi ampak JBG preventiva je preventiva. Bil sem pa nad to resnično majhno zadevo zelo pozitivno presenečen. Zelo odzivna stvar.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Oktan ::

A te boxi predvajajo tekoče tudi bluray remuxe (po 90GB) v 4K HDR 10bit 422?

polde66 ::

Daj primer filma ker tale 4:2:2 mi ni nič jasno. Večina jih je 4:2:0. Lord of the ring 117gb 2160p predvajajo vsi. So različna kodiranja in različne oznake. Večina boxov ne podpira dolby visiona recimo en tak je: Hawkeye.2021.S01E03.Echoes.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.DV.H.265-TEPES kjer je 6,54 gb. Recimo odvisno je tudi s katerim programom ga boš gledal. Kodi 18 ne podpira dolby visiona in dobiš samo zvok dočim kodi 19 to podpira in deluje je pa seveda odvisno od poredvajalnika ali zna film predvajat ali pa boš dobil zeleno vijoličasto sliko. Npr beelink king pro je to podpiral a so potem to ukinili. Ne vem ali shild podpira ali ne.Po drugi strani imaš isti film Hawkeye.2021.S01E03.Echoes.2160p.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.HDR.HEVC-TEPES ali pa Hawkeye.S01E06.HDR.2160p.WEB.h265-KOGi[rarbg] delujeta ok na obeh kodijih, velikost fajlov je pa približno enaka. Torej je treba biti previden kaj vzameš dol, največja velikost pa ne pomeni ravno najboljše kvalitete. Če je x264 1080p film večji od x265 1080p isti film bo dejansko x264 večji fajl vendar je kodiranje x265 boljše in končni rezultat je manjši fajl z boljšo sliko in tudi boljšim ali vsaj enakim zvokom.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Oktan ::

Hvala za odgovor. Ja imaš prav, so vsi 4:2:0 sem spregledal. Super, to me je zanimalo če prebavi. Ok za DV mi je jasno.
A tega Tanix x4 si preko Alija naročil? Si dobil brez carine preko Aliexpress standard shippinga? Če mi pošlješ še link pri kerem prodajalcu si naročil bom pa sploh vesel.
Hvala!

polde66 ::

Dobil sem ga brez carine v zelo kratkem času mislim da 10 dni, seveda sem pa plačal dražjo poštnino.
https://www.banggood.com/Tanix-X4-Amlog...
priority line eu je obvezno drugače ne bo niti hitro niti poceni. Prodajam pa jaz svojega. Te, ki sem jih sprobal niso več zanimivi zame. Sprobani in v promet.
https://www.bolha.com/digitalni-predvaj...
polde

Oktan ::

Ok bom pogledal hvala. Malo me odvrača to, da se te boxi tako segrevajo in da bi bi imel za njega še ventilator. Koliko se pa ti kej segrevajo te boxi pri predvajanju teh filmov?
Rabim pa za predvajanje 4k remuxov preko Onkyo reciverja na 4k projektor. Za zdaj sem uporabljal računalnik (i5-4670K z GTX 970) pa iščem še kakšno drugo rešitev ker se malo matra dekodirat x256 pa da imam posebi napravo samo za to.

scipascapa ::

polde66 imaš težek business ti tole ;)

polde66 ::

@scipascapa Ja ful dobička, pomoje bo za mercedeza k BMW je za pusije.
@Oktan žal je tako, da so vsi tile x3, x4 in w2 topli. Mislim da za 2 ali 4 ure predvajanja ne bo krize, če bi se pa gledala tv cel dan pa ne vem. Za w2 verjetno niti ne za tanixa tudi ne ampak A95x F4 je pa kriza. Sedaj je topet odvisno na kakšnem terenu je box, če ni nekje zaprt, če je malce dvignjen če zunej ni 40°potem se izide. Na vsak box inštaliram CPU monitor aplikacijo da vem pri čem sem in koliko in kdsaj se zadeva greje. Tako da zadeve spremljam sproti in seveda po potrebi prikolpim vent. CPU monitor je pa aplikacija ki če tako določiš prikazuje temperaturo v majhnem okncu, ki sploh ne moti gledanja je pa uporaba te predvsem zdrava.
Seveda pa obstajajo draji modeli, ki se čisto nič ne grejejo vendar se začne pri cca 110 eurh z Beelinkom GT king pa potem dalje. Ali pa kot sem napisal vzameš Vontar x3 preko aliexpres pa je tudi ok. Torej?
polde

Oktan ::

Hvala. Sem ti pisal na ZS

Valvoline ::

@polde66, a je ta tanix x4 oz s905x4 dovolj zmogljiv da poganja ps2 emulator aethersx2? Ce si spobal mogoce?

Oktan je izjavil:

Ok bom pogledal hvala. Malo me odvrača to, da se te boxi tako segrevajo in da bi bi imel za njega še ventilator. Koliko se pa ti kej segrevajo te boxi pri predvajanju teh filmov?
Rabim pa za predvajanje 4k remuxov preko Onkyo reciverja na 4k projektor. Za zdaj sem uporabljal računalnik (i5-4670K z GTX 970) pa iščem še kakšno drugo rešitev ker se malo matra dekodirat x256 pa da imam posebi napravo samo za to.

x265 podpirajo intel cpu od 6gen naprej. Mamo lenovota mini z i3 6100u, idealna htpc skatlica, prezveci vse kar se tice videa, poraba 10w.

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@valvoline nisem sprobal, ker iger ne igram na boxih. Z kodiranjem x265 ni noben problem kar se tiče pc-jev, problem kao sej ampak AV01 kodek ne podpira noben PC ne ryzen pa ne intel (zaenkrat). In tudi ni problem v samem dekodiranju x265 je tudi dolby athmos, dolby vision, DTS podpora....Tudi sama praktičnost teh škatel je boljša, je pa seveda stvar posameznika kako in kaj je navajen.
Jaz sem si za sheranje skreiral en X300 asrock mini komp. Notri je 16 gb rama ddr4 3200, 1x 512 m.2 nvme, 1x 1gb m.2 nvme 1x 2,5 disk 2 tb in 1x 2,5 ssd 2tb. Tako da je pravi nas ki pokuri zelo malo, poganja pa ga ryzen 5 pro 4650g.
polde

hojnikb ::

Valvoline je izjavil:

@polde66, a je ta tanix x4 oz s905x4 dovolj zmogljiv da poganja ps2 emulator aethersx2? Ce si spobal mogoce?

Oktan je izjavil:

Ok bom pogledal hvala. Malo me odvrača to, da se te boxi tako segrevajo in da bi bi imel za njega še ventilator. Koliko se pa ti kej segrevajo te boxi pri predvajanju teh filmov?
Rabim pa za predvajanje 4k remuxov preko Onkyo reciverja na 4k projektor. Za zdaj sem uporabljal računalnik (i5-4670K z GTX 970) pa iščem še kakšno drugo rešitev ker se malo matra dekodirat x256 pa da imam posebi napravo samo za to.

x265 podpirajo intel cpu od 6gen naprej. Mamo lenovota mini z i3 6100u, idealna htpc skatlica, prezveci vse kar se tice videa, poraba 10w.

ps2 emulacijo pozabi na teh boxih, se kaksen flagship arm soc ni cisto dovolj za full speed emulacijo. Raje posezi po x86 resitvah, ker imajo precej zrelo ps2 podporo.

polde66 je izjavil:

Dobil sem iz kitajske 2 boxa z android 11 in amlogic s905w2 procesorji. Prvi je a95x f3 ll drugi pa Tanix TX3 mini+, benchmark pri prvem gre do skoraj 70000 točk, pri Tanixu pa 77000. Kul. Kar se tiče predvajanja vsi vse predvajajo vključno z av01 kodekom, izgled je znan oz. isti tako kot na a95x kot na Tanixu Alice launcher varianta 2. Toplota dosega do 80°več pa niti ne gre. Najbolj jih pogreje gledanje TV kanalov (Neo, T2..) in seveda youtube z zahtevnejšim dekodiranjem a se da preživet. Jaz sem bolj prestrašene sorte pa raje uporabim še dodatno usb ventilator. Zihr je zihr. A95x F3 ll, se dobi že na geekbuyingu EU in je s poštnino tam nekje cca 50 tanix je pa trenutno dobavljiv samo iz čajne.
Android 11 je za mene osebno en jajc že 10ka je bv. Naredi ti na disku cel kup map tako kot če vstaviš sd kartico v telefon. No pri teh gre vsaj kopiranje iz naprave na disk, dočim pri mecoolu to lahko pozabiš. Nastavitev ni veliko pogrešam izbiro daljinca za izbiro: ugasni, spanje in ponovni zagon. Tega ni na 11 vsaj zaekrat. Orodne vrstice spodaj ni obvestilne zgoraj pa itak ne. Tudi aplikacije še niso narejene da bi to podpirale. Omejen je tudi dostop v ostale nastavitve naprave. Rabiš ali ne stvar posameznika. Torej ugasneš z daljšim pritiskom na gumb on/of, kjer ti da možnost ponovnega zagona ali ugasnitve. Čisto ok zaenkrat. Spodnjo orodno vsrtico pa pogrešam predvsem zaradi možnosti brisanja aplikacij, ki se dogajajo v ozadju. Če pogledamo v zgodovino je bilo s temi novejšimi androidi in aplikacijami podobno, pač se je počakalo kak mesec ali 3 pa so bile aplikacije dostopne. Zanimivo je, da HBOgo prime samo vwerzija za android tv. kar je v bistu ok, saj potem box lahko priključiš tudi na žico, HBOgo za android hoče delati samo na wifi, drugače ne dela. Neo, T2.tvgo delujeta ok eona nimam verjamem pa da dela skrekana varianta povsod. Kar se tiče vhodov in izhodov w2 imajo po 2x usb2.0, ni usb 3.0. Vsi ostali vhodi in izhodi so standardni za te naprave.
Torej naprave so močne ampak mater da bi nekdo naredil dostojno hlajenje to pa ne, imeti v lasti en usb ventilator je kar dobra preventiva.
Po drugi strani če pogledam in primerjam en Vontar X3 z aliexpresa za podoben denar vendar z meni ljubšim androidom 9 je boljša opcija. 1gb lan, usb 3.0 manj gretja, možnosti flešanja androidTV romov..
Je pa res da so androidi 11 na začetku pa je treba tudi to upoštevat.

Iz čajne mi je prispel tudi Tanix x4. Majhna škatlica je zelooo močna. Doseže skoraj 100000 točk v benchmarku, predvaja vse, android 11, vhodi in izhodi so tipični za tanix, launcher je alice ne vem katera varianta vendar ni rdče barve je modre. Verjetno verzija 2 z drugo barvo. Brez orodne in obvestilne vrstice, ista fora z ugašanjem boxa. Zanimivo je da sicer pride do 80°ampak kaj več pa niti ne se u pa vse dogaja na 60°+. Mislim da crknil ravno nebi ampak JBG preventiva je preventiva. Bil sem pa nad to resnično majhno zadevo zelo pozitivno presenečen. Zelo odzivna stvar.


na tanixu z s905w2, s katerga predvajalnika si poskuso predvajat AV1? Meni z kodijem z marketa ne deluje.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

polde66 ::

Edino kar je uporabnega za gledanje av01 je youtube. Kodi ne predvaja mojih semplov z av01 kodekom. Pa baje netflix podpira ta kodek.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Valvoline ::

@oktan, sn pozabil povedat, za winse ce ti cpu ne podpira strojno x265 je najbolsi program 5kplayer. Na prenosniku i3 4gen vlc,mediaplayer niso zmozni predvajat 1080p+ hevc/x265 nonstop 100% obremenitev cpuja, 5kplayer pa predvaja u nulo. Se c2d 2ghz+ predvaja z 5kp.

@hojnik, mam pcsx2 na zotac mini pcju z i5 6460u irisova grafika, lepo poganja spile z 2x resolucijo. Mini pc vedno zmaga, vzel bi spet nekega boxa ti so boljsi za predvajanje mobi televizije z daljincem. :)

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ja, ampak x86 je cisto druga liga za emulacijo ps2. za to platformo obstjajao emulatorji ze zadnjih 20 let, za arm so pa sele v zadnjih letih ratal nekak napol uporabni.

polde66 je izjavil:

Edino kar je uporabnega za gledanje av01 je youtube. Kodi ne predvaja mojih semplov z av01 kodekom. Pa baje netflix podpira ta kodek.

ocitno je av1 support broken. Bo pa verjetno to uporabno cez par let, k bo vec reliserjov ripal v ta kodek. Na konc dneva je za isto kvaliteto opazno nizji bitrate.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

polde66 ::

av01 je sedaj še modna muha, tako kot x265 na začetku. Sedaj se x265 uveljavlja vzporeno povsod in ga imam raje kot x264, ker mi z isto kvaliteto zasede manj placa. Nasplošno so pa tile W2 procesorji precej sposobni. Je pa android 11 še malce v razvoju tako da bo za kakšno aplikacijo treba še malce počakat. Tako se je godilo tudi androidu 6 na začetku pa beelinkovim boxom. Ker gre pa razvoj naprej in ne nazaj pa ni bojazni da v bližnji prihodnosti nebi bilo v smislu aplikacij seveda.
polde

Linko ::

Zdravo, nabavil sem beelink gt kinga...
naprava dela super, le WIFI ne vleče dobro. Imam optiko 100 Mbit/s , wifi zraven routerja na boxu dela tam do 40 Mbit/s. Tukaj mi NEO dela dobro.

v drugi sobi pa le do 8 Mbit/s. Tukaj pa neo ne deluje... le krogec se večno vrti...

Kako izboljšati wifi hitrost?
ALi obstaja kakšna usb antena, katera deluje na android boxu? ali kakšna druga rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

Kiwix ::

Imas 2.4 ali 5ghz povezavo?

Valvoline ::

Wifi extender cimblizje boxu. Pa probi obracat box, postavi ga navpicno itn.

Zgodovina sprememb…

Linko ::

2.4

Sprobam še 5g

polde66 ::

2,4 ghz ima načeloma z novimi boxi probleme pa tudi rutarji so na 2,4 ghz slabi. KO boš prešaltal na 5 ghz se bo pa boxu odprl in bo letel. Po dolgem času edini ki deluje na 2,4 na ful je Tanix x4.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

hojnikb ::

polde66 je izjavil:

2,4 ghz ima načeloma z novimi boxi probleme pa tudi rutarji so na 2,4 ghz slabi. KO boš prešaltal na 5 ghz se bo pa boxu odprl in bo letel. Po dolgem času edini ki deluje na 2,4 na ful je Tanix x4.

se ti kaj sanja, zakaj bi na tx3mini+ na 4k resoluciji bla opcja samo ycbvr420 8bit (še ne davno nazaj sn mel opcjo za 10 bit) ?
K mi preklopi na to, potem zgubim HDR.
#brezpodpisa

polde66 ::

Če si kaj ročno spreminjal potem je to možno. Prestavi hdmi kabel na drug hdmi vhod. Ali pa zamenjaj kabel če uporabljaš kakšnega xy.
Meni kaže na takem tanixu resolucija je avtomatska, displey mode je 4k 60hz in YBC420 10 bit, hdr pa always
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

hojnikb ::

tudi meni. Sometimes. Vcasih se mu pa zazdi in preklopi na 8bit z nobeno drugo opcjo. Tole mi deluje bolj kot SW bug.
#brezpodpisa

polde66 ::

Drgač je pa tale Tanix TX3 mini+ kar kul, se ne segreva ne vem kaj, čisto sprejemljivo.
polde

misek ::

A morda kdo poganja Tanix Tx3 Mini (brez +) s CoreELEC-om iz SD kartice?

hojnikb ::

na tem boxu si mel original rom z elecom in androidom dual boot z nanda, če ti kaj koristi
#brezpodpisa

misek ::

Ne, to mi ne koristi. V bistvu me zanima ali se CE 19.4 RC2 zažene z SD kartice. Imam uporabnika, ki ima težave.

stara mama ::

Linko je izjavil:

Zdravo, nabavil sem beelink gt kinga...
naprava dela super, le WIFI ne vleče dobro. Imam optiko 100 Mbit/s , wifi zraven routerja na boxu dela tam do 40 Mbit/s. Tukaj mi NEO dela dobro.

v drugi sobi pa le do 8 Mbit/s. Tukaj pa neo ne deluje... le krogec se večno vrti...

Kako izboljšati wifi hitrost?
ALi obstaja kakšna usb antena, katera deluje na android boxu? ali kakšna druga rešitev?

Wifi (in bluetooth) je na teh škatlah večni problem, slaba zasnova ter USB interferenca (zgubiš signal ko priključiš USB).
Poleg tega ti v sistemu vedno kaže poln signal, čeprav je bolj slab, pr imen je bil na meji in je bil poln - ali pa ga ni bilo. Dolgo me je nerviral, dokler nisem pogruntal v čem je hec.
Zdaj sem dal dostopno točko na najbližje mogoče mesto in je zaenkrat zadosti.
Lahko pa tudi vgradiš zunanje antene če si mal DIY, zdaj so tiste notranje nalepke s spiralo. Sem si že nabavil material, pa je zaenkrat ok glede na povezavo, ki sploh je do bajte.
https://www.aliexpress.com/item/1005002...
https://www.aliexpress.com/item/4000347...

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@stara mama, po mojih izkušnjah ti to ne bo pomagalo kaj dosti. V glavnem je večina novejših naprav zelo sposobna loviti 5,8 ghz signal. Sploh take ki imajo mimo2x2 tehnologijo, kar jih je danes po večini že. Meni na dolžino hiše žez dve steni šiba Wifi signal skoraj brez izgube, je pa primarni router TP-LINK x73 ki ima za moje pojme dober signal. Sem ga namestil na točko, kjer je napravam viden in seveda je box tudi na točki, kjer dobiš najboljši signal. Malce igranja z postavljanjem in speedtestom. V osnovi imajo poceni boxi samo eno žico za anteno:
https://www.aliexpress.com/item/4001358...
https://www.aliexpress.com/item/4000334...
na obeh sem sprobal z antenami z različnimi velikostmi anten in brez anten. Kake razlike ni. Vse je odvisno kako si postaviš router in box in kakšna je "vidnost" med njima. SEveda ti osnovni router od ponudnika interneta ne bo zadoščal za take zadeve prav tako ti ne bo zadoščalo če boš router skril nekam zadaj, treba je imeti "vidnost" med napravami. Postavitev na isto razdaljo tegale: https://www.geekbuying.com/item/UGOOS-A... in tegale: https://www.aliexpress.com/item/4000390... ne pokaže bistvenih razlik v hitrosti prenosa oz v kakovosti in hitrosti signala, le da moram vontar dat na točno določeno mesto dočim Ugoos lahko malce prestavljam levo desno. Tudi cena in izdelava ugosa sta pa popolnoma drugačna. Ampak Vontar še vedno uporabljam dve sobi stran od routarja in s signalom nimam problema. Seveda uporabljam 5 ghz kjer je hitrost do 300 ghz, če se spravim na frekvenco 2,4 potem na vseh boxih signal pade na od 50 do 70 ghz, To je odvisno tudi od routarja. Asus je imel probleme z 2,4 linijo, pa glede na čipovje ki ga uporablja in uporabljajo drugi tudi druge firme. TOX 1 pa ima problem z mojim routarjem, se ne štekata pa konec, Sem zamenjal vse rome, ki obstajajo za ta box ampak z mojim routarjem ne gre, gre pa na polno z mojo tendo, ki je nadstropje nižje.
Neverjetno dober signal tako z 2,4 kot 5,8 ghz ima pa Tanix x4. Kakšno čipovje kdo uporablja je pa razvidno če malce pobrskaš po netu in youtubu. V moji praksi pa še nisem naletel na izgubo signala če sem vtaknil vanj USB, kvečjemu sem naletel na večje segrevanje naprave ker sem zaprl še tisto odprtino kjer je topel zrak vsaj malce uhajal ven.
Prišparaj si čas in denar kupi si sposoben box pa bo zadeva ok. Z antenami ne boš rešil poblema, kvečjemu boš zasral, pokvaril kaj pa ne bo nič od nič na koncu. Sem vse boxe nove generacije X3, X4 in W2(tanix in a95x F3 ll) sprobal na tej razdalji in je to to. Pa če lahko poveš kater box uporabljaš in kater routar pa kakšna je priblično razdalja med njima?
Je bil en tip ki mi je rekel da je box zanič ker ne vidi signala na 2 metra, pozabil pa je povedati, da je box v enem nadstropju router pa v drugem vmes pa lepa plata armiranega betona.

Torej nakoncu box in routar morata biti vidna med sabo (S signalom da ne bo pomote), boxi novejše generacije nimajo problemov z dobrim wifijem, in pa tudi komatibilnost naprav.
polde

stara mama ::

polde66 je izjavil:

Pa če lahko poveš kater box uporabljaš in kater routar pa kakšna je priblično razdalja med njima?

Problemi z brezžično povezljivostjo (bluetooth IN Wifi) so znana težava na gt-kingih. Debat na to temo imaš polno po vseh forumih, zato so pa v novejšem PRO zadeve (končno) izboljšali.
http://forum.bee-link.com/forum.php?mod...
https://droidboxforums.com/threads/wifi...
https://droidboxforums.com/threads/wifi...
https://forum.xda-developers.com/t/wifi...

https://www.facebook.com/Beelink.fans/p...

Če vtaknem USB in mi zmanjka signala, ni problem v dostopni točki, kajne?
Moj AP je drugače MI Wifi range extender Pro (Xiaomi).

polde66 ::

Nisem zasledil ravno kater box imaš v lasti. Kar se beelinka tiče in njegovega suporta je roko na srce porazen glede na to za kakšno firmo se ima. Problem belinkov je softverski in ne hardwerski. Sklepam pa da imaš GT kinga.
Kar se tiče bluetootha na GT kingu je pa tako, da je bil rešen šele z firmwerjem P916 ki ni bil OTA ampak si ga moral flešat sam za take, ki so to potrebovali. Sem ga tudi sam na napravo, ki sem jo takrat imel. Problem je bil z beelinkom in njegovim suportom ter firmwerjem. Sedaj z novim GT kingom pride samo bluetooth daljinec brez usb vtiča. Ja in je bila firmware oznaka P916.
Torej če si povprečni uporabnik naprave nisi niti zaznal, da mu kaj manjka če pa si malce zahtevnejši pa pride do takih problemov.
https://androidtvbox.eu/new-916p0-firmw...
Pa malce sem na hitro preletel forume z tvojim MI extenderjem. Hm nisem ravno navdušen. Še vedno sem mnenja da z zunanjo anteno ne boš rešil tvojih težav, ker tvoj extender še vedno dela samo na 2,4 ghz. Si vzel telefon v roke pa zagnal speedtest, najprej na routarju pa potem še na extenderju? Sprobal 2,4 in 5,8 mrežo? Postavil extender v eno vtičnico drugo vtičnico? Vse to je igranje dokler ne prideš do optimalne rešitve. Z mojim tox 1 sem porabil 2 dni da sem ugotovil da router in tox 1 enostavno ni kompatibilen. težko verjeti vendar ni druge razlage. Skoraj vsi boxi pa z na 2,4 ghz delajo obupno porazno, beelink ni nikakršna izjema.

http://support.bee-link.com/drives.html...
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Pa pri beelinki je treba biti posebej previden na oznake oz serijsko številko ker so si med sabo različni. Zelo hitro lahko iz svijega z napačnim firmwerjem narediš cegu.
polde

polde66 ::

polde

stara mama ::

Kot sem rekel, pri meni dela zdaj AP zadovoljivo dobro (sta na vidni liniji) - beri: ozek pas je zdaj povezava do hiše, zato sem idejo o menjavi anten opustil. Drugače pa razumem ja, kaj hočeš povedat.
Beelink podpora sem videl, je res grozna, odgovori tipično kitajski.

polde66 ::

@staramama vse to je čisto dobronamerno pa iz osebnih izkušenj, nič na pamet.
polde

spalding008 ::

Zdravo !

Sem lastnik boxa znamke Tanix tx9 pro ze nekaj let in sem se odlocil,da je cas,da nabavim kaj novega. Pri tem zdaj mi zre zivce to,da box enostavno zmrzne vsako tolko in ga moram dat iz elektrike in znova zagnat, sklepam,da zaradi pregretja.Box se zelo greje,poleti,ko je zunaj 30 stopinj je zadeva se toliko bolj moteča.

Vglavnem prosil bi kakega strokovnjaka tukaj,da mi kaj svetuje,če ni pretezko, recimo ce mi napise kake 3 ali 5 modelov.

Tanixov mislim,da nocem vec. Doma imam se en box znamke x96.....https://www.geekbuying.com/item/X96-Air... , ki je v otroski sobi.

Zase sem nekaj malo gledal in sicer:

1) https://www.geekbuying.com/item/A95X-F4...
2) https://www.geekbuying.com/item/A95X-F3...

Upam,da imajo boljse hčajenje tele stvarce. Kaj je bolje android 10 ali 9?

Hvala vnaprej za nasvete!

Zgodovina sprememb…

polde66 ::

@spalding008
vsi boxi z x3 in x4 in w2 procesorji se grejejo (precej). A95x F3 air sploh in F4 še bolj. F4 jaz nebi. Tanix je ok zadeva sploh tanix x4 ni slab. Če bi hotel dober box bi ki se ne greje je to recimo Mecool KM2. Ima vse licence tudi za netflix, vse vhode, izhode.... ima pa android tv, to je pa kakor komu paše, meni osebno je bolj všeč navadna androidna naprava. Če hočeš pa navaden android je Vontar x3 odličen dobi se ga pa preko aliexpressa.
Kakorkoli, vse sem sprobal, tudi menjal hladilne rebra za procesorju pa zadeve ne pomagajo kaj dosti, par stopinj razlike in to je to. Pa pri vseh bo isto. Najboljša rešitev je: https://www.amazon.de/gp/product/B08JV7...
S tem se boxi ohladijo za 20-25°. Tako na žalost je in ni druge razen če si boš privoščil kakšnega Ugoosa za 160 eur ali pa beelinka za 110 eur.
Dodatno hlajenje je najboljša rešitev. Da pa izmeriš toploto na procesorju si inštaliraj: https://apkpure.com/cpu-monitor-tempera...
ko greš bv nastavitve zgoraj desno obkljukaj možnost stalnega prikaza na ekranu pa ti bo v krogu skozi kazalo koliko je temperatura. Predvsem je to preventiva. Tuditvoj x96 je znan po zelo toplem delovanju.
Če te še kaj zanima lahko kontaktiraš na ZS.
Kaj je bolje absolutno android 9 zaenkrat ampak čas gre naprej in ne nazaj tako da bo podpora aplikacij za android 11 tudi kmalu večja.

Pozabil sem povedati da jih najbolj segreje youtube in gledanje TV prek aplikacij.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

hojnikb ::

dokler se ne throttlajo al pa tecejo pr 100c+, tko ni panike. Niso to x86 procesorji, kjer je taksna temparatura resn problem :)
#brezpodpisa

polde66 ::

V bistvu je problem, vem za 3 komade A95x F4 ki so podlegli temperaturi, Če pa drugače ne pa začne slika štekati kar pa tudi ni prijetno. Zakaj nebi dal 15 eur za vent pa maš rešeno.
polde

spalding008 ::

polde66 je izjavil:

@spalding008
vsi boxi z x3 in x4 in w2 procesorji se grejejo (precej). A95x F3 air sploh in F4 še bolj. F4 jaz nebi. Tanix je ok zadeva sploh tanix x4 ni slab. Če bi hotel dober box bi ki se ne greje je to recimo Mecool KM2. Ima vse licence tudi za netflix, vse vhode, izhode.... ima pa android tv, to je pa kakor komu paše, meni osebno je bolj všeč navadna androidna naprava. Če hočeš pa navaden android je Vontar x3 odličen dobi se ga pa preko aliexpressa.
Kakorkoli, vse sem sprobal, tudi menjal hladilne rebra za procesorju pa zadeve ne pomagajo kaj dosti, par stopinj razlike in to je to. Pa pri vseh bo isto. Najboljša rešitev je: https://www.amazon.de/gp/product/B08JV7...
S tem se boxi ohladijo za 20-25°. Tako na žalost je in ni druge razen če si boš privoščil kakšnega Ugoosa za 160 eur ali pa beelinka za 110 eur.
Dodatno hlajenje je najboljša rešitev. Da pa izmeriš toploto na procesorju si inštaliraj: https://apkpure.com/cpu-monitor-tempera...
ko greš bv nastavitve zgoraj desno obkljukaj možnost stalnega prikaza na ekranu pa ti bo v krogu skozi kazalo koliko je temperatura. Predvsem je to preventiva. Tuditvoj x96 je znan po zelo toplem delovanju.
Če te še kaj zanima lahko kontaktiraš na ZS.
Kaj je bolje absolutno android 9 zaenkrat ampak čas gre naprej in ne nazaj tako da bo podpora aplikacij za android 11 tudi kmalu večja.

Pozabil sem povedati da jih najbolj segreje youtube in gledanje TV prek aplikacij.



Hey!

Pa sem bil siguren,da se F4 ne more segrevati toliko,ker ima na obeh straneh reze za zracenje.:)))
Ja ta Tanix tx9 pro,ki ga imam zdaj je bil ko sem ga kupil nekaj vec oziroma na vrhu.Samo gledam vecinoma iptv in pa filme preko kodija.

Tale mecool km2...a to je tisti box,ki je bele barve na geeku?Sem gledal zdaj ma ima samo 2gb rama in 8gb roma.To ni nic. Recimo mecool km 6 ali9 imajo boljse karakteristike. V cem je razlika med androidom in android tv??

Ta Vontar,ki si ga omenil mi deluje zelo dober ampak ima tudi on x3, torej se tudi on greje?!

Pol mi ne ostane drugega kot,da kupim ta usb ventilator.Koliko si jih pa ze menjal dosedaj? Se radi pokvarijo?

polde66 ::

Vontar x3 se greje v mejah normale, ga imam doma in sem zadovoljen. Ali ima 2 gb rama ali 4 gb v bistvu nima veze ker 32 bitne aplikacije itaq ne znajo uporabljat 4 gb. Popolnoma zadosti vsem potrebam, lahko bi pa imel več placa vsaj 16 gb, ampak to lahko nadomestiš z dodatno micro SD kartico če že potrebuješ. Razlika med android tv in navadnim androidom je v izgledu launcherja ter prirejenim alikacijam za določen android. Kako in kaj poglej na youtubu ker je komplicirano razložit. Čez črto potegnjeno je stvar okusa. Načeloma android tv aplikacije delujejo z daljinci od naprave pri android aplikacijah pa je za posamezne aplikacije potrebno imeti dodatno miš. Da se zadeva še bolj zakomplicira tako aplikacijo za navaden android lahko tudi sidelovdaš na android tv, ker jo ne boš našel na storu da se jo pa namestiti preko usb in boš kljub temu potreboval dodatno miš. Taka aplikacija je recimo tvin (ta se sicer z februarjem ukinja ampak samo za primer jo dam)
Ja in moj nasvet je kupi ventilator ker ga boš potreboval lahko tudi drugje. Pa si inštaliraj cpu monitor pa spremljaj temperaturo. Pa jo potem še spremljaj, ko boš imel priključen ventilator. Boš opazil razliko pa še box in aplikacije bodo veliko bolj tekoče. Ta tvoj Tanix pa ni slab, še vedno bo opravil tisto delo čemur je namenjen. Je pa že malce v letih. In pa verjemi vzemi 2 ventilatorja ker je x96 Air precej topel box.
polde

spalding008 ::

Ma za x96 me ne skrbi, ga imata otroka v njuni sobi in zaenkrat ni nobenih tezav.Dela v nulo,hiter je in pregreva se ne vsaj zaenkrat.Otroka znata gledat tudi po 2 filma na dan ali pa tudi youtube.

Ej na prejsnji strani sem zasledil,da imas tistega malega uggota x3 al kaj je ze. Povej mi, je uredu stvar to? Hvalijo ga vidim povsod!

polde66 ::

Ugoos je AM6b plus, imel sem Ugoos x3 in je bil super pa sem kar malce jezen nase ker sem ga prodal, Zelo podoben Ugoosu x3 je TOX 1 ki ga še imam pa se ne razume najbolj z mojim wifi6 routarjem.
Vzemi Vontar x3 pa ti ne bo žal.
polde

stratosD ::

@misek
x96 905W 2G/16G - na eMMC je Aidan's Android TV9 - CE 19.4 RC2 se najprej zažene z SD kartice, naredi particijo vendar se ob restartu obesi.
"Could not mount LABEL=COREELEC" on boot.
Kot berem na CE forumu se to dogaja mnogim...relis candidate pač - verjetno za počakat na stable ver.
https://discourse.coreelec.org/t/coreel...

Ja - tale Vontar X3 bo zdaj med CNY prazniki iz španskega skladišča kar ugodno - 54eur za 4/32 oz.4/64 za 60eur.

Če bi koga zanimalo - preizkušam Android TV9 na Amlogic S905W X96 cheapo boxu - prej bil gor Android 7.1.DEla wifi s prve , BT in ostalo. Meni kar odgovarja z enim VELIKIM minusom - ne bere zadev iz USB sticka formatiranega z NTFS particijo, microSD v FAT32 bere normalno seveda.

@polde66 - veš morda katera aplikacija za Android TV omogoča stalno prisotnost tistega krogca s temperaturo med poganjanjem ostalih app? CPU monitor za Android Tv nima opcije stalnega prikaza na ekranu ali pa je ne najdem?:)

polde66 ::

@stratosD Take aplikacije ne poznam. tale cpu monitor pa ko greš na zečetku v aplikacijo greš zgoraj desno na krogec settings, pritisneš na sredini nekje desktop floating window tam te vrže v nastavitve androida kjer potrdiš pokrivanje aplikacij, se vrneš nazaj na isto desktop floating window, ker ne ostane aktiven, ga aktiviraš in je to to. Z zagonom boxa se ti ne bo alikacija sama aktivirala, se ti pa bo ko boš šel v aplikacijo in iz nje. Ostal bo pa krogec z temperaturo. Ta krogec pa potem z miško lahko premakneš kamorkoli na ekranu, kjer se ti zdi da najmanj moti. Upam da sem razumljivo tele napisal.

a še to Vontar x3 je sedaj okoli 50 eur s poštnino če naročiš iz aliexpressa: https://www.aliexpress.com/item/4000434...
Iz Belgije je poštnina cenejša za 1 eur
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

spalding008 ::

stratosD je izjavil:

@misek
x96 905W 2G/16G - na eMMC je Aidan's Android TV9 - CE 19.4 RC2 se najprej zažene z SD kartice, naredi particijo vendar se ob restartu obesi.
"Could not mount LABEL=COREELEC" on boot.
Kot berem na CE forumu se to dogaja mnogim...relis candidate pač - verjetno za počakat na stable ver.
https://discourse.coreelec.org/t/coreel...

Ja - tale Vontar X3 bo zdaj med CNY prazniki iz španskega skladišča kar ugodno - 54eur za 4/32 oz.4/64 za 60eur.

Če bi koga zanimalo - preizkušam Android TV9 na Amlogic S905W X96 cheapo boxu - prej bil gor Android 7.1.DEla wifi s prve , BT in ostalo. Meni kar odgovarja z enim VELIKIM minusom - ne bere zadev iz USB sticka formatiranega z NTFS particijo, microSD v FAT32 bere normalno seveda.

@polde66 - veš morda katera aplikacija za Android TV omogoča stalno prisotnost tistega krogca s temperaturo med poganjanjem ostalih app? CPU monitor za Android Tv nima opcije stalnega prikaza na ekranu ali pa je ne najdem?:)


Kolega VONTAR x3 je trenutno dobavljiv preko spanskega in belgijskega skladisca,cena pa je 51eu
««
5 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138454 (10245) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144630 (8959) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153670 (2245) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561087797 (347804) Mavrik

Več podobnih tem