» »

Odvod

Odvod

1
2
»

Mali voz ::

A nismo to že sedaj naredili? Vzeli smo osnovno funkcijo in jo odvajali po x, dobili fx, nato pa dobljeno odvajali po y in dobili fy. Sedaj pa vzamemo fx in odvajamo po x in dobimo fxx,nato pa še z y in dobimo fyy. Kaj je torej fxy, v tem primeru 2ye-x?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mali voz ()

Facebook dev ::

Ja.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

Zimonem ::

Okej, a si to celo leto prešprical,prespal? Do kam vam seže sploh snov ker če pride v istem predmetu še integriranje si mrzel smo konec avgusta.
Odvajaš po tisti spremenljivki kot piše. Predvsem se pa zberi in ne divjaj.

mirator ::

Mali voz je izjavil:

A nismo to že sedaj naredili? Vzeli smo osnovno funkcijo in jo odvajali po x, dobili fx, nato pa dobljeno odvajali po y in dobili fy. Sedaj pa vzamemo fx in odvajamo po x in dobimo fxx,nato pa še z y in dobimo fyy. Kaj je torej fxy, v tem primeru 2ye-x?

Gre za funkcijo z dvema spremenljivkama. Odvod takšne funkcije pa je totalni odvod. Torej najprej parcialna odvoda df/dx in df/dy in končno df(xy)= df/dx+df/dy.

Mali voz ::

Korona dremež je kriv, ja:) Izpit je jutri, če bo naloga iz integralov bo pač tam 0 točk, matrike, verjetnost imam pokrite, analizo funkcij in odvode na tri četrt, če bodo zvezde naklonjene lahko zvozim izpit in letnik. Tele formule mi ne pomagajo dosti, če že, mi napišite postopek za konkreten primer, da iz njega vidim kako se računa, da bo kakšna točka več in da pririnem čez 50%.

FrRoSt ::

8-)
Astrološke karte nisem preštudiral, letnik po vsej verjetnosti ne bo rešen!

Ti kar precej manjka, še najbolj pa bode v oči NERAZUMEVANJE, kar ti človek POVE ali ti hoče dopovedati! ;)

Če ne znaš odvajati še ene spremenljivke, je malce ironično, če presedlaš na enačbe z dvema! :))

Če pa se že "siliš", potem moraš vedeti, da obstajajo 4 rešitve drugega odvoda!

1. Dvakrat po x-su
2. Dvakrat po y!
3. Prvo odvajaš na x in nato na y
$. Prvo odvajaš na y in nato na x!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zimonem ::

Frost sej nekje so prizanesljivi. Pa vse veje matematike na enem izpitu .. naj gre na pir danes jutri pa na izpit , šta bude bude.

Mali voz ::

FrRoSt je izjavil:

... še najbolj pa bode v oči NERAZUMEVANJE, kar ti človek POVE ali ti hoče dopovedati!


To isto lahko rečem tudi zate, ker še vedno ne razumeš, da v časovni stiski človeku ne koristijo teoretični koncepti, ki jih je povsod polno, ampak "kmečka" razlaga, mušter, ki si ga lahko neseš na izpit (je dovoljeno)s katero lahko rešiš konkreten primer. Razumem, da je to pod vašim nivojem, ampak jbg, vsi pač nismo rojeni matematiki in tehniki.

Zimonem ::

Ma rešenih primerov maš kolikor hočeš , googlaj derivates examples pa makar po slikah poglej. Dele wolfram alfe ravno ne boš kupoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

FrRoSt ::

Mali voz je izjavil:

To se sliši zelo enostavno ampak ko prenesem na konkreten primer se pa zaplete. Kaj sploh pomeni, da eno neznanko obravnavaš kot konstanto, da je pri odvajanju 0, drugače pa jo prepisuješ? V prvem koraku se mi še izide, potem pa ne več:

f(x,y) = e-x( x-y2)

Naredim odvod produkta dveh funkcij po x:

fx(x,y)= (e-x)'*( x-y2) + (e-x) * ( x-y2)'

V prvem delu y^2 prepišem, v drugem ga odvajam kot konstanto in dobim pravilno rešitev:

fx(x,y)= e-x(y^2 -x + 1)

To nisi ti nič dobil, ampak si samo prepisal REŠITEV, vmes pa si kar nekaj SKVAČKAL! :))

DRUGAČE pa gre zadeva takole!!: ODVOD prve funkcije!! pomnožiš z drugo funkcijo in prišteješ prvo funkcijo POMNOŽENO z odvodom druge funkcije!! ;)

To ti pravi pravilo za odvod produkta!!

Odvod prve funkcije je: -e^-x; odvod druge funkcije je pa: 1 !


To vstaviš v enačbo, POMNOŽIŠ in UREDIŠ zadevo (enačbo)!!

Sedaj želim ostanek odvajati še po y in spet naredim produkt dveh funkcij:

Prvi odvod po x-su se odvaja nato po y takole!!

fy(x,y)= (e-x)' * (y^2 -x + 1) + (e-x) * (y^2 -x + 1)'

= (-e-x)(y^2 -x + 1) + (e-x) * (2y)

= e-x (2y-y^2 +x -1)

Kar pa ni pravilno, prava rešitev je fy(x,y)= -2ye-x


TO je PRVI odvod funfcije po y! ;)

Mali voz je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

... še najbolj pa bode v oči NERAZUMEVANJE, kar ti človek POVE ali ti hoče dopovedati!


To isto lahko rečem tudi zate, ker še vedno ne razumeš, da v časovni stiski človeku ne koristijo teoretični koncepti, ki jih je povsod polno, ampak "kmečka" razlaga, mušter, ki si ga lahko neseš na izpit (je dovoljeno)s katero lahko rešiš konkreten primer. Razumem, da je to pod vašim nivojem, ampak jbg, vsi pač nismo rojeni matematiki in tehniki.

Saj sem ti povedal prav po KMEČKO! :)

Samo, če si domišljaš, da ti potem ni potrebno narediti domače naloge, vaje ali razumeti zadeve, SE MOTIŠ! Časovna stiska gor ali dol!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Mali voz ::

Ja, rešenih primerov je veliko, ampak razloženih POSTOPKOV kako do rešitve prideš, ni na pretek, sedaj če imaš čas se lahko igraš in poskušaš različne variante, če ga pa nimaš, si pa v k***u, tako kot jaz in tole zmedeno Frostovo kracanje ni v nobeno pomoč.

Zimonem ::

Kimpež frost se trudi s tabo. Drugim se ne da vsaj kar ti napiše preber in probaj razumet. Drugim se ne da, situacija je pa kakršna pač je. Ampak z nekim divjanjem od vprašanja do vprašanja pač ne gre. Če še prvega nisi razčistil oz osvojil. Bolje manj zmede v glavi kot pa kup na pol poznanih.

Facebook dev ::

Kolikor imam izkušenj z inštruiranjem in tutorstvom, ne podpiram načinu pomoči, ki ga izvaja Frost. So nekateri bolj sposobni za matematiko in drugi manj, kakšni pokažejo manj ali več interesa, še vseeno pa ni razlog, da se nad tem komur hočeš pomagat znašaš s svojo superiornostjo na tem področju.

Pomagaš kolikor lahko, veliko boljše kot napisana rešitev je, da tistega, ki rešuje spraviš na pravo pot in da nato uspe sam rešit. Če ima kak neumen lapsus in izgublja živce s tem, mu seveda poveš kje gre narobe.

Je pa tako, da se je MaliVoz začel učiti kar pozno. Lahko upa, da mu kljub vsemu temu jutri to rata in naredi. Bi bilo pa veliko lažje, če bi se učil prej in poskusil razumeti stvari, ki se jih počne. Bi bilo tudi veliko drugih stvari veliko lažjih za razumet in v primeru, da bo na izpitu naloga zastavljeno malo drugače, se znaš znajti v situaciji in nalogo rešit.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

flameir ::

Škoda, da sem pozen.

https://astra.si/

Tukaj imaš vse. In tudi če je jutri izpit, še vedno dovolj časa, da boš dovolj dobro razumel odvode, pa če začneš na začetku. Računaj zraven, ko vrtiš video.

Srečno in sporoči, kako je šlo.

P.S. Integriranje je nasprotje odvajanju. Če znaš odvajat, znaš integrirat. Sam za te videe si pa žal res prepozen.

Zimonem ::

U bistvu je mal ironično da je "twinkle, twinkle little star" v lovenščino prepesnjen v "joj kako je to hudo če račun ne gre v glavo". Ampak tu je krivda zgolj na opus sama.

FrRoSt ::

Mali voz je izjavil:

Ja, rešenih primerov je veliko, ampak razloženih POSTOPKOV kako do rešitve prideš, ni na pretek, sedaj če imaš čas se lahko igraš in poskušaš različne variante, če ga pa nimaš, si pa v k***u, tako kot jaz in tole zmedeno Frostovo kracanje ni v nobeno pomoč.

Kaj ti ni jasno!?? 8-O
Se jaz izmišljujem NOVA pravila!???

NE! Zadeva je ENOSTAVNA! Samo, če nimaš časa (in volje), da se naučiš, kako se dela enostavna hiška iz mivke v peskovniku, potem ne računaj na uspeh, da boš lahko izdelal Grad!! ;)

Odvod funkcije je (ponavadi) neka nova funkcija! In to funkcijo - se pravi odvod prve funkcije, lahko še enkrat odvajamo! Če pa imaš dve (neodvisni) spremenljivki, npr x in y, potem imaš za DRUGI odvod 4 možnosti (variante)!!

1. Funkcijo odvajaš po x-su in dobiš PRVI odvod! Ta odvod pa se lahko nadalje odvaja (po pravilih za odvajanje) še enkrat bodisi naprej po x-su, bodisi po drugi neodvisni spremenljivki y!

V prvem primeru dobiš dvojni odvod po x-su, v drugem primeru pa dobiš parcialni odvod po x-su in drugi odvod parcialni odvod po y!

In potem to ponoviš še z Y!!

Tudi tukaj dobiš dve varianti!! Prva je parcialni odvod po y! Naslednji dve pa sta: Ponovno odvajaš parcialno na y in s tem dobiš dvojni parcialni odvod po y, ali pa po x-su in imaš prvi parcialni odvod po y in drugega po x-su!

----------------------------------

Pod črto!! Imaš 4 rešitve drugega parcialnega odvoda!!

1. prvo na x in v drugo na x!
2. prvo na x in nato na y

3. prvo na y in nato na x
4. prvo na y in nato še enkrat na y! Temu se reče drugi parcialni o dvod po y!!

Če boš imel v nalogi, da izračunaš parcialni odvod npr. xy, boš izračunal samo tega! Prvo odvajaš enačbo na x, potem pa jo odvajaš na y!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Facebook dev ::

flameir je izjavil:

Škoda, da sem pozen.

https://astra.si/

Tukaj imaš vse. In tudi če je jutri izpit, še vedno dovolj časa, da boš dovolj dobro razumel odvode, pa če začneš na začetku. Računaj zraven, ko vrtiš video.

Srečno in sporoči, kako je šlo.

P.S. Integriranje je nasprotje odvajanju. Če znaš odvajat, znaš integrirat. Sam za te videe si pa žal res prepozen.


Nažalost ni tako enostavno :P. Če razumeš odvajanje, razumeš tudi integriranje. Pri reševanju pa je seveda integriranje za nekaj razredov težje. Če razumeš odvajanje in odvajaš elementarne funkcije, potem lahko odvedeš karkoli želiš brez kakšnega napora. Pri integriranju pa se lahko zelo hitro ustavi.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

mirator ::

Mali voz je izjavil:

Ja, rešenih primerov je veliko, ampak razloženih POSTOPKOV kako do rešitve prideš, ni na pretek, sedaj če imaš čas se lahko igraš in poskušaš različne variante, če ga pa nimaš, si pa v k***u, tako kot jaz in tole zmedeno Frostovo kracanje ni v nobeno pomoč.

Lej, @Frost ima očitno dobre živce in se res trudi. Ampak njegov trud bo povsem zaman, če ti ne boš dojel, da se je potrebno elementarnega odvajanja pač naučiti. Nemogoče pa ti je s primeri pomagati narediti letnik, če si do sedaj spal. Na goolu imaš nešteto primerov, ki te lepo vodijo od začetne funkcije do njenih odvodov. Tukaj pa ti tudi lahko navedemo še pa še primerov pa bo na izpitu povsem drugačen.
Vseeno upam in tudi želim, da ti na izpitu uspe.

flameir ::

Facebook dev je izjavil:

flameir je izjavil:

Škoda, da sem pozen.

https://astra.si/

Tukaj imaš vse. In tudi če je jutri izpit, še vedno dovolj časa, da boš dovolj dobro razumel odvode, pa če začneš na začetku. Računaj zraven, ko vrtiš video.

Srečno in sporoči, kako je šlo.

P.S. Integriranje je nasprotje odvajanju. Če znaš odvajat, znaš integrirat. Sam za te videe si pa žal res prepozen.


Nažalost ni tako enostavno :P. Če razumeš odvajanje, razumeš tudi integriranje. Pri reševanju pa je seveda integriranje za nekaj razredov težje. Če razumeš odvajanje in odvajaš elementarne funkcije, potem lahko odvedeš karkoli želiš brez kakšnega napora. Pri integriranju pa se lahko zelo hitro ustavi.


Maja, sej sem šel čez to kot vsak. Sem se tud mučil na začetku. :))
Odvisno tud, kakšne integrale OP rešuje. Pač nekaj vaje more bit pri vsem, pa gre eno in drugo.

Mali voz ::

Vem, da je strahotno pozno za učenje, če zna kdo čas zavrteti nazaj, naj prosim ga, jaz ga ne morem, torej mi ostane samo da se borim do konca in skušam na pameten način iztržiti čim več ali pa vržem puško v koruzo.

Strinjam se, da je pri normalnih inštrukcijah najbolje, da se učenca samo usmerja, v last minute varianti pa je veliko več vredno, da se pove konkreten rezultat, tako da, še enkrat, prosim, prosim, prosim, če mi lahko nekdo napiše konkreten, korak po korak, postopek za fxx(x,y), fyy(x,y) in fxy(x,y) za dano funkcijo f(x,y) = e-x( x-y2), da si jo kot vzorec nesem na izpit. V enem od prejšnjih rokov je bilo to vredno 7 točk, kar lahko pomeni razliko med tem ali naredim izpit ali ne.

FrRoSt ::

To se sliši zelo enostavno ampak ko prenesem na konkreten primer se pa zaplete. Kaj sploh pomeni, da eno neznanko obravnavaš kot konstanto, da je pri odvajanju 0, drugače pa jo prepisuješ? V prvem koraku se mi še izide, potem pa ne več:

f(x,y) = e-x( x-y2)

Če tole funkcijo odvajaš parcialno po y, potem dobiš: e-x( -2y)

To lahko narediš tudi po pravilu produkta! Samo odvod prvega člena: e-x je 0, ker NI notri y! je konstanta!, odvod konstante pa je =0!!, potem pa ti ostane samo še + odvod drugega člena, prvega pa prepišeš! in dobiš: e-x * (krat) odvod drugega člena ponovno na y, ki pa v tem primeru znaša (samo še) -2y; kar ti skupaj da: -2e-xy

-------------------

To je prvi parcialni odvod po y!!

Zdaj pa če tega še enkrat parcialno odvajamo, npr ponovno po y, dobimo: drugi (dvojni) parcialni odvod funkcije po y, ki znaša (KOLIKO)!??

Menda znaš tole funkcijo f(x,y)= -2e-xy še enkrat odvesti parcialno po y!??

Je težko!?? Sem se kje zmotil!?? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mali voz ::

To ni rešitev, ki se išče.

FrRoSt ::

Mali voz je izjavil:

To ni rešitev, ki se išče.

DOBRO! To je ena od rešitev, kot sem napisal, dvojni parcialni odvod po y!! 8-)

Katero rešitev pa zdaj ti iščeš!???? 8-O
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mali voz ::

Samo čas mi kradeš s svojo bistroumnostjo, če lahko še kdo drug napiše, pridem kasneje pogledat, sicer pa v zadnji napad na naloge, jutri pa kakor bodo zvezde naklonjene.

FrRoSt ::

Saj vem, da si v časovni stiski in je to zelo hud pritisk!

Samo, če tega grižljaja nisi sposoben danes požret in prebavit, potem ti jutri tudi sreča ne bo pomagala!! ;)

Imaš funkcijo! To prvo (parcialno) odvajaš na x! za Y upoštevaš, da je KONSTANTA!

To je prvi parcialni odvod po x-su!

TEGA moraš ponovno odvajati: 1. (še) enkrat po x-su - dobiš dvojni parcialni odvod na x

2. po y, dobiš drugi parcialni dovod po y! (prvi je na x!)


To ponoviš za y!

Se pravi funkcijo odvajaš (parcialno) na y, za x v tem odvajanju velja, da ga jemlješ kot konstanto! in dobiš prvi parcialni odvod funkcije na y!

Potem pa se tukaj nadaljuje isto kakor ZGORAJ! Ta odvod lahko ponovno odvajaš, in sicer:

-Še enkrat na x

-še enkrat na y

---------------------------------

Pod črto imsaš (pač) štiri kombinacije!

xx

xy

yx

yy
--------------------------------------------------------------------------------

Zdaj pa naj ti to razloži še kdo drug!

In veliko sreče na izpitu! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

secops ::

FrRoSt je izjavil:

8-)
Astrološke karte nisem preštudiral, letnik po vsej verjetnosti ne bo rešen!

Ti kar precej manjka, še najbolj pa bode v oči NERAZUMEVANJE, kar ti človek POVE ali ti hoče dopovedati! ;)

Če ne znaš odvajati še ene spremenljivke, je malce ironično, če presedlaš na enačbe z dvema! :))

Če pa se že "siliš", potem moraš vedeti, da obstajajo 4 rešitve drugega odvoda!

1. Dvakrat po x-su
2. Dvakrat po y!
3. Prvo odvajaš na x in nato na y
$. Prvo odvajaš na y in nato na x!


Odvoda 3. in 4. sta, če je funkcija lepa, enaka :)

Zimonem ::

Mali voz je izjavil:

Vem, da je strahotno pozno za učenje, če zna kdo čas zavrteti nazaj, naj prosim ga, jaz ga ne morem, torej mi ostane samo da se borim do konca in skušam na pameten način iztržiti čim več ali pa vržem puško v koruzo.

Strinjam se, da je pri normalnih inštrukcijah najbolje, da se učenca samo usmerja, v last minute varianti pa je veliko več vredno, da se pove konkreten rezultat, tako da, še enkrat, prosim, prosim, prosim, če mi lahko nekdo napiše konkreten, korak po korak, postopek za fxx(x,y), fyy(x,y) in fxy(x,y) za dano funkcijo f(x,y) = e-x( x-y2), da si jo kot vzorec nesem na izpit. V enem od prejšnjih rokov je bilo to vredno 7 točk, kar lahko pomeni razliko med tem ali naredim izpit ali ne.

Časa se ne da zavrteti nazaj. Pojdi naprej. Dojem kar se da iz obstoječega , fokusiraj se na jutri.

flameir ::

Kako je šlo? :)

Mali voz ::

Slabo. Sicer pa poznam Astro, ki si jo omenil, dobra za SŠ, za uni malo manj, tako da vsi tisti, ki pravite, da je na netu ogromno korak po korak dobro razloženih primerov uni-level snovi, se priporočam za linke, 1. kolokvij (funkcije, odvod) bo že čez 2 meseca.

gozdar1 ::

Nekoč je bila dobra stvar (ne vem kako je danes) https://www.wolframalpha.com/, kjer si za par evrov na mesec poleg same rešitve dobil tudi ves postopek.

Mali voz ::

A je mogoče kdo kdaj uporabljal Thinkwell plačljive vsebine? Profesor Burger je legenda na YT in super razlaga, samo uni-level večinoma ni brezplačen.

Taip4n ::

Zakaj pa ne vzameš par ur inštrukcij? Mogoče ti bo lažje, če ti v živo nekdo pove par for na katere je potrebno paziti itd.

Zimonem ::

Saj niso problem inštrukcije. Mau je luftal, pol je pa cajta zmanjkal.

Facebook dev ::

Ce ti kaksna stvar ne lezi, na Khan Academy imas zastonj videorazlage o poljubni snovi. Najbrz pa se najdejo dobri coursei tudi na Udemyju.
If you can't handle me at my worst,
you don't deserve me at my best.

FrRoSt ::

ODLIČNO nam je šlo!! 8-)

Kaj smo se iz tega NAUČILI!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

flameir ::

Mali voz je izjavil:

Slabo. Sicer pa poznam Astro, ki si jo omenil, dobra za SŠ, za uni malo manj, tako da vsi tisti, ki pravite, da je na netu ogromno korak po korak dobro razloženih primerov uni-level snovi, se priporočam za linke, 1. kolokvij (funkcije, odvod) bo že čez 2 meseca.


Za Mat 1 maš na Astri čist vse pa še več. Pa nima veze, na kerem faksu si.

Škoda, v prihodnje ti želim veliko uspeha.

FireSnake ::

Zimonem je izjavil:

Saj niso problem inštrukcije. Mau je luftal, pol je pa cajta zmanjkal.


Točno tako.
Lenuhom inštrukcije nič ne pomagajo.
Zakaj so pa lahko drugi naredili?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FrRoSt ::

Malce MEŠATE jabolka in hruške! ;)

Eno je, kaj in kako se je zalomilo dotičnemu OP, drugo pa je SPLOŠNO Stanje!

In tudi to splošno stanje postaja čedajle bolj slabo! Vse gre čedalje bolj na način: LAKO ČEMO!! 8-O

Statistični podatki za to šolsko leto, še posebno vpisi na fakulteto v naslednje letnike, bodo še pprišli na dan.... Bomo takrat lahko kaj pokomentirali! 8-)

Do takrat pa nam ostanejo samo zagotovila in OBLJUBE, seveda ministrice za šolstvo Simone Kustec, kako jim je na šolskem ministrsvstvu vse lepo uspelo, kako so zadeve zrihtali in kako je bilo vse sploh in oh OK. :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zimonem ::

Ni rečeno, da bomo zvedl. Nivelacija vpisnih kriterijev je vedno "delovala".

FrRoSt ::

Zimonem je izjavil:

Ni rečeno, da bomo zvedl. Nivelacija vpisnih kriterijev je vedno "delovala".

To je čisto res!

Poleg tega so tu še druge zadeve: SLIKA medijskega prostora, zainteresiranost posameznika,.... in še marsikaj!!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[MAT] Diferenciabilnost funkcije

Oddelek: Šola
142454 (1688) Unilseptij
»

Matematika-problem

Oddelek: Šola
81475 (1249) Math Freak
»

Pomoč pri diferencialnih enačbah

Oddelek: Šola
51378 (1161) Yosh
»

Vprasanje?

Oddelek: Šola
71969 (1642) gruntfürmich
»

diferencialne enacbe

Oddelek: Šola
62394 (2238) A. Smith

Več podobnih tem