» »

Roadtrip v Nemčijo in korona

Roadtrip v Nemčijo in korona

RatedR ::

Zdravo, septembra se nameravam odpraviti na roadtrip v Nemčijo, vendar imam kot tudi mnogi drugi zaradi korone en kup vprašanj in pomislekov.
Informacij in špekulacij je trenutno preprosto preveč, tako da sploh ne vem kam se lahko obrnem.

1. Če je bil tu kdo z avtomobilom v AU in DE - ste morali potem v karanteno za 14 dni?
2. Kje lahko dobim verodostojne informacije o karanteni po dopustu?

Informacije dobrodošle.

Gama ::

AU in DE sta na zelenem seznamu.
https://www.gov.si/teme/koronavirus-sar...

UganiKdo ::

Probaj poklicat na danijeve zvezde, če bi rad verodostojne informacije o tem kaj bo čez en mesec.

RatedR ::

@Gama Hvala lepa.
@UganiKdo A to so une na 090?

Če je bil kdo v zadnjem mesecu/dveh gor pa da je bilo kaj posebnega lahko tu deli.

Kurzweil ::

Glede na to, kako Avstrija poziva svoje državljane, naj se čim prej vrnejo s Hrvaške... in glede na to, da povsod raste okuženost, in če bodo predvidevanja o večjem valu resnična... potem imam občutek, da bo AUT zaprla meje, podobno verjetno DE... če pa boš tam, ko bodo sprejeli ukrepe, pa boš verjetno kasiral 14-dnevno karanteno... če ne hodiš v službo, verjetno to niti ni tak strašen problem... sicer pa je vedno tako, da imaš kakšen dan časa, da se vrneš, tudi če si že gor... sta pa ti državi še na zelenem seznamu... sicer pa spremljaj NIJZ oz. shitload strani, kjer dnevno updejtajo zemljevid EU, podatke, statistike,.. bla bla... mogoče najboljše da pogledaš tudi kakšne avstrijske, nemške novice... če pa ne znaš Nemško, pa pojdi na kakšno novičarsko stran, google translate DE - ENG deluje precej bolje, kot to skropucalo, kot ga imamo mi...

Ciklamen ::

Jaz bom v naslednjih dneh šel v Nemčijo po avto, javim kako bo na mejah.
- End of the Post ->

UganiKdo ::

RatedR je izjavil:

@Gama Hvala lepa.
@UganiKdo A to so une na 090?

Če je bil kdo v zadnjem mesecu/dveh gor pa da je bilo kaj posebnega lahko tu deli.


ja, ker drug ti niti pod razno ne more povedat kaj bo čez en mesec. Če greš jutri ni težav, boš lahko prišel do nemčije. Čez en teden verjetno tudi. Vse od tam naprej je pa vprašanje za vedeževalke.

Izkušnje v preteklih mesecih: Od tega, da je bil prehod za turiste prepovedan, do vstopa v državo samo s negativnim testom, do prostega prehajanja mej. Pa še ene 10 pod verzij naštetega odvisno od kje si prišel, kam greš in zakaj.

Vse kar lahko narediš je da teden pred odhodom spremljaš medije in pred odhodom pokličeš naše veleposlaništvo v državi. PA seveda imej v mislih, da se lahko tudi med potjo vse spremeni. Samo to bo načeloma manjši problem, ker v Slvoenijo boš vedno lahko prišel. V nasjslabšem primeru bo karantena.

zasekaroza ::

Zrihtaj si diplomatski potni list

zee ::

Ce res ni nujno, je bolje, da roadtrip prestavis. V trenutni situaciji si bos s potovanjem samo nakopal nepotrebne stroske, obenem pa bos lahko se kaksno rec uvozil v Slovenijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

feryz ::

Eni pa res iz vsega naredite kolobocijo. Ali pa se želite počutiti pomembno in se pohvaliti na forumu. Kdo bi vedel?
Jaz sem pred dvemi tedni prišel iz šihta, zmetal par stvari v kufer in prevozil pol Evrope. Hoteli prazni, poceni, gužva pa seveda povsod. Vsi tiščijo okrog doma.
Mislim, da bom v kratkem šel še en krog. Ker proti zimi zna biti pa zaprto.
Mogoče le to, pri Nemcih se izognite večjim prehodom meje. Ni treba riniti čez Freilassing. Tam je že 10 let loterija.

Oslarije okrog uvažanja karkoli, pa lahko prišparate za kocinkota. Povsod so, bolj ali manj, enake šanse, da kaj stakneš. Razen če si res zaklenjen v bajto. In hrano, ki ti jo dostavijo, pustiš pred vrati dva,tri dni. Potem si pa res varen.

zee ::

feryz je izjavil:

Eni pa res iz vsega naredite kolobocijo. Ali pa se želite počutiti pomembno in se pohvaliti na forumu. Kdo bi vedel?
Jaz sem pred dvemi tedni prišel iz šihta, zmetal par stvari v kufer in prevozil pol Evrope. Hoteli prazni, poceni, gužva pa seveda povsod. Vsi tiščijo okrog doma.
Mislim, da bom v kratkem šel še en krog. Ker proti zimi zna biti pa zaprto.
Mogoče le to, pri Nemcih se izognite večjim prehodom meje. Ni treba riniti čez Freilassing. Tam je že 10 let loterija.

Oslarije okrog uvažanja karkoli, pa lahko prišparate za kocinkota. Povsod so, bolj ali manj, enake šanse, da kaj stakneš. Razen če si res zaklenjen v bajto. In hrano, ki ti jo dostavijo, pustiš pred vrati dva,tri dni. Potem si pa res varen.


Ko ti bo bliznji oblezal s COVID-om, ki je bil uvozen iz tujine, bos brzkone spremenil mnenje.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mahoni ::

zee je izjavil:


Ko ti bo bliznji oblezal s COVID-om, ki je bil uvozen iz tujine, bos brzkone spremenil mnenje.

Ja in kaj predlagas? Eno leto naj se vsi zapremo v bajte al kaj?
Virus je tu in bo tu. Tako kot je z virusom gripe, bo tudi s tem enako. Slej ko prej vam bo to jasno, bo bolje za vse.

zee ::

mahoni je izjavil:

zee je izjavil:


Ko ti bo bliznji oblezal s COVID-om, ki je bil uvozen iz tujine, bos brzkone spremenil mnenje.

Ja in kaj predlagas? Eno leto naj se vsi zapremo v bajte al kaj?
Virus je tu in bo tu. Tako kot je z virusom gripe, bo tudi s tem enako. Slej ko prej vam bo to jasno, bo bolje za vse.


Kot sem napisal: Ce res ni nujno, je bolje, da roadtrip prestavis. V trenutni situaciji si bos s potovanjem samo nakopal nepotrebne stroske, obenem pa bos lahko se kaksno rec uvozil v Slovenijo.

Letanje po Evropi v casu, ko se po njej siri drugi val COVID-a, je nepotrebno iskanje tezav (tudi zdravstvenih) in sranja (napol odprte meje, karantene), ki se mu je bolje na dalec izogniti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Miki N ::

Ma veliko teh roadtripov s strani članov slotecha je precej samotnih poslov - to je bližje Into the Wild, kot žurki v Zrćah.

Sploh pa... ko vas bodo naslednje leto še kar naprej buzerirali z ukrepi in omejitvami in kar ne bo videti konca "skrbi za vaše zdravje" bo marsikomu še prekleto žal, da ni izkoristil. Dramatično? UPAM! Upam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

sunshine403 ::

Tako ja se strinjam... brez veze potovat, boljse iti 15.8. na Brezje kajne? Ko se zacno dogajati taksni kretenizmi me resno boli k za vse taksne in drugacne omejitve. Zato bi prosil ce lahko nehas najedati s tem kaj se bo uvozilo. Ce nekdo hoce nekam na dopust ali potovanje naj pac gre. In ce nimas pametnega odgovora na njegovo vprasanje, vsaj ne tezi s tem kaj bi moral delati.
Drugace pa za prvotno vprasanje... zaenkrat za AT in DE ni omejitev. Kaj bo cez 3h, 1 teden ali 1 mesec, pa ne ve nihce.... niti tisti, ki bo cez 3h sprejel eno odlocitev, cez 6h pa drugo, diametralno nasprotno.

borutz ::

vceraj prisel iz 10 dnevnega road tripa po Avstriji. na mejah nobenih posebnosti, nobene kontrole (korensko sedlo).

Dag ::

Kar se tiče okužbe ... če greš z avtodomom, so možnosti, da kaj stakneš, praktično enake kot v Sloveniji.

Enkrat na par dni v trgovino (z masko FFP2), kupljeno razkužiš in si pretty much on the safe side.

Logično se pač izogibaš krajev, kjer se zadržuje več ljudi (kafiči, gostilne, znamenitosti, tržnice, prireditve ...) in se tudi sicer držiš varnostnih ukrepov (maska, razkuževanje rok).

Pri Nemčiji je lahko težava to, da poznajo tudi karantene po zveznih deželah. Se pravi, če si bil npr. v Vestfaliji in jo v času tvojega bivanja razglasijo za rdečo cono, ne boš smel iti v drugo zvezno deželo. Tako da moraš dnevno spremljati njihove medije, da greš lahko še pravočasno ven.

c3p0 ::

Na Šentilju (vstop v SLO) so prejšnji teden naši imeli šotor in tu in tam katerega povabili.

bbbbbb2015 ::

RatedR je izjavil:

Zdravo, septembra se nameravam odpraviti na roadtrip v Nemčijo, vendar imam kot tudi mnogi drugi zaradi korone en kup vprašanj in pomislekov.
Informacij in špekulacij je trenutno preprosto preveč, tako da sploh ne vem kam se lahko obrnem.

1. Če je bil tu kdo z avtomobilom v AU in DE - ste morali potem v karanteno za 14 dni?
2. Kje lahko dobim verodostojne informacije o karanteni po dopustu?

Informacije dobrodošle.


Še pred nedavnim sem prekrižaril Avstrijo, Nemčijo in Belgijo in to večkrat. Ko smo šli z belim kombijem, smo ga edino vedno morali odpreti, da ne bi noter skrivali 44545463 migrantov. To je zanimalo tako Avstrijce, kot Nemce.

Drugače pa je šlo za službeno pot in po tej plati ni nihče kompliciral.

Privat pa, če bi šlo za road trip, pa ne vem, kako bi me gledali.

otago ::

Mnogi so omenili, posamezne pokrajine, včasih mesta lahko uveljavljajo drugačna pravila. Če imaš v glavi že kakšen plan, priporočam da greš na spletne strani občin (npr. München). Išči Gemeinde, Bürgeramt, Rathaus + ime kraja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

bigsmally ::

Doktorji so poletne dopusti že zaključili, za smučanje pa je še prezgodaj, tako da pričakuj da bojo zapirali prehode.

Skyman ::

V nedeljo sem prisel iz roadtripa nemcija bavarska ter severna avstrija,šel cez karavanke na SLo strani samo prasal kje sem bil in me je spustil dalje bp.Pred menoj biv audi luksemburske registracije ga je dal na odstavni pas...

chort ::

Prejšnji vikend vozil od Slovenije preko Avstrije, Češke, Poljske, Litve in Latvije v Estonijo. Nikjer me ni nihče nič pregledal, ustavljal, spraševal. Še najbližje temu so bili avstrijci na Šentilju, ki so me dejansko pogledali, razen tega kontrola le še na Poljsko-Litovski meji. Vidno sem bil turist - osebni avto s trugo na strehi. V Latviji in Estoniji so me na bencinskih celo malo čudno gledali, ko sem (edini) vstopil z masko.

zasekaroza ::

Ko ti bo bliznji oblezal s COVID-om, ki je bil uvozen iz tujine, bos brzkone spremenil mnenje.

Kako pa ločiš covid iz tujine od domačega?

N4g4c3N ::

Tale stran (klik) prikazuje kakšne omejitve je postavila posamezna država in se redno posodablja. Kot vidiš nas tako Nemčija kot tudi Avstrija ne smatrata kot ogroženo območje, zato lahko povsem normalno vstopiš v državo.

RatedR ::

Hvala za tale link, tudi to iščem.

EpiH ::

RatedR je izjavil:

@Gama Hvala lepa.
@UganiKdo A to so une na 090?

Če je bil kdo v zadnjem mesecu/dveh gor pa da je bilo kaj posebnega lahko tu deli.

Pred dobrim mesecem sem se vračal iz Nemčije. Nobenih posebnosti (brez ustavljanj/vrst), sem pa šel na mejni prehod pri Salzburgu in v Slovenijo pri Podkorenu.

Ciklamen ::

V četrtek pot do Stuttgart-a, na meji z Avstrijo in iz Avstrije v Nemčijo sta fanta samo bežno pogledala kdo sedi not, pomahala z roko da lahko gremo in to je bilo to. Še manj kontrole nazaj, ko so samo na naši meji malo vstavljali, ampak vse gladko. Sem pa preko ceste videl, da so Avstrijci svoje ustavljali na meji in si jih peljali na stran.
- End of the Post ->

RatedR ::

En bump na tale post, je bil kdo v kratkem v AT / DE z avtom? Kakšne komplikacije? Naslednji teden grem na pot, če bo vse po sreči pa potrebujem čim več informacij.

__Devil__ ::

Bil danes in včeraj preko meje v Avstrijo (~Šentilj) brez komplikacij in kontrole sploh, samo pogledajo te in prikimajo, ali pokažejo, da lahko pelješ. Danes, ko je bil petek je bilo malo bolj nadzorovano, 2-3 vojaki vsaj en policaj in parkiran policijski kombi. Sicer so pa table na Slo. strani, da je prehod dovoljen samo za Slo in AT prebivalce. Nič ne merijo temperature kot sem nekje slišal. Mislim, da bi moralo biti vse ok, sploh če nimaš vročine :)), se pa lahko vse spremeni, nevem kako bo zdaj te prihajajoče mesece, ko se bližajo prehladi ipd. Bomo videli, ostanite zdravi :))

-žiga- ::

Kako je z dostopom (po cesti) do letališča v Minhnu in letu ven iz Nemčije?
Informacije, ki jih najdem, navajajo, da za cestni tranzit ni potreben test, za letalski pa naj bi bil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Meja z avstrijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11815864 (4823) kamiKaZaA

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42163147 (34093) PrihajaNodi
»

V EU odobrili še drugo cepivo proti covidu-19

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
277840 (6078) vostok_1
»

Prehod v Avstrijo AVG 2020 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
667698 (5300) gapšl

Več podobnih tem